Y dcatétea Drie jubilarissen bij fanfare De Peelklank Halloween bij Intratuin Eerste trekking reuzenloterij Oud papier Wereldwinke Venray De Wendel zoekt vrijwilligers Oud ijzeractie en rommelmarkt Limburgse herfstkeuring trekpaarden en haflingers PEEL EN MAAS donderdag 21 oktober 1999 - Pagina E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1. tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis ouders Arts- Schwachöfer, opa en oma; Lies Verhaegh-Voesten (coll); Jacob en Truus de Bruijn-Stevens (coll); Harrij van Aarssen (coll); Jaap Hendricx; ouders Van Kessel-Versieyen en zoon Jan en Teng; Harry Tillemans (coll); Anny Cornelissen-Heldens (coll); ouders Aben-Verdijk en Jacob Verhalle en overl. fam.; jrd. Gré Vermeulen-Stoks en overl. ouders Stoks-Bonn. Zondag: 30e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Jaap Hendrix; jrd. Wim v. Ham; overl. ouders Van Baarsen-Rutten. 11.00 H. Mis opge luisterd door het dameskoor De Engelenbak uit Blitterswijck; Jan Ruijten; Jo van Oers; ouders Creemers- van Son; Piet Schellen. Maandag: 9.00 H. Mis Teng Linders, overl. ouders, broers en zussen en ouders Kappel. Dinsdag: 9.00 H. Mis Grada Broers; Wim Janssen, overl. ouders Voermans- Janssen en overl. ouders Janssen-Arts; Kitty Pouwels en overl. fam. Pouwels- Min. Woensdag: 9.00 H. Mis overl. fam. Van Stiphout-Keijzers; Marietje Swinkels- Verbeek (vriendinnen); voor een 105- jarige. Donderdag: HH. Simon en Judas, apostelen. 9.00 H. Mis jrd. Til Janssen- Pelzer en overl. fam. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor alle zieken en eenzamen uit onze parochie. 14.00 Huw. Erik Engels en Kathleen Cremers. Iedere morgen in de oktobermaand door de week om 08.30 uur Rozenhoedje. Dienbeurten: za 19.00: Arjan, Jasper, Paul, Koen M; zo 9.30: hr. Van Ham, Leon; 11.00: Anja, Bram, Freek, Laura. Lectoren: za. 19.00: J. Truijen; zo 9.30: L. Truijen; 11.00: W. Bistervels. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: K. Hilgers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: P. Wittenbols. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorgan ger: B. Faas. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Kinderwoorddienst met Volkszang; Piet v. Kessel; jrg. To Weys; jrg. Ben Alders; Bertha Smits-Beldies en fam. uit Maashees; Thij Thuijls en overl. fam.; overl. ouders Lucassen-Maassen, dochter Bertha en pater Flerentijn. Zondag; 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 1030 M.m.v. Zonnelied; Riet v. Bijlevelt; Johan v. Kuyck (coll); jrg. Jac v. Ass; jrg. Wim Peters; Gerrit Duykers (verj.). 12.00 Doop Max Doppelbauer, Wilhelminstraat 11. Maandag: 18.30 Voor religieuze roe pingen. Dinsdag: 18.30 Guido Vousten. Woensdag: 18.30 Voor wereldvrede. Donderdag: 18.30 Maria v.d. Laar- Holterbosch (coll). Vrijdag: 13.00 Huw. Jack Heugen en Nicole Hekrens, Annie Romeinstraat 43. 18.30 Ouders janssen-Vermeulen en zoon Martien; Ron Minten; jrg. Jan v.d. Hurk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven 'te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Chrisko; voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; jrd. Theij Vullings; To Sanders-v. Ooi (coll). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jan de Hoog (oude buurt); gest. jrd. overl. ouders Aleida Claessens-Teeuws en Albert Claessens; reünie fam. Janssen. Zondag: 8.30 Voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie. 10.00 Wim Daniels en zoon Bert; Piet Janssen (Herenkoor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. (met Rozenkransgebed). ötcde Aanbesteding op donderdag 7j 1938 in het patronaatsgebouw om i landelijk georganiseerd bouw| troons, het maken en plaatsen een nieuw Angelus torentje terv I vanging van het oude koepeltoren op de parochiekerk St. Pe& Banden te Venray. Tevens het u j voeren van enige herstelwerkzaa heden aan genoemde kerk. Vo I ƒ16.500,- werd het karwei gegu aan de Venrayse aannemer Volleberg. Het werk was begroot I ƒ19.950,-. Op deze foto van oktober 193 j die genomen is vanaf het begin v j de Stationsweg zien we dat de we j zaamheden op de kerk gestaag v< deren. We zien verder op de foto I bakkerswagen (op luchtbanden) v bakker Piet Custers. Moeilijk zien, maar Piet zit zelf op de wa* en bezorgt het brood bij zijn kli ten. Piet Custers opende zijn broc en banketbakkerij op donderdag mei 1914 aan de Grote Ma g (momenteel bakker Pijpers). De fietser op de foto die de wag voorbij gaat is Antoon Weiten v - de Merseloseweg. Rechts zien; E een gedeelte van de winkel enl woonhuis van banketbak! Goumans. Jan v.d. Putt In de Verenigde. Staten kijkt men niet vreemd op als op de avond van 31 oktober een aantal keren de deurbel gaat. Als de deur open gaat staat er een groep kinderen verkleed als heks, vleermuis of spook die de leus 'trick or treat' roept. Het is de bedoeling dat de bewoner snoepgoed in hun tassen stopt. Als men hier niet op gerekend heeft wordt de bewoner iets ernstigs toegewenst. Halloween wordt gevierd op de avond van 31 oktober. Het feest stamt uit de tijd van de druïden in het oude Britse rijk en Ierland. Het was de vooravond van het nieuwjaar van de druïden. Op deze dag werden wetten en pachtover eenkomsten vernieuwd, keerden de kud den uit de weiden terug en werden de laatste schoven binnengehaald. Het was het begin van de sombere winter. Op de avond van Halloween probeerden de mensen met enorme vuren de bovenna tuurlijke krachten te bezweren en demo nen te verjagen, zoals heksen, ronddo lende geesten, feeën, elfen, etc. Men Op zondag 24 oktober vindt de eerste trekking plaats van de reuzenloterij ten bate van de restauratie van de St. Catharinakerk in Leunen. Na de hoogmis is er eerst gelegenheid om de stand van zaken ook binnen weer eens te bekiijken. Men kan dan zien, dat het fraai gaat worden en dat het karwei al flink opschiet. Rond 1115 uur zal de voorzitter van de restauratiecommissie alle belangstel lenden welkom heten in gemeenschaps huis de Brink, waar blaaskapel Die Fröhlichen Rübensammler en de groep Melody verder voor de muzikale omlijs ting zullen zorgen. Notaris Matthijssen zal in twee ron des de trekking verrichten voor de vol gende grote prijzen, met elk een waarde van ongeveer ƒ1.000,-: weekend Euro- Disney in Parijs voor 4 personen; een degelijke fiets; een televisietoestel en een geldprijs t.w.v. ƒ1.000,-. Ook wor den nog een aantal kleinere prijzen getrokken. Verder heeft de commissie bij de res tauratie de hand weten te leggen op 2000 nog in goede staat verkerende leien. Deze exclusieve dakbedekking zal a.s. zondag te koop worden aangeboden. (Opbrengst uiteraard voor de kerk!) Het hele programma duurt tot onge veer 14.00 uur. En dan nog dit: Is er nog niemand bij u aan de deur geweest en bent u bang achter het net te vissen? Hebt u er spijt van, dat u maar één lot hebt en had u graag wat meer kans? Of wilt u ons gewoon nog sneller van de loten afhel pen? Bel dan naar Wilma Manders, tel. 584855; Leo Reintjes, tel. 550474 of Truus Weijs, tel. 584273. Win prachtige prijzen én steun de res tauratie! DE WIEËN, MOLENKLEF, VLAKWATER Iedere laatste woensdag van de maand haalt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurtschappen De Wieën, Molenklef en Vlakwater e.o. De bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruisstraat, St. Franciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o., worden verzocht om op woensdag 27 oktober om uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebun deld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur de gelegenheid om oud papier gebundeld of in dozen, te depo neren in de papiercontainer van AV Venray-Regio die is geplaats aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere informatie, tel. 583529 of 582842. dacht toen ook dat de zielen van gestorvenen hun huizen opnia bezochten. Het is nu vooral een finest voor kin: f ren. Zij gaan verkleed langs de deui met de leuze 'trick or treat'. Het ziet er naar uit dat dit fenomeen overgewaaid naar Nederland. De pon poenen zijn niet meer weg te denken,! winkels zijn gevuld met Halloween-ai kelen en de kledingverhuurbedrijf doen tevens goede zaken. Het Groene warenhuis Intratuin k hier nog wat verder mee. Zij organisai zaterdag 23 en zondag 24 oktober: - 13.00 tot 17.00 uur een landelif demonstratie Halloweenmaskers mai van pompoenen. Intratuin-stiliss demonstreren hun jeugdige klantjes 1 ze angstaanjagende pompoenen kuni maken in de vorm van een vleermi heks of Dracula. Voor de minder creatieve klantjes z er keramiek pompoenen met een wai nelichtje en een ijzerdraadje dat aana stok gebonden moet worden. Zo hst ieder Halloween-geestje een lampio waarmee langs de deuren gegaan li worden. Ook de ouders hoeven zich ui te vervelen. Voor hen worden de mt volwassen creaties van pompoen! gedemonstreerd. Dus ook bij Intratu wordt Halloween gevierd. Kerstpakketten De herfstvakantie moet nog begin» en Sinterklaas moet ook nog komen.li lijkt dus wat voorbarig al aandacht vragen voor de kerstpakketten. Toch het voor instellingen, scholen, bedf ven, enz. hoog tijd om nu al een keuzt g maken als men de medewerkenden» - kerstpakket wil aanbieden. Dit ra 1 men zeker, doen als men speciale kun nijverheidsproducten in het pakket» hebben. Hoe eerder men komt, hoera keus men heeft. Voor de Wereldwinkel heeft hetw iS zorgen van kerstpakketten een hoge ft oriteit. Waarom? Daarvoor moeten» terug in de geschiedenis. Vooral int 30-er en 40-er jaren heerste er (ook) ons land grote armoede. In die tijd or u stond de gedachte aan de armsten kerstpakket te geven. Zo'n pakt lie bestond vooral uit etenswaren. H moest een beetje verlichting geven rfil die donkere dag. Inmiddels is er veel veranderd.' behoren tot de tien rijkste landen van; t.:. wereld en de meesten van ons zijn rei lijk welvarend. De traditie van kerstpz r.- ketten is echter gebleven, hoewei i meesten, die er een of zelfs meeroi vangen, dat niet nodig hebben. Hel 1F zelfs de vraag of de echte armen in e land hiervan meeprofiteren. Als we ons realiseren dat tegeno« onze rijkdom een steeds grotere arm:' fOl de is in veel zg. ontwikkelingsland kunnen we ons afvragen hoe kerstpal ketten zich verhouden tot de kerst? dachte: vrede op aarde en gelijkte onder de mensen. Dit kan heel goed als we het mess twee kanten laten snijden. We kopenI kerstpakketten bij de Wereldwinfo Deze bevatten producten, waar proè centen in ontwikkelingslanden p - .voor gewerkt hebben en waarvoor: - een eerlijke prijs hebben gekregen. prijs, die beantwoordt aan de kosten, zij gemaakt hebben en die niet gedni worden door tussenhandelaren en groü y\l grondbezitters. Naast de vreugde, i .wij met al onze welvaart er noga beleven, biedt het vooral vreugde a die producenten en hun gezinnen, i hierdoor hun levensomstandigheden* kunnen verbeteren. En dat past helen» in de kerstgedachte. Bij Kerstmis niet: hebben, hebben, hebben, nw geven, geven, geven. In de Wereldwinkel willen wij u gR helpen bij het samenstellen van «j kerstpakket naar uw keuze. We hebbj II enige voorbeeldpakketten gemaakt, u misschien op een idee kunnen brei gen. Kom eens Wereldwinkelen op 1* adres Henseniusstraat 3a, tel. 5 885" De winkel is iedere dag op winkeltijd Df open. Te zekere int. (B); t.e.v. St. Jozef; Mie Kersten-Bongaerts (buurt). Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 24 oktober zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. A. Wijhuizen uit Nuenen voorgaan in een doopdienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Zorg ervoor dat uw gehoor niet afstompt in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 24 oktober is er een eucharistieviering van de oecumeni sche basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: David of Goliath, laat je kracht en je zwakte zien. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaarden centrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth-nieuws Ned. Herv. Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a Horst. Evangelist: J.A.J.Bals, Clap- vaeren 4, 5961 LM Horst. Tel/fax. 077- 3987786. E-mail: J.A.J.Bals@ students.theo.uu.nl Diensten: D.V. Zondag 24 oktober om 10.00 en 14.30 uur: Evangelist J.A.J.Bals, Horst. 's-Morgens is er kin deroppas. Zangkoor: Op donderdag 21 oktober is er repetitie van het zangkoor. Aanvang 08.00 uur. Bijbelcontactavond: In Pakistan nam een generaal de macht over van de wet tige president. Zijn ontslag nam hij niet en hup dan maar het regeerstokje afge pakt. Kijk dat is er nu gebeurd in het paradijs. Op donderdag 28 oktober om 08.00 uur. We willen bespreken de moed van Elia. Iedereen is hartelijk welkom. Catechisaties: Deze zijn er deze week weer op de gewone tijden. Rectoraat Veulen 30e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. en Kinder woorddienst; voor de parochie. Misdienaars: za: Danny, Lieke, Koen en Daan. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); Piet Verstappen en Nel Vervoort, Truus v. Schijndel-Thijssen. Zondag: 10.00 (Ouderenkoor); jrd. Sjang Classens. Maandag: 19.00 Int. van de parochie. Woensdag: 19.00 gon Verheijen- Versteegen (fam. Hesselsmans); Jan Verstappen; jrd. Theo Vollenberg. Vrijdag: 19.00 SerWillems. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Daan Crienen en Gijs Claessens; zo 10.00: Anneke, Dirk, Bram en Paul; ma 19.00: .Linda en Rinske; wo 19.00: Niels en Mark; vr 19.00: Ilaisa en Rian. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Teng Michels. Misd.: Conny v. Tilburg en Kim Thielen. Zondag: 10.00 Jgt. Maria Sybilla Pubben. Misd.: Marloes Zwiterslood en Nikky Zegers. Woensdag: 19.00 Jgt. ouders Gellings- Jilissen; jgt. Hub. Verstegen en Carolina v. Dijck; lev. en overl. fam. Janssen- Pubeen; Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Dankbaarheid fam. V.d. Heuvel-Peters. Maandag: 19.00 H. Mis. Donderdag: 19.00 Henk Nabuurs. Vrijdag: 14.30 H. Mis b.g.v. 25-jarig huw. Vincent en Anneke v.d. Heuvel- Fleuren. Misdienaars: za: Luc en Frank; zo: Grard, Mark, Ronnie en Nick de M. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Tonnie v. Hoof. De missiecollecte van afgelopen zondag heeft ƒ153,45 opgebracht. Hartelijk dank. Rectoraat Smakt Zaterdag: 14.00 Doopviering Pepijn Rozenboom. Zondag: 30e Week door het jaar; 22e Zondag na Pinksteren. 10.00 Hoogmis overl. ouders Philipsen-v. Dijk; Arnold Groenen; jgt. Piet v.d/Heijden; Johanna Maria v.d. Sluis. Lectr.: Truus Goumans. Dienb.: Susan Geurts. 13.00 50-jarig huw.jub. fam. Schambergen. 15.00 Doopviering Manou Mulder. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis M.F. Kramer; tot Bij fanfare De Peelklank vieren dit jaar drie jubilarissen het feit dat zij 50 jaar en/of 25 jaar lid waren en/of actief bezig waren binnen de fanfare wereld. Jubilea om even bij stil te staan. Want behalve het plezier in het muziek maken wordt er ook nog wel eens wat vrije tijd gevergd van de muzikanten bij het brengen van seren ades e.d. De drie jubilarissen zijn Han Peeters die 50 jaar lid is en Geert Deters en Annie Reintjes-Deters die 25 jaar actief zijn in de fanfarewereld. Van 1946 tot 1960 was Han Peeters actief als muzikant bij Concordia Meterik. Na een paar jaar in Ysselsteyn gewoond te hebben werd hij benaderd voor de functie van bestuurslid. Een functie die Han altijd met veel verve en inzet gedaan heeft. Op zijn eigen vriendelijke manier stond Han altijd voor iedereen klaar met raad en daad. Dit alles van uit zijn eigen ervaring als muzikant. Van 1963 tot 1989, 26 jaar, deed Han alles om de opleidingen van 'de jeugd aan de muziekschool goed te laten verlopen en dit met veel succes. Ook de condi tie en behandeling van de instrumen ten hadden de interesse van Han. Zonder op de voorgrond te treden ver zette Han veel werk. In 1989, bij zijn afscheid als bestuurslid, werd hij benoemd tot erelid. Vanaf de zijkant blijft Han echter, inmiddels nog steeds lid, ook als bestuurslid van De Vriendenkring van de Fanfare zich actief inzetten voor de financiële ondersteuning van de fanfare. Voldoende redenen om even bij dit gouden jubileum stil te staan. Haar zilveren jubileum viert Annie Deters-Reintjes, telg uit een zeer muzikale familie. Zij was een van de eerste van een jongere generatie die na het behalen van het A-diploma de inmiddels fors uitgedunde fanfare kwam versterken. Hoewel reeds veel van haar leeftijdsgenoten door studie of huwelijk het instrument aan de kap stok hebben gehangen is Annie de fanfare altijd trouw gebleven met haar lievelingsinstrument de saxofoon. Behalve haar inzet bij de fanfare heeft Annie ook vaak met veel succes deel genomen aan solistenconcou.rsen en wie haar vader Theo kent weet dat zij dit alsmede de muziekbeoefening niet van vreemden heeft. De derde jubilaris, ook een telg uit de Deters familie. Geert Deters viert ook zijn zilveren jubileum. Voor Geert gaan zowel op sportief gebied als muzikaal gebied geen uitdagingen te ver. Geert begon zijn muzikale loop baan bij de fanfare op cornet en is inmiddels overgegaan op trompet. Geert is een muzikant die middels hardlopen en voetballen er alles aan doet om adem genoeg over te houden voor zijn muzikale hobby. Aanstaande vrijdag 22 oktober tij dens de jaarlijkse feestavond zullen deze drie jubilarissen eens een keertje zelf in het zonnetje gezet worden en de felicitaties van hun collega muzi kanten in ontvangst kunnen nemen. Dinsdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw (met Rozenkransgebed). Woensdag: 9.00 Voor de vrede in de wereld. 19.00 PI. Lof met Rozenkransgebed (Aostrumse Zangkompeneej Donderdag: 9.00 Gestl. jrd. Hubertus Jenneskens (met Rozenkransgebed). Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 Jo Jeuken (met Rozenkransgebed). Misdienaarsbeurten: za 19.00: Anne Basten, Marloes Derksen, Elke Euwes, Daniëlle Engels; zo 8.30: Job Euwes, gebr. Kessels, Guus Op den Camp; 10.00: Ireen Schlepers, Wanda v.d. Bussche, Marloes Denissen, Floortje Gloudemans; wo 19.00: Anne Basten, Marloes Denissen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); St. overl. ouders Peeters, Wijnhoven. Achten, Sanders en zoon Jan; st. Petrus Muijzers, Maria v.d. Sterren en overl. kinderen; Toon en Anny Nelissen-Gerards (verj. pap); overl. ouders Direks-Nelissen. Zondag: 22e Zondag van Pinksteren. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); overl. ouders Te Plate-Maassen; st. Willem Steeghs en Louisa Lucassen; jrd. overl. ouders Nelissen-v.d. Sterren. Vrijdag: 9.00 H. Mis pastoor Reijnen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Peter Ewals en Carolina Rambas; Har Friesen; overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt en kinderen; Nella Classens-Janssen en Geert Classens; Gertruda Vullings-Dinghs. Misd.: Karlien, Boy, Evelien, Sjors. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Parochie Leunen 30e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Johanna Vennekens-v. Rensch en Martinus Vennekens; Sjaak Classens en zoon Gerrit; Toon Hellegers en overl. fam.; Toon v. Cuijck, Jan v. Cuijck, echtgen. en overl. kinderen; Frans Rongen en overl. fam.; wkd. Lucia Leijssen-v.d. Wallen (3); gest. jrd. Martin v. Dijck, overl. ouders en overl. fam.; gest. jrd. Ferdinand Beerkens, echtgen. en zoon Albert; gest. jrd. Harrie Versteegen en Marie Versteegen-Moorrees. Zondag: 10.00 Hgm. pastoor Jan Hafmans; Wiel Keijsers; gest. jrd. Sjang Heesen; gest. jrd. Teng Jenniskens. Maandag: Geen avondmis. Dinsdag: 19.00 Lsm. voor lev. en overl. leden KBO. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: 19.00 Lsm. Jan Verheijen; Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen. Misdienaars: za 19.00: Diane v. Gorp en Kim Vullings; zo 10.00: Inge Theunis en Paulien Weijs; weekb.: Groep 2. Lectoren: za 19.00: Annie Reintjes; zo 10.00: Elly Theunis. Gedoopt: Jonie Meijers, Weth. Reintjesstraat 19. Rectoraat Heide Zondag: 30e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis Jan v. Vegchel (buurt); jgt. Petronella Claes-Derikx; jgt. Sjang Derikx. Misd.: Ivo, Frank, Manon, Sandra en Guus. De Wendel is een stichting voor hulp en dienstverlening aan mensen met een verstandelijke handicap. De activiteiten richten zich onder andere op het wonen, de behandeling, arbeid, dagbesteding, vrijetijdsbesteding en thuiszorg. Voor het bowlen in Venray zijn zij op zoek naar 1 2 vrijwilligers voor de begeleiding van deze activiteit. Daarbij dient u een verdeling te maken over de bowlingbanen en de scores in te voeren. Het bowlen vindt plaats een keer in de twee weken op zaterdag van 13.34 tot 15.00 uur. Bent u diegene die samen met onze cliënten 'een balletje wil rollen', bel dan snel 077-3209448. Zij zoeken twee zwemvrijwilligers die een keer in de twee weken op zater dagochtend van 08.45 tot 10.30 uur met cliënten willen gaan zwemmen. Bent u die 'waterrat' die zij zoeken neem dan contact op met 077-3209448. In Het Stekske in Venray (Landweert) zoeken ze een vrijwilliger die een soos- avond mee wil begeleiden. Elke eerste vrijdagavond van de maand is er soos van 19.00 tot 22.30 uur. Heeft u interes se neem dan contact op met de afdeling vrijetijdsbesteding, tel. 077-3209462 of 3209448. Gezinsvervangend tehuis Noorderhof zoekt een bezoekvrijwilliger die samen met een bewoonster een keer per maand gaat zwemmen. Omdat de bewoonster slecht ter been is dient u in het bezit te zijn van een rijbewijs en auto. De reis kosten worden uiteraard vergoed. Ook zijn zij op zoek naar een bezoek vrijwilliger die samen met één of meer dere bewoners iets leuks wil gaan doen zoals fietsen, winkelen, koken ed. Heeft u interesse in één of beide vacatures bel dan 0478-513226. Tot slot zoeken zij voor gezinsvervan gend tehuis De Laterije een bezoekvrij williger die in het weekend of 's avonds samen met één of meerdere bewoners diverse activiteiten wil ondernemen, zoals wandelen, fietsen, spelletjes, zwemmen, koffie drinken, meegaan naar de kerk. Voelt u zich aangesproken neem dan contact op met 0478-583642. Zaterdag 23 oktober houden de voet balclub en de carnavalsvereniging van Holthees/Smakt hun jaarlijkse oud ijzer actie. Vanaf 09.00 uur wordt het oud ijzer opgehaald. Zondag 24 oktober is de rommelmarkt in zaal 't Trefpunt te Holthees. Aanvang van de rommelmarkt is 10.30 uur, einde 13.00 uur. Entree ƒ2,-- Zijn er mensen die nog spullen, die geschikt zijn voor de verkoop kwijt wil len, of heeft u oud ijzer dat weg moet, dan kunt u bellen met Nico v. Tilburg, tel. 0478-636817. De spulletjes worden dan bij u opgehaald. Deze provinciale keuring wordt gehouden op zondag 24 oktober in manege De Vosberg te Panningen. Ingeschreven zijn 69 nummers trek paarden en 48 nummers haflingers in diverse rubrieken. Bij de trekpaarden ondermeer een rubriek merrieveulens van 17, een rubriek eenjarige merries van 14 en een rubriek tweejarige merries van 11 Ook de oudere trekpaarden zijn weer goed vertegenwoordigd in goed bezette rubrieken. Bij de haflingers een goed bezette rubriek merrieveulens van 8 en een rubriek haflingers onder zadel van 9. In vergelijking met vorig jaar bedui dend meer inzenders. Er zal bij zowel de trekpaarden als de haflingers een jeugdkampioen en een algemeen kompioen worden uitge roepen. Aanvang van de keuring is 10.30 uur; einde is gepland rond 17.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 20