Geluidsoverlast overschaduwt Take One Gemeente tevreden over begroting 2000 10% Drumband 't Zandakker steelt de show II* A 1© 'Meester Lemmens' 25 jaar conciërge op Coninxhof HEEFT U, BENT U, KUNT U, ZIET U, WILT U, WIJ BIEDEN U, COI\l>flhYT AcLUCuvcc Koopzondag: extra korting Fietser gewond De tien pluspunten van Plusmarkt van Dijck Oud papier Rotondes op Maasheseweg GEBUNDELDE DIENSTEN GEVEN KRACHT A&A GROEP Klachten over huisartsen keuze a PEEL EN MAAS donderdag 23 september 1999 - Pagina 7 Vervolg van voorpagina "Tot ons genoegen kunnen we vaststellen dat 90 procent van de financiële taakstellingen in KEERpunt is gerealiseerd", vertelde wethouder Houba "Daarnaast wor den in onze begroting aanvullende maatregelen voorgesteld, die ruim schoots voorzien in structurele dek king van het resterende bedrag. Daarmee is het lastenniveau van onze gemeente blijvend met 5 mil joen gulden omlaag gebracht.Een resultaat waar we met zijn allen trots op mogen zijn." BELASTINGEN Huishoudens in Venray zien de belastingdruk volgend jaar toene men van 1187 gulden nu tot 1248 gulden volgend jaar, een stijging van 5,1 procent. Omdat landelijk de tarieven voor de verwerking van res tafval worden verhoogd, ziet Venray zich genoodzaakt de afvalstoffen heffing met dertig gulden te verho gen. De Venraynaar gaat tien gulden meer betalen dan volgens de voor jaarsnota de bedoeling was. "De hogere afvalstoffenheffing is de enige tegenvaller. Ik vind dat een marginale stijging waar we niet moeilijk over moeten doen", aldus Houba. De ontroerendzaakbelasting (ozb) stijgt met 2 procent (alleen inflatiecorrectie), de rioolrechten met 8,1 procent en de afvalstoffen heffing met 7.1 procent. Daar staat tegenover dat Venray de Zalmsnip, een tegemoetkoming van het Rijk voor de stijgende lokale lastendruk, onverkort blijft doorsluizen aan de burger. GEMEENTELIJKE DIENSTEN De kans bestaat dat inwoners van de gemeente Venray volgend jaar ook meer gaan betalen voor gemeentelijke diensten. Er loopt een onderzoek naar de hoogte van de leges, de bedragen die betaald moe ten worden voor bijvoorbeeld de aanvraag van vergunningen of pas poort en rijbewijs. De gemeente Venray streeft naar kostendekkende tarieven. STRATEGISCHE DOELEN In 2000 zal een inventarisatie van de problemen rond criminaliteit en onveiligheid starten en zal een beleidskader worden vastgesteld. Tevens zet Venray de inspanningen voort in het kader van het keurmerk Veilig Wonen en het project Veilige School. Het keurmerk heeft betrek king op nieuwbouw en bestaande bouw. De gemeente gaat bijzondere aandacht schenken aan adviezen over de veiligheid in woningen van ouderen, naast de veiligfheid rond om woningen. Jaarlijks wordt daarvboor 20.000 gulden beschik baar gesteld. Voorts wordt uitvoe ring gegeven aan regionaal en lokaal vastgesteld drugsbeleid, met specia le aandacht voor preventie. De aan passingen op het gebied van de openbare verlichting moeten leiden tot een adequaatverlichtingsniveau op plaatsen die als onveilig ervaren worden. Ter verhoging van de fysie ke veiligheid worden in de kerkdor pen 30 km zones aangelegd. Verder krijgen o,.a speciale aan dacht het versterken van het onder nemingsklimaat, het jeugd- en jon gerenbeleid en het stimuleren van de zelfwerkzaamheid in wijken en dor pen. Behulpzaam In Comfort Uw winkel voor thuiszorgproducten Winkelcentrum De Bleek nr 68 5801 MD Venray TelTfax 0478-584840 De allerbeste shoprider electroscooters Alleen koopzondag Een 13-jarige fietser uit Venray is dinsdagmiddag licht gewond geraakt bij een verkeersongeval op de Venrayseweg in Overloon. De jongen wilde vanaf de Raaijweg de "'ênrayseweg oversteken. Hij ver- :ende hierbij geen voorrang aan een 43-jarige automobilist uit Overloon. Het slachtoffer is in het ziekenhuis behandeld aan verwon ingen aan zijn benen en armen ia hij naar huis kon. Niet tevreden over een artikel? Dan krijgt u gewoon uw geld terug bij Plusmarkt G. van Dijck in Venray. Op de foto Wendy Poels, verantwoordelijk voor de ieeswarenafdeling, waarvoor dit •luspunt, evenals op alle andere 'delingen, uiteraard ook geldt. Niet tevreden over een artikel, uw ield terug! Een veelgehoorde kreet lie bij Plusmarkt ook daadwerkelijk ;oed wordt ingevuld. Zij staan voor waliteit. dus mocht u om wat voor eden dan ook niet tevreden zijn over een artikel dan krijgt u onvoor waardelijk uw geld terug. Zij zullen dit registreren en maatregelen tref fen om soortgelijke problemen in de toekomst te voorkomen. Plusmarkt G. van Dijck, Kruidenlaan 159, Venray. VELTUM Vrijdag 24 september a.s. wordt er door leden van DOS Venray wederom het oud papier opgehaald •n de wijk Vellum (gedeelte omslo ten door de straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg). Verzocht wordt om het Papier vóór 13.00 uur gebundeld a,n de straatkant gereed te zetten. Tamboer-maïtre Hay Volleberg wint dagprijzen De drumband van Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan was tij dens het Jordaanfestival in Almere, twee weken geleden, weer erg succesvol. Net als vorig jaar ging het korps, dat bestaat uit elf drummers en één instructeur, tij dens dit tweedaagse muzikale eve nement met diverse prijzen en eretitels aan de haal. Blikvanger van de Venrayse drumband is al jarenlang tamboer-maïtre Hay Volleberg, die net als de overige leden van het korps, ook in Almere veel bewondering oogstte. De drumband won tijdens de eer ste dag van het muziekspektakel zowel de défilé- als de dagprijs. Hay Volleberg, gekleed in een uniek uniform (met berenmuts)' dat herinnert aan de Engelse oor logsjaren van 1856, toonde zich weer eens de beste op zijn vakge bied. Een dag later behaalde het tam- boerkoips met 145,5 punten een eer ste prijs met promotie. Wederom was Hay Volleberg de beste én De drumband van Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan, met voorop tamboer-maïtre Hay Volleberg, oog- ste veel bewondering tijdens het Jordaanfestival in Almere. mooiste tamboer-maïtre. Bij thuis komst was de drumband in het bezit van drie bekers en twee medailles. Op 17 oktober neemt het korps deel aan het drumbandconcours van F.K.M. Te Lichtenvoorde. JUBILEUM Volgend jaar viert Schutterij Zandakker Gilde St. Jan haar 575- jarig jubileum. Een mijlpaal in de geschiedenis van het Venrayse gilde om trots op te zijn. Maar voorzitter Joep Krijnen is ook maar wat con tent met de uitstekende prestaties van de drumband, die volgend jaar haar 25-jarig jubileum viert. Vooral de inzet van Hay Volleberg krijgt van de schutterij-voorzitter veel lof toegezwaaid. "Hay heeft met behulp van de computer en allerhande andere technieken een tamboer- maïtre-kostuum uit het jaar 1856 exact nagemaakt. Voor de uitstraling van het korps is hij een geweldige tamboer-maïtre, maar ook de andere leden presenteren zich altijd uitste kend." Samen Sterk De muzikale capaciteiten van de elf drummers staan buiten kijf. maar wat de drumband van Schutterij St. Jan extra sterk maakt is de onderlin ge saamhorigheid. "De meeste leden kennen elkaar door en door en zijn al jarenlang lid van de drumband. Ze repeteren één keer in de week fanatiek en de resultaten spreken dan ook voor zich. Ook in Almere kregen ze weer veel lof togezwaaid, van zowel het publiek als de zéér deskundige jury. De organisatie vroeg ons zelfs om een gastoptreden te verzorgen in Almere." Joep Krijnen kijkt al verheugd vooruit naar het jubileumjaar. "Ik wil nu wel vast verklappen dat de start van het 575-Jarig jubileum van Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan op 18 juni begint met een gildemis." Het aftellen is begonnen!!! VERKOOP VERHUUR SMOKING JflNS|i|l®ISEN STEENSTRAAT 60, BOXMEER TEL. 0485-576226 Voor het afhandelen van de 'A73-problematiek' en de over dracht van de wegen met de pro vincie gaat de gemeente Venray in het jaar 2000 starten met de aan leg van rotondes op de Maasheseweg (afrit Mc Donald's en Metaal weg) Verwacht wordt dat nog in 2000 deze afhandeling zal plaatsvinden. Er wordt een gemeentelijke bij drage van 300.000 gulden ver wacht, waarvan 50.000 gulden in het jaar 2000. Ook wordt in 2000 gestart met de aanleg van roton des op de kruisingen Leunseweg/Zuidsingel en Noordsingel-Westsingel. De openbare parkeervoorziening Jerusalem wordt in het kader van het plan In den Hoven opnieuw aange legd. Teneinde een parkeerregeling op basis van betaald parkeren moge lijk te maken is voor de daarbij behorende voorzieningen een inves tering van 250.000 gulden opgeno men voor het jaar 2000. Op vrijdag 1 oktober is het 25 jaar geleden dat G. Lemmens als conciërge werd aangesteld op basisschool Coninxhof in Veltum. Een unieke gebeurtenis want Lemmens was de eerste conciërge die oin Venray op een basisschool ging werken. Lemmens heeft zich voor de leer krachten, de kinderen en de ouders in de afgelopen 25 jaar onmisbaar gemaakt. Hij is een alleskunner geworden voor de kinderen, een onmisbare schakel in het onderwijs voor de leraren en een vraagbaak voor de ouders. Hij heeft in 25 jaar tijd heel veel kinderen zien komen en gaan. "Een groot voordeel", zoals hij zelf zegt, "Want als er nu oudere jeugd op het schoolplein is, ken ik ze bij naam en toenaam. Zij kennen mij en ik ken hen. Ik weet waar ze wonen en ik weet hoe je ze moet aanspreken. In 25 jaar tijd zijn er nooi echt grote vernielingen op Coninxhof geweest. Natuurlijk sneuvelt wel eens een ruit, maar dan komen ze zich meestal bij mij mel den. Als je met de jeugd praat, zijn ze best voor rede vatbaar." Naast zijn dagelijkse werkzaamheden houdt Gerrit ook toezicht op 'zijn school". In de weekeinden en vakan ties neemt hij regelmatig een kijkje om te zien of alles nog in orde is. Als er 's nachts alarm is en hij door de meldkamer daarvan op de hoogte wordt gesteld, is hij al op school voordat de politie aanwezig is. Buiten zijn werk op school is hij al meer dan twaalf jaar actief als raadslid - nu als voorzitter van de fractie Van de Vorle - in de gemeen teraad. Hij weet wat onder de jeugd leeft en komt op voor groepen men sen die steun nodig hebben. Lemmens zal niet nalaten dit in (raads)vergaderingen kenbaar te maken. 'Sociale rechtvaardigheid voor de minst draagkrachtigen' is zijn credo. Op vrijdag 1 oktober zetten de kinderen en leerkrachten van Coninxhof 'meester Lemmens' in de bloemetjes. Van 16.30 tot 17.30 uur is er een receptie in de hal van de school. ACCOUNTANCY ADVIEZEN FISCAAL/JURIDISCHE ADVIEZEN BEDRIJFSKUNDIGE ADVIEZEN AUTOMATISERINGS ADVIEZEN LOONSERVICE en PZ-CONSULTANCY ACCOUNTANTS EN ADVISEURS REGIOKANTOOR: Leunseweg 51 5802 cg Venray tel.: (0478) 582 556 OVERIGE kantoren: heerlen, horst. maastricht. panningen, roermond, srrrARD, valkenburg, venlo en WEERT Levend standbeeld op De Bleek Pedro van de Pas (33) uit Venray, die enkele weken tijdens het derde Nederlands kampioenschap Living Statues in Arnhem de publieksprijs won, toont tijdens de koopzondag van 26 september zijn creatie 'Aquarius de waterdrager', in de astrologie de brenger van de nieuwe tijd, de contactpersoon tussen de goddelijke en de menselijke wereld, Venray aan het publiek. Van de Pas is met zijn creatie te zien op De Bleek Vrouw gewond na var Een 69-jarige vrouw uit Venray heeft vorige week woensdagavond letsel en schade opgelopen toen zij van haar fiets viel. De vrouw reed om acht uur over de Handelstraat toen er een klein meisje tegen haar fiets liep.De vrouw viel tegen een hekwerk waardoor haar bril bescha digde en zijn bloeduitstortingen aan haar gezicht opliep. De politie is namens de benadeeld op zoek naar de ouders van het meisje zodat de schade via de verzekering geregeld kan worden. Getuigen worden ver zocht zich te melden. De Jongerenmanifestatie Take One, afgelopen zaterdag op het Schouwburg- en Henseniusplein in Venray, heeft niet alleen blije gezichten gebracht. Vooral de horecaondernemers rond het plein zijn geschrokken van de hoeveelheid lawaai die 's avonds tot vijf over elf geproduceerd werd. Op 15 september ging een lan delijke meidactie van de gezamen lijke Informatie- en Klachtenbureaus Gezondheidszorg van start. Onderwerp van deze meidactie, die tot 1 oktober duurt, is 'de huisarts'. En dan met name de problemen die patiënten tegen komen als ze een nieuwe huisarts zoeken. Patiënten hebben het recht zelf hun huisarts te kiezen. Het blijkt echter dat ze steeds meer moeite moeten doen om een nieuwe huis arts te vinden als ze verhuizen of van huisarts willen veranderen. "Het is een heel groot landelijk probleem. Het IKG probeert via regionale meldpunten helderheid te krijgen waarom huisartsen patiënten niet in de praktijk willen hebben," meldt IKG-woordvoerdster mevrouw Engel, "En de haren rijzen je soms ten berge. Er zijn bijvoorbeeld huis artsen die een studentenstop hebben ingevoerd!" VRAGEN Een aantal oorzaken waarom het moeilijk is een huisarts te vinden, zijn bekend. Vooral in de grote ste den is een huisartsentekort, maar huisartsen wijzen ook nieuwe patiënten af 'omdat ze niet in mijn werkgebied wonen'. Een andere, veelgehoorde, reden is de onderlin ge afspraak dat een huisarts die een patiënt als waarnemend huisarts heeft getroffen, deze niet binnen een halfjaar mag overnemen. Beroemd is het geval van de huisarts in Hilversum die rokers weigerde als patiënt op te nemen. Wie vragen en klachten over dit onderwerp met betrekking tot zijn huisarts heeft kan elke donderdagmorgen terecht tus sen 10 en 12 uur, bij het Informatie- en Klachtenbureau gezondsheids- zorg in Venlo, telefoon 077- 3541931. Na de inventarisatie zal een uitgebreide rapportage gemaakt worden. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Het middagprogramma van Take One werd door de jeugd heel goed ontvangen; hier krijgen enkele kin deren rasta vlechten Niets dan lof over de manifestatie en de samenwerking met de organi satoren, dat is het algemene oordeel van vriend en 'vijand' over de acti viteiten in de middag. Met een geva rieerd programma wist de organise rende Welzijnsstichting Synthese massaal de jeugd naar de beide plei nen in het Venrayse centrum te bewegen. Volgens Vera Hendrix van Synthese was de eerste editie van Take One een doorslaand succes: "In totaal heeft de manifestatie in de middaguren zo'n 2500 mensen getrokken. Veelal jongeren, maar ook ouderen onder het winkelend publiek die een kijkje kwamen nemen. Het programma is fantas tisch aangeslagen en zeker voor her haling vatbaar." Later op de avond echter startte een hard-rock band haar optreden en dat viel slecht bij de ondernemers in de buurt. 'Snoeihard', 'alleen voor een select publiek aantrekkelijk', 'keihard', 'foute, loeiharde muziek soort' en 'niet te harden' zijn een paar kwalificaties van met name de aan het plein gelegen ondernemers. In een etablissement liepen de gas ten zelfs weg van de tafels. "Voor een select publiek is dit leuke muziek, maar dan op een plek bin nen of buiten die daar geschikt voor is", aldus de gedupeerde horecaon dernemer die niet met naam en toe naam in de krant wil. Bij de politie in Venray zijn geen klachten binnen gekomen over lawaaioverlast. Wel merkt men op dat de muziek hard was en dat er even over elf uur gestopt werd. Ook de berichten over het aantal bezoekers 's avonds spreken elkaar tegen. De organisatie claimt 500 mensen, OJC Dingus heeft slechts 50 echte bezoekers geteld, de horeca op het plein kwam tot 75 a 100. Unitleider Mare Vincken van Synthese was woens dag niet bereikbaar voor een com mentaar op het volume van de muziek. gevoel voor kleuren geïnteresseerd in woondecoratie originele ideeën aandragen wat in afwisselend werk graag met mensen omgaan voorlopig een part-time baan. Onze voorkeur gaat uit naar een dame van 40 jaar. Voor informatie kunt u bellen en vragen naar Stan Reijnders woondecoratie Paterslaan 7, Venray telefoon 0478-582810

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7