H 55.000 leerlingen I zwemmen voor water Regiokalender Bloemenatelier Elma presenteert Winterfantasieën Kerstideeën voor binnen en buiten bij Intratuin St. Maartens optocht Veltum Vrijwilligerswerk, iets voor u? Goed beslagen ten ijs met Opel winterplan Vacaturebank vrij williger s- centrale Synthese UW Boerebrulleft 2000 Toeristen in Limburg laten genieten van 'pleziernatuur' ALS U VOOR KWALITEIT KIEST Parketworld w PEEL EN MAAS Opbrengst voor drinkwaterproject in Senegal Op woensdag 10 november om 113.00 uur door Mark Veens in zwembad De Sprank te Venray het startschot gegeven van de sponsoractie 'Zwemmen voor Water'. De actie, waar ruim 700 kinderen van elf verschillende scholen uit de regio Noord- Limburg aan meedoen, is onder deel van de landelijk actie Schaatsen en Zwemmen voor Water' van Foster Parents Plan. De opbrengst komt en goede aan een groot drinkwaterproject in Senegal. De vrijwilligers van de regio loord-Limburg organiseren de actie n de periode van 10 tot en met 12 ïovember a.s. Leerlingen van de ïoogste groepen van de basisscho en duiken gedurende de actieweek iet water in. De baantjes die ze iwemmen worden gesponsord door amilie, vrienden en kennissen, liermee leveren de deelnemers een «langrijke bijdrage aan een groot schalig drinkwaterproject in het Vest-Afrikaanse Senegal dat Foster 'arents Plan gaat uitvoeren. Om de onge deelnemers extra te motiveren lebben de vrijwilligers de afgelopen veek de scholen bezocht om met «hulp van videobeelden uitleg te ;even over het drinkwaterproject en vragen te beantwoorden. Zoals in zo veel Afrikaanse landen is het gebrek aan schoon drinkwater in Senegal een enorm probleem. Met de opbrengst van deze actie hoopt Foster Parents Plan voor duizenden gezinnen in dit land schoon drink water beschikbaar te maken. RECORDOPBRENGST Aan de actie 'Schaatsen en Zwemmen voor water' in 1997 werd door de regio Noord-Limburg nog niet meegedaan. Dit keer doen wij dus wel mee en hopen een goede opbrengst te verwezenlijken. Landelijk werd door de 42.500 deel nemers een recordbedrag van ruim 1.5 miljoen gulden bij elkaar gezwommen en geschaatst. Met deze opbrengst konden circa 40.000 families uit het Afrikaanse Malawi voorzien worden van schoon drink water. De organisatie hoopt dat dit jaar het bedrag overtroffen wordt. Het zwembad De Sprank stelt het zwembad 10' november van 13.00 tot 15.00 uur gratis ter beschikking. De kinderen mogen na de baantjes gezwommen te hebben nog enige tijd vrij zwemmen. Bij deze bent u van harte uitgeno digd om de start van de actie 'Zwemmen voor Water' bij te wonen. Volgende week donderdag. 11 november organiseert de wijkver- eniging weer de traditionele Sint Maartensoptocht door Veltum. Deelnemende kinderen en ouders worden verzocht zich om 18.45 uur te verzamelen in of voor wijkge- bouw 't Schöpke. De kinderen die daarbij willen meedoen aan de wed strijd voor de mooiste 'zelfgemaak te' lampion kunnen hun werkstuk lussen 18.30 en 18.55 uur ter beoor deling voorleggen in 't Schöpke. De stoet vertrekt vervolgens pre cies om 19.00 uur vanaf 't Schöpke en wordt voorafgegaan door.Sint Maarten te paard en begeleid door Veltumse blaasmuzikanten en trom melaars. Omstreeks 19.45 uur ein digt de tocht op het speelterrein aan de Pettenmakerstraat. Aldaar zal het vuur dan volop branden en krijgen alle kinderen een kleine traktatie aangeboden van de wijkvereniging. Omstreeks 20.00 uur volgt tenslotte de prijsuitreiking voor de mooiste zelfgemaakte lampion (in een drie tal leeftijdscategorieën). Oproep Veltumse muzikanten De wijkvereniging doet ook dit jaar weer een beroep op alle Veltumse (blaas-)muzikanten en trommelaars om de Sint Maartensoptocht op donderdag 11 november muzikaal te komen begeleiden. De muzikanten wor den daarbij dan verzocht om deze dag even na 18.30 uur in 't Schöpke te verzamelen, alwaar de koffie dan klaar staat. De lam- piontocht start om 19.00 uur en duurt ongeveer drie kwartier. Het aantal mensen met slechts een ileine kring van familie, buren of vrienden, stijgt. In geval van ziekte of ouderdom betekent dit, grotere eenzaamheid, minder mogelijkhe den van hulp en de enkele familiele den die wel hulp kunnen bieden worden vaak overbelast. De praktische Thuishulp zoekt voor Venray en Oirlo enkele enthou siaste vrijwilligers voor enkele uren per week, om gezelschap te bieden aan een chronisch zieke mevrouw die weinig contacten heeft; gezel schap te bieden aan een mevrouw die wegens haar hoge leeftijd niet goed meer ter been is en weinig bui ten komt; met een meervoudig gehandicapte jongen te wandelen met de elektrische rolstoel (zater- w. en gezelschap en aanspraak te bieden aan een mijnheer, samen een boodschap te doen, etc. U wordt de vaste vrijwilliger van een hulpvrager. Dit vrijwilligers werk biedt u contact met andere mensen, waardering voor uw inzet en de mogelijkheid om uw eigen tijd te kunnen afspreken. De Praktische Thuishulp organiseert bijeenkom sten voor de vrijwilligers over (het omgaan met) zieken, gehandicapten en dementerenden. U krijgt onder steuning en begeleiding bij uw werk. U ontvangt een geringe onkostenvergoeding, eventuele reis kosten worden vergoed en u bent verzekerd legen ongevallen en wet telijke aansprakelijkheid. Een opleiding of ervaring is niet nodig om een goede vrijwilliger te zijn! Hebt u belangstelling of wenst u meer informatie? Wij wachten in spanning op uw reactie. Praktische Thuishulp Noord- Limburg, Lia Oostdam, tel. 526240, maandag t/m donderdagmorgen van 08.30 tot 09.30 uur. U kunt ook uw naam en telefoonnummer aan de telefoniste doorgeven, dan wordt u zo spoedig mogelijk terug gebeld. IV Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving, We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 5 november; In open jongerencentrum Gaellus in Tienray treden de bands Bruut, Insult en BSE op. Het concert begint om 20.30 uur. Zondag 7 november In Nationaal Park De Hamert-Maasduinen in Well vindt een natuurex- irsie plaats met als thema 'Tussen Herfst en Winter'. De start is om 14.00 ir op de parkeerplaats tegenover café-restaurant Op den Hamer in fellerlooi. Vrijdag 5 tot en met zondag 7 november: Voor de 23e maal exposeren de dertig leden van teken- en schilderclub ['Het Brouwershuis' in de grote zaal van het gelijknamige zalencomplex aan de Veerweg in Broekhuizen. De opening is vrijdag om 19.30 uur en de expositie is verder te bezichtigen op zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. 7 tot en met 21 november; ln het gemeentehuis van St. Anthonis is de expositie 'Tussen Hoop en tuiver' te zien. Dertig professionele kunstenaars tonèn in hun werken de emoties, verwachtingen en angsten bij de komende eeuwwisseling. Dinsdag 9 november: Projectgroep Fifty-fit houdt een themabijeenkomst met als thema 'Bewegen, gezond en gezellig'. Het evenement is bedoeld voor mensen in de leeftijd van 50 jaar en ouder en vindt van 14.00 tot 16.00 uur plaats in cultureel centrum De Weijer in Boxmeer. Woensdag 10 november: Groei en Bloei afdeling Deume verzorgt een lezing over vaste tuinplan ten in het Gerardushuis in Deume-Walsberg. Aanvang 20.00 uur. Tot 1 december: Ine de Cock exposeert in de poliklinieken van het Maasziekenhuis in Boxmeer. Op een vrije, speelse manier gebruikt De Cock diverse druk-, collage-, teken- en schildertechnieken. Zondag 12 december: Cultureel centrum De Haandert in Tegelen biedt onderdak aan een grote Kerst-Inn. Hobbyisten en andere creatievelingen kunnen van 11.00 tot 17.00 uur hun zelfgemaakte kerstspullen en aanverwante artikelen aan de man brengen. Tot en met 12 december: In Museum De Wieger in Deume zijn werken te zien van Elly Strik en philip Akkerman. Beiden zijn onderscheiden met de Jeanne Oosting Prijs voor respectievelijk de olieverfschilderkunst en de aquarelleerkunst. In die zelfde periode exposeert Paul van Dongen schilderingen op papier, aqua- teilen. tekeningen en etsen. y Opel dealer Ghielen zorgt voor extra zekerheid Ieder jaar, als een ultieme winter- bescherming, organiseert Opel dealer Ghielen uit Venray voor zijn klanten de Opel Winterplancontrole, waardoor Opel-rijders zonder tech nische problemen de winter door kunnen komen. Al ruim 20 jaar maken vele Opel-rijders en -rijdsters in Venray en omstreken gebruik van deze serviceverlening door Opel Ghielen. Deze gratis controle kan zelfs tot 1 februari volgend jaar uitgevoerd worden, voor degene die zich op het allerlaatste moment bedenkt, bij voorbeeld vlak voor de wintersport vakantie. Het is echter raadzaam de gratis controle zo snel mogelijk te laten uitvoeren, zodat zolang moge lijk kan worden geprofiteerd van de garantieperiode, die eindigt op 31 maart 2000. De elf wintergevoelige onderde len die aan een nauwkeurige inspec tie onderworpen worden: kachelra- diateur, radiateur, radiateurdop, thermostaat, waterslangen, slang klemmen, waterpomp, ventilator- riem, koelvloeistof (minimaal tot - 20 graden Celsius beveiligd - alleen in combinatie met een van de overi ge onderdelen - de accu uitgezon derd, accu (niet ouder dan 6 jaar), expansievat. Wanneer de gecontroleerde onderdelen in orde zijn, of defecte onderdelen hersteld, komt het Winterplan-certificaat in de binnen zak voor slechts f.34,50 inclusief btw. Het certificaat staat garant voor het goed functioneren van het koel systeem. Mochten er in de garantie periode toch defecten optreden aan e gecontroleerde onderdelen, dan worden deze door Opel dealer Ghielen gratis hersteld. De heer Ghielen, directeur van Opel Ghielen: 'Het Opel Winterplan maakt al vele jaren deel uit van een omvangrijk serviceprogramma voor onze klanten. Met dit Winterplan certificaat willen wij er zorg voor dragen dat de Opel-rijder zorgeloos de winter doorkomt. Vorig jaar kozen veel van onze klanten ervoor om zich via het certificaat te verze keren tegen eventuele ongemakken tijdens de winterperiode. En voor de prijs hoeft men het tenslotte niet te laten. Ik raad iedere Opel-rijder in Venray aan om gebruik te maken van dit aanbod, want voor een rela tief laag bedrag geven wij onze klanten een behoorlijk stuk extra zekerheid'. Naast de Winterplan controle levert Opel dealer Ghielen een uitgebreid aanbod aan comfort- en veiligheidsverhogende accessoi res voor tijdens de wintermaanden. Sneeuwkettingen zijn bijvoorbeeld een aanrader voor eenieder die rich ting de sneeuwrijke gebieden trekt, omdat ze daar verplicht aan boord aanwezig dienen te zijn. Maar ook voor sneeuw- en ijswerende zaken is Opel dealer Ghielen het juiste adres. En dit soort producten is voor de echte wintersporter een absolute must. Hoe vreemd dat wellicht ook klinkt. Bloemenatelier Elma presenteert op maandag 8 en dins dag 9 november 'Winterfantasieën' in dans- en party centrum Janssen aan de Raad huisstraat 6 in .Venray. In een avondvul lend programma neemt het Venrayse bloemenatelier de mensen mee in haar natuurlijke winterfan tasieën met zijn vele aspecten van creatief bloemschikken. In een spectaculaire show op het gebied van bloemschikken en homedecoraties staan bloemen en de laatste nieuwe trends centraal. In het avondvullend pro gramma passeren drie thema's de revue waarvan de kerst er natuurlijk een is. Jolina zal boven dien een prachtige collectie avond kleding presenteren. Dit bloemrijke programma vol fantasie, kwaliteit, variatie en exclusiviteit vindt plaats in de schitterende ambiance van het Venrayse dans- en partycentrum. Beide avonden duren van 20.00 tot 23.00 uur. Kaarten a 15 gulden per persoon (inclusief een kopje koffie) zijn verkrijgbaar bij Bloemenatelier Elma, telefoon (0478)580669, en dans- en partycentrum Janssen, tele foon (0478)510500. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VRIJWILLIGERS Synthese zoekt voor Verpleeghuis Beukenrode bezoekvrijwilligers, die een bezoek brengen aan een bewo ner van het verpleeghuis, een praatje maken, wandelen, samen koffie drinken, etc. Het studio-team zoekt versterking voor het technische gedeelte bij de uitzendingen van de tv-huisomroep in Venray. Men moet affiniteit hebben met ouderen, gemotiveerd en enthousiast zijn. Werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwi 1 ligerscentrale, Merseloseweg 59. 5800 GA Venray. tel. 0478- 516995. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Het is nog wat vroeg maar bin nenkort begint het seizoen voor Vasteloavesvereniging De Piëlhaas weer. Onder de paraplu van de Boerebruleft Kemissie van de Piëlhaas zal in 2000 de boerenbrui loft worden georganiseerd door de medewerkers van Verpleeghuis "Beukenrode" en Verzorgingshuis "'t Schuttersveld". Reeds enkele maanden is een enthousiaste groep bezig met de voorbereidingen. Een van de eerste zaken die geregeld zijn is het ontwerpen van een gezamen lijk herkenningsteken in de vorm van een logo. In samenwerking met de bedrijven Interstyling en De la Roy is een reuzenuitgave tot stand gebracht. Dit logo is afgelopen vrij dag symbolisch aangeboden aan Paul Franssen, de uitbater van theatercafé "de Artiest" en kan als eerste versiering van de residentie tijdens de komend vastelaovend die nen. Aangezien er twee groepen zijn die de organisatie ter hand genomen hebben, bestond het logo uit twee stukken. Vanuit "Beukenrode" en "Schuttersveld" werden onder bege leiding van een joekskapel de beide stukken naar de schouwburg gebracht. Na een korte "dooptoe- spraak" van de nieuwe opperboer werden de beide delen als een puz zel in elkaar gestoken waarna Paul Franssen het in ontvangst mocht nemen. Dikke truien worden weer uit de kast gehaald, 's avonds staat er stamppot op het menu en de verwar ming wordt een paar graadjes hoger gezet. De koude winteravonden staan weer voor de deur. Voor de een betekent dit heimwee naar de zomer maar voor de ander betekent dit volop gezelligheid en warmte in huis. De inrichting van het huis en de tuin wordt steeds belangrijker. We verzamelen artikelen waarmee we omringd willen worden zodat we een plek hebben om te ontspannen. We willen genieten in eigen omge ving. De kerst is bij uitstek de perio de om het zowel binnen als buiten extra gezellig te maken. Wij geven alvast een paar voorbeelden. KERSTTUIN Kerstsfeer in de tuin creëren is Natuur- en milieu educatie bij campings en bungalowparken Met een provinciale subsidie van ƒ50.000,- krijgt het Consulentschap voor Natuur- en Milieu-educatie in Roermond groen licht voor haar project 'Pleziernatuur': het ontwikkelen en opzetten van natuur- en milieu educatie-programma's samen met verblijfsrecreatiebedrijven in Limburg. Met dit geld gaat het consulentschap voor een jaar aan de slag om bij een aantal bunga lowparken en campings in Limburg activiteiten op het gebied van natuur- en milieu-edu catie (NME) mee te helpen opzet ten. Van de recreatiebedrijven wordt verwacht dat ze er zelf ook geld iïisteken en de activiteiten gaan opnemen in hun animatie aanbod voor de gasten. Met het project Pleziernatuur groeit een nieuwe loot uit aan de boom Van NME-activiteiten in Limburg. Tot nu toe waren de activi teiten vooral gericht op natuur- en milieu-organisaties en het onder wijs. Het project Pleziernatuur spreekt een nieuwe doelgroep aan, wat moet bijdragen aan een groter draagvlak voor natuur en landschap en aan de professionalisering van de Limburgse verblijfsrecreatiebedrij ven. De provincie is bereid om tot en met 2001 per jaar ƒ50.000,- voor het project uit te trekken. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard heel eenvoudig. Versier bestaande boompjes; zoals enkele kerstboom pjes in een pot of laurierboompjes bij de voordeur, met kerstlampjes. Heeft u een klimop in de tuin dan kunt u ook hier de kerstverlichting aanbrengen aangevuld met een paar grote heksenballen en lint. De vuur- korf hoeft er in de winter niet wer keloos bij te staan. Deze kan gevuld worden met een kerstboom of met kersttakken en diverse kerstartike len. BINNENKERST Voor binnen zijn er legio moge lijkheden om het gezellig aan te kle den. Bent u op zoek naar een stukje romantiek in deze donkere dagen Hang dan Misletoe, ook wel Maretak, boven de deur. Elke vrouw die met kerst onder dit takje gaat staan mag worden gekust. Een kerstboom is natuurlijk niet weg te denken tijdens de kerstperio de. Kunst of echt, groot of klein, groen of blauw, er is keuze genoeg. Maar waar kun je de boom nou het beste in zetten zonder dat de boom omvalt? Bij Intratuin hebben ze niet alleen een solide oplossing maar ook een decoratieve oplossing. Een kerstboomstandaard in de vorm van cadeaupakketjes of in de vorm van een kerstman. Heeft u geen ruimte in huis voor een kerstboom dan kunt u ook denken aan een groot wind- licht of accubak gevuld met kerst takken. kerstballen, veren en kerst lichtjes. KERSTTAFEL Ook de aankleding van de eettafel verdient de nodige aandacht. Kaarsen mogen hiérbij niet ontbre ken. Er is keuze uit de populaire 'gellywax' kaarsen, diverse thee lichthouders of een accubak gevuld met schelpenzand met daarin een aantal lange dunne kaarsen gesto ken. Om de tafel een chique tintje te geven kunt u een fruitschaal of taart plateau op voet neerzetten met daar op een aantal kerstballen in de kleur van de tafelversiering. Wilt u ook 'groen' op tafel dan kunt u dit het beste doen met een paar witte orchi deeën of amarylissen. KERSTBALLEN Voorheen was er keuze uit gou den, zilveren en rode kerstballen. Maar daar is verandering in geko men. Voor elk interieur, voor elke stijl en smaak zijn er kerstballen te vinden. Van aubergine tot mos groen, van glas tot kunststof en van heksenbal tot minibal, alles is te koop. Nieuw bij Intratuin zijn de 'frozen fruit' kerstballen. Intratuin heeft de kerstartikelen ingedeeld in drie thema's: 'Puur, eenvoud en balans', 'Helderen functioneel' en 'Klassiek en eigentijds'. Zo kan iedereen makkelijk een keuze maken uit het enorme kerstassorti ment. Al deze ideeën kun t u nalezen in IntraNova, het gratis magazine van Intratuin. Dit magazine wordt vanaf 22 november huis-aan-huis ver spreid in heel Nederland en is tevens te verkrijgen in de Intratuin-vesti- ging- Poppenstudio "Bojana" Houdt open dag en wel op 7 november van 10.00 uur t/m 17.00 uur in: Het Cultureel Centrum "De Wingerd" Sevenum Met o.a. zelfgemaakte porceleinen poppen, stoffen beren en gepatineerde beren, stoffen beesten, geborduurde schilderij en, materialen voor je eigen hobby, pakketten en patronen, dmc garen, brei- en haakgaren. Tevens geef ik cursus in porceleinen poppen maken. Voor meer informatie: Truus Heijnen Molenveldweg 40 Tel' 077-4672254 Sevenum Horsterweg 31, Castenray, telefoon 0478 - 57 14 81 Levert en monteert: Serres, terrasoverkappingen, ramen, deuren, schuifpuien, vliesgevels, winkelpuien. in kunststof en geïsoleerd aluminium. Levering rechtstreeks af fabriek. Openingstijden: ma. t/m vr. 08.00-17.00 uur za. 09.00-12.30 uur De laatste Marina Beregeningspompen NU 25% korting Tuinverlichting 30% korting Voor de donkere daaen TL-buizen Osram 36 watt NU ƒ.4,50 p/stuk OS Ram qloeilamp 60 watt tray a 10 stuks NU ƒ.10,- Halogeenlamp met bewegingsmelder 150 watt a ƒ.24,95 500 watt a ƒ.34,95 Wist u dat u bij ons terecht kunt voor alle soorten installatie- en afvoermaterialen? UNI-klus Venray Raadhuisstraat 36 a 5801 MA Venray tel. (0478) 516010 fax. (0478) 516009 in en rondom uw huis Kunststof ramen en deuren Fraai en functioneel in kunststof en aluminium. Vakkundig gemonteerd met perfecte service en garantie. Vrijblijvende prijsopgave. Ook voor zonwering en rolluiken, veranda's, vloerbedekking en gordijnen. Vrijdag koopavond. Dinsdag gesloten Mate Marte n JH kevert Nusseleinstraat 8. America. Tel. 077-4641287 Kennedyplein 7 tel 0478 514717 div. soorten laminaat ƒ195 .„.ƒ85.- p.nf meen dan GO soorten neus/ oorbel SURPRISE Patersstraat 5 Venray 0478-516016 HUIS Verkopend Gevraagd!!! Woningen in alle prijsklassen Door onze landelijke gerichte advertentie-campagne, gratis ingeschreven woning zoekenden, heeft u drie voor delen: betere prijzen, snellere verkoop, meer zekerheid. GEVRAAGD poetshulp in Overloon 3 uur per week b.o.n. 4402 GEZOCHT! Een oppas voor onze kinderen van 7, 5 en 2 jaar voor 4 of 5 dagen per week. Stuur uw schriftelijke reactie binnen één week naar de redactie van dit blad met vermel ding van brief onder nummer 4302 Voor heren Cottonfield, Mare O' Polo Voor dames Jackpot, Oilily, Mare O' Polo,Tender, Josephine Co, Dutch, Naturel, Forest Fields -r— tnray Tc»

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11