DIRKX VAN SOEST woningwet I wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer E-mail adres Ped&Maas Bekeuringen in Venray Wet geluidhinder TAXATIES Detail handelsnota Collectanten gezocht Jongetje gewond KB O ANBO-nieuws >eelenmaas Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. het gedeeltelijk vernieuwen van de bedrijfsruimte aan de Eijkenhofweg 14 te Veulen tnv M.H.T.G. Mulders, Eijkenhofweg 14; het bouwen van een bedrijfspand aan de Metaal weg te Venray tnv Van Geel Properties B.V., Postbus 239 te Boxtel; het bouwen van een woning aan de Ellerbecklaan te Venray tnv E.H.A.M. Linskens, Ranonkel 33 te Venray; het vernieuwen en veranderen van een bedrijfsgebouw aan de Meerselsepeel 10 teYsselsteyn tnv R. Janssen, Peelweg 19 te Ysselsteyn; het veranderen van de bedrijfs ruimte aan de Lollebeekweg 54 te Castenray tnv Van Haren Autobeheer, Raadhuisstraat 38 te Venray; het bouwen van een carport aan De Leng 32 te Oirlo tnv H.J.A. Classens, Boddenbroek 3 te Oirlo; het plaatsen van een geluidswal aan de Zuidsingel 6 te Venray tnv Profile Tyrecenter Beerkens, Zuidsingel 6; het bouwen van een woning aan de Overloonseweg te Venray tnv P.W.AA Jenneskens-de Bresser, Overloonseweg 89a te Venray. Bouwvergunning verleend or i Burgemeester en wethouders heb- gra ben in de afgelopen week voor Iff! onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend, het vergroten van de woning aan de Walstro 12 te Venray tnv G.E. von Gabain, Wal stro 12; het bouwen van een carport aan de Hoeveweg 16 te Venray tnv JAM. Jansen, Hoeveweg 16; het plaatsen van een geluids scherm aan de Henri Dunantstraat te Venray tnv Gemeente Venray, Postbus 500 te Venray; het bouwen garage aan de Everestlaan 18 te Venray tnv R.P.M. Janssen, Everestlaan 18; het veranderen/vergroten pand aan de Deputé Petersstraat 27 te Oirlo tnv Saweco U.A. Coöp. Boerenbond, Deputé Petersstraat 30; het bouwen van een dakkapel aan de Maasheseweg 27 te Venray tnv G.W.M. Pelzer, Maasheseweg 27; het vergroten van de woning aan de Hooipas 6 te Leunen tnv tM.H.G. Claessens, Hooipas 6; het bouwen en vergroten van een varkensstal aan de Weverslo 2 te Merselo tnv Mts. Janssen- Jenniskens,Weverslo 2; het bouwen van een bedrijfscom- plex aan het Keizersveld 51 te Venray tnv Ter Horst Belegging B.V., Witveld weg 100 te Horst; - het bouwen van een serre aan de Hoenderstraat 42 te Venray tnv P.J.M. Claessens, Hoenderstraat 42; - veranderen/vergroten woning aan Grootdorp 89 te Merselo tnv RJ.G. Pubben, Grootdorp 89; - het vergroten van de woning aan de Pinksterbloem 9 te Venray tnv TJ.W.J. van Ooi, Pinksterbloem 9; - het vergroten woning aan de Noordsingel 31 te Venray tnv D.J.J. van Soest, Noordsingel 31 - het plaatsen van een zichtscherm aan de Rijksweg A-73 (Venray Noord) tnv Gemeente Venray, Postbus 500 te Venray; - het bouwen tuinhuis aan de Maasheseweg 74 te Venray tnv H.P. Tissen, Maasheseweg 74; - het bouwen van een bedrijfshal aan het Keizersveld 44 te Venray tnv Theo Janssen Onroerend Goed, Pottevenweg 7 te Ysselsteyn; - het gedeeltelijk vernieuwen en aanpassen woning aan de Maasheseweg 74 te Ven ray tnv H.P. Tissen, Maasheseweg 74; - het bouwen van een woning aan de Wentholtlaan 5 te Venray tnv Verhoeven Vastgoed B.V., Postbus 67 te Venray. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. - het plaatsen dakkapel aan de Kroonkruid 53 te Venray tnv E.T. Brauckmann, Kroonkruid 53; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Boterbloem 21 te Venray tnv J.G.E. Houwen, Boterbloem 21. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen. - het bouwen van een zeugenstal aan de Meerselsepeel 5a te Ysselsteyn tnv J.P.A. Poels, Meerselsepeel 5a; - het veranderen berging/bouwen carport aan de Vullingsstraat 62 te Leunen tnv L.M.H. Litjens, Vullingsstraat 62; - het bouwen van een stal/loods aan de Laagriebroekseweg 22 te Leunen tnv P.J.H.M. Willems, Laagriebroekseweg 22; - het bouwen van een bedrijfspand aan de Metaalweg te Venray tnv Van Geel Properties B.V., Postbus 239 te Boxtel; - het gedeeltelijk vernieuwen van de loods aan deVeulenseweg 27 te Veulen tnv M.J.M. Hegger, Veulenseweg 27; - het vergroten woning aan de Isabellahof 14 te Venray tnv WA van Stratum, Isabellahof 14; - het veranderen kelder in hotelka mers aan de Maasheseweg 80a te Venray tnv J.W.L.M. van der Sterren, Maasheseweg 80a. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 15 oktober 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Verleende vrijstelling artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders van Venray hebben in de afgelopen week (nr. 41) vrijstelling verleend voor het uitvoeren van werken ten behoeve van het gedeeltelijk bouwrijp maken van deelplangebied "Laagheide" (fase I) van het plangebied "De Brabander", nabij de Overloonseweg te Venray. Zij die menen door de vrijstelling rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders een gemotiveerd bezwaarschrift indienen, uiterlijk binnen zes weken nadat de beschikking is verzonden of uitgereikt. Genoemde termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wan neer een bezwaarschrift binnen vijf weken na dagtekening van deze publi catie wordt ingediend. Öok kan na het indienen van een bezwaarschrift een verzoek om een voorlopige voor ziening worden ingediend bij de presi dent van de Arrondissements-recht- bank in Roermond. Vrijstelling artikel 19 wet op de ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders van Venray hebben in week 40 (d.d. 6 oktober 1999) vrijstelling verleend voor het uitvoeren van werken ten behoeve van de aanleg van een roton de op de kruising Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver- |unning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: I. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; l de fase van het opstellen van het besluit. Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van i gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: I. Maatschap Voermans, Meerloseweg 18 te Oirlo voor een veranderingsvergunning op grond van artikel-8.1 lid I sub b van de Wet milieubeheer voor een vleesvarkenshouderij, varkensfok kerij en landbouwbedrijf, gelegen aan de Meerloseweg 18-20 te Oirlo. H.J.J. Driessen, Pelgrimslaan 11 te Smakt voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een var kenshouderij, gelegen aan de Pelgrimslaan 11 te Smakt. 3. G.M. Loonen, Koepas 10-12 te Oirlo voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een vee houderij, gelegen aan de Koepas 10 en 12 te Oirlo. I H.J.J. Michels, Lemmenweg 14 te Heide voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een melk veehouderij met opslag van mest en voer, gelegen aan de Lemmenweg 14 te Heide. Dit onder oplegging van voorschriften ifl Het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van tot in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrek king tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van beden kingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer.Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veranderingen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunsti ge gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er meldin gen zijn binnengekomen van: I. S. en D. Janssen, Lorbaan 10 te Veulen voor het vergroten van de tussenruimte tussen 2 te bouwen kippenstallen aan de Lorbaan 10 te Veulen. De meldingen kunnen worden inge zien van tot (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: 1. M.J.J. Thijssen, Timmermannsweg 74 teYsselteyn voor het van toe passing worden van het Besluit melkrundveehouderij milieube heer aan de Timmermannsweg 74 teYsselsteyn. 2. ABN AMRObank N.V. Julianasingel 7a te Venray voor het uitbrei den/wijzigen van de inrichting ingevolge het Besluit woon- of kantoorgebouwen milieubeheer aan de Julianasingel 7a te Venray. 3. W.H.G. van Veghel, Horsterweg 39a te Castenray voor het oprich ten van een akkerbouw- of tuin bouwbedrijf ingevolge het Besluit opengrondteelt milieubeheer aan de Horsterweg 39a te Castenray. De meldingen kunnen worden inge zien van tot (2 weken) in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moeten nog worden beoordeeld. Venray, 14 oktober 1999 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Leunseweg/Deumeseweg te Venray. Zij die menen door de vrijstelling rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders een gemotiveerd bezwaarschrift indienen, uiterlijk binnen zes weken nadat de beschikking is verzonden of uitgereikt. Genoemde termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wan neer een bezwaarschrift binnen vier weken na dagtekening van deze publi catie wordt ingediend. Ook kan na het indienen van een bezwaarschrift een verzoek om een voorlopige voor ziening worden ingediend bij de presi dent van de Arrondissements-recht- bank in Roermond. Vrijstelling art. 19 wet op de ruimtelijke ordening voor bouwrijp maken Interven Burgemeester en wethouders van Venray hebben in week 40 (d.d. 8 oktober 1999) vrijstelling verleend voor het uitvoeren van werken ten behoeve van het bouwrijp maken van het plangebied "Interven" te Venray. Zij die menen door de vrijstelling rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen, uiterlijk binnen zes weken nadat de beschikking is ver zonden of uitgereikt Genoemde ter mijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen vijf weken na dagteke ning van deze publicatie wordt inge diend. Ook kan na het indienen van een bezwaarschrift een verzoek om voorlopige voorziening worden inge diend bij de president van de Arrondissementsrechtbank in Roermond. Bouwvergunning aangevraagd (artikel I7WRO) Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten behoeve van: het tijdelijke plaatsen van 7 prefab units op het parkeerterrein gelegen achter de Merseloseweg 62, ten name van ING Bank- Facilitair Bedrijf Nederland te Amsterdam. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 15 oktober 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 14 oktober 1999 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen peelenm@tref.nl Tijdens een verkeerscontrole op diverse locaties in Venray heeft de politie vrijdagavond dertien bekeurin gen opgemaakt. Vijf brom-/snorfiet- sen hadden een te groot motorvermo gen. Drie bromfietsers bleken geen bromfietscertificaat te hebben en drie bromfietsers droegen geen verplichte helm. Aan de controle namen drie politiemensen deel. Kennisgeving Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij voorne mens zijn, bij gedeputeerde staten van Limburg een verzoek, als bedoeld in artikel 83, eerste en tweede lid van de Wet geluidhinder, in te dienen om vaststelling van de hogere grenswaar de bij I te bouwen eengezinswoning, gelegen aan de Haag te Merselo. Het ontwerp, van het verzoek tot vaststelling van de hogere waarden, ligt met ingang van vrijdag 15 oktober 1999, gedurende een periode van twee weken, ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in de hal van het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray. Gedurende de bovengenoemde periode wordt eenieder in de gele genheid gesteld om schriftelijk opmerkingen, ten aanzien van het ontwerpverzoek, bij burgemeester en wethouders, in te dienen. Voorts bestaat de gelegenheid, om tijdens een openbare zitting, welke zal wor den gehouden op 28 oktober 1999 om 14:00 uur in het gemeentehuis (kamer bekend bij de receptie), opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerpverzoek. Venray, 14 oktober 1999 burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen £eu IE SERVICE SSIONELE ERKING ORDELIGSTE VEN YiA nArcS-1 Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 De afdeling Economische Ontwikkeling van de gemeente Venray organiseert op donderdag 28 oktober 1999 een informatiebijeenkomst over de Detailhandelsnota. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in het gemeente huis van Venray. De bijeenkomst is openbaar en belangstellenden zijn van harte welkom. De Detailhandelsnota ligt ter inzage bij publieksbalie 2 in het gemeentehuis. Diabetes Fonds Nederland Van 31 oktober tot en met 6 novem ber a.s. is de landelijke collecte van het Diabetes Fonds. Dit jaar speelt diabetes (suikerziekte) en hart- en vaatziekten een centrale rol in de cam pagne: Wist u dat 6 van de 10 mensen met diabetes overlijden aan hart- en vaatzietken? Alleen onderzoek kan daar verandering in brengen. Er wordt nog niet bij iedere deur aangebeld voor een bijdrage in de bestrijding van diabetes. Uw helpende hand bij de collecte is meer dan gewenst. De opbrengst van de collecte gaat naar wetenschappelijk onder zoek. Voor meer informatie over de col lecte Geef voor Diabetes en/of over diabetes kunt u bellen naar 033- 4622055 of de plaatstelijke collecte- leider: Gina Verweij, tel. 587079. KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouw werkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. donderdag 14 oktober 1999 - Pagina 19 WAO VAN SOEST vanaf 1 oktober een nieuwe naam Taxaties Advies 100% ONAFHANKELIJK HYPOTHEEK TAXATIE BEDRIJFS TAXATIE BEDRIJFSADVISERING VERKOOP TAXATIE WOZ-TAXAT1 ES AANKOOP TAXATIE VENLO VENRAY Deken van Oppensingel 45a Kruitweg 13,5801 XR 5911 AB, 077-3513301 tel. 0478-586408 I fz. www.dlrkx-vansoestnl lid nrvT Agenda vergadering plaatselijke welstandscie. Agenda van de vergadering van de plaatselijke welstandscommissie d.d. d.d. 13 oktober I999: 1999.16828 Intervention Uitzend bureau, vervangen lichtreclame, Grote Markt 13,A.S. Creation 1999.16631 R.I.T. Bandenservice, wit verven gevel,Witte Vennenweg 4 1999.10228 Restaurant Buitenlust, uitbreiden keuken, Maasheseweg 76, Raedts Bouwbedrijf 1999.10967 W.J. Willems, bouwen woning. Oomenlaan, Ir. Reichert Arch.buro B.V. 1999.11950 P.H.J. van Megen, plaatsen dakkapel, Randenrade 90 1999. II257 W.J. Bakker, vergroten woning, Eligiusweg IF.Th.G. Manders Arch. BNA 1999.13324 M.H. Swaghoven, uitbrei den woning,Vollenbergstraat l4,M.de Jonge ArchitektAvB BNA 1999.14520 P. van Beek, bouwen woning, BP Vlakwater, Ph. van der Pal 1999.15559 Maatschap Direks, bou wen varkensstal, Teeuwenhofweg 3, DLV Bouw- Adviesbureau B.V. 1999.15560 S.A. Reuvers, bouwen woning en garage, Aan de Dril/Merseloseweg, Leenders Architekten B.V. 1999.15573 B.P.F.M. Jansen, bouwen woning, Overloonseweg, Arch.buro J.M. Miggiels 1999.15598 J.M.M. Gommans, aanpas sen gevel, Stationsweg III, Calculatie en Tekenbureau M-Design 1999.15657 C.J. Onderwater, bouwen dakkapel, Mambostraat 3 1999.15662 R. Janssen, bouwen vlees varkensstal, Peelweg 19, Ontwerp- en Bouwadviesburo A. van Dijck 1999.15663 A. de Mulder, bouwen woning, Endepoel 9, Ontwerp- en Bouwadviesburo A. van Dijck 1999.15823 A.L.J. Achten, bouwen overkapping, Boterbloem 64 1999.15881 J.T.W. Bruijsten, vergro ten woning, De Bongerdstraat (de Boog),ColsenArchitektenburo B.V. 1999.15882 J.H. Timmer, vergroten woning, De Bongerdstraat (de Boog), Colsen Architektenburo B.V. 1999.15883 R.J.J. Schaeffers, vergroten woning, De Bongerdstraat (de Boog), Colsen Architektenburo B.V. 1999.15884 G.A. Gerrits, bouwen tuinkamer, Ridderspoor 10, M. de Jonge Arch.AvB BNA 1999.15967 R.C A Swakhoven, veran deren woning, Pinksterbloem 14 1999.16108 P.G.M.H. Martens, aan bouwen achter woning,Tormentil 3 1999.16187 J.B.M. Hudales, bouwen twee dakkapellen, Knopkruid 21, Kofra Kozijnen/Rollecate 1999.16197 Poels Agro B.V., verande ren/ophogen vleesvarkensstal, Veld- straat 28, Roba/v.d. Beek Bouwadviesbu reau 1999.16350 Van Aerssen Metaal bewerking B.V., bouwen industrieel gebouw, Macroweg, Architektenburo Olieslagers B.V. 1999.16535 G.J.H.M. Cornelissen, aanpassen voorgevel, Mr. de Haanstraat 18, Mts. Arch.buro Van der Vorst 1999.16592 EJ.J. van Staveren, bouwen garage/berging, De Vlies 27, A v.d. Ligt 1999.16640 J.H.Willems, bouwen car port, Zandbleek 42 1999.16644 J.G. Mailuhu, vergroten woning, Kamperfoelie 63 1999.16721 L.F. Bombeeck, plaatsen erfafscheiding, Mozartstraat 3 1999.16735 F.M.A. Koekkelkoren, bouwen serre, Largostraat 25, Roba/v.d. Beek B.V. 1999.16770 Vertaalburo CTL, slopen tuinhuisje/bouwen kantoorberging, Tatralaan 5, R. Schouten 1999.14729 Bituree, bouwen bedrijfs gebouw, Metaalweg, Colsen Architektenburo B.V. 1999.15188 M.G.RJ.Tielen-Poels, bou wen garage/stalling, Kiekweg I4.A-B-S Systeembouw 1999.15255 A.L.M. van Vegchel, ver groten woning, Pinksterbloem 2 1999.15964 M. Janssen, vergroten woning, Beemdkroon 3 I999.15966 C.W.Windhouwer, bou wen carport en dakkapel, Wederik 16 1999.16189 P.O.M. Fessl, vergroten woning, Dagoberthof 7 1999.16226 M.M.M. Jacobs, vergroten woning, Horsterweg 61Van Lipzig Aluminium en Kunststof Systemen 1999.16355 M. Schultz, vergroten woning, Foxtrotstraat IVan Lipzig Aluminium en Kunststof Systemen 1999.16645 R. Janssen, vernieuwen/ veranderen bedrijfsgebouw, Meerselsepeel 10, Ontwerp- en Bouwadviesbureau A van Dijck Bij een verkeersongeval op de weg Lathyrus in Venray is zondag rond het middaguur een 7-jarig jongetje uit Venray gewond geraakt. Het kind werd met een gebroken been per ambulance naar het ziekenhuis gebracht en kon dit na behandeling weer verlaten De jongen fietste van uit een uitrit de rijbaan op waardoor een 23-jarige automobilist uit Venray het kind niet meer kon ontwijken. Computer en de snelle ontwikkeling van Internet De ontwikkelingen op Internet gaan bijzonder snel. Er komen steeds meer mogelijkheden. Waarschijnlijk kunt u over enige tijd uw boodschappen via Internet bestellen en laten thuisbezor gen. Als u dit wil meemaken is het wel goed tijdig kennis te maken met de com puter. Als er zich nog enkele mensen mel den kan begonnen worden met een com putercursus voor mensen, die niets van de computer af weten. Daarnaast wordt nog gezocht naar enkele mensen, die de computercursus Tekstverwerking willen volgen; dit is een vervolgcursus op de basiscursus. Deze cursus is een opstap naar het gebruik van Internet en van e-mail. De goedkoopste en snelste manier van berichten verzenden over de hele wereld is e-mail. Als u belangstelling hebt, meldt u dan aan. Belangstellenden voor beide cursus sen kunnen zich melden bij de heer A. Turkenburg; telefoon en fax: 0478- 548040. Nadere bijzonderheden volgen nog. Wandelen is gezond en gezellig Het seizoen voor de herfst- en winter- wandelingen is weer begonnen. Samen met leden van de ANBO zal op 27 okto ber a.s. een wandeling door Vlakwater plaatsvinden. Vertrek vanaf De Kemphaan om 13.30 uur. Na afloop zal de wandelaars in De Kemphaan een kop koffie worden aangeboden, waarbij tevens zal worden afgesproken hoe de volgende wandelingen worden geregeld. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij Toon Broeksteeg, telefoon 580732. De daarna volgende wandelingen in deze eeuw zullen zijn op 17 november en op 15 december. Adventsviering 1999 De traditionele Adventsviering zal dit jaar plaats vinden op 16 december in zaal In den Engel. De aanvang is 14.00 uur. Wij verwachten dat het ook dit jaar weer een sfeervolle bijeenkomst zal zijn, die past in de tijd van het jaar. Ombudsman van de KB O De KBO heeft een ombudsman, die helpt bij het oplossen van problemen met overheids- en andere instanties en die advies geeft bij het invullen van ingewikkelde formulieren. Deze hulp is kosteloos. U kunt de ombudsman bellen onder nummer 548040. Activiteiten 21 oktober: Kienen in Het Schuttersveld; aanvang 19.00 uur. 27 oktober: Wandeling in Venray in samenwerking met de ANBO. 17 november en 15 december: Wandelingen in Griendtsveen en St. Anna. 16 december: Adventsviering in zaal In den Engel; aanvang 14.00 uur. Voor inlichtingen over activiteiten van de KBO kunt u contact opnemen met de volgende personen: mevrouw P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, telefoon 583122 of mevrouw A. Noy, Rooseveltstraat 5, telefoon: 583494. Najaarsvergadering op 19 okt 1999 Op dinsdag 19 oktober 1999 beleggen we onze najaarsvergadering, waarbij we u op de hoogte stellen van het wel en wee van onze afdeling en u ook infor meren over de nieuwe plannen die het bestuur heeft voor de komende tijd. Als afsluiting van deze najaarsvergadering zal de hr. C. van Paaschen (maatschap pelijk werker op Beukenrode) u het een en ander vertellen over de ontwikkelin gen van "Zorg op maat". Deze najaarsvergadering vindt, even als alle andere themamiddagen, plaats in de Kemphaan aan het Kennedyplein te Venray en begint om 14.00 uur. Wandelmiddagen De nazomer is op zijn retour en dus wordt het weer tijd om aan onze herfst- en winterwandelingen te gaan denken en onze wandelschoenen weer voor de dag te halen. Daarom doen we jullie hierbij het wandelprogramma van 1999-2000 toekomen. Natuurlijk hopen wij dat er nog meer wandelaars bij ons zullen aansluiten onder het motto "Zegt het voort". Na afloop van onze eerste wandeling op 27 oktober a.s. drinken we weer gezamenlijk een kop koffie of thee in "de Kemphaan" op kosten van de ANBO en KBO en spreken af hoe een en ander wordt geregeld bij de volgende wandelingen. Het wandelprogramma voor het komende winterseizoen zal na onze eer ste wandeltocht aan jullie bekend gemaakt worden. Graag begroeten wij jullie weer op woensdag 27 oktober aanstaande om 13.30 uur in "de Kemphaan". De organisatie is weer in handen van Jo Mertens (ANBO) en Toon Broeksteeg (KBO). Ouderen achter de computer Seniorweb (een samenwerkingsver band van de drie landelijke ouderenbon den) start binnenkort weer met een beginners- en gevorderdencursus voor belangstellenden in het "Werken met een computer" waarbij o.m. Windows 95 en tekstverwerken behandeld zal worden. Belangstellenden voor deze cursussen kunnen zich bij ons secretari aat (Langeweg 61, 582670) opgeven. De begindatum zal U nog nader bekend gemaakt worden.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 19