Raadsvergadering Van bloemenkelder tot modern tuincentrum woningwet wet ruimtelijke ordening TAXATIES Kap- vergunning Wanssumse weg Kap vergunning Leunseweg Commissies Detailhandels nota ^RATTINGEN U Internetten bij de Bibliotheek Venray Gespreksgroep voor mannen PEEL EN MAAS donderdag 21 oktober 1999 - Pagina 11 Ingekomen bouwaanvragen ITer voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. het veranderen en vergroten van de woning aan de Grootdorp 20 te Merselo tnv G.J.M. Wismans, Grootdorp 20; het vergroten van de woning aan de Sleutelbloem 34 te Venray tnv M.G.T. Hendriks, Sleutelbloem 34; het veranderen/vergroten varf de rundveestal aan de Moostdijk 14 te Ysselsteyn tnv Maatschap Van Neerven, Moostdijk 14; het veranderen/vergroten van de woning aan de Eindstraat 39 te Venray tnv J.E.M. Ponjee, Eindstraat 39; het vergroten van de woning aan de Haammakerstraat 13 te Venray tnv Fa. Koenen en Zn. Bouwbedrijf, Gildestraat 23 te Holthees; het tijdelijk plaatsen van 7 prefab units aan de Merseloseweg 62 te Venray (parkeerterrein) tnv ING Gebouwmanagement, Postbus 1800 te Amsterdam; het vernieuwen en vergroten van de loods aan de Twistweg 12a te Vredepeel tnv Maatschap Van de Zanden-Druggen, Twistweg 12a; het vergroten van de dekstal aan de Van Broekhuizenstraat 61 te Oostrum tnv Maatschap Janssen, Van Broekhuizenstraat 61 het bouwen van een sorteerruim- te en een opslagloods aan het Rotven te Oirlo tnv Nelissen Pluimveebedrijven B.V., Rotven 8 te Oirlo; het vergroten van de kraamstal aan de Van Broekhuizenstraat 61 te Oostrum tnv Maatschap Janssen,Van Broekhuizenstraat 61 het vernieuwen/veranderen stal len tbv garage/carport en hobby- ruimte aan de Brugpas 29 te Veulen tnv J.J. de Wit, Brugpas 29. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb- i de afgelopen week voor iderstaande bouwmeldingen bouw- istemming afgegeven, het plaatsen van een tuinhuisje aan de Marjolein 31 te Venray tnv W.E.M. Litjens-Madou, Marjolein 31; het vernieuwen/vergroten berging aan de Zandbleek 38 te Venray tnv B.G.H. Driessen, Zandbleek 38. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn roffen kunnen op grond van de Igem'ene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. - het bouwen van 24 woningen (blok A t/m D) aan de Leunseweg/Paterslaan te Venray tnv Amstelland Vastgoed, Postbus 6069 te Eindhoven; - het vergroten van de champignon kwekerij aan de Teeuwenhofweg 21 te Leunen tnv Champi D'or V.O.F.,Teeuwenhofweg 21 het bouwen van een bergruimte aan de Penningkruid 64 te Venray tnv R.M. Rademaker, Penningkruid 64; - het bouwen van een bedrijfsruim te aan de Laagriebroekseweg 13 te Leunen tnv P.J.M.M. Verschuuren, Laagriebroekseweg 13; - het vergroten van de woning aan de Boterbloem 27 te Venray tnv A.A.S. van Bommel-Franssen, Boterbloem 27; het vergroten van de woning aan de Lelie 9 te Venray tnv L.H.J.M. van Helden, Lelie 9; het vergroten van de woning aan de Annie Romeinstraat 13 te Venray tnv R. van Haren, Annie Romeinstraat 13; - het bouwen van een rundveestal aan de Vredeweg 9 te Vredepeel tnvVreba Melkvee B.V., Vredeweg 6; - het vergroten van de tuinbouwkas aan de Ericaweg 5 te Oirlo tnv B.H.C.M. Geven, Ericaweg 5; - het bouwen van een dakkapel en vergroten woning aan de Grauwveen 11 te Ysselsteyn tnv EJ.H.M. van Soest, Grauwveen 11 - het bouwen van een serre aan de Rosa Manusstraat 59 te Venray tnv MA Krijnen, Rosa Manusstraat 59; het vergroten woning/bouwen carport aan de Hoeveweg 14 te Venray tnv E.C. van Merkestein, Hoeveweg 14; - het bouwen van een serre aan de Rosa Manusstraat 57 te Venray tnv J.M.P. Reijnders, Rosa Manusstraat 57; - het bouwen van een woning aan de Wentholtlaan I te Venray tnv Verhoeven Vastgoed B.V., Postbus 67 te Venray; het vergroten van de woning/ver vangen garagedeur aan de Sleutelbloem 49 te Venray tnv N.A.P. Versteegen, Sleutelbloem 49; het bouwen van een serre aan de Rosa Manusstraat 61 te Venray tnv E.J.T. Stevens, Rosa Manusstraat 61; - het vergroten van de woning aan de Asselberghsstraat 8 te Venray tnv Raedts Bouwbedrijf B.V., Postbus 5014 te Venray; het veranderen distributiecen trum aan de Energieweg 19a te Venray tnv Sporttrans Beheer B.V., Energieweg 19a; het bouwen van 22 woningen (blok E en F) aan de Leunseweg/Paterslaan te Venray tnv Amstelland Vastgoed, Postbus 6069 te Eindhoven. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen. - het bouwen van een carport en dakkapel aan de Wederik 16 te Venray tnv C.W. Windhouwer, Wederik 16; het vergroten van de woning aan de Schutsboom 11 te Venray tnv M.P.J.A.Stevens,Schutsboom II; het vergroten van de berging/gara ge aan de Haalakker 39a te Oirlo tnv T.G. Wennekers, Haalakker 39a; - het veranderen/vergroten van de woning aan de Grootdorp 20 te Merselo tnv G.J.M. Wismans, Grootdorp 20; het vergroten van de woning aan de Pinksterbloem 2 te Venray tnv A.L.M. van Vegchel, Pinksterbloem 2; het bouwen garage/stalling aan de Kiekweg 14 te Venray tnv H.J.A.M. Tielen, Kiekweg 14; het vergroten van de woning aan de Sleutelbloem 34 te Venray tnv M.G.T. Hendriks, Sleutelbloem 34. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 22 oktober 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan- vraag. het bouwen van een woning met garage aan de Haag 42 te Merselo tnv RJ.M. Bonants, Haag 42. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 22 oktober 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Procedurestart artikel l8aWRO t.b.v. bouwmeldingen liirpmnittr en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel dingen. het plaatsen tuinhuis aan de Marjolein 54 te Venray tnv Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en richtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver- inning aan te vragen. In de milieu vergunning worden milieuvoorschrif- ®n opgenomen in het belang van de lescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; de fase van het opstellen van het besluit. •ij iedere fase wordt de beslissing op en aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet bestuursrecht bekendgemaakt hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en ifdeling 3.5 van de Algemene Wet bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: V-0.F. Lijten, Paardekopweg 19 te Ysselsteyn voor een revisiever gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een melkveehouderij, gelegen aan de Paardekopweg 19 te Ysselsteyn. A.Willemssen,Castenrayseweg la te Oirlo voor een revisievergun- ning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een pluimveehouderij, gelegen aan de Castenrayseweg I a te Oirlo. Interchemie werken "De Adelaar", Horsterweg 26a te Castenray voor een vergunning op grond van artikel 8.1 lid la en c van de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking heb ben van een bedrijf dat is inge richt voor fabricage, opslag en verhandelen van vloeibare en poedervormige farmaceutische producten, gelegen aan de Horsterweg 26a te Castenray. 3. G.T.Th. Willemsen, Castenrayse weg 6 te Oirlo voor een revisie vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkenshouderij, gelegen aan de Castenrayseweg 6 te Oirlo. 4. Limruss International BV, Nieuwhuisweg I te Venray voor een vergunning op grond van arti kel 8.1 lid la en c van de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een handelsonderneming met op- en overslag van handelsgoederen, gelegen aan de Nieuwhuisweg I te Venray. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 21 oktober 1999 tot en met 18 november 1999 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het col lege van burgemeester en wethou ders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingen termijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer.Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veranderingen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gun stige gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting ver oorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er meldin gen zijn binnengekomen van: 1. Maatschap Zanders, Bremmen- kamp 2 te Oirlo voor het gewij zigd uitvoeren van pluimveestal I en het bouwen van een overdek te mestverladingsruimte bij pluim veestal 2 bij het bedrijf gelegen aan de Bremmenkamp 2 te Oirlo. 2. NV Waterleidingmaatschappij Limburg, Limburglaan 25 te Maastricht voor het tijdelijk plaat sen van een slibontwateringsin stallatie aan de Breevennenweg 11 te Leunen. De meldingen kunnen worden inge zien van 21 oktober 1999 tot en met 4 november 1999 in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten).. Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moeten nog worden beoordeeld. Venray, 21 oktober 1999 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. vanVelzen A.C.M.L. van Osch, Marjolein 54; - het bouwen van een dakkapel aan de Kroonkruid 52 te Venray tnv G.J. Siebers, Vlinderbloem 8 te Venray. De op-de bouwmeldingen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 22 oktober 1999 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 21 oktober 1999 Burgemeester en Wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu C.Th. Van Velzen E SERVICE SSIONELE ERKING ORDELIGSTE /EN Zandakker 24 5601 DV Venray Tel. 047M12772 Fax 0478-512768 (TBS-kliniek) Door het college van burgemeester en wethouders is kapvergunning ver leend voor het vellen van 519 m2 bos van een geschatte leeftijd van 35 jaar op de terreinen van dé stichtingen De Wendel, Pascalis en de TBS-kliniek. Het bos dient geveld te worden ten behoeve van de aanleg van de infra- stuctuur voor de toegang tot de ter reinen van de klinieken De Wendel, Pascalis en de TBS-kliniek aan de Wanssymsewefr Het te vellen bos vormt onderdeel van een groter bosperceel en bestaat uit dennen en loofhout en is medebe palend en onvervangbaar voor het karakter van de omgeving. De gemeente Venray is van mening dat het bos gerooid kan worden onder de voorwaarde dat binnen drie jaar na velling herplant plaatsvindt. De oppervlakte van het te compenseren bos is 0.5190 hectare enmoet aanslui ten aan het bestaande bosgebied.Voor het te compenseren bos dient u voor af een voorstel in te dienen bij de gemeente Venray, afdeling Openbare Werken. De velling zal in het najaar I999 plaatsvinden en zal enige hinder en geluidsoverlast kunnen veroorzaken. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met de afdeling Publieksbalie van de gemeente Venray via tel.nr. 523333, bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Bezwaren tegen verleende vergun ning kunnen worden ingediend bij het college van burgemeester en wethou ders tot uiterlijk 6 weken na publica- De gemeenteraad van de gemeente Venray vergadert op dinsdag 26 oktober 1999 om 19.00 uur in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: Onderdeel A: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling agenda 5. Notulen van de openbare verga dering van de raad der gemeente Venray, gehouden op dinsdag 28 september 1999 6. Ingekomen stukken Onderdeel B: 7. Onderzoek geloofsbrief van de heer H.J. Oosterbeek 8. Vaststelling Masterplan Beeldende Kunst 1999-2003, 'De Kracht van Kunst' 9. Benoeming lid van de welstands commissie Venray 10. Vaststelling nota 'Museum 't Freulekeshuus' 11. Het sluiten van een exploitatie overeenkomst met Verhoeven Vastgoed b.v. voor de bouwlocatie 'St. Jozefterrein' 12. Samenwerkingsovereenkomst met het Vincent van Gogh Instituut, inzake het St. Anna- en het St. Servatiusterrein 13. Beschikbaar stellen van een kre diet groot ƒ420.000,- ten behoeve van vervanging brug Overloonse- weg 14. Gemeentelijke prioriteitenlijst restauratie rijksmonumenten ten behoeve van Provinciaal Restauratie-Uitvoeringsprogram ma 2000-2005 Limburg 15. Verkoop Kempweg 166 Onderdeel C: 16. Aanpassing kapitaailasten 17. Voorbereidingsbesluit ten behoe ve van de bouw van een woning met garage aan de Vlies ten behoeve van de heer P.Arts 18. Voorbereidingsbesluit ten behoe ve van de bouw van een open loods aan de Oirloseweg 12 ten behoeve van Gunhoek Groenvoo rzieningen 19. Sluiting. Door het college van burgemees ter en wethouders is kapvergunning verleend voor het vellen van acht linden en twee berken in de groen strook aan de Leunseweg ter hoog te van de toerit naar de Deurneseweg. In verband met de reconstructie van de Leunseweg ter hoogte van de toerit naar de Deurneseweg te Venray zullen acht linden en twee berken moeten verdwijnen. De gemeente Venray zal ter compensa tie een 10-tal bomen aan de Leunseweg herplanten. De velling zal dit najaar plaatsvin den en zal enige hinder en geluids overlast kunnen veroorzaken. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksbalie van de gemeente Venray via tel.nr. 523333, bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Bezwaren tegen verleende ver gunning kunnen worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders tot uiterlijk 6 weken na publicatie. Bestuurscommissie Begraafplaats De bestuurscommissie Begraafplaats vergadert op maandag 25 oktober 1999 om 19.00 uur in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: 1. gn mededelingen 2. Spreekrecht publiek 3. Ingekomen en uitgaande stukken 4. Vaststelling verslag van de verga dering van 07-06-1999 5. Aandachtspunten bestuurscom missie 6. Stand van zaken nieuwbouw entreegebouw 7. Rechten begraafplaats 2000 8. Rondvraag en sluiting. De afdeling Economische Ontwikkeling van de gemeente Venray organiseert op donderdag 28 oktober 1999 een informatiebij eenkomst over de Detailhandels nota. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in het gemeentehuis van Venray. De bijeenkomst is openbaar en belangstellenden zijn van harte welkom. De Detailhandelsnota ligt ter inzage bij publieksbalie 2 in het gemeentehuis. VENRAY <,0478-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouw werkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. Internet...? Niets voor mij! Te moei lijk! Ik ben te oud om dat te leren! De medewerkers van de bibliotheek horen regelmatig dat soort opmerkin gen. Om te bewijzen dat Internet niet te moeilijk is en dat u er zeker niet te oud voor bent, organiseert de biblio theek in november speelse introducties Internet. De introducties zijn bestemd voor mensen die weinig of geen erva ring hebben met computers. Ook zij kunnen direct aan de slag met Internet. Iedere dinsdagochtend in november geven medewerkers van de bibliotheek van 09.00 tot 11.00 uur een speelse introductie Internet. Daarbij is het de bedoeling dat u vooral zelf aan de slag gaat en aan de hand van vragen over het net surft. Aan het eind van deze ochtend bent u in staat zelfstandig gebruik te maken van Internet. U kunt zich voor deze ochtend aanmelden bij de bibliotheek. Hoewel de belangstel ling groot is, kunt u zeker nog deelne men. De kosten bedragen ƒ12,50. Daarvoor ontvangt u twee uur les, een reader, een tegoedbon voor een half uur Internetten en natuurlijk koffie of thee. De medewerkers van de bibliotheek zien uw aanmelding met belangstel ling tegemoet. Natuurlijk kunt u, voor nadere informatie, ook telefonisch contact opnemen met de bibliotheek. Het telefoonnummer is 581970. Openingstijden bibliotheek: Maandag gesloten Dinsdag, woensdag en donderdag van 11.00 tot 18.00 uur Vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Als mannen hun problemen en moeilijkheden bespreken blijken er naast individuele verschillen ook vaak veel overeenkomsten in de problemen te zijn. Vaak zijn lichamelijke klachten een gevolg van die problemen. De opvoeding die mannen gehad hebben maar ook het maatschappelijk beeld, waarvan verwacht wordt dat een man daaraan beantwoordt (voldoet), spelen daarbij een grote rol. Van man nen wordt vaak verwacht dat ze hun gevoelens onder controle hebben, sterk genoeg zijn om alles zelf op te lossen. Zij mogen niet falen, zeker niet als het om het werk of een baan gaat. Maar wat gebeurt er bij grote tegenslagen of bij een keerpunt in ons leven, zoals ontslag, afkeuring, echtscheiding of het overlijden van iemand die ons dier baar is? Dan worden wij als mannen vaak geconfronteerd met gevoelens en kanten van onszelf die we dachten niet zo te hebben. Mannen merken dan dat ze 'de greep' dreigen te verliezen en kunnen dat niet accepteren of worden daar bang voor. Ze zijn immers gewend alles zelf op te lossen. Praten met anderen over wat je bezighoudt, dat doe je niet zo snel. Vaak zullen mannen nog meer hun best doen en proberen het tij te keren om uiteinde lijk nog meer onmacht te voelen als dat niet lukt. Praten is voor velen wel het Dit zijn de momenten waarop klach ten kunnen ontstaan. Dat kan zijn in de vorm van somberheid, gevoelens van angst en onzekerheid, het gevoel je zelfvertrouwen te verliezen, slaap- klachten, lichamelijke klachten, enz. Als die klachten lang aanhouden, kan er een moment komen dat je zelf hulp wilt vragen of dat je dit advies vanuitje omgeving krijgt. Omdat man nen vaak het idee hebben dat ze ergens alleen in staan, hebben wij gedacht dat we in moeilijke situaties beter mannen met elkaar in contact kunnen brengen. In de groep zitten mannen met ver schillende klachten en achtergronden, maar ze lopen op een bepaalde manier tegen dezelfde dilemma's in hun leven aan. De bedoeling is om in de groep rond deze dilemma's en thema's van gedach ten te wisselen, zodat iedereen gesteund door overleg en ruggespraak kan kijken hoe hij binnen zijn eigen situatie met deze moeilijkheden wil en kan omgaan. Er zal ook de mogelijk heid zijn om ander gedrag te oefenen in deze probleemsituaties. Uiteindelijk is altijd het doel om via deze benade ring de aanmeldingsklachten te ver minderen of te leren anders om te gaan met de klachten. Voorafgaand aan de groep zal er een kenningsmakingsgesprek plaatsvinden. Er zien tien a twaalf wekelijkse bij eenkomsten, op woensdag van 20.00 tot 22.30 uur. Een groep bestaat uit ca. 8 personen van ca. 25-55 jaar en zij worden begeleid door twee maatschap pelijk werkers. De bijeenkomsten vin den plaats bij Synthese Horst, Bemmelstraat 2 en kost 35,-. Aanmelding en/of informatie bij: Synthese Venray, Will v.d. Einden, tel. 0478-583100 of Marius Janssen, tel. 077-3077350 Intratuin Venray is sinds afgelo pen voorjaar gestart met de ver bouwing van 'Het Groene Warenhuis'. Het bedrijf dat in de jaren 60 gestart is al bloemen groothandel is al geruime tijd met de nieuwbouwplannen bezit. Voornaamste reden voor de ver bouwing is het pand logischer in te delen zodat het winkelen voor de consument aantrekkelijker en overzichtelijker wordt. De familie Poels is medio jaren 670 begonnen met een bloemengroothan del vanuit de kelder van hun woon huis. Enkele jaren later kwam hier ook particuliere verkoop bij. Na vele uitbreidingen en verbou wingen is het familiebedrijf in 1977 omgedoopt tot Tuincentrum Thuylshof op een tegenover gelegen locatie. Het tuincentrum groeide de daarop volgende jaren voorspoedig. Eind jaren 80 was het ambitieuze tuincentrum gezien de Ontwikkelingen in de markt, toe aan professionalise ring. Besloten werd om toe te treden tot de 'Intratuin-Formule'. Het assorti ment en het aantal afdelingen werd sterk uitgebreid en hierdoor diende het gebouw aangepast te worden, een grondige verbouwing volgde. De kin deren Poels hadden inmiddels het roer overgenomen binnen en familiebe drijf. Al snel bleek dat de routing bin nen het bedrijf niet lekker logisch liep. Na diverse aanpassingen, interne interieurombouwingen ed. maatrege len besloot men in 1996 om een com pleet nieuwe opzet te realiseren en afscheid te nemen van het (oudste) deel van het gebouw, zodat een nieu we. logische en efficiënte logistiek en routing gerealiseerd kon worden. Tevens zullen diverse zaken gemoder niseerd worden en het fenomeen 'funshoppen' zal centraal staan. De oude gedeelten van het gebouw moe ten plaats maken voor meer parkeer gelegenheid waar tevens ook de nieu we ingang komt. Vlak achter de ingang komt de bloemenshop zodat men niet eerst de hele winkel door moet om even snel een bloemetje te kopen. Aan het huidige kasgedpelte wordt een stuk aangebouwd aldaar onder andere de vijverafdeling en de tuinaf- deling worden gehuisvest. Het onoverdekte buitenterrein wordt gebruikt voor de verkoop van tuin planten, bomen, heesters, coniferen, houtmaterialen en tuinhuisjes. Binnen vindt u straks de afdelingen binnen- potterie, sfeer, trend, kamerplanten, snijbloemen, hobbyartikelen en uiter aard het sfeervolle tuincafé waar u een lekker kopje koffie met iets lekkers erbij kunt nuttigen. Het streven is om Intratuin Venray in het voorjaar feestelijk te heropenen. Uiteraard gaat de verkoop ondertus sen gewoon door en zal de verbou wing in gedeeltes plaats inden. Het eerste gedeelte zal begin december gereed zijn, zodat dit gedeelte al in gebruik genomen kan worden, alvo rens het (oude) gedeelte aangepast wordt. Het team van Intratuin Venray zal u graag verwelkomen en behulp zaam zijn om het in en om huis sfeer vol en gezellig te maken gedurende het komende (sfeervolle) najaarssei zoen. Indien u graag meer wilt weten over de nieuwbouwplannen dan is onze Klantenservice u graag behulp zaam.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11