Sjef Janssen: "Ajax wordt mijn eerste klus" 30 tot 50 5 PEEL EN MAAS Restauratie kerk Leunen vordert gestaag extra afgeprijsd NOG ALLE JACKS V.PRIJS Toegang gratis Jenniskens Opnames 4 Straat op Stelten' weekje later Groene N energie een alternatief? op de collectie o.a. kostuums - kolberts - pantalons winter- en regenjassen vesten en truien en jacks* <^>5 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Gemeente wil St. Annakapel verplaatsen Venraynaar hardleers Tutela, huii onder andere swinging Sub Matris etball Demo, American Classi vrij bowlen tot 15.00 uur in Bowling Restaurant Venray, 's avonds rninl- woodstockfestJvalin Allemanscafé en live music in de Karklingel installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl De opnames van het RTL 4-pro- gramma 'Straat op Stelten' in Venray zijn een weekje verplaatst. Presentatrice Fabiënne de Vries komt nu met haar tv-ploeg op maan dag 26 juli naar de Kattestaart om opnames voor het populaire tv-pro- gramma te maken. De opnames beginnen om 17.00 uur "Donderdag 29 juli wordt 'Straat op Stelten' uit gezonden". vertelt initiatiefneemster Els Janssen. Overigens is de opdracht die de Kattestaart krijgt, op maandag 26 juli rond 17.00 uur op Kabelkrant Peel en Maas te lezen. Het CDA stelde tijdens de com missie Agrarische Economie en Milieu de vraag aan wethouder Janssen of hij al nagedacht had over groene energie, met het oog óp een beter milieu. Bijvoorbeeld opperde de CDA-fractie het idee om windmolens te plaatsen. Wethouder Janssen vertelde dat hij naar een bijeenkomst was geweest waar dieper over het plaatsen van en de effectiviteit van windmolens werd ingegaan. Janssen: "Venray moet er natuur lijk wel de mogelijkheden voor hebben. E)en windmolen zorgt voor het grootste effect daar waar de luchtstromen het grootste zijn. In Holland heeft een windmolen ai op een hoogte van 50 meter effect, maar in Venray pas op een hoogte van 75 meter. Ook in de Herziening Bestemmingsplan Buitengebied is er geen rekening mee gehouden." Sjef Janssen veiligheidscoördinator bij MVV Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387 ken zijn immers allang voorbij, helaas. Combi-regelingen, fouille ren bij binnenkomst, 130 stewards bij risico-duels, stevige hekwerken, supporters in aparte vakken; het is bij de meeste voetbalwedstrijden gewoon normaal geworden." Lachend: "Als veiligheidscoördina tor heb ik dus heel wat zaakjes te regelen". TAKEN Vier tot zes weken voor een voet balduel komen de veiligheidscoördi natoren van de twee tegen elkaar spelende clubs al bij elkaar. "We moeten zoveel dingen regelen", ver telt Sjef Janssen. "Onze stewards moeten bijvoorbeeld tijdig geïnfor meerd worden over het hoe, wat en wanneer, er moet overlegd worden met de NS. de politie en bij risico duels ook nog met de burgemeester. Veel veiligheidscoördinatoren zijn full-time in loondienst bij een club, maar bij MVV is Janssen niet meer dan één van de vele vrijwilligers. "Zonder vrijwilligers kan MVV niet leven", vertelt Janssen. "MVV heeft te maken met een zéér beperkt bud get en is blij dat het de eindjes jaar lijks aan elkaar kan knopen. Ik vind het gey/oon mooi werk om te doen." MVV beschikt over zeventig ste wards en doet bij risicoduels een beroep op de stewards van Fortuna Sittard en Roda JC. "Tegen Ajax zijn er bijvoorbeeld tussen de 100 en 120 stewards op de been", vertelt Sjef Janssen. "Een goede coördina tie en aansturing van deze mensen is van belang. Wie gaat waar staan en doet wat. We hebben alles in een draaiboek vastliggen. Mocht er bij voorbeeld brand uitbreken dan weet iedereen in principe wat hij of zij geacht wordt te doen." MAASTRICHT Janssen woont voorlopig nog prima in Venray maar wil zich in de toekomst toch gaan vestigen in Woninginbraak Onbekenden hebben zaterdag tus sen 19.30 uur en 23.30 uur ingebro ken in een woning aan het Bingelkruid in Venray. De daders kwamen binnen door een raam te forceren. Ze doorzochten enkele kamers en namen een geldbedrag van enkele honderden guldens mee, een ketting, bankpasjes, beurs, mobiele telefoon en een semafoon. De waarde van de buit is onbekend. Maastricht. "Mijn vrouw is Maastrichtse van geboorte en ook mijn kinderen wonen in Maastricht. Verder heb ik jarenlang bij de mare chaussee in Maastricht gewerkt en vind ik het gewoon een mooie stad. Ik heb er, net als in Venray, veel vrienden en kennissen wonen. Voor mijn werkzaamheden als veilig heidscoördinator van MVV is het niet noodzakelijk dat ik in Maastricht ga wonen. Van Venray uit ben ik bijvoorbeeld sneller in het westen voor overleg met de clubs in die regio, maar Maastricht blijft me toch trekken." Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur DONDERDAG 15 JULI 1999 - NR. 28 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG De gemeente Venray wil het rijksmonument St. Annakapel aan de St. Servatiusweg/Henri Dunant- straat te Venray gaan verplaatsen. "Door de werkzaamheden aan de Henri Dunantstraat, er is onder meer een fietspad aangelegd, komt het kapelletje op de huidige plaats niet meer zo mooi tot zijn recht", vertelt Thea Koot, voorlichtster van de gemeente Venray. "De dienst Openbare Werken heeft een aan vraag ingediend voor het verplaat sen van de St. Annakapel. Omdat het een rijksmonument is wil de gemeente de kapel in overleg met de Rijksdienst over Monumenten gaan verplaatsten naar een geschiktere plek." De aanvraag ligt bij de infor matiebalie, locatie 2, van het gemeentehuis ter inzage. Winkeldiefstal Een 30-jarige man uit Echt werd vorige week donderdag aangehou den in Venray op verdenking van winkeldiefstal. De man wilde bij een zaak aan de Grotestraat goede ren meenemen zonder te betalen. Hij werd echter betrapt. De man kreeg een transactie van fl 240.- aangeboden. Een 24-jarige automobilist uit Venray bleek in de nacht van woensdag op donderdag nogal hardleers. De man werd bekeurd omdat hij in dronken toestand over de Puteanusstraat in Venlo reed. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij kreeg een rijverbod van zeven uur uitgereikt. Korte tijd nadat de verdachte in vrijheid was gesteld, werd hij door een patrouille op de Eindhovense- weg in Blerick aangehouden en dit maal ingesloten in een politiecel. Tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. Oud- waarnemend korpschef Tan Venray Sjef Janssen (65) is iier 1 juli 1999 aangesteld als ïieuwe veiligheidscoördinator van MVV. "Ik ben een voetbalfan in hart en nieren", vertelt Janssen, die in september 1993 stopte bij het Venrayse politiekorps en nog altijd met zijn vrouw Marga woonachtig is in het Venrayse. "En met mijn jarenlange ervaring bij de politie hoop ik een bijdrage te kunnen leveren aan een orde lijk verloop van de uit- en thuis wedstrijden van MVV. Iedereen zegt dat deze functie bij me past en tot nu toe bevalt het me ook uitstekend. Het is voor mij gewoon een enorme uitdaging." De opening van het nieuwe voet balseizoen wordt voor 'regelneef' Sjef Janssen meteen geen geringe vuurdoop. Binnenkort krijgt de Maastrichtse trots namelijk de niet bepaald als lievertjes te boek staan de supportersschare van Ajax in sta dion De Geusselt op bezoek. "Op 20 augustus speelt MVV de eerste zware thuiswedstrijd, tegen Ajax", vertelt Janssen. "Net als de spelers krijgen ook de 'veiligheidsmensen* het dus meteen zwaar voor de kie zen. In de afgelopen weken heb ik al diverse keren overleg gepleegd met de veiligheidscoördinator van de Amsterdamse club, onze stewards en de Maastrichtse politie." VEILIGHEID De clubs in het betaalde voetbal moeten van de KNVB tegenwoordig aan een breed pakket van veilig heidseisen voldoen. "Helaas is dat tegenwoordig nog altijd niet genoeg om sommige 'supporters' in de hand te houden", zegt Janssen. "De tij den dat vaders rustig met hun zoons op de tribunes plaats konden nemen om naar het voetballen te gaan kij- Actie voor kerk in de steigers STEENSTRAAT 60, BOXMEER TEL 0485-576226 De St. Catharinakerk in Leunen staat tot aan de top in de steigers. Zeker tot eind september zijn bouwvakkers en dakdekkers nog druk in de weer om de kerk gereed te maken voor de gelovigen van de volgende eeuw. Diverse glas-in-Ioodramen, waarvan ook de drie ramen die door de beken de kunstschilder Daan Wildschut in 1949 vervaardigd werden, zijn reeds, of worden nog, gerestau reerd. De haan werd vorige week al van de imposante toren gehaald en afgelopen woensdag werd het kenmerkende kruis voor restau ratiewerkzaamheden wegge bracht. De werkzaamheden aan de oude kerk in het centrum van het Venrayse kerkdorp worden door veel parochianen met grote interesse gevolgd. Maar wat er binnen gebeurt, is moeilijk te zien. Daarom is op zondag 18 juli de kerk open van 14.00 tot 16.00 uur. "Iedereen kan dan binnen een kijkje komen nemen. De bouwte kening wordt opgehangen en ook worden dia's getoond, zodat iedereen kan zien wat er al gebeurt is en nog gaat gebeuren", vertelt kerkbestuurslid Annie Reintjes. De restauratie kost het lieve som metje van 1,2 miljoen gulden. "Een gigantisch bedrag, waarvoor ook heel veel subsidie van het rijk en de provincie binnenkomt", vertelt Annie Reintjes. Maar lang niet genoeg, zo blijkt uit de woorden van het kerkbestuurslid. "We kampen nog met een tekort van zo'n 165.000 gulden. We weten inmiddels dat een deel hiervan misschien weer via aanvullende subsidies binnen kan komen, maar er rest dan nog steeds een flink tekort. En dan is er nog niet eens gesproken over eventuele aanpassingen om het kerkgebouw geschikter te maken voor eredien sten..." ACTIES De restauratie van de St. Catharinakerk was hard nodig ver telt Annie Reintjes. Slecht voeg werk, aansluitingen die niet klop pen, houtwerk dat is verrot, plafonds die een opknapbeurt en een likje verf kunnen gebruiken; een korte rondleiding maakt snel duide lijk dat de bouwvakkers en dakdek kers voorlopig nog niet zijn 'uitge- klust' in Leunen. De werkgroep restauratie bereidt Het kruis werd woensdagmorgen in alle vroegte van de kerktoren gehaald. op dit moment een (geheime) spec taculaire actie voor, die in het najaar gehouden zal worden en waar veel van verwacht wordt. "Maar geïnte resseerden kunnen ook zelf een con creet stukje van de restauratie voor hun rekening nemen", vertelt Annie Reintjes. De werkgroep heeft hier voor een lijst van objecten samenge steld die voor 'adoptie' in aanmer king komen. "Mensen kunnen een geldbedrag storten en aangeven waarvoor ze het geld beschikbaar willen stellen", vertelt Annie Reintjes. "Als hun gedachten onder de preek dan wat afdwalen en hun blik op de prachtige gebrand schilderde glas- in- Iood-ramen valt, moet hen dat toch een goed gevoel geven." Geïnteresseerden voor 'adoptie' kunnen contact opnemen met de pastoor, tel: 581575. of mevrouw Annie Reintjes. tel: 582221. Het aftellen is begonnen!!! VERKOOP VERHUUR SMOKING 'Deze functie is voor mij een enorme uitdaging

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9