i 4 Snipperurenactie Inalfa levert 52.000 gulden op Aansprakelijkheid ouderenconsulenten onduidelijk Venraynaren organiseren autofestival Op zoek naar de 'borggraaf' Onder wij sbureau draait op voor uitkering ex-werknemer Geen verhoogd risico op patrouillepaaen De Peel GEBUNDELDE DIENSTEN GEVEN KRACHT A&rA GROEP UW Nationale Ziekendag in Venray Laatste herdenking in millennium Geslaagd Internetten bij de Bibliotheek Met een persoonlijke aanpak weet je meestal meer te bereiken PEEL EN MAAS donderdag 9 september 1999 - Pagina 7 ACCOUNTANCY ADVIEZEN FISCAAL/JURIDISCHE ADVIEZEN BEDRIJFSKUNDIGE ADVIEZEN AUTOMATISERINGS ADVIEZEN LOONSERVICE en PZ-CONSULTANCY ACCOUNTANTS EN ADVISEURS REGIOKANTOOR: Leunseweg 51 5802 CG Venray tel.: (0478) 582 556 OVERIGE KANTOREN: HEERLEN, HORST, MAASTRICHT, PANNINGEN, ROERMOND, SriTARD, VALKENBURG, VENLO en WEERT PEEL EN MAAS WEEKBLAD I Venraynaren gul tijdens huis-aan-huis actie De werknemers van de metaalbe drijven van Inalfa in Venray en Bom hebben snipperuren geschonken aan de hulpacties voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije. De 650 mensen, van hoog tot laag, stel den in totaal 900 uur ter beschik king. De ingeleverde vrijetijd was goed voor een bedrag van 26.000 gulden. Deze opbrengst is vervol gens door de directie van de onder neming verdubbeld tot 52.000 gul den, zoals van tevoren afgesproken. De actie liep van 1 tot en met 3 sep tember en vond plaats op vrijwillige basis. De huis-aan-huis actie in Venray voor de slachtoffers van de aarddbe- ving in Turkije heeft 20.000 gulden opgebracht. "En dan hebben we ook nog alleen in het centrum van Venray gecollecteerd", vertelt de voorzitter van de Turkse gemeen schap in Venray, de heer A. Kocyigit. "Ruim 20.000 gulden is een zéér mooi bedrag. Ik wil de gulle gevers in Venray dan ook van harte bedanken voor hun financiële bijdrage." VICE VERSA Een spontaan opgezette kleding- inzamelingsactie door het Venrayse reisbureau Vice Versa in samenwer king met touroperator Olympia en verzendhuis TWI is een doorslaand succes geworden. Vorige week gin gen ruim 250 zakken met winterkle- ding in een vrachtauto van TWI en deze week werd een tweede vracht auto gevuld met winterkleding. Via bemiddeling van touroperator Olympia gaat de kleding rechtst reeks richting de gedupeerden in Turkije. De actie van Vice Versa is donderdag afgesloten. Tijdens de raadscommissiever gadering Welzijn, die woensdag avond gehouden werd in het cen trum voor ouderen De Kemphaan, stemde de politiek unaniem in met de voorgestelde opzet van het project 'Ouderenadviseur, een samenspel tussen professional en vrijwilli gers'. Wél liet PvdA'er J. Emonts gisteren weten verontrust te zijn over het feit dat er nog niets gere geld is met betrekking tot de aan sprakelijkheid voor eventuele foute adviezen die vrijwillige ouderenconsulenten aan hun cliënten kunnen geven. Wethouder Driessen was het met Emonts eens en liet de heer Finke, unitleidervan Synthese in Venray, en de vertegenwoordigers van de Seniorenraad weten dat ze snel besluiten moeten nemen rond de aansprakelijkheid. In de projectop zet is gekozen voor zestien vrijwilli ge ouderenconsulenten die worden ondersteund, gecoached en begeleid door een professionele ouderenadvi seur. Deze ouderenadviseur is een medewerker van Synthese die behalve de coördinatié van het pro ject ook de meer ingewikkelde adviezen voor zijn of haar rekening neemt. De ouderenconsulent wijst ouderen de weg naar voorzieningen, regelingen en subsidiemogelijkhe den op de terreinen welzijn, zorg en wonen. Bedoeling van het project is dat ouderen meer gebruik gaan maken van hun rechten en daarvoor met allerlei vragen kunnen aanklop pen bij een ouderenconsulent. In september 2000 vindt een tussen tijdse evaluatie van het project plaats. De kosten die de Stichting Regionaal Onderwijsbureau Zuid-Oost Nederland (Rozon) moet betalen voor de uitkering van een administratief medewer ker die twee jaar gelden werd ont slagen door de Stichting Katholiek Primair Onderwijs venray (SKPOVkunnen oplopen tot een bedrag van ongeveer 800.000 gulden. Dat heeft de Raad van State beslist in een zaak die het SKPOV had aangespannen. De overkoepe lende stichting van de Venrayse basisscholen vindt dat het Participatiefonds voor het onderwijs de kosten zou moeten betalen. ONTSLAG Het Participatiefonds betaalt de uitkeringskosten van oud-onder wijspersoneel als het ontslag •onver mijdelijk' is. Volgens het fonds was daar in het geval van de SKPOV- medewerker echter geen sprake van. De werknemer was in dienst van de SKPOV, maar gedetacheerd bij de Rozon. Hij werd in 1997 ontslagen omdat de Rozon te maken zou heb ben gekregen met dalende inkom sten. Omdat er geen geld meer was om zijn salaris te betalen, was het ontslag onvermijdelijk, zo stelt de SKPOV. NIET EENS De Raad van State is het met die redenering niet eens. Uit de cijfers van het jaarverslag blijkt dat de Rozon in 1998 juist meer financiële middelen beschikbaar had voor haar personeel. Het ontslag was dan ook niet onvermijdelijk, zo oordeelt de Raad van State. Dat niet de SKPOV, waar de man in dienst was, maar de Rozon voor de kosten moet opdraaien, is hel gevolg van een clausule in het con tract tussen beide instellingen. Daarin is vastgelegd dat de koepel van Venrayse basisscholen op geen enkele wijze schade mag ondervin den van het uitlenen van de werkne mer aan de Rozon. Fietser gewond Bij een aanrijding op de kruising Theobaldusweg - Irenestraat in Overloon is vrijdagavond een 70- jarige vrouw uit Overloon gewond geraakt. Het slachtoffer fietste over de Irenestraat toen zij werd aangere den door een 33-jarige autobestuur der uit haar woonplaats die haar geen voorrang verleende. De auto mobilist reed vanaf de Theobaldusweg de kruising op. De vrouw is met een gebroken heup en een hoofdwond overgebracht naar het ziekenhuis in Venray. 'Aandacht is een mensenrecht' is het thema in dit jubileumjaar van de 50-jarige Nationale Vereniging De Zonnebloem. Ook tijdens de 26e Nationale Ziekendag, die gehouden wordt op zondag 12 september, staat aandacht centraal. "In Venray vindt geen grote manifestatie plaats", vertelt de heer Vervoordeldonk, pr-medewerker Zonnebloem regio Venray, "maar de Nationale Ziekendag wordt wel gevierd. Het is immers een dag voor iedereen. Het kan zijn dat onze cliënten in de werkgroepen een bloemetje ontvangen." Aandacht kan enorm veel beteke nen. Soms veel meer dan wie aan dacht geeft ooit durft te hopen, of te weten komt. Heel gewone aandacht: een bezoek, een telefoontje, een belangstellende vraag zelfs, al gebeurt dat bijna in het voorbijgaan. Opeens is er toch iemand die oog voor je heeft. Iemand die je aan kijkt. Iemand met aandacht. In wiens ogen je misschien zelfs ziet dat hij of zij een vermoeden heeft dat er iets in je rondkruipt. Zulke aandacht kan een onverwacht ver rassend effect hebben. Een krachti ge neerwaartse spiraal vertraagt, komt tot stilstand en keert zich lang zaam maar zeker om. Nadrukkelijk wil De Zonnebloem in dit jubileumjaar aandacht vragen voor het bezoekwerk van vrijwilli gers. Mensen die van zichzelf de lange adem vragen die nodig is voor het soms jarenlang regelmatig bezoeken van langdurig zieken en gehandicapten. Venray 55 jaar geleden bevrijd Op zondagmorgen 12 september organiseert de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray e.o. voor de 15e keer op rij de traditione le Herdenking op het Britse Oorlogskerkhof aan de Hoenderstraat. Het is precies 55 jaar geleden, in oktober 1944 dat de eer ste Britse bevrijders het bezette Venray betraden. SUFFOLK REGIMENT Fotomateriaal bewijst*dat de eer ste bevrijders soldaten van het Suffolk Regiment waren, die in de Gasstraat de bebouwde kom bereik ten. Op de herdenking zal een dele gatie van dit regiment, dat in 1944 bij de oversteek van de Loobeek (bloedbeek) zoveel verliezen leed, acte de presence geven. Natuurlijk zal de Britse regering vertegenwoor digd zijn door haar Militaire Attache. JUBILEUM WAPENBROEDERS Voor de 15e keer op rij zal de organisatie van de herdenking in handen zijn van de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray e.o. Ceremoniemeester Henny Meijer zal voor de 15e maal vele gasten welkom heten alsmede de vele medewerkenden. Onder de gasten een gezelschap Britse bevrijders uit de streek Maidenhead/Winsor, ter wijl enige oorlogsweduwen aanwe zig zijn. Ook Nederlandse oud-strij ders zullen aanwezig zijn o.a. de Vereniging Grebbeberg mei 1940 van 8-3 Regiment Infanterie. JEUGD HELPT Medewerkenden zijn burgemees ter J.F.A.B. Waals, die een 'In Memoriam' zal uitspreken, terwijl pastoor em. J. Maesen een korte preek zal houden. Muzikaal zal het geheel worden begeleid door dameskoor Venrode en MMSK St. Petrus Banden en de heer Pieter v.d. Vorle zal op doedelzak het indrin gende 'Flowers of the Forest' ten gehore brengen. De signalen 'The Last Post' en het 'Reveille' worden gespeeld door trompettist Alex van Rattingen. De bloemen zullen worden aange reikt door leden van Scouting Venray, die deze taak 15 jaar gele den ook al vervulden. Inalfa Na afloop zullen alle gasten in de kantine van Inalfa worden uitgeno digd, waar Venrode voor de 15e keer in successie een klein koffieconcert zal geven aan de Britse bevrijders. De vele gasten uit het Verenigd Koninkrijk zullen het bewijs leveren dat gedurende de afgelopen 15 jaar vele vriendschappen worden verste vigd. De organiserende Wapenbroeders hopen dat vele bewoners uit Venray e.o. bij deze jubileumherdenking aanwezig zullen zijn. Aanvang: 11.00 uur precies. Anuska Grebenjak is na 4 jaar afgestudeerd aan de Hogere Hotelmanagement School te Leeuwarden. Amerikaanse modellen in de schijnwerpers De Venrayse autoliefhebbers Henny Jansen, Peter Swinkels en Marcel van Staveren organiseren op zaterdag 18 en zondag 19 sep- f tember op het evenemententer rein in Kronenberg een Amerikaans autofestival."Op het terrein zijn ongeveer alle Amerikaanse automodellen te bewonderen die vanaf het jaar 1950 gebouwd zijn", vertelt Marcel van Staveren. "De Cadillac, Mustang, Chevrolet Corvette en Musclecars ontbre ken natuurlijk niet, net zoals enkele zéér bijzondere Dragstar's, auto's die in de VS aan de zéér populaire race-klasse meedoen." Bij een Dragstarrace staan de auto's bij de start met zijn tweeën naast elkaar. Als het licht op groen springt drukken de coureurs de gas pedaal diep in en racen ze er met ruim 2000 pk vandoor. De auto die als snelste 400 of 800 meter aflegt is de winnaar. Er zijn ook Nascar's, auto's die rijden in 's werelds meest bekeken autosportklasse. Ze rijden met circa 40 auto's op een ovale baan met kombochten waarbij vaak spectacu laire ongelukken gebeuren. Natuurlijk zijn er ook Customcar's en Hot Rods. Bij deze auto's wordt vaak een standaardmodel zover omgebouwd en opgevoerd dat er weinig meer rest van het origineel. DECIBELS Ook aanwezig zijn de Boomcar's. Het vermogen van deze auto's zit niet in de motor maar in de luidspre- RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN 0478-511094 I \Jop Support dakwerken V.O.Fy Zuivelweg 2D Venray-Leunen kers. Tijdens het festival wordt dan ook een wedstrijd gehouden wie de meeste decibels kan produceren. Als grote klapper vinden er 'burn-out'- wedstrijden plaats. De auto's staan met de voorkant in een bak van een loder en de coureur begint dan gas Tijdens het Amerikaans autofesti val in Kronenberg zijn honderden prachtige paradepaardjes te bewon deren. te geven. De wielen spinnen gega randeerd en de eigenaar van de auto waarvan de band het snelste klapt heeft gewonnen. Er zijn ook minia tuurauto's te koop en voor de muzi kale opluistering zorgen de Heavy 70's en Masters of Maiden. Ook aan de inwendige mens wordt gedacht en er is een springkussen aanwezig. Sinds enige tijd beschikt de bibli otheek in Venray over verschillende Internetaansluitingen. Iedere bezoe kervan de bibliotheek kan Internet komen gebruiken. Voor het gebruik vjui. Internet betaalt u ƒ.1,25 per kwartier. Indien u een print van een Internetpagina wilt maken kost dit ƒ0,25. Per 1 september biedt de biblio theek aan al haar bezoekers de mogelijkheid tijdig een internet-pc te reserveren. Lange wachttijden horen daardoor tot het verleden. U kunt maximaal een half uur van uw gereserveerde Internet-pc gebruik maken. Indien de pc niet door een andere bezoeker gereserveerd is, kunt u opnieuw een pc gebruiken. Overigens verzorgt de bibliotheek in november een eenvoudige kennis makingscursus voor beginners Internet. Op alle dinsdagochtenden van 09.00 tot 11.00 uur wordt spe lenderwijs uitleg gegeven over dit nieuwe medium. Deze introductie is afgestemd op mensen die weinig of geen kennis hebben van computers en/of Internet. Voor nadere mededelingen over deze introductie kunt u terecht bij de medewerkers van het inlichtingen bureau in de bibliotheek. De leden van de Archeologisch? Werkgroep Venray zijn op het ogen blik druk aan het graven en schaven in de Raadhuisstraat. Daar wordt een nieuw riool aangelegd en dat is dé kans om in de historie van Venray te duiken. Het onderwerp is de 'borggraaf' waarschijnlijk eén waterafvoer voor de stad Venray. De werkgroep is op zoek naar de juiste loop van deze borggraaf en hoopt dan uiteindelijk te kunnen ontdek ken wat de juiste functie is geweest. Als over een paar maanden dit deel van de riool-aanleg klaar is hopen de leden meer te weten. De samenwer king tussen uitvoerder, de gemeente en werkgroep is tot nu toe uitste kend. Asbestonderzoek wijst uit: O. Het bodemonderzoek naar de aanwezig van asbest in de patrouille- paden aan de binnenzijde van het hek rondom De Groep Geleide Wapens De Peel heeft uitgewezen dat de paden zonder restricties gebruikt kunnen worden. Op basis van een door een extern adviesbureau verricht bodemonderzoek is vastgesteld dat het gemalen puin dat gebruikt is om de paden te verhar den licht besmet is met asbest bevattend materiaal. Gezien de kleine con centratie concludeert het bureau dat er geen verhoogd risico voor de gebruikers van de paden aanwezig is. Voorts adviseert het bureau het pad k te gebruiken zonder restricties. y Balie-adviseur m/v Als je zélf een winkel binnenloopt, wil je ook goed geholpen worden. Omgekeerd doe je dat dus ook voor klanten. Met die instelling heb je een prima basis om balie-adviseur bij Rabobank Venray-Oostrum te worden. Tijdens de inwerkperiode leer je alles over de producten en systemen voor betalen, sparen, lenen en verzekeren. Zodat je op Rabobank Venray-Oostrum samenwerken, met de klanten en met elkaar. Ben je zelf ook van nature een teamplayer, dan zul je bij de Rabobank een stimulerende werkomgeving vinden met een prettige dynamische sfeer. Vanzelfsprekend zijn onze arbeidsvoorwaarden uitstekend. Als basis voor deze functie denken we aan een mbo-opleiding en enkele jaren verkoopervaring, zodat je weet wat een klantgerichte instelling inhoudt. Meer informatie over de functie van balie-adviseur kun je krijgen van Angelique Jansen, manager Cliënten Advies (0478) 53 02 00. Stuur je sollicitaties met c.v, naar Rabobank Venray-Oostrum, ter attentie van de heer L.M.A.E. Moers, directeur, Postbus 64, 5800 AB Venray. de vraag van klanten het juiste antwoord weet te vinden. Je verplaatst je gemakkelijk in hun situatie, kunt goed luisteren, bent alert op elke mogelijkheid om iets extra's te betekenen. En legt snel en prettig contact. Als adviseren je goed ligt, kun je bij ons aan de slag. Nu verwachten we niet dat je direct alle benodigde kennis in huis hebt. We verwachten wel dat je je snel ontwikkelt tot goede balie-adviseur. In onze bank is de cultuur gericht op

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7