Slotfeest RabiMvv Rotaryclub Venray start project voor Roemeens ziekenhuis PEEL EN MAAS Nieuwe oversteek Henri i Dunantstraat vraagt extra aandacht van weggebruikers Win een van de tien VV V-bonnen! 5$ÊL Herbouw boerderij Merselo zondag 26 september f Venray centrum met van elflmt elf onder andere otredens van Evergreen Jazzband Éfng Size Trio Dixie Aces ans Theunis^yan 'Sjeng aon.de geng!'The Working Girls :rt Peizer gloose Brothers Revue Show Tóegang gra De Leeuw politie-chef in Venray Zonnebloem spaart voor aangepaste rondvaartboot Jenniskens Condooms gestolen Buro Slachtofferhulp Noord-Limburg vraagt nieuwe vrijwilligers WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Modekoopzondag met mode in winkelcentrum Venray 12.00-17.00 uur en boekenmarkt amen een eeuw banknieten op het Henseniusplein èilig Verkeer Nederland afde- Venray vraagt weggebruikers extra aandacht voor de gewij de verkeerssituatie bij de lm- en fietsoversteek op de nri Dunantstraat in Venray (zie prijsvraag elders op de pagi- lu de gemeente Venray op de nri Dunantstraat nieuwe ver- smaatregelen heeft gerealiseerd, ikent dit voor de weggebruikers nieuwe situatie. Het weggedeel- 1 lissen de nieuwe rotonde en de 3 itsingel is ingrijpend gewijzigd, idat gedeelte in het verleden een rrangsweg, vanaf eind juli van jaar is dit niet meer zo. bmobilisten die over de Henri lantstraat rijden, komende uit de 13 iting Oostrum, rijden na de »nde niet meer op een voorrangs- Zij krijgen eerst te maken met zijweg van rechts. Van de iuurders die vanuit het oniusveld komen, krijgen zij y irrang. Echter onmiddellijk gren- daan de t-kruising dienen zij op beurt weer voorrang te verlenen bromfietsers en fietsers die van tiet Antoniusveld en Brukske de nri Dunantstraat oversteken. Dit dt ter plaatse middels bebording geduid. Ook bromfietsers en sers die de fietspaden van de iri Dunantstraat berijden, krijgen deze wijziging te maken, mfietsers en fietsers op de Henri lantstraat dienen nu voorrang te enen aan hen kruisende brom- r -sfsers en fietsers die vanuit beide onwijken de Henri Dunantstraat [Steken. Hel is juist die gewijzig- verkeerssituatie die extra aan- t van alle weggebruikers, iifietsers komende uit de woon- Brukske dienen dan ook extra dacht voor deze nieuwe situatie Sebben. De nieuwe situatie ogt juist om de veiligheid van >ers en bromfietsers te verhogen. ir wanneer met name snor- en mfietsers vanuit het Brukske de >n Dunantstraat niet voorzichtig 'eren is het alleen maar wachten de eerste ernstige aanrijding, mfietsers en fietsers die over de Dunantstraat rijden, dienen er dop te zijn dat zij in de nieuwe itie voorrang dienen te verlenen 'laats van zoals in het verleden je krijgen. Ook vraagt VVN 'ling Venray extra aandacht voor speciale voertuigen, waarmee dervalide medeburgers zich over fietspad van de Henri ^ltstraat verplaatsen. Komende [ti de richting Oostsingel heb- z'j niet optimaal zicht door 2 struikgewas bij het fietspad Brukske. Daarom wordt brom- en daarmee rekening te houden, snorfietsen, komende vanuit het Immers 'Venray verkeersveiliger, Brukske, met klem gevraagd om dat doen we samen'. Prijsvraag Netwerk 2000 Veilig Verkeer Nederland afdeling Venray vraagt weggebruikers om extra aandacht voor de gewijzigde verkeerssituatie bij de brom- en fietsoversteek op de Henri Dunantstraat in Venray (zie ook het artikel elders op de pagina). Om dit te benadukken hebben de VVN Venray en Netwerk 2000 een prijs vraag uitgeschreven. Onderstaand ziet u drie verkeerssituaties met daarbij een vraag. Kruis de juiste antwoorden (ja of nee) aan en stuur de antwoorden voor uiterlijk maandag 6 september naar het secretariaat van VVN afdeling Venray. p/a Luzerne 7, 5803 JZ Venray. Uit de goede inzendingen worden tien winnaars getrokken die ieder een VVV-bon ter waarde van 25 gulden. Dus doe mee en win! Vraag 1: Moet u als bromfietser voorrang geven aan deze fietser? 0 Ja 0 Nee Vraag 2: Moet de auto deze fietser voorgang verlenen? 0 Ja 0 Nee Vraag 3: Moet deze fietser auto's van rechts voorrang geven? 0 Ja Nee ALUMINIUM - HOUT - KUNSTSTOF SERRES VOUWWANDEN TERRASOVERKAPPINGEN RAMEN EN DEUREN DAKKAPELLEN SCHUIFPUIEN Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur De heer B. De Leeuw, momenteel politie-chef van de basiseenheid Venlo-Oost, wordt medio oktober benoemd tot chef van de basiseen heid Venray-Centrum. De Leeuw volgt de heer Manders op, die de functie van coördinator stagebege leiding binnen de regiopolitie Limburg-Noord heeft aanvaard. De functiewisseling vindt plaats in het kader van het rouleren van bepaalde (leidinggevende) functies binnen de regiopolitie Limburg-Noord. De heer Manders is reeds werkzaam in zijn nieuwe functie. Tot de komst van de nieuwe chef beasiseenheid Venray-Centrum zal de waarneming geschieden door de operationeel chef, de heer J. Geraedts. Dit jaar bestaat de Nationale Vereniging de zonnebloem vijftig jaar. Bij dit jubileum heeft de Zonnebloem een speciale wens: een volledig aangepaste rondvaartboot waarmee lichamelijk gehandicapten en langdurig zieken een dagtocht kunnen maken door de Amsterdamse grachten. De Zonnebloem wil vanuit het hele land deze dagtochten gaan organise ren, jvaarbij haar vrijwilligers zullen zorgen voor de benodigde begelei ding en verpleegkundige verzor ging. Voor de boot met o.a. een rol- stoel/brancardlift en aangepast toilet is circa ƒ1 miljoen nodig. Hiervoor wordt de medewerking gevraagd van bedrijfsleven en publiek. Giften zijn welkom op gironummer 769.1999 ten name van de Zonnebloem in Breda. Als aan het eind van het jaar voldoende-midde len zijn bijée'ngebracht, kan naar verwachting begin 2000 al met de bouw van de aangepaste rondvaart boot worden begonnen. Dat zou betekenen dat de Zonnebloem in de tweede helft van volgend jaar de eerste gasten aan boord kan verwel komen. Op de jubileumwens van;, de Zonnebloem wordt al volop gere ageerd. De Stichting Echt Bakkersgilde heeft in april de actie 'Zonnebloembrood voor de rond vaartboot' gestart. Bij circa 500 Echte Bakkers is speciaal zonne bloembrood verkrijgbaar. Van ieder verkocht brood gaan twee dubbel tjes naar de rondvaartboot. Deze actie loopt door tot eind van dit jaar en heeft inmiddels ƒ100.000,- opge leverd. Ook de Keukenhof en de winkeliers en verenigingen in Lisse hebben diverse activiteiten opgezet om geld in te zamelen voor de rond vaartbootactie. Belangrijkste doel van de Zonnebloem is om mensen die door ziekte of handicap veelal aan huis gekluisterd zijn zoveel mogelijk te laten deelnemen aan het maatschap pelijke leven, zoals in dit geval in de vorm en een dagje uit naar Amsterdam. Op dit moment werken er ruim 34.500 vrijwilligers voor de Zonnebloem. Naast ruim een mil joen huisbezoeken per jaar organise ren de vrijwilligers talloze activitei ten. dagtochten en aangepaste vakanties. De activiteiten van de Zonnebloem en met name de per soonlijke aandacht en begeleiding voorzien in een sterk groeiende behoefte in de samenleving. KOFR A Kempweg 35 koziinen 5801 VL Venray J Tel: 0478 550967 Venray mobiel: 06 - 51419976 STEENSTRAAT 60, BOXMEER TEL 0485-576226 Op uitnodiging van Rotaryclub Venray zijn deze week elf dokto ren en specialisten uit het Roemeense plaatsje Alba-Lulia te gast in Venray. Naast een kijkje in de keuken van het St. Elisabethziekenhuis neemt het elf tal deel aan een uitgebreid cultu reel programma. De komst van de Roemeense delegatie komt voort uit een bezoek dat vier leden van de Rotaryclub Venray enkele maanden geleden aan een ziekenhuis Roemenië brachten. "De omstandigheden daar zijn in de verste verte niet te vergelijken met hoe het er in Nederlandse zieken huizen aan toegaat", aldus de heer Thomassen van de Rotaryclub. "Het is daar een grote ellende. Alleen al op het gebied van equipment lopen ze tientallen jaren achter. Om een voorbeeldje te geven: gebruikte spuiten worden daar uitgekookt en opnieuw gebruikt. Hier is dat onvoorstelbaar." Op termijn is het de bedoeling dat acht tot tien keer per jaar jonge aankomende doktoren en specialisten naar Venray komen. In het St. Elisabethziekenhuis kunnen zij kennis maken mêt de nieuwste technieken en medische mogelijk heden. Rotaryclub Venray onder zoekt op dit moment de mogelijkhe den hoe zij dit project (financieel) gestalte kunnen geven. Van 1990 tot 1997 had de Rotaryclub Venray al een soortgelijk uitwisselingsproject met doktoren uit het Poolse Rawicz. Dit project is twee jaar geleden afgerond. Thomassen: "Dat was een groot succes. Een kleine tien keer per jaar kwamen telkens drie, vier doktoren naar Venray om zich op de hoogte te stellen van de ontwikke lingen op medisch gebied. Via schenkingen hebben we het zieken huis in Rawicz voorzien van de meest moderne apparatuur. Het is nu een zeer modern uitgerust zieken huis. Het is voor ons eigenlijk ook een voorbeeld voor het nieuwe pro ject met Roemenië." Het aftellen is begonnen!!! VERKOOP VERHUUR SMOKING installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Dronken automobilist Op de Overbroekseweg in Leunen trok een 24-jarige automo bilist uit America in de nacht van vrijdag op zaterdag de aandacht van de politie door z'n mankjer van rij den. Hij had teveel gedronken en kreeg een rijverbod van vijf uur plus een proces-verbaal. In denacht van zaterdag op zon dag is een condoomautomaat bij een tankstation aan de A73 in Venray opengebroken en leeggehaald. Er werden naar schatting zeventig pak jes condooms ontvreemd met een totale waarde van 350 gulden. Hoe groot de schade is, is vooralsnog niet bekend. De heer Bonants mag van het college van B&W van de gemeen te Venray een woning met garage bouwen aan de Haag 42 in Merselo. Voor de bouw is is een gedeeltelijke herziening van het bestemmingsgebied Buitengebied in voorbereiding die met ingang van 10 september in werking treedt. Op het perceel Haag 42 staat een oudere boerderij met bijgebouw, waarschijnlijk van voor 1900. De agrarische bedrijfsvoering ter plaat se is, behoudens een kleine boom kwekerij, gestaakt. Op basis van een inventarisatie van de bouw- en woontechnische staat is geconsta teerd dat de herstelkosten omvang rijk zijn ten opzichte van herbouw. Daarom richtte de heer Bonants een verzoek aan de gemeente om ter plaatse een nieuwe woning op te richten. Het ontwerp en de situering van de woning, met een inhoud van niet meer dan 600 kubieke meter, zijn afgestemd op de bestaande bebou wing in het landelijke gebied binnen de regio. Er is uitgegaan van her bouw op nagenoeg dezelfde locatie en de bebouwingsmassa is afgeno men. Het bestemmingsplan Buitengebied biedt geen mogelijk heid voor de nieuwbouw van een burgerwoning ter vervanging van een voormalige boerderij in een agrarische bestemming. Echter bij de herziening van het bestemmings plan Buitengebied zullen burgerwo ningen die reeds aanwezig waren voor het bestemmingsplan van kracht werd door de gemeente posi tief worden bestemd. Slachtofferhulp Nederland is een onafhankelijke organisatie die opkomt voor de belangen en rech ten van slachtoffers van misdrij ven en verkeersongelukken. De Buro's Slachtofferhulp vormen samen met het Fonds Slachtofferhulp, Slachtofferhulp Nederland. Dagelijks zetten ruim 1600 vrijwilligers bij 75 Buro's Slachtofferhulp zich in voor de opvan van slachtoffers. Het Buro Slachtofferhulp Noord- Limburg, vestigingsplaats Venlo, maar ook werkend vanuit Gennep, Horst en Venray is op zoek naar gemotiveerde, vrijwillige medewer kers die bereid zijn slachtoffers van misdrijven en verkeersongelukken te helpen. 'De laatste jaren weet men de weg naar ons steeds beter te vinden', zegt directeur Janssen. 'Daarom is uitbreiding van het hui dige team noodzakelijk'. Geïnteresseerden uit alle Noord- Limburgse gemeenten worden drin gend verzocht contact met hen op te nemen. Twijfel of men wel geschikt is voor dit werk moet u niet weerhou den om te reageren. Iedere vrijwilli ger volgt nl. eerst een uitgebreide training die bestaat uit twaalf dagde len. De inhoud van de training bestaat o.a. uit gesprekstechnieken en de psychosociale en juridische gevolgen van een delict en een ver keersongeval. De vrijwilligers krijgen boven dien voortdurend begeleiding van een beroepskracht. De vrijwillige medewerkers hel pen en adviseren mensen die het slachtoffer zijn van bijvoorbeeld een inbraak, tasjesroof, mishandeling of een verkeersongeval met letsel. Verwacht wordt dat een vrijwilli ger plusminus tien uur per week flexibel inzetbaar is. Er wordt veel gevraagd, maar een vrijwilliger krijgt ook veel terug: interessant en verantwoordelijk werk. collega's, mogelijkheden tot extra scholing, een goede onkostenvergoeding en vooral voldoening. Wanneer u zich wilt inzetten voor uw medemens en denkt dal deze vorm van hulpverlening bij u past. kunt u tot 15 september contact opnemen tijdens kantooruren tussen 09.00 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 16.30 uur voor informatie. Na aanmelding volgt een kennisma kingsgesprek. Telefoonnummer 077-3548030. DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1999 - NR. 34 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9