e Kruudwis wint Wisselbeker 't Trepke/Parketworld sluipt naar de top Bowlen Drukshop verliest derby tegen ZVV Venray f Nationale topploeg komt maandag naar Venray HVC/ComputerWork in de ban van Bunga Melati Sfuwt ctt H V C/Computer Work laat op winst! Lake Valley/'t Podium grijpt naast zege ti Bedrijvenbowling- competitie Rooyse V.K. Rooyse Heren van slag Midgetgolf Club Buitenlust Ysselsteyn Belangrijke zege van HVC/Com- puterWork 2 Zaalvoetbal in Venray PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS ina EEL EN MAAS donderdag 21 oktober 1999 - Pagina 15 Schoolbowlingtoernooi 1999 I «Voor de 19e maal organiseerde de ugdafdeling van de Bowling- (eniging Venray in samenwerking met en Heriga Magermans. de exploitan- jvan Restaurant Bowling Venray, het 4 Jioolbowlingtoernooi voor de groepen l 7 en 8 van de basisscholen in Venray i de kerkdorpen. Vanaf 's morgens 1.45 uur tot 18.00 uur lieten een record ntal deelnemers van 406 kinderen hun (wlingkunnen zien. )e Kruudwis mag voor de tweede II de door Café de Karklingel uit itrum geschonken wisselbeker in vangst gaan nemen. Met een gemid- 1de van 58,375 bleef de winnende ooi de Focus-school 1,125 punten ir. Op de derde plaats eindigde de [tegenwoordiging van De Hei uit ide, die tot een totaal kwamen van .188 In groep 6 kwam het achttal van De ek uit Castenray als winnaar uit de bus et een totaalscore van 439 pins met De ingerd op de tweede plaats met een aal van 410. De beker voor de derde Ats was met een totaal van 403 kwam het bezit van De Foekepot. Vierde werd De Vlaswei (374), vijfde Kemp (371), en zesde De riaschool uit Oostrum met 369 pins. t en laatste werd De Meent uit unen met een totaal van 290 pins. De triomphater bij groep 7 werd mixhof met een totaal van 510, op 25 os gevolgd door De Kruudwis. Derde erd het achttal van de St. Petrus idenschool, dat tot 445 pins kwam. vierde plaats was voor De Stek uit castenray üc vijtoe voor L»e Hommel (429) en de zesde voor de Mariaschool uit Oirlo met 386 pins. Op de 17e en laatste plaats eindigde met 278 De Flierefluit. In groep 8 ging de zege naar het team van De Hei uit Heide, dat 573 pins liet sneuvelen en de St. Jan de Doperschool 63 pins wist voor te blijven. Op de derde plaats met 491 klasseerde zich De Hommel, terwijl De Bongerd 18 pins tekort kwam om de derde prijs te vero veren. Als vijfde scoorde de Dr. Poelsschool 466 en als zesde kwam De Landweert tot eveneens 466. De rang lijst werd gesloten door de Mariaschool uit Oirlo, die tot 370 kwam. Lake Valley/'t Podium lukte het andermaal niet om de winst naar zich toe te trekken in een zeer spannend duel tegen Reuver 2. Over het geheel gezien was Lake Valley A Podium de beter aan vallende ploeg wat ook resulteerde in de 1 -0 voorsprong via Bart Joosten. Twee minuten later stond het alweer gelijk door een zeer snelle counter. Opnieuw kwam Lake Valley/'t Podium op een voorsprong en liep uit naar een 3-1 score door Lars Kehrens. Vooral door fysieke kracht lukte het Reuver om terug te komen tot 3-3. Net na rust kwam een aanval van Reuver in een zeer rommelig doelgebied van Lake Valley terecht waar de bal bleef hangen en Reuver binnen kon tik ken: 3-4. De doelman van Lake Valley/'t Podium bleef groggy liggen in de goal en werd vervangen door Roland van Osch. Reuver maakte gebruik van de nieuwe situatie en scoorde al snel de 3- 5. Lake Valley/'t Podium bleef jagen op de goals en zette Reuver met de rug tegen de muur. Het resultaat van tomelo ze inzet werd beloond door twee treffers door Ron Cup en wederom Lars Kehrens: 5-5. Echter de zeer goede keeper van Reuver en diverse malen paal en lat stonden de voorsprong van Lake Valley/'t Podium in de weg. Doordat in de laatste minuut een vrije trap van Reuver door een woud van benen in de goal belandde achter de zeer sterk keepende Roland van Osch stond Lake Valley/'t Podium andermaal met lege handen. Bowlingvereniging Venray Uitslagen le klasse: la's/RB V-BLS/Close Ene. 17-18 iinters-Drankenh. Winters 11-24 •A Arrows-T-T Geerets 21-14 v. Dijck-Karklingel/ML 10.5-24.5 Ondanks de kleine nederlaag van de a's, met Joos Peeters met de hoog- jrengame (211die zij leden tegen S»S./Close, die in Evelyn v.d. Laan bestscorende van het team hadden, jft de koppositie onaantastbaar, (klingel/ Magic Line doet verwoede {ingen om dichterbij te komen en nmet een in goede vorm zijnde Bert (serie 570) van Plusmarkt van :k. De Red Arrows, met Marlies ijssen als beste bij de dames met een van 221 en Dorothe Mihoglu als ste in de serie (5551) lieten Taxi ing Geerets een plaatsje zakken, ikenhandel Winters boekte de eer- loverwinning van het seizoen tegen {nog niet op toeren zijnde Pinhunters :ij series van 572 door Jan Weiten 'yriel Winters, itslagen 2e klasse: Raak/OD-BT Hoeijmakersl0-18 iGI/V. Rensch-Strikers/Groeip. 25-3 ffMallnitz-Ontex 26-2 ores-The Nitwits 13.5-14.5 Met de 3-puntenpakkers Jaap igejan (games: 216-236-215 hoog- herenserie met 667) en John Dekkelkoren vergrootte Mallnitz door yale winst op Ontex, waar Fien nniskens de hoogste damesserie pro- ceerde, zijn voorsprong op v.G.l./Van Rensch, dat de Strikers het kijken gaf, nog een beetje. Bij ,G.I. waren Mike Berghammer en iy Joosten driemaal sterker dan hun ïcte tegenstander en Hay scoorde rens de hoogste herengame met 247. 1 eijmakers verraste Altijd Raak en de Iwits, waar José Geulen de prestatie nFien Jenniskens evenaarde bleven aan de goede kant van de score ren de Scores. 8 Uitslagen Trioleague: c FKuijten Ass.-Bokual/Mijling 20-1 ti-Touring Geerets-Poels Techn.16-5 w ismarkt van Dijck-Hil Miss 6-15 ema's/RBV-AMC/Dreamteam 15-6 i ash-Nutrivisie 14-7 Bokual/Mijling moest door een even- grote als verrassende nederlaag Tl P» he Kuijtentrio de leiding afstaan nde Sigma's, die met Inge Lenssen ibeste dame in zowel game (210) als IS ne (574) en Leo van Rijt (hoogste renserie met 572) ruim de baas ble- :nover het Dreamteam, waarin Bert dei n Elswijk tot een game van 219 n'am. Geerets nestelde zich met een ot If punt achterstand op de Sigma 's op sp tweede plaats via winst op Poels met nk aan de kersverse bruidegom Henk nsscn, die 3 persoonlijke punten bin- !!l nbracht. Crash blijft via winst op 42 itrivisie ook nog volop in de race. Bij ttegen de Plusmarkt winnende Hit iss was Jo Magermans de man met de >te gamescore met 236. Uitslagen Dubbelleague: tklingel-Team Zonder Naam 10.5- FS 'ikers/Groeipunt-Pinhunters 3-11 ieijmakers-BT 't Begin 4-10 imcanes-Aquastep 8-6 imingo's-Talenten 0-14 De Pinhunters blijven de ranglijst nvoeren door de Strikers terug te wij lt. De Talenten werkten zich via een erwinning op de Flamingo's met de tximale cijfers van 14-0 naar de eede plaats en Hoeijmakers verspeel de tweede plaats door een nederlaag |en het Begin-duo, waar jeugdspeel- Hnge Lenssen zorgde voor 3 punten de hoogste game en serie bij de fes met resp. 220 en 599. Ook ieS iklingel is nog volop in de strijd en »kzij Frank Peters, die zich met een "te van 226 en een serie van 536 de 5'e toonde bij de heren, werd het Zonder Naam aan de zegekar fg bonden. Uitslagen le klasse: I fcv.Gogh 3-Xerox Boys Girls 1-3 |jfl bssen/Van Egteren-Inalfa 1-3 iRattingen-Vinc.v.Gogh 2 2-2 b £v,G°gh I-Jan Linders Superm.0-4 ijUitslagen 2e klasse: dvan Haren 1-BT Kengen 4-0 g T-Wismans- Rest.Bowl.Venray 3-1 1-Franke RVS 0-4 ^eï-W.J. de la Roy B.V. 1-3 Jeugd Jeugd Trio League In de eerste wedstrijd van dit seizoen, dat .dit seizoen in Sittard een aanvang nam, moesten onze beide teams tegen elkaar aantreden. En de jongens van het "tweede" waren bijzonderd gebrand op een goed resultaat. De goede scores van Lars Lenssen (181 en 205) werden echter door de weer in vorm zijnde Patrick Smits met 201 en 216 goed gepareerd, waarbij de rest van het "eerste" de wedstrijd vak kundig afmaakte, waaronder een 208- game van Inge Lenssen en daarmee een 3-0 overwinning veilig stelde. Een aardige bijkomstigheid was dat Pupil Lars (Venray 2) zijn 4 jaar oudere zus Inge (Venray 1met 11 pins aftroef de: 386-375. Onze vaandeldragers hadden in de de tweede wedstrijd de reserves van Sittard als tegenstander. Hoewel de scores aan zienlijk minder waren dan in de eerste match, hadden ze toch geen kind aan deze opponent en werd het opnieuw een 3-0 overwinning. Onze reserves speelden hun tweede wedstrijd tegen Heerlen, dat verrassend genoeg met 0-3 had verloren van Maastricht, dat na zoveel jaren weer had ingeschreven voor deze competitie. Hoewel de Heerlenaren ook nu niet in de winning-mood verkeerden, hadden de onzen hun kruit echter helemaal ver schoten en verloren de wedstrijd opnieuw met 0-3. In de stand gaat Venray 1 aan de lei ding met 6/2123, gevolgd door Maastricht met 6/1892 en Heerlen met 3/1803. Venray 2 staat 5e met 0/1762. Beste speler Venray 1Patrick Smits met 216 en 190,25 gem. Beste speler Venray 2: Lars Lenssen met 205 en 165,25 gem. Harrie Claessens-League Hier waren goede games te noteren van: Anneke Cremers 176 en 170, Tim van Houdt 164, Sandra Minten 176, Micky Bindewalt (140) en Jeroen Broers (179). Voor Micky en Jeroen betekende dit een verbetering van hun PR. De beste speler was echter Bart van Rens met een gemiddelde van 164,20 over 5 games, die daarmee in het klasse ment een sprong maakte van de 18e naar 6e plaats. De leiding is nu in handen van Jeroen Broers met 171,99 punten met Luke Verhoeven (125,93) en Anneke Cremers (125,12) als resp. tweede en derde. Zaterdag a.s is weer de normale Huisleague om 11.30 uur. K-mail adres Peel Maas peelenm@tref.nl Programma vrijdag 22 okt.: DV4-Meterik De Essel a.20.00 Programma zondag 24 okt.: Regio Bekertoernooi Dl en Hl. Asterix-Dames 1 te Baarlo a. 15.30 Grashoek-Heren 1 te Velden a. 14.30 Velden-HVl Reuver-HV2 Programma maandag 25 okt.: Sporthal De Wetteling gesloten. Geen training Rooyse VK van 17.30 tot 20.30 uur. Programma woensdag 27 okt.: Sevenum-DV 1 Athos thuis altijd goed voor een leuke pot werd min of meer een fantasieloos geheel. De eerste set was gelijk opgaand maar Athos wist uiteindelijk met beter spel de organisatie van de gastheren zoek te spelen en de set te pakken met 8- 15. Het was te doorzichtig. De pass kwam niet aan en herAthos-blok koos telkens voor de buitenman. De angel werd op deze manier uit het Rooyse spel gehaald. Het leek op een regelrechte afstraffing uit te lopen. In no time keken onze heren in de tweede set tegen een 1 - 7 achterstand aan. Dat ze terugkwamen tot 9-12 was te danken aan de mentale weerbaarheid. Nee veel geloof hadden de heren er niet meer in. De derde set was een afspiegeling van de voorgaande sets. Drukshop kon het ook tegen ZVV Venray niet redden. Na de 2-4 thuisnederlaag tegen Inter'80 ging Drukshop in de Venrayse derby in de tweede klasse met 3-5 onderuit. Drukshop-Inter'80 2-4 Het laaggeklasseerde Drukshop nam tegen de nummer drie Inter'80 tot twee keer toe een voorsprong. Maar uiteinde lijk trok de Tegelse ploeg aan het langste eind. Marcel Verhaegen opende de score (1-0) maar Inter'80 trok nog voor de pauze de stand weer gelijk: 1-1. Na rust nam Drukshop door een treffer van Lucien Conjaerts opnieuw de leiding: 2- 1. De tegenstander kwam weer op gelij ke hoogte: 2-2. Daama wist de Venrayse ploeg de kansen niet te benutten. Ook een overtalsituatie leverde de thuisclub niets op. Inter'80 scoorde nog twee keer en bracht de eindstand op 2-4. ZW Venray-Drukshop 5-3 Beide Venrayse teams waren gebrand op een overwinning. ZVV Venray leed vorige week twee nederlagen waardoor het zijn toppositie verspeelde. Drukshop was na vijf verliespartijen ook dringend aan een succesje toe. Het werd daarom een spannende derby met twee fel spe lende teams. ZVV Venray nam door een treffer van Paul Rutten met 1-0 de leiding. Eddy Siebers bracht Drukshop op gelijke hoogte (1-1) waarna opnieuw Paul Rutten doel trof: 2-1. Op slag van rust zette Peter Seuren ZVV Venray op een 3-1 voorsprong. Na de pauze deed Drukshop er een schepje bovenop. En binnen vier minu ten had het team van coach Cor Creemers de achterstand weggewerkt. Eddy Siebers scoorde 3-2 en een minuut later bracht Henk Ponjee de 3-3 stand op het scorebord. Drukshop wilde meer en nam risico's. Paul Rutten, die zijn derde treffer scoorde, profiteerde van een ver- dedigingsfout bij Drukshop: 4-3. Het duel werd steeds chaotischer. Arbiter Pouwels stuurde van beide teams een speler voor twee minuten naar de kant: Henri Witzel (ZVV Venray) en Ron van der Zanden van Drukshop. In de voor laatste minuut bracht Rens van Veghel de beslissing. Hij scoorde voor ZVV Venray en bezorgde Drukshop de zesde nederlaag: 5-3. Door Henk Willemssen "Vanaf het moment van de loting leeft deze wedstrijd al bij ons", zegt Leon Verhorevoort, coach van HVC/ComputerWork. De Venrayse zaalvoetbalclub kijkt reikhalzend uit naar de bekerontmoeting met nationale topper Bunga Melati. Dit duel uit de tweede bekerronde vindt komende maandag om 20.30 plaats in sporthal De Wetteling. HVC/ComputerWork had zich geen betere tegenstander kunnen wensen. Bunga Melati is nog altijd de meest aansprekende Nederlandse zaal voetbalploeg. Het Tilburgse team werd driemaal landskampioen in 1995, 1997 en 1998. Momenteel bezet het team van coach Vic Hermans de tweede plaats in de eredivisie achter regerend landskampioen Den Haag/Trimeur. "Het wordt maandag een mooi moment. Maar niet het belangrijkste moment in het seizoen. De competitie heeft nog altijd voorrang", zo relativeert Leon Verhorevoort het bekerduel. De Venrayse coach schat de kansen van zijn team op hoogstens vijf procent. "Als we 20 keer tegen.Bunga Melati spelen, dan verliezen we 19 keer. Maar wie weet treffen we het maandag en weten we die ene keer te winnen. De spelers zijn in elk geval in voor een stunt." Ondanks dat Bunga Melati enkele sterspelers kwijtraakte herbergt de club nog tal van internationals. Coach Vic Hermans beschikt met doelman Michel Wentzel, John Keur, Anton Biloro, Marcel Loosveld en Hank Leatemia over een schat aan internationale zaalvoetbalervaring. Daarnaast versterkte de Tilburgse club zich met de Groningse topscorer Jeroen Dussel die ook tot de nationale selectie is doorge drongen. Omar Tahya, Sander Vermeulen, Alex van der Hofstad en Remco van der Linden zijn vier andere aanwinsten die zich dit seizoen op het allerhoogste niveau in de kijker hebben gespeeld. Het zal duidelijk zijn dat de Venrayse eerstedivionist maandag een zware maar uitdagende voetbalavond tegemoet gaat. "Alhoewel we maar één klasse lager spe len is het krachtsverschil enorm groot. In de top van het zaalvoetbal worden de wedstrijden puur op individuele klasse beslist", meent Leon Verhorevoort. Toch wil de coach het spel van zijn ploeg niet aanpassen aan dat van de tegenstander. "Nee, want wij hebben toch niets te verliezen. Het heeft geen zin om te proberen de scha de zo beperkt mogelijk te houden. We treden Bunga Melati onbevangen tegemoet en als we het aantal tegentreffers onder de tien kunnen is dat al een goede presta tie." Toernooizege Harrie Lenssen Bij het jaarlijkse toernooi in Eindhoven wist Harrie Lenssen bij de Heren Senioren beslag te leggen op de le plaats met 100 holeslagen. Hij liet daarmee een van de favorieten Wilbert van Helmond uit Cuijk 1 slag achter zich. Neo-International Maarten Berwers uit Heeze werd met 105 hole slagen 3e. Jan van Dijk werd verrassend 5e met 113 slagen. Bij de Dames Senioren viel Jo Litjens net buiten de prijzen door met 119 hole slagen als 4e te eindigen. Bij de Dames Super Senioren was er wel een podiumplaats weggelegd en wel voor Truus Arts, die met 144 slagen de 3e plaats voor zich opeiste. Het le team van Venray behaalde met 462 holeslagen de 5e plaats. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Tennisvereniging Afsluitings Toernooi Afgelopen zondag is al weer het laat ste buitentoemoói gespeeld van 1999. Onder het genot van een lekkere herfst zon was het een gezellige boel, zowel op de baan als op het terras. Na de laatste wedstrijd vond om ca. 19.00 uur de prijs uitreiking plaats, waarna iedereen nog eens goed ging zitten voor de tombola van de kantinekaarten. Zoals ieder jaar waren er door de dames ook nu weer vele leuke prijzen gekocht en bleef het nog lang heel gezellig. De poulewinnaars: poule A: Truus Kusters; B: Herman Jansen; C: Peter Paul Konings; D: Paul Janssen; E: Gonnie v.d. Pas; F: Robert v. Osch; G: Herman v. Ass; H: Twan de Wit; I: Riet Koopmans. Dorpen Indoor Toernooi Zondag 14 nov. wordt het Dorpen Indoor Toernooi gespeeld in tennishal De Schaapskooi in Venray. De wedstrij den beginnen om 13.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ15,- incl. warm hapje. Je kunt je hiervoor telefonisch opgeven bij Math Heetkamp, tel. 541225 of Jan Ewals, tel. 541781. Er wordt in dubbels gespeeld, opgave als enkel. De organisatie deelt de poules in. De inschrijving sluit op zondag 31 okt. Het tweede team van HVC/ComputerWork boekte maandag avond een belangrijke overwinning in de staart van de hoofdklasse A. Tegen het nog puntloze Postert ging het Venrayse team met een 4-5 zege aan de haal. Daardoor nam HVC/ComputerWork 2 weer wat afstand van de degradatie plaatsen. ZVV Postert opende de score: 1-0. Door doelpunten van Norbert van Haren en Rob van Eist boog het Venrayse team de achterstand om in een 1-2 voor sprong. De thuisploeg kwam weer langszij maar Roy de Klerk zorgde ervoor dat HVC/ComputerWork 2 met een 2-3 voorsprong kon gaan rusten. Na de hervatting kwam Postert goed terug. Na de 3-3 gelijkmaker nam de thuisploeg negen minuten voor tijd met 4-3 de leiding. HVC/ComputerWork moest in de slotfase nog alles uit de kast halen om de zege veilig te stellen. Vijf minuten voor tijd trok Stephan Sijbers de stand weer gelijk: 4-4. En in de voor laatste minuut zorgde Norbert van Haren ervoor dat de drie punten mee naar Venray gingen. Uit een vrije trap bezorgde hij HVC/ComputerWork 2 de tweede seizoenszege: 4-5. Vrijdag 22 oktober Sporthal De Wetteling 20.30 De Bonte Koe-GFC 21.30 ComputerWofk 3-Berin se 22.30 ZW Venray 2-Lake Valley Sporthal De Wee rt 20.30 CompaterWork 5-ZVCBJ 2 Zaterdag 23 oktober Sporthal De W eert 16.OOOBRr-Electro-Herb.de Peel 3 17.00 ZVV Veöiray 3-ZVCO 18.00 ZVV Leunen-Beringe (dames) 19.00 ZVV Venray-'t Kesjotje (dames) 20.00 ZVCO 2-Wtftenhorst 4 Maandag 25 oktober (beker) Sporthal De Wetteling 2030 ComputerWotfc-Buaga Melati 21.30 ZVV Venray-FCD/Alfass Sporthal De Weert 20.30 Yenrode-ComputerWork 2 21.30 ZVCO-Baog/C-tel 22.30 SVCB-Roerdalen Sporthal De Weert MRU 22.30 Lake Vallcy-ZV/Semm In de eerste competitiewedstrijden kon HVC/ComputerWork het geluk niet altijd afdwingen, ondanks een duidelijk overwicht. Afgelopen vrijdag in Dordrecht, tegen Hans Mol Sports lukte dat wel. Het Venrayse team moest het stellen zonder Frank Beerkens en Jan van Esch. Anderzijds was doelman Jurgen Nellissen weer terug van zijn huwelijksreis en was ook Ruud Brands opnieuw van de partij. In het spelpa- troon aan Venrayse zijde begint duide lijk de eenwording zijn gestalte te krij gen. Anderzijds wisselt men kwalitatief goede wedstrijden af met mindere zoals in Dordrecht. Coach in deze wedstrijd was Karei van Laake, die de in het bui tenland verblijvende Leon Verhorevoort verving. Hij had dan ook zeker geen gemakkelijke avond. Hij zag zijn team al vrij snel een duidelijk overwicht creë ren, wat behalve in balbezit, ook in de betere kansen werd uitgedrukt. Doelpugten bleven echter lang uit. Het was dan ook niet vreemd dat de thuis ploeg zich enigszins kon herstellen. Een bal op de paal was voor hen helemaal het sein om meer de aanval te zoeken. Doch bij de diverse goede kansen voor Hans Mol Sports was het met name doelman Jurgen Nellissen welke zijn ploeg voor een achterstand behoedde. Steeds strooide dezelfde speler de bal kwistig door de lucht naar de juiste plek. Deze manier van aanspelen leverde ver dedigend de nodige problemen op. Zo ontstond uit een toegekende vrije trap ook de 1-0. Net van tevoren leek Fred Jeuken, die duidelijk een stijgende vorm vertoonde, te scoren, doch nu bracht de paal aan de andere kant redding. Ongelukkig balverlies leidde zelfs tot de 2-0. Regelmatig leken de spelers van HVC/ComputerWork moeite te hebben met de op het oog wat zachte bal in combinatie met de houten vloer. In de overtal situatie die hieruit ontstond, scoorde de thuisploeg het tweede doel punt. Nu leek het Venrayse team wakker geschud. Mark Linskens scoorde binnen de minuut de 2-1 en hoe! Knap weg draaiend, midden voor doel, van zijn directe tegenstander schoot hij de bal onhoudbaar in de kruising. Dit werd tevens de ruststand, hoewel Fred Jeuken geen geluk had, toen hij een verre uit gooi van Jurgen Nellissen ineens voor langs schoot. Na de rust verschalkte een aanvaller van de thuisploeg twee verdedigers en liet via de binnenkant van de eerste paal de 3-1 aantekenen. De gasten uit Venray zochten nu echter nadrukkelijker de aan val en met succes. Een goed genomen vrije trap werd door Ruud Brands van dichtbij beheerst binnen getikt en het stond 3-2. Niet voor lang want het Venrayse team kreeg twee minuten straftijd. In de allereerste aanval benutte de ploeg uit Dordrecht deze overtal situ atie en scoorde 4-2. Eenmaal hadden ze de pech dat opnieuw een bal binnenkant paal nu terug het veld in sprong. Met het aantal veldspelers weer com pleet pakte HVC/ComputerWork de zaken energieker aan. Bij een goede aanval werd een combinatie tussen Fred Jeuken en Ruud Brands door laatstge noemde binnen geschoten: 4-3. Jurgen Nellissen, die spaarzaam enkele gevaar lijke schoten gelost h ad, zag bij zijn laatste poging dat zijn collega de bal niet voldoende kon controleren. Stephan Sijbers was er snel bij en behield over zicht. Hij deponeerde de bal in de voe ten van Ruud Brands die zijn hattrick voltooide en daarmee voor het eerst de gelijkmaker scoorde. Dat het Venrayse team te vaak te gemakkelijk tegendoelpunten toestaat, geschiedde nu opnieuw. Bij balverlies werd er onvoldoende snel geschakeld en de thuisclub scoorde uit een an meer situatie de 5-4 en leek met nog vijf minuten te spelen de winst te gaan beha len. Coach Karei van Laake had begrijpe lijk moeite om zijn spelers juist nu goed te instrueren. Individueel wilde elke speler maar al te graag op jacht naar de nieuwe gelijkmaker. Andersom kwam het juist nu erop aan vanuit je eigen sys teem en kunnen te blijven spelen als team. Dit laatste lukte en wel met name toen Mark Linskens de 5-5 scoorde op goed aangeven van Stefan van Sinderen. Laatstgenoemde werd tevens matchwin naar. Bij een toegekende vrije trap op ruime afstand van het doel, zag hij zijn kans schoon. Nauwelijks gehinderd door een muur liet hij met een hard schot de doelman het nakijken. Dit eer ste competitiedoelpunt van Stefan van Sinderen, voor HVC bracht de Venrayse ploeg ook voor het eerst op voorsprong: 5-6. Dit gaf men niet meer weg al was Jurgen Nellissen nog zeker eenmaal een goede sta in de weg. Hoewel het score verloop misschien anders zou doen ver moeden, was de overwinning terecht. Venrayse eersteklasser verrast titelkandidaat Trepke/Parketworld-Haofke 9-3(5-2) Doelpunten: 3. Gordon Velthuyzen 1-0; 7. Gert-Jan Wismans 2-0; 10. Denny Nelissen 2-114. Gert-Jan Wismans 4-1 15. Gert-Jan Wismans 5-1; 21. Ron Potter 5-2; 27. Edwin Sengers 6-2; 29. Danny Fasen 7-2; 45. Gert-Jan Wismans 8-2; 49. Gert-Jan Wismans 9-2; 50. Patrick Eedelbloedt 9-3. Scheidsrech ter: Willemsen (Panningen). Toe schouwers: 35. 't Trepke/Parketworld: Wientjens; El- Ghoul, Fasen, Mocking, Sengers, Snijder, Velthuyzen en Wismans. Door Henk Willemssen 't Trepke/Parketworld blijft verbazen. De Venrayse debutant in de eerste klasse A veegde in sporthal De Wetteling de vloer aan met het nog ongeslagen 't Haofke. De Roermondse titelkandidaat kreeg zaalvoetballes: 9-3. Coach Henk Baartman toonde zich verrast door de enorme progressie die zijn team heeft geboekt. Tegen 't Haofke, de nummer twee op de rang lijst, behaalde de Venrayse ploeg zijn vierde overwinning op rij. Daarmee is de slechte seizoenstart, met twee neder lagen, vrijwel uitgewist. 't Trepke/Parketworld heeft de aanval op de top drie geopend. "Niet alleen ik maar vooral ook het publiek zal van avond genoten hebben. Er waren schitte rende staaltjes zaalvoetbal te zien met vele fantastische aanvallen", zo genoot coach Baartman na afloop nog na. Bij 't Trepke ontbrak verdediger Hicham Hlimi vanwege griep. Hij werd vervangen door jeugdspeler Roel Mocking die onbevangen speelde en totaal geen last van plankenkoorts leek te hebben. De enige tegenvaller voor 't Trepke/Parketworld was maandagavond het uitvallen van Danny Fasen. Acht minuten voor het einde moest de aanval ler met een zware enkelblessure naar de kant. 't Trepke/Parketworld kende een voortvarende start. Al na drie minuten opende Gordon Velthuyzen de score: 1- 0. Even later schoot Gert-Jan Wismans 2-0 binnen, 't Haofke kwam terug tot 2-1 maar na een kwartier had de Venrayse thuisploeg de wedstrijd weer volledig in haar greep: 4-1. Na twee prachtige aan vallen en evenzovele doelpunten. Beide keren was Danny Fasen de aangever en Gert-Jan Wismans de afmaker. Vijf minuten voor rust scoorde Edwin Sengers 5-1. "Toen we zo snel achter elkaar 3-1 en 4-1 scoorden, waren we er door. Dat heeft de ploeg zelf afgedwon gen. Nee. ik had niet verwacht dat we zo afgetekend zouden winnen. Maar de uit slag was een terechte afspiegeling van het kwaliteitsverschil", vond coach Henk Baartman. Na de 5-2 ruststand heropende 't Trepke in de tweede helft het initiatief. Na alweer een goed lopende Venrayse aanval schoot Edwin Sengers 6-2 bin nen. Danny Fasen bracht nog binnen een half uur spelen de stand op 7-2. Daarna nam de thuisploeg gas terug. Anders was de schade voor de Roermondse tegenstander niet te overzien geweest. Met een meespelende keeper probeerde 't Haofke in de laatste tien minuten nog wat terug te doen. Tevergeefs want Gert- Jan Wismans schoot vanaf eigen helft de bal in het verlaten Roermondse doel; 8- 2. In de voorlaatste minuut scoorde Gert-Jan Wismans zijn vijfde doelpunt van de avond: 9-2. 't Haofke bepaalde vlak voor tijd de eindstand op 9-3. Als een komeet is 't Trepke/Parketworld op de ranglijst omhoog geschoten. Henk Baartman vraagt zich ook af waar het plafond van zijn ploeg ligt. "Je ziet ons spel nog met de week groeien. De angst om fouten te maken wordt minder. De jongere spelers tonen steeds meer lef. Ik heb ook tegen mijn team gezegd 'doe maar net op of we al jaren op dit niveau spelen'. En inderdaad durven ze nu steeds meer acties te maken", stelde de coach tevre den vast.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 15