Goud voor junior boogschutter Lopersgroep Peelrunners Sjoelclub Venray De Eendracht Castenray De Hakkespits ANBO nieuws KBO Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Katholiek Vrouwengilde Venray VVB Venrat Reuma- Patiënten vereniging Venray e.o. 5 Rincón Espanol Katholieke Vrouwen Vereniging Jeugdverenigin De Springplan Triathlon Vereniging Regio Venray Darten DC De Piëlhaas HSV t Alvertje- Oostrum Lopen in het algemeen Spio Open kampioenschap SGW-Mennen Nationale NKB- kampioenschappen pony's PEEL EN MAAS donderdag 9 september 1999 - Pagij P Trainingen: Dinsdag: Interval en loopscholing, aan vang 19.00 uur Kastiëlse Baan Zaterdag: Aanvang 16.00 uur, parkeer plaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijduitslagen: Een waanzinnige prestatie werd afgelo pen zaterdag weggezet door twee spor ters uit de Peelrunner trainingsgroep tij dens de Nationale Kampioenschappen triathlon in Almere. Het betreft Peter Scheres. Hij eindigde op een 10e plaats. Het zwem-, fiets- en looptraject werd afgelegd in de scherpe tijd van 8 uur 53 minuten en 59 seconden. Het loopge deelte (een volledige marathon) werd hierin in 2 uur en 58 minuten afgelegd! Een andere indrukwekkende prestatie werd geleverd door Marcel Meulendijks die zijn persoonlijke record met een uur verbeterde tot 9 uur 31 minuten en 47 seconden. Wedstrijdagenda: 11 sept.: Steintorlauf in Goch; 5 km trimloop (15.05 uur); 10 km (16.00 uur); Halve marathon van Amersfoort; 10 km en halve marathon 11.00 uur). 12 sept.: Bridge tot Bridge in Arnhem, 4 EM recreatieloop (16.00 uur), 10 EM (13.00 uur); Centrumloop in Deurne, 5 km (12.40 uur), 10 km (12.50 uur), halve marathon 14.00 uur; Mergelland-mara thon in Meerssen, marathon (13.00 uur) 4 september begon het nieuwe sjoel seizoen met het Corco Toernooi in Tiel. Elf person'en van onze club deden hier aan mee. De uitslagen: DB: I. Rietje Goumans 137 gem.; 9. Anny v.d. Heyden 129; DC: 4. Truus Jenniskens 123; 18. Mien Classens 112; DD: 4. Agnes v. Dijk 110; 14. Regine Sanders 107; HC: 2. Ben Rongen 128 (voor de eerste keer);HD: 3. Wiel Lennaerts 120; 10. Harrie Rongen 103; HE: 5. Sjeng Goumans 103; Jeugd C: 1. Sander Broers 104. Heeft u zin om eens met de sjoel sport kennis te maken, kom dan op vrijdag avond eens vrijblijvend kijken in 't Schöpke in Veltum. Ruitersport Afgelopen zaterdag zijn de ponyrui- ters naar een wedstrijd in Kessel geweest. Imke Jacobs, die met springen haar eerste 2e prijs behaalde, was dolge lukkig; AL Katja Jeurissen met Amigo le. Dressuur: Katja Jeurissen met Pancho 4e 163p BB; Iris Jeurissen met Bliek 2e 17 lp AL; Esther Jeurissen met Dominca J. 2e 165p DB; Marion v. Dijck met Selly 5e 166p DL; Marjan Cleven met Karona 1 e 153p EL. In Asten behaalde Martijn Cleven met Fiffie, DL, een 4e prijs met springen. Folkloristische dansgroep Maandag 13 sept.: Oefenavond in de Kiosk, aanvang 20.30 uur. Maandag 27 sept.: Oefenavond in de Kiosk aanvang 20.30 uur. Optredens: Zondag 26 sept. in Heerlen. Vrijdag 1 okt. in verzorgingstehuis Berendonk in Venlo. Afmelden, aanvraag voor optredens, etc., neem dan contact op met dhr. O. Pijpker, tel. 586260. Fietstocht en museumbezoek Traditiegetrouw openen we ons win- terprogramma op 14 september aan staande met een fietstocht onder leiding van ons bestuurslid Jo Mertens door het Peellandschap en sluiten dit af met een museumbezoek aan het Aardbeien museum in Horst. In dit leuke en kleurrijke museum wordt de rijke historie van de aardbei in beeld gebracht en wordt er aandacht besteed aan allerlei wetenswaardighe den, folklore en verrassende culinaire tips. Daarnaast is er de nieuwe aardbeien collectie te zien (en te proeven) met allerlei op aardbeien geïnspireerde snuisterijen. Behalve de geschiedenis is het ook zeker de moeite waard wat meer over de groei, de teelt, de voedingswaar de en de ontwikkeling te weten. We vertrekken om 13.30 uur vanaf de Kemphaan aan het Kennedyplein en we fietsen over een afstand van ca. 35 km. Koffïe-in Afgelopen zondag 5 september zijn we weer begonnen met onze wekelijkse "Koffie-in" in het gebouw van Seniorservice aan de Prins Bemardstraat 12a. U bent er ook aanstaande zondag 12 september weer van harte welkom van 10.30-12.30 uur. De koffie kost maar 1 gulden per kop en daar hoort dan ook suikeren melk bij!! Wandelen Elke derde woensdag van de maand organiseert onze penningmeester een wandeling door en langs Venray's dre ven. Deze wandelingen beginnen in principe om 13.00 uur en wc verzame len ons dan bij de Kemphaan aan het Kennedyplein. Dus op woensdag 22 september aanstaande hopen we weer met veel wandelenthousiasten een mooie wandeling te gaan maken. Computercursussen Op 15 september 1999 wordt weer gestart met een nieuwe cursus tekstver werking met het programma MS Word. Het gaat om zes wekelijkse lessen, die worden gegeven van 14.15 uur tot 16.15 uur in het gebouw van de Gildenopleidingen aan de Tinnegieterstraat in Venray. De kosten van de gehele cursus zijn 80 gulden per persoon. Er is een zeer overzichtelijk lesboek te koop, dat 35 gulden kost. Aanmeldingen bij de heer A. Turkenburg, telefoon 0478- 548040. Bij voldoende belangstelling wordt eind oktober gestart met een beginners cursus "Ouderen achter de P.C.". Nadere bijzonderheden volgen nog. 50+ Beurs Festival in Utrecht Van 30 september tot 3 oktober wordt in Utrecht weer de bekende 50+ Beurs gehouden, waaraan veel bekende artie sten meewerken. De individuele toe gangsprijs is ƒ17,50, maar via de KBO kunt u een korting krijgen van ƒ2,50. Bij voldoende belangstelling zal er op 1 oktober een bus naar Utrecht rijden, hetgeen de goedkoopste wijze van rei zen is. Aanmeldingen uiterlijk 15 sep tember a.s. bij onderstaande adressen. Eis voor volledig koopkrachther stel Door de verhoging van de ouderenaf- trek in 1998 is de eigen bijdrage van alleenstaanden in een verzorgingshuis met meer dan 50 gulden verhoogd. De KBO en de andere ouderenbonden heb ben er bij de regering op aan gedrongen, dat het koopkrachtverlies van alleen staande bewoners in verzorgingshuizen volledig wordt hersteld. Protest tegen sluiten loketten van spoorwegen De Nederlandse Spoorwegen hebben het plan alle loketten op stations te slui ten. Kaartjes moeten dan via automaten worden gekocht. De KBO en de andere ouderenbonden zijn daar fel tegen, omdat van veel mensen niet verwacht mag worden dat zij goed met die auto maten kunnen omgaan. Ombudsman van de KBO De KBO heeft een ombudsman, die helpt bij het oplossen van problemen met overheids- en andere instanties en die advies geeft bij het invullen van ingewikkelde formulieren. Deze hulp is kosteloos. U kunt de ombudsman bellen onder nummer 548040. ACTIVITEITEN 16 september: Kienen in Het Schuttersveld; aanvang 19.00 uur. 1 oktober: Busreis naar Utrecht voor 50+ Beurs (bij voldoende belangstel ling). 7 oktober: Informatieavond door Addicura over aangepaste materialen en hulpmiddelen. In Het Schuttersveld; aanvang 19.00 uur. 21 oktober: Kienen in Het Schuttersveld; aanvang 19.00 uur. Voor inlichtingen over activiteiten van de KBO kunt u contact opnemen met de volgende personen: Mevrouw P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tele foon 583122 of Mevrouw A. Noy, Rooseveltstraat 5, telefoon: 583494. Afgelopen weekend hebben de kam pioenschappen van de Bond Juliana te Baarlo plaatsgevonden. Twaalf leden van onze schutterij hebben hieraan deel genomen. Op het einde van de eerste dag was Joep Krijnen nog alleen in de strijd voor onze vereniging. Op de twee de dag miste hij het 192e schot waarmee hij een prachtige tweede plaats behaalde in de B-klasse en een 7e plaats in het algemeen klassement. Zondag 12 sept. is er geen oefenen. Het muziekkorps is dan op concours naar Almere. Maandag 20 sept. wordt er een alge mene vergadering gehouden in het Trumke, aanvang 20.00 uur. Op dinsdag 14 september om 19.30 uur zal in "De Witte Hoeve" de opening van ons nieuwe seizoen plaatsvinden. Er wordt zoals gewoonlijk een korte openingsviering gehouden, die ver zorgd wordt door de commissie "Vieringen". Na afloop hiervan drinken wij gezamenlijk een kopje koffie jaar na Mw. Th. Olaerts een lezing zal geven over het onderwerp: "Enthousiast leven". Hoe wij zelf zo zouden kunnen leven en hoe wij ande ren daartoe kunnen stimuleren, wordt ons op deze avond uit de doeken gedaan. Op 15 september is onze eerste "nor male" koffieochtend van het seizoen. Deze ochtenden vinden telkens plaats op de eerste en de derde woensdag van de maand van 10.30 tot 12.00 uur in het kleine zaaltje van café "In Den Engel" Iedereen, die het leuk vindt om met anderen wat te praten onder het genot van een kopje koffie, is van harte wel kom. Op maandag 20 september wordt de eerste najaarswandeling gehouden. Wie mee wil gaan wordt verzocht om vóór 13 september het aanmeldingsstrookje in te leveren op DeAldenWeg 12. Leest u nog eens even het jaarboekje door over de diverse cursussen? Er zijn er een aantal waarvoor u zich vóór 14 september moet aanmelden. Dinsdag 14 sept. begint ons ma winterseizoen weer. Wij openen het zoen om 19.00 uur met een H. Misj Grote Kerk t.a.v. alle leden en overlt leden. Om 20.00 uur gaan we in de V Hoeve verder, daar zal deken Coe spreken over geboren worden, ziek en natuurlijk het sterven. Iedereen die ouder is als 18 jaa interesse heeft in onze vereniging geheel vrijblijvend kennis met komen maken. Dus ook niet-leden, zei niet en kom gerust eens langs. Verder hebben we woensdag 22s t om 14.00 uur een excursie in ji Zonnelied. Hier staan allerlei inboe van kerken en kloosters opgesteld. Iedereen die daar mee naar toe kan zich dinsdag 14 sept. op de le avond opgeven. P.S.: willen jullie ook aan de contA l tie denken. U kunt het bedrag vanj dinsdag 14 sept. voldoen. Mocht u deze avond niet aanwi J zijn, dan kunt u de contributie v« okt. overmaken op rek.nr. 15.39.64 VVB Venray t.a.v. M. Hendrix. Q naam en meisjesnaam of adres ver den om vergissingen te voorkomen. Thema-avond over hulpmiddelen bij algemene dagelijks! levensverrichtingen De Reuma-Patiëntenveret Venray e.o. organiseert een extra tl avond over hulpmiddelen bij de alg ne dagelijkse levensverrichtingen maandag 13 sept. van 19.30 tot 2 uur in De Kemphaan, Kennedyplei Venray. Vooral reumapatiënten (verzorgd familieleden) ondervinden dagelijks moeilijk het kan zijn om zichzelf le zorgen. Soms zijn het hele kleine dii die u kunnen helpen met het vera van u zelf, uw werk of uw hobby.l avond wordt verzorgd door dei Adicura, De Bleek, Venray. Er zijnl middelen aanwezig om te beziet De medewerkers van de firma A kunnen over het gebruik tekst em geven. Leden maar ook niet-ledt van harte welkom. De nuevo aparece rincón espanol pués de unas vacaciones, espereraos fueran buenas para todos. El prói sabado dia 11 sera la KINA a pari las 20 horas, los premios como sier tan buenos como los participant» grupo los Rocieros actuaré el miéro j 8 para los ancianos de Beukenrod Venray. El proximo domingo I reanudaran los ensayos del baile misma hora de siempre. La Col Espanola lamenta la tragedia de Tu y se une a su dolor, ast' como la enft dad del representante turco e Ayuntamiento de Venray Sr. Cadin cual le deseamos pronta mejoria» regrese pronto a su casa con saludy cidad. Un saludo de HACE. Dinsdag 21 sept. is er een fietsoni tietocht. Men kan zich nog tot en mi sept. opgeven bij Agnes. Hopelijk ben we goed weer. Na afloop va fietstocht is er een gezellig samei onder het genot van een hapje en dr je in zaal In den Engel. Men dieni 18.00 uur bij In den Engel aanwezl-m zijn. De kosten zijn ƒ5,- per persoot Donderdag 9 sept. (vanavi Teamspelen voor de kinderen va groepen 5 en 6. Op het veldje lans clubgebouw aan de Beukenlaan s| we van 18.30 tot 20.00 uur vanj torens en slapstickhockey. Zaterdag 11 sept. vindt de ope plaats van het gerenoveerde clubgd van onze Rollebolpartner uit Lu Ook de nieuwe naam van deze club zal dan bekend worden gero Onze delegatie vertrekt om 15.00n Maandag 13 sept.: Clubavond vo kinderen van de groepen 3 en 4. 18.30 tot 20.00 uur doen we estal spelletjes. Dinsdag 14 sept.: Van 18.30 tol. 'Mep je rot' voor de jeugd van de pen 7 en 8 plus de schoolverlaten spelen deze kwis, die lijkt op 'Ren] maar de kinderen rennen naaf emmer en slaan hierop, als ze h woord weten. Donderdag 16 sept.: Knutselen vo kinderen van de groepen 5 en 6. Ouders: Nu het seizoen weer begf is, hadden wij graag dat de conti» zo snel mogelijk voldaan wordt. De kersverse Nederlands kampioen nog even stilstaan voor de fotograaf en ons natio nale volkslied. EK Long Distance Triathlon Almere Scheres en Meulendijks verpulveren records Tijdens het Europees kampioenschap hele triathlon in Almere, dat afgelopen zaterdag tevens het toneel was van het Open Nederlands Kampioenschap, heb ben Peter Scheres en Marcel Meulendijks fantastisch gepresteerd. Peter Scheres doorbrak de magische grens van 9 uur en stormde als 16e Nederlands overall naar de finish! Met een tijd van 8.53.59 bleven sléchts 27 EK deelnemers voor Peter. Marcel Meulendijks verpulverde zijn persoonlijk record met bijna een uur! Na een fabelachtige wedstrijd kwam Marcel als 53e over de finish in een wedstrijd met meer dan 600 deelnemers. Met zijn eindtijd van 9.31.47 behaalde Marcel Meulendijks ook nog eens de derde clubtijd ooit op een hele triathlon! Finale jeugdcircuit triathlon Almere Van der Horst brons in jeugdcircuit Op dezelfde dag vond tevens de zesde en laatste wedstrijd plaats van het natio nale jeugdcircuit. Mariska van der Horst sloot deze serie af door als tweede over de finish te komen in een tijd van 1.19.15, daarmee alleen nationale kam pioene Anouska Severin voor haar latend! Door deze geweldige prestatie eindigde deze atlete uil Sevenum in haar eerste triathlonjaar op de derde plaats in het nationale jeugdcircuit. Clubkampioenschappen Zondag a.s. vinden bij de Kasteelse Bossen in Horst de jaarlijkse clubkam pioenschappen plaats. De start is om 10.00; opgave van de te verwachte tij den voor 9.45. Op donderdag 9 septem ber om 19.30 vindt een parcoursverken- ning plaats. Trio Triathlon Oss Op 19 september doen we als vereni ging mee aan de Trio Triathlon in Oss. Hierbij moet één persoon 1000m zwem men, één 40km fietsen en één 10km lopen. Aansluitend zal een barbecue plaatsvinden in de tuin van de voorzitter, dus bij Leo Crompvoets in Maashees, waarbij tevens de clubkampioen bekend wordt gemaakt. Programma Zaterdag: 15.00-16.00 uur mountainbi- ken; 16.00-17.45 uur lopen in Schadijker bossen. Zondag: 10.00 uur clubkampioenschap pen. Dinsdag: 19.00-20.15 uur zwemmen in De Sprank. Woensdag: 19.00-20.45 uur baantrai- ning in Venray. Zomeravondcompetitie Donderdag 9 sept. wordt in café De Piëlhaas de achtste wedstrijd van de zomeravondcompetitie gehouden, ledereen die hieraan deel wil nemen kan zich tot 19.45 uur laten inschrijven. Dit kan ook telefonisch onder nr. 582187. De wedstrijd begint uiterlijk om 20.00 uur. De negende en laatste avond om zich te plaatsen is op vrijdag 17 sept.. De finale is op vrijdag 24 sept. Pony- en ruitervereni- ging Nobel Oostrum Op 28 aug. was er in Haps een wed strijd voor tuigpaarden. Arie Emonts behaalde bij de aangespannen tuigpo- ny's een le prijs. Loes Reynders nam deel aan de best gaande Welsh pony, kleine maat. Zij behaalde een 2e prijs. Afgelopen weekend was er voor de pony's een springwedstrijd in de manege in Swolgen. De volgende uitstekende resultaten zijn hier behaald door onze jonge amazones van groep IEen 1 e prijs *'oor Annemarie Staaks met haar pony Cassie; Mireille van Es met haar pony Orlando werd 2e en Wanda v.d. Bussche met Tiana 4e. In groep 2 behaalde Milou Berghmans met Mon Petit een 2e prijs, Loes Reynders met Jody werd 3e en Jamy Muysers met Maydie 6e. In groep 3 behaalde Stephanie Muysers een 1 e prijs met haar pony Nicky. Voor de paarden was er een concours in Nijmegen, waar Marlies Huybers heen is gegaan en hier 153 en 152p behaalde in de L-dressuur. In Kessel was er ook een concours voor paarden. Hier heeft Yvonne Custers een 4e prijs in de B-dressuur behaald, Freek Meijling heeft in de B en L gesprongen, maar is helaas niet verder gekomen dan het eerste parcours. Ook Koos Derks heeft hier deelgenomen en wel in het M-springen. Ook hij kwam niet verder dan het eerste parcours. Zoals iedereen nu wel zal weten is er 19 sept. de jaarlijkse buitenrit. Iedereen die in Oostrum woont en een paard of pony tot zijn beschikking heeft, mag meedoen. We starten vanaf de familie Creemers op de Wanssumseweg 19 om 10.30 uur precies. Wil je meedoen, meld je dan bij de fam. J. Creemers of de fam. Uitslagen: Zaterdag 4 sept.. Korte hengels 3e Zomerkoning: 1. John Hendriks; 2. Erich Hain; 3. Jan Stoks; 4. Dieter Wagner; 5 Huub Reijnders. Zondag 5 sept.. Lange Hengels le Herfstkoning: 1. Peter Cuppen; 2. Wil Schwachofer; 3. Toon van Ooyen; 4. Ton Deenen; 5. Wil Lenssen. Programma: Zaterdag 11 sept.: Zomerkoning 4, aan "Het Wanssums Ven", bijeenkomst om 07.15 uur, er wordt gevist van 08.00- 12.00 uur. Tevens is er op deze zaterdag de kring wedstrijd in 2 categorieën te Afferden, opgeven tot donderdag bij Pieter Kunen, tel. 077-3662920 Zondag 12 sept.: 2e Herfstkoning Lange Hengels aan "Het Wanssums ven" Denk aan Uw visdocumenten. er wordt streng gecontroleerd. Voor vergunningen en ook dag- en weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven"kunt U terecht bij V. Grootel Hengelsport. Stationsweg 21 te Venray. In Wanssum bij V/d Ligt Allicht aan de Brugstraat en bij Harry Theeuwen de Houskuilstr. 38. Dag- en Weekvergunningen voor "Het Wanssums Ven" zijn ook verkrijgbaar bij het Shell tankstation in Wanssum. Verdere inlichtingen bij de secr. H. Lenssen, tel. 0478-587606. De eerste dinsdag van oktober Gezond bewegen, je fitter voelen en een stukje conditie opbouwen en daar door meer weerstand hebben dat zijn dingen die iedereen wel zou willen. Wal dan vaak gebeurd is dat het bij willen blijft of dat we na een enthou siaste start het bijltje er te snel bij neer gooien. Wil je er iets van maken en ook het effect ervaren van die uurtjes sport dan is het ook noodzakelijk dat daar een bepaalde regelmaat in zit is hardlo pen of joggen wel een individuele sport maar vaste trainingsavonden met andere lopers van je eigen niveau is ook zo gek nog niet. Wat dacht je ver der van gevarieerde trainingen op ver schillende locaties met daarbij ervaren begeleiders. Of met gerichte tijden aan de gang op onze nieuwe kunststof atle tiekbaan zodat je af en toe een lekker ontspannen wedstrijdje kan lopen. Dat zijn allemaal van die dingen die het een stuk plezieriger maken of net die stok achter de deur zijn om toch te gaan en het vol te houden. Het indivi duele van de sport, de nieuwe kunst- stofbaan en het niet vast zitten aan een bepaald terrein geeft het voordeel dat je er van uit kan gaan dat een training altijd doorgaat wat voor weer het ook is. Ben je met tien of met twintig per sonen iedereen kan trainen in zijn eigen tempo. Ben je nog hartstikke jong of alweer een jaartje ouder, getraind of ongetraind het maakt alle maal niet uit er is altijd een groep die het tempo loopt waar jij je lekker bij voelt. De nieuwe beginnersgroep is wel speciaal gericht op de ongetrainde lopers die vooraan willen beginnen maar ben je al wat verder dan kan je met een van onze andere groepen mee Speciaal voor de ongetrainde lopers: De beginnersgroep Om nu verantwoord te kunnen beginnen en alle informatie over lopen in een keer aan een grotere groep te kunnen geven beginnen we met een nieuwe beginnersgroep. Op die manier is het beginpunt van training voor iedereen hetzelfde en starten we hele maal bij het allereerste begin. Rustig aan en verantwoord beginnen dat is het belangrijkste om met plezier te kunnen gaan lopen. Dan kan ook jij na een half jaartje 1 uur lang er tegenaan. Lijkt dit je wat kom dan op dinsdag 5 oktober 1999 om 19.00 uur naar ons clubge bouw 't wisselpunt" bij de atletiek baan. Een goed en verantwoordt begin is het halve werk en dat geldt ook voor deze sport. En om je tot niets te ver plichten en gewoon te kijken of het wat voor je is kan je de eerste 4 weken gra tis meetrainen. Informatie Zou je vooraf nog graag iets willen weten of wat meer bijzonderheden over hardlopen horen dan kun je daar voor terecht bij de volgende personen: Anja Gooren, tel. 589486, Jan Maessen, tel. 589488. Ledenvergadering Wij nodigen u uit voor de algemene ledenvergadering op dinsdag 14 sept. om 20.00 uur. Deze vindt plaats in de vergaderruimte in zwembad De Sprank. Tijdens de algemene ledenvergade ring op 14 april jl. stond de bestuursver kiezing op de agenda. Aftredend en niet herkiesbaar waren de heer George den Teuling, voorzitter en mevrouw Martha Gommans, secretaris. Eventuele kandi daten voor het bestuur hebben zich toen helaas niet gemeld. Inmiddels heeft het bestuur Jos Christians bereid gevonden toe te treden tot het algemeen bestuur. Rest nog een vacature. Het is in ons aller belang dat ook deze vacature zo spoedig mogelijk opgevuld wordt. Kandidaten en/of tegenkandidaten kunnen zich tot een week voor de algemene ledenvergade ring melden bij de heer Peter Hanen, waarnemend voorzitter, tel. 0478- 550072. Ook voor nadere informatie kunt u bij hem terecht. Uw aanwezigheid wordt ten zeerste op prijs gesteld. Synchroonzwemmen Aanslaande vrijdag begint het jaar lijkse kamp. Iedereen die meegaat wordt om 17.00 uur bij de Wetteling verwacht. Iedereen die niet meegaat wordt zater dagmorgen om 09.30 uur verwacht op het adres dat aan jullie gegeven zal wor den. Er wordt dan tot 12.00 uur geoe fend voor de show. Probeer zoveel mogelijk te komen. De training vervalt dus dit week end! Op 10 oktober 1999 zullen op de ter reinen van het NKB-Centrum in Wanroij de open Nederlandse kampioenschap pen SGW-Mennen worden gehouden onder auspiciën van de NKB. Dit houdt in dat de deelnemers, enkel- en twee spannen paarden en pony's, eerst een dressuurproef moeten laten zien, vervol gens een vaardigheidsparcours, waarbij de ballen op de kegels moeten blijven en aansluitend een wegparcours met daarin zes imponerende hindemissen, waar de echte stuurmanskunst bij komt kijken. Deze prachtige multi-functionele hin dernissen, die reeds voor een deel het strijdtoneel waren tijdens de marathon van vorig jaar, zullen de deelnemers een fantastische wedstrijd garanderen. Aangezien de hindernissen rond en zelfs in de manege liggen en vooral de waterbak en de 'kamelenrug' door hun keuzemogelijkheden een mooi schouw spel beloven, is deze wedstrijd voor zowel publiek als deelnemers heel goed te volgen, wat het zeker zo aantrekkelijk maakt. De wedstrijd is open voor combina ties van zowel de NKB, de KNF en de NBVAP van de klassen 1, 2 en 3 en begint om 09.30 uur. Rick Philipsen, lid van de Koninklijke Handboogsportvereniging Diana 1897 Venray is Nederlands kampioen geworden bij de junioren tot 13 jaar. De'handboogsport kent verschillende disciplines. De wedstrijdvorm Outdoor wordt over verschillende afstanden verschoten. Voor de leeftijdscategorie tot 13 jaar is dit 40. 30 en de 20 meter. Op elke afstand worden 36 pijlen verschoten en de totale wed strijd duurt circa 6 uur. De Nederlandse kampioenschappen werden dit jaar bij Landsman Unie te Schijndel gehouden. In totaal namen 74 schutters deel. Op de eerste afstand zijn zes proefpijlen toegestaan om afstellingen van het materiaal te corrigeren op plaatselijke invloeden. Traditioneel treffen de schutters elkaar als eerste op de langste afstand en wel de 40 meter. Rick wist deze winnend af te sluiten en ging met een voorsprong van 6 punten de tweede ronde in. Zondag 12 en zaterdag 18 september in Wanroij In de tweede serie, op 30 meter, werd de puntenvoorsprong tot 25 vergroot. Uiteindelijk werd ook de derde serie gewonnen en na 108 pijlen had hij een voor sprong van 32 punten op zijn naaste concurrent R. Custers van de Lauwerkrans uit EU. Nabij het NKB-Centrum in Wanroij beleven de ponyruiters en -amazones van de NKB (de Nederlandse Katholieke Bond van landelijke rijver- enigingen en ponyclubs) op zondag 12 en zaterdag 18 september hun hoogte punt van het seizoen. Dan worden namelijk de nationale ponykampioen schappen van deze bond gehouden. Bijna tienduizend ruitertjes en amazo nes hebben in de afgelopen maanden op kring- en gewestelijke wedstrijden gestreden om afgevaardigd te worden naar het NKB-bondsconcours, het belangrijkste ponyevenement van het jaar. Na het succes van vorig jaar, is ook dit jaar de zaterdag toegevoegd, om ook de klasse Beginners de gelegenheid te geven om op de prachtige terreinen van Wanroij te strijden om de hoogste eer, in alle categorieën en klassen, zowel sprin gen als dressuur. Om het programma op zondag enigszins te ontlasten, worden alle L-rubrieken eveneens verreden op zaterdag. Tevens worden op zaterdag alle B- en L-klassen verreden in dressuur en sprin gen voor paarden. Op zondag gaan vanaf 10.00 uur 's morgens de geselecteerde combinaties de strijd met elkaar aan om de kam pioenstitels in de individuele dressuur, springen en in de afdelingsdressuur met vier- en achttallen. Vooral in de verrichtingen van de achttallen is het publiek zeer geïnteres seerd. wat blijkt uit de overvolle tribu nes bij deze discipline. De twee hoogst geplaatste achttallen uit de klasse Zwaar rijden om 13.15 uur een overkamping op het hoofdterrein. Het achttal van 't Halster uit Oisterwijk. onder leiding van Jan Berkelmans, is houder van de bondsstandaard. Ook in de gewestelijke titelstrijd werd dit achttal kampioen in de hoogste klasse. Vanuit het gewest Limburg zal afgevaardigd worden het achttal van Rijdt met Beleid uit Meerlo, onder leiding van Jan Custers. In de individuele dressuur in de hoog ste klasse Z2, categorieën CD en E, zal het erg spannend worden. In het gewest NCB kon zich als kampioen laten huldi gen in de categorie E Kelly Pijnenburg uit Den Dungen met Chardon en in de categorie CD Corina v.d. Gevel uit Oerle met Nordy. Deze laatste combina tie is een ervaren combinatie die ons land onlangs vertegenwoordigde tijdens de Europese Kampioenschappen in het Zweedse Strömsholm en een mooie derde plaats behaalde met het landen team. Ook tot de top van het gewest Limburg behoort een combinatie die hoge ogen kan gooien tijdens de NKB- kampioenschappen, namelijk Vivian de la Roy uit Beek met Jermaine (categorie CD), in de categorie E klasse Z2 wordt Wieteke Kosters uit Milsbeek met Jelly afgevaardigd. Vanuit het gewest ABTB wordt Kitty Buil uit Giesbeek afgevaar digd met haar pony Goldwin. Ook bij het springen worden de belangrijkste rollen toebedacht aan de gewestelijke kampioenen. Dat zijn in de categorie D klasse ZZ de NCB-kam- pioen Thijs v. Doremalen uit Rosmalen met de pony Mccloud, vanuit de ABTB Kirsten Borchert uit Lonneker met Kimberley Pacaya en vanuit het gewest Limburg Wendy Hermans uit Haelen met Golden Lady. Naast de titelstrijd voor dressuur- en springruiters staan er ook kampioen schappen met hackney's op het pro gramma. Deze hackney's worden echter niet door kinderen maar door ouderen voorgereden.Er zijn wedstrijden met een- en tweespannen. Tussen de bedrijven door kunnen de bezoekers zich verpozen in het aantrek kelijke zeer ruim opgezette strodorp. Niet alleen voor een 'natje en een droog je' kan men daar terecht, maar ook voor bijvoorbeeld ruiterartikelen e.d. Voor de kinderen is er een draaimolen met echte pony's, voor een gratis ritje en een groot luchtkussen zodat de jeugd zich lekker uit kan leven en de ouders kunnen genieten van de sport. Een toegangskaartje kost per dag ƒ10.-; kinderen t/m 11 jaar hebben onder geleide gratis toegang. Voor een zitplaats op een van de tribunes, al dan niet overdekt, hoeft niets bijbetaald te worden. Ook parkeren is gratis. Rick (midden) bij het invullen van de scorebriefjes tijdens de wedstrijd

Peel en Maas | 1999 | | pagina 20