Platform wil andere naam "Opbrengst verkoop pand naar inrichting nieuw museum" Prijsuitreiking Eurostyle-wedstrijd bij ABN Amro College kiest voor partnerschap Natuur-wandeling Boschhuizer-bergen Militairen rennen halve marathon Sieraden en geld ontvreemd Man (41) mishandeld Vrouwen gewond Dronken automobilist Automobilisten op de bon Auto gevonden Bedrijfsongeval in Ysselsteyn De Evenaar Een avond voor de Jeugd van Vroeger Vallen kinderen buiten de boot? Laser- oogcentrum voor Venray Inschrijftijden peuter speelzalen Minotti Design in Venray Clubmatch KC Venray Raayland neemt afscheid van Wil Gielen PEEL EN MAAS donderdag 21 oktober 1999 - Pagina 9 Bij een verkoop van het huidige museum 't Freulekeshuus komt de opbrengst ten goede aan de nieu we huisvesting en de inrichting daarvan. Die toezegging deed cul tuurwethouder Bert Kersten vori ge week in de commissie COS. Hij kwam daarmee tegemoet aan een wens van bestuursvoorzitter Piet Vorige week dinsdagmiddag is tussen 14.00 en 16.00 uur in drie appartementen in een flatgebouw aan de St. Ursulastraat in Venray ingebroken waarbij geld en sieraden met een waarde van enkele duizen den guldens zijn ontvreemd. De toe gang tot de woningen werd ver schaft door het forceren van de voordeur. Een 41-jarige man uit Venray is in de nacht van donderdag 30 septem ber op vrijdag 1 oktober zonder aan leiding mishandeld op de Raadhuisstraat in zijn woonplaats. De man liep daarbij dermate ernsti ge verwondingen op dat hij maan dag pas aangifte kon doen op het politiebureau. Het slachtoffer reed op de bewus te nacht met zijn fiets over de Raadhuisstraat en moest wachten bij het verkeerslicht bij de Noordsingel om de Maasheseweg op te rijden. Terwijl hij stond te wachten gaf een nog onbekende dader het slachtoffer een klap in het gezicht, waardoor de man het bewustzijn verloor. Als gevolg van de mishandeling is de man enige tijd later opgenomen in het ziekenhuis, waar een gebroken en verbrijzelde onder- en bovenkaak werd geconstateerd. Gezien het let sel is het slachtoffer na de klap in het gezicht vermoedelijk nog enkele malen geschopt. De politie stelt een onderzoek in en zoekt getuigen. Zij worden verzocht contact op te nemen met de politie van Venray. Bij een verkeersongeval op de Vlerseloseweg in Venray is zondag- ivond een 31-jarige vrouw uit die plaats gewond geraakt doordat een 22-jarige automobilist uit Venray geen voorrang verleende. De vrouw is overgebracht naar het ziekenhuis waar diverse kneuzingen zijn gecon stateerd. Zij mocht na behandeling naar huis. Bij een verkeersongeval op de rotonde van de Noordsingel met de Nieuwe Maasheseweg in Venray is vorige week donderdag een 21 -jari ge fietsster uit Venray gewond geraakt. De vrouw werd met diverse beuzingen per ambulance naar het ziekenhuis gebracht en daar behan deld. Aan de fietsster werd op de rotonde geen voorrang verleend door een 58-jarige automobiliste uit Venray. Tegen een 36-jarige automobilist uit Amstelveen wordt proces-ver baal opgemaakt omdat hij afgelopen nacht in dronken toestand over de Prins Bemhardstraat in Venray reed. De man kreeg tevens een rijverbod van 7 uur opgelegd. Op woensdag 13 oktober werd op de Deurneseweg in Heide een snel heidscontrole gehouden. Tussen 14.30 uur en 16.45 uur werden er 1527 voertuigen gecontroleerd waarvan er 68 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 104 km per uur terwijl ter plaatse een maximum snelheid van 50 km per uur geldt. In de nacht van zaterdag op zon dag heeft de politie op art Li ene een auto aangetroffen die op 5 oktober in Alkmaar is gestolen. Het betreft een witte Fiat Bravo die gestolen is uit de showroom van een garage. De eigenaar van de auto is op de hoogte gebracht. Een 29-jarige man uit Overloon raakte dinsdagmiddag gewond tij dens dakdekkerswerkzaamheden aan een pand op de Ringweg in Ysselsteyn. De man verstapte zich °P de ladder waardoor hij een val van ongeveer 2 meter maakte. Het slachtoffer is per ambulance ver voerd naar het ziekenhuis waar hij behandeld is. Het letsel bleek niet ernstig te zijn. De Arbeidsinspectie is inmiddels ingelicht en zal de zaak verder in behandeling nemen. Kienhuis van 't Freulekeshuus die daar tijdens het spreekrecht om had verzocht. Kersten deed de toezeg ging bij de bespreking van de nota museum 't Freulekeshuus. De wet houder noemde de nota een goede basis voor het opzetten van een publieksgericht Venrays museum. De gemeente wil daarvoor jaarlijks 180.000 gulden beschikbaar stellen, De commissie Internationale Militaire Sportwedstrijden hield afgelopen vrijdag het Nationale Militaire Kampioenschap halve marathon op het terrein van de Groep Geleide Wapens De Peel Te Vredepeel. Liefst 288 militairen, afkomstig uit de gehele Nedelandse krijgsmacht, namen aan de wedstrijd over een afstand van iets meer dan 21 kilometer deel. Het gehele parcours bevond zich binnen de hekken van de Groep Geleide Wapens. Cynthia Schneider, de ambassatrice van de Verenigde Staten, die als gast de halve marathon zou lopen, zegde op het laatste moment af. Maar de overige deelnemers zetten vrijdag wél hun beste beentje voor. Liefst 288 militairen uit het hele land liepen vrijdag een halve mara thon op het terrein van GGW De Peel. Op donderdag 28 oktober neemt het Raayland College afscheid van Wil Gielen, docent Nederlands. Op deze middag zal de school in een speciale zitting de verdiensten van deze gewaardeer de collega belichten. Aansluitend vindt er een interne receptie plaats. Per 1 november maakt hij gebruik van de FPU-regeling. De meeste jaren van zijn carrière voor de fusie heeft hij als docent Nederlands en gedurende een aantal jaren ook als eerste conrec tor zijn talenten ingezet voor het voormalige Boschveldcollege en daarna als docent van het nieuwe Raayland. 'Toen ik in de jaren zestig begon als docent beschouw de ik mijn leerlingen min of meer als mijn werk. Maar vorig jaar schreven mijn leerlingen in een memory-boek over mij, dat ik zo persoonlijk was naar hen. En dat is ook mijn eigen ervaring, wan neer ik terug kijk op mijn functio neren. En dat vind ik fijn'. TERUGBLIK Toen Wil Gielen op 1 september 1965 als jonge leraar, nog studerend aan de universiteit te Nijmegen, het Venrayse 'Lyceum voor Jongens' binnenstapte, was de onderwijswe reld nog rustig en overzichtelijk met slechts enkele door en door beproef de schooltypen. Op het lyceum waren dat het eeuwenoude Gymnasium en de toen net honderd jarige HBS. Deze onderwijsstruc tuur sloot niet meer voldoende aan bij de sterk veranderende maat schappij: de Mammoetwet stond op stapel en zou in 1968 worden inge voerd. Er kwamen nieuwe schoolty pen en de democratisering van het onderwijs zorgde voor een ongeken de groei van leerlingenaantallen. In deze beginjaren heeft Wil Gielen alle ontwikkelingen meegemaakt. De vele in gang gezette vernieuwin gen in de jaren daarna werden om uiteenlopende redenen niet allen gerealiseerd. Maar hij was enthou siast over de nieuwe mogelijkheden, die het onderwijs nieuwe stijl kon bieden. CONRECTOR In 1970 werd hij op 32-jarige leef tijd conrector en zocht hij voortdu rend naar wegen om de ideeën ach ter de Mammoetwet gestalte te geven. Hij bezit een inventieve geest, waarmee hij niet alleen ont wikkelingen volgt maar vooral ook entameert, terwijl hij tevens zijn gedachten wikt om tot een gefun deerd oordeel te komen. 'Mijn stre ven was er toen op gericht invloed uit te oefenen op de ontwikkelingen en ik was bijzonder geïnteresseerd in de wijze waarop bepaalde proces sen konden worden aangestuurd. Het stimuleren van nieuwe ontwik kelingen leidt tot een uitdaging voor de hele organisatie, maar om te komen tot een eensgezinde aanpak zijn wel een regelmatige gedachten- wisseling en goed overleg vereist'. Onder zijn leiding ontstonden de vaksecties en de onderwijsraad, het overlegorgaan van de vaksecties. De Werkgroep Onderwijsontwikkeling, die als taak heeft de onderwijsprak tijk in de school kritisch te volgen, nieuwe ontwikkelingen te entame ren en studiedagen te organiseren, is uiteraard dan ook een geesteskind van hem. 'Ik had en heb nog altijd gelukkig veel ideeën en sta open voor nieuwe ontwikkelingen, maar ik besef ook, dat de strategie voor de uitvoering vaak een geheel eigen concept vergt. In de discussie over nieuwe ontwikkelingen heeft de ander ook altijd voor een deel gelijk en dat roept bij mij dan weer twijfel op'. Het is dan ooic niet verwonder lijk, dat hij tot de laatste dag lid is gebleven van de commissie Kwaliteitszorg. DOCENT Na acht jaar conrectoraat keert hij onder andere voor het aantrekken van een professionele conservator. "Maar het is beslist geen vetpot, in goed overleg met het museumbe stuur moeten we daarmee zorgvul dig omgaan." Overigens konden alle fracties zich vinden in de nota. Al vond Joost van de Vorle van de gelijkna mige fractie de post voor de profes in 1978 terug in een volledige lestaak. Daarin werkt hij met dezelf de) overgave en dezelfde open geest voor veranderingen. 'Leerling- gericht-onderwij s' is bij hem geen verworven theorie, maar een spon tane, uit zijn karakter voortvloeien de houding. Zijn criterium bij het beoordelen van beslissingen is: wat betekent het voor de leerlingen. Wanneer een les niet verloopt, zoals hij het zich had voorgesteld, zoekt hij eerst de oorzaak bij zichzelf. Hij houdt rekening met de onvolkomen heden van mensen en laat dat zowel voor zichzelf als voor zijn leerlingen gelden. Hij heeft een zachtaardig CD-presentatie The Sparks De oudste nog bestaande band uit Limburg is The Sparks. De oprich ting van deze groep dateert uit begin jaren zestig. Vijf van de zes leden zijn vanaf het begin bij de band. In het begin speelde men instrumentale gitaarmuziek naar voorbeeld van o.a. The Shadows. Beatmuziek en ritme blues brachten een omme keer. Nummers van de Engelse Scorpions, Them, Stone, Spencer Davies Groep en de Mersybeat wer den aan het repertoire toegevoegd. Heden speelt men deze hits nog met de sound van toen in al zijn een voud. Medio 1965 werd de band uit geroepen tot de populairste band van Limburg en begonnen de omzwervingen door Duitsland, België en Nederland. De band werd razend populair. In 1993 werd de CD Memories uitgebracht en werd het 30-jarig bestaan gevierd. Er werd o.a. samengewerkt met Sandy Coast, The Fortunes, Blue Diamonds etc. Nu treedt de band nog regelmatig op voor veelal volle zalen met veel succes. Op zaterdag 23 oktober wordt hun nieuwe CD gepresenteerd, uiteraard met enkele gastoptredens. De CD wordt uitgebracht door Rarity- records met veel typische Sparks- nummers uit de early years of rock en roll. Aanvang, van de avond is 21.00 uur en de entree is gratis. Ierse kinder- en familiedag Zondag 24 oktober is er in De Evenaar een leuke middag voor klein en groot. Clowntje Polka heeft in zijn caravan Ierse muzikanten en een echte harpiste meegebracht. Zelf heeft hij eenTers jasje van de zolder gehaald en heeft hij met de muzikanten een programma gemaakt voor jong en oud. De laat ste middag van de vakantie kunt u genieten van Clowntje Polka met zijn Ierse vrienden. Aanvang van de middag is 15.00 uur en de entree is ƒ2,50. Kaartjes kunt u in de voorverkoop halen bij De Evenaar, Merseloseweg 96 te Venray, tel. 510036. sionele medewerker (ruim 100.000 gulden per jaar) erg hoog. "Wat mogen we verwachten van die man", vroeg hij zich af. "Het zijn toch de vrijwilligers die het in hoofdzaak moeten doen." Kersten was het daar slechts gedeeltelijk mee eens: "Om iets goeds neer te zetten is een professionale kracht beslist noodzakelijk." karakter, maar onderschrijft ook de stelling, dat er grenzen zijn, waar de tolerantie ophoudt een deugd te zijn. Het onderwijs moet ook aansluiten bij de leefwereld van de leerlingen, is zijn stelling. Dat alles kenmerkt de milde leraar, die hij is. FUSIE EN 2e FASE HAVO/VWO 'Daar heb ik me eigenlijk nooit druk om gemaakt. Ik vond dat de fusie gewoon moest gebeuren. We hebben toendertijd al zoveel verga deringen eraan besteed, dat Horst ook een VWO-HAVO moest krij gen. Ik vind het nog altijd een goede beslissing om de onderwijsvoorzie ning in Noord-Limburg op peil te houden. Het eerste jaar was soms wel wat moeilijk, maar geleidelijk aan staat de trein goed op de rails. In naar verhouding korte tijd is er heel veel tot stand gekomen en wanneer de unilokatie gerealiseerd is, zal een aantal zaken nog beter op elkaar afgestemd kunnen worden'. 'De uitgangspunten van de 2e fase onderschrijf ik wel, maar de laatste tijd heb ik er wel moeite mee om alles bij te benen. Vroeger was gehoorzaamheid en respect de lei draad. Wanneer de zelfwerkzaam heid, waarvan ik wel een voorstan der ben, maar niet doorslaat naar een leven van 'ieder voor zich', want dat zou een verkeerde interpretatie zijn. De ontwikkeling in de huidige maatschappij gaat soms al teveel in de richting van vormen van narcis me en egoïsme'. BUITENSCHOOLSE ACTIVITEITEN Tijdens zijn conrectoraat was hij ook de stimulator van buitenschool se activiteiten en de begeleider van de actiegroep 'Het Schaap', een actiegroep met enthousiaste leerlin gen, die menige actie op touw zette om geld in te zamelen voor missie- of derde wereldprojecten. De naam werd ontleend aan de eerste actie voor een schapenfokkerij van de Venrayse pater Camps op Nieuw- Guinea. Het bekende jaarlijkse 'schapenbal' is dan ook de voorloper van de huidige 'Combi-party'. Ook de 'Blue walk', een tocht door Venrays dreven in de vroege mor genuren voor schooltijd, heeft heel wat geld opgeleverd. Hij veranderde de bekende 'retrai- tedagen' voor de bovenbouw in 'bezinningsdagen', een paar dagen in een instituut. In de jaren daarna ver anderden deze dagen in vormings- weken, die uiteindelijk uitmondden in de jaarlijkse 'werkweken'. SAMENLEVING In de Venrayse samenleving heeft hij zich o.a. ingezet als bestuurslid van de Adelbertvereniging en de Muziekschool. Ook leidt hij reeds enkele jaren een boekenleesclub, waaraan hij veel plezier beleeft. In zijn vrije tijd weet hij zich te ontspannen door samen met zijn vrouw Greet te gaan bridgen of te golfen. Op vrijdag 22 oktober organiseert de Vereniging voor Ouderen Noord- West weer een avond voor de oudere jeugd in wijkcentrum Den Hoender. Vanaf 21.00 uur zijn de senioren, vanaf 50 jaar, welkom in de St. Ursulastraat. hoek Hoenderstraat. De toegang is gratis. Ook de bewo ners van Het Schuttersveld en St. Jozefkwartier zijn, zoals voorheen, welkom. De senioren kunnen weer bijpra ten, dit onder het genot van een drankje en een dansje, met stem mingsmuziek van het accordeontrio Pikkeniers. Het is niet nodig om lid te zijn van de Ouderenvereniging. Hoe staat het met kinderen die op de basisschool er niet in slagen hun zwemdiploma te halen? Vallen die buiten de boot? Die vragen stelde Van de Hoek (fractie Van de Vorle) vorige week in de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport (COS). "Het wordt dan inderdaad een ver antwoordelijkheid van de ouders", antwoordde ambtenaar Henk Loonen namens wethouder Houba. Op de basisschool wordt een bepaalde tijd gesteld voor het beha len van een zwemdiploma. "Financieel is het niet mogelijk om individuele kinderen gedurende lan gere tijd aan het schoolzwemmen te laten deelnemen. Met name vanwe ge de vervoerskosten en de kosten voor entreekaartjes", aldus Loonen. Volgens Loonen is er wel een onderzoek gaande naar een landelij ke bekostiging van het schoolzwem men, waarvan de resultaten aan het einde van het jaar bekend zijn. Zien zonder bril of lenzen Dertig jaar geleden zorgde de contactlens voor een revolutie in ogenland. Plotseling kon je zelf bepalen of je een bril op je neus wilde of niet. Op de grens van de 21e eeuw kondigt een nieuwe ver andering zich in Venray aan: de refractieve chirurgie. Oftewel: slechtziend en toch geen bril of contactlenzen dankzij lasertech niek. Onno van Meurs is HBO- Optometrist en hij heeft oog voor de toekomst. Op 22 oktober wordt in zijn zaak aan de Grotestraat een Eximen Laser geplaatst waarmee oogcorrecties kunnen worden gedaan zodat bril en contactlenzen overbodig worden. Van Meurs zal niet zelf het apparaat bedienen, "Dat is de taak van een ervaren oogarts en wij zijn momenteel in gesprek met iemand uit 'de regio." De 'refractieve chirurgie', zoals de behandeling officieel heet, is inter nationaal al vijftien jaar bekend maar in Nederland komt het nu pas op gang. Richard Krajicek heeft zich onlangs in de Verenigde Staten laten behandelen. Nederland steekt wat zwakjes af met drie ziekenhui zen en een oogcentrum in Driebergen. Van Meurs is dus het tweede centrum in Nederland en de eersteiin het zuiden. Nieuwe wetge ving op het gebied van de gezond heidszorg maakt samenwerking van disciplines beter mogelijk. In deze 'shared care' opzet neemt de de optometrist het verzorgende deel op zich. Hij screent het oog, kijkt naar de gezondheid van het oog en geeft voorlichting aan de cliënt. Het com plete dossier komt dan terecht bij de oogarts. De klant hoeft daarvoor niet naar het ziekenhuis maar kan gewoon een afspraak maken bij Van Meurs, "De oogarts lasert en doet het medische gedeelte. Eigenlijk bundelen we beide disciplines." TOEKOMST Na het plaatsen van de apparatuur eind oktober begint de opstartfase voor zaken als luchtvochtigheid en dergelijke. "De behandelruimte moet op de laser afgestemd wor den", verklaart Van Meurs. Half december, begin januari 2000 is de laser bedrijfsklaar. In eerste instan tie wordt het Venrayse laserteam begeleid door een refraetief chirurg met jarenlange ervaring. "Het doel is dat mensen kunnen functioneren zonder correctie door bril of con tactlenzen. We kunnen zo meer maatwerk voor de persoon geven en meer voorlichting door de optome trist, daar heeft hij voor gestudeerd." Van Meurs is duidelijk enthousiast over de mogelijkheden van de laser technologie: "Dit is dé correctiemo- gelijkheid van de 21e eeuw." In de laatste week van oktober is er op donderdag 28 oktober op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter op te geven. U kunt uw peu ter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. Vanaf 2,5 jaar worden de peu ters geplaatst op de peuterspeelzaal. De inschrijfkosten bedragen ƒ15,-, s.v.p. gepast betalen. Plaatsing van de peuters gebeurt op volgorde van inschrijving. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst maar de mogelijkheid bestaat om uw peuter op een peuterspeelzaal zonder of met een kleine wachtlijst te plaat sen, indien u dat wenst. Bewoners van het Anthoniusveld worden geadviseerd hun peuter aan te melden bij peuterspeelzaal de Hummeltjeshoek of de Paddestoel. Dus persoonlijk inschrijven op 28 oktober van 19.00-20.00 uur op peuterspeelzaal de Blokkendoos, Kruideniaan 161; van 15.30 tot 16.30 uur op peuterspeelzaal de Paddestoel, Beukenlaan 6a; van 19.00 tot 20.00 uur op peuterspeel zaal de Mierenhoop. Hubenhof 67 en van 16.00 tot 17.00 uur op peu terspeelzaal de Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a. Het Lokaal Historisch Platform wil voortaan onder een andere naam haar activiteiten voortzetten: Venrays Overleggroep voor Geschiedenis en Cultuur. Dit zei ambtenaar Jessie Richelman in de commissie COS. In deze werkgroep zijn organisaties vertegenwordigd die actief zijn op het terrein van de Venrayse geschiedschrijving en oudheidkunde. Wethouder Kersten Iris Spee uit Venray is een van de 300 gelukkige winnaars in Nederland van de Eurostyle-wed- strijd van ABN Amro. Op 12 okto ber is de prijs, een JVC Boombiaster ter waarde van ƒ599,-, feestelijk uitgereikt bij ABN Amro in Venray. Alle jongeren tot 18 jaar die tus sen 1 juni en 9 september een Eurostyle-rekening bij ABN Amro hebben geopend, konden deelnemen aan de wedstrijd. Het thema van deze wedstrijd was 'Open een Eurostyle-rekening en riskeer herrie met je ouders'. De deelnemers maakten namelijk kans op een van de 300 JVC Boomblasters, een radio met een behoorlijk volume dankzij de super woofers. WEDSTRIJD GROOT SUCCES Om kans te maken op een van de radio's moesten ze beschrijven wat hun ouders zouden zeggen als ze het volume van de Boombiaster voluit zouden zetten. Hét aantal inzendin gen was enorm groot. De winnaar van ABN Amro Venray heeft het volgende ingevuld: 'Nu zit je einde- "We stonden als college van B&W voor de keuze, isolement of partnerschap. Wij hebben als col lege gekozen voor het laatste." Burgemeester Waals legde in de commissie Algemene Zaken uit waarom Venray zich aansluit bij het nieuwe samenwerkingsverband regio Limburg Noord. Dit ondanks de beduidend hogere kosten die stij gen van ruim 180.000 gulden naar bijna 331.000 gulden per jaar. "Dit komt omdat taken op het gebied van veiligheid, zorg en regionale ont wikkeling worden geïntensiveerd." Verkoeijen (Samenwerking) vroeg of niet kan worden afgezien van deelname aan het samenwerkings- Zondag 24 oktober organiseert de Milieugroep Horst een natuurwan deling in het stuifduinengebied van de Boschhuizerbergen in de gemeente Venray. Dit bijna 200 ha grote bos- en natuurgebied is eigen dom van het Limburgs Landschap. Het gebied bestaat voor een groot deel uit naaldbos. Een deel is echter Komende weken worden de nieu we ontwerpen van de bekende meu belfabrikant Minotti in Venray gepresenteerd. Nadat deze Italiaanse fabrikant van designmeubelen vori ge week zo succesvol was op de woonbeurs in de RAI te Amsterdam, doet thans de collectie met de aller nieuwste modellen Venray aan. In alle woonprogramma's op tv en in diverse woonbladen worden de Italiaanse ontwerpers vol lof gepre zen vanwege hun styling, vormge ving en comfort. Speciaal veel aan dacht werd er in de woonprogramma's besteed aan het reeds befaamde merk Minotti, trendsetter in het hedendaags zeer populaire minimalistische design. Ook bij het publiek die de woon beurs in Amsterdam bezocht, had de Minotti-stand veel belangstelling. Vanaf deze week zijn de nieuwe Minotti-modellen al te zien bij Thomassen Interieurs, die een spe ciale show rondom deze bekende designfabrikant heeft georganiseerd. Tijdens de komende showweken biedt Thomassen Interieurs u de gelegenheid gratis gebruik te maken van het advies van hun creatieve team van interieurstylisten. Onder het genot van een glas heerlijke Italiaanse wijn een een lekker stuk Parmazaanse kaas zullen de ontwer pers het interieur van uw dromen creëren. Neem de tekeningen van uw woning.mee! U bent deze weken van harte welkom bij deze design show van Thomassen Interieurs. was verheugd dat de werkgroep zelf het initiatief voor een nieuwe naam heeft genomen: "Dit betekent dat de mensen enthousiast bezig zijn. We verwachten dan ook dat de werk groep op het gebied van onderwijs projecten, lezing en andere presen taties hun bijdrage leveren aan het cultureel/historische erfgoed van Venray. Als gemeente zullen wij hen daarbij volledig ondersteunen." lijk bij de bank en krijg je die klere- herrie als dank?!' Natuurlijk is het volume van de radio tijdens de prijsuitreiking meteen getest. De winnaar kreeg wel het advies rekening te houden met geluidsoverlast. Alle andere deelnemers aan de Eurostyle-wed- strijd hebben een Music Mix CD- rom ontvangen. verband. Volgens Waals gaat dit niet omdat Venray daartoe verplicht wordt op grond van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen. Waals: "Ook al staan we er niet ach ter. We hebben dan wel al een keer 'onze tanden laten zien', maar Venray alleen is niet bij machte om daar verandering in te brengen." Waals probeerde de commissie ver der gerust te stellen dat de deelname aan het gewestverband niet alleen negatieve aspecten heeft. "En het pakket producten dat van het gewestverband wordt afgenomen, zal overigens niet veel verschillen van het huidige pakket. Dat boven dien spoort met ons politiek draag vlak", aldus Waals. niet bebost. Hier bevinden zich uit gebreide struwelen met jeneverbes. Het is een van de grootste jenever besstruwelen van Zuid-Nederland. Ook treffen we hier nog open stuif zandgebiedjes aan. De wandeling zal met name het open gebied bestrijken met de jene verbesstruwelen en de stuifzandhoe- ken. We zullen kunnen genieten van de vele groeivormen van de jenever bes, van de glooiingen in het terrein en van de vele soorten pionierplan- ten. Tot deze planten behoren vele soorten mossen en korstmossen, die hele tapijten kunnen vormen. In de herfst verschijnen in dit gebied veel soorten paddestoelen en komen de koperwieken smullen van de bessen van de jeneverbes. De wandeling staan onder leiding van Ricky en Math Versttaelen. Deze IVN-natuurgidsen kennen het gebied zeer goed. Zij zijn bij uitstek in staat om ons kennis te laten nemen van dit zeer boeiende stukje natuur. Vanuit Horst vertrekken we om 13.30 uur vanaf de parkeerplaats tussen de Norbertuskerk en de Gebr. van Doomelaan en om 14.00 uur vanaf de kerk te Oostrum. Zondag 24 oktober houdt de Kynologen Club Venray e.o. haar jaarlijkse clubmatch. Voor deze schoonheidstentoonstelling zijn 304 honden ingeschreven van ca. 100 verschillende rassen. Al deze hon den, van groot tot klein, in welke kleur- of haarvariëteit dan ook. zul len vanaf 09.30 uur worden gekeurd door zeven keurmeesters in sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel te Venray. De groepskeuringen begin nen om circa 14.00 uur. U bent (zonder hond) van harte welkom. In verband met de eventuele besmet ting mag er na de veterinaire keu ring 'geen hond meer in'.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9