Bekendmakingen gemeente Venray wet milieubeheer woningwet wet ruimtelijke ordening Bekendmaking Herinrichting publieksbalie Raads vergadering ^RATTINGEN b€ Commissies Parkeren Bekendmaking TAXATIES Doe mee met het literair café Kiwanis Club Schieëpersland blikt terug ginPEEL EN MAAS donderdag 4 november 1999 - Pagina 19 Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: I. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; de fase van het opstellen van het besluit. Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: I. J.A.M. Matijsen, Moostdijk 9 te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een pluimveehouderij, gelegen aan de Moostdijk 9 te Ysselsteyn; Maatschap Heesen-van Kempen, Horsterweg 11 te Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een varkenshouderij, gelegen aan de Horsterweg 11 te Leunen; 3, G. Camps, Buskensven 2 te Oostrum voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkenshandel, gelegen aan de Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in rtikel 41 van de Woningwet treft u inderstaand aan een overzicht van de n de afgelopen week bij burgemees- er en wethouders van Venray ingeko- en bouwaanvragen. het bouwen van een erfafscheiding aan de Mozartstraat 3 te Venray tnv L.F. Bombeeck, Mozartstraat 3; het verbouwen van de boerderij aan deVredeweg 15 teVredepeel tnv fam. De Groot, Vredeweg 15; het wijzigen van de woning op kavel 7 aan het Antoniusveld te Venray tnv B.B.O.M. B.V., Postbus 680 te Sittard; het bouwen van een garage en vergroten van de woning aan De Alden Weg 20 te Venray tnv P.T. Peijnenborgh, De Alden Weg 20; het tijdelijkplaatsen van nood- huisvesting aan het Henseniusplein 8 te Venray tnv ABN AMRO Bank N.V., Postbus 669 te Amsterdam. efb< dei f VI LS Buskensven 2 te Oostrum; 4. M.P.J.M. Stiphout, Timmermannsweg 123 te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een pluimveehouderij annex akker bouwbedrijf, gelegen aan de Timmermannsweg I2I-I23 te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 4 november 1999 tot en met 2 december I999 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrek king tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van beden kingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer.Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veranderingen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunsti ge gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Wènray maken bekend dat er meldin gen zijn binnengekomen van: 1Juwett Tweewielers, Puttenweg 3 te Ysselsteyn voor het van toepas sing worden van het Besluit detail handel en ambachtsbedrijven milieubeheer aan de Puttenweg 3 te Ysselsteyn; 2. Klomp Zwembad Techniek B.V., Keizersveld 30 te Venray voor het oprichten van een inrichting inge volge het Besluit opslag goederen milieubeheer aan Keizersveld 30 te Venray. De meldingen kunnen worden inge zien van 4 november 1999 tot en met 18 november I999 (2 weken) in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moeten nog worden beoordeeld. Venray, 4 november 1999 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb- vvt ben in de afgelopen week voor leoi Jnderstaande bouwplannen bouwver- de gunning verleend, ïderi het bouwen van een dakkapel aan de Mambostraat 3 te Venray tnv C.J. Onderwater en K. Keijsers, Mambostraat 3; M het vergroten garage aan de Largostraat 17 te Venray tnv J.A.G. Huntjens, Largostraat 17; het vergroten van de garage aan de Largostraat 15 te Venray tnv W.P.M.Vollenberg, Largostraat 15; het bouwen van een tuinkamer aan de Koenraadhof I te Venray tnv J.M.J. Arts, Koenraadhof I; het bouwen van een garage/berg ruimte aan de Beekweg 56a te Merselo tnv L.C.J. Arts, Beekweg 56a; rza het vergroten van de woning aan de Urbanusweg 7 te Leunen tnv P.H.A.G. Lucassen, Urbanusweg 7; het bouwen van een sanitairgroep aan de Lorbaan I I te Veulen tnv J.H.M.A. van Kempen-Litjens, Vicarieweg 39 te Leunen; :n het vergroten van de woning aan de Rector Nabbenstraat 10 te Leunen tnv G.B. Keijsers, Rector Nabbenstraat 10. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht reeks in hun belang te zijn getroffen, (unnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin- ien 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge- Die termijn wordt in ieder geval in >cht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. het plaatsen van een tuinhuisje aan de Kaardebol 16 te Venray tnv H.J.N. Olde Daalhuis, Kaardebol >6; het plaatsen van een tuinhuisje aan de Marimbastraat 26 te Venray tnv H.A.W. Gal, Marimbastraat 26. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en Wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen. - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Meester de Haanstraat 10 te Leunen tnv Kucharuk-van Rijnsoever, Meester de Haanstraat 10; het vergroten van de woning aan de Haammakerstraat 13 te Venray tnv Fa. Koenen en Zn. Bouwbedrijf, Gildestraat 23 te Holthees; het bouwen van een garage/ber- ging/carport aan De Vlies 27 te Veulen tnv F.J.J. van Staveren. De Vlies 27; - het vergroten van de woning aan de Tormentil 3 te Venray tnv P.G.M.H. Martens,Tormentil 3; - het bouwen van een serre aan de Largostraat 25 te Venray tnv F.M.A. Koekkelkoren, Largostraat 25. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 5 november 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Procedurestart artikel l8aWRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel dingen. - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Walstro 6 te Venray tnv A.M. van Stokkem, Walstro 6; - het plaatsen van een tuinhuisje/berging aan de Klaproos 12 te Venray tnv H.J.C. van Nuenen, Klaproos 12. De op de bouwmeldingen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 5 november 1999 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel I7WRO) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten behoeve van: het tijdelijk plaatsen noodhuisves- ting aan het Henseniusplein 8 te Venray tnv ABN AMRO Bank N.V., Postbus 669 te Amsterdam. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 5 november 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan vragen. het bouwen van een woning met atelier en bedrijfsruimte aan de Stationsweg te Venray tnv H.C.W Jeuken, Antoniusveldweg 2 te Venray; het bouwen van 6 woningen aan de Wilhelmina Sangersstraat te Venray tnv B.B.O.M. B.V., Postbus 680 te Sittard. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 5 november 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 4 november 1999 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Parkeerverbod Beemdkroon Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van de afdeling openbare werken, maken hierbij bekend hun verkeersbesluit d.d. 28 oktober 1999, waarbij beslo ten is tot: 1. in de Beemdkroon een parkeer verbod instellen voor het wegdek tussen de twee bestaande par keerhavens in; 2. de verkeersmarkering. een gele doorlopende streep, te plaatsen overeenkomstig de bijbehorende bijlage I. Venray. 28 oktober 1999 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het Hoofd van afdeling Openbare Werken ing. M.K. Hartzema Bovengenoemd besluit ligt voor eenieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Deze Publieksbalie is open van maan dag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Venray, Postbus 500,5800 AM Venray. De gemeente streeft ernaar in 2000 te starten met de bouw van een nieu we, centrale publiekshal. Vooruitlopend op deze realisatie neemt de gemeente alvast enkele noodmaatregelen om de dienstverle ning aan de burgers tussentijds alvast te verbeteren. De locatie 2 wordt verbouwd om u beter te ontvangen en met respect voor uw privacy te helpen. Dit bete kent dat er een aparte wachtruimte met kinderhoek komt en dat er 4 zit- balies worden ingericht met waarbor ging van de privacy. Tijdens de verbouwing van locatie 2 zullen de baliemedewerk(st)ers Publieksdiensten in de burgerzaal werken. Hier zullen vier tijdelijke balies worden ingericht voor de duur van ongeveer 3 weken 8 tot 27 november). Verder zal er bij de publieksbalies een zogeheten klantgeleidingssysteem geplaatst worden. Met dit systeem worden burgers op een correcte en effectieve manier rechtstreeks door geleid naar de juiste balie of de wachtruimte. Vanaf 29 november kunt u de nieu we balies en het klantgeleidingsys- teem gaan gebruiken. Wij vragen uw begrip voor het eventuele ongemak tijdens de verbou wing. Afd. Publieksdiensten TIMK002.DOC De gemeenteraad van de gemeente Venray vergadert op dinsdag 9 november 1999 om 19.00 uur in het gemeentehuis van Venray. De ver gadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: Onderdeel A: 1. Opening 2. Beëdiging van de heer H.J. Oosterbeek als lid van de gemeenteraad 3. Mededelingen 4. Spreekrecht publiek 5. Vaststelling agenda Onderdeel B: 6. Vaststelling van de productbegro ting 2000. inclusief wijzigingen 7.Wijziging van diverse verordeningen betreffende gemeentelijke heffin gen alsmede aanpassing van de tarieven 8. Sluiting. j-TMNSPORTj VENRAY 0178-58 25 79 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouw werkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m' tot 35 m' open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. Commissie Algemene Zaken De commissie Algemene Zaken vergadert op woensdag 10 novem ber 1999, aanvang 19.00 uur, kamer 0.33. De vergadering is openbaar. De agenda voor deze vergadering luidt als volgt: 1. Opening, vaststelling agenda en mededelingen. 2. Spreekrecht publiek. 3. Vaststelling verslag en afdoenings- lijst van de openbare vergadering van 13 oktober I999. 4. Ingekomen stukken; a) Verslag bestuurscommissie Begraafplaats d.d. 25 oktober 1999. Voorgesteld wordt dit verslag voor kennisge ving aan te nemen. 5. Gewestaangelegenheden.Ter inza ge liggen de notulen van het DB gewest d.d. I oktober I999, als mede de agenda en bijbehorende stukken van de Gewestraad d.d. 12 oktober I999. Voorgesteld wordt deze stukken voor kennis geving aan te nemen. 6. Politie-aangelegenheden. Er liggen geen stukken ter inzage. 7. Ontwerp-raadsvoorstel en besluit tot het verlenen van eervol ontslag op eigen verzoek aan drs. A.W.M. de Bever, gemeentesecre taris. 8. Nota inzake vervanging reader printer studiezaal gemeentear chief. 9. Nota inzake stand van zaken Millenniumproblematiek. 10. Reactie B en W Venray op provin ciale nota inzake bestuurlijke ver nieuwing "Gewicht en Gewogen" 11Rondvraag en sluiting. Commissie Agrarische Economie en Milieu De vergadering van de commissie Agrarische Economie en Milieu van 10 november as. gaat niet door van wege het ontbreken van voldoende agendapunten. De eerstvolgende ver gadering zal plaatsvinden op I decem ber De gemeente Venray voert tot 20 november werkzaamheden uit tussen hoek Raadhuisstraat nr. 6/Stationsweg en de kruising Hofstraat/Dr. Poelsstraat. Het (betaald) parkeerterrein naast de Grote Kerk blijft bereikbaar via de Noordsingel en de Raadhuisstraat met de tijdelijke ingang voor het gemeentehuis. Gedurende de werk zaamheden kan men in de vakken gratis parkeren. Bebouwde kom Merselo Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van de afdeling openbare werken, maken hierbij bekend hun verkeersbesluit d.d. 28 oktober 1999, waarbij beslo ten is tot: 1dat onder intrekking van alle eer dere verkeersbesluiten inzake de bebouwde kom van Merselo, die verkeersborden, -tekens, en -mar keringen worden verwijderd, voor zover in strijd met dit besluit; 2. de bebouwde kom van Merselo tot een 30 km verkeerszonegebied te verklaren; 3 dat de verkeersborden, -tekens en -markeringen worden geplaatst overeenkomstig de bijbehorende bijlage I en overeenkomstig de bij behorende situatieschets bijlage II. Venray, 28 oktober I999 Burgemeester en wethouders voor noemd. namens dezen, het Hoofd van afdeling Openbare Werken ing. M.K. Hartzema Bovengenoemd besluit ligt voor eenieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Deze Publieksbalie is open van maan dag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Venray, Postbus 500.5800 AM Venray. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 De opgave van de maand oktober is als volgt: "Uw lijf is goed. Gij zijt een mooie vroim: Gij zult uw heer veel mooie kinderen baren. Uw hart is nauw: gij blijft hem ook wel trouw. Gij zult hoogstaan en goed uw naam bewaren." Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 19 november a.s. sturen naar het Secretariaat. Rochusstraat 1,5801 RR Venray. Telefoon: 0478-582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtre gels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzielief hebber of polziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke winnaar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray- regio de poïzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn. zonder dat zij een heel jaar lang willen wedij veren om de le plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. In de maand volgend op de opgave wordt steeds bij de lokale Omroep Venray op de laatste donderdag van de maand tussen 18.00 en 19.00 uur onder meer aandacht besteed aan de rubriek "Doe mee met het Literair Café" en wordt het antwoord op de vragen gegeven. Na de 9e ronde is de stand als volgt: mevrouw L. Colsen met 90 punten, de heer A. Leijssen met 70 punten. Mevrouw H. van Beek en de heer A. Kroft volgen met 60 punten; Mevrouw R. van Daal en de heer J. Craghs met 50 pun ten, en mevrouw W. Vink met 40 punten. Mevrouw L. Geurts en Mevrouw J. van Rooy 10 punten. Het fragment, dat de septemberopgave vormde, is afkomstig uit het gedicht van Herman Gorter: "Ik wilde ik kon u iets geven" Het is een typisch 'Tachtiger"-gedicht. Een ode aan de zon. De dichter staat machteloos, hij heeft geen troost voor de droefenis van haar. "Maar" zo vraagt hij "o - al- zegenend licht, - verlicht haar altijd". Zij hoon bij het licht zoals een vis in het water hoort. Het is de vraag zelfs of zij de oorsprong van het licht is. Zij is het licht en brengt licht aan de mensen, zonder dat zij het zelf beseft, zij leeft in droefe nis. De dichter wilde dat hij haar het leven kon verlichten. Herman Gorter - Ik wilde... Ik wilde ik kon u iets geven tot troost in uw leven, maar ik-heb woorden alleen, namen, en dingen geert. Maar o alzegenend licht, witheertijk, wiigespreid licht, daal op haar en laat haar nooit zijn zonder uw zaligen schijn. Zij is zoo stil en zoo zacht als gij en niet onverwacht zijt ge voor haar - zóó is het water voor een zwemvisch. Ik weet niet of zij u maakt licht, als haar monde slaakt adem. of dat zij door u werd en uit u bevroor. Zij is als de gouden zotuniddag, een herfstige laatste biddag van boomen en het graskruid tot 't zonlicht, hoog boven ze uit. Zij is het zilveren zwevende het teere licht blozende gevende licht, dat hemelhoog is, goudeeuwig als 't herrefst is. Haar oogen gaan wijd en zijd boven mijn starend hoofd uit, gouden en zilveren lichten brengt ze op menschengezichten. Ze weet haar licht niet, ze is zich zelve wel droefenis, ik wilde ik kon haar iets geven verlichtend het donkere leven. Wij vragen uw aandacht voor onze eerstvolgende gast bij het Literair Cafe nl. Carolijn Visser, schrijfster van prachtige reisverhalen. Zij zal die avond wor den geïnterviewd door Victor Elfring. Zij komt op dinsdag 9 november a.s. naar Venray. Zoals gebruikelijk in de Schouwburg van Venray. Aanvang 20.00 uur. Tevens attenderen wij u nu al op ons Poëzie-Kerstprogramma samen met Volksmuziekgroep Mallemoer in de Witte Hoeve te Venray, op zondag 12 december, aanvang 11.30 uur. Mocht ti donateur willen worden van het Literair Café Venray-regio - minimale bijdrage van f30,- per jaar dan krijgt u het programma toegezonden. Als donateur steunt u hiennede de activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1. 5801 RR Venrav. Telefoon: 0478-582948. Drs. Ko Sturm is de nieuwe presi dent 1999-2000 van de Kiwanis Club te Venray. Tijdens de jaarvergadering werd hij gekozen als opvolger van drs. Jos Valks, die volgens de regels bin nen het bestuur de functie van presi dent-past gaat vervullen. Tot presi- dent-elecf kozen de 28 Kiwanis-leden Eric Verhoeven uit Overloon. Hij gaat dus de functie van president vervullen in het jaar 2000-2001 Kiwanis Club Schieëpersland heeft een actief jaar achter de rug. Het negende jazzfeest bracht ruim ƒ20.000.- voor het goede doel op. Hiervan is reeds ƒ10.000,- geschon ken aan de lokale omroep in Venray. ƒ4.000.- aan de Oudheidkundige Kamer in Horst en ƒ3.000,- aan de Nationale Actie Kinderen van Kosovo. Voor het eerst hebben alle Kiwanisleden dit jaar appels geplukt bij de beide Drabbels-bedrijven in Heide. Gemiddelde opbrengst 750 kg per deelnemer. De opbrengst hiervan gaat eveneens naar een goed doel. Verder is een speciale commissie met de voorbereidingen bezig om in het jaar 2000 de organisatie van de boe kenmarkt in Venray over te nemen van Venray Initiatief. Het ligt in de bedoe ling om dit evenement uit te bouwen tot een grootse, jaarlijkse manifesta tie. In het jaar 2000 viert Kiwanis hun 10-jarig jubileum als officieel schar- terlid van Kiwanis International. De club bestaat momenteel uil 28 leden in leeftijd variërend van 34 jaar tot 68 jaar. De club telt één erelid in de per soon van de heer Max v.d. Hoeve, die indertijd de start gemaakt heeft van deze club. eerste president was en momenteel in Ede woont. Leden van de club zijn nu alweer begonnen met de voorbereidingen van het Jazzfeest 2000, dat eepland is op zaterdag 17 juni 2000. De leden van deze serviceclub komen bijeen op de eerste en derde dinsdag van de maand in restaurant Buitenlust. Collecte Dierenbescherming succesvol De Dierenbescherming afdeling Venray en omstreken heeft een rede lijk succesvolle collecte 1999 (3 t/m 9 oktober) achter de rug. Totaal werd er ƒ3.030,20 opgehaald. De Dieren bescherming dankt alle collectanten en gevers maar ook de dierenklinie ken, dierenpensions en asiels in deze regio waar collectebussen stonden. De volgende bedragen werden gecollec teerd: Maashees 95.30; Holthees ƒ215,25; Oostrum ƒ601.60; Merselo ƒ224,90; Ysselsteyn ƒ15,70; Leunen ƒ206,90; Venray ƒ30 L30; Sevenum ƒ66,75; Horst ƒ786,75; Well ƒ409,35; Broekhuizen ƒ89,90. Klachten- en infolijn Dierenbescherming afd. Venray e.o. 0478-546666.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 19