HVC/ComputerWork dwingt eerste zege af Emotionele ledenvergadering vóór opheffing SV Castenray H V C/ComputerWork speelt wederom gelijk Tweede nederlaag voor De Bonte Koe HVC/ComputerWork 2 te sterk voor Adveo Pijnlijke nederlaag Lake Valley/'t Podium Autospeed way Venray Kroegentocht Venray Bridgeclub Doublet HSV 't Alvertje Bridgeclub Klavertje Vier Bridgeclub Venray Bridgeclub Common Sense donderdag 23 september 1999 - Pagina 17 In de eerste uitwedstrijd van het sei zoen 1999/2000 speelde HVC/ComputerWork tegen KCR/Konica uit en in Goirle. Deze ploeg, welke al enkele jaren verdienste lijk uitkomt in de eerste divisie C, ein digde vorig seizoen als achtste. Voor dit jaar heeft men de aspiraties duidelijk naar boven gericht. Daarbij weet deze vereniging zich gesteund door een grote en brede achterban. Maar liefst 14 berenteams, 1 damesteam en 5 jeugd- leams geven aan hoe groot deze vereni ging is. Het eerste team maakt gebruik van een zogenaamd schaduwteam, het- ■i geen uit zoveel mogelijk jeugdige spe lers wordt opgebouwd. Ondanks enkele spelersmutaties leek het eerste team er zeker niet zwakker op geworden in de wedstrijd van afgelopen vrijdag. Fris en vnj spelend, ondanks een nederlaag in de openingswedstrijd tegen Meyers Geleen, nam men het initiatief. De eer ste tien minuten waren de gastheren dan ook duidelijk de meest dreigende ploeg, waarbij het hoge tempo opvallend was. De meest gevaarlijke actie kwam echter van HVC-aanvaller Stephan Sijbers, jB welke door het hart van de verdediging IB snelde, doch in de afronding helaas de H| pl trof. Dit was tevens de ommezwaai k| in de wedstrijd, want de gasten uit Venray namen meer en meer het ini tiatief over. Echter bij slordig balverlies :heen de thuisclub in een man meer situatie gevaarlijk voor doel. Gelukkig ;de inzet voorlangs. Bij een op het vrij onschuldige overtreding kreeg de thuisclub een tijdstraf van twee minuten te verwerken. Slechts een goede kans wist HVC/ComputerWork zich hierin te creëren. Rob van Eist, goed opgesteld bij de tweede paal, zag zijn inzet echter door het houtwerk geremd. Vlak daarna had de thuisclub een uitstekende kans. In de verdediging verslikte de laatste Venray-verdediger zich en de Konica-aanvaller kon vrij op doel afstormen. Invaller-doelman Martijn Houwen (Jurgen Nellissen Irouwde vandaag en is op huwelijks- HHeis), redde echter voortreffelijk. Vlak ^Boorrust kon hij op soortgelijke wijze ^^net zijn voet nog juist een eerste doel wit voorkomen. Laatste wapenfeit van de eerste helft was een goed uitgevoerde een-twee tussen Stephan Sijbers en Jan van Esch, waarbij laatstgenoemde in goede positie de bal van zijn voet zag springen. Ruststand aldus 0-0. Na de pauze opende de thuisclub het sterkst. Tot tweemaal toe binnen enkele minuten werden goed opgezette aanval len niet afgerond. Daar bezetting bij de tweede paal ontbrak, ging de bal beide malen voorlangs. Mark Linskens zette de gasten weer op het goed espoor. Knap wegdraaiend bij zijn directe tegenstander dwong hij de doelman zijn inzet uit de bovenhoek te ranselen. Frank Beerkens, duidelijk in de wed strijd groeiende, wist voor zijn tegen stander de bal te onderscheppen. Goed dreigend ging hij op het doel af, doch behield daarbij overzicht. Loepzuiver speeld ehij af naar de vrijstaande Stephan Sijbers, welke de 0-1 liet aante kenen. Vlak daarna was het al 0-2. Nu was het HVC-aanvaller Stephan Sijbers welke bekwaam de bal vasthield en de vrijgelopen Frank Beerkens bediende. Zijn strakke schot ging onhoudbaar in het net. HVC/ComputerWork drong nu echt aan en de thuisclub wankelde. Stephan Sijbers scoorde dwars door het midden 0-3, doch voordat het Venrays team zijn vreugde kon uiten, keurde de scheidsrechter tot ontzetting het doel punt af vanwege een vermeende over treding van Jan van Esch. Uit de snel genomen vrije trap, scoorde de thuis club, mede dankzij knullig balverlies aan HVC-zijde. Nauwelijks bekomen van deze schrik lag ook nog eens binnen een minuut de gelijkmaker in het doel en was het alweer 2-2. Jan van Esch kreeg vanwege zijn enigszins begrijpe lijke reactie, ook nog twee minuten straftijd. Gelukkig wist de Konica ploeg hier geen gebruik van te maken. HVC/ComputerWork leek als nog de drie verdiende punten te veroveren. In een prima uitgevoerde aanval wist Jan van Esch op aangeven van Mark Linskens beheerst de 2-3 op het score bord aan te laten tekenen. Echter de thuisclub wist uit een goed genomen vrije trap wederom de gelijkmakende 3- 3 te noteren. Dit werd na een laatste zachte punter van Stephan Sijbers, tevens de eindstand. Slechts twee Venrayse teams uit de weede klasse A kwamen in actie. Maar :owel Drukshop als De Bonte Koe waren niet succesvol. Drukshop verloor huis met 2-6 van Beringe en De Bonte Coe ging bij 't Kesjotje 2 met 5-0 onder- lit. ZVCBJ zou maandagavond aantre- ■n tegen Heukske/Paros. Maar de idden-Limburgse club kwam niet 'dagen en schijnt zich terug te willen :kken uit de competitie. Drukshop-ZVV Beringe 2-6. Drukshop heeft de goede seizoenstart «n gevolg kunnen geven. Het team 'an coach Cor Creemers miste enkele lasisspelers. Drukshop, dat een week -rder De Bonte Koe nog met 3-1 klop te, kende tegen Beringe ook weinig geluk. Het Beringse team ging met een 2-6 overwinning aan de haal in Venray. Theo Wilmsen en Ron van der Zanden troffen doel voor Drukshop. 't Kesjotje 2-De Bonte Koe 5-0. De Bonte Koe leed in Swalmen zijn tweede achtereenvolgende nederlaag. Het gebrek aan doeltreffendheid brak de Venrayse tweede klasser opnieuw op. Tot aan het rustsignaal wist De Bonte Koe de stand nog op 0-0 te houden. Nadat 't Kesjotje 2 vlak na de pauze pro fiteerde van een fout bij de bezoekers (1-0) was de weerstand van De Bonte Koe gebroken. Het Swalmense team liep daarna uit naar een 5-0 zege. 2: Zaalvoetbal in Venray Vrijdag 24 september Sporthal De Wetteling 20.30 De Bonte Koe-Fermonia 2 21.30 ComputerWork 3-ZVV Venray 22.30 ZVV Venray 2-Venrode Sporthal De Weert 20.30 ComputerWork 5-ZVCO 21.30 FC Hento-Roelanzia Zaterdag 25 september Sporthal De Weert '6.00 OBR/Electro-De Bonte Koe 3 17.00 ZVV Venray 3-Wittenhorst 3 18 00 ComputerWork-Herb.de Peel (dames) 19.00 ZVV Vènray-'t Kesjotje 2 (dames) 20.00 ZVCBJ 2-Venrode 2 Maandag 27 september Sporthal De Wetteling 20.30 't Trcpke-'t Brokske 21.30 ZVV Venray-De Bonte Koe 22.30 De Bonte Koe 2-Lake Valley Sporthal De Weert 20.30 Venrode-Wittenhorst 2 21.30 ZVCO-'t Trepke 2 ?2.30 SVCB-ZV/Serum 2 In een tot de nok toe gevulde bridge- tempel 'de Kiosk' werd een begin gemaakt met het distrikt viertallen. In de derde, de tweede en de eerste klasse werd fel doch sportief gestreden om de Imp's. Hier en daar werden overtredin gen begaan die door arbiter dhr. Van Hooft correct werden opgelost. Doublet 1 had maandag reeds gespeeld in Melick en verloor er ongelukkkig met het kleinst mogelijk verschil. Aan tafel 2 werd gestart met Harten H en na het aansignaal met Harten 8, werd vervolgd met een kleine Harten waar door het contract werd gemaakt. Hierdoor werden beide contracten door Melick gemaakt en kostte dit Doublet 14 Imp's. De totale uitslagen: hoofdklasse: Melick 1-Doublet 1 16-14 Eerste kl. A: Doublet 2-Doublet 5 25-3 Doublet 6-Cuyk 3 20-10 Eerste kl. B: Doublet 3-Doublet 4 14-16 Tweede kl.: Doublet 7-Cuyk 5 13-17 Derde kl.: Harten Drie 3-Doublet 8 9-21 Horst 9-Doublet 9 4-25 Uislagen vrije lijn: 1. Hr. v. Hooft-Houwen; 2. Mw. Alkemade-hr. Ellemers; 3. Hr. Bolwerk- Simons. HVC/ComputerWork 2-Adveo 3-0. Doelpunten: 25. Ralph Sanders 1-0; 29. Norbert van Haren 2-0; 43. Norbert van Haren 3-0. Scheidsrechter: Wefels (Venray). Toeschoouwers: 50. HVC/ComputerWork 2: Sijbers; Berkvens, Van Daal, Van Haren, Jeuken, Van den Munckhof, Sanders, Van Sinderen en Troisfontaine. Het tweede team van HVC/ComputerWork trof in het zwakke Adveo een ideale tegenstan der om de eerste zege te behalen. In een matig hoofdklasseduel won de Venrayse ploeg met 3-0. Het uit de derde klasse afkomstige Adveo fuseerde voor dit seizoen met Hadow dat uit de eerste divisie was gedegradeerd. Maar de complete hoofd macht van Hadow stapte op waardoor de Zuid-Limburgse fusievereniging amper een representatieve hoofdklasser op de been kan brengen. De ploeg uit Oirsbeek kende met twee dikke nederla gen (1-7 en 0-9) een dramatische sei zoenstart. HVC/ComputerWork 2 was de competitie begonnen met een 8-3 nederlaag bij titelkandidaat Heerlerheide. Maandagavond werd dui delijk dat het Venrayse team een moei lijk seizoen tegemoet gaat. De reserves kunnen nu nog worden aangevuld met spelers uit de hoofdmacht. Maar straks zal ComputerWork 2 het op eigen kracht moeten redden. Maandagavond ver sterkten Stefan van Sinderen en Fred Jeuken, die beiden al een wedstrijd in de benen hadden, het tweede team. De ploeg van coach Karei van Laake wist ondanks de zwakke tegenstand het spel niet te bepalen. HVC/ComputerWork 2 speelde traag en bovenal ongeconcen treerd en het faalde doorlopend in de afwerking. Pas op slag van rust wist Ralph Sanders de openingstreffer te sco ren. Nadat Norbert van Haren op de Zuid-Limburgse goalie was gestrand schoot Sanders in de rebound raak: 1 -0. Vlak na rust drukte Norbert van Haren het krachtsverschil verder uit: 2-0. De Venrayse ploeg speelde in de tweede helft in een hoger tempo. Zeven minuten voor tijd scoorde Norbert van Haren op aangeven van Guido Berkvens: 3-0. In de slotfase viel ComputerWork 2 ver terug en had het geluk dat de paal tot twee keer toe een tegendoelpunt in de weg stond. Nadat Gert-Jan Pennings en Lars Kehrens al geblesseerd vanaf de zijkant moesten toekijken kwam er in de twee de minuut ook nog een blessure bij van keeper Mare Zanders, zodat Geert Kemmelings na een jaar van blessure leed plotseling aan de bal moest. Duidelijk aangeslagen profiteerde Leunen onmiddellijk en scoorde twee keer binnen een minuut nog voordat Geert Kemmelings zijn doel had opge zocht, nadat de rust bij Lake Valley/'t Podium enigszins hersteld was kwam het voor rust toch nog op gelijke hoogte door twee treffers van Frank Zegers. Lake Valley/'t Podium kon echter geen vuist maken en kwam door een ongeluk kige eigen goal op achterstand. Ook na rust bleef Leunen de veel betere voetballende ploeg dat de voor sprong zag groeien na 5-2. Paal en lat verhinderde de aansluit- treffers voor Lake Valley dat met veel risico op de aanval speelde, dat vervol gens nog een tegengoal moest incasse ren. Uitslagen: za 18 sept.: eindstand korte hengels zomerkoning: 1. Dieter Wagner, 2. Wiel Verberkt; 3. Math Houwen. Zo. 19 sept.: lange hengels 3e herfstkoning: 1. Sjaak Theeuwen; 2. Jos Hermans; 3. Wiel Verberkt. Programma: zo 25 sept.: koppelwedstrijd van Wellerlooi aan 't Leuken in Well. Zo 26 sept.: 4e herstkoning lange heng les aan het Wanssums Ven. Za 2 okt.: koppelwedstrijd van 't Alvertje aan 't Leuken in Well. Denk aan Uw visdocumenten, er wordt streng gecontroleerd. Voor vergunningen en ook dag- en weekvergunningen voor Het Wanssums Ven kunt U terecht bij V. Grootel Hengelsport, Stationsweg 21 te Venray, in Wanssum bij V/d Ligt Allicht aan de Brugstraat en bij Harry Theeuwen, de Houskuilstr. 38. Dag- en Weekvergunningen voor Het Wanssums Ven zijn ook verkrijgbaar bij het Shell tankstation in Wanssum. Verdere inlichtingen bij de secr. H. Lenssen, tel. 0478-587606. Op zondag 26 september vinden er weer Autospeedwaywedstrijden plaats op circuit de Peel te Venray. De volgen de klassen komen aan de start: National Hotrods, Sprint 1300; Stockrods; Saloon Stockcars; Formule Toyota; Stockcar Formule 1 en Stockcar Formule 2. Als extra rijden op deze zondag de 2 CV's, deze rijden dan de laatste wedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap. Geracet wordt er op een 520 m lange geasfalteerde ovaal, waardoor alles wat zich op het circuit afspeelt voor ieder toeschouwer zichtbaar is. In de National Hotrods behoren Erik Roeffen uit Grubbenvorst en Huub Litjens uit Panttingen tot de streekfavo- rietenb. Roeffen bewees al enkele malen dit seizoen dat hij steeds beter met de topmannen mee kan. In de sprint 1300 zullen Huub Litjens uit Panningen en Roel Bongaerts uit Roggel de strijd met elkaar aangaan met hun voornamelijk Duitse Concurrenten. De zeer speciale saloonstockcar klasse zal weer voor het nodige vuurwerk zorgen, met als streek- favorieten Dave Martens uit Ysselsteyn en Joost Wilms uit Merselo. Stephan Driessen uit Horst-Meterik start weer als favoriet in de Formule Toyota. Driessen oogst altijd veel bewondering door met hoge snelheid zijn concurren ten aan de buitenzijde te passeren. In de Stockcar Formule 1 zullen Rob Strijbos uit Ysselsteyn, Hennie Cuppens en Hans Uebelgonne uit Weert de Limburgse eer hoog houden. Barry en Roy Maessen uil Ysselsteyn doen het steeds beter in de goed bezette Stockcar Formule 2 klasse. Zij zullen de stijd aangaan met nog vijf entwintig andere coureurs. Willie en Henk Peeters uit Nijmegen zijn in deze klasse de te kloppen coureurs, zij heb ben in Engeland waar meer dan 500 coureurs in deze klasse uitkomen al meer dan eens bewezen dat ze tot de absolute top behoren. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur en het circuit is gelegen aan de Middenpeelweg (N277) tussen Ysselsteyn en Vredepeel. Het cir cuit ligt ca. 35 km van Venlo, 7 km van Venray en 35 km van Nijmegen. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Er werd fanatiek gespeeld op onze wekelijkse clubavond. Vermeldden wij verleden week lx7SA; deze week waren het twee paren: ds. Rooyakkers- Tummers en ds. Dik-Willems welke 7SA boden en... maakten. De voorzitter herinnerde de leden nog aan de mogelijkheden mee te doen aan 'kofferbridge'; kosten ƒ2,50 per avond, men treft gestoken spellen aan en een uitgebreide handleiding. Een en ander is in handen van mw. Trudy Jeurissen, Julianasingel, Venray. Leuk voor de winteravonden, het proberen waard. Uitslag 2e ladder: Geel: 1. Ds. Buyssen-Volleberg; 2. Mw. Poels-dhr. Gabler; 3. Ds. Korsmit- Linders en hr. Carly-Comelissen. Groen: 1. Hr. Sturm-de Vries; 2. Hr. Faas-Linders; 3. Ds. Beyersbergen-v.d. Munckhof. Blauw: 1. Ds. Binsbergen-v. Klink; 2. Mw. Claessens-dhr. Hermans; 3. Ep. Haegens. I E-MAIL: I peelenm@tref.nl Na een aantal avonden waarop er eigenlijk niet zoveel op het spel staat is het altijd weer even wennen om de com petitiedraad weer op te pakken. Paren die in de vakantieperiode niet geweest waren scoorden er rustig op los en ein digden hoog in de gele en rode lijn zoals u hieronder kunt zien. Paren die zich de afgelopen weken in hógere sferen waan den werden weer even met beide voeten op de bridgeaarde teruggezet. Het is ook iets als de eerste competitieavond in september al meetelt voor het clubkam pioenschap dat pas eindigt in april 2000. Maar we blijven ons best doen; ook om weer allen echt op tijd te spelen. De uitslagen Geel: 1Ep. v.d. Wee; 2. Ep. v. Hooft; 3. Hr. Hendriks-'t Horst. Rood: 1. Ds. Cals-Poels; 2. Hr. de Mooy-Vervuurt; 3. Ds. Keizers-Martens en hr. Groenewold-Verschuiten. Groen: 1Ds. Coenen-Wolfs; 2. Ds. V.d. Broek-Burg; 3. Ds. Borssen-Voss. Programma: Vanavond tweede competitieavond. Volgende week derde avond. Stephan Sijbers scoort 3-2 in slotminuut HV C/ComputerWork/ZVB/Graus Bouw 3-2 (2-1). Doelpunten: 6. Jan van Esch 1-0; 16. Ron Bachaus 1-1; 18. Jan van Esch 2-1; 26. Björn Brinkman 2-2; 50. Stephan Sijbers 3-2. Scheidsrechter: Peters (Landgraaf). Toeschouwers: 100. HVC/ComputerWork: Houwen; Beerkens, Van Esch, Van Gerven, Jeuken, Linskens, Van Sinderen en Sijbers. (Door Henk Willemssen) De ontknoping liet lang, heel lang op zich wachten. Terwijl de klok al was stilgezet en de stand 2-2 aangaf joeg HVC/ComputerWork met de moed der wanhoop nog éénmaal op de bevrijdende treffer. Het voordeel van de man-meer-situ- atie was vrijwel verstreken toen Stephan Sijbers eindelijk een gaatje zag in de defensie van Graus Bouw. Met zijn lin kervoet haalde Sijbers doeltreffend uit: 3-2. Sporthal De Wetteling stond op zijn kop. De nieuwe fusieclub had de eerste overwinning binnen. Het betekende een enorme opluchting voor HVC/ComputerWork. Want lange tijd leek het scenario van de eerste competi tieduels weer op te doemen. Toen was ComputerWork twee maal de betere ploeg geweest maar moest toch beide keren genoegen nemen met een remise. "Het zal toch niet weer gebeuren", had coach Leon Verhorevoort zich na rust lange tijd vertwijfeld afgevraagd. Met vijf punten uit drie duels is de start van HVC/ComputerWork in de lan delijke eerste divisie geslaagd. "Hier had ik vooraf voor getekend", zei coach Verhorevoort die met zijn team een belabberde voorbereidingsperiode kende. "Maar achteraf moet ik zeggen, we hadden ook negen punten kunnen hebben. Het is een hele geruststelling dat we al drie ploegen hebben getroffen die we onder ons kunnen houden op de ranglijst. Na de moeilijke aanloopperio de klikt het al wonderbaarlijk snel bin nen het team." DOELTREFFENDHEID Leon Verhorevoort kon tegen Graus Bouw weer beschikken over de ervaren verdediger Stefan van Sinderen die zijn schorsing van drie duels erop had zitten. Rob van Eist (enkelblessure) en doel man Jurgen Nellissen (vakantie) ontbra ken daarentegen bij de thuisploeg. Tweede keeper Martijn Houwen stond, evenals vrijdag tegen Konica, in het doel. Na zes minuten brak Jan van Esch de score open: 1-0. Daarna kwam opnieuw het gebrek aan doeltreffend heid aan het licht. ComputerWork kreeg vele mogelijkheden om de score uit te breiden maar Mare Linskens en Fred Jeuken lieten de kans op 2-0 en 3-0 lig gen. Na ruim een kwartier kwam Graus Bouw op gelijke hoogte. Ron Bacchaus zag dat de Venrayse muur niet goed stond opgesteld. De Zuid-Limburger schoot de bal langs de muur in het doel: 1-1. Maar ComputerWork stond binnen twee minuten alweer op voorsprong. Opnieuw door een treffer van Jan van Esch: 2-1. Coach Verhorevoort had er tijdens de rust op gehamerd om vooral de eerste minuten ongeschonden door te komen. Maar de klok was nog niet één keer rond geweest toen Bjom Brinkman Graus Bouw langszij bracht: 2-2. TIK HVC/ComputerWork was even aangeslagen na die snelle tegenslag. De ploeg hinkte daarna lange tijd op twee gedachten. Het durfde niet voluit de aanval te zoeken uit vrees voor opnieuw een onverwachte tegentreffer. Leon Verhorevoort: "Die 2-2 betekende inder daad een tik voor de ploeg. Maar in het verloop van de tweede helft viel Graus Bouw steeds verder terug. We moesten daarom in de laatste tien minuten nog een tandje hoger spelen." Zeven minu ten voor tijd weigerde arbiter Yvette Peters Graus Bouw-aanvoerder Ron Bacchaus voor twee minuten naar de kant te sturen toen hij de doorgebroken Mare Linskens torpedeerde. Vijf minu ten later kwam de Zuid-Limburgse ver dediger opnieuw handen en voeten te kort om Stephan Sijbers af te stoppen. Ditmaal werd Bacchaus door de Landgraafse fluitiste wél naar het straf- bankje verwezen. Een ideaal moment voor ComputerWork om de overtalsitu- atie uit te buiten want er waren nog slechts twee minuten te spelen. Het slot akkoord was uiteindelijk voor Stephan Sijbers die zijn ploeg naar de eerste overwinning schoot: 3-2. I l Castenray en DIS starten fusiegesprekken (Door Henk Willemssen) Castenray en DIS gaan binnenkort rond de tafel zitten. Beide sportver enigingen willen met elkaar fuseren. Maandagavond stemden de leden van SV Castenray in met het voorstel om de fusiebesprekingen met DIS te ope nen. Op welke termijn de samenvoeging gestalte moet krijgen, daar zijn beide clubs het nog niet over eens. Het gevolg is dat Castenray zijn voetbalclub straks kwijtraakt. Castenray-voorzitter Jan Arts toonde zich maandagavond laat na een mara thonvergadering duidelijk opgelucht. "Vooraf had ik er een hard hoofd in. Maar wij als bestuur hebben ons uiterste best gedaan om aan onze leden een heel duidelijk en reëel beeld te schetsen. We moeten naar de toekomst kijken en de realiteit onder ogen zien. Op de lange duur ontkomen we niet aan een fusie", stelt preses Arts. Maandagavond waren 74 leden van SV Castenray (voetbal en korfbal) naar café Het Doelhuis gekomen. De emoties en sentimenten liepen soms hoog op. Na felle en verhitte discussies kon pas tegen middernacht tot stemming worden over gegaan. Toen de kruitdampen waren opgetrokken bleken uiteindelijk 13 leden te hebben tegengestemd en waren twee stembriefjes blanco. Een ruime meerderheid van 59 leden, dit is tachtig procent, gaf het bestuur groen licht om de fusiebesprekingen met DIS aan te gaan. Dinsdagochtend kreeg DlS-voorzitter Hay Achten een telefoontje van zijn col lega Arts. Achten reageerde gematigd positief op de uitkomst. "Het grote plus punt is dat Castenray de fusie niet heeft weggeblazen. Maar een duidelijke ter mijn wil Castenray ook weer niet geven. Willen we op een serieuze manier tot elkaar komen dan zal er toch een tijdsli miet gesteld moeten worden. Nu blijft het allemaal te vaag", vindt Hay Achten. POSITIEF Het voorstel tot fuseren kwam eind vorig jaar van DIS. Castenray had bij de Oirlose club aangeklopt voor een samenwerking tussen beide korfbalafde lingen. "Castenray had vooral proble men bij het jeugdkorfbal. Maar eigenlijk was dit weer een lapmiddel. Als ant woord hebben we Castenray meegege ven om een complete fusie te overwe gen. Dat zou voor beide dorpen veel voordelen opleveren vooral op organisa torisch en financieel gebied. Wij behe ren immers al hetzelfde sportcomplex", stelt de DIS-voorzitter. Wijs geworden door het verleden, want in 1974 blies de ledenvergadering van Castenray ter elfder ure een fusie af, wilde Jan Arts vooraf zijn leden raadple gen. Dat gebeurde dus maandagavond tijdens de jaarvergadering. Met een, tot veler verrassing, positieve uitslag. Voorzitter Arts: "We gaan nu een commissie instellen die een fusie gaat onderzoeken. Deze commissie zal de leden op de hoogte houden van de vor deringen. Mochten we het niet eens worden met DIS dan is er ontsnapping mogelijk. Onze ledenvergadering heeft tenslotte het allerlaatste woord. Zij zul len aan het eind van de rit een definitief 'ja' moeten zeggen." IDENTITEIT De voetbalclub werd in Castenray in 1964 opgericht. Voor die tijd vonden de Castenrayse voetballers onderdak bij buurman DIS dat een veel langere histo rie kent. De Oirlose voetbalvereniging, van 1927, is een van de oudste uit de regio. Aanvankelijk hadden beide ver enigingen in hun dorp eigen sportvel den. Maar sinds 1973 bewonen Castenray en DIS gezamenlijk sportpark Heesakker dat tussen beide dorpen gesi tueerd is. Vanaf 1985 zijn de jeugdafde lingen samengevoegd. Jan Arts wil, ondanks de toekomstige opheffing van zijn club, dat Castenray in de nieuwe fusievereniging blijft voort bestaan. "We willen onze identiteit daar door niet verliezen", zegt hij. Hay Achten denkt daaraan tegemoet te kun nen komen. "We zouden alleen het eer ste en tweede team kunnen samenvoe gen. En de lagere elftallen en de veteranen bestaan uit teams uit één dorp. Dan verandert er voor de recreatieve elf tallen vrijwel niets." Het eerste knelpunt dat overwonnen moet worden is een duidelijk tijdspad. Het bestuur van DIS wil voor het sei zoen 2000/2001 de korfbalclubs samen voegen. En een jaar later, in 2001, zou de totale fusie gestalte moeten krijgen. Castenray-voorzitter Arts wil zich daar echter niet aan vasthouden. Hij vindt die tijdslimiet te krap en wil pas fuseren 'als de tijd er rijp voor is'. Hay Achten: "Ik had van Castenray graag meer duidelijk heid gekregen over een termijn. Anders zijn teveel leden er te lang ermee bezig. Het blijft nu teveel in het ongewisse. Dit zal ik met mijn bestuur moeten bespre ken. Want voor de leden van DIS is een snelle samenvoeging geen enkel punt." Na de jaarvergadering was er vrij bridgen. Uitslag en: Geel: 1. Ds. Cremers-Verhaegen; 2. Ds. V. Ham-Korsmit; 3. Ep. v.d. Linden. Rood: 1. Ds. Koopman-Claessens; 2. Mw. Tax-hr. Mertens; 3. Ds. Bistervels- Lagarde. Zaterdagochtend tegen negen uur stromen ze Venray weer binnen van heinde en verre. Bridgers uit de regio en verder daarbuiten om er, onder een stra lende zon, een gezellige dag van te maken. De Venrayse bridgers kwamen in groten getale op de fiets naar dans centrum Janssen omdat het parkeren ter hoogte van de Raadhuisstraat enigszins lastig was. Even een korte file bij het inschrijven en uitdelen van de nodige papieren, maar daarna verloopt alels, dankzij een perfecte organisatie op rol letjes. Van kroeg naar kroeg zoals bv. in Maastricht, Den Bosch of Breda. Het zijn keurige gelegenheden waar men er alles aan doet om het de gasten naar de zin te maken. De koffie met vlaai om te beginnen, de bridgetafeltjes en de lunch na de vierde speelronde; alles is AF. Na afloop van de acht speelrondes is er nog ruimschoots tijd om op een van de sfeer volle terrasjes onder het genot van een pilsje of iets anders na te genieten van de gelaagde biedingen en het perfecte afspelen dan wel om zijn of haar ver driet vanwege een gemiste slempoging weg te spoelen. Tegen zessen naar het startpunt om de uitslag te vernemen. Een grote prijzentafel met zelfs attenties voor alle spelers die op hun deelnamers- badge een '5' hebben staan. Muziekmakereej 'Blaos um op' zorgt voor de muzikale omlijsting. Wanneer de frequentiestaten worden opgehangen merk je dat je op een echte kroegentocht bent. Slechts een beperkt aantal bridgers is nog geïnteresseerd in wat er had moe ten worden gespeeld. Het is nu toch niet meer te verande ren. Voor de uitslag, die enige tijd later komt, heeft men nog wel belangstelling. We zullen hier niet alle 200 paren ver melden, maar alleen de belangrijkste prijswinnaar. Winnaars waren de dames Kusters en partner, als tweede eindigde het ep. v. Leipzig en de derde plaats was voor de dames Groot en Timmer. Het hoogst eindigende Venray paar waren de dames v.d. Munckhof-Reintjes met een zeventiende plaats. We gaan nog even nagenieten en maken ons daarna weer op voor de zesde editie van dit evene ment. VOOR EEN GESLAAGDE BRIDGE-KROEGENTOCHT BEDANKEN WIJ ONZE ADVERTEERDERS EN SPONSOREN: A&S binnen en buiten sport Mijling speciaaloptiek ALBERT HEIJN MONDIALE haarmode BERDEN meubelen NELIPAK BLOEMENKORF ODA mode BROEKMAN patisserie OLD CHARME C lOOOVeltum PASCH Venray CAFE-bar HULSMAN PEEL en MAAS CHIN. IND. REST.PEKING PLAKA COR PAINT POELS tweewielers De ARTIEST PRICE cleaning De HEEREN van AEMSTEL RABOBANK Venray-Oostrum F.J.LIEBRAND acc. REINTJES bloemkwekerij FEUTH ventilatoren RESTAURANT de PARIS FRANS MAAS DE GRAAF GOED IDEE meubelen RICOR mode en accessoires GOMMANS bakkerrij ROZEMARIJN en THYM GOMMANS mode SANTECRAEM bloemsierkunst H1LHORST makelaardijo.z. SCHAEFFERS dakbedekking HENDRIKS\ KEDER\ VAN ZWIETEN SCHOLS tabakcomer en partners acc. belastingadv. De SCHOUT woonmode HOEDEMAKERS fotozaak SMEDTS autobedrijf HOLLAND INTERNATIONAL STOKS meubelen HOTEL ASTER! A THOMASSEN interieur HOTEL BRASSERIE De ZWAAN THOMASSEN mode INALFA industrie UMMENTHUN bakkerij In Den ENGEL v.d. KAMP PARTNER INNOVATE Thermocomfort De WITTE HOEVE 1NTRATUIN v.d. MUNCKHOF boekhandel IRIS mode VAESSEN Groenadvies JAM IN zoetwaren Van DAM groente en fruit JANSSEN sigarenmagazijn Van HAREN autobedrijven KABINETJE cadeaushop Van LIPZIG aluminium/kunststof KOFFIESHOP BONCAFE VERHOEVEN optiek LINDEBOOM brouwerij VERLINDEN juwelier LION D'OR restaurant WILLEMS outsourcing DANSCENTRUM JANSSEN De Venrayse Bridge-kroegentochtcommissie

Peel en Maas | 1999 | | pagina 17