PEEL EN MAAS Kiwanisleden plukken 1200 kilo de man 1 Piet Rutten neemt afscheid Anmmg nQ Am enjJai »s JloffetJt TOO zaterdag 25 september Oostrum Monseigneur Hanssenstraat Toegang gmih eren samen een eeuw Gespreksgroep voor rouwverwerking Na ruim 36 jaar Rabobank 25 DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1999 - NR. 38 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG- WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Fruitbedrijven De Boerderij van de familie Drabbels-Martens en Het Volen van de familie Drabbels- Fleurkens in Heide ontvingen afge lopen zaterdag 23 leden van de Kiwanisclub in Venray die bij hen, voor een goed doel, een hele dag gingen werken in de appelpluk. "We hebben per man circa 1200 kilo appels geplukt", vertelt Kiwanislid Fred Renirie enthousiast. "Het was een zéér leuke ervaring, alleen had den we allemaal een dag later wat last van stramme spieren." Ook mevrouw Drabbels is zéér te spre ken over de inzet van de leden van de Kiwanis-club. "Ze hebben de plukinstructies erg goed opgevolgd en echt de hele dag geplukt. Natuurlijk hebben ze wel een stukje appeltaart Van ons gekregen." De leden van de Kiwanisclub Venray staken afgelopen zaterdag de handen uit de mouwen. Het Maatschappelijk Werk van Stichting Synthese start begin november 1999 weer met een groep rondom rouwverwerking. Deze groep is bedoeld voor mannen en vrouwen die een partner, kind of ander dierbaar persoon verloren hebben. Definitief afscheid moeten nemen van iemand die je niet kunt en niet wilt missen, brengt erg veel verdriet, ongeacht de manier hoe dat afscheid heeft plaatsgevonden. Onze gespreksgroep staat open voor rouwenden die iemand verloren hebben na een lang ziekbed, een plotselinge dood of een zelfgekozen dood. Veel nabestaanden blijven achter met de waarom-vraag, een vraag zonder duidelijk antwoord. Het herkennen van je eigen emoties bij anderen en deze emoties daarna kunnen accepteren als normaal rouwgedrag, kan helpen bij de ver werking van dit verlies. Enige tijd na het overlijden, als de praktische problemen zijn opgelost en het leven toch door blijkt te gaan, kan een goed moment zijn om aan een rouwverwerkingsgroep deel te nemen. Dat moment ligt voor ieder mens op een ander tijdstip. Voor de een kan dat 9 maanden na het over lijden zijn, voor een ander 9 jaren, en alles wat daar tussen ligt. De groep van 8-10 personen start in november en komt 12 keer bij elkaar. De begeleiding is in handen van twee maatschappelijk werk sters. Na aanmelding volgt altijd een gesprek meteen van de begeleidsters om samen te kijken of dit inderdaad het juiste moment voor u is. Voor informatie en aanmelding kunt u bellen naar Synthese Venray: Mieke Swinkels, tel. 0478-583100 PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD BIETENVELD Bp vrijdag 24 september neemt I Rutten afscheid van zijn col- m i's van Rabobank Venray- I strum. De dag voorafgaand I i de grote slotfeesten van het I .jarig bestaan van de bank op I erdag 25 in Oostrum en op I idag 26 september in Venray. at is niet toevallig. Piet is dan I al sinds 1 mei 1999 niet meer in ist van Rabobank Venray- sirum, toch kwam hij er de afge- en maanden nog met grote regel- it, Enkele dagen in de week. Om klus van de feestelijkheden rond 100-jarig bestaan van de bank af ouden. "Ik ben niet iemand die mes in het varken laat steken, ar ik aan begin, maak ik ook ig af." I Ruiten is bovendien beschei- i, Vandaar dat hij zijn afscheid ^iag in kleine kring viert. Viert? m ik kan goed leven met mijn ïheid. Ik kijk echt uit naar wat er Ir me ligt. Doordat ik het de laat- Jjaren noodgedwongen wat rusti- |aan heb moeten doen, heb ik ook ér kunnen ontdekken hoe belang- vrije tijd is. Ik heb ook een goed ld van wat ik ga doen. Ik ben lid enkele besturen en daar komt er nenkort nog een bij. En verder ga bridgen, golfen, fietsen en van ju schitterende kleinkinderen leten." •iet Rutten was aanvankelijk rbestemd voor de boerderij van ouders in Wanssum. Zo ver im het niet. "Tijdens de oplei- gaan de Agrarische School bleek mijn belangstelling breder was. heb toen al bij de renleenbank de cursussen isier en Zaakvoerder gevolgd, nin 1959 de zaakvoerder van de irenbond in Wanssum plotseling stig ziek werd, realiseerde daar land zich dat ik die cursussen had olgd. Ze hebben me toen van het lenveld geplukt en de volgende was ik er zaakvoerder." Na een mtop van een jaar of drie als ste medewerker bij de erenleenbank in Leunen zakte lin 1966 af naar Beesel. Daar i hij als directeur, in die dagen kassier, aan de slag. In Beesel iken twintig prachtige jaren voor 8te liggen. UITDAGING Als directeur van een lokale bank lie Rabobank draai je in een klei- gemeenschap als Beesel volop ein het verenigingsleven. Piet: werd daar overal bij betrokken, de harmonie, de openbare bibli- ttk, het traditionele draaksteken ft organisatie van het Oud- ifcurgs Schuttersfeest in 1982. Piet Rutten: "Het is nu tijd voor bridgen, golfen, fietsen en van mijn schit terende kleinkinderen genieten." Maar, Beesel was aangewezen als dorp met een landelijk karakter. Alle groei concentreerde zich met name in Reuver. In de loop van de tijd voelde ik onvoldoende uitdaging. Riek en ik hebben toen eens goed met elkaar gepraat. Toen bleek dat Leunen een nieuwe directeur zocht, heb ik daar gesolliciteerd. Ze ken den me daar nog en ik ben er aan de slag gegaan. De agrariërs in het werkgebied waren volop aan het investeren, er moest er een nieuw bankgebouw komen en langzaam maar zeker kwamen er gesprekken op gang over een mogelijke fusie tussen de verschillende banken rondom Venray en de bank in Venray-kom. Uitdaging genoeg. Op een bepaald moment in die bespre kingen heb ik er voor gekozen de overstap te maken naar directeur Bedrijven bij Rabobank Venray. Dat de fusie niet is doorgegaan, heb ik jammer gevonden. Wat mij betreft is het nog steeds een prachtige optie: Een bank met een werkgebied dat samenvalt met de gemeentegrenzen en met een enorme expertise op allerlei terreinen. Ook gezien de samenwerking tussen de gemeentes Venray en Meerlo-Wanssum zou dat mooi zijn. Dat maakt het gemakke lijker zaken af te stemmen." AUTOMATISERING Veruit de grootste verandering tij dens zijn carrière in de bankwereld is volgens Piet Rutten de automati sering. "Als je nagaat hoe groot het verschil is tussen het werken met louter papier en wat zich nu alle maal achter het scherm van zo'n computer afspeelt. Alle cijfers voortdurend up to date. Maar, er is sowieso natuurlijk veel veranderd. Vroeger zaten we als directeuren van die lokale Rabobanken toch dichter bij het dagelijkse leven van de mensen. Je vormde, of je dat nou Autodiefstal Een blauwe Ford Mondeo combi is vorige week vrijdag tussen 07.15 en 17.45 uur vanaf de parkeerplaats bij het NS-station aan de Stationsweg gestolen. De 61-jarige eigenaar uit Venray deed aangifte van de diefstal van de auto die een waarde heeft van 25.000 gulden. ambieerde of niet. mee het middel punt van de samenleving. Een bedrijf was daar ook niet een dossier met getallen, dat was het gezicht van de eigenaar en daar kon je het wel en wee heel direct van aflezen. Niet altijd even gemakkelijk. Maar toch, op het bedrijf of in de keuken bij de ondernemer kwam je er meestal samen wel uit. In de klein schalige omgeving van de bank was je, vooral in de eerste twintig jaren nog. persoonlijk betrokken bij alle overleg. Soms gaven we ook bud getteringsadvies aan particulieren. Vooral in de periode toen het loon zakje vervangen werd door een overboeking op een salarisrekening en vervolgens de betaalcheques in omloop kwamen. Voor sommige gezinnen waren toen de uitgaven moeilijk te overzien. Onze goedbe doelde en welgemeende adviezen waren soms oorzaak van heftige emoties. Vaak kreeg je dan later toch, soms héél subtiel, het signaal dat men je toch wel dankbaar was. Ik ben blij dat ik destijds toch voor het werk bij een bankorganisatie heb gekozen want ik heb in die ruim 36 jaar een boeiende job met veel men selijke contacten, soms moeilijk maar ook heel vaak bijzonder pret tig, gehad." Muzikale ronde van harmonie en cheerleaders door Oostrum Groot Western Spektakel door Double Action American Cars Motorbikes Show American Sweets Snacks Sale Vanaf 10.30 uur Huifkarrentocht met prijsvraag Clown for the Kids in The Bowling Basketball Demo All Musical Night in Allemanscafé Karklingel American Snacks Sale

Peel en Maas | 1999 | | pagina 23