PEEL EN MAAS "Venray heeft kermisminnend publiek" Al 25 jaar op Venrayse kermis Kermis in De Koets Kermis in de Evenaar Kermis in de Bonte Koe Kermisprogramma café ft Podium Kermis in Dingus Jenniskens WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Bijzondere berenaktie in feestcafé Tijdens de Venrayse kermis van jdag 30 juli t/m woensdag 4 ;ustus zijn er weer een aantal ke dingen te beleven in en rond stcafé de Koets. Traditioneel aide hele kennis in het teken van iraoke Theo tik tak.' Een drive-in st discotheek die al voor het vijf jaar de hele straat op zijn kop mt zetten. Hij neemt bovendien k weer z'n karaoke apparatuur :e voor diegene die zo af en toe ikeens wat willen zingen. Iedere Iggaat de Koets open om 18.00 urvoor iedereen die zin in feesten leeft,behalve op zondag want dan hel vanaf 15.00 uur al feest, eciale gasten deze middag die op men treden zijn Willem Duyn en Benny. Willem Duyn is een van derlands beste zangers die een sttent aan het trillen krijgt van springen en meezingen, hij heeft van grote hits gehad waarvan Hem, wat heb je grote handen, de rotste was. Maar ook nummers, m'm allesie en angeline, oh mama, waren grote hits in de Nederlandse hitlijsten. Ook Big Benny zal deze middag van de partij zijn. Niet voor niets nodigt uitbater Twan van Bussel deze Limburgse feestzanger alweer voor de tweede keer uit in zijn feestzaak. De vorige keer was het zo'n gigantisch feest met Benny, vandaar nog een keer, aldus Twan. Big Benny heeft ook al enkele nummers achter zijn naam staan, zoals: Lurry en de Limbo House song. De kermis wordt woensdag, de laatste avond, afgesloten met DJ Cor. Deze Amsterdamse zanger/entertainer heeft al een wereldhit gemaakt dat elke avond in de koets minstens twee keer gedraaid wordt en dus een feesthit is. Het nummer heet He Ho Coolio, maar iedereen kent het als hé ho hé ho, waar dan de armen in de lucht meezwaaien. DJ Cor draait in zijn dagelijks leven voor TMF in alle grote feestzaken in Nederland en buitenland. Zo heeft Twan hem leren kennen in de Londener pub in het Oostenrijkse Kirchberg, waar hij namens TMF de zaak elke apres ski helemaal uit zijn dak liet gaan en dat nu op woensdagavond 4 augus tus in feestcafé de Koets komt doen. Met een beer verzacht je hen zeer Iedereen die dit jaar zijn of haar gewonnen knuffel inlevert in de Koets krijgt daarvoor een lotnum mer. Hoe groter de beer, hoe meer loten. Op woensdagavond om 23.00 uur worden er dan verschillende prijzen, waronder een heren- en een damesfiets verloot onder de lotnum mers waarvan de bezitters aanwezig zijn. De opgehaalde knuffels gaan naar de kinderafdeling van het Venrayse St. Elisabethziekenhuis. Dus win een beer, lever hem in bij feestcafé de Koets en maak kans op een fiets. Tot in de Koets. Tijdens de kermis in de Evenaar at op zaterdag en maandag iziek uit de jaren 50 en 60 cen- al. Zaterdagavond speelt de VeGe nd centraal. De vier leden van ze band maken al jaren muziek in erse bands. De muziek is vooral baseerd op de sound van de six- s. Muziek van o.a. Cliff Richard, vis en Carl Perkins passeren de 'ue. Deze avond zijn er verder stoptredens van diverse bevriende iizikanten. O.a. zullen Ben en ientje Hermsen met hun dochters n steentje bijdragen aan een vergetelijk avondje. De band staat verder uit: bas, gitaar en ng. Oeki, gitaar; Henk op de bas- laar en Grad op drums. De aan vang is 21.00 uur, entree gratis. Maandagmiddag is traditioneel de middag van Streetcomer (foto). Voor de derde keer op maandagmid dag in de Evenaar met rock 'n roll uit de jaren 50 en 60. De band is opgericht medio tachtig. Na enkele wisselingen zijn er nog drie leden van de originele bezetting over. Ook deze middag verwachten we weer enkele gastoptredens van bevriende muzikanten. De bandleden zijn: Piet, zang en saxofoon; Bas, gitaar en zang; Boudewijn, bas, slapbas en zang; Grad op drums. Aanvang van deze middag is 16.00 uur en de entree is gratis. De Evenaar. Merseloseweg 96, 5801 CE Venray, tel. 0478-510036. Zondag 1 augustus: BP Band Deze muziekgroep bestaat uit vier vrienden die allen in meer of minde re mate in Venrayse bands actief zijn geweest. De stijl laat zich niet mak kelijk in een hokje stoppen, omdat de bandleider zijn eigenzinnige smaak in de nummers laten door klinken. De band speelt zowel Engels als Nederlandstalige covers en laat zich beinvloeden door o.a. Lou Reed, Elvis Costello, Sting, REM, Bruce Springsteen en Peter Koelewijn. De band bestaat uit Fans v.d Berg, gitaar; Grad Dijkmans, drums; Boudewijn Pelzer, zang en gitaar; Tijs Verbeek, basgitaar. Zondg 1 augustus, aanvang 21.00 uur, entree vrij. Onder het motto 'Dingus, niet weg te pesten!' het volgende kermispro- gramm: Vrijdag 30 juli hebben we een open turntables (een open podium voor DJ's) gepland. Deze keer staan de volgende DJ's er: Roy (drum bass). Ramonster (disco sounds) en Winfried (club/trance). Op vrijdag 31 juli is er ook een Open turntables met DJ's: Juan (speedgarage), Franky Boxcutta (hip hop) en Remco (jazzy garage). Zondag 1 augustus is de dag voor de hardrockscene van Venray en omgeving. Dan staan wederom de Deurnese formatie The Mad Cows op de planken. Deze band speelt ongeveer twee uur lang vette, beu kende en pakkende 70-er jaren covers van o.a. Judas Priest. The Cult. ZZ-Top. AC/DC en Motorhead. Maandagavond de tweede is er weer een Open Turntables, maar dan met DJ's Kris (cvlub), John (drum bass) en Ralph (club/mellow). Dinsdagavond is al traditioneel Punkfeest. Bands die voor deze avond in de planning staan zijn BSE uit Hilversum; the Container Crusties from Hell uit Utrecht en Frankrijk en er zal een bijzonder optreden plaatsvinden van Die Nakse Bananen!! Zij zullen in de oude bezetting een paar op de huidige situatie zeer toepasselijke nummers ten gehore brengen. Tevens is deze avond het afscheids feestje van jongerenwerker Dorus (gemeente, bedankt!) En op woensdagavond ligt er weer een hele voorraad zoute en zure haringen op jullie te wachten. Jawel, HERRINGSCHELLE met de ker mis! Waarom niet?!? Alvast smake lijk eten en tot ziens in OJC Dingus! Maandag 2 augustus, VandeVen Clemens v.d. Ven, geen onbeken de in Venray, heeft weer een nieuwe band samengesteld (foto boven), met daarin verscheidene Nederlandse topmuzikanten. De band presenteert zich al een echte Rhythm Bluesband, gebaseerd op de muziekstijl afkomstig uit New Orleans, zoals bekend van Dr. John, The Meters, Fats Domino etc. Centrale figuur is natuurlijk Clemens v.d. Ven, een ouderwets podiumbeest in een modern jasje. Verder op het podium Harry Hardhe, gitarist, bekend van the Houseband, Solution, Margriet Eshuisband en Jango Edwards; Ardend Bouwmeester, saxofoon, bekend van the Bob Color en Louisiana Radio; Henk Punter, drums, bekend van Monty Admunson, Paul Ortha en the Blues Factory. Kortom, dit beloofd een swingend avondje te worden. Maandag 2 augustus, aanvang 21.00 uur. entree ƒ5,-. Dinsdag 3 augustus: Amsterdamse Avond Een aantal keren per jaar, waaron der kermisdinsdag, een traditie in het podium. Kroegbaas Geert Pelzer zingt en de kroeg zingt uit volle borst mee, smartlappen, maar ook veel nummers van Engels- en Duitstalige artiesten. Voor de lief hebbers en fans een must; voor de nieuwkomers verbazing over zoveel enthousiasme. Aanvang 21.30 uur, entree vrij. Woensdag 4 augustus: Unyx Finalist van de Grote Prijs van Nederland. Deze jonge band uit Venray timmert aan de weg. Vooral bekend onder jongeren uit de regio gaan zijn hun eigen weg. Binnenkort komt de eerste cd uit. terwijl er nu al een maxisingle uit is. Ze beschrijven hun muziek als acid- techno-breakbeat. Woensdag 4 augustus, aanvang 21.00 uur, entree ƒ5,-. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl DONDERDAG 29 JULI 1999 - NR. 30 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Familie Geven: vertrouwde gezichten op Venrayse kermis Jubileum voor Eindhovense gebakkraam Bierens )e Venrayse familie Geven is i kermisfamilie in hart en nie- i. Bij vader Hubert Geven (56), n zoon Frits en dochters llemien en Hennie stroomt het misbioed als sinds de geboorte or de aderen en een baantje op i kantoor zou hen allen dan ook ioluut niet kunnen bekoren. De nilie moet kunnen trekken, van isterdam naar Venray en van oningen naar Maastricht, ids jaar en dag staat de familie ven op de Venrayse kermis, dit ir weer als enige Venrayse iloitant. "Ik sta het liefste met n attracties op de pleinen in nray", zegt Hubert Geven, atuurlijk is de reisafstand van Broekweg naar het centrum n Venray nihil, ken je de men- i en is het weer meestal goed. aar Venray heeft ook een misminnend publiek; voor veel insen is de kermis immers hét enement van het jaar." lubert Geven is geboren in ichen. onder de rook van megen. Na een tijdje in Oirlo te iben gewoond, vestigde de onder- nerzich zo'n twintig jaar geleden Venray. "Mijn zoon en twee doch- 5 zijn in Venray geboren en geto- i, gingen hier naar school en heb- i, ondanks het vele reizen, toch i diploma's in Venray gehaald, ïvan mijn dochters is getrouwd t meneer Buwalda, die met de Idwaterbaan op de Venrayse ker- staat." )e grootvader en opa van Hubert ven stierven in hun harnas, pectievelijk op de kermis in 's rtogenbosch en de kermis in Erp. ok zij hebben zich altijd met hart ziel ingezet voor ons bedrijf. Ik iblij dat mijn zoon en dochters 'houden' van het kermisleven. l is een aparte levensstijl die je Hubert en Frits Geven staan tijdens de komende kermisdagen met hun attracties op de pleinen in Venray. van jongs af aan moet kennen, want het kermisleven bestaat uit de hele week werken, werken en nog eens werken, zelfs op zondag." ATTRACTIES Zoon Frits Geven, die tijdens de kermisdagen met zijn Babysport op het Henseniusplein te bewonderen is, heeft net als zijn vader de kermis in Venray in de loop der jaren zien veranderen. "Er zijn steeds grotere en steeds meer (kinder)attracties bij gekomen", zegt Frits Geven. "Wij staan dit jaar met onze Babysport, draaimolen en suikerspinnenkraam op de kermis. Dit jaar staan er liefst 53 attracties, er is dus voor jong en oud weer vanalles te beleven." De sfeer is volgens Hubert Geven jaarlijks weer erg goed tijdens de kermisdagen in Venray. "Meestal is het goed weer, hoewel ik me ook nog wel kermissen met flinke hoos buien kan herinneren, maar ook komend weekend belooft het weer warm te worden." REGIOFUNCTIE De kermis is voor vele Venraynaren een evenement waar ze jaarlijks naar uitkijken. "Vele bedrij ven liggen gewoon stil tijdens de kermisdagen, dat zul je tijdens de kermis in Amsterdam bijvoorbeeld niet zien", vertelt Hubert Geven. "In die plaatsen vinden natuurlijk ook meer evenementen plaats. De bin ding tussen de mensen is meestal wat minder dan in Venray. Hier is het toch meer het ons-kent-ons- gevoel; op de kermis kom je je vrienden, familie en bekenden tegen. Ook voor ons is dat speciaal. De Venrayse kermis kan dan ook in de toekomst op de familie Geven rekenen." I De Venrayse kermis 1999 is voor "oliebollenbakker" Gerrie Bierens uit Eindhoven een zeer bijzondere. Dit jaar staat hij nl. voor de 25e keer op de Venrayse kermis. Al op 20 jarige leeftijd stond Gerrie Bierens voor het eerst in Venray op de kermis. Hij herinnert zich die kermis als een mooie en gezellige kermis. In al die jaren heeft hij de kermis uit zien groeien tot de omvang die de kermis thans heeft. Maar volgens Bierens is het er niet minder gezellig op geworden. Intussen staat hij met zijn echtgeno te Rita, dochter en schoonzoon op twee lokaties op de Venrayse ker mis, nl. op het Henseniusplein en in de Raadhuisstraat. Bierens komt nog altijd graag naar Venray. Hij heeft hier met veel mensen een goede band opgebouwd en vele vrienden gemaakt. Hij is zelfs peetoom van een van de kinde ren uit een Venrays gezin. Venray ligt hem dus na aan het hart en hij is blij om weer in Venray te zijn. Zijn jubileum viert hij met een speciale aanbieding tijdens de Venrayse ker mis. Wie met de advertentie, die elders in dit blad staat, bij hem olie bollen komt halen, kan voor fl. 5,- tien oliebollen kopen. bowlen tot 15.00 uur in Bowling Reit au ran t yawftA ava nds rrrirrf- •f/o o 'di toeU fei tivain ff tretianscafé n frve mtiiic rri de Karklingel tondWr andere swinging Sub Matris etball Demo, American Class-i Komend weekend barst de kermis weer in alle hevigheid los in Venray en café de Bonte Koe biedt dit jaar een programma voor jong en oud. Wat te denken van een ouderwets buitenmatinee met dans en muziek op zondag en maandag voor de ouders en een springkussen voor kleineren onder ons. Even lekker uitpuffen op ons terras, terwijl de kinderen zich vermaken op het springkussen. Maar de kermis begint op vrijdag en de Venrayse band So Watt zal de spits afbijten van het overvolle Bonte Koe ker misprogramma. Vanaf 21.00 uur zal deze band, bestaande uit een dame en vijf heren optreden met muziek van o.a. Anouk, Skunk Anansie, Live en zoals ze zelf zeggen andere verant woorde popdeuntjes. Een sensatie om te zien een een genot om te horen. Zaterdag speelt de succesvolle Limburgse/Brabantse formatie Going La Paz, bestaande uit liefst 2 dames en 7 heren, de boel plat. Reeds twee maal eerder speelde déze band, met nummers van o.a. Aretha Franklin, Tina Turner en de Blues Brothers in de Koe met groot succes. Aanvang 21.00 uur. Op zondag starten we om drie uur 's middags met een matinee. Geert en René zorgen met hun ouderwetse dansmuziek voor een gezellige sfeer en ouders met kinderen, die de druk te op de kermis willen ontvluchten, kunnen op ons terras in alle rust bij komen, terwijl de kinderen zich kunnen vermaken op een bewaakt springkussen. Om 8 uur is het de beurt aan de Wanssumse band Diep Sjit. De heren zullen het feest naar grote hoogte laten stijgen met hun feestelijke limbomuziek, die wat weg heeft van Rowwen Hèze. Maandag begint zoals zondag met Geert en René en niet te vergeten het springkussen. Daarna volgt er een optreden van Blerf. Deze drie Brabantse mafkezen maken, zoals ze zelf zeggen, een skon stukske muziek, uiteenlopend van Recht voor zijn Raap tock tot vader Abraham. Meelallen met z'n allen in je moers taal... sterf tot ik blerf!, dus blerf. Vuurwerk is er op dinsdag, maar niet alleen buiten! In de Bonte Koe speelt La Fayette, en deze Venrayse/Venlose top 40 formatie zullen nummers spelen van onder meer Genesis, Bon Jovi en... Marco Borsato. Aanvang 20.00 uur. Woensdag is de laatste dag van de kermis en dat willen we weten ook. Op de planken staat Venraynaar Johan van Krey met zangeres Ingrid Strieck, die meezingmuziek ten gehore brengen. Niet alleen smart lappen en gouwe ouwe, maar ook Zuid-Amerikaanse swingmuziek zullen de kermis waardig afsluiten. Iedereen een prettige kermis gewenst en... tot in de Bonte Koe. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9