Demo '99 in Meerlo 'Venray' ligt op Spaanse en Griekse stranden Oldtimer Toertocht groot succes GEBUNDELDE DIENSTEN GEVEN KRACHT A&A GROEP FNV-kantoor gesloten Let op N zakkken- rollers! Oplichting door Zwitsers bedrijf Fietser gewond Gewond na val ladder Belediging Omroep Venray PEEL EN MAAS BEZORGEN? Oud papier "Veel mannen weten te weinig van het huishouden" Bouwbedrijf De Groot gecertificeerd Hoofdaannemer PEEL EN MAAS donderdag 29 juli 1999 - Pagina 7 ACCOUNTANCY ADVIEZEN FISCAAL/JURIDISCHE ADVIEZEN BEDRIJFSKUNDIGE ADVIEZEN AUTOMATISERINGS ADVIEZEN LOONSERVICE en PZ-CONSULTANCY ACCOUNTANTS EN ADVISEURS REGIOKANTOOR; Leunseweg 51 5802 CG Venray tel.; (0478) 582 556 OVERIGE KANTOREN: HEERLEN. HORST. MAASTRICHT, PANNINGEN, ROERMOND. SITTARD. VALKENBURG. VENLO en WEERT Op zondag 5 september 1999 zal voor de tweede maal Demo'99 in Meerlo georganiseerd worden. Stond de vorige Demo'97 vooral in het teken van demonstraties met trekkers en machines, in 1999 is als centraal thema het herstel len van vertrouwen van de consu ment en producent in agrarische produkten gekozen. Hiertoe heb ben de organisatoren Hay Aerts Grondverbetering, Van Leendert Transport en Coöperatie SaWeCo de hulp ingeroepen van de Agribussines-groep Venray, de Milieucoöperatie's Innovatief Platteland uit Venray en Dynamisch Platteland uit Horst. De negatieve publiciteit omtrent voedingsmiddelen bracht de organi satie op het idee een streekmarkt te organiseren waarbij de counsument kennis kan maken met alle produc ten uit de streek. Hierbij worden uit drukkelijk alle produkten en innova ties uit de zuivel, pluimvee, varkens, champignons, maar ook uit de tuin bouw gepresenteerd. Door de con sument te laten proeven, zien en rui ken ervaart de landbouwer zelf de Het kantoor van de Bouw- en Houtbond FNV afd. Venray in de Burgemeester van Loostraat 2b, is in verband met de vakantie van 26 juli tot en met 16 augustus maar beperkt open. De avondspreekuren op maandag- en donderdagavond zijn in deze periode gesloten. In dringende gevallen kan men altijd het regiokantoor bellen in Weert, tel. 0495-547030. wensen van de consument, hetgeen hem nuttige informatie oplevert. PRIMAIRE SECTOR De primaire sector weet zich gesteund door het agri-bedrijfsleven omdat zij ter vermaak van het publiek een agri-bussines-plein inricht. Hierin worcit op een ludieke manier voorlichting gegegeven over de produktiewijzen van de verschil lende diensten en produkten in de keten die leiden tot de produktie van de produkten in die streek. Door middel van spellen raakt de consu ment beter bekend met de toeleve rende industrie die de laatste tijd ook in een negatief daglicht is gesteld. Niet alleen de produktie komt in beeld maar ook de manier waarop afvalprodukten in de consu mentensfeer tot hoogwaardige voe- dingsprodukten voor dier en daar door voor mens worden aangewend. Door zowel de consument alsook de producent en de toeleverende industrie bijeen te brengen hoopt de organisatie bij te dragen aan herstel van het wederzijdse vertrouwen. De organisatie zal er alles aan doen om deze dag tot en succes te maken. De kermis komt er aan, hel wordt druk en daar profiteren nog weieens zakkenrollers van. Hier wat tips van de plaatselijke onder- nemers: - neem niet teveel geld of cheques mee, - berg pas en che ques gescheiden op, - doe dat ook met bek geld. - portemonnee in; binnenzak of apart halstasje, - let goed op tas of schoudertas, - let goed op gedrang, - wordt u door een onbekende aartgesproken pas dan op. te vaak slaat een 'collega' l dan zijn slag. J Naar aanleiding van eerdere berichtgeving omtrent mogelijke oplichtingspraktijken door het Zwitsers bedrijf met de naam it&t, kan de politie hetvolgende bekend maken. Bij de politie in Midden- en Noord-Limburg zijn tot op heden 7 meldingen binnengekomen van bedrijven in Venray, Venlo, Tegelen, Maasbracht en Roermond over ont vangen facturen van het bedrijf it&t in Zug (Zwitserland). Het gaat in vrijwel alle gevallen om een bedrag van Fl. 1.358,-. Nadere bestudering van het document en contacten met het bedrijf in Zwitserland wijst uit dat het document in le instantie niet als een factuur kunnen worden beschouwd. Invulling van het for mulier en terugzending per fax bete kent dat het Zwitsers bedrijf zegt ervoor te zorgen dat de gegevens worden opgenomen in de öFax Directory Intemationalö. Pas dan is het bedrag van 1.358 gulden ver schuldigd. In hoeverre het Zwitsres bedrijf deze belofte waarmaakt is voor de politie op dit moment niet controleerbaar. De politie adviseert in ieder geval aan bedrijven om niet zonder meer geld over te maken. Als bedrijven vinden dat ze in de ÖFax Directory Intemationalö moeten worden opgenomen, is het hun eigen verantwoordelijkheid om het formuliei in te vullen en terug te faxen. Alsdan zijn ze het gefactu reerde bedrag verschuldigd. Een ^-jarige man uit Venray raakte maandagmorgen gewond toen hij met zijn fiets in aanrijding kwam met een automobilist. De fiet ser werd na het ongeval voor een nacht ter observatie opgenomen in het Venrayse ziekenhuis. De fietser reed over de Zuidsingel. Toen hij deze singel via een zebrapad wilde oversteken, waarvoor hij van richting verander de, werd hij geschept door een 25- jarige Venrayse automobilist die eveneens over de Zuidsingel reed. De fietser kwam ten val en werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis waar hij voor de zeker heid een nacht moest blijven. Zaterdagmiddag is een 44-jarige Vierlingsbeekse na een val van een ladder bij haar woning aan de Willem I straat gewond geraakt. De vrouw stond in verband met schil derwerkzaamheden op een hoogte van ongeveer tien meter toen haar ladder wegschoof. De vrouw viel achterover en kwam op haar rug terecht. Zij is vermoedeljk met rug letsel overgebracht naar het Maasziekenhuis in Boxmeer. Volgende week GEEN Peel en Maas Volgende week GEEN Peel en Maas Wegens het beledigen van een ambtenaar in functie is zondagmid dag een 35-jarige Vierlingsbekenaar op een café-terras in de Spoorstraat in zijn woonplaats aangehouden en overgebracht naar het bureau. De man vond het nodig de agenten in een passerende auto uit te schelden en de middelvinger op te steken. Daarop werd hij aangehouden. De man bleek teveel alcohol op te heb ben en zei spijt te hebben. Bromfietscontrole i De politie van Venray heeft maandagmiddag en avond tijdens een bromfietscontrole in die gemeente 7 bromfietsers bekeurd. De politie voerde de controle uit in het kader van het project öBromsnorö; een project waarbin nen de politie regelmatig brom- en snorfietsen controleert. Twee brom fietsen werden in beslag genomen omdat ze geen goedkeuringsnum mer hadden of opgevoerd waren. Vier bromfietsers droegen geen helm en een bromfietser reed een straat in met een gesloten verkla ring. De politie zal in de nabije toe komst meer van dit soort controles uitvoeren. Internet-adres Het internet-adres van Omroep Venray is: WWW.lokaal.net/omroep.venray Klojo radio-cd van de week TMF Hitzone 7 is deze week de CD van de week. Een leuke verza melaar met daarop diverse hits van nu. Bantwoord de twee volgende vragen en maak kans op deze cd: 1 Hoeveel tenen had Abba in de oude bezetting? 2. Hoeveel attracties telt de Venrayse kermis? Bel de ant woorden door naar Omroep Venray, tel. 512362. A.s. zaterdag tussen 17.00 en 18.00 uur in het program ma Klojo Radio zal de winnaar bekend worden gemaakt. Waar zijn de Troubadours gebleven Ted Heinen uit Panningen zal op 29 juli te gast zijn naar aanleiding van zijn eerste CD 'From a Distance' waarop Engels-, Duits- en Nederlandlandstalig repertoire. Ook heeft hij inmiddels alweer twee nieuwe nummers opgenomen. 'n Wandeling dur het Rooise land Donderdag 5 augustus blijven we op het terreinv an het Vincent van Gogh Instituut. Samen met Harrie Vriens wandelen we over het Servaasterrein, de locatie Stationsweg. Harrie Vriens heeft een studie gemaakt van de pavil- joenbouw van St. Servatius en St. Anna waarin de stijlv an de Italiaanse palazzo's te herkennen is. Heel goed is op het Servatiusterrein te zien dat de belangrijke, meest versierde gebouwen voor op het ter rein liggen. De minder belangrijke en de werkhuizen lagen, minder ver sierd, op het achterterrein. Donderdag van 19.00-20.00 uur, herhaling maandag van 18.00-19.00 uur. Volgende week GEEN Peel en Maas Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-JournaaI, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Ook Hongarije, Indonesië en Mexico zijn erg in trek Een strandvakantie op de popu laire Griekse vakantie- eilanden Rhodos, Kreta en Kos blijkt nog steeds erg in trek bij de duizenden Nederlandse toeristen. Het dage lijkse ritme van zonnen, douchen, eten, drinken, uitgaan, slapen en 's morgens weer 'fit' naar het strand, blijkt het vooral bij veelal jeugdige vakantiegangers nog steeds erg goed te doen, want ook de bekende badplaatsen in Spanje mogen zich dit jaar weer in een grote belangstelling verheugen. "Opvallend is dat de afgelopen weken veel jongeren uit Venray en omgeving, net als in de rest van Nederland, met de bus naar een camping in Hongarije zijn afge reisd", vertelt Defeli Astanidis van Reisbureau Rottink in Venray. "Hongarije is een relatief goed koop land, dat steeds aantrekke lijker wordt voor toeristen. Maar ook Mexico is erg populair." Ook vertoeven dit jaar opvallend veel Noord-Limburgers op cam pings aan de Zuid-Franse kust. "In de omgeving van St. Tropez, Cannes en Nice verblijven veel mensen uit Venray en omgeving in een caravan of tent", zegt de medewerkster van Reisbureau Rottink. "De Middellandse Zee, het mooie weer en de prachtige omgeving blijken veel mensen erg aan te spreken en op de camping vallen de prijzen over het algemeen nog wel mee." LAST-MINUTES Ook bij D-reizen Vakantiewinkels in Venray blijkt de trend van de laatste jaren zich voort te zetten. "Kos, Rhodos, Kreta, Benidorm, Marbelle. Mallorca, Ibiza en Tenerife en ga zo maar door blijven hun aantrekkingskracht op Nederlandse toeristen behouden", vertelt medewerkster Lilian Philipsen. Vooral de weken voor de bouwvakvakantie was het bij ons erg druk met mensen die nog graag in juli of begin augustus een last- minute vakantie wilden boeken. "Maar helaas hadden we niet veel aanbod meer omdat veel mensen tegenwoordig niet meer tot het laat ste moment wachten en al in decem ber en januari hun reis boeken. Nu (vorige week vrijdag, red,) is het slechts bij vlagen druk. De meeste mensen zijn immers nu op vakantie of zijn al terug." INDONESIË Luciënne Weijs van Reisbureau Holland International in Venray heeft de indruk dat Nederlanders, naast de zonvakanties in Spanje en Griekenland, ook steeds meer de verre bestemmingen opzoeken. "Indonesië was al populair en ook dit jaar hebben we weer vele men sen een reis naar dit land geboekt. Niet om twee weken lang aan het strand te gaan liggen en te feesten, maar om rond te trekken, ideaal om het land en de mensen te leren ken nen." Ook willen mensen de laatste weken weer een reis naar Turkije boeken. "Het is een tijdje wat rusti ger geweest", meldt Miranda Argante van Reisbureau Vice Versa, "maar de laatste weken is Turkije toch weer populair." Ook bij Vice Versa zijn de campeervakanties naar Spanje, Italië en Frankrijk uitermate populair. "Al in januari kwamen de eerste mensen hun campeervakantie boeken en het is druk gebleven, maar ook de wat verdere bestem mingen. zoals de Dominicaanse Republiek en Indonesië zijn erg in trek. Het is ook de trend van de laat ste jaren. Nederlanders gaan steeds verder weg om te genieten van een welverdiende vakantie.": De Vijfde Venrayse Oldtimer Toertocht is weer een groot succes geworden. Dankzij het fraaie zomerweer waren alle cabrioletkappen open. De rondritten trokken veel bekijks langs de route maar echt lekkerbekken kon je pas op het Schouwburgplein. Daar stonden de oldtimers naast elkaar te pronken. Woordvoerder Richard Hol meldde trots 187 deelnemers, tegen 120 vorig jaar. Aan sommige droomauto's was maar liefst 2000 uur gewerkt. De Publieksprijs ging naar Karei Beerskens uit Venray met zijn Buick uit 1922. VELTUM Vrijdag 30 juli a.s. wordt er door leden van DOS Venray wederom het oud papier opgehaald in de wijk Veltum (gedeelte omsloten door de straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kemp weg). Verzocht wordt om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. LANDWEERT III Maandag 2 augustus wordt er in Landweert III door leden van DOS Venray het oud papier opgehaald. Gevraagd wordt om het papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. WUK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (tussen Zuidsingel en Bernhardstraat) tussen 18.00 en 20.00 uur. De data voor de eerste helft van dit jaar zijn: 7 juni en 5 juli. Wij verzoeken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebun deld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeitennishal (nabij Foekepot). Openingstijden:dinsdag- avond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel. 588411) of Peter Bouwmans (tel. 589134). NB: in de maand augustus is de papiercontainer bij de tafeitennishal op zaterdag gesloten, 3 augustus ook. Desselke Vrijdag 30 juli wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container parkeerplaats Hubenhof aan de Westsingel is elke zaterdag open van 8.30 tot 17.00 uur. Iedereen kan hier het papier in deponeren t.b.v. Heil de Zieken. Dronken automobilist Bij een verkeersongeval op de Noordsingel in Venray is don derdagmiddag kort voor 15.00 uur een 68-jarige vrouw uit Venray gewond geraakt. Zij werd per ambu lance overgebracht naar het zieken huis. Het ongeval gebeurde toen een 47-jarige automobilist uit Horst- America op de Noordsingel links af sloeg en daarbij geen voorrang ver leende aan een tegemoetkomende 67-jarige automobilist uit Venray. Bij de botsing raakte de 67-jarige vrouw, die bij de Venraynaar in de auto zat, gewond. De automobilist uit America, zo wees een blaastest uit. had teveel gedronken. Bovendien bleek hij niet in het bezit van een rijbewijs en was de auto ook niet verzekerd. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. KBO leert 50-plus mannen kokkerellen Een eitje bakken, koffie zetten of een maaltijd opwarmen in de magnetron lukt de meeste 50-plus mannen nog wel. Een eenvoudige maaltijd bereiden, prijsbewust inkopen doen of eenvoudige her stelwerkzaamheden aan kleding verrichten, is voor veel mannen, en niet alleen 50-plussers, al teveel gevraagd. "Veel mannen weten nog te weinig van het huishou den", meent ook mevrouw Truus Reuling, bestuurslid van de KBO. "Dat is ook de reden dat we medio september met een cursus 'Handig in de huishouding' voor 50-plus mannen willen beginnen." De cursus wordt gegeven door docenten van de Volksuniversiteit. "Tijdens twaalf bijeenkomsten leren de deelnemers koken en komen ze in aanraking met de diverse huis houdelijke werkzaamheden, zoals het huis schoon maken, kleding wassen en herstellen", vertelt Reuling. De cursus is bedoeld om de zelfredzaamheid van mannen, bijvoorbeeld wanneer de vrouwelij ke partner ziek is of er niet meer is, te vergroten. "Veel mannen maken zich toch wel eens zorgen of ze zichzelf kunnen redden, mocht hun partner er niet meer zijn. De cursus kan voor hen een oplossing bieden. Maar het is ook een vorm van edu catie en het levert nieuwe sociale contacten op", vertelt Truus Reuling. De cursus is bedoeld voor mannen van 50 jaar en ouder. Tegenwoordig hebben veel mannen er volgens Reuling minder moeite mee om ook wat huishoudelijke taken op zich te nemen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mevrouw Reuling, tele foon: 583015 of de heer Holla, 583472. Weken hebben ze er naar uitgekeken. Eindelijk zelf wat Verdienen. Leuk, want ook met geld omgaan dat moet je leren. En daar hoort een eigen benkrekening bij. Als u nu een Rabo JongerenRekening «opent krijgt u een cadeautje. Het spannende "leesboek'Roos en Mees en het geheim van de -geldwelp' en een CD-rom. Met ruim een uur A/oorleesplezier (kan ook in een gewone ;CD-speler) en 4 verschillende spelletjes. tfkenina en u krijgt een cadeau. Rabobank Venray-Oostrum De toekenning 'De Erkende Hoofdaannemer' is door de bran- ch-organisatie NVOB ingesteld voor de kleine en middelgrote bouwbedrijven. Deze erkenning is een afgeleide van de ISO 9000 normering voor de grote bouwon dernemingen. Bouwbedrijf De Groot bv uit Stevensbeek mag zich sinds kort gelukkig prijzen met deze kwali teitsonderscheiding. De erkenning wordt namelijk pas toegekend als blijkt dat de bedrijfsvoering vol doet aan een aantal strenge, kwa liteitsnormen. De normen zijn vastgelsteld op het gebied van de volgende onderwerpen: markt, ontwerp en advies, offerte en opdracht, bestellen en inkopen, uitvoering, oplevering, organisa tie, financiën, personeel, kwa liteitssysteem en het bedrijf zelf. Alle zaken zijn erop gericht dat de opdrachtgever tevreden is, op alle gebieden. Natuurlijk kan er wel eens wat fout gaan - bouwen blijft per slot van reke ning mensenwerk - maar Bouwbedrijf De Groot staat garant voor het leveren van kwaliteit. Zaken als aansprakelijkheid, afspra ken nakomen, veranderingen aan brengen en garantie op uitgevoerde werken zijn bij 'De Erkende Hoofdaannemer' in vertrouwde han den. 'De Erkende Hoofdaannemer' bewijst dat kwaliteit in de bouw geen kwestie is van toeval. Zijn kwaliteit is gebaseerd op goede afspraken, gemotiveerde vakmensen en duurzame materialen. 'De 'Erkende Hoofdaannemer' heeft door zijn manier van werken alles in huis om uw bouwopdrachten uit te voeren en te begeleiden. Links: De heer M. Van de Rijt van het NVOB-kwaliteitscentrum over handigde Bouwbedrijf De Groot directeur F. Zegers het certificaat 'De Erkende Hoofdaannemer'

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7