Sfunt in 1/etvuztf Jonge honden' SV Venray in de startblokken "De club gaat een mooie toekomst tegemoet" Venray Cup in het teken van 'De waarde(n)volle club' Marcel Lenssen, trainer Oostrum: Veteranen Merselo vieren 25-jarig jubileum Nieuwe trainingspakken Oranje-Wit SV Venray S.V. Merselo SVV Veteranen SVV Jeugd Tennisvereniging Ysselsteyn V.V. Oostrum Ruitersport St. Jan Merselo Ruitersport De Eendracht Castenray Midgetgolf Club Buitenlust Duivensport Darten DC De Piëlhaas na EEL EN MAAS donderdag 12 augustus 1999 - Pagina 11 >m Hans Vergeer optimistisch het seizoen in Ondanks het feit dat de selectie nog iet voltallig is komen opdraven, heeft e nieuwe trainer van eersteklasser V Venray, Hans Vergeer, alle ver ouwen in zijn spelers. Dat afgelopen iterdag met 2-0 werd verloren in en in Geldrop heeft geen invloed op dit e' frrtrouwen. In de laatste week van juli zijn de spe- rs van SV Venray begonnen met de lorbereidingen op het eerste jaar in de te klasse. In 1D start Venray de com- ctitie met een thuiswedstrijd legen VN uit Nieuwenhagen. De trainingen rrden tot nu toe, dankzij de vakanties, lor ongeveer 20 van de 37 spelers zocht. Zelfs tijdens de Venrayse ker- isis er gewoon doorgetraind. "Dat was el nieuw voor de jongens. Maar als we is willen bereiken, zullen we toch de jmende weken aan de bak moeten", kent Hans Vergeer. De nieuwe trainer, komstig van VVV, waar hij tot tevre- inheid van de club functioneerde als )ofd opleiding, moest aan het einde in vorig seizoen vertrekken bij de tnlose toto divisieclub. "Financiële ■rikelen lagen ten grondslag aan mijn irtrek. VVV moest aan alle kanten (zuinigen. Ik ben een van de mensen e daarvan het slachtoffer is gewor- JONGE SPELERSGROEP Hans Vergeer was uiteraard niet blij met het 2-0 verlies in het oefenduel bij Geldrop, maar de nederlaag was wel te verklaren. "Het resultaat op zich was nog niet eens zo slecht. Geldrop is toch een ploeg die al jaren toonaangevend meedraait in de hoofdklasse, al konden ze afgelopen seizoen maar net de degra- daliedans ontspringen. De nederlaag heeft meer te maken met het feit dat we komend seizoen anders gaan spelen. Anders in ieder geval dan de spelers tot nu toe gewend zijn." Vergeer heeft vorig seizoen nog een aantal wedstrijden van SV Venray bekeken en aan de hand van de individuele kwaliteiten van de spelers de tactiek aangepast: "Ik heb de kwali teiten van de spelers zo goed mogelijk proberen in te schatten. Aan de hand daarvan ben ik aan de slag gegaan en een systeem gevonden dat het beste bij de spelersgroep past. Voor de spelers vergt dat een bepaalde omschakeling. Maar omdat we een jonge groep hebben, ben ik er vast van overtuigd, dat mijn ideeën er wel uitkomen." ROUTINE De gemiddelde leeftijd van SV Venray is ongeveer twintig jaar. Dat betekent weliswaar minder ervaring, maar aan de andere kant ziet Hans Vergeer nog volop groeimogelijkheden voor zijn team. "Al zal het zeker in het eerste jaar in de eerste klasse niet gemakkelijk worden. Met name omdat k Senioren 1 van Oranje-Wit zullen het nieuwe korfbalseizoen begin- en in nieuwe trainingspakken, gesponsord door Steenhandel Kusters te 'enray-Heide. Oefenprogramma heren/dames Senioren Programma zondag 15 aug.: .V.C. 1-Venray 1 12.00 fenray 2-J.V.C. 2 12.00 fenray 3-Venray Cup fenray 4-J.V.C. 3 12.00 Programma dinsdag 17 aug.: fitesse 2-Venray 2 19.30 Programma donderdag 19 aug.: fenray l-Venlo 1 19.00 fenray 2-Geldrop 2 19.30 Dames Programma zondag 15 aug.: ■V.C. 1-Venray 1 11.00 Programma donderdag 19 aug.: fenray 1-Vesta 1 20.00 Programma zondag 15 aug.: rterselo 1 toern. Venray Cup s Holthees v 10.00 Programma donderdag 19 aug.: ilerselo 2-Walsberg b. 18,45 Uitslag: SVV-Twisteden 1-3 Programma zaterdag 14 aug.: SVV-Venray 11 a. 16.30 Alle spelers die kunnen worden ver wacht. De afmeldingen uiterlijk donder dagavond bij A. Sijbers, tel. 583196 Programma zaterdag 14 aug.: Volharding Al-Venray Al v.13.15 Venray B1 - Venray B2 a. 14.30 Venray B3-Venray B4 a. 14.30 Venray C1 - Venray C2 a. 13.15 Venray C3-Venray C4 a. 13.15 Venray C5-Venray C6 a. 13.15 Venray D1 - Venray D2 a. 11.45 Venray D3-Venray D4 a.09.30 Venray D5-Venray D6 a.09.30 Venray D7-Venray D8 a.09.30 Venray MI-Venray M2/M3 a. 12.00 Programma woensdag 18 aug.: Venray BI-Merefeldia BI a. 19.30 Merefeldia C1 - Venray Cl v.18.15 Merefeldia D1 - Venray Dl v. 18.15 Clubkampioenschappen De clubkampioenschappen enkel en dubbel worden dit jaar gespeeld van 6 /m 19 september. Alle senioren leden unioren (vanaf 16 jaar of bij de eerste 'ier van de juniorclubkampioenschap- •en geëindigd) kunnen zich hiervoor nschrijven middels de speciale nschrijfkaarten in de kantine. Er wordt jespeeld in twee sterktes, zowel in de Mei als in de dubbel. De inschrijving sluit op zondag 15 augustus. Let op: dit sde laatste week! Thuisblijverstoernooi Zondag spelen we het thuisblijvers- oernooi met 27 deelnemers. De wed- hijden beginnen om 08.30 uur. De 'fijsuitreiking is om ca. 18.30 uur. Het nschrijfgeld bedraagt 2,50. De aan- 'angstijden voor degenen die buiten Ysselsteyn wonen zijn als volgt: 12.30 Ul,r: Paul Janssen, Teng Janssen en John ton Kempen; 13.00 uur: Karin v.d. Boogaard. 40+ Toernooi Vanaf woensdag 25 t/m zondag 29 'ugustus wordt het 40+ Toernooi wpeeld. Afhankelijk van het aantal nschrijvingen wordt op woensdag of aterin de week begonnen. In verband net de leeftijd zullen we proberen de Wedstrijden zoveel mogelijk te spreiden "zelfs in twee leeftijdsklassen te spe len. Alle senioren leden van 40 jaar of ouder kunnen zich hiervoor inschrijven middels de inschrijfkaarten in de kanti ne. De inschrijfkosten bedragen 2,50. De inschrijving sluit op zondag 15 augustus. Let op: dit is de laatste week! Venray's Open In het weekend van 20 t/m 22 augus tus spelen we weer om het kampioen schap van Venray. De teamindeling hangt vanaf dinsdag 17 augustus bij de baan. Om goede afspraken te maken over wie wanneer speelt, is er op don derdag 19 augustus een korte bijeen komst om 20.00 uur in de kantine. In Ysselsteyn speelt op vrijdagavond en zaterdag de Dl-klasse, De D2-klasse speelt in Leunen en de Open klasse bij Rodhe. De finales worden op zondag gespeeld bij TC Venray. Daar wordt vanaf 13.00 uur tevens de clinic voor de jeugd gespeeld. De grote deelname (ruim 140 deelnemers) en het enthou siasme van de spelers staat weer garant voor een groots sportevenement. K-mail adres Peel&Maas peelenm lref.nl Venray toch enkele basisspelers heeft zien vertrekken. Jongens met een stukje routine die een ploeg er op moeilijke momenten doorheen kunnen slepen." Drie oudere basisspelers, waaronder Sjek Wilms en Cas van Eist, vertrokken vanwege werk of studie. Daar tegenover staat de terugkeer van Frank Brands die een avontuur bij VVV achter de rug heeft. HANDHAVEN Heel tevreden is de nieuwe trainer met de organisatie binnen de vereniging en dat betekent 'prettig werken' volgens hem. Het doel van bestuur, trainer en spelers dit jaar is duidelijk handhaving in de eerste klasse om van daaruit te kij ken of er doorgroeimogelijkheden zijn naar een hoger niveau. "We hebben in ieder geval afgesproken naar buiten toe geen gekke dingen te roepen. In hel ver leden is dat weieens anders geweest, maar nu moeten we gewoon realistisch blijven. Met beide beentjes op de grond blijven staan. Handhaven is het belang rijkste" benadrukt Hans Vergeer, "Maar deze jonge groep moet daarvoor wel gewoon de tijd krijgen." Jeugd Eerste training Zaterdag 14 aug. 13.00 uur: Oostrum Cl en C2 Maandag 16 aug. 17.30 uur: Oostrum Fl, F2, F3 en F4 Dinsdag 17 aug. 18.00 uur: Oostrum El. E2 en E3 Dinsdag 17 aug. 19.00 uur: Oostrum Dl en D2 Programma maandag 16 aug.: Montagnards A1 -Oostrum AI v. 17.45 Senioren Programma zondag 15 aug.: Venray Cup Veteranen Programma zaterdag 14 aug.: Castenray-Oostrum v. 16.25 Afmelden bij Theo v.d. Pas, tel. 587975. Als speler toonde Marcel Lenssen uit Geysteren al veel interesse in het 'trainersvak'. Lenssen, een aanvaller pur sang, voetbalde bij Geysteren in zijn geboorteplaats en zo'n zeven jaar bij de Vierlingsbeekse trots Volharding. "Vooral bij Volharding heb ik als voetballer veel opgestoken, bijvoorbeeld van trainers als Lei Janssen, Ronald Gits en Tonnie Theunissen", vertelt Lenssen. "Als trainer pluk ik daar nu mijn vruchten van, al heb ik zelf altijd wel mijn eigen ideeën gehad over voetbal. Als me iets niet zinde, liet ik dat de trai ner altijd weten. Dit jaar ben ik voor het eerst hoofdtrainer van Oostrum, maar ik ken de club al jaren van haver tot gort. De afgelopen drie sei zoenen heb ik namelijk de talentvolle A- en B-jeugd van Oostrum onder mijn hoede gehad en heb ik, in samenwerking met een aantal andere mensen, een jeugd- en beleidsplan voor de club op poten gezet. Oostrum heeft de beschikking over een talent volle selectie en goede jeugdteams. Ja, de toekomst van de club ziet er gewoon erg goed uit." Onder leiding van Jozef Sasabone promoveerde het eerste team in het afge lopen seizoen via de nacompetitie van de zesde naar de vijfde klasse. "Ik weet weinig van de sterkte van de clubs in de vijfde klasse D en eigenlijk interesseert het me ook bar weinig hoe anderen spe len", vertelt Lenssen. "Voor mij is voor al van belang dat de manier van voetbal len die mij voor ogen staat door de jongens in het veld goed uitgevoerd wordt. Dat geeft me als trainer gewoon veel voldoening. Aan voorspellingen of andere uitspraken waag ik me dan ook niet. Oostrum voetbalt nu van de jongste jeugd tot aan het eerste team in een bepaald concept, net als Ajax met drie spitsen, en wil het publiek gewoon aan trekkelijk voetbal voorschotelen." TALENT De Geysterse caféhouder heeft bij Oostrum de beschikking over een erg jonge, maar wel zéér talentvolle groep. "Veertien jongens hebben de overstap van de jeugd naar de senioren gemaakt en maken deel uit van de selectie. Die jongens kennen mijn methode van trai nen en spelen, en die wijkt nogal eens af van de trainingen die ze in de afgelopen jaren hebben gehad. Voor de wat oudere spelers zal het misschien even wennen zijn, maar het spelletje dat mij voor ogen staat, moet voetballers wel aan spreken." Net als de trainingen, want die zijn bij Lenssen altijd met de bal. "Duurlopen zijn uit de tijd. Ik geef de jongens alleen af en toe een intervaltrai- ning. Uithoudingsvermogen krijgen ze door de intensieve trainingen en wed strijden vanzelf wel." Even later klapt Lenssen een grote klapper open met allerlei oefenstof en aantekeningen van trainingen en wed strijden. Lenssen zelf in het veld een fanatiek baasje, blijkt ook als trainer nog net zo bezeten van het spelletje te zijn. "Geen enkele training is bij mij hetzelf de", vertelt hij. "En natuurlijk heb ik door mijn jarenlange ervaring als voet baller met veel oefenstof kennisge maakt. maar ik kan ook thuis urenlang nadenken over nieuwe oefeningen, om de spelers beter te maken." STRUCTUUR Samen met Mat Janssen uit Oostrum, de rechterhand van Lenssen, en Edwin Snijers uit Venray. die de A-jeugd van de club en de gehele jeugdafdeling van SV Oostrum coördineert, is Lenssen weke lijks ook druk bezig om de jeugdtrainers van de club op te leiden. "Veel werk, maar een enorme uitdaging", zegt Lenssen. "Ik ging vroeger regelmatig kijken naar de jeugd van Oostrum en dan viel het me altijd op dat er goede jeugdspelers waren, maar dat veel talen tjes afvielen zodra ze de overstap naar de senioren maakten. Er zat dus structu reel iets fout. Met het beleids- en jeugd- plan in het achterhoofd proberen we nu meer structuur binnen de vereniging aan te brengen en gezien het aantal kam- pioenchappen, zowel bij de senioren als bij de jeugd in de afgelopen jaren, lukt dat aardig. Iedereen is erg positief en staat te trappelen om aan het nieuwe sei zoen te beginnen." Voetbalvereniging Holthees- Smakt organiseert op zondag 15 augustus op sportpark De Halt de Venray Cup. Aan dit jaarlijks eve nement nemen alle voetbalvereni gingen uit de gemeente Venray en uit Holthees deel. Het toernooi staat dit jaar in het teken van het NKS- project 'De waarde(n)volle club'. Het project 'De waarde(n)volle club' is erop gericht de waarden en normen binnen en buiten de velden op een hoger niveau te brengen. De besturen van de voetbalverenigingen Holthees. Venray, Castenray, DIS. Leunen, Merselo, Oostrum en Ysselsteyn vinden dit een goede zaak. Niet alleen omdat voetbal len leuk moet blijven voor iedereen die daarbij betrokken is. maar ook omdat de voetbalverenigingen een belangrijke taak hebben binnen de maatschappelijke opvoeding van de aan de club toever trouwde jeugd. In het weekend van 31 juli en 1 aug. werd in Grave een concours hippique voor pony's en voor de paarden georga niseerd. Op zaterdag verschenen de pony's aan de start. In de prijzen reden: Dressuur: Rick Janssen, James Bond. klasse DB, 2e met 177p: Eva van Ooi. Falco, een mooie le plaats in de klasse DM1 met 174p en met Hapollo in de klasse DZ1 een 2e plaats met 359p; Janine van Ooi. Falco, DM2. 2e met 157p. Springen: Rick Janssen startte met twee pony's in de klasse DL. Met Money Penny werd hij eerste en met James Bond behaalde hij de 2e plaats. Op zondag gingen er enkele combina ties van de grote ruiters naar Grave en naar Heibloem. Grave: Mark Janssen met Liberty, springklasse L 8e. Heibloem: Conny van Duynhoven, Livius, dressuurklasse L. 3e met I66p. Afgelopen zondag 8 aug. gingen de ponyruiters naar Horst waar wederom verschillende combinaties in de prijzen reden. 4-tal klasse M een mooie le plaats met 142p; 4-tal klasse L, 3e met 132p; Ingrid Arts. King A. klasse EZI een mooie le plaats met 370p; Eva van Ooi, Hapollo, DZ 1 eveneens le met 387p; Rick Janssen, James Bond, DB. le met I77p; Eva van Ooi, Falco, DM1, 2e met 172p; Susanne Versleijen, Sandra, DB, 3e met I68p: Sharlaine Wijkniet, Rianka. DB, 4e met I68p. Tot slot behaalde Simone van Ooi in de springklasse DB met Hapollo een 2e plaats. Aankomend weekend zullen de grote paarden aan de start verschijnen in Horst. WAARDEN EN NORMEN De waarden en normen die de ver enigingen belangrijk vinden en waar ze op aangesproken willen worden, bepa len de clubs samen. De besturen zullen gedurende het seizoen uitgebreid van gedachten wisselen. Speerpunten voor het seizoen 1999-2000 zijn: 'Je tegen stander als medespeler zien' en 'Mond dicht tegen de scheidsrechter'. De besturen rekenen er op dat alle geledingen binnen de clubs, bestuur, trainers, leiders, commissieleden en spe lers een positief steentje zullen bijdra gen om de sfeer zowel op als rond het voetbalveld te verbeteren. Het toernooi wordt op zondag 15 augustus geopend met de ondertekening van de intentieverklaring door de leiders en aanvoerders van de teams. Het toer nooi begint om 11.00 uur met de wed strijden Merselo-Ysselsteyn en Leunen- Holthees. Direct na de finale-wedstrijd, die om 15.50 uur begint, is de prijsuit reiking VOORUITBLIK De amateurs zijn inmiddels gestart met de voorbereidingen op de competi tie. Eersteklasser SV Venray begint op zondag 5 september met een thuiswed- Op 25 juli zijn enkele ponyruiters naar Nederweert geweest. Uitslag sprin gen: Esther Jeurissen, kl DB met Domienca J 4e prijs. Op 1 aug. zijn we met onze ponyrui ters naar Blerick geweest. Uitslag hier van: Dressuur: Katja Jeurissen, Al, Amigo 2e met I66p; Christel v. Dijck, AB, Juno, 2e met I69p; Ineke v. Dijck, DB, Casper 4e met I72p; Marjan Cleven. EL. Karona. 3e met 161 p. Springen: Katja Jeurissen met Vera J, AB 2e; Iris Jeurissen met Bliek. Alle; Katja Jeurissen met Amigo, Al 2e; Iris Jeurissen met Niinphy J. BB 3e; Esther Jeurissen met Darko J, Cl 2e, met Domienca, DB 8e. Op 8 aug. bezochten we het coun- cours te Horst. De uitslagen waren: Dressuur: Katja Jeurissen met Pancho, BB 2e met 166p; Christel v. Dijck met Juno, CB Ie met 161 p; Ineke v. Dijck met Casper, DB, 4e met 156p: Esther Jeurissen met Domienca. DB, 5e met 163p; Martijn Cleven met Fiffie, Dl, 4e met 163 en Fieke Rongen met Naomie, EB, 4e met 159p. Springen: Katja Jeurissen, Vera J, klasse AB le: Iris Jeurissen, Nimphy J. BB 2e; Janneke Jacobs. Leroy. CB 3e; Esther Jeurissen. Domienca. DB 3e; Marjan Cleven. Karona. EB 2e; Marjan Cleven. Jessie, DL 2e; Ineke van Dijck, Salaica, DL 4e; Esther Jeurissen. Darko J, CM 3e. strijd tegen SVN. vierdeklasser Leunen start met een thuiswedstrijd tegen Heijen en Ysselsteyn, net als Leunen uit komend in de vierde klasse H, begint met een uitwedstrijd tegen Montagnards. In de vijfde klasse D voetbalt Oostrum op zondag 5 septem ber de uitwedstrijd tegen EWC (Well). In de zesde klasse staan veel derby's op het programma. Merselo begint tegen TOP en Castenray speelt op zondag 5 september tegen Holthees. In de komende weken komen de trai ners van SV Venray. Oostrum, Ysselsteyn, Leunen, Merselo, DIS, Castenray en Holthees aan het woord in Weekblad Peel en Maas. We beginnen de cyclus vandaag met de trainers Hans Vergeer (SV Venray) en Marcel Lenssen (SV Oostrum). Het jaarlijkse toernooi in Cuijk is voor onze vereniging goed verlopen, ondanks de sterke tegenstand. Heren Senioren A: Jan Engels hield zich met 91 holeslagen knap staande door de 5e plaats te veroveren. Harrie Lenssen had 96 slagen nodig en werd hiermee 9e. Winnaai werd de thuisspe- lende Gerard Schuurman met 88 slagen. Heren Senioren B: Leo Wilms (104 sla gen) verraste zichzelf en zijn clubgeno ten door de 2e plaats voor zich op te eisen. Hij liet drie thuisspelers (allen 105) achter zich, maar moest wel de eveneens thuisspelende Henk van Leeuwen (102) voor zich dulden. Gerard Lemmens (105) en niet aanwe zig voor de barrage, legde derhalve beslag op de 6e plaats, terwijl Huub Straatman en Jan Litjens met beide 107 slagen de 7e plaats deelden. Dames Senioren B: Bets Wilms had eveneens een goede dag door met 109 slagen de 2e plaats te bemachtigen achter winnares Annie Koninkx uit Cuijk, die 106 slagen nodig had. Truus Arts betrad met 119 slagen als 3e even eens het podium. Jo Litjens werd 4e met 120 slagen, terwijl Riet Lemmens zich met 124 slagen als 6e klasseerde. Teams: Het le team van Buitenlust kon met 405 slagen en een 4e plaats net geen aanspraak maken op een podium plaats. Deze werden respectievelijk ingenomen door Cuijk (386), De Trekvogels uit Boskoop (391en MGC Rotonde uit Arnhem (398). Verrassend was wel, dat Ingrid van der Laan (MGC Leeuwarden) algeheel toer- nooiwinnaar (winnares) werd. Zij had slechts slechts 85 slagen nodig om de wisselbokaal in ontvangst te nemen. A.s. zaterdag en zondag vindt ons eigen jaarlijkse nationale toernooi plaats, waarbij ook toeschouwers natuurlijk van harte welkom zijn. I Marcel Lenssen: "Oostrum heeft een erg talent\'olle selectie TOUWTJE SPRINGEN De aanpak van Lenssen. die in sep tember met de cursus Oefenmeester III wil starten, zal bij veel voetballers in het begin nogal wat meewarige blikken oproepen, maar dat interesseert de trai ner niks. "Na de warming-up laat ik de jongens bijvoorbeeld tien minuten touw tje springen. In het begin schrik je je wezenloos, want de jeugd van tegen woordig kan dat bijna niet meer. Die oefening is goed voor de lichtvoetig heid, conditie, coördinatie en levert veel kracht in de bovenbenen op." Die wijs heid heeft Lenssen opgedaan bij de ver zorger van Volharding, Herman Evers. "Ik kampte als voetballer regelmatig met blessures en lag dus vaak bij Herman op de massagetafel. Al pratende heb ik van hem veel opgestoken over verzorging en opbouw van trainingen. Ik tape de jongens van Oostrum ook zelf." SV Oostrum neemt komende zondag deel aan de Venray Cup. Eigenlijk komen die wedstrijden nog wat te vroeg", meent Lenssen. "Veel spelers zijn nog met vakantie of net terug. We zijn afgelopen vrijdag pas met de trai ningen begonnen. Maar goed, het is een mooi toernooi. We zullen met een erg jong team ons beste beentje voorzetten." PDV De Zwaluw Wedvlucht Bordeaux, 23 juli: L.J. Willems 1 12 13 14 16 22 37; Cuppen Siebers 2 15; Jo Custers 3: J. Basten 4 5 6 33; H. Litjens 7 23: H. Strijbosch 8 20; W. Drabbels 9 17 28 38; W. Heynen 10; J.M. Goumans 11 26: H. Philipsen 18; v. Haren Stiphout 19 21 31; P. Strijbosch zn. 24 27 35 36; H. Arts 25 30; Th. Droezen 29; V. Dijk 32; P. Willems 34; P. Jansen K 39. Wedvlucht Morlincourt, 24 juli: J. Henckens I 30 37 44 51 93; A. v.d. Munckhof 2 8 19 24 59; Comb. Verdellen 3 6 9 78 80 95; Vöesten drt. 4 42 75 88 96; J. Sijbers 5 14 35 52 66; Chr. Gerrits 7 27 72 87 89 98; M. Basten 10 11 63 82 86; Haren Stiphout 12 18 20 74; C. v. Vught 13 15 23 26 41 46 47 73 79 92 97; L. Snijders 16 56 57 64 91V. Dijk 17; H. Strijbosch 21 22 32 33 54 55 62 76 77 94; W. Smits 25 29 38 39 40 49 50 53 60 90; H. Litjens 28 36 67 68 84 85; P. v. Zwamen 31 70 81 83; J. Jansen L 34 61; W. v. Osch 43 58 65; W. Heynen 45; P. Smits 48; P. v. Houdt 71. Wedvlucht St. Chislain, 1 aug.: v. Haren Stiphout 1 3 6 48 50; Chr. Gerrits 2 15 34 36 56; Comb. Verdellen 4 5 11 23 49 67; C. v. Vught 7 8 9 18 20 21 22 26 27 32 33 37 45 47 52 60; M. Basten 10 16 17 18 43 44 55 62 64 65; L. Snijders 12 19 29 51; P. v. Houdt 13 25 61; M. v. Abel 14; H. Strijbosch 24 31 66; Vöesten drt. 30 70: A. v.d. Munckhof 35 38 41P. v. Zwamen 39 57 58 59; H. Litjens 40 42 54 69; J. Basten 46 68; J. Sijbers 53: J. v. Kessel 63. Wedvlucht Soustons: Th. Droezen 1 W. Drabbels 2 11 12 15 18 19; L.J. Willems 3 5 9 10; H. Philipsen 4 20; J. Basten 6 16; H. Strijbosch 7: H. Arts 8 17; J. Peters 14. CC Peel en Maas Wedvlucht Bordeaux: 1. G. Hendriks Y; 2. L.J. Willems Z; 3. Ger Cuppen H; 4. R. Cuppen H; 5. G.M. v.d. Hoogen Bg; 6. W. Verheyen H; 7. Cuppen Siebers Z; 8. Jo Custers Z; 9. Th. Half Bg; 10. L. GomansY. Wedvlucht Morlincourt: 1. Hub Koonings Y; 2. L. Verhoeven W; 3. P.M. Cox Y; 4. G. Linders Y; 5. L. Verhoeven W; 6. H. Franken W; 7. R. Roosen W; 8. L. Verhoeven W; 9. W. Bouten B; 10. J. Henckens Z. Wedvlucht St. Chislain: 1. H. Francken W; 2. G. Linders Y; 3. G. Linders Y: 4. P. Peters W: 5. J. Tielen W; 6. Haren Stiphout Z; 7. W. Bouten B: 8. H. Francken W; 9. J. Cuypers B: 10. H. Francken W. Wedvlucht Soustons: 1J.M. jansen W; 2. R Cuppen H; 3. Th. Droezen Z; 4. W. Drabbels Z; 5. G. Hendriks Y; 6. L.J. Willems Z. 7. H. Philipsen Z; 8. P. Ruierok W; 9. Hendriks Litjens Ov; 10. L.J. Willems Z. De veteranen van SV Merselo spe len op zondag 22 augustus in het kader van het 25-jarig jubileum van de veteranenafdeling een voetbal wedstrijd tegen een promotieteam, bestaande uit oud-leden van het eer ste elftal dat in 1974 promoveerde. In dit team voetbalden onder andere de gebroeders Hay, Piet en Toon Litjens, Jan en Toon Arts en de Venraynaren Chris Smits en René de Klerk. Een week later, op zondag 29 augustus, vindt een receptie plaats in het kader van het 25-jarig jubileum van de veteranen en het 40-jarig bestaan van SV Merselo. De geschiedenis van de veteranen begint op 10 maart 1974 in zaal Arts. Tijdens de oprichting vergadering gaven zich 20 spelers op en deze leden beslo ten zich aan te sluiten bij SV Merselo. De eerste training vond op 25 maart op sportpark de Vloet plaats. ELFTAL De veteranenafdeling sluit zich in 1975 aan bij de federatie Noord- Limburg/Oost-Brabant. Vanaf 1975 tot 1985 speelden de veteranen met twee elftallen, maar door blessures en schorsingen was het vaak moeilijk om twee teams op de been te brengen. Vanaf 1986 bestaat de veteranenafde ling uit één team. In het jaar 1977 hield SV Merselo een internationaal veteranentoernooi. met deelname van Walbeek en Pont uit West- Duitsland. In de finale speelden Walbeek en Merselo en de Duitsers wonnen. Verschillende keren werd nog deelgenomen aan toernooien in Lomm, St. Anthonis, Ysselsteyn en Oostrum. POPULAIR De federatie van veteranen kreeg steeds meer belangstelling omdat veel (oudere) spelers het wel lekker vonden en vinden om op zaterdag tegen een balletje le trappen. Het aantal vereni gingen werd uitgebreid van 44 naar 64. De twee leiders van de veteranen. Harrie Arts (Kampen Har) en Joos Arts (Nollen Joos) zijn de oudste leden van de veteranen en tevens het langste lid, respectievelijk 25 en 23 jaar. Ook anno 1999 valt het niet mee om voldoende spelers bijeen te krijgen. Van de zeventien spelende leden zijn er momenteel vijf die met een blessure kampen. Bij de veteranen van SV Merselo staat het plezier voorop en nog steeds worden in de derde helft vele wedstrijden gewonnen. JUBILEUMPROGRAMMA: Programma jubileum SV Merselo: zaterdag 21 augustus; -zeskamp voor de jeugdleden (15.00 uur) zondag 22 augustus: -voetbalwedstrijd in het kader van het 25-jarig jubileum van de veteranen (14.00 uur) zaterdag 28 augustus: -De Uitdaging: tien verenigingen in Merselo zijn de uitdaging aangegaan en zullen hun kunsten vertonen (20.00 uur) zondag 29 augustus: -brunch voor leden en genodigden (11.00 uur) -receptie in het kader van 25 jaar en 40 jaar veteranen en SV Merselo (13.30 uur) -reünie met oude foto's, anekdotes en oude bekenden voor leden en oud leden van SV Merselo en korfbalafde ling van SV Merselo 14.30-19.00 uur) Zomeravondcompetitie Donderdag 12 aug. wordt in café De Piëlhaas de zesde wedstrijd van de zomeravondcompetitie gehouden. Iedereen die hieraan deel wil nemen kan zich tot 19.45 uur laten inschrijven. Dit kan ook telefonisch onder nr. 582187. De wedstrijd begint uiterlijk om 20.00 uur. Whiskydarten Zaterdag 14 aug. wordt in café De Piëlhaas weer het whiskydarten gehou den. Iedereen die hier aan wil deelne men kan zich tot uiterlijk 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan men ook via ons tel.nr. 582187. De aanvang van het dar ten is om uiterlijk 20.30 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11