OPRUIMING Prettige kermisdagen! Kattestaart zet4Straat op Stelten' Felice Mr Feest, WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Kermismaandag zijn wij gesloten. ■C Asteria li ONBEPERKT^ moeten Rent uw accountant niet meer zo hard als vroeger? van Gooi bv AUTOLEASE Politie treedt streng op tijdens kermis Caravan diefstal de Re Je m o DE I HYPOTHEEK SHOP Janssen LPDESK ODIG? Onze uitdaging: met u de y juiste koers te vinden Ar PONDERDAG 29 JULI 1999 Nr. 30 HONDERD TWINTIGSTE JAARGANG -erk - kantoorartikelen - rteren - kabelkrant - kan- (rinrichting - hobby - hoe ft - tijdschriften - computer- iplies etc. kortom jljdiy wxon- edtify van den munckhof tel. 0478-582727 PEEL EN MAAS jrotestraat 68 - Postadres: Postbus 1. 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 Jr mail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant I BffERSSTRftAT 18a VENRAY «.TEL 0478 585558 Advertentieprijs: ƒ0,41 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ34,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ48,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) de issa berden CD Grotestraat 23 - 5801 BE Venray Kermis in Venray: 53 attracties op pleinen en straten In een lekker zonnetje begon nen de tientallen medewerkers van de vele kermisattracties dins dagmorgen al met de eerste ophouwwerkzaamheden op de pleinen en straten in het centrum van Venray. De wegen richting centrum wer den door de gemeente afgesloten en gigantische vrachtwagens reden af en aan. Het leverde enke le opstoppingen op en meerdere malen dienden nietsvermoedende autobestuurders rechtsomkeer te maken. Maar als de voortekenen niet bedriegen, belooft de kermis ook dit i x stro- tel.:0478-581869 jaar weer een spektakelstuk van de eerste orde te worden. Maar liefst 53 attracties zorgen ongetwijfeld voor veel vermaak voor jong en oud. Morgen (vrijdag, red.) om 16.00 uur lost wethouder Driessen van een hoogte van 38 meter het officiële startschot voor de Venrayse kermis. De openingshandeling vindt plaats op het Schouwburgplein bij één van de topattracties van dit jaar: de Megadrop. Hotel Restaurant" nodigt u uit voor., tpEEL-BRUNCH fjGANG0LKÊÜz^MÉr^ PnmL ƒ32,50 fe^eXen. M menu makt-mar-wat-vbieg 11 f37,50 f n menu f 1 Cl f49,50 iedere vrijdag, plet^a3^ en zondag 5 augs- weekje Traditioneel zal Peel en Maas tijdens de kermisweck. donderdag 5 utus, niet verschijnen. Redactie en advertentie-afdeling ner vakantie om daarna weer fris en mogelijk zongebruind uw te verzorgen. Wij verzoeken eenieder die kopij of advertenties aanlevert hiermede rekening te houden. Tijdens de kermis is ook onze kantoorboekhandel op maandag en dins dag gesloten. Op woensdag is de winkel weer normaal geopend. Ook onze drukkerij-medewerkers hebben een weekje vrij. Wel is de drukkerij de hele week in de ochtenduren open voor het vervaardigen van rouw- en geboorte-drukwerk. Op maandag en dinsdag kuntü de drukkerij via de achterzijde bereiken via het bedrijfsstraatjê langs Bistro De Paris in de Schoolstraat. De andere dagen via onze winkel aan de Grotestraat. Directie en medewerkers van van den Munckhof bv wensen alle lezers I een prettige vakantie een een fijne en gezellige kermis. Record: 123.000 gulden voor Unicef-project De eerste fans van Fabiënne de Vries staan maandagmiddag om 16.30 uur al met een pen in de aanslag te trappelen van onge duld. De presentatrice van het RTL 4-programma 'Straat op Stelten' blijkt ook in Venray erg populair te zijn. Klokslag 17.00 uur meldt de blonde diva zich in de Kattestaart, knuffelt eerst één van de cameramensen, en loopt met rasse schreden naar de woning van Els Janssen, de enthousiaste captain van de crew van de Kattestaart. De opnames van het programma, die zouden beginnen om 17.30 uur, lopen door de enorme drukte in de Venrayse straat een uurtje vertra ging op. Maar om 18.30 uur, de straat is inmiddels van begin tot eind gevuld met mensen uit 'heel' Venray, maakt Fabiënne de Vries, nadat ze met Els Janssen, gezeten op een bed op de knalgele RTL 4- wagen, onder politiebegeleiding én luid applaus van de toeschou wers de Venrayse straat is ingere den, de langverwachte opdracht van de Kattestaart bekend: "Boots een slaapkamer na, dus met een opgemaakt bed, nacht kastje, wekker, kopje thee en een beschuitje met beleg. In het bed moet iemand, natuurlijk gekleed met nachtkleding, gaan liggen, en de wekker moet over twee uur precies afgaan. Zet 'm op." Het startschot klinkt.... Direct komt de tienkoppige crew, te herkennen aan hun wittest-shirts met de tekst 'crew Kattestaart', in actie. Des te beter zij de opdracht uitvoeren, des te meer geld zij immers binnenhalen voor de 'Actie voor het Kind', die de Nationale Postcode Loterij tijdens de zomer en het najaar van 1999 houdt. "Op dit moment wordt er geld bijeenge bracht voor het kinderproject van Unicef in Bolivia", vertelt Fabiënne de Vries, terwijl ze nippend aan een spaatje in de tuin van Els Janssen van een rustig minuutje geniet. In tegenstelling tot regelneef Els Janssen, die op en neer rent om de taken van de crew in goede banen te leiden én de met nachtkastjes, bed den en wekkers slepende straatge noten en 'vreemde' Venraynaren een handje te helpen. STERKE HANS Maar gelukkig voor de crew is daar altijd nog de sterke man van RTL 4, Hans fgroot, sterk en lief als je doet wat hij zegt', roept Fabiënne), een kolos van 1,5 meter breed en 2,20 meter groot, die het publiek op een afstandje houdt en die, samen met de andere leden van het productieteam van Joop van den Ende en de crew van de Kattestaart, met behulp van een lint het 'werk terrein' voor de opdracht uitzet. Het publiek mort een beetje, maar één blik van de constant broodjes veror berende Hans legt hen snel het zwijgen op. Inmiddels is het tele foonteam al druk aan het bellen. "We hebben in de afgelopen week al veel bedrijven uit Venray en omge ving gebeld met de vraag of ze ons wilden helpen", vertelt Els Janssen. De goede voorbereidingen brengen direct resultaat op. Eén telefoontje bedrijfsadministraties belastingadvisering bedrijfsadvisering juridische advisering administratie- en belastingadvieskantoor Raadhuisstraat 2, Venray tel.: 0478-583097 naar GGW De Peel levert een groe ne vrachtwagen vol met spiksplin ternieuwe militaire britsen op, het Vincent van Gogh Instituut draait binnen no-time met een vrachtwa gen gevuld met bedden de Kattestaart op, en kinderen, vaders en moeders spurten met al hun slaapkamerspullen van de boveneta- ge van hun woning naar de straat. "Het gaat prima", schreeuwt een enthousiaste Els Janssen na een klein uurtje. En ook Fabiënne. swin gend op een gele 'Straat op Stelten'- wagen moedigt de bezige Venraynaren aan: 'We gaan het record verbreken', 'Denk aan het goede doel, het vaccinatieprogram ma voor kinderen in Bolivia', 'Kom op jongens...helpen', 'Ik geloof dat 'heel' Venray is uitgelopen' én 'don derdag zullen onze kijkcijfers een stuk beter zijn' zetten de honderden zeulende helpers nog eens aan tot een extra krachtsinspanning. FORCE FIELD Met nog een half uurtje voor de boeg zijn in de Kattestaart zo'n hon derd 'buitenslaapkamers' opge bouwd. En het aantal slaapplaatsen vordert gestaag. Opvallend is het aantal kinderen dat woensdag maar wat graag het bed induikt om te genieten van alle (media)-aandacht. De leukste, slaperigste en jongste kinderen worden meteen door de almaar registrerende camera's van het RTL4- team op de korrel geno men en ook Fabiënne de Vries Iaat zich weer even op de straat zien. Ze loopt naar de leden van de band 'Force Field' toe, die even verderop op maat GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adrcs: GOMMANS@TREF.NL de 'Straat op Stelten' zetten, tracht een deuntje mee te zingen, laat dat al snel achterwege, en maakt een onspannen dansje met de feest- vierdende meute, voor de zoomende camera's natuurlijk... Even later loopt De Vries lachend en grappend naar een mooi opge maakt bedje om nog even een aan sprekend shotje voor de uitzending van donderdag te maken. De tengere presentatrice ploft voor de ogen van de alles registrerende camera's op het bedje neer... en 'krak'... ligt een seconde later met een beteutert gezicht op de harde klinkers van de Kattestaart. Het publiek barst in lachen uit, net als het team van RTL 4. Benieuwd of het donderdag uitge zonden wordt... WEKKERS Bedden, nachtkastjes, beschuit en kinderen zijn er in de Venrayse wijk genoeg voorhanden, maar ouder wetse wekkers vormen lange tijd een probleem. "Denk eraan dat de wekkers om 20.30 uur moeten rin kelen", vertelt Els Janssen. "En zorg dat je een beschuitje en een kopje thee op het nachtkastje hebt staan. Het verloopt uitstekend. Ik ben trots op Venray." Dan komt de oplossing voor het 'wekkerprobleem', zomaar uit het niets de Kattestaart opdraaien, een vrachtwagen van Inter Chalet uit Horst. Twee seconden later loopt jong en Voor een jeans natuurlijk oud met grote, kleine, ouderwetse of gloednieuwe wekker in de hand met grote spoed naar zijn of haar bed. Nog enkele minuten en dan is de 'speeltijd' voorbij. "Hoe moet ik de wekker instellen" vraagt een zéér jeugdig jongetje met een beknepen stemmetje. Een gehulpzame omstander help hem maar wat graag, voor het oog van de RTL 4- camera. Dan is de tijd om. 'Tien, negen, acht, zeven, zes. vijf, vier, drie. twee, één!'... Tientallen wek kers beginnen de rinkelen en even wordt het muisstil onder de toe schouwers, waarna een luid gejuich losbarst. "We zijn erg streng geweest maar ik kan jullie vertellen dat Venray het record glansrijk heeft verbroken", laat een enthou siaste Fabiënne weten. "We hebben liefst 123 'slaapkamers' geteld en dus kan het vaccinatieprogramma van Unicef een bedrag van" 123.00 gulden tegemoet zien. Jullie hebben zowel Venray als Unicef een grote dienst bewezen." De honderden toeschouwers krij gen van captain Els Janssen nog een pluim en even later maakt Venray zich op voor het klapstuk van de avond. "We gaan de Kattestaart inzetten voor onze wekelijkse leader", vertelt Fabiënne de Vries. "Het is namelijk nog nooit zo druk geweest bij een opname. Jullie zijn hartstikke enthousiast en daarvoor willen we jullie van harte bedanken en belonen." Ze zet de yell Tedere donderdag avond om 20.30 uur op Rtl 4' in, waarna het publiek uit volle borst brult 'Straat op Stelten'. Vanavond zit 'heel' Venray ongetwijfeld voor de buis. 'Straat op "Stelten' begint donderdag om 20.30 uur op RTL-4. Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v.o.f. Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn Tijdens de Venrayse Kermis zal de politie van Venray streng optreden en als het nodig is stevi ge boetes uit delen. De politie zal vooral letten op zaken als 'wild- plassen', plegen van baldadigheid, veroorzaken van geluidsoverlast, het veroorzaken van geluidsover last, hinder of overlast veroorza ken en meer van dat soort ongere geldheden. 'Op het plegen van baldadigheid tegen personen of goederen volgt een acceptgiro van justitie' vervolgt het persbericht fijntjes. Wie een beetje uitbundig kermis wil vieren moet dus het volgende reservegeld meenemen: - f 60 voor wildplassen, - f 80 voor onnodig hinder of over last veroorzaken aan weggebruikers of bewoners, f 80 voor zich zonder redelijk doel ophouden in portieken en zo, - f 150 boete voor het veroor zaken van geluidshinder voor de omgeving bijvoorbeeld door schreeuwen en tieren. Voorts zal de politie verbaliseren als inrijverbo- den worden genegeerd op de voor de kermis afgesloten wegen. Onbekenden hebben in de nacht van 20 op 21 juli een caravan gesto len aan de Overloonseweg in Venray. De daders namen de cara van mee vanaf een terrein bij een woning. De waarde van het gestolen goed is niet bekend. officieel Opel Dealer voor Panningen, Venray e.o. Occassions Quality Cars Master Fit Originele onderdelen OPEL GHTELEN Oude Oostrumseweg 4 Venray tel. (0478) 58 62 00 Schoolstraat 57 Panningen tel. (077) 307 12 53 J a Je kermis komt Patersstraat 3 5801 AT Venray (naast Postkantoor) Tel. (0478) 51 57 55 De gezelligste en meest sfeervolle accommodatie in de omgeving. Veer bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, ete. d«tuöj)«vt\i alle gezelligheid onder een dak! Tal. 0478-510500 Het ccfv CtedvaoAW knipoogjes Open ma t/m za van 10.00 tot 22.00 keuken open tot 21.00 uur MET DE KERMIS GEOPEND Julianasingel 7 5802 AS Venray tel. 0478-585777 HE N j De oplossing is heel dichtbij. Bel voor meer informatie en vraag naar Julien Peters i (0478) 555888 Rühl Haegens van Aar Accountants en belastingadviseurs Noorderhol 8. Postbus 68. 5800 A8 Venray Telefoon (0478) 584333. tan (0478) 584624 Email: ma.venr3vaaccouninel.nl

Peel en Maas | 1999 | | pagina 1