wet milieubeheer woningwet wet ruimtelijke ordening n Geen afval containers ruilen Verkeers maatregelen Merselo KCA TAXATIES nAnsJ Kennisgeving Commissies Inloopmiddag Fibromyalgie OJC Gryphus KBO biedt 'Hulp in de Huishouding' Informatiebijeenkomst reconstructie fietspad Stationsweg-St. Servatiusweg ^RATTINGEN bit Van Haren Autobedrijven behalen ISO 9002 PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS De Koets naar de bierfeesten in München Meisje bedreigd door fietser Aktie Jantje Beton! donderdag 9 september 1999 - Pagina 17 rop Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en irichtingen is verplicht om krachtens |e Wet milieubeheer een milieuver- ining aan te vragen. In de milieuver- unning worden milieuvoorschriften Ipgenomen in het belang van de lescherming van het milieu. )e procedure kent 2 fasen: de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit. Bij iedere fase wordt de beslissing op aanvraag ingevolge de Wet milieu eheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en 3.5 van de Algemene Wet iestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van |e gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer e verlenen aan: j. Voesten h.o.n. Floriade, Loonsedijk 6 te Merselo voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een sierteeltkweke- rij, gelegen aan Loonsedijk 6 te Merselo; 2. J.Janssen, Horsterweg 3 te Leunen voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een slachterij en vleesgroothandel, gelegen aan de Horsterweg 3 te Leunen. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 9 september 1999 tot en met 7 oktober I999 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrek king tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van beden kingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Venray, 9 september 1999 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in rtikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de de afgelopen week bij burgemees- er en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. het bouwen van een bergruimte aan de Penningkruid 64 te Venray tnv R.M. Rademaker, Penningkruid 64; het bouwen van een bedrijfsge bouw aan de Metaalweg 14 te Venray tnv Biturec, Veldstraat 22 te Merselo; het bouwen van een wintertuin aan de Pavanestraat 32 te Venray tnv P.D.M. van den Broek, Pavanestraat 32; het vergroten van de woning aan deAsselberghstraat 8 te Oostrum tnv Raedts Bouwbedrijf B.V., Postbus 5014 te Venray; het plaatsen van een zichtscherm langs de A73 (Venray-Noord) tnv Gemeente Venray, Postbus 500 te Venray; het vernieuwen van het duivenhok aan de Horsterweg 26a te Castenray tnv W.H.H. Gellings, Horsterweg 26a; het vergroten van de woning aan de Boterbloem 27 te Venray tnv A.A.S. van Bommel-Franssen, Boterbloem 27; het plaatsen van een beeldhouw werk hoek Mgr. Hanssenstraat/Geys- terseweg te Oostrum tnv Dorpsraad Oostrum, Stationsweg I38a te t Oostrum; het bouwen van een dakkapel aan de Drabbelsweg 2 te Veulen tnv J.F.Pranger, Drabbelsweg 2; het vergroten van de woning aan de Julianasingel 3a te Venray tnv P.G.M. Goumans.Julianasingel 3a; het bouwen van een kantoor en K.C.A.-depot tbv milieustation I aan de Metaalweg ld te Venray tnv A.V.L. Logistiek B.V., Postbus I 139 te Maastricht; het bouwen/vernieuwen loods/showroon/kantoor aan de Hulst 8 te Oostrum tnv H. Pellens, Wilhelminastraat 30 te Venray; het bouwen van een garage/berg ruimte aan de Beekweg 56a te Merselo tnv L.C.J. Arts, Beekweg 56a. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor Onderstaande bouwplannen bouwver- Jinning verleend, het bouwen van een loods aan de Endepoel 9 te Merselo tnv G. de Mulder, Schaapskuil I a te Merselo; het renoveren garage/schuur aan de Deurneseweg 73 te Heide tnv S.H.G.J. van de Winkel, Deurneseweg 73; het vernieuwen van de opslag ruimte aan de OosterThienweg 4 te Oostrum tnv Stoffelhoeve Antiek,OosterThienweg 2. &i die menen door de afgifte van een ifmeer van deze vergunningen recht reeks in hun belang te zijn getroffen, tonnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het je van burgemeester en wethou- ers van Venray een gemotiveerd «waarschrift indienen en wel bin- en 6 weken na de dag, waarop de eschikking is toegezonden of uitge pit 'ie termijn wordt in ieder geval in £bt genomen, wanneer een bezwaar- chrift binnen 5 weken na dagtekening an deze publikatie wordt ingediend. louwtoestemming op bouwmelding Burgemeester en wethouders heb- ,en in de afgelopen week voor nderstaande bouwmelding bouw- aestemming afgegeven, bet bouwen van een berging aan de Pinksterbloem 25 te Venray tnv JH Martens, Pinksterbloem 25. Ji die menen door de afgifte van •«e bouwtoestemming rechtstreeks 'hun belang te zijn getroffen kunnen P grond van de Algemene Wet Ktuursrecht daartegen bij het colle- \A ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toege zonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, het bouwen van een bedrijfscom- plex aan het Keizersveld te Venray tnv Ter Horst Belegging B.V., Witveldweg 100 te Horst; het vergroten van de woning aan de Pinksterbloem 9 te Venray tnv T.J.W.J. van Ooi, Pinksterbloem 9; het plaatsen van een tuinhuisje aan de Maasheseweg 74 te Venray tnv H.P.Tissen, Maasheseweg 74; het bouwen van een serre aan de Hoenderstraat 42 te Venray tnv P.J.M. Claessens, Hoenderstraat 42; het bouwen van een bergruimte aan de Penningkruid 64 te Venray tnv R.M. Rademakers, Penningkruid 64; het vergroten van de woning aan de Hooipas 6 te Leunen tnv M.H.G. Claessens, Hooipas 6; het vergroten van de woning aan de Noordsingel 31 te Venray tnv D.J.J. van Soest, Noordsingel 31 het bouwen van een garage aan de Everestlaan 18 te Venray tnv R.P.M. Janssen, Everestlaan 18; - het plaatsen van een geluidscherm aan de Henri Dunantstraat te Venray tnv Gemeente Venray, Postbus 500 te Venray; het veranderen/vergroten woning aan de Grootdorp 89 te Merselo tnv P.J.G. Pubben, Grootdorp 89. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 10 september 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Procedurestart artikel l8aWRO t.b.v. bouwmelding Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel ding. het bouwen van een dakkapel aan het Sneeuwklokje 15 te Venray tnv W.J. Brokking, Sneeuwklokje 15. De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 10 september 1999 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan vragen. het veranderen/vergroten pand aan de Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum tnv Raedts Bouwbedrijf B.V., Postbus 5014 te Venray; het bouwen van 6 woningen aan de Wilhelmina Sangersstraat te Venray tnv B.B.O.M., Leijenbroekerweg 38 te Sittard; het bouwen van een kantoor en K.C.A.-depot tbv milieustation aan de Metaalweg ld te Venray tnv AVL Logistiek B.V., Postbus 1139 te Maas- tricht. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 10 september 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 9 september 1999 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Het is voorlopig niet mogelijk om (groene en grijze) afvalcontainers te ruilen in verband met de controle van de containers die al uitgezet zijn. De gemeente zal via de gemeentekrant laten weten wanneer het ruilen weer mogelijk is. De gemeente Venray start op maan dag 13 september a.s. met de aanleg van verkeersremmende maatregelen in Merselo. Door de werkzaamheden is het doorgaand verkeer in Merselo gestremd. Om Merselo toegankelijk te houden, wordt er gewerkt in drie fasen: 13 t/m 24 sept.: Kruising Grootdorp/Haag en kruising Grootdorp/Kleindorp. 23 sept. t/m 4 okt.: Kruising Veldstraat/Schaapskuil, komremmers Pas en Grootdorp. I t/m 12 okt.: Kruising Haag/Schaapskuil en komremmer Kleindorp. In het dorpsblad van Merselo (Os Krèntje) zullen de omleidingen en plattegronden gepubliceerd worden. Ook eventuele wijzigingen in de plan ning worden in het dorpsblad gepubli ceerd. Van 6 tot en met 24 september 1999 wordt het klein chemisch afval (kca) weer gratis opgehaald. De ophaalroutes zijn in maart 1999 via een bijlage bij de gemeentekrant gepubliceerd. Mocht u deze bijlage niet meer hebben, dan kunt u naar de gemeente bellen (0478-523333) om te horen wanneer het kca bij u in de buurt wordt opgehaald. U kunt uw chemisch afval ook gratis bij het milieustation aan de Acaciastraat aan bieden. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Voorbereidingsbesluiten Burgemeester en wethouders van Venray, maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 31 augustus I999 in voorbereiding heeft verklaard een (herziening van het bestemmings plan: - Milieustation Smakterheide voor een perceel gelegen aan de Metaalweg te Venray in verband met de realisatie van een regionaal milieustation; Landweert voor percelen gelegen aan de Klaproos, Kaardebol, Kleefkruid te Venray in verband met een bouwplan voor 28 woningen; Buitengebied voor een perceel gelegen aan de Haag 42 te Merselo in verband met de bouw van een woning met garage; Buitengebied voor een perceel gelegen aan de Boddenbroek 9 te Oirlo in verband met de uitbrei ding van de glasopstanden; Buitengebied voor een perceel gelegen aan de Deskesven 9 te Merselo in verband met de her bouw van een woning. Deze voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 10 sep tember 1999 en liggen met ingang van 10 september 1999 geduren de vier weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray. Venray, 9 september I999, Burgemeester en wethouders voor noemd, drs.J.F.H. A.B.Waals, burgemeester drs.A.W.M. de Bever, secretaris Commissie Begraafplaats De vergadering van de commissie Begraafplaats Boschhuizen vervalt op maandag 20 september I999. De eerstvolgende vergadering is op maandag 25 oktober I999. Als u wat meer informatie wilt over fibromyalgie door informatiemateri aal, of u wilt eens een praatje maken met lotgenoten en/of contactpersonen van de Nationale Vereniging voor Fibromyalgiepatiënten, dan bent u van harte welkom op onze informatiemid dag. dinsdag 14 september in het st. Elisabethziekenhuis, Merseloseweg 130 in Venray. Aanvang 14.00 uur. Een luisterend oor vindt u zeker bij ons! Info: Nelly Verkoeyen, tel. 077- 3875201. Op zaterdag 11 september vindt in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek de eerste editie plaats van Club StarTrax, een dansavond vol zeventiger en tachtiger jaren muziek. Heerlijke hits en tips uit 'de tijd dat alles beter was': Willem-Alexander hoefde zich geen zorgen te maken om een vriendin, Zuid-Afrika was apart en Tina Turner kreeg nog klappen. Ordinaire discokrakers, kille New Wave-klassiekers, onverstaanbare Nederpop en vergeten megahits. De dj's Hermanusse Polak maken er samen met de bezoekers een groot feest van en zullen zeer gewillig zijn waar het verzoeknummertjes betreft. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur en de entree bedraagt ƒ5,-. Meer informatie is te vinden op Internet http://come.to/gryphus Veel 50-plus mannen hebben nog twee linkerhanden als het om de dage lijkse huishoudelijke activiteiten gaat. Het kan al lastig zijn als de partner een dagje alleen uit wil maar het wordt soms echt een probleem bij langdurige ziekte of als de partner er niet meer is. Men wordt dan al gauw afhankelijk van familie, buren of hulp verlenende instantise. Om de zelfredzaamheid van deze senioren te bevorderen organiseert de KBO een cursus 'Handig in de Huishouding'. Inhoud van de cursus: een combinatie van leren koken en diverse huishoudelijke werkzaamhe den. In de les kan b.v. de eigen was gedaan worden. Ook wordt aandacht besteed aan kleine herstelwerkzaam heden van kleding en na de kookles wordt gezamenlijk gegeten. De cursus bestaat uit tien lessen van ongeveer 2,5 uur en wordt georgani seerd in samenwerking met de Volksuniversiteit. De cursus staat open voor alle 50-plussers in de gemeente Venray. Voor meer informatie en opgave kan met bellen met dhr. K. Holla, tel. 583472 of mevr. G. Reuling. tel. 583015. De afdeling Openbare Werken van de gemeente Venray organiseert op maandag 13 september 1999 een informatiebijeenkomst over de recon structie van het fietspad Stationsweg- St. Servatiusweg. De bijeenkomst begint om 19.00 uur in het gemeente huis van Venray. De bijeenkomst is openbaar en belangstellenden zijn van harte wel kom. -transpor VENRAY ^0478-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VEN RAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m" tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. Komend weekend feestelijk occasionspektakel Vlak voordat het zuiden van Nederland van hun welverdiende vakantie ging genieten, hebben de Van Haren Autobedrijven, met vestigingen in Venray en Boxmeer, het ISO 9002 certificaat binnen gehaald. De Van Haren Autobedrijven zijn al sinds 1930 officieel Ford-dealer in de regio Venray t/m Cuyk; vorig jaar is de knoop definitief doorgehakt en een planning gemaakt om ISO 9002 te gaan halen. Het behalen'van het certificaat is een - voorlopige - kroon op het werk van parttime kwaliteitscoördinator Ruud Stevens, die naast zijn overige werkzaamheden, het voortouw heeft genomen om alle in het bedrijf voor komende procedures te beschrijven en daar waar nodig aan te passen aan de ISO-normen; vervolgens zijn deze procedures geïmplementeerd, zowel in het Ford-dealerbedrijf in Venray als in Boxmeer. 'Aanvankelijk ging ik er van uit alleen het bedrijf in Venray te certificeren, maar omdat ons bedrijf in Boxmeer eind vorig jaar weer her opend is, wilde de directie toch beide bedrijven in één keer certificeren. Daar heb ik wel even tegen op geke ken, maar achteraf ben ik blij dat we het zo toch gedaan hebben; dit bena drukt nog eens dat we Venray en Boxmeer als één bedrijf zien met twee vestigingen. Overigens ben ik blij dat het gehele personeel zo'n positieve bijdrage heeft geleverd met betrek king tot het behalen van het ISO-certi- ficaat. Zonder deze bijdrage zou dit resultaat nooit zijn behaald', aldus Ruud Stevens. De beide directeuren Norbert en Stan van Haren zijn zeer tevreden met het behaalde resultaat, maar geven ook aan dat het hier nu niet bij ophoudt; "Kwaliteit is tegenwoordig een vanzelfsprekendheid, zonder kwa liteit heeft een onderneming niet eens bestaansrecht. Wij zien het ISO dan ook niet als een leuk papiertje aan de muur. maar als een tooi waarmee wij ons kwaliteitsniveau structureel en continue willen verbeteren'. OCCASIONFEEST Om dit feit te vieren zullen er in de maand september tal van activiteiten worden ontplooid; zo wordt er a.s. weekend van donderdag 9 tot en met zaterdag 11 september een spectacu lair occasionfeest georganiseerd. Alle occasions - dus ook die van de vesti ging Boxmeer - in totaal meer dan 100, zullen dan bij de vestiging Venray aan de Raadhuisstraat 38 wor den getoond. Elk type Ford zal er ver tegenwoordigd zijn. van jong gebruikt naar heel jong gebruikt, maar natuur lijk ook andere merken. Om het nog aantrekkelijker te maken, heeft de klant de keuze uit: lage rente-actie van 4.9% (minimale aanbetaling 25%, maximaal te financieren bedrag ƒ15.000,-) of gegarandeerde mini- mum-inruilwaarde van ƒ2.000,- (ken teken minstens 6 maanden op naam) of 10% korting op bij te betalen bedrag (tot maximaal ƒ1.500,- kor ting). Deze aanbieden gelden alleen van donderdag 9 t/m zaterdag 11 sep tember a.s.!Voor de zakelijke rijders, maar ook de particulier is natuurlijk welkom, wordt er in het weekend van donderdag 23 tot en met zaterdag 25 september een bedrijfswagen-week end georganiseerd. Tijdens dit week end zullen er verschillende soorten van bedrijfswagens (tot 3500 kg) wor den getoond, maar ook andere zaken kunt u dan bekijken zoals speciale uit voeringen, zoals koelwagens en luxe dubbele cabines, die m.n. voor de par ticulier heel interessant zijn; de inrich ting van een bedrijfswagen (stan daard- of maatwerk); belettering; aanhangers in allerlei uitvoeringen; laesing/fmanciering; reparatie-/onder- houdscontracten. SERVICE 2000-CONCEPT Buiten de verkoop van nieuwe en gebruikte personenauto's en bedrijf- wagens kunt u bij de Van Haren Autobedrijven ook terecht voor onder houd en reparatie, schade, verkoop van onderdelen en accessoires. Beide vestigingen werken met het zoge naamde Service 2000-concept van Ford; volgens dit concept wordt er door de service-adviseur met de klant een afspraak gemaakt. Tijdens deze afspraak zal - samen met de klant - de auto gratis geïnspecteerd worden en zal in overleg worden bepaald welke werkzaamheden wel en welke werk zaamheden niet uitgevoerd worden. Vooraf ontvangt de klant dan ook een kostenopgave, zodat hij/zij op het moment weet wat het zal gaan kosten. Voor klanten die vooraf geen afspraak wensen te maken, bestaat er bij beide vestigingen ook de mogelijk heid van Rapid Service; dit is een extra service, waar men terecht kan voor 'klaar terwijl u wacht'-werk- zaamheden voor een groot aantal reparaties op het gebied van banden, remmen, uitlaten, apk e.d. Rapid Service is vergelijkbaar met bestaande fastfit-organisaties, met dat verschil dat Ford achter de Rapid Service staat en men ook werkt met originele Fordonderdelen (met natuurlijk de bij behorende garantie) en dat tegen ster concurrerende prijzen. Voor het vijfde jaar alweer organi seert feestcafé De Koets een vierdaag se busreis naar het grootste volksfeest op aarde, de Octoberfesten in München die jaarlijks gehouden wor den in hartje stad. Alle bierbrouwers van München presenteren zich dan tij dens dit feest vandaar dat het ook wel de bierfeesten genoemd wordt. Het feest duurt twee weken en er komen ruim 6 miljoen mensen uit de hele wereld de bierfeesten bezoeken. Jaarlijks stromen er miljoenen liters bier door de tapkranen en gaan er ongeveer 700.000 kippen door de kelen van de bezoekers. Om over de ossen en varkens maar niet te spreken. De Kets gaat ook dit jaar weer pro beren om deze getallen wat op te hogen door er met een bus naar toe te gaan en mee te feesten. Dit jaar vertrekken we op vrijdag 24 september om 0.30 uur zodat we vrij dagmiddag rond het middaguur al aan ons eerste biertje zitten. De Koets heeft in de buurt van München een aantal luxe hotelkamers afgehuurd waar we drie dagen overnachten en een goed ontbijt krijgen om daarna weer naar de bierfeesten te gaan. Maandagmorgen 27 september na het ontbijt vertrekt de bus weer rich ting Venray om dan om ongeveer 20.00 uur in Venray aan te komen dodat 'er voldoende nachtrust is om eventueel de volgende dag weer te kunnen gaan werken. Als je dit onvergetelijke feest een keer mee wilt maken kom dan naar De Koets en vraag informatien en/of een inschrijfformulier of bel met 514110 of 583848. De uiterste inschrijfdatum is vrijdag 10 september. Een 17-jarig meisje uit Blitterswijck is zondagavond omst reeks 19.00 uur door een ongeveer 50- jarige man bedreigd. Een passerende kennis van het meisje kwam haar te hulp en werd hierop door de agressie ve man aangevallen. Het meisje reed rond genoemd tijdstip samen met een evenoude vriendin op haar bromfiets op het fietspad van de Henri Dunantstraat vanuit de richting Oostrum. Zij passeerden een man en een vrouw op fietsen. Nadat het eerste meisje op haar bromfiets gelegenheid kreeg om te passeren, ging de man weer naast zijn vrouw fietsen en kon het tweede meisje nauwelijks passe ren. Zij raakte de fietser hierbij even met haar arm tegen zijn arm. Beiden reden door, maar bij het oversteken van de Zuidsingel stopten beide meis jes en werden ingehaald door de fiet sers. De man reageerde zeer agressief naar het meisje en dreigde haar van de bromfiets te trappen. Een passerende 18-jarige bekende van het meisje uit Venray hoorde dit en suste de boze fietser. Deze greep de jongen vast en gaf hem een klap, waardoor beiden ten val kwamen en worstelend over de grond gingen. Toen het bedreigde meisje tussenbeiden wilde komen werd zij door de vrouw die in het gezelschap was van de fietser, met beide handen aan haar haren tegenge houden en weggetrokken. Na de wor steling reden de onbekende agressieve fietser en de vrouw verder. In de maand september organiseert het fonds van Jantje Beton voor de derde keer een grootscheepse actie voor jeugdverenigingen en basisscho len in Nederland; de Lachen voor een knaak Loterij. Het bijzondere aan deze vrolijke actie is dat de helft van de opbrengst bestemd is voor de deel nemende scholen en verenigingen. Hiermee kunnen zij eindelijk lang gekoesterde plannen realiseren, zoals het opknappen van speelplaats of clubgebouw, of het aanschaffen van spelmateriaal of speeltoestellen. Wij, als Jong Nederland Venray, doen ook weer mee aan de verkoop van loten. De andere helft van de opbrengst wordt door Jantje Beton besteed aan allerlei jeugdvoorzieningen in het land, zoals buurtspeelplaatsen, trap veldjes en kinderboerderijen. Koopt u een lot, dan ondersteunt u de jeugd dus dubbel: en via hun school of jeugdvereniging en via Jantje Beton! De Lachen voor een Knaak loten worden door al onze leden verkocht aan ouders, familieleden en bekenden. Voor 2,50 maakt iedere koper kans op een van de 4.999 prachtige prij zen, waaronder een droomreis naar keuze ter waarde van ƒ15.000,-; een camcorder, een Canon camera, een Wheeler fiets, een rugzak, een horloge kortom: teveel om op te noemen. Ook de kinderen die de loten verkopen kunnen mooie prijzen winnen. Op die manier kan iedereen dus lachen voor een knaak! De trekking van de winnende nummers volgt op 27 november in de Volksrant, van 26 t/m 28 november op NOS teletekst en gedurende een jaar op de Internetsite www.jantje-beton.nl. Wij maken die als vereniging uiteraard bekend in de verschillende weekkranten. Dankzij de steun van een aantal grote bedrijven gaat een zo groot mogelijk deel van de opbrengst van de Lachen voor een Knaak loterij naar het goede doel. Vele jeugdprojecten wachten op steun, ook bij u in de buurt. Voor meer informatie Jong Nederland Venray p.a. R. de Haart. tel. 0478-582730 (na 18.00 uur).

Peel en Maas | 1999 | | pagina 17