FRANSOL mi rai FRANSOL ZONWERING BELEGGEN LEVERT GEGARANDEERT RENDEMENT OP Reconstructie Raadhuisstraat in drie fasen VvGI sluit opname-afdeling Nellissen:"Gemeente bouwt op vervuilde grond" Mogelijk asbest op De Peel v r Verzoeningsactie traditie in Venray Bezwaren tegen kappen bosperceel Stichting Varkensvlees Lekker Hè Internet Symposium Berenactie De Koets geslaagd 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND ZONWERINGEN Hangplek N primeur voor Veltum Reconstructie Leunseweg UW ENORME KOLLECTIE PEEL EN MAAS donderdag 12 augustus 1999 - Pagina 5 De commissie voor bezwaar-, beroep- en klachtschriften behan delde maandagmorgen het bezwaarschrift van de heer Cor Nellissen tegen het besluit van het college van burgemeester en wet houders waarbij een bouwver gunning is verleend aan BBOM Projectontwikkeling te Sittard voor de bouw van een 28-tal woningen in het bestemmingsplan Landweert te Venray. De heer Nellissen heeft feitelijk niks tegen het bouwplan en enige weken terug besloot de bestuursrechter de 'voorlopige voorziening' niet toe te wijzen. Venray en BBOM moesten om Landweert II te kun nen uitbreiden het loonbedrijf van Nelissen aan de Stationsweg opko pen, maar Nellissen is het met de OH STATIONSWEG 13 VENRAY TEL 0478 515010 Naar aanleiding van een onder zoek naar asbest op het terrein van de vliegbasis Volkel en van de Groep Geleide Wapens De Peel is vastgesteld dat de met puin verharde delen van de patrouillepaden moge lijk asbesthoudende deeltjes bevat- len. De betrokken patrouillepaden zijn inmiddels in opdracht van de beide basiscommandanten gesloten en gemarkeerd. Onderzoek moet uitwijzen of de betreffende paden inderdaad asbestdeeltjes bevatten en zo ja, in welke mate. Hiertoe zijn inmiddels monsters genomen. Het personeel van de beide onderdelen dat doorgaans gebruik maakt van de patrouillepaden is geïnformeerd. De wijk Veltum krijgt binnen kort de primeur van een nieuw soort hangplek in Venray. Tot nu toe had de gemeente een keer een bank neergezet op een veldje bij de Petrus Bandkerk, maar dat werkte niet echt. De enige activi teit bleek het vernielen van het bankje. In Veltum, in het dennenbosje langs de Veltumse Kleffen bij het wijkcentrum, komt een gebouw tje, Dat bestaat uil een hokje van een paar vierkante meter mei twee dichte wanden plus een bank en een prullenmand. De bouw van de hangplek kost ongeveer dertien duizend gulden. De jongeren zul len zelf meehelpen aan de plaat sing en onderhoud van het geheel. Met politie en de welzijnsinstel- ling Synthese hebben de jongeren afspraken gemaakt over beperking van de overlast. Als alles gaat zoals iedereen het wil zullen na Veltum nog meer dezelfde hang plekken komen in het Brukske en Landweert. De wijk Veltum is aangewezen voor de hangplek omdat de wijk nog tot volgend jaar speerpunt in het proces van wijkbeheer en sociale vernieuwing voor Venray De afdeling Openbare Werken van de gemeente Venray houdt op donderdag 19 augustus een informa tiebijeenkomst over de uitvoerings plannen van de reconstructie van de Leunseweg. De bijeenkomst is openbaar en begint om 19.00 uur in het gemeentehuis. PEEL EN MAAS WEEKBLAD reiken aan hun voormalige vijanden. In Frankrijk en België had de actie reeds succes geboekt, maar ook in Nederland was, met name gesteund door de toenmalige pastoor van Ysselsteyn Sjef Janssen, de bevol king van Ysselsteyn en Venray bereid de jeugd die geen schuld had aan de gruwelen van de oorlog een kans te geven. Man trapt agent Een 38-jarige man uit Oirlo werd op zaterdag 7 augustus, net na mid dernacht, aangehouden in Venray nadat hij bij een tankstation op de A73 vernielingen had gepleegd. Eerder op de avond had de politie de man al eens weggestuurd bij het tankstation omdat hij klanten lastig viel. Ook deze keer kwam de man op de fiets. Nu werd hij echter door onbekende oorzaak woedend en sloeg met zijn vuisten op een betaal automaat waardoor deze werd ver nield. De man had vermoedelijk gedronken. De tankstationbediende belde de politie die de man meenam naar het politiebureau. Onderweg naar het bureau werd de man weer kwaad, beledigde de agenten en trapte ineens de bestuurder van de politie-auto in zijn gezicht. Hierdoor beschadigde de bril van de agent, die een pijnlijke plek rond zijn oog en hoofdpijn aan de trap overhield. De agent kon de wagen nog op de weg houden. Meteen daarna pro beerde de verdachte nogmaals te trappen. De agent wist deze trap te ontwijken. Na dit voorval werden ook de benen van de man geboeid en kon hij worden ingesloten. VOOR ALLE BEDRIJ- BEVESTIGINGSMATERIALEN BOSMAAIERS - KETTING ZAGEN - BOUTEN -MOEREN SCHROEVEN - LASARTIKE- LEN - COMPRESSOREN TRAPPEN - STEIGERS ELECTR. GEREEDSCHAP afronding van die overeenkomst niet eens. Nellissen, die al jarenlang slepen de conflicten met de gemeente Venray en projectontwikkelaar BBOM uit Sittard die het bouwplan gaat uitvoeren, uitvecht, heeft nu een aantal bezwaren die meer plano logisch van aard zijn. Volgens Nellissen is de bouwvergunning ten onrechte afgegeven omdat de bezwaartermijn zou zijn verstreken, de provincie nog geen vergunning voor geluidsoverlast zou hebben verleend en de grond vervuild zou zijn. ASBEST Volgens Nellissen werd de met asbest vervuilde grond door een grondverzetbedrijf een week lang afgegraven en vervoerd. De grond werd gestort op het perceel grond gelegen tussen perceel Beemdweg 1 en de Hoogriebroekseweg in Leunen. Ook zou volgens de Venraynaar de grond waarop de 28 woningen in de wijk Landweert gebouwd worden met asbest bevuild zijn. Nellissen overhandigde de commissie een map met foto's. "Het is toch werkelijk opntoelaatbaar dat er tijdens de sloop van de loods zo onzorgvuldig met asbest is omge gaan. BBOM en de gemeente Venary spelen gewoon onder één hoedje. Ik hoop dat de commissie de foto's goed wil bekijken.", stelde de raadsman van Nelissen, P. van Dorresteyn. De gemeente Venray spreekt al deze beweringen tegen. "De gemeente heeft aan alle voorschrif ten voldaan", vertelde de heer Rutten van de gemeente. "Ik vraag me af waarom we hier eigenlijk zit ten. Meneer Nellissen heeft geen inhoudelijk bezwaar tegen de bouw van de woningen. De formele proce dure is goed geweest, we hebben aan alle wettelijke normen voldaan en het is niet voor niks dat de recht bank van Roermond heeft het bezwaar van meneer Nellissen heeft verworpen." Verder heeft de gemeente de grond aan de Beemdweg gecontro leerd maar daarbij is niet geconsta teerd dat het om vervuilde grond zou gaan. De commissie doet over enkele weken uitspraak. De gemeente Venray start bin nenkort met de reconstructie en vervanging van de riolering van de gehele Raadhuisstraat tot aan de kruising Hofstraat/Dr. Poelsstraat. De werkzaamheden worden in drie fasen uitgevoerd. De aanwonenden worden tijdens informatie-avonden van de werk zaamheden op de hoogte gesteld. De gemeente start op maandag 16 augustus met werkzaamheden tus sen de Noordsingel en de Raadhuisstraat nummer 18. De werkzaamheden op dit traject duren tot 23 september en hebben een aan tal consequenties. Zo is de weg afgesloten voor alle verkeer dat wordt omgeleid via de Noordsingel, Oostsingel en Stationsweg. Het par keerterrein voor De Witte Hoeve is bereikbaar via de Heuvelstraat en Gasstraat, terwijl het onbetaald par keerterrein naast het gemeentehuis tot 3 september bereikbaar blijft via de Stationsweg en Julianasingel. Na die datum vervalt dit parkeerterrein vanwege de bouw van woningen in het plan Jerusalem. Ook het gemeentehuis blijft voor bezoekers via de Stationsgweg en Julianasingel bereikbaar. Op de Raadhuisstraat vervallen de bushal tes voor de streeklijn 97 (Overloon- St. Anthonis), buurtbus 167 (Maashees-Vredepeel), lijntaxi 528 (station NS-stadsdienst Venray) en lijntaxi 597 (Overloon-St. Anthonis). Alternatieve opstapplaat sen zijn onder andere de Overloonseweg en het busstation. Vanaf 22 september wordt de reconstructie vervolgd met werk zaamheden tussen Raadhuisstraat nummer 18 en hoek Raadhuisstraat nummer 6/Stationsweg. Het laatste traject start op 15 oktober en omvat het gedeelte tussen laatstgenoemde hoek en kruising Hofstraat/Dr. Poelsstraat. Als alles volgens plan ning verloopt, is de reconstructie op 20 november van dit jaar afgerond. De commissie voor bezwaar-, beroep-, en klachtschriften behandelde maandagmorgen het bezwaarschrift van mr. J.R. Glastra (Centraal Beheer te Apeldoorn) namens Venraynaar J. Verhoeven, Spurkterdijk 2 te Venray, tegen het besluit van het college van burgemeester en wet houders waarbij aan de gemeente Venray een kapvergunning is ver leend voor het verwijderen van houtopstanden op een perceel grond, gelegen ter hoogte van de Spurkterweg/Smakterweg te Venray. "Ik vraag me af waarom dat klei ne stukje bos, net bij de huizen, ook nog weg moet", vroeg de heer Verhoeven zich af. Het bestem mingsplan stelt dat op het betreffen de stuk grond van ongeveer een hec tare 'kleine bedrijven' gevestigd mogen worden. Voor de gemeente reden om een kapvergunning voor het bos te verlenen. Het bestem mingsplan heeft ter inzage gelegen en is reeds goedgekeurd. De heer Verhoeven stelde dat hij pas drie jaar terug naar de Spurkterweg ver huisde en toen nog niet wist dat het perceel beschikbaar zou komen voor bedrijven. "Ik wist niet dat de hout kap binnen het plan viel. Destijds heeft niemand mij erop gewezen dat het bos mogelijk diende te verdwij nen." INRICHTINGSPLAN Probleem voor Verhoeven is dat er een goedgekeurd bestemmingsplan ligt, waarin de ruimte wordt toege wezen aan kleine bedrijven. Voordat de bedrijven zich mogen vestigen, moet de gemeente Venray nog een inrichtingsplan voor het perceel opstellen. Ook dat plan moet straks ter inzage komen te liggen. De heer Verhoeven kan dan alsnog zijn bezwaren tegen de inrichting van het gebied indienen. Volgens mevrouw De Bresser van de gemeente Venray is nog niet dui delijk wanneer het inrichtingsplan gereed is. "Het kappen staat nog op de rol. Hoewel de kapvergunning is verleend, zal de gemeente het bos niet gaan kappen voordat het inrich tingsplan klaar en goedgekeurd is. Dat kan nog wel een jaar duren." Ondanks de drukkende warm te gingen vorige week donderdag zo'n twintig jongeren uit de deel staat Baden-Württemberg en Hongarije in alle vroegte met een borstel en een emmer water met zeepsopje aan de slag op het Duitse soldatenkerkhof in Ysselsteyn. Tot en met 14 augustus boenen, schrobben en verzorgen de jonge ren dagelijks de graven van de duizenden Duitse soldaten die in de Tweede Wereldoorlog het leven lieten. De actie 'Verzoening over de graven heen, werken aan de Vrede' wordt reeds voor de veer tigste keer gehouden in Venray en meer dan 1000 jongeren hebben in al die jaren aan de actie deelge nomen. Afgelopen dinsdag legden de jon geren een krans bij het monument van de Venrayse gevallenen aan het Kerkpad en werden ze op het gemeentehuis ontvangen door loco burgemeester Jan Driessen. Na de bijeenkomst vertrokken de jongens en meisjes, in de leeftijd van 18 tot 24 jaar, naar Ysselsteyn, waar ze bij het centrale kruis op het soldaten- kerkhof een krans legden. Afgelopen dinsdag legden Hongaarse en Duitse jongeren een krans bij het monument van de Venrayse gevallenen aan het LEERZAAM De jongeren logeren in huisjes aan de Timmermansweg, vlakbij het Duitse soldatenkerkhof in Ysselsteyn. "We hebben vaker jon geren op bezoek die werken op het oorlogskerkhof", vertelt de heer Voigt, eigenaar van de fraaie groepsaccommodatie. "Het is belangrijk dat de jongeren zich realiseren wat zich hier tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft afge speeld. Vaak combineren ze hun verblijf in Nederland ook nog met een bezoek aan het Oorlogsmuseum in Overloon." De actie 'Verzoening over de gra ven heen, werken aan de Vrede' wordt jaarlijks gehouden. Met de actie werd reeds in 1962 gestart, toen vanuit Neder-Bayern enkele katholieke jongeren uit de Boerenstand, gesteund door de late re monsignore Kohl, over de graven heen de hand tot vriendschap wilden biie CTient Grotestraat 13 - 5801 80 Venray - Tel. 0478-580239 Het Vincent van Gogh Instituut (VvGI) in Venray heeft per 1 augustus 1999 een van zijn twee gesloten opnameafdelingen voor volwassenen stil. De maatregel is nodig door een substantieel tekort aan medewerkers binnen de gesloten opname- en behandelaf delingen van de divisie Multi Functionele Eenheden (MFE). De directie streeft ernaar de sluiting te beperken tot twee maanden. De stillegging duurt in principe tot 1 oktober 1999, of zoveel korter als door een verbeterde invulling van de verpleegkundige functies mogelijk is. De maatregel is nood zakelijk omdat onder de heersende omstandigheden onvoldoende kwa litatieve verantwoordelijke zorg geboden kan worden. Om de conti nuïteit van de zorgverlening zoveel mogelijk te handhaven, zijn er maat regelen getroffen die de doorstro ming van patïenten naar ambulante zorgvormen (Psychiatrisch Intensieve Thuiszorg, Polikliniek, Dagbehandeling) bespoedigen. Hierdoor zullen er op de overgeble ven klinische plaatsen meer opna mes gerealiseerd kunnen worden. GEVOLGEN Het gaat om de afdeling Ankerkade A, waar normaal gespro ken twaalf a dertien psychiatrische patiënten verblijven. De opnameaf deling is het eerste contact van men sen met het VvGI. Ze verblijven er maximaal drie maanden voor een iagnose en eventueel een kortduren- den behandeling. Tachtig procent van hen kan na die periode weer naar huis: de overigen stromen door naar een andere afdeling van het VvGI. Op Anker A behoren vijftien a twintig (deels parttime) personeels leden te werken. Vanwege de vakan tieperiode en het grote personeels verloop - een gevolg van de bezuinigingen binnen het instituut - komt de afdeling momenteel circa tioen arbeidskrachten te kort. Om die reden vindt de directie het niet verantwoord Anker A open te hou den. Ook vorig jaar moest de afde ling tijdelijk dicht door een tekort aan verplegend personeel. Officiële presentatie tijdens Demo '99 In Noord- en Midden-Limburg heeft een aantal varkenshouders, aangesloten bij NVV en/of LTO, de handen ineengeslagen om hun sector te promoten. Het negatieve beeld dat de consu ment op dit moment heeft van de varkenssector moet verdwijnen. De consument moet duidelijk gemaakt worden hoe milieu- en welzijns- vriendelijk de sector eigenlijk pro duceert. De doelstelling van Stichting Varkensvlees Lekker Hè is dan ook de consument te informeren over de hedendaagse moderne var kenshouderij. Het is in hun ogen belangrijk dat er vertrouwen wordt gekweekt en dat alle negatieve publiciteit voorgoed de kop wordt ingedrukt. De officiële presentatie van Stichting Varkensvlees Lekker Hè vindt plaats op zondag 5 septem ber tijdens de streekmarkt op Demo '99 in Meerlo. In een ruim opgezette stand wordt de consument middels fotomateriaal (verschillende huis- vestingssytemen) en schiftelijke informatie geïnformeerd over de hedendaagse varkenshouderij. Natuurlijk kan men ook vragen stel len aan de varkenshouders die de stand bemannen. Om te bewijzen dat varkensvlees echt lekker is, wor den er stukjes varkensvlees uitge deeld. Voor meer informatie over Stichting Varkensvlees Lekker Hè kunt u "contact opnemen met de voorzitter van de stichting, de heer Voermans, telefoon (0478)571540. De Industriële Club Venray en de Limburgse Werkgevers Vereniging organiseren samen met Syntens op 17 september een symposium over de invloed van het internet op het bedrijfsleven. Doelstelling is bedrij ven te laten zien welke mogelijkheden het internet biedt om de afzet markt te vergrotèn, de logistiek te verbeteren of de service aan de klant te verbeteren. Het programma begint ora half vier 's middags en zal onder andere bestaan uit een multi-media-show over 30 jaar internet (1990-2020), een lezing van de bekende Maurice de Hondt en een videopresentatie waarin vier ondernemers aan het woord komen die al met internet bezig zijn. Plaats van handeling is het Asteriahotel aan de Maasheseweg in ^Venray. Inlichtingen en inschrijving: LWV. Roermond (0475)352600^ Tijdens de kermisweek zijn meer dan 500 knuffels ingeleverd bij Feestcafé De Koets. Twan van Bussel, eigenaar van het café, had twee fietsen beschikbaar gesteld voor de twee winnende lotnummers die op woensdagavond 4 augustus door hemzelf getrokken werden. De loten werden uitgereikt als mensen een gewonnen 'kermisknuffel' inle verden. Hoe groter de knuffelbeer des te meer loten. De knuffels werden afgelopen dinsdag naar de kinderafdeling van het St. Elisabethziekenhuis in Venray gebracht. "Ik had van te voren niet verwacht dat de actie zo aan zou slaan", ver telt Twan van Bussel. "We hebben geweldig veel positieve reacties gehad en zijn nu al na aan het den ken over de actie van volgend jaar." De uitslag van de trekking voor de twee fietsen:: lotnummer 179 en 49. Eén gelukkige winnaar was aanwe zig, Martien Flinsenberg. Diegene met lotnummer 49 kan alsnog *,iji of haar gewonnen hoofdprijs in ont vangst komen nemen bij Feestcafé De Koets, tel. 583848.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5