"PC&iAeéij&e cUevutfeti Ron van der Burgt naar Wereldspelen Seniorenkoor Crescendo óude fat* Katholieke Bond voor Ouderen Anbo Nieuws Jeugdvereniging De Springplank Derde Orde LVB Oostrum Venray's Mannenkoor Aostrumse zang- kompeneej Veldeke Venray PEEL EN MAAS donderdag 12 augustus 1999 - Pagina 14 'E! Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740: kapelaan: P. Hoedemae- ckers. Whistlerstraat 1, tel. 582385: pastoor J. Berkemeijer, Whistler straat 1, tel. 51 1385. Priester in ern stig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: H. Maximilliaan Kolbe, priester en martelaar. 14.30 Om gods rijkste zegen bgv zilveren huw. Gerard en Nelly Reijnders-v.d. Sterren. 19.00 H. Mis Nelly Jans- Beken-Thuyls (coll); ouders Duijkers-Philipsen en kinderen: Johan Schwachöfer (coll): Jan en An Swinkels-van Dijck en overl. fam. (coll); Jan Aerts; Jeanne Coppelmans-v.d. Berg (buurt); Gerrit Arts (verj.); Johan Moorrees en overl. fam.; Joost Rutten en fam.; overl. ouders Arts Michiels en fam. jrd. Herman Philipsen. Zondag: Maria Ten Hemelopne ming. 9.30 Latijnse Hoogmis voor overl. ouders Truijen en overl. fam.; voor oud-burgemeester en echtgen. Janssen-Westen en overl. fam.; Jo en Gerritje Pouwels; Diena Verstraaten en fam.: Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; jrd. Mies Gossens- Janssen. 11.00 H. Mis jrd. overl. ouders Janssen-Hilberts; Theodora v. Haren-Zegers en Theodora Zegers-Jans en Jeanne Zegers- Verwater; Martha v. Valkengoed-v. Bijlevelt; overl. ouders Lucassen Janssen en overl. kinderen; mw. Creemers-v. Son (coll); Harry Tillemans (coll). Maandag: 9.00 H. Mis Hendrik v.d. Heuvel; overl. fam. Van Hout- Gossens; Leo Gooren en voor een zieke. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor alle zie ken en alleenstaanden uit onze parochie. Woensdag: 9.00 H. Mis voor bijz. int. Donderdag: 9.00 H. Mis ouders Van Kessel-Versleijen en zonen Jan en Teng. Vrijdag: H. Bernardus, abt en kerkleraar. 9.00 H. Mis Jeanne Coppelmans van den Berg. Dienbeurten: za 19.00: Sjef v. D., Bert, Pascal, Koen M.; zo 9.30: dhr. Hoppenbrouwers, Mingels en Van Ham, Joost; zo 11.00: Anja, Remco, Simone, Ties T., Sjoerd D.. Marloes. Lectoren: za. 19.00: S. Manders: zo 9.30: A. Noyens; 11.00: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in I de St. Servatiuskapel. Voorganger: i W. den Hartog. Lect.: P. Poelen. I Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: H. de Jong. Vertrek bus 09.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgievie ring in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in het Vincentiushuis. Voorganger: B. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 09.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Liturgie Maria Ten Hemelopneming. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.00 Geen Kinderwoorddienst; Volkszang; Margaretha Veldhuizen en overl. fam.: Piet v. Kessel; overl. fam. Jan Arts-Jansen; Jan Hendrixs; fam. Hendrixs en fam. Maassen; Tonny Ewals; Jan Huybers en dochter Gerrie. Zondag: Feest van Maria Ten Hemelopneming. 08.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 Volks zang; overl. echtpl. Vercoulen- Keijsers; ouders Colsen-v.d. Wiel; jrg. Jan Willem Wijnhoven; Bertha Smets-Bekkers. j Maandag: 18.30 Voor alle slacht- offers van verkeersongevallen. I Dinsdag: 18.30 Fam. Springintveld- Geurts en Konings. Woensdag: 18.30 Toon Jeuken. Donderdag: 18.30 Voor alle slacht offers van zinloos geweld. Vrijdag: 18.30 Voor religieuze roe- j pingen.' Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig spoedgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. I Misintenties voor de hierna volgen- de week dienen bij de pastorie opge- geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met jl, pastorie, tel. 580202 ma t/m vr I 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Maria Ten Hemelopne- i ming. Geen Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredes kerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray- Zuid; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen: Antoon Huijs en Dien Willems-v.d. Broek; overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; Chris Wijnhoven (coll); Liesbeth Kopczinski-Gillis (coll). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Jeucken-Niessen; Wim Daniels (buurt); Jan Smedts (buurt). Zondag: 8.30 Vooreen zieke; 10.00 Voor de bedevaartgangers van Geysteren: overl. ouders V.d. Hoogenhof-Spreeuwenberg (Zang koor van Geysteren). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Theo Vervuurt. Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid voor een gelukkig huwelijk; voor de vrede in onze gezinnen (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 Jo Jeuken. 16.00 Uit dankbaarheid voor het 50-jarig huw. van Sjaak v. Oijen en Theodora van Berlo (Koor Harmony). Misdienaarsbeurten: za 19.00: Job Euwes en Luuk Gielens; zo 8.30: Elke Euwes en Marloes Denissen; 10.00: Geertje de Kleijn en Anne Basten; vr 16.00: Elke Euwes en Marloes Denissen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Maria Direks- Nelissen; Jos Tielen, Anna Voesten en kinderen; Joos v. Dijck; Sjaak Lemmen. Zondag: Hoogfeest van Maria Ten Hemelopneming. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); overl. ouders Teng en Elisabeth Custers-Litjens; Karei Hesen, Anna Gertruda Heijligers en kinderen; jrd. Gerrit Bastiaans. Woensdag: 9.00 H. Mis tot zekere int. (V). Vrijdag: 14.00 PI. Huw.mis bruid spaar Steeghs-Bos. Collectanten: za: J. Michels; zo: G. Peters. Misd.: za: R. Steeghs en V. Ver stappen; zo: Judith en Esther Bardoel. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 O.L. Vrouw van Altijd Bijstand (fam. J.); jrd. Jacobus Geurts, Petronella Pouwels en Christina Geurts; jrd. Leida Dinghs; Martien Camps. Misdienaars: za: Elleke, Roel, Karin en Manon. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Parochie Leunen Hoogfeest van Maria Ten Hemelopneming. Zaterdag: 19.00 Lsm. Piet Litjens en Mien Litjens-Lemmen; overl. ouders Bouten-Verheijen, Anna, Gerrit, Wim en Piet Bouten; Wim Jenneskens en Roel Cornelissen; wkd. Marie Michels (5); wkd. Frits Martens (3). Zondag: 10.30 Hgm. uit dankbaar heid vw het feit dat de heer Piet Koning 25 jaar dirigent is van ons Herenkoor; overl. ouders Dorus Koning en Sientje Koning-Ruwiel en beide zonen Kees en Theo Koning; gest. jrd. Helm Claessens en Carolien Claessens-Verschuuren; gest. jrd. To Duijkers-Yacken; Piet Croijmans; Maria Rouwet-Stijns. 15.00 Doopviering Mitch Wilmsen. 15.30 Doopviering Niels Janssen. Woensdag: 19.00 Lsm. Thei Swinkels en Nel Swinkels-Peeters; gest. jrd. Piet de Louw; gest. jrd. Joos Loonen en Maria Loonen- Scheffers; gest. jrd. Petronella Asselberghs. Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Yvonne en Inge Theunis; zo 10.30: Benny Janssen en Juul Janssen; weekb.: Groep 1alleen woensdag. Lectoren: za 19.00: Elly Theunis; zo 10.30: Harrie Bovée. Gedoopt: Amber van Berlo, Horsterweg 59, Castenray. Rectoraat Heide Zondag: Hoogfeest van Maria Ten Hemelopneming. 9.30 Hoogmis voor overl. ouders Peeters-Janssen; Stephania Coppus-de Groot; jgt. Wim Swinkels. Misd.: Joep, Guus, Martin, Willeke en Geen. Rectoraat Veulen Hoogfeest Maria Ten Hemelopne ming. Zaterdag: 19.00 Hgm. en zegening van Kruudwis; overl. fam. Wilms- Heesen-v. Lin; overl. fam. Van Slaveren-van Son; uit dankbaarheid fam. V. Misdienaars: za:' Willem en Richard. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Jrd. Pieter Verheijen en Maria Litjens; overl. ouders Lemmens-Poels; Dien Kleuskens-Wijnen. Zondag: Hoogfeest van O.L.V. Ten Hemelopneming. 10.00 Godefridus Vermeulen en Gertruda Jentjens; Harrie Michels en Nella Lamers; Rien Gommers; overl. fam. Mulders-Maessen; Gon Verheijen- Versteegen. Maandag: 16.30 Dankzeggingsmis bij het 25-jarig huw. echtp. Van der Hoff-Keijsers. 19.00 Jrd. Antoon Pouwels en overl. fam. Woensdag: 19.00 Int. van de parochie. Vrijdag: 19.00 Int. van de parochie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Rinske en Maartje; zo 10.00: Marian en Sandra, Ronnie P. en Gijs; ma 16.30: Rian en Ilaisa: 19.00: Niels O. en Mark: wo 19.00: Bram en Daan: vr 19.00: Rinske en Maartje, Parochie Merselo Zaterdag: Hoogfeest Maria Ten Hemelopneming. 19.00 Jgt. Jacobus v. Meyel en Petronella Dirckx. Misd.: Angela v. Tilburg en Jolanda Willems. Zondag: Hoogfeest Maria Ten Hemelopneming. 10.00 Voor de parochie. Misd.: Conny v. Tilburg. Woensdag: 19.00 Jgt. Petronella v. Rijswijck: t.e.v. H. Maagd Maria en de H. Gerardus. Vrijdag: 14.00 Huw.mis Jan Linders en Petri Kessels. Rectoraat Vredepeel Zondag: Feest van Maria Hemel vaart. 10.00 Fam. Arts-Lucassen. Maandag: 19.00 Fam. Huijs. Donderdag: 19.00 H. Mis. Misdienaars: zo: Anita, Karin v.d. H.. Laura en Luc. Lezers: zo: Maria Lenkens. Rectoraat Smakt Zaterdag: 14.00 40-jarig huw.jub. fam. Wijenberg-Arts. Zondag: 20e Week door het jaar; 12e Zondag na Pinksteren; Hoogfeest: Maria Ten Hemelop neming. 10.00 Hoogmis voor Herman Janssen; overl. fam. Van Hooft-Mattousch; Harrie Beckers. Lectr.: 01 ga v.d. Meer. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis overl. zus; tot zekere int.; Peter Wilhelmus Henricus Smeets. Vrijdag: 16.00 Huw.viering fam. Kimman. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 15 augustus zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, mevr. M. Spoelstra uit Deurne voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal mevr. Spoelstra eveneens voorgaan in de dienst om 1 1.00 uur. Hier is geen kinderopvang en er wordt ook geen kindernevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Volgende week, 22 augustus, zal in Blitterswijck de laatste dienst van dit zomerseizoen worden gehouden. Rehoboth Ned.Herv.Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a Horst. Evangelist: J.A.J.Bals, Clapvaeren 4, 5961 LM Horst. Tel/fax. 077-3987786. E-mail: J.A.J.Bals@students.theo.uu.nl Diensten: Zondag 15 augustus om 10.00 en 14.30 uur:Ds. J.H. v. Dijk, Ridderkerk. 's-Morgens is er kinderoppas. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. De zomervakantie is weer voorbij. Intussen zijn de repetities weer her vat. Vanaf 11 aug. hebben we daar voor ruimte beschikbaar gekregen in lokaal 07 van de Kemphaan. Het is nog even wennen in de nieuwe omgeving, maar de eerste koorklan ken zijn al veelbelovend. Er zijn enkele dingen veranderd. Tijdens de pauze kan men koffie drinken voor 1,- per kopje; voor de liefhebbers is er ook frisdrank en ook wel eens een pilsje of glaasje wijn. Allemaal tegen een redelijke vergoeding. Gastvrouw is mevr. De Lange, die zorg draagt voor een goede harmo nie. Afwassen behoort ook tot het verleden omdat in De Kemphaan een afwasmachine aanwezig is. Onze eerste indrukken van het onderkomen voldoen ruimschoots aan de verwachtingen. Moge dat ook zo blijven, nu en in de verre toe komst. Wekelijkse repetities in De Kemphaan. Kennedyplein, iedere woensdag van 18.00 tot 19.30 uur. Zaterdag 11 sept. deelname aan een Limburgse zangersdag te Belfeld. Afmeldingen bij: mw. A. v.d. Bekerom, tel. 580409 of mw. V. Hooren, tel. 580378. Na-dorst hebben van de kermis in Venray en na-genieten op de na- kermis zondag anno 1947. Dat kon in die tijd. De zondag na de kermis kon men zijn resterende kermiscenten kwijt aan enkele attracties die hun standplaats nog niet hadden verlaten. Dan was het dus nog na-kermis in Venray. Om de na-dorst te lessen kon men toen ook al gebruik maken van enkele terrasjes zoals hier op de foto te zien is bij Hotel De Zwaan aan de Grote Markt. Dat het bier toen ook al best was vinden v.l.n.r.: Bram Pelgrim, Sraar Oudenhoven, Martin Hendriks, Frans van Gerven, Henk Hendriks, Tom Michels en Albert Bergmans. De plusfourbroeken (een ruim zittende broek die een eind onder de knie om het been sluit) bepaalde vele jaren, ook al vóór de oorlog het modebeeld van jongemannen. Jan v.d. Putten 'Handig in de huishouding1 voor 50-pIus mannen Veel mannen weten nog te weinig van huishouden. Om daar iets aan te doen wordt, bij voldoende belangstelling, een cursus "Handig in de huishouding voor mannen" georganiseerd. Inhoud van de cur sus is: een combinatie van leren koken en diverse huishoudelijke werkzaamheden, schoonhouden van het huis, kleine verstelwerk zaamheden, enz. In de les wordt de eigen was gedaan. Na de kookles wordt gezamenlijk gegeten. De cursus is goed voor de zelf redzaamheid van mannen, bijvoor beeld wanneer de vrouwelijke part ner ziek is of er niet meer is. Het is ook een vorm van educatie en van emancipatie. Daarnaast levert de cursus nieuwe sociale contacten op. Belangstellenden worden ver zocht zich te melden bij Mevrouw G. Reuling, tel. 583015 of bij de heer K. Holla, tel. 583472. Groots seniorenfestival in Den Bosch Van 6 tot en met 10 september wordt door de KBO in Den Bosch een groots festival georganiseerd met tal van activiteiten en attrac ties. KBO-leden kunnen daar alles over lezen in het blad "Nestor" dat zij onlangs hebben ontvangen. Niet-leden kunnen een gratis Nestor opvragen door een brief kaart met hun naam en adres op te sturen naar: Seniorenfestival, post bus 207, 5201 AE 's- Hertogenbosch. Ombudsman van de KBO De KBO heeft een ombudsman, die helpt bij hel oplossen van pro blemen met overheids- en andere ANBO gaat dit nieuwe seizoen van start met de bekende zondag morgen Koffie-In en wel op zondag 5 september. U bent welkom van 10.30-12.30 uur in het gebouw van Senior Service, Pr. Bemhardstraat 5. De koffie kost maar ƒ!,- per kop, dat is inclusief suiker, melk en een heleboel goede zin. De volgende activiteit is de maan delijkse fietstocht; start: dinsdag 14 september. Om 13.00 uur verzame len wij ons bij de Kemphaan, Kennedyplein IDe tocht is onge veer 12 km. lang en gaat naar Horst, naar het Aardbeien museum. Entree 6,50 p.p., ANBO-leden gratis. Aanmelden voor deze fietstocht bij dhr. J. Mertens, tel. 583453. Op dinsdag 19 oktober is de jaar vergadering. De juiste invulling van het tweede gedeelte van deze mid dag zullen wij u zo spoedig moge lijk laten weten. Op dinsdag 16 november hebben wij mevr. Goluke, geriater, uitgeno digd om ons op de hoogte te houden van de laatse ontwikkelingen in de gezondheidszorg. Gezond ouder worden willen we allemaal, dat hangt ook veel samen met goede voeding; vandaar dat we op dinsdag 14 december mw.Coppis. diëtiste, hebben uitgenodigd om ons met goede eettips de winter door te lood sen. Alle maandelijkse themamidda gen worden op een dinsdag gehou den in de Kemphaan, Kennedyplein nr. 1 en we beginnen om 14.00 uur. Op 28 december nemen wij afscheid van deze eeuw met een gezellig samenzijn. Muziek, een drankje en lekkere hapjes staan voor u klaar. ANBO-leden, introducés, aspirantleden, ieder is dan welkom bij Senior Service. Voor alle ANBO-activiteiten geldt: iedereen is welkom, u hoeft geen lid te zijn, maar waarom zou u niet? Er zijn veel voordelen aan het lidmaatschap, we noemen dan alleen maar vast de ANBO-Raadslijn op, middels dui delijke brochures krijgt u antwoord op vele actuele onder- werpen zoals; Alg. Nabestaanden Wet, Vrijwilligerswerk en de fiscus, Pensioen opbouw bij arbeidsongeschikt heid, enz.enz. Ook verzekeringen, die u via de ANBO kunt sluiten zijn een stuk voordeliger. Wilt u hier meer over weten, of informatie over de ANBO activiteiten in Venray, neem dan contact op met het secretariaat, dhr. P v.d. Geer, tel. 58 26 70. De ANBO is er voor u! instanties en die advies geeft bij het invullen van ingewikkelde formu lieren. Deze hulp is kosteloos. U kunt de ombudsman bellen onder nummer 548040. Inlichtingen over lidmaatschap KBO Voor inlichtingen over het lid maatschap van de KBO en de voor delen, die u daarmee verkrijgt kunt u contact opnemen met de heer G. Van Meijel, telefoonnummer 586389. Schitterende boottocht Maastricht-Luik Op 1 september a.s. wordt een boottocht georganiseerd vanuit Maastricht naar Luik. Om 08.15 uur vertrekt de bus vanuit Venray naar de haven van Maastricht. Met een boot van rederij Stiphout varen we via de sensationele sluizen "Stop van Ternaaien" naar Luik. Na aankomst in Luik wordt overge stapt in een touringcar voor een bustocht door de mooie Voerstreek. De prijs bedraagt 85 gulden per persoon. Hierin is begrepen: bus naar Maastricht en terug, boottocht naar Luik, rondrit door de Voerstreek, koffie met vlaai, koffie tafel aan boord en diner. Aanmelding en inlichtingen bij de onder aan dit artikel genoemde dames. Activiteiten 14 aug.: Vogelschieten in Merselo bij Schutterij 't Zandakker op de schuttersweide aan de Endepoel. Aanvang 14.00 uur. 19 aug.: Manifestatie ACTIEF OUD in Tegelen. 1 sept.: Boottocht van Maastricht naar Luik. 6 t/m 10 sept.: Seniorenfestival in Den Bosch. Voor inlichtingen over activitei ten van de KBO kunt u contact opnemen met de volgende perso nen: mevr. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 583122 of mevr. A. Noy, Rooseveltstraat 5, tel. 583494. Dinsdag 17 aug. vergadering werk groep 'Opening nieuw seizoen'. Aanvang 19.00 uur bij Yvonne. Het nieuwe seizoen staat voor de deur. Dit wordt geopend op zaterdag 28 aug. Dit jaar is gekozen voor een vossenjacht in het centrum van Venray. Iedereen mag hier aan mee doen, lid of geen lid. Er zijn geen kosten aan verbonden. We zijn nog steeds op zoek naar jonge mensen die de leiding willen komen versterken. Wie wil er een maal in de week, anderhalf uur, met de jeugd bezig zijn? Zelf program ma's maken en presenteren. Je wordt niet meteen voor de leeuwen gegooid, maar krijgt binnen de club begeleiding, ook krijgt men de keus om cursussen te volgen. Heb je inte resse? Bel dan voor inlichtingen met Jeanne, tel. 580217 of Sjeng. tel. 586117. Ook zijn we nog steeds op zoek naar iemand die ons kan helpen bij het beheer van het gebouw. Dit is een aantal keren in de week verhuurd aan derden. Openen, sluiten en het zetten van een kopje koffie behoort onder andere tot de taken. Inlichtingen: tel. 586117. Onze maandvergadering zal wor den gehouden op woensdag 18 aug. om 14.30 uur. De regionale Franciscusviering die elk jaar door een andere afdeling werd verzorgd gaat als zodanig niet meer door. Elke afdeling zal dit voor zichzelf invullen. De bij ons bestaande plannen kunt u lezen in het maandblaadje van september. Op donderdag 12 augustus gaan we weer fietsen. Vertrek: 19.00 uur bij de Rabobank Oostrum. We fiet sen ongeveer 25 km. Repetitie: Donderdag 12 aug. Eerste repeti tie na de vakantie-periode! 19.30 uur: Repetitie Bariton en Bas; 20.00 uur: Repetitie voor het gehele koor. Donderdag 19 aug.: 19.30 uur: Repetitie Tenor 1 Tenor 2; 20.00 uur: Repetitie voor het gehele koor. Donderdag 26 aug.: 19.30 uur: Repetitie Bariton en Bas; 20.00 uur: Repetitie voor het gehele koor. Optredens: 3 sept: Uitstapje Maastricht, recep tie huwelijk dirigent bezoek Maastricht. Vertrektijd volgt. Afmelden bij Hans Arts (Nieuw!) (tel. 584023) (bij voorkeur tussen 18.30 en 19.00 uur). Oud papier: Oud papier kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zuivelfabriek) (Staat aangegeven!). Bij voorbaat dank voor uw medewerking! De Aostrumse zangkompeneej is een gezellig maar serieus repeterend mannenkoor. Wij repeteren elke dinsdagavond vanaf 21.00 uur in de zaal van het Allemanscafé in Oostrum. Optredens 22 t/m 24 okt.: weekend België. Vakantieperiode koor: 6 juli t/m 24 aug. Inlichtingen en of afmeldingen bij Frank Ritmeyer, tel. 584565. Op initiatief van Veldeke Venray worden bij de familie Claessens aan de St. Servatiusweg 6 te Venray, op zaterdag 14 augustus vanaf 10.00 uur weer de kruudwisse samengesteld. Deze kruudwisse zullen gezegend worden in de plechtige heilige mis 'de Hommes' op Maria Hemelvaart, zon dag 15 augustus om 09.30 uur in de Grote Kerk van St. Petrus' Banden. Voor de nodige materialen zal worden gezorgd. De kruudwisse is een bundeling van kruiden, gewassen en vruchten. De samenstelling van deze kruiden en gewassen was van streek tot streek verschillend. In Venray kent men van oudsher een bundeling van zeven planten. Het meest gebruikt werden: 1Reindersknop of reinvaren (boeren- wormkruid); 2. Hazegaerf (duizend blad); 3. Haver; 4. Rogge; 5. Een tak van appel- of perenboom met vruch ten; 6. Koolblad; 7. Wortelloof. In de kruudwisse werden wel eens planten vervangen door els, leverkruid, gerst, boekweit of bietenblad. De nummers 1 en 2 zijn van oudsher donderkrui den, de andere vormen een greep uit de oogst. Ze speelden een wezenlijke rol na de zegening. De kruudwisse werd voor de hoogmis gezegend en na de mis mee naar huis genomen. Hij weerde alle kwaad af en werd aan de zolderbalken opgehangen. Het fruit werd gedeeld en gegeten door de gezinsleden. Het graan ging naar het vee en de kippen. Bij onweer werd de gedroogde kruudwisse wat bevoch- j tigd en een gedeelte werd met veel rook verbrand als afweer. De zeven gewassen waren met een lang lint tot een bos gebonden. Dit lint werd ook bewaard want het kwam van pas bij een 'opgeblazen' koe. Die leed dan aan trommel, een verstopping. Het lint van de kruudwisse werd om de gezwollen buik gebonden om de koliek over te laten gaan. Venraynaar Ron van der Burgt (20) vertrok afgelopen zondag vanaf vliegveld Eindhoven met de Nederlandse militaire ploeg, bestaande uit 196 personen die uit komen in diverse disciplines, naar het Kroatische Zagreb, waar van zes tot en met achttien augustus de Wereldspelen voor militairen wor den gehouden. Van der Burgt, een talentrijk lid van Taekwondo Vereniging Tong-Il in Venray, pro beert in de klasse 84+ de wereldtitel voor militairen in de wacht te spe len. "Ron staat komende zaterdag voor het eerst op de mat", vertelt Ron von der Burgt neemt deel aan de Wereldspelen voor militairen in Kroatië. vader Jos van de Burgt. "Hij maakt kans op een medaille, maar de con currentie is ijzersterk. Drie weken geleden probeerde Ron zich in Kroatië te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Sydney, wat helaas mislukte, en veel van de jon gens die daar aanwezig waren zijn ook nu weer van de partij. De onder linge verschillen zijn gewoon erg klein." Liefst 46 landen nemen aan de Wereldspelen deel.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 14