PEEL EN MAAS Venrayse Coba wordt 105 jaar Overloon stond stil bij 'De slag om Serenade voor dirigent Eric Roefs Venrayse Drumband promoveert glansrijk ANSIIi3f,SEN Jenniskens WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Omroep Venray Rijden onder invloed Millennium- boom voor Odapark Eerste prijs voor Sub Matris Tutela Millennium viering in Ysselsteyn Grote Veu» Vakbekwaam personeel - Prettige bediening Goede service installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5061 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl DONDERDAG 21 OKTOBER 1999 - NR. 42 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Harmonie St. Catharina wint concours Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide heeft afgelopen zon dag tijdens het eerste concours van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen (LBM) in de Stadsschouwburg in Heerlen een fraaie eerste prijs met promotie behaald in de eerste afdeling. De harmonie, onder leiding van dirigent Eric Roefs, kwam uit op 303 punten en mag zich trots Limburgs kam pioen noemen. Door dit resultaat promoveert de harmonie naar de afdeling uitmun tendheid. In Leunen werd de harmo nie zondag getrakteerd op een fees telijk onthaal. Dirigent Roefs werd maandagavond in zijn woonplaats Horst een muzikale serenade gebracht (zie foto). Overloon herdenkt nog iedere vijf jaar de Slag om Overloon. Dit jaar is het 55 jaar geleden en de Stichting Herdenking Slag Om Overloon her dacht de oorlog met een uitgebreid programma dat afgelopen zondag eindigde met een herdenkingsdienst en een stille tocht naar de Britse Begraafplaats. Venray herdenkt dit jaar de bevrij ding van 18 oktober en de evacuatie van een week later, de 25e, niet. De woordvoerder van het oranjecomité verklaart: "We hebben jaren geleden al afgesproken dat we alleen om de tien jaar gaan herdenken, en dat is pas weer in 2004." Toch zullen de komende week bij veel oudere Venraynaren de herinneringen aan oktober 1944 weer boven komen. De angst en onzekerheid over de opmars van de geallieerden, de angst en de hoop bij het zien van de terugtrekkende Duitse troepen en vele Nederlandse meelopers en de onzekerheid van de elke dag. Als dan na lange gevechten en bombar dementen de Britten op 18 oktober de bijna verwoeste stad binnen trek ken is de vreugde onder de, weinige, bewoners groot. Helaas blijkt de geallieerde opmars toch even gestuit te worden door de tegenstand van de Duitse troepen. En een week later komt het bevel 'evacueren'. Op 25 oktober moeten alle bewoners Venray verlaten. In een lange, ver drietige stoet trekt men richting Deurne. Slechts enkelen hebben de moed om achter te blijven, in de kel ders of letterlijk in de grond zoals zovelen in de omliggende dorpen doen. De verwoesting van Venray ging door... De drumband van de Venrayse schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray heeft afgelopen zondag tijdens het Indoor Druma-concours te Lichtenvoorde een eerste prijs met promotie en lof der jury behaald in de derde divisie. Dit betekent dat de Venrayse schutterij voor het eerst sinds de heroprichting promoveert van de derde naar de tweede divisie. Het Venrayse korps is een kleine tien jaar geleden begonnen met de opbouw van een nieuw korps. In 1988 werd de Drum- en Showband Venray overgenomen door de Venrayse schutterij. Enkele leden van DSV besloten om elders hun vrij.e tijd te gaan benutten en enkele leden bleven over en gingen te samen met de leden van de schutte rij over tot het bouwen van een nieu we drumband. Onder leiding van de dirigent, Toon van Opbergen, werd er rustig aan begonnen. Het bleek dat er voldoende capaciteit in de personen van de vereniging zat, alleen moest dit er in groepsver band uitkomen en dat kost tijd. De vorderingen waxen al snel te merken. Het korps begon te groeien en vooral in de afgelopen drie jaar groeide het korps uit tot een gewel dig korps. Vele Bondsfeesten, het Oud Limburgs Schuttersfeest en concoursen werden winnend afge sloten. Het Venrayse korps stond overal bekend als een onverslaan baar korps. Sommige collega-ver enigingen zeiden: 'Zelfs met 100 personen kunnen wij de drumband van Venray niet verslaan'. Het Venrayse korps baarde opzien met hun militaristisch opmars en het optreden verliep redelijk in Lichtenvoorde, alleen niet goed genoeg in de ogen van de eigen leden. Tijdens de prijsuitreiking behaal de de eerste twee korpsen een behoorlijk laag aantal punten, wat voor de vereniging inhield dat zij geen rekening meer hielden met de promotie naar de tweede divisie. De jury liet hen versteld staan want zij behaalden maar liefst 92 van de 100 punten, een grandioze eerste prijs met lof der jury en natuurlijk, het belangrijkste, promotie naar de tweede divisie. Een feest barstte los en eindigde in de avonduren in Venray. Voor het eerst in de geschiedenis van de schutterij gaan zij op 28 november deelnemen aan het Limburgs Kampioenschap voor muziekkorp- 'n Wandeling dur 't Rooise land Donderdag 21 oktober wandelen we verder in de Romeinenweerd in Hout Blerick en maken dan kennis met de gallowayrunderen die hier hun plek gevonden hebben. In het jonge ooibos zoeken ze bescher ming tegen kou en zon, de kruiden die er staan gebruiken ze net als wij ook doen om kleine kwaaltjes op te lossen en het gras en de jonge loten van de bomen eten ze als voedsel. Tegelijkertijd zorgen ze er zo voor dat het gebied niet te dicht begroeid wordt. Natuurlijk is er volgende week rond 19.40 uur ook weer een Venrods Ketierke. Donderdag 19.00-20.00 uur, herhaling maandag 18.00-19.00 uur. Ronde Tafel Team Onderwerp: 'Het andere gezicht van de kerk. Het onderwerp 'kerk - godsdienst' is niet het meest popu laire onderwerp in ons dagelijks leven. Veel kerken, religies komen negatief in het nieuws. Dat is niet nieuw. Heel de geschiedenis door zijn er grote en kleine fouten gemaakt door leden van de kerken en soms zelfs in naam van de ker ken. Gedacht wordt aan de kruis tochten 900-1100 na Christus, waar Christenen van plan waren de Joden en de Moslims te verdrijven uit het toenmalige Palestina. Rond 1500 was er een vernieuwingsbewe ging, de reformatie binnen de Christelijke kerk, die geëindigd is in een splitsing binnen de toenmalige Christenen. En een derde voorbeeld is het conflict in Ierland tussen katholieken en protestanten. Dat ligt achter ons. Bewijzen te over dat de kerken geleid en beïnvloed worden door mensen, met alle gevolgen van dien. Het Ronde Tafel Team wil niet een kankerpartij opzetten, dat lost niets op. Wat is het uiteindelijke doel en de kerken? Waar staan ze voor? Wie vormen de kerk? Waar liggen de toekomstmogelijkheden en onmogelijkheden? Zondag 26 okt. van 12.00 tot 13.00 uur; herhaling dinsdag 28 okt. van 18.00 tot 19.00 uur. Sjaak en Harry bij Venrodsen Aovend De bekende opa's Sjaak en Harry van het programma Klojo-Radio zijn op dinsdag 26 oktober niet alleen te horen maar ook te zien. De opa's die elke zaterdag om 17.30 uur hun visie op het dagelijks leven geven, zullen tijdens de Venrodsen Aovend "koffie met smaak" presen teren. Er zullen ook opnames gemaakt worden, zodat diegene die het gemist hebben het toch nog kunnen beluisteren via Omroep Venray (uit zenddatum wordt nog bekend gemaakt) Dinsdag 26 oktober Venrodsen Aovend met Sjaak en Harry in Cafe D'n Engel in Venray. U bent van harte welkom. Stichting Lokale Omroep Venray, Langeweg 92, Postbus 91. 5800 AB Venray. Telefoon 0478- 512362, fax 0478- 513656. Kabel 87.5 Mhz. Ether 90.2. E- mail: omroep.ven ray® lokaal.net Http://www.lokaal.net/omroep, ve nray Een 31-jarige automobilist uit Venray is dinsdagnacht betrapt op het rijden onder invloed. De man reed omstreeks middernacht op de Oostsingel waar hij werd aangehou den. Een blaastest op het ademana lyseapparaat wees uit dat de man teveel had gedronken. De dronken bestuurder kreeg een rijverbod van 6 uur en moest een boete van 1000 gulden betalen. Autodief actief in Venray Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag in Venray een auto gestolen. De rode Opel Kadett werd op de Westsingel weg genomen. De waarde van het voer tuig is niet bekend. billen, of doet ze nog mee met 'voetballen' en 'ballontennis'. WAALS Coba van Soest stond aan de wieg van de Katholieke Arbeiders- vrouwenbeweging, die zich later afsplitste in de Katholieke Vrouwenbeweging. Ook als buurt- leidster maakte zij zich jarenlang verdienstelijk actief door het zetten en serveren van koffie voor bejaar den. Daarnaast heeft zij vele hon derden mensen kunnen helpen met haar 'mysterieuze gave' die zij had voor het genezen van eczeem en ringworm. Coba deelde maar liefst 59 jaar haar leven met haar inmiddels over leden echtgenoot Toon. Uit het huwelijk kwamen zeven kinderen voort, die op hun beurt weer zorg den voor achttien kleinkinderen. De volgende generatie telt 27 achter kleinkinderen en al drie achter-ach terkleinkinderen. De meesten van hen zullen ongetwijfeld present zijn als Coba volgende week woensdag haar 105e verjaardag viert. Zoon Toon van Soest vraagt zich hardop af of zijn moeder bezoek krijgt van burgemeester Jos Waals: "Bij haar 100-ste verjaardag schit terde hij door afwezigheid. Toen kwam een secretaresse een bloeme tje brengen, nadat de gemeente was gebeld door de directeur van het bejaardentehuis. Dat vond ze toen heel erg. Vorig jaar werd ons gezegd dat Waals alleen komt bij honderd jarigen en daarna om de vijf jaar. Hij is dus nu aan de beurt. We zijn benieuwd." iet aftellen is legonnenll! vs VERKOOP VERHUUR SMOKING (lilleniumsmoking 279,- STEENSTRAAT 60, BOXMEER TEL 0485-576226 het Odapark in Venray is derdag (vanmiddag) een nfil- tiumboom geplant. De boom «schonken door Het Limburgs indschap. De stichting besloot el Odapark als locatie "te kiezen )r hei planten van de boom om unieke combinatie van de tige natuur met de beeldende It die het park biedt als ook wege het 100-jarig bestaan van park. De inlandse eik werd chts naats het Theehuis geplant OT Gerrit Linders en loof uwen, beiden lid van de eom- isie groenvoorziening van het lapark. Zij deden dit onder het van het bestuur van Bevrijdingsherdenking in Venray pas weer in 2004 Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Het tamboerkorps van Harmonie Sub Matris Tutela in Oostrum heeft tijdens het federatief concours podi umwedstrijden onder auspiciën van de Bossche Bond in Goirle een eer ste prijs met promotie behaald in de 2e divisie sectie A. Het korps, onder leiding van Piet Poels, kreeg voor de uitvoering 85,63 punten. Sub Matris Tutela speelde in het verplichte gedeelte d'Afrique van Leon Camp en Africa Safari van Frank Rademakers. In het vrije gedeelte werd Xhe Flight van Gian Prince uitgevoerd. De jury bestond uit de heren A. Thissen en L. Pustjens. Nog een paar weken en dan zal Nederland in de ban zijn van de vie ring van het nieuwe millennium. Ook Ysselsteyn maakt zich op om de laatste oudejaarsavond van deze eeuw feestelijk te vieren. Tevens wil de organisatie met een groot feest op nieuwjaarsdag de eerste stappen in het jaar 2000 zetten. De millenniumviering is een ini tiatief van de Dorpsraad en zal geor ganiseerd worden in samenwerking met Roelanzia, Herberg de Peel, de Smelehof, Pilot en Jera '70. Op oudejaarsavond vindt er bij discotheek Pilot een grandioze mil lenniumviering plaats. Vanaf 22.30 uur tot 04.00 uur kunt U genieten van gratis drank, hapjes een cham pagnebuffet en gezellige muziek van diverse deejays. Tevens wordt voor iedere bezoeker een originele Ysselsteynse millenniumpul be schikbaar gesteld. Samen met fami lieleden, vrienden, buurtgenoten (zowel jong als oud) bent U van harte welkom op dit mega-millenni- umfestijn. Tevens willen we bij deze zeker oud-inwoners van Ysslesteyn uitnodigen. Binnenkort start de voorverkoop van deze avond bij de deelnemende horeca-bedrijven. De prijs per toegangskaart in de voor verkoop bedraagt 60,=. Aan de dagkassa betaalt U /70,= per kaart. Reden te meer dus om er op tijd bij te zijn. Overigens is een entreebe wijs voor deze unieke gebeurtenis natuurlijk een prachtige Sinterklaas of Kerstsurprise. Voor wat betreft nieuwjaarsdag kunnen we alvast een tipje van de sluier oplichten. Het zal een dag worden die geheel Ysselsteyn zal aanspreken, waarbij vooral de kin deren, die de toekomst hebben in het Ysselsteyn van het volgend millen nium, zeker aan bod zullen komen. Voor vragen, opmerkingen of tips rondom de millenniumviering kunt U terecht bij Willy Janssen, Dopheide 8, 5813 CS, Ysselsteyn, 0478-542021. E-Mail: yssel- steyn.2000@planet.nl Venray's oudste inwoner, Coba an Soest-Van Gerven, viert roensdag 27 oktober haar 105e erjaardag. Ter gelegenheid van it heuglijke feit is er die dag om 19.00 uur een heilige mis in de jrote Kerk van Venray. Daarna iordt er in het bijzijn van familie iog een klein feestje gevierd, aarbij Coba het nog steeds stra- ende middelpunt zal zijn. Nagenoeg iedereen kijkt reikhal- end uit naar de komende eeuwwis- ■iing. Een nieuw millennium bin- jnstappen, dat overkomt je maar n keer, is de stellige gedachte van der normaal denkend mens. Voor oba van Soest liggen de zaken iders. Als vijfjarig meisje maakte j de overgang van de 19e na^r de Qe eeuw, hoogstwaarschijnlijk eheel onbewust, mee. En nu, bijna 05 jaar later, staat zij op de drem- el om voor de tweede keer in een lensenleven de millenniumwisse- ng mee te maken. Tussen die twee mijlpalen ligt een iven dat vooral in het teken staat an lachen, veel lachen. Ook nu nog »p de Vliedberg, een afdeling voor imenterende ouderen op - eukenrode, zingt ze dat het een eve lust is. En maakt ze gein. 'Jan - oep in de erwtensoep' en 'Oranje oven leven de dikke Trien' worden og menigmaal aangeheven. Maar hwee als ze boos is, dan hebben de imilieleden en verpleegsters het te erduren. Dan kun je beter uit de uurt blijven van Coba. Maar goed lal haar buien sporadisch zijn, want ever maakt ze lol. Slaat ze de zus- ers met een vliegenmepper op de Coba van Soest viert volgende week woensdag haar 105e verjaardag

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13