Natuurwerkdagen in De Peel LLTB start opruimactie zwerfasbest Kamp Beertjes geslaagd Opkomen voor jezelf en omgaan met de ander Vrouwen helpen vrouwen op weg Regiokalender Spetterend weekend Atletiek Vereniging Venray 'Week van het platteland Plusmarkt geeft 7 miljoen producten weg Verantwoord afslanken bij 'Slank-klup' Beurs winter- kinderkleding en baby artikelen PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Open dag voor kinesiologie Landelijke collecte Prinses Beatrix Fonds PEEL EN MAAS ELKE WEEf f UW NIEUW! PEEL EN MAAS donderdag 9 september 1999 - PagJ Gratis Pakket van de Eeuw De pakkettenactie van Plusmarkt in het najaar is bekend. Dit jaar pakt deze super marktformule in heel Nederland nog spectaculairder uit met een Pakket van de Eeuw. De klant kan sparen voor een zeer goed gevuld Pakket van de Eeuw met gratis artikelen. De waarde van dit pakket is dit jaar maar liefst 100 gulden. Het getal 100 symboliseert het laatste jaar van deze eeuw. Hiermee wordt op een spraakma kende wijze de overgang naar het nieuwe millennium ingeluid. De spaaractie voor dit Pakket van de Eeuw loopt van maandag 6 sep tember tot en met zaterdag 20 november. In deze periode kan de consument volle spaarkaart(en) inle veren. Bij iedere 10 gulden aan boodschappen ontvangt de consu ment een gratis zegel. Met 100 zegels is de spaarkaart vol. Een volle spaarkaart kan worden inge ruild voor een tegoedbon, waarmee zaterdag 11 december het gratis pakket kan worden afgehaald. In het pakket zitten 35 producten van gerenommeerde merken, ook vers producten. Maar omdat deze laatste uiteraard beperkt houdbaar zijn, vindt men hiervoor in het pakket waardebonnen. Nog nooit eerder heeft Plusmarkt zoveel gratis pro ducten in één keer weggegeven. Verwacht wordt dat er in het Nederland op één dag in totaal circa 200.000 gratis pakketten door con sumenten zullen worden afgehaald. Komende zaterdag gaat het 21e seizoen van het vrijwillig land schapsbeheer in De Peel weer van start. Werkgroep Behoud De Peel prijst zich er gelukkig mee dat het 'zaagploegje' nu al 20 jaar heeft weten stand te houden, ook in een tijd dat mensen met tijd over al maar moeilijker te vinden zijn. Het zal wel komen omdat het niet alleen ontzettend zinvol, maar ook nog gezellig en relaxed werken is. Iedereen is van harte welkom: boeren, burgers en buitenlui, jeugd en grijsaards, nieuwelingen en oud gedienden, groepen en eenlingen. Samen met ervaren Peelkenners kunnen de deelnemers de ruigheid en de weerbarstigheid van de laatste ongebaande wildernis van het zui den ervaren, maar ook de liefelijk heid, de unieke geschiedenis en de grote natuurlijke rijkdom van het gebied ontdekken. En dan nog genieten van het landschap, waaraan we met de zaag in de hand zelf aan bijdragen. Voor gereedschap wordt gezorgd, speciale kracht, handig heid, ervaring of fanatisme zijn absoluut niet nodig. Wel raden we iedereen aan laarzen aan te doen en we vragen nieuwkomers om zich van te voren even te melden bij onderstaande telefoonnummers. Wat, waar, wanneer? We helpen het Peelgebied weids en open hou den door het afzagen van dunne en dikke berkebomen; verder dammen we bijvoorbeeld wat greppels af in verdroogde gebieden. Meestal wer ken we in de Deumese Peel bij Liessel, maar steeds meer ook op andere, door De Peel verspreid lig gende plekken bij Griendtsveen, Ysselsteyn, Helenaveen, Neerkant en Meijel. De werkdagen worden elke twee weken gehouden op zaterdagen van september tot en met februari en in de voorafgaande week aangekon digd in de lokale pers. De data voor dit jaar zijn: 11 en 25 sept., 9 en 23, okt., 8 en 20 nov., 4 en 18 dec.. Nieuwjaarsdag, 15 en 19 jan., 12 en 28 febr. Komende zaterdag 11 september ondernemen we een expeditie naar de moeilijk bereikbare 'vlakte van Minke' in het hart van de Deumese Peel. Op 18 september hebben we een speciale dag tussendoor om een grote groep enthousiastelingen te ontvangen van het IVN Heeze- Leende en uit de provincie Zeeland. Deze groepen verzamelen om 09.30 uur bij de kerk van Griendtsveen en gaan naar een heideveldje in de buurt van het vakantiekamp aldaar. Verzamelen: zaterdag 11 septem ber om 09.00 uur bij de kerk in Liessel. Laarzen meenemen. Aanmelding: tel. 0492-515683 of 0493-319610. De LLTB start deze maand met een grootscheepse opruimactie van agrarisch zwerfasbest. Agrariërs kunnen dit najaar losliggende ast- besthoudende materialen op diverse plaatsen inleveren tegen een geredu ceerd tarief.Daarvoor worden spe ciale verpakkingsmaterialen ter beschikking gesteld zodat alles vei lig en efficiënt kan worden wegge werkt. Asbest was tot voor kort een veel gebruikt materiaal in de land- en tuinbouw. Tot voor het verbod op verkoop in 1993 is in totaal zo'n 170 miljoen vierkante meter asbest houdend plaatmateriaal afgezet in de sector. Naar schatting is op 90 procent van de agrarische bedrijven asbest als bouwmateriaal gebruikt. Asbest is veel toegepast omdat het relatief goedkoop bouwmateriaal is en erg lang meegaat. Het zit vaak in dakbedekking in de vorm van golf platen, ventilatiekappen, leien en andere platen, als gevelbekleding of spouwplaten, plafonds, vensterban ken, voederbak-elementen, stalaf- scheiding etc. BESLUIT In 1993 heeft de Nederlandse overheid via het Asbestbesluit ver boden om asbest te bewerken, ver werken of in voorraad te houden. Dit besluit heeft ook gevolgen voor de land- en tuinbouwbedrijven. Binnen enkele jaren wordt de oprui ming van asbest verplicht en de opruimkosten nemen alleen maar toe. Daarom leek het de LLTB goed nu alvast te beginnen met het vrij willig opruimen van zwerfasbest. De opruimactie zwerfasbest biedt Agrariërs in Limburg een prima gelegenheid om zelf op een goedko pe en verantwoorde manier van het zwerfasbest af te komen. In de actie waarbij de boeren en 'tuinders zelf het materiaal verzame len en verpakken, gaat het dus om zwerfasbest en niet om bouwasbest. De verwijdering van in gebouwen verwerkt asbest dient aan gespecia liseerde bedrijven te worden overge laten. Zwerfasbest is alle asbest dat geen onderdeel uitmaakt van een bestaand gebouw of installatie en dat veelal voor het oprapen ligt of nog in voorraad is. Alle leden krij gen deze week met het ledenblad Land Vee/OOGST een folder en deelnameformulier meegestuurd waarin de procedure voor aanmel ding wordt uitgelegd. Ter voorberei ding kan men zelf al het bedrijf langs lopen en een lijst aanleggen van het zwerfasbest dat men aan treft. Na inschrijving en ontvangst van de benodigde verpakkingsmateria len voor het zelf inpakken, kan het asbestafval later dit jaar worden klaargemaakt voor transport naar de verzamellocatie waar de zakken door de deelnemers zelf worden afgeleverd. LLTB-leden kunnen deelnemen voor een gereduceerd tarief, dankzij de financiële onder steuning van de provincie en het ministerie van Landbouw. Ter voor bereiding worden binnenkort in totaal vier voorlichtingsbijeenkom sten gehouden. Daar worden spelre gels van deze actie nog een toege licht en kan men ook met vragen terecht. Een bijeenkomst is op 16 september in De Zandhoek in Wanssum. Slank-klup is een landelijke orga nisatie en werd opgericht in 1988. Het hoofdkantoor is gevestigd in Brucht. Zij hebben in Nederland veel groepen. Dit komt, naast de goede afslankresultaten die de cliën ten behalen, ook omdat de contribu tie betaalbaar is. De leidsters zijn vrouwen die uit eigen ervaring weten hoe moeilijk het is om af te vallen en op gewicht te blijven. Zij worden getraind en gesteund door een team van gespe cialiseerde mensen, bij wie ze met al hun vragen terecht kunnen. Bij deze organisatie kunnen men sen op verantwoorde wijze overtol lige kilo's verliezen. Zij werken met een menu dat gebaseerd is op de richtlijnen van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding en op de Nederlandse eet gewoonten. De menu's worden samengesteld door een diëtiste. De groepen worden vooral bezocht door vrouwen, maar ook mannen, jongens en meisjes vanaf 10 jaar kunnen er terecht om af te slanken. Voor hen en ook voor vege tariërs, aanstaande- en voedende moeders hebben zij aangepaste menu's. Bel voor informatie: 0478- 550851. Leiding en kinderen van Scoutingroep De Beertjes, een groep met verstandelijk en meer voudig gehandicapten van Scoutingvereniging De Peelspeurders, kunnen terugkijken op een geslaagd kamp. Thema van dit jaar was spiegelbeeld en omdat wij allemaal in een betoverde spie gel hadden gekeken gebeurde er de meest rare dingen. Zo zouden wij kippensoep eten en was dit ineens erwtensoep, enkele personen van de leiding waren plot seling heel erg oud geworden. De pijlen van de speurtocht stonden in een omgekeerde richting en moes ten wij eten van mini servies en was het brood, de vlees- en zoetwaren in miniatuur. Dit zijn nog maar enkele voorbeelden van wat er door de betoverde spiegel verkeerd ging. Ook zijn er twee Russische kinderen met ons mee op kamp gegaan, die het in hun thuissituatie niet zo goed hebben als wij hier. Reden dat wij hiervoor gekozen hebben is dat, wij van De Beertjes al regelmatig gesponsord zijn geworden door het bedrijfsleven of verenigingen, die door op welke manier dan ook ervoor hebben gezorgd dat het ons goed ging. Zo ook dit kamp, hebben slagerij Verschuuren, en Bistro Restaurant Aquarius uit Venray, Taxibedrijf Munckhof uit Horst en goochelaar El Magico uit Tegelen ervoor gezorgd dat wij weer wat extra over hebben gehouden, zodat onze twee Russchische vrienden mee konden op het kamp. Wij hopen dan ook dat wij in de komende jaren weer op jullie steun mogen rekenen. Natuurlijk: Alles komt goed, dit was het motto van de leiding, en zo was het dan ook! Na het kijken in een spiegel van een andere kleur, als waar wij in gekeken hadden, was de betovering weer ongedaan gemaakt en konden wij vanuit Vènlo weer met een gerust hart terug naar Venray. Heeft u ook interesse om gastge zin te worden voor één of meer Russische kinderen tijdens de vakantieperiode neem dan vrijblij vend contact op met Cura, tel. 032- 89566576. Voor het aanmelden of meer informatie, over scouting voor ver standelijke en/of meervoudige gehandicapten in Venray en omstre ken, kunt u telefonisch contact opnemen met Roos Torna, tel. 0478- 512975 of Johan Pouwels, tel. 0478- Een training voor jongeren van 12 tot 18 jaar In oktober/november 1999 start o.a. in Venray een groep voor jonge ren in de leeftijd van 16 tot en met 18 jaar. Als jij je onzeker voelt in het omgaan met leeftijdsgenoten, als je niet goed tegen kritiek kunt, of als je het moeilijk vindt om op een goede manier voor je eigen mening uit te komen, dan is een sociale vaardig heidstraining misschien wel wat voor jou. In deze sociale vaardig heidstraining leer je in een groepje leeftijdsgenoten hoe je dit soort pro blemen kunt aanpakken. In maart 2000 start de groep jon geren in de leeftijd van 12 tot 16 jaar, ook in Venray. Deze trainingen bestaan uit twaalf bijeenkomsten van anderhalf uur, worden gegeven door twee begeleiders van Stichting Synthese en van de RIAGG Noord- Limburg. De kosten voor de training bedragen ƒ20,-. Voor meer informatie of aanmel ding kun je (of een van je ouders) terecht bij Henk Verstappen, ortho pedagoog preventiewerker RIAGG Noord-Limburg, tel. 077-3550300 of Petra Gerrits, maatschappelijk werker Synthese, tel. 077-3978500. Jezelf beter leren kennen in Venray Vido-Venray start in september 1999 een cursus in Venray. Vido is een zelfhulp-organisatie, die uitgaat van de eigen kracht van vrouwen. Door inzicht en door herkenning, de aandacht en het begrip dat de vrou wen elkaar kunnen geven, zijn vrou wen in staat om hun eigen leven onder ogen te zien. Vido houdt zich bezig met het lijf, het leven en de toekomst van alle vrouwen tussen 35 en 65 jaar. ook zij die zich willen voorbereiden op deze nieuwe levensfase, zijn wel kom. Wat kunt u verwachten? Contact met leeftijdgenoten; Peuterspeelzaal Robbedoes te Oirlo organiseert een tweedehands beurs voor kinderkleding en wel op zondag 12 september van 11.00 tot 13.00 uur in gemeenschapshuis De Linde, Hoofdstraat 34 te Oirlo. Bent u op zoek naar een tweede hands box, buggy, kinderstoel, cam pingbedje, fietsstoeltje, wandelwa gen of iets dergelijks, kom dan kijken, want er zit beslist iets voor u bij. Wij hebben een ruime keuze. Wilt u winterkleding (kinder-car- navalskleding) of baby-artikelen (m.u.v. speelgoed) te koop aanbie den met een maximum van 50 stuks, neem dan contact op met een van de volgende telefoonnummers: 0478- 571216,571835 of 571982. De verdeelsleutel is als vanouds, namelijk 70% voor de aanbieder en 30% voor de peuterspeelzaal. Artikelen die niet retour genomen worden gaan naar de kindertehuizen in Polen. Opbrengst en/of spullen ophalen op zondag 12 september van 14.45-15.00 uur bij gemeen schapshuis De Linde. informatie over de overgang; uitwis seling van persoonlijke ervaringen; ontwikkeling van eigen deskundig heid. Wat wordt er van u verwacht? Bereid zijn om uw ervaringen met anderen te delen; naar elkaar luiste ren. Belangstelling? Deze cursus start op dinsdag 14 september en bevat twaalf bijeen komsten. De cursus wordt gehouden bij de Volksuniversiteit, Oostsingel 73a te Venray, aanvangstijd 13.45 uur tot 16.00 uur. De eigen bijdrage bedraagt 60,- incl. koffie/thee. Inlichtingen en opgave: Miep Kusters, tel. 0478-588180, Raydei Koebeer, tel. 515794; Marie-Luise Hazeleger, tel. 513910 of Joke Phillipson, tel. 550851. PE3EDLENMAAS 'n abonnement waard Zaterdag 11 september is lande lijk een open dag voor kinesiologie. Kinesiologie is een natuurgenees wijze waarin de kennis van de meri dianen, de chiropractie, fysiothera pie en voedingsleer wordt samengevoegd. De kern van de methode vormen de spiertesten, waarbij een zeer lich te druk op de spier wordt uitgeoe fend. Kan de spier deze druk niet weerstaan dan spreken we van een geblokkeerde spier. Deze blokkade, ofwel onbalans, in de spierspanning kan ontstaan vanuit de structuur, voeding of de emoties. Het lichaam wil deze onbalans onder worden brengen en doet dit door middel van klachten. Enkele voorbeelden hier van zijn hoofdpijn, spierpijn, faal angst, depressie, leer-, slaap- of con centratieproblemen. Met deze klachten spreekt het lichaam zich uit en de kunst is deze taal onder woor den te brengen en te begrijpen. Binnen de kinesiologie staat niet de klacht centraal, maar de totale mens. Correcties gebeuren door middel van bepaalde massagetechnieken en oefeningen, waarbij bloed-, lymfe- en meridiaancirculatie een belang rijke rol spelen. Ook de samenwer king tussen linker- en rechterhersen- helft wordt gestimuleerd, omdat dit belangrijk is voor onze concentratie, coördinatie en emotionele ontwik keling. Wilt u meer weten over kine siologie, dan bent u van harte wel kom in de praktijk van Henriëtte Wismans-Janssen, Vliezenweg 1, 5801 JC Venray, tel. 516517 op zaterdag 11 september tussen 11.00 en 16.00 uur. Andere natuurgeneeswijzen die in de praktijk gebruikt worden zijn (sportmassage, voetreflex en Reiki. Van 12 tot en met 18 september zal weer de jaarlijkse landelijke collecte van het Prinses Beatrix Fonds worden gehouden. Het Prinses Beatrix Fönds is het Nationaal Fonds ter bestrijding van spierziekten, polio, ziekte van Parkinson, ziekte van Huntington, Multiple Sclerose en spasticiteit. Beschermvrouwe van het fonds is Hare Majesteit de Koningin. Het Prinses Beatrix Fonds doet veel goed werk in Nederland en besteedt een groot deel van haar inkomsten aan wetenschappelijk onderzoek. Daarnaast wordt veel hulp geboden aan individuele patiënten. Het Prinses Beatrix Fonds ondersteunt het werk van vijf patiëntenbelangenverenigin gen. Dit zijn de Vereniging Spierziekten Nederland, de Multiple Sclerose Vereniging Nederland, de BOSK, een vereniging van ouders met gehandi capte kinderen, de Parkinson Patiënten Vereniging en de Vereniging van Huntington. Deze verenigingen lichten patiënten voor en geven onder andere ondersteuning bij lotgenotencontacten. Het werk van het Prinses Beatrix Fonds zal moeten worden voortgezet en uitgebreid mede om de kwaliteit van leven van de patiënt te blijven ver beteren. Dit kan alleen door de collectanten niet voor niets langs te laten komen. Geen collectant aan de deur gehad? Maak dan uw gift over op giro 969 t.n.v. het Prinses Beatrix Fonds! Uw gift wordt bijzonder gewaardeerd. Het Prinses Beatrix Fonds is houdster van het keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Wie wil helpen collecteren is van harte welkom. Voor nadere informatie: Lies van Bavel-v. Nicuwenhoven, Aibionstraat 9, 5809 AB Leunen, tel. 0478-582193. Peel en Maas Is een blad dat zich richt op Venray en directe otnj ving, We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en M Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenemen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaction kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 11 september: De deathmetalbands Pandemia, Sublime Cadaveric Decompositie Necronomical Crucifixion maken het podium van OJC Gaellus in Tietu Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 11 en zondag 12 september: in Deurne zetten in het kader van de eerste Open Monumentendag aantal monumenten hun deuren open voor het publiek. Het gaat on andere om de kastèelruïne, het Dinghuis, dc Maria Vredeskape! Holten's Molen. Zondag 12 september: Hobbyshop-cursuscentrum Nellie Snellen aan de Markt 23 in Seven verzorgt hobbydemonstraties in haar leslokalen. Bezoekers zijn tus 10.00 en 17.00 uur van harte welkom. Zondag 12 september: Op het terrein van het Bevrijdingsmuseum in Groesbeek vindt van tot 17.00 uur een bevrijdingsmarkt plaats. Er zijn diverse kramen met! startikelen en een grote rommel- en boekenmarkL Zondag In Deurne vindt de 14e editie van de Halve Marathon Deurae plaatst programma begint om 11.00 uur. Start en finish bevinden zich rond! marktplein. Zondag 12 en zondag 19 september: Maar liefst 53 kunstenaars in Noord-Limburg zetten de deuren van atelier open voor het publiek. Op beide zondagen vindt van 12.00 tot uur de Open Atelierroute plaats. Voor meer informatie: Carla Verhoé telefoon (077)4752674. Zaterdag 18 en zondag 19 september: Het Gemini Ensemble opent het nieuwe seizoen van Music-Ay en twee concerten in galerie Pictura in Aijen. De concerten zijn zaterdag 20.00 en zondag om 12.30 uur. Zaterdag 18 en zondag 19 september: In Milsbeek vindt de twaalfde editie plaats van Keramisto. Öp bt jen van 10.00 tot 18.00 uur is het terrein aan de Mookerplas een rijke ontmoetingsplaats voor keramisten, galeriehouders, verzamelaars liefhebbers. Zondag 19 september: In Oss vindt opnieuw de traditionele Viesroann triatlon plaats. Er gestart worden op de onderdelen 1/4 prestatief, 1/4 recreatief, 1/4 trio recreatief en de minitriatlon. Voor meer informatie/inschrijving WijfTelaars, telefoon (0412)632083. mm ag 3 oktober: Stichting Het Limburgs Landschap verzorgt een paddestoelexcursï nationaal park De Hamert/Maasduinen. Het vertrek is om 14.00 uur va de parkeerplaats bij het pannekoekenhuis langs de Rijksweg in Wellerfi Tot 1 november: In verpleeghuis Elzenhorst in Horst exposeert Marjo van Beek,? thema van de verschillende kunstwerken is de zee. Afgelopen weekend is de atletiek vereniging op kamp geweest met de jeugdatleten en de G-atleten. De vrijdagavond werd ingevuld door opdrachten die uitgevoerd moesten worden door de atleten. Hierbij werd de creatieve kant bij velen ontdekt, zangtalent was er genoeg. Na een korte nachtrust stond er voor de atleten een wed strijd gepland. De pupillen werden van harte welkom geheten op de atletiekbaan in Hulst. Hier werden goede prestaties geleverd. De junio ren en de senioren hadden een wed strijd in Temeuzen. Helaas was deze wedstrijd niet druk bezocht maar onze atleten hebben goede prestaties geleverd. Juul Smits verbeterde zijn pr met hoogspringen tot l.TOm. Voor de G-atleten stond er een dagje Vlissingen op het programma. Na de boottocht werd er een flink stuk gewandeld wat beloond werd met een heerlijk ijsje. Na afloop kwamen alle graij weer bij elkaar om te eten em overgebleven energie te verbi in het zwembad. En er was wedstrijd nog energie genoeg De zondag werd mede doe goede weer een geweldige afsli van het kamp. Er kon naar h; gekanood, gewaterfietst gezwommen worden. Na de •- nick bij het water werd het alw tijd om naar huis te gaan. Het geweldige kamp, met d aan de weergoden, zat er helaas weer op. Het was een gezel "A~ kamp, waar nog lang over gepraat zal worden. Heb jij ook zin om mee te g met zo'n kamp volgend jaar, mek dan aan bij de atletiekverenigi Dan kun je eerste een maand a proef draaien en als je het steeds leuk vindt lid worden. In het kader van de 'Week van het platteland' organiseert de LLTB afd. Venray en Ysselsteyn een tocht langs onze 'ondernemers van natu re'. Deze tocht kan per fiets - skee ler (evt. auto) worden afgelegd en de afstand bedraagt circa 25 km. Het is een gezellige doe-, leer-, luister en natuurtocht waaraan ook nog een wedstrijdelement verbonden is. We noemen deze tocht dan ook de Agro-info oriëntatietocht, op zon dag 19 september van 13.00 tot 17.00 uur. De deelnemers worden via een oriëntatieroute wegwijs gemaakt in de wereld van het agrarisch onder nemen. Via vragen die beantwoord kunnen worden door de Agro-infor- matieborden te lezen, omen de deel nemers op verschillende plaatsen waar o.a. een verhalenverteller ver telt over het boerenleven van vroe ger. Of wat dacht u van een kleine wedijver met uw medegenoten door spijker-slaan of hoefijzer gooien? Op z'n tijd een drinkpauze of een lekkere versnapering en daarom heen uitleg over de verschillende agrarische sectoren. Natuurlijk wordt de tuin ook niet vergeten, want de herfst komt eraan en dan zal er gesnoeid en opnieuw ingericht moeten worden. Maar hoe doen we dat? Voor de kinderen is er een leuke kleurplaat die veranderd kan worden tot kijkdoos. De volwassenen kunnen door de vragen op een juiste manier te beantwoorden een kans maken op een prachtige agrarische mand en een vlaggetje als souvenir. Deelnemers aan deze Agro-info oriëntatietocht kunnen zich voor ƒ2,- p.p. (kinderen onder de 12 jaar gratis) aanmelden bij de volgende opstapplaatsen: Boerderijcamping De Pionier, fam. Janssen, Deumeseweg 160 te Ysselsteyn of J. Michels Laanbomen, Volen 7, Heide-Venray. U ontvangt daar dan het vlaggetje, evt. de kleurplaat, de routebeschrijving en de vragenlijst die na invulling op de eindpunten weer ingeleverd kunnen worden. Jo PROVINCIAAL ONTBI Het Limburgs Agrarisch Jonge Kontakt wil niet ontbreken tijd r deze week. AJK Helden gaat groots ontbijt organiseren. Op markt in Panningen wordt op zat dag 18 september om 10.00 gestart met een ontbijt. Iedereei van harte welkom om de voornai lijk uit de streek afkomstige prod ten te proberen. De AJK heeft Ve ontbijt samengesteld met de boa en tuinder uit de buurt. U k cii genieten van Limburgs brood speciale kaas en diverse tuinbon Tel producten. Tijdens het ontbijt kt nen de agrarische jongeren een li lichting geven op de productiewi i van de producten en uitleg gei over de gang van zaken op een bi derij en tuinderij. Het unieke» het ontbijt is dat het u niks kt alleen een ritje naar Panningen. VOORLEZEN IN DE BH In de week van het plattel: Pet gaan de jonge agrarische vrouw We groepen een voorleesmiddag h Bui den in de bibliotheek. Ook in ®C bibliotheek van Venray worden ,el groepen drie t/m zes van de in s buurt gelegen basisscholen uitge digd te komen luisteren naar vet len over de boerderij. De voori smiddag in het kader van onderwijsproject. Dit project zt ervoor dat kinderen al op jonge k tijd in aanraking komen met agrarische sector. Want wie de je heeft heeft de toekomst. L -Pet SY lol Lrt 80

Peel en Maas | 1999 | | pagina 18