Venray in de ban van de eclips Privatisering kermis op lange baan f Feest, Vertraging aanleg aarden wal langs Brukske Dingus eist opdraven wethouders Veel belangstelling voor kavels Merselo $oprt WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING verkoopmedewerkster asteria ONBEPERKT MOSSELEN^ DE V HYPOTHEEK SHOP Dodelijk ongeval m Ysselsteyn Spijker broeken! AUTOLEASE NE PRO TWERK BLEMEN? wr«w (OPEL GHÏELEN Janssen Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden ^4r ifpONDERDAG 12 AUGUSTUS 1999 Nr. 32 HONDERD TWINTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS werk - kantoorartikelen - rèrteren - kabelkrant - kan inrichting - hobby - boe- - tijdschriften - computer- plies etc. kortom (HMVl e*t van den munckhof grotestraat 68 tel. 0478-582727 irotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 imail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant IPA7ERSSTRAAT 19a VENRAY '.TEL 0478 585958 Advertentieprijs: ƒ0.41 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ34,00 Abonnementsprijs buiten de regio 48,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Wij zoeken een gemotiveerde voor onze damesafdeling Bent U: -tussen de 18 en 35 jaar flexibel en kunt U goed met mensen omgaan. representatief en modisch ingesteld Schrijf dan een brief met recente pasfoto naar: berden CD Grotestraat 23 5801 BE Venray Tel. 0478-581526 De aanleg van de aarden wal angs de Deurneseweg heeft inverwacht in ieder geval een naand vertraging opgelopen. Het de bedoeling met de aanleg te itarten direct na de bouwvakan- Door het aanstellen van een ande- e projectleider binnen het gemeen- elijk apparaat, met de bijbehorende iverdrachtsperikelen, blijkt het niet mogelijk op de geplande datum te beginnen. Er zijn wel al wat voorbe reidingen aan de gang, maar een woordvoerder van de gemeente kon wet zeggen wanneer met het werk zal worden begonnen. Het wijkplat- form is inmiddels op de hoogte gesteld door middel van een brief. Voorzitter P. Hermans had de brief nog niet gezien, ook hij is met vakantie, maar had toch wel enig begrip voor de vertraging, "Als er goede redenen zijn om de aanleg op te schorten, dan kan het gewoon niet anders. Voor ons is belangrijk dat die aarden wal er komt, liefst zo snel mogelijk natuurlijk. Na jarenlange strijd komt het niet op een paar weken aan." Hij verwacht wel dat de toezegging van de gemeente om de wal dit jaar nog aan te leggen, gewoon aangehouden wordt. Merselo blijkt een geliefde plek li te gaan wonen want maar iefst 62 mensen hebben zich bij de gemeente Venray ingeschreven voor een kavel. Dit betekent echter dat als er op !5 augustus geloot wordt niet-inwo- lers en andere belangstellenden ;een schijn van kans op een kavel naken. Het aantal 'autochtone'- nschrijvers is 37, van de niet- lutochtone inschrijvers zijn er 25 leteid. Volgens mw. Van Bergen, voordvoerder van de gemeente, zijn er nog een aantal verzoeken van niet-autochtone inschrijvers om toch als autochtoon genoteerd te worden. De beslissing hierover valt vlak voor de loting. Het gaat in Merselo om acht kavels in de verlo ting. Daarnaast zijn er nog zeven kavels beschikbaar, drie vrijstaande en twee keer twee onder één kap, maar die komen in principe via een projectontwikkelaar op de markt. Er is een kleine kans dat de drie vrij staande kavels nog bij de acht van de gemeente gevoegd worden. Het bestuur van OJC Dingus heeft in een brief aan de Commissie voor Bezwaar-, Beroep- en Klachtschriften de aanwezigheid van de wethouders Kersten en Driessen plus nog vier gemeente-ambtenaren geëist. Bovendien wordt gevraagd een aparte dag voor de zitting te plan nen gezien de omvang van de berg dossiers. Het Dingusbestuur had eind juli evraagd om de zitting van de ■ezwaarschriften Commissie uit te stellen. Ten eerste omdat een aantal bestuursleden nog met vakantie waren, ten tweede omdat men nog Steeds geen volledige inzage van alle stukken van de gemeente Venray heeft gekregen. Een van de grote twistpunten tussen Dingus en de gemeente is de inzage in alle stukken die met het conflict te maken hebben. Bijna zuchtend schrijft het hoofd van de afdeling Welzijn op 7 juli aan het bestuur van Dingus dat ze al vier keer in de gele genheid zijn gesteld om de dossiers le bekijken, en dat alle aangegeven stukken, in totaal ongeveer 1700 pagina's, vervolgens zijn geko pieerd en overhandigd. Dingus werpt eind juli tegen dat ze twee maal voor nop naar het gemeente huis zijn gekomen omdat de gevraagde dossiers niet klaar lagen en dat van andere dossiers het bestaan werd ontkend. Om overi gens later wel weer op te duiken, yolgens Dingus. Vooral het niet ter inzage geven van verslagen van overleg tussen de wethouders Kersten en Driessen en ook Synthese steekt de jongeren behoor lijk. INZAGE Doorgaan van een eventuele behandeling in september maakt het bestuur Dingus afhankelijk van het feit of ze deze keer wél voldoende inzage krijgen. 'Immers wanneer wij naar ons oordeel ditmaal niet voldoende in deze zullen worden bediend, wij ons dan (nog tussen tijds) tot de rechter zullen moeten wenden om een en ander af te dwin gen', aldus de brief van Dingus aan de Bezwaarschriften Commissie. Ook lijkt het verstandig, volgens Dingus, om alvast maar een hele dag te plannen voor de hoorzitting omdat nu al te voorzien is dat de behandeling uren gaat duren. Dingus zelf roept een heleboel oud- bestuurders op om tijdens de behan deling aanwezig te zijn. Om toelich ting te kunnen geven op de vele onduidelijkheden en witte vlekken in de dossiers eist het bestuur van Dingus in de brief de persoonlijke aanwezigheid tijdens de zitting van de wethouders Kersten en Driessen plus de welzijnsambtenaren Vossen, Last. Pastors en Van Marcke. De gemeente Venray reageert snel. Persvoorlichter Thea Koot: "We hebben het onze jurist laten uitzoe ken en het is niet aan de partijen om te bepalen wie er tijdens de behan deling opgeroepen wordt. De Commissie Bezwaarschriften bepaalt zelf of hel nodig is dat er iemand opgeroepen wordt om toe lichting le geven." Eventuele 'getui gen' zijn overigens niet wettelijk verplicht om dan te verschijnen. Als de behandeling van 'de zaak Dingus' in september eindelijk eens wel doorgaat zal pas blijken wie er allemaal tekst en uitleg mag geven. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Ook Venray was woensdagmid dag even in de ban van de zons verduistering Geen fdes, tv-ploe- gen, eclipstoeristen of mensen in extase in het Venrayse centrum, maar toch stonden tientallen men sen rond 12.30 uur op de Grote Markt met een eclipsbril in de hand nieuwsgierig naar de bewolkte hemel te turen. Het was alsof het zo moest zijn. Rond 12.00 uur was het nog redelijk helder maar toen trok een dik wol- kenpak boven Venray. Lange tijd was de bril niet noodzakelijk, maar wat later was de eclips af en toe door de minieme gaten in het wol kendek te bewonderen. De televisie op de tweede etage van hotel De Zwaan, die beelden van de zonsverduistering in andere delen van Nederland vertoonde, stond voor even in het middelpunt van de belangstelling. Pauzerende mensen konden namelijk door het geopende raam van het hotel de ont wikkelingen rond het natuurver schijnsel op de voet volgen. In de Venrayse lucht was niet of nauwe lijks iets te zien. De eclips hulde Venray niet in het donker maarzorg- de wel voor schemer en verspreidde een vreemd licht. Ongeveer twee miljard mensen in Europa en het Midden-Oosten zagen woensdag middag de maan voor de zon schui ven. Heel even, tussen de wolken een flits van de eclips foto Chris 1 uur foto's) Minder bezoekers door hitte De kermis is weer voorbij. Ondanks het tropische weer schuifelden vorige w eek zaterdag en zondagavond duizenden ker- misgangers voetje voor voetje over de straten en pleinen in Venray om een glimp op te vangen van de tientallen prachtige attrac ties, om zich even later neer te vleien op één van de veie terrasjes. De kinderen maakten met een brede glimlach een rondje in de draaimolen en de iets ouderen namen met en brok in de keel plaats in de huizenhoge Megadrop of de oogverblindende Beach Party. Kermisvierend Venray heeft een geslaagde ker mis achter de rug. De kermisexploitanten toonden zich blij met de mededeling van wethouder Jan Driessen dat de komende jaren de kermis nog niet geprivatiseerd gaat worden. De wet houder gaf tijdens de ontvangst van de exploitanten in het gemeentehuis, vorige week woensdag, aan dat het huidige college niet de intentie heeft om te privatiseren. "Een duidelijke uitspraak", aldus de heer Boots van de Nederlandse Kermis Bond. Ook zijn collega Dongs van de Bovak was tevreden. "Ik ken tientallen ker missen die na privatisering aan kwa liteit hebben ingeboet. Het is juist de kracht van de Venrayse kermis dat de gemeente de touwtjes zelf in handen heeft." Hij wees er wel op dat de huidige maximumprijs van drie gulden voor de attracties in Venray niet altijd gehandhaafd kan blijven. Ook zinspeelde Dongs erop dat de exploitanten graag vijfjarige contracten hebben. Thans wordt tel kens voor drie jaar een contract afgesloten. INKOMSTEN Duidelijk werd wel dat dit jaar door de hitte de inkomsten minder waren dan in eerdere jaren. "Watje 's middags mist krijg je er 's avonds niet bij", aldus één van de exploitan ten. Voor de rest zijn de meeste exploitanten tevreden. Wel werd vanuit de horeca een beroep op de gemeente gedaan om attracties zo min mogelijk met een dichte achter wand tegen terrassen aan te plaat sen. Dat was onder andere het geval bij de schouwburg en op het Henseniusplein. Wethouder Driessen gaf aan dat dat volgend jaar extra aandacht krijgt. Ook wil de wethouder zijn nek uitsteken om het vuurwerk te behouden. Vanwege de bebouwing op het Jerusalem-ter- rein zal uitgekeken moeten worden naar een nieuwe plek, in of nabij het centrum, om het vuurwerk af te ste ken. Bij de loterij tijdens de kermis werden weer veel prijzen weggeven. De hoofdprijs, een reis naar Benidorm, werd gewonnen door Marcel de Graaf uit Venray. De kermis zit er weer op. Venray kende dit jaar een tropische kermis met temperaturen van boven de der tig graden. Dat had ook zijn weer slag op de bezoekersaantallen in de middaguren. Bromfietser gewond Een 17-jarige jongen uit Overloon raakte op donderdag 5 augustus gewond bij een ongeval op de Geijsterseweg in Wanssum. De jongen reed omstreeks 08.00 uur op zijn bromfiets in de richting van het centrum. Een tegemoetkomende 49- jarige automobiliste uit Wanssum, die linksaf wilde slaan,zag de brom fietser over het hoofd. Een botsing volgde waarbij de jongen zijn been kneusde. Hotel Restaurant" nodigt u uit voor..;' 1 pEEL-BRUNCH 1 iedere zondag, e,, en 1 vanaf U.00 uur J MENU MAKT-MAR-WAI-VHMG 14-, 5- ot iedere vrijdag, zaterdag, en zonaas INGANGEN-KEUZEMENU 1 (vrijdag, zaterdag en zondag) keuze uil 4 voorgerechten, uk 14 hoofdgerechten ten 4 desserts a Patersstraat 3 3801 AT Venray (naast Postkantoor) Tel. (0478) 31 57 35 il 1 Bij een verkeersongeval op Kempkensberg is maandagmiddag om 15.20 uur een 22-jarige Poolse vrouw om het leven gekomen. De vrouw was inzittende van een per sonenauto, die om tot nu toé onbe kende reden van de weg is geraakt en tegen een boom geklapt. Hierna belandde de auto in een greppel. De bestuurster is een 19- jarige Poolse, en een tweede inzit tende betrof eveneens een 19-jari- ge Poolse. Beide vrouwen zijn in verband met hun onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis, waar van de bestuurster een bloedproef zal worden afeeno- Letselongeval Een 21-jarige Wanssumse vrouw raakte op donderdag 5 augustus gewond bij een ongeval op de Wanssumseweg in Venray. De vrouw reed vanochtend omstreeks 07.37 uur achter op een auto van een 41-jarige vrouw uit Wanssum. Het slachtoffer had te laat gezien dat de andere auto moest wachten omdat een ander voertuig af wilde slaan. De verwondingen van de 21-jarige zijn niet bekend. -BISTRO- tel.: 0478-581869 De BESTE merken voor de SCHERPSTE prijs 16,17,18 augustus gesloten Vierlingsbeekseweg 18 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten Hoeveel redenen in ook keelt.o. op maat GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adres: GOMMANS@TREF.NL De oplossing is heel dichtbij. Bel voor meer informatie en vraag naar Julien Peters er (0478) 555888 631, Voor een jeans natuurlijk O.J officieel Opel Dealer voor Panningen, Venray e.o. Occassions Quality Cars Master Fit Originele onderdelen Oude Oostrumseweg 4 Venray tel. (0478) 58 62 00 Schoolstraat 57 Panningen tel.(077)30712 53 HIH De gezeltigsfe en meett sfeervolle accommodatie ia de omgeving. Voor bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, etc. dansfjf jHirty alle gezelligheid ender een dak! Tel. 0478-S10S00 Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON „.of. Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn Rühl Haegens van Aar Accountants en belastingadviseurs NoonSemo» 8, Postbus 66. 5800 A8 Venray Teleloon (0*76) 58*333. tax 10478) 58462* Email ma vemayeaccountnetnl

Peel en Maas | 1999 | | pagina 1