Felice^ halve prijs 20% korting Kspetters *4 Venray Nederlands grootste kunstwerk in Odapark [Mega Drop: één van de vele toppers dit jaar van Gooi Wolters irk' voorjaarscollectie nu hoogzomercollectie ft WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 'ACITEIT JBLEMEN? Assurantiën v.o.f. 25 jaar AUTOLEASE Groot in jonge mode voor hem en haar Geen Peel en Maas in kermisweek Asteria Snelheidsduivel aangehouden DONDERDAG 22 JULI 1999 Nr. 29 HONDERD TWINTIGSTE JAARGANG (OKAUtHe* drukwerk - kantoorartikelen - adverteren - kabelkrant - kan toorinrichting - hobby - boe ken - tijdschriften - computer- supplies etc. kortom l/eetjijdlq. wu.vt wtacuKext en van den munckhof grotestraat 68 tel. 0478-582727 PEEL EN MAAS Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 email adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant Advertentieprijs: ƒ0,41 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ34.00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ48,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) i De oplossing is I heel dichtbij. *j Bel voor meer informatie en vraag naar Julien Peters (0478) 555888 officieel Opel Dealer Oude Oostrumseweg 4 Venray tel. (0478) 58 62 00 Schoolstraat 57 Panningen tel. (077) 307 12 53 advies en bemiddeling voor verzekeringen hypotheken - financieringen - sparen Bel Jack de Bruyn: Raadhuisstraat 2, Venray tel.: 0478-583097 het park en was onlangs nog aanwe zig bij de heropening van het Theehuis. De goede relatie tussen ons (stichting Odapark en Vesely red.) maakt een dergelijk project ook mogelijk. Anders zou dat onbe taalbaar zijn". Over de omvang van het werk heeft de stichting volgende maand overleg met de kunstenaar. Vesely werkt momenteel een aantal schet sen uit. De planning is dat Vesely in januari van begint met de vervaardi ging van het kunstwerk. "Hij zal dan enkele maanden in Venray wonen en werken. We hopen dat het kunst werk nog in het voorjaar van 2000 gereed is." Voor de werkzaamheden krijgt Vesely een aantal lassers tot zijn beschikking. De stichting is momenteel op zoek naar sponsoren in de staalsector die het project mede mogelijk maken. Alle werk zaamheden zullen vastgelegd wor den op foto en video waarvan dan een documentaire gemaakt zal wor den. Wismans is er van overtuigd dat het project, inmiddels al gedoopt tot "Het grootste kunstwerk van Nederland" zal aanspreken. "Voor het Odapark is dit een uitstekend project om zich verder als kunstcen trum te ontwikkelen" aldus Joop Wismans. Voor een jeans natuurlijk A.J Met een- italicca^ knipoogje; Open ma t/m za van 10.00 tot 22.00 keuken open tot 21.00 uur Julianasingel 7 5802 AS Venray tel. 0478-585777 op maat GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adres: GOMMANS@TREF.NL Wij hebben bijna een Reden? Hotel Restaurant nodigt u uit voor... ÏÏÜSgsmenu vw f PfL-BRVNcg 'r^" svanal 11.00 u Wmt^-WNV ^oofdgerechf°r'Serech"'']' Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 Opening kermis op vrijdag 30 juli Wethouder Driessen lost op vrijdag 30 juli om 16.00 uur van een hoogte van 38 meter het offi ciële startschot voor de Venrayse kermis. De openingshandeling vindt plaats op het Schouwburgplein bij één van de vele topattracties van dit jaar: de Mega Drop. Nadat het startschot geklonken heeft, maakt wethou- I der Driessen met diverse genodig- I den een rondgang over het ker misterrein, dat zich uitstrekt over i het Schouwburgplein, het Hense- niusplein, de Grote markt, een gedeelte van de Raadhuisstraat en het Raadhuisplein. Aansluitend wordt er uiteraard nog getoast op j een succesvolle kermis !Op het Schouwburgplein zijn tij dens het zesdaagse kermisspektakel onder andere de Mega Drop, poffer tjeskraam, autoscooter, fotoschiet- salon, kikkerspel, Captain Hook, Holly Cranes en het Lunapark te bewonderen. Maar ook voor de inwendige mens (poffertjes, oliebol len, hamburgers, vis snoep, pinda's, popcorn en suikerspin) kunnen hongerige kermisvierders op het Schouwburgplein terecht. GROTE MARKT Ook op de Grote Markt is genoeg vertier voor zowel jong als oud. Met de Rotaiet, Big Apple en Beach Party komen dé waaghalzen onge- wijfeld aan hun trekken. Minder avontuurlijk, maar zeker zo leuk, is de kruisboogschiettent, de Bussensport en de Running Money. Liefhebbers van loempia's moeten op de Grote markt hun beurs tevoor schijn halen. De Raadhuisstraat is hét domein voor goklustigen. De harde knikkers gaan ongetwijfeld weer rollen bij de prachtige gokkraam, de lotenver- koop en de populaire grijpautoma- tenkraam. Ook bij de Jackpot kun nen bezoekers proberen een mooi geldbedrag weg te slepen. Met onder andere de draaimolen. Pusher, Experience, Play-Ball 'en de span nende kamelenrace komen ook hier jonge en ietwat oudere kermisgan- gers aan hun trekken. Op de Raadhuisstraat wordt met een olie bollen-, vis-, suikerspin-, hambur ger- en coctailkraam ook gezorgd voor een natje en een droogje. De Kop van Jut, miniscooter. bootjesmolen. Fantasy Flight. Aqua Blaste, reuzenrad, wildwaterbaan, Simulator en Roller Ghoster staan op het Raadhuisplein in het middel punt van de belangstelling. TELETUBBIES Traditioneel vindt op maandag middag van 12.00 tot 16.00 uur de kennismarkt op de Julianasingel plaats. Van 15.00 lot 16.30 uur maken de Teletubbies Tinkie- Winkie, Dipsie, Laa-Laa en Po een rondgang over het kermisterrein, dé gelegenheid voor de jeugd om de populaire kindervrienden een hand te geven. Natuurlijk delen de Teletubbies ook een lekkere tractatie uit. Dinsdagavond vanaf 22.00 uur wordt voor het laatste jaar vanaf het bouwterrein van de 'Hoven van Jerusalem' aan de Raadhuisstraat het grootste Venrayse kermisvuur- werk afgestoken. LOTERIJ Tijdens de slotdag van de kermis, op woensdag 5 augustus, vindt om 10.30 uur bij de ingang van het gemeentehuis de trekking plaats van de grote kermisloterij. Voorgaande jaren was de afsluiting van de ker mis met een grotere loterij een gigantisch succes. Dit jaar is de hoofdprijs wederom een tiendaagse reis voor twee personen naar Benidorm, gesponsord door het plaatselijke touringcarbedrijf 'Van Ham Reizen'. Andere grote prijzen die dit jaar worden verloot zijn onder andere een kleurentelevisie, magnetron, mini-set, koelkast en cd-speler. Loten voor deze loterij kunnen bezoekers gedurende de kermisda gen gratis bij de kassa's van alle attracties verkrijgen (zolang de voorraad strekt). Alle promotie-acti viteiten worden betaald uit het pro motiebudget, wat nagenoeg geheel beschikbaar wordt gesteld door de Venrayse kermis-exploitanlen. Het vuurwerk wordt dit jaar gedeeltelijk gesponsord door de horeca-onder- nemers die gevestigd zijn aan de kermisterreinen. Het Lunapark is dit jaar op het Henseniusplein te bewonderen. De Tsjechische kunstenaar Vesely (I.) en Joop Wismans in de werk plaats van de kunstenaar, die het grootste kunstwerk van Nederland z.al vervaardigen. park het grootste kunstwerk van Nederland te vervaardigen. Het kunstwerk zal komend voorjaar gerealiseerd worden op de lege vlakte waar voorheen het oude zwembad lag. Vesely is geen onbekende in het Odapark. Al in 1.996 exposeerde hij met drie kunstwerken tijdens de Slavnost expositie. Vesely is een internationaal zeer bekende kunste naar die met staal en steen veelal massale kunstwerken maakt. Enkele werken van hem zijn opgenomen in collecties van musea in o.a. New York, Parijs (Centre Pompidou), Washington (Art Foundation). Vesely wordt beschouwd als een van de belangrijkste beeldhouwers uit Tsjechië alwaar hij in Praag ook nog eens doceert als professor aan de plaatselijke academie. Onlangs ont hulde koningin Beatrix in Noordwijk aan Zee een van zijn laatste werken, "een zee van staal". Tussen Joop Wismans van het Odapark en Vesely is de afgelopen jaren een goede vriendschap ont staan. "Vesely was ook meteen enthousiast toen wij het idee bij hem opperden" aldus Wismans. "Hij kent Iedereen bleef maar naar boven kijken naar de dreigende regenwolken, maar toch was het was weer een zonnige jaarmarkt dit jaar. Tussen de kra men door laveerden de bezoekers op hun jacht naar koopjes en bijzondere aanbiedingen. Die waren er genoeg. Op luide toon prezen de standwerkers hun waren aan: draagbare airco's, waterbesparende douchekoppen, ver schrikkelijke broodjes, vuilopzuigende voetmatten of een wonderbaarlijke verfopbrenger. En het was druk, druk en drukkend.... De politie heeft maandagmiddag om 13.00 uur op de Zuidsingel in Venray een 30-jarige inwoner van Hoorn staande gehouden en zijn Brpm- fiets in beslag genomen. De man had met snelheden van 80 tot 100 km/u over de A 73 diverse malen geprobeerd aan de politie te ontsnappen. Omstreeks genoemd tijdstip kreeg de politie de melding dat er een bromfiets over de snelweg A73 reed vanuit de richting Gnibbenvorst naar Horst. Een patrouille zag de man rijden nabij Oirlo. Toen de bromfietser de politiepatrouille in de gaten kreeg, maakte hij diverse schijnbewegin gen door afritten te nemen, rondjes te rijden bij op- en afritten en vervol gens verder te rijden. Ondanks dat hij per megafoon werd gesommeerd te stoppen, reageerde hij niet. De man kon hij uiteindelijk op de Zuidsingel worden aangehouden. Hij man verklaarde in België te zijn geweest ên op weg naar huis wilde hij de snelste route volgen omdat hij nog moest gaan v werken. Bovendien bleek de bromfiets gestolen. J Traditioneel zal Peel en Maas tijdens de kermisweek, donderdag 5 augs- j utus, niet verschijnen. Redactie en advertentie-afdeling némen een wéekjé I vakantie om daarna weer fris eh mogelijk zongebruind uw weekblad weer te verzorgen. Wij verzoeken eenieder die kopij of advertenties aanlevert hiermede rekening te houden. Directie en medewerkers vanPeel en Maas wensen alle lezers een pretti- ^ge vakantie een een fijne en gezellige kermis. De Stichting Odapark heeft de Tsjechische kunstenaar Ales Vesely bereid gevonden om in het

Peel en Maas | 1999 | | pagina 1