Snel sparen met Pardoes Bescheiden artiest brengt eerste CD uit Zeven jubilarissen aan het Raayland College PEEL EN MAAS BEZORGEN? Liegen Uitbreiding kinderopvang mogelijk Streekcommissie doet beroep op staatssecretaris Faber Omroep Venray Collecte Kanker bestrijding Drie nieuwe routes Nieuwe Onderwijsstichting Maasdorpen en Meerlo-Wanssum heet voortaan Meander UW De tien pluspunten van Plusmarkt G. van Dijck Vacaturebank vrijwilligers- centrale Xerox overhandigt cheque voor Turkije r Automobilisten op de bon kEL EN MAAS donderdag 14 oktober 1999 - Pagina 7 gin* igr Het Raayland College zal op rijdag 15 oktober zeven jubila- ssen in de schijnwerpers zetten, et is een jaarlijks terugkerend est, waarbij een aantal mede erkers, die hun sporen verdiend ebben in het Venrayse voortgezet nderwijs, het middelpunt vormt alle aandacht krijgt. Bij een ibileum past een terugblik op de oorbije 15 jaren. Zij kijken terug p de 20 jaar, dat zij zich op hun refusieschool hebben ingezet oor de begeleiding en de ontwik- eling van de aan hen toever- mwde leerlingen. Het zijn spe- ilisten op hun vakgebied, die hun persoonlijkheid een eigen inkleuring hebben gegeven aan hun vak en door hun specifie ke vaardigheden ook daarbuiten op verschillende terreinen een bij drage aan de vorming van vele jonge mensen hebben geleverd. Ook zij stonden aan de wieg van het nu al weer vijf jaar oude Raayland College, dat geleidelijk aan is uitgegroeid tot een volwaar dig en breed onderwijs instituut. De schoolgemeenschap zal de jubilarissen in het bijzijn van familie en collega's tijdens een interne viering huldigen. Mevrouw J. Brands (Joke), administratief medewerkster op de leerlingenadministratie. Zij is in de jaren 70 begonnen als recep tioniste op het Boschveldcollege. Daarna werd en is haar taak alle mogelijke gegevens van leerlingen geconcentreerd en met een hoge snelheid te verwerken. Door haar sociale bewogenheid is zij een gewaardeerde collega voor haar medewerkers. De heer H. Henckens (Henk), docent Duits en Nederlands, start te zijn loopbaan op het voormali ge 'Marianum'. De lessen van Henk kenmerken zich voor hun structuur en de rustige en gemoe delijke sfeer. Duits geeft hij dan ook 'immer mit der Ruhe' en weet daardoor zijn VBO-leerlingen goed voor te bereiden op het exa men. Mevrouw G. Hermsen-van Brederode (Gertruud), docent biologie. Als geboren Amsterdamse gaf zij haar eerste lessen op het HAVO/VWO aan de Zuidsingel, waar haar man als docent aardrijkskunde was aan gesteld. Sinds de fusie in 1995 zijn zij 'gescheiden'; zij is in Venray gebleven en haar man vertrok naar het Dendron. Met veel inzet en liefde voor het vak geeft zij haar lessen en neemt nu het voor touw bij de invoering van de Tweede Fase. De heer G. van Huet (George), docent economie. George heeft in de eerste jaren van zijn loopbaan veel energie gestoken in de opzet van de LEAO. Daarna heeft hij op het Marianum het vak adminis tratie met plezier gegeven en vele leerlingen begeleid en opgeleid. Tevens gaf hij jarenlang les aan de Volwassen Educatie te Horst. De heer R. Janssen (Rutger), docent wiskunde en afdelingslei der aan de brugklassen HAVO/VWO en HAVO 2. Geboren te Venray in een echt 'onderwijsnest', is hij een leer lingbegeleider in hart en nieren. Dit kwam al snel tot uitdrukking op het Boschveldcollege, waar hij naast zijn lessen wiskunde ook jarenlang als decaan de pakket keuze op HAVO 3 verzorgde. Wanneer een leerling als brug klasser zijn eerste stappen binnen het Raayland College zet, is hij bij Rutger in goede handen. Met veel zorg en liefde leidt hij hem binnen in het Raaylandleven. Mevrouw L. Poortvliet (Lenie), docent Frans. Vele jaren heeft Lenie haar liefde voor de taal op haar eigen didactische fa^on over gedragen op haar leerlingen en voorbereid op het eindexamen. Voor de fusie was zij verbonden aan scholengemeenschap Jerusalem, waar zij met inzet en plezier haar HAVO- en VWO- leerlingen 'la plus belle lanque' heeft bijgebracht. Lenie heeft een brede belangstelling en het is dan ook niet verwonderlijk, dat zij lid is van de commissie Internationalisering en menige excursie organiseert. De Heer L. Verheijen (Leo), docent economie. Voordat hij zijn vak economie op de toenmalige MAVO De Kolk ging geven, heeft hij via de kweekschool een goede basis als onderwijzer voor zijn latere functioneren opgebouwd. Rustig en met een duidelijk stra mien bereidt hij zijn leerlingen in de bovenbouw van de MAVO voor op het eindexamen. Leo is een vakman, die nauwgezet en serieus zijn taak uitvoert met een per soonlijke aandacht voor het wel en wee van zijn leerlingen. Wil jij of andere bladen zoals Irens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 p Noorderhof 6 Venray [Brieven richten aan het college a B&W in Venray is schrijven ar niemendal. Bovendien liegen fegemeentevoorlichters (wel of niet i opdracht) dat het letterlijk irukt staat. Deze ervaringen dervindt ik, maar ook andere ren en sociaal zwakkeren, sinds ilember 1998. Wij zitten met een delijk probleem: hoe krijgen wij is grof vuil afgevoerd? Na meer sn een jaar met de gemeente gete- 'rneerd en gecorrespondeerd- te ')en, is het resultaat nul. rgerd door het feit dat de neente niet reageerde, deed mij Kluiten om mij te wenden tot Peel tn Maas en mijn probleem, en dat in velen, voor te leggen. Dit leidde tot het artikel 'ouderen :n grof vuil moeilijk kwijt' in uitgave van 30 september jongst- 'tn. De reactie op het artikel door gemeentevoorlichtster zijn op iyerse punten bezijden de waar- eid, te weten: zij zegt dat alleen Tacken, ik us, heeft geklaagd. Bij deze ver- ïijzen we de voorlichtster naar het ngezonden artikel 'grof vuil' in 'cel en Maas van 7 oktober door an 7 oktober jl. door mevrouw G. chini en mevrouw E. Hendriks, Ismede het artikel van de SP in ezelfde editie. En niet te vergeten e hoeveelheid mondelinge en tele- inische die ik persoonlijk heb ont- angen. Bovendien, geeft het amb ten automatisch het recht om, al ou ik de enige burger zijn die daar- ver vragen stelt, dan maar niet te Ageren? Willen deze mensen zich an s.v.p. afvragen waarvoor en oor wie zij in functie zijn? op 29 september deelde de cmeentevoorlichtster de redacteur an Peel en Maas mee dat er inmid- als een antwoordbrief klaar ligt. °t afgelopen maandag is er bij mij teen brief binnengekomen van de i-ipmeente. Het geheel samenvattend ben ik an mening dat het probleem grof J uil, waarmee een kleinere groep L pers zit, door de gemeente wordt I 'atgewalst. De enige manier waar- I'ee gedupeerde als het ware een uist kan maken, is zijn grof vuil op et trottoir te leggen. Tenslotte een proep aan de gemeenteraadsleden ïl 'grof vuil probleem' te onder- eunen en de ambtenaren te contro- op fatsoensnormen met dekking tot het beantwoorden van aan hen gestelde vragen. Tacken, Beukenlaan 7, Venray. i Vanuit het Rijk is is bij de begroting 2000 een aanzienlijke impuls gegeven aan de kinderop vang in het land. Voor Venray leidt dit ertoe dat, naast het al in de begroting geraamde aantal kindplaatsen voor kinderopvang en buitenschoolse opvang, in de komende jaren extra uitbreiding mogelijk is m§t circa 100 kind plaatsen. De gemeente is momenteel in overleg met de Stichting Samenwerkende Kinderopvang (SSK) om duidelijk te krijgen op welke wijze deze aanzienlijke uit breidingen kunnen worden inge vuld. De aandachtspunten die daar bij onder meer aan de orde komen hebben zowel betrekking op de organisatie als op de huisvesting van de kinderopvang. Nadrukkelijk zal in samenwerking met SSK bekeken worden of en zo ja, op welke wijze kinderopvang meer gedecentrali seerd kan plaatsvinden in dorpen en wijken. "Het geld is er", vertelde wethouder Driessen dinsdagavond tijdens de commissievergadering Welzijn, "bij de de decentralisatie zal nodige aandacht worden besteed aan mogelijke samenwerking met andere participanten in de kinderop vang, zoals basisscholen, peuter speelzalen en wijkcentra." Voorzitter Servaes Huys heeft namens de Streekcommissie Peelvenen een brief naar staatsse cretaris Geke Fpber gestuurd. De Streekcommissie vraagt de staats secretaris om op korte termijn helderheid te verschaffen over de beschikbaarheid van voldoende middelen en goede instrumenten voor het project. De rijksoverheid heeft eerder in haar plannen aangegeven dat de realisatie van natuur in de Peelvenen hoge prioriteit heeft. De Streekcommissie heeft de hand schoen opgepakt. Zij zoekt naar mogelijkheden om de natuurdoelen te realiseren, maar tegelijkertijd goede oplossingen te vinden voor de ondernemers in het gebied. De Streekcommissie is van mening dat het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij tot nu toe veel te terughoudend reageert op de door haar aangedragen oplossingen. WATERPEIL VERHOGEN Het probleem spitst zich toe op de verwerving van gronden in het gebied tussen de Deurnese Peel en de Mariapeel. In dit natuurontwik kelingsgebied zullen alle gronden verworven moeten worden om het waterpeil te kunnen verhogen. De Streekcommissie is ervan overtuigd dat dit niet zal lukken met de huidi ge financiële middelen en instru menten en heeft dat al meermalen bij de overheden aangekaart. Dansen voor singles Vrijdag 29 oktober kunnen sing les en alleengaanden van 21 jaar en ouder uit de regio elkaar weer ont- moeten tijdens de maandelijkse terugkerende Single Party bij Dans Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray. De aan vang van deze avond is om 21.30 uur. Tijdens de Wereldspaarweek van 18 t/m 22 oktober. Van maandag 18 t/m vrijdag 22 oktober is het de Wereldspaarweek. Daarom wil Pardoes, het bekende sprookjesfiguur van de Efteling, je die week graag helpen met sparen. Hoe? Met een hele bijzondere put. Een wensput. Kom dus tijdens de Wereldspaarweek naar ABN AMRO en haal de knutselplaat van Pardoes. Wensput-Wedstrijd Wie weet wordt jouw wens straks werkelijkheid Want als je meedoet met de Wensput-Wedstrijd kun je een leuke prijs winnen, waarmee je wens nog sneller kan uitkomen! U ABNAMR0 De bank Waar zijn de Troubadours gebleven Nizozemska uit Gemert presenteer de op 9 oktober de cd Fur unsere Freunde. Op 14 oktober komen zij naar de studio óm o.a. over hun 10- jarig bestaan te praten en natuurlijk hun cd. 'n Wandeling dur het Rooise land Donderdag 14 oktober gaan we terug naar de Romeinenweerd bij Hout-Blerick. Keesjan van den Herik neemt ons dan verder mee het gebied in waar we van vogeltellers horen welke vogels er gezien en geringd zijn. Al wandelend komen we veel kruiden en andere planten tegen waarvan sommige een genees krachtige werking hebben waar de gallowayrunderen instinctief gebruik van maken. In het gebied zijn naast droge ook natte stukken, plassen die bij hoog water vol lopen en waar de beverrat een prachtig woongebied gevonden heeft. Natuurlijk kunt u ook weer luisteren naar het Venrods Ketierke. Donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur, herhaling maandag tussen 18.00 en 19.00 uur. PEEL EN MAAS "n abonnement waard De jaarlijkse collecte ten bate van de Nederlandse Kankerbestrijding heeft in Venray het mooie bedrag van ƒ33.034,80 opgebracht. Voor dit prachtige resultaat onze hartelijke dank, in het bijzonder onze onmis bare collectanten. Overzicht collecte-opbrengst: Ysselsteyn ƒ2.350,20; Vredepeel 337,30; Veulen ƒ469,25; Smakt ƒ748,75; Oirlo ƒ1.516,90; Oostrum ƒ1.529,80; Merselo ƒ1.260,35; Leunen ƒ1.613,45; Heide ƒ671,15; Castenray ƒ767,65 en Venray ƒ21.770,-. Vervolgens willen wij niet onver meld laten dat de afd. Venray dit jaar ƒ4.581,25 mocht overmaken aan het Koningin Wilhelmina Fonds te Amsterdam namens al degenen die ter gelegenheid van een begrafe nis of crematie in plaats van bloe men een bijdrage hebben gevraagd voor de kankerbestrijding. Nogmaals bedankt. Wie vragen heeft over kanker en kankerbestrijding kan met de Hulp en Informatielijn bellen: 0800- 0226622. Contactpersoon voor de afd. Venray is mevr. L. Stoks- Steijvers, tel. 586659. Stichting Toerisme Recreatie Overloon Vierlingsbeek opent op zaterdag 30 oktober drie nieuwe routes in de voormalige gemeene Vierlingsbeek. Het gaat om een monumentenroute - een fietsroute langs beeldbepalende panden en monumenten -, de ATB-route - een mountainbikeroute door de Overloonse Bossen - en de histori sche route Vierlingsbeek - een wan deltocht langs het rijke Vierlingsbeekse verleden. U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie voor ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites providerdiensten Bekijk alvast onze internetsite: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw partner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo - 0478-546293 - lngevdBorght@flyers.nl Stichting Katholiek Onderwijs Meander is de naam van de onlangs gefuseerde onderwijs- stichtingen van het katholiek basisonderwijs in Meerlo- Wanssum en de Maasdorpen. Dat heeft het bestuur van de nieuwe stichting bekend gemaakt. De naam is tot stand gekomen na onder meer overleg met de histori sche kring in de regio en discussies binnen het directieberaad. Zoals bekend is per 1 augustus de bestuur lijke fusie tussen de Stichting Katholiek Onderwijs Meerlo- Wanssum (zes scholen) en de Stichting Katholiek Onderwijs Maasdorpen (vier scholen) een feit. De nieuwe stichting, die met veel enthousiasme van bestuur, directies, personeelsleden en Medezeggenschapsraden tot stand is gekomen, moest een sprekende naam krijgen. 'Een heldere en krachtige naam met een zekere sym boliek die niet relateert aan de namen van de vroegere organisa ties', redeneerden de mensen achter deze scholenfusie. De namen die aangeleverd werden door de Historische Kring (Maasvallei en Land van Kessel) vielen af. Op zeker moment werd binnen het directieberaad de naam Meander gelanceerd. Een meander is een sterk kronkelende rivier. De symboliek in deze naam ligt in het gegeven dat de tien scholen (van Grubbenvorst tot en met Geysteren) langs de Maas liggen en middels een sterk kronkelend lint stevig aan elkaar verbonden zijn. De Stichting Katholiek Onderwijs Meander omvat de volgende basisscholen: De Mariaschool Tienray, de Peddepoel Wanssum, St. Anna Blitterswijck, Sint Jozefschool Swolgen, Megelsheim Meerlo, Sint Willibrordus Geysteren, Mariaschool Grubbenvorst, 't Reuvelt Grubbenvorst, de Schakel Broekhuizenvorst en de Bottel Lottum. 30-Jarig jubileum Bryan Cyril Een artiest die al dertig jaar optreedt en aan de weg timmert, maar die toch het zingen nog steeds als hobby ziet en daarbij bescheiden weet te blijven. In een notendop is dat Bryan Cyril. Geboren in Indonesië en op zeven jarige leeftijd naar Nederland verhuisd. Zijn moeder was piano lerares en zoals blijkt, is zoiets toch wel bepalend in een mensen leven. "Ik had een hekel aan piano, dat vind ik wel jammer nu", herinnert Bryan Cyril zich. De muziek was natuurlijk niet verloren voor hem, hij belandde in het kinderkerkkoor in zijn toenmalige woonplaats Valkenburg. Van het een komt het ander: móéder is Elvis-fan, verhui zing naar Horst, meedoen aan een talentenjacht in Horst, en hopla, de eerste prijs met een Elvis-liedje. "Zo'n carrière gaat dan vanzelf, je hebt zoveel familie en vrienden waar je begint met optreden en dan krijg je je eerste bandje met buur jongens. Dat heette The Rocks en we zongen liedjes van Cliff Richard en Jerry Lee Lewis." Na The Rocks volgde de band 'Cobra' met onder andere Geert Reijnders uit Maashees, "Met Cobra speelden we ook op de Pasar Malam in Nijmegen als amusementsorkestje." Toen kwa men nog 'Hot Dynamites' en met vier jaar spelen en zingen in de band 'Golden Memories' vervolgde hij zijn loopbaan. In de loop der jaren bouwde hij een stevige bekendheid op in Zuid-Limburg en trad onder andere op in het voorprogramma van Jack Jersey. In 1980 reikte hij tot aan de kwartfinales van de Soundmix Show. ORGANISEREN Wie denkt dat Bryan Cyril alleen maar zingt heeft het mis. Ten eerste is het nog steeds zijn hobby, naast zijn werk, maar ten tweede organi seert hij ook evenementen. Hij kwam in Venray terecht als organi sator van Indische avonden die hij zestien jaar lang met redelijk succes uit de grond wist te stampen. Zijn grootste manifestatie organiseerde hij ooit in Well, in 1984. Voor de 'Stichting Pa van der Steur' werd met groot succes een driedaags eve nement op poten gezet ter onder steuning van weeshuizen in Djakarta-Soerabaja en Irian Jaya. Bryan Cyril heeft geen fanclub, maar eigenlijk ook weer wel. "De fanclub is niet officieel maar is er wel altijd bij optredens", lacht hij terwijl een van de fanclubleden mompelt dat hij veel te bescheiden is, "Ik vind het heel aardig van alle mensen maar van mij hoeft het niet." JUBILEUM Op een gegeven moment was hij een tijdje gestopt met zingen in ver band met een reumatische aandoe ning, "Maar als je weer een podium ziet gaat het weer kriebelen." Bryan Cyril blijft zijn echte zestiger jaren rock en roll trouw. Volgens zijn papieren is hij 'rock-country-golden oldies zanger/entertainer' en dat doet hij dus inmiddels dertig jaar. Om dat te vieren wordt zaterdag 16 oktober in zaal de Engel vanaf 20.00 uur een feest met cd-presentatie gehouden. Het is pas zijn eerste cd, geproduceerd door Harold Roso, en deze zal ook alleen maar op 16 oktober te verkrijgen zijn. "Het zijn vijftien nummers voor mensen die het waarderen en ze staan op chro nologische volgorde zoals ik ze ooit voor het eerst zong", vertelt Bryan Cyril. De avond wordt ook door wat vrienden gevuld, de zogenaamde 'Bryan Friends' die zingend en dansend de avond opfleuren. Speciale gast is zijn grote vriend Rex Rondo, de country western- en evergreenszanger die ook tien jaar in het vak zit. Eigenlijk had het feestje vijf jaar geleden moeten plaatsvinden, maar dat wilde hij niet. "Tsja" zucht hij, "mijn vrienden vinden dat het nü moet gebeuren." Waarom Bryan Cyril het zo lang als zanger vol houdt? "Je moet altijd jezelf blijven, je nooit groter voordoen dan je bent want je hebt je fans nodig, een artiest zonder fans is nergens." Zijn fans zijn inmiddels tussen de 14 en 80 jaar oud en dankzij de jaren 60 revival is hij weer helemaal 'in'. De komende jaren gaat Bryan Cyril zich nu vooral richten op het helpen van jongere artiesten in zijn eigen studio thuis. Maar dat gaat pas in volle vaart gebeuren na het jubi leum-feest van 16 oktober. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Vers brood? Bij Plusmarkt G. van Dijck in Venray kunt u daar voor tot sluitingstijd terecht. Judith van Dijck (zie foto) zorgt er hoogstpersoonlijk voor dat de 'late shoppers' ook nog op een later tijdstip terecht kunnen voor vers brood. Ook voor de consument die 's avonds zijn of haar boodschappen doet, heeft Plusmarkt altijd voldoen de vers klein- en grootbrood in huis. Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat zijn de medewerkers van de broodafdeling in de weer om de klanten te voorzien van vers knap perig brood. Mocht er in een uitzon derlijke situatie een keer geen brood meer aanwezig zijn dan ontvangt u bij Van Dijck een tegoedbon waar mee u de volgende dag uw brood gratis kunt afhalen. Alweer zo'n ijzersterke 'plus' van uw Plusmarkt G. van Dijck, Kruidenlaan 159, Venray. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt voor de Dr. Poelsschool/De Kemp in Venray, Noord-West, iemand voor het geven van een kookcursus voor leerlingen van groep 7 en 8. Dit is een onder deel van de verlengde schooldag. De cursus wordt dus 's middags na schooltijd aangeboden. Men moet structuur kunnen aanbrengen in de kookcursus en met kinderen om kunnen gaan. De werktijden zijn twee maal vijf bijeenkomsten 's middags na schooltijd. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale. Merseloseweg 59, 5800 GA Venray, tel. 0478- 516995. De hulpactie voor de slachtoffers van de aardbevingsramp in Turkije binnen Xerox Manufacturing BV in Venray heeft 77.356 gulden opge bracht. De medewerkers konden verlofuren inleveren voor deze actie, de werkgever heeft vervolgens de opbrengst verdubbeld. Het totale bedrag zal gestort worden op het gironummer dat speciaal voor de landelijke Turkije Actie is geopend. Woensdagmiddag ontving de heer Keller van het Rode Kruis, als verte genwoordiger van de gezamenlijke Nederlandse hulporganisaties, sym bolisch een cheque, in aanwezigheid van de van Turkse afkomst zijnde werknemers N. Berk, initiatiefne mer van de Xerox Actie, de heer A. Hisken, directeur personele en alge mene zaken, en de heer Bradley van de ondernemingsraad. Op de Noord- en Westsingel in Venray controleerde de politie dinsdag middag tussen 13.30 en 16.45 uur 702 automobilisten. Daarvan reden er 160 harder dan de toegestane 50 km/u. De hoogst gemeten snelheid V^bedroeg 79 km/u op de Westsingel.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7