IFS1ARTIKELEN... J» aaifflKïas kcht uur live bluesmuziek PEEL EN MAAS "Zwaar kaliber formule 1 onder de wapens" AZC gaat pas in 2002 open Eerste prijs fanfare Ons Genoegen tfOi»8R,S '*CJ£d EN DAT IS NÜ TE ZIEN Vrijwilligers Wereld Natuur Fonds Auto gestolen Welfare tentoonstelling Schuttersveld a?' WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Jenniskens_ installatie Harmonie Sub Matris TXitela Winkeldiefjes Val van dak Grote Weoze igarenhuis Jansen Mia, Isabel, Gerda corduroy \eans Vakbekwaam personeel - Prettige bediening - Goede service Rhythm bluesfestival Hoeve Blues'99: igarenhuis Jansen ate Markt 22 Venray is recentelijk onderscheiden met de Het Wereld Natuur Fonds (WNF) komt al ruim 36 jaar met succes op voor bescherming en behoud van waardevolle natuur in Nederland en in het buitenland. Dit succes is mede te danken aan de belangeloze inzet van vele vrij willigers in al die jaren. Om ons werk succesvol voort te kunnen zet ten, hebben we veel nieuwe vrijwil ligers nodig, ook in Venray en omgeving. Het WNF heeft in Nederland circa 50 regioteams waarvoor zo'n 750 vrijwilligers zich met veel enthou siasme en plezier inzetten om het werk van het WNF en haar doelen zichtbaar te maken in het land. De regioteams vertegenwoordigen het WNF lokaal, organiseren activitei ten voor volwassenen, jeugd en kin deren, nemen deel aan evenemen ten, geven voorlichting, verkopen artikelen, ondersteunen landelijke campagnes e.d. Voor Venray en omgeving zoeken wij enthousiaste natuurtalenten. Vrijwilligerswerk bij het WNF is afwisselend, gemotiveerd en plezie rig. U bepaalt zelf hoeveel tijd u eraan wilt besteden. Alle onkosten worden uiteraard vergoed. Daarnaast bieden wij u regelmatig trainingsmogelijkheden om uw werk zo optimaal mogelijk te kun nen uitvoeren. Heeft u interesse en wilt u zich aanmelden voor of meer weten over WNF-vrijwilligerswerk in Venray en omgeving, bel dan naar: 06- 626486003, R. v. Kimmenade. Bij een beanjt aan de Oude Heerweg in Blitterswijck is vorige week een grijze Alfa Romeo GTV gestolen. De auto is van een 34-jari- ge man uit Venray. De waarde ervan is niet bekend. in Limburg dit jaar. Memo Gonzalis uit Texas Austin is een met zijn 300 pond of joy let terlijk een zwaargewicht blueszan ger en mondharmonicaspeler. Zijn vette mondharmonica met de Big Tone, zijn ruige en energievolle stem en zijn entertainment met veel humor en levenswijsheid, heeft met veel succes op vele festivals de juis te sfeer gebracht. Ondersteund door een geweldige band met gitarist Kai Strauss, Erkan Ozdemir op bas en Ralf Nackowitsch op drums, brengt hij zijn Texas-Blues met een nooit aflatende energie. Hoeve Blues'99 begint op zondag 31 oktober om 15.00 uur. Tot 24.00 uur treden de bands op. Kaarten kosten aan de voorverkoop 20 gul den en in de voorverkoop 15 gulden. Voorverkoopadressen: De Witte Hoeve, Hans van Bree Muziek en VVV Venray. Op 29, 30 en 31 oktober wordt in woonzorgcentrum Het Schuttersveld aan de Bergweg in Venray weer de jaarlijkse welfare tentoonstelling/verkoop van hand werk gehouden. Gedurende drie dagen wordt het handwerk, dat in de afgelopen periode is gemaakt door bewoners van het zorgcentrum en de flat, te koop aangeboden. Het zullen ongetwijfeld weer drie heel gezellige dagen worden en ook nu weer is er van"alles te vinden op het gebied van haken, breien en bor duren. Denk maar eens aan: truien, sok ken, slofjes, dassen en mutsen, schorten, pannenlappen, dekservet- ten en piacemats, tafellakens (ook damast), gehaakte en geborduurde kleedjes, allerlei soorten wenskaar ten, kussens en kussenhoezen, knuf fels, poppen en ballen, klein haak- en borduurwerk en nog veel en veel meer natuurlijk. U zult verrast zijn als u ziet wat voor moois er ook nu weer allemaal in de kramen ligt. Er zal vast wel iets voor u bij zijn, zeker met de komende Sinterklaas en Kerstmis in het verschiet. In de 'boelkraam' zijn veel twee dehands spulletjes te koop en u kunt meedoen aan de loterij en het enve- loppenspel. In de 'boelkraam' zijn veel twee dehands spulletjes te koop en u jcunt meedoen aan de loterij en het enve- loppenspel. De opbrengst van de boelkraam en de loterij gaat, zoals gewoonlijk naar het goede doel. Dit jaar is gekozen voor de Nationale Vereniging De zonnebloem die cut jaar haar 50-jarig jubileum viert. Ook zal gedurende de hele ten toonstelling de 'Boerebrulleft' com missie aanwezig zijn in verband met de Boerebrulleft die in 2000 georga niseerd wordt door de personeels verenigingen van Het Schuttersveld en Beukenrode. Op zaterdagmiddag is er een demonstratie schilderen en patine- ren van gips en beton door Mieke van Cuijck. De openingstijden zijn als volgt: vrijdag 29 okt. van 19.30 tot 21.30 uur; zaterdag 30 okt. van 14.00 tot 16.30 uur; zondag 31 okt. van 10.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. jn daar ontzettend trots j naar beseffen, dat deze onze klanten toekomt, 'rijdag 29 oktober en dag 30 oktober ligt er bij inkoop van staatsloten irals blijk van onze dank. l ichting Spocalum heeft in enwerking met De Witte ye en De Lindeboom iwerijen op zondag 31 augus- weer een aantal schitterende sbands weten te strikken voor ve Blues'99, het internationa- cht uur durende internationa al hythm bluesfestival van - twee podia biedt de organisa- V-' leer een interessant en geva- d progarmma aan, met deze 't een aantal opvallende lurgse band, met landelijk I nde formaties- en zeer bijzonde- t-ij emationale acts. PROGRAMMA eéjl Venrayse band Harrie en de staat om 15.30 uur op het grote im. De formatie speelt al jaren muziek. Het repertoire bestaat igen werk en uit bewerkte 1 5. 'Traveling Blues Man' Terry [i is. volgens eigen zeggen, ren en getogen in de bakermat i de blues, Gatesville in isippi. Hij zong als tienjarige in ;ospelkoor van zijn tante en commercials voor Channel 5 oca Cola en studiowerk voor j Lennon, Debbie Harry en The rboys. In 1984 ontmoette hij in seen aantal straatmuzikanten startte hij zijn leven als reling Blues Man'. Hij kwam 4 jdelijk in Amsterdam terecht en le enige tijd met Billy O'Haire ick Avery. Momenteel doet hij •r studiowerk en treedt hij zowel 7 als met zijn band op in heel 1 pa- dens het Bluesrock Festival in 5 en en de Venlose srparkfeesten bewees Beau snog eens dat het winnen van SPL-Bluesbokaal volkomen hl was. De laatste demo van de itie voo" *7 De 22-jarige Ana Popovic is een nieuwe ster aan het bluesfirmament! band, met de toepasselijke titel 'Doin' Good' laat horen hoe de band zich de afgelopen jaren ontwikkeld heeft. Op een gespreid-bedje van een vette Hammond brengt het vier tal een indrukwekkend en geva rieerd programma dat de ene keer snel, stevig en opzwepend is en de vergelijking met de Paladins kan doorstaan en de andere keer zo sfeervol en ingetogen is dat je aan Peter Green doet denken. BACKSTREET MEN Slechts de tweede aflevering van Hoeve Blues en nu al een traditie. Backstreet Men, de band waar onder andere twee leden van de organisa tie van Hoeve Blues in spelen, zal iedere aflevering van dit festival met een andere interessante gast op het podium present zijn. De band, die vorig jaar nog de Amerikaanse zan ger en mondharmonica-speler Keith Dunn begeleidde, heeft in haar korte bestaan een waardige reputatie opgebouwd. Dit jaar komen ze met maar liefst twee gasten: saxofoniste zangeres Penny Leen en gitariste zangeres Ana Popovic. Anna Popovic (22) is een jong opvallend en bijzonder talent. Zij wist met haar eigen band Hush de nationale televisie van haar vader land te halen met een eigen show vol slide en shuffle. In Nederland, onder andere op de Bluesroute in Utrecht en op The Amazing Blues party in Nijmegen, verraste ze menigeen met haar frisse en vak kundige benadering van blues-klas siekers en met haar originele eigen werk. The Vibrotones is een energiek roots-blues trio. In een minimale bezetting van gitaar, drums en con trabas en ouderwetse buizen verster kers creëren zij een authentieke sound. Een jaartje terug nog de schuchtere winnaars van de regiop opprijs Eindhoven, maar inmiddels uitgegroeid tot een weergaloos root- strio met een volle agenda en optre dens in het voorprogramma van onder andere The Palladins en The Hoax. TEXAN TAIL Zeven zeer jonge muzikanten, die ervoor gekozen hebben de standaard bluesband-benadering te mijden en zich te richten op een meer door bla zers gedomineerde swingstijl van de 40-er jaren, vormen de band Texas Tail. En niet zonder resultaat: ze speelden onder andere op Bluesrock Tegelen, Moulin Blues Ospel, won nen de Dirigent Music Award en waren tevens de winnaar van het eerste Nationale Bluesconcours van Nederland. Het repertoire bestaat uit bewerkingen van klassiekers en uit eigen werk dat geïnspireerd is door oude blueshelden als T-Bone Walker, Big Joe Turner en Wynonie Harris. DONDERDAG 28 OKTOBER 1999 - NR. 43 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Beroepsmilitair Dick Kok wint NK sportpistool Dick Kok (39), werkzaam als beroepsmilitair bij de Groep Geleide Wapens De Peel in Vredepeel, sleepte onlangs in Leeuwarden met 573 punten de nationale titel op het onderdeel sportpistool zwaar kaliber in de wacht. De beroepsmilitair, die lid is van de Venrayse schietvereni ging Remington en sinds 1995 in Venray woont, miste met zijn pun tentotaal nipt zijn eigen nationale record, dat hij met 578 punten stevig in handen heeft. Het was de tweede keer dat de in Rotterdam geboren en getogen scherpschut ter de Nederlandse titel op de, naar eigen zeggen, 'formule één onder de (sport)wapens', voor zich opeiste. De Rotterdammer streek na omzwervingen door het hele land vijf jaar geleden in Venray neer. "Beroepshalve heb ik in de afgelo pen jaren af en toe moeten verhui zen", vertelt Dick Kok, die in augus tus met de nationale militaire equipe afreisde naar Zagreb, waar de wereldkampioenschappen voor militairen werden gehouden. "Een prachtig evenement", vertelt Kok. "Je kunt het vergelijken met de Olympische Spelen, maar dan voor militairen. We zaten met zo'n 150 Nederlandse militairen, waaronder de bekende judoka Mark Huizinga en taekwondoka Ron van de Burgt uit Venray in een kazerne. In Nederland ben ik nationaal kam pioen en lid van de Nationale Militaire Pistoolploeg, maar van de beroepsmilitairen uit Rusland, Zuid- Korea, Zwitserland en Oostenrijk kunnen wij Nederlanders het bij het pistoolschieten op dit moment nog niet winnen. Die jongens trainen veel meer. Het verschil bedraagt slechts een paar puntjes, maar dat is nou net het verschil tussen de Nederlandse- en wereldtop." WERELDRECORD Bij SV Remington, dat zo'n zeventig leden telt, traint Kok drie tot vier keer anderhalf uur per week en voor een officiële training van de nationale ploeg reist hij ook nog regelmatig af naar het trainingscom plex in Heumens-Oord. "De wed strijden sportpistool zwaar kaliber bestaan uit een precisie- en een duel-onderdeel, waarvan voor het eindklassement de totaalscore beslissend is", vertelt Kok. "Bij het precisie-onderdeel los je dertig schoten op een bord dat 25 meter verder opgesteld staat. De 'mousse' (de roos, red.) levertje tien punten op. Je moet binnen zes minuten vijf keer geschoten hebben." Bij het duel, ook wel snelvuur genaamd, krijgt de schutter beduidend minder tijd om vanuit een 45 graden hou ding omhoog te komen, aan te leg gen te richten en te vuren. "Ook op dit onderdeel los je dertig schoten op een bord dat op 25 meter afstand staat, maar het doel is slechts drie seconden zichtbaar en dan weer zeven seconden weg. In totaal kun je op beide onderdelen dus 300 punten behalen. Op de training heb ik wel eens 583 punten behaald, maar het wereldrecord staat op 590 punten." EERVOL In 1993 kreeg de beroepsmilitair, die het erg jammer vind dat het onderdeel sportpistool zwaar kaliber in tegenstelling tot het lichte kaliber geen"olympische discipline is, voor het eerst in de gaten dat hij over een scherp oog en een vaste hand beschikte. In dat jaar werd hij tot luchtmachtkampioen gekroond en werd hij gevraagd om lid te worden van de Nationale Militaire Pistoolploeg. Twee jaar geleden werd hij voor het eerst Nederlands beste en sinds die tijd heeft hij in Nederland weinig tegenstand te duchten. "Het is een kwestie van aanleg, gevoel, begeleiding, maar vooral ook training", vertelt Kok. "Vooral van de trainingen bij de Nederlandse ploeg steek je veel op. Ik vind het hartstikke mooi dat ik in die ploeg zit. We doen regelmatig mee aan militaire schietwedstrijden in het buitenland en krijgen van de krijgsmacht alle medewerking. Ik vind het een hele eer dat ik Nederland mag vertegenwoordigen in het buitenland." verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Het tamboerkorps van Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum heeft op zondag 17 oktober jl., tijdens het bondsconcours van de Bossche Bond te Goirle o.l.v. dirigent Piet Poels in de 2e divisie sektie A met 85.63 punten een eerste prijs met promotie naar de le divisie behaald. Ter gelegenheid van het behaalde resultaat houden zij op zaterdag 6 november om 19.45 tot 21.00 uur een receptie in het gemeenschaps huis aan de Watermolenstraat in Oostrum. Twee 13-jarige meisjes uit Venray werden op donderdagmiddag aange houden in hun woonplaats op ver denking van winkeldiefstal. Zij pro beerden een pakje sigaretten mee te nemen zonder te betalen uit een winkel aan De Bleek. Zij werden daarbij betrapt en voor verhoor mee genomen naar het politiebureau. Een 33-jarige man uit Mill raakte vrijdagmorgen gewond tijdens dak dekkerswerkzaamheden aan een pand aan de Eifellaan. Het slacht offer maakte een val van ongeveer vijf meter doordat de ladder waarop hij stond te werken was weggegle den. Omdat zijn val gebroken werd door bosgrond bleef het letsel beperkt tot een uit de kom gescho ten schouder. De gemeente Venray heeft tot medio 2002 nodig om een geschik te locatie te bepalen en het bestemmingsplan te wijzigen voor het asielzoekerscentrum in Venray. Dat blijkt uit een concept planning van B&W, die in decem ber aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Halverwege volgend jaar gaat het onderzoek naar de meest geschikte locatie in Venray- kom. Leunen of Oostrum van start. Het Centraal Orgaan Afgelopen zondag nam fanfare ons Genoegen uit Oirlo deel aan het Limburgs bondsconcours te Venlo. Onder leiding van dirigent Gert-Jan Rongen behaalde de fanfare in de afdeïing Uitmuntendheid met 291 punten een eerste prijs. In de Maaspoort van Venlo, waar ook veel Oirlose supporters aanwezig waren, liet de fanfare een mooi stuk muziek horen. Voor het eerste werk Nothwest Passage behaalde de fanfare 146.5 punten en voor het tweede werk Inspiration 144.5 punten. Gezien de resultaten van de andere korpsen in deze afdeling scoorde het jeugdige Oirlo heel goed en in vergelijking met andere afdelingen leek de jury in de afdeling Uitmuntendheid wat kariger te zijn met de punten. Veel korpsen in deze afdeling hadden óp wat meer punten gehoopt. Mogelijk kwam dat omdat het beste korps, Kelpen-Oler, als eerste speelde; dat is dan het vergelijkingspunt. Na thuiskomst in Oirlo werd er nog gezellig gefeest ter gelegenheid van dit resultaat. Op 12 november zal dat nog een dunnetjes worden overgedaan tijdens een receptie ter gelegenheid van deze eerste prijs. Tijdens deze receptie zullen ook opvang Asielzoekers (COA) had liever gezien dat het centrum eer der zijn deuren zou openen. De gemeente wil goed en langdu rig met de inwoners overleggen en hen niet overvallen met kant-en- klare besluiten. Op andere plaatsen is de opzet van asielzoekerscentra soms moeizaam verlopen door te snelle besluiten. De Venrayse gemeenteraad oordeelt aan het einde van dit jaar over het voorstel van B&W. drie muzikanten van muziekvereni ging Ons Genoegen worden gehul digd. Piet Drabbels, muzikant bij de fanfare en Selm Nelissen, tamboer, zijn beiden 25 jaar lid van de vereni ging. Piet Peeters viert deze avond zijn 50-jarige jubileum. Piet begon als muzikant bij - toen nog fanfare - Sint Catherina uit Leunen. Toen hij in Oirlo kwam wonen, ongeveer 40 jaar geleden, werd hij spoedig lid van fanfare Ons Genoegen. Daar heeft hij het hele saxofoonregister doorlopen, begin nend op de sopraansaxofoon tot de baritonsaxofoon, die hij tegenwoor dig met veel plezier bespeelt. Daarnaast is Piet jarenlang actief geweest bij de leerlingenopleiding van de fanfare. De receptie zal plaatsvinden in gemeenschapshuis De Linde op vrijdag 12 november van 19.30 tot 20.30 uur. Iedereen is daarbij van harte welkom PEEL EN MAAS 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9