op/ Harold LENSSEN Zonnige jonge hondendag Oliebollenbakker wil standplaats Daling in Venray 30% Grond te duur voor huisartsen Bartelstrofee voor Wilma Wismans Succes rolstoeldansers Je wacht niet tot klanten naar je toe komen Venray Initiatief geen tweede VVV Ruzie over erfafscheiding UW dè specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! Biz BEZORGEN? PEEL EN MAAS donderdag 15 juli 1999 - Pagina 7 Maandagmorgen behandelden de leden van de commissie voor bezwaar-, beroep- en klachtschrif ten het bezwaarschrift van de heer Commissaris uit Venray tegen de door het college van bur gemeesters en wethouders gewei gerde inname van een standplaats met een wagen voor de verkoop van oliebollen in de wintermaan den op het Henseniusplein te Venray. De heer Commissaris staat al sinds jaar en dag gedurende de win termaanden met een oliebollen- kraam op het Henseniusplein en kreeg op 1 april tot zijn grote verba zing te horen dat zijn verzoek was afgewezen. De advocaat van Commissaris, de heer P. Gijsbers. liet de commissie weten dat zijn cliënt ernstig gedupeerd is. "Voor de heer Commissaris valt een halfjaar inkomen weg. Ik vind dat dit in alle redelijkheid niet kan. Met andere kramen (vis, bloemen, etc.) op het plein is afgesproken dat ze bij elk reëel bod mogen blijven staan. Ik vraag me af waarom de gemeente Venray voor de oliebollenkraam een andere procedure volgt. Het is gewoon geen gelijke behandeling." GEMEENTE Volgens de heer Gommans van de gemeente Venray'liggen de zaken toch ietwat anders. "Ik vind het voor de heer Commissaris héél verve lend, maar jarenlang heeft niemand anders belangstelling getoond voor een oliebollenkraam op het Henseniusplein of een lager bod gedaan dan de heer Commissaris (die nu 57.500 gulden voor vijf jaar bood, red.). Nu een ander (de heer Frits Geven, red.) een hoger bod (65.000 gulden voor vijfjaar, red.) tijdens de inschrijvingsprocedure heeft gedaan, rest de gemeente niks anders dan aan de heer Geven de plek toe te wijzen. De hoogste bie der wint. Voor de andere standplaat sen waren geen andere belangstel lenden." De exploitant voerde aan dat in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) van Venray niet staat dat het bedrag van inschrijving doorslaggevend is voor de toeken ning van standplaatsen op de Venrayse pleinen. Gommans erken de dat, maar ziel de verdeling op basis van de geboden bedragen bij de inschrijving als 'een verdieping van de APV die daar niet mee in strijd is'. De commissie doet bin nenkort uitspraak in deze zaak. Het gras was groen, de hemel blauw en de gele zon brandde op het weiland van 'De Versen' bij Oirlo. Bijna tachtig witte, zwarte, bruine of gevlekte honden, varië rend in leeftijd van zes tot vieren twintig maanden, liepen puffend hun rondjes. Bazen liepen met rode hoofden rond De kynologenclub Venray e.o. hield zondag haar Outdoor Jongehondendag. Onder de verzen gende zon zorgden de bazen voort durend voor koelte door middel van parasols en handdoeken, en water. Tussen de witte linten waren drie ringen uitgezet. Daar mochten de jonge honden laten zien wat ze waard waren. Het leuke van zo'n jonge hondendag is dat er niet per ras gekeurd wordt, maar op leeftijd. Dan zie je dus 'Muchachito Desierto del Pierro' in dezelfde ring als 'Polly van het Schoonheterland'. Oftewel een Chihuahua naast een Duitse Herder. Plus nog eens drie witte Kuvaszen, ook niet de kleinsten, en een duo Welsh Corgi Pembroke's. Dat zijn neefjes van de hondjes die de Engelse koningin in de kuiten bijten. Het publiek bestond voornamelijk uit mede-exposanten. Waarschijnlijk lag de rest van de hondenliefhebbers in het water of op een stretcher in de achtertuin. Het plezier was er niet minder om. Vanuit de campingstoel tjes werd op vriendelijke wijze com mentaar geleverd: "Je moet met je hond praten!" Een wereld van ver schil met een gewone hondenshow. Wat daar gebeurt, heeft vaak wei nig meer met de honden zelf te doen. Al jaren is bijvoorbeeld second-handling, hel beïnvloeden van de hond van buiten de ring af. verboden. Ach ach - kijk eens naar herdershonden- of waakhondenklas sen. In de ring wordt dapper de riem vastgehouden en Eros of Fellow zul len en moeten aan de knie blijven. Buiten de ring stuiteren familie of vrienden met ballen, bijtringen, pie pers, toeters en bellen als dwazen rond. De oortjes van de hond moe ten namelijk alert de lucht in. Waarom nog nooit zo'n klasse in zijn geheel gediskwalificeerd is, is iedere buitenstaander een raadsel. ZELDZAME RASSEN De KC Venray heeft zichzelf als taak gesteld om van de jonge hon den van vandaag prettige, maat schappelijk aanvaardbare kamera den te maken 'voor nu en in de toekomst'. Daarom ondersteunen ze hun leden met cursussen gehoor zaamheid en begeleiden ze bij sport en spel. De keuze welke hond is tegenwoordig echter heel moeilijk, want het aantal rassen zal inmiddels boven de 300 liggen. Iedereen kent de Duitse Herder, de Bouvier, Poedel of Golden Retriever. Onbekender, maar vaak wel 'van gehoord' zijn dan weer Newfoundlander, Akita Inu of Cairn Terrier. Een IJslandse Hond? Jawel, er was er een. En Polski Owczarek Nizinny's zijn leuke, speelse hon den. Pizza's kennen we allemaal wel, maar de Italiaanse hondenras sen Spinone en Bracco Ilaliano weer niet. Allerlei Herdershonden vanuit de hele wereld lopen hier inmiddels rond, maar dat de Shetlandeilanden behalve een pony en een schaap ook een Shetland Herder produceren is weer onbekend. Het echte onbekende ras voor de bezoekers zondag was de 'Sabueso Espaiol'. Van deze vertegenwoor diger van de brakken is geen zelf standige vereniging opgericht. De enige fokker in Nederland, lid van de KC Venray, houdt strak in de gaten waar zijn honden terechtko men. De grappigste hond was een Mexikaanse Naakthond. Geen haar behalve een uitbundige kuif op zijn kop en dat zorgde er voor dat hij als enige bijna geen last van de warmte had. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Limburg koploper in landelijke actie -25% verkeersslachtoffers De provincie Limburg is koplo per in de landelijke campagne '- 25% verkeersslachtoffers'. In 1998 heeft Limburg, voor de reductie van het aantal verkeers slachtoffers, de beste prestatie geleverd in het kader van deze landelijke actie. Limburg heeft ten opzichte van het peilgatal 3881 verkeersslacht offers in het jaar 1997 in 1998 een vermindering weten te realiseren van 18,8%. De daling in Venray bedraagt 30%. De voorzitter van het ROVL, gedeputeerde M. Vestjens, beschouwt deze daling van het aan tal verkeersslachtoffers als een extra stimulans in het kader van de actie - 25%. Volgens vestjens zijn we er nog lang niet, er is nog een lange weg te gaan voordat we het streefge tal van 2889 verkeersslachtoffers in 2000 hebben bereikt. In 1998 vielen er in Limburg 3229 verkeersslachtoffers ten gevolge van 22.413 ongevallen. Hierdoor is ten opzichte van 1997 een daling gere aliseerd van 217 verkeersslacht offers, zijnde 06,3%. Landelijk gekeken is er sprake van een lichte stijging, namelijk 0,7% of absoluut 330 verkeersslachtoffers meer in 1998 ten opzichte van 1997. Wat wel opmerkelijk is, is de daling bin nen de categorie dodelijke slacht offers. Deze bedroeg namelijk in 1998 ten opzichte van 1997 08%, oftewel 103 doden minder. In het Limburgse verkeer vielen 99 doden en 3130 gewonden. De meeste slachtoffers vielen in de leef tijdscategorie 25-29 jaar (27%) en 18-24 jaar (20%). Naar type object kunnen de meeste slachtoffers wor den toegerekend naar personenauto met 44%, fiets 20% en bromfiets 19%. Analyse van de cijfers wijst ver der uit dat de grootste daling en stij ging met betrekking tot de actie - 25% zich voordeed in de gemeenten: Heerlen, -193; Brunssum -55; Kerkrade -38; Sittard -35; Nederweert -34; Roermond - 32; Venray -30; Susteren -27; Gennep -26; Beek -26; Bergen -23; Grubbenvorst -22; Landgraaf -22. Stijging: Venlo +53; Geleen +26: Maastricht+19; Horst+14; Hunsel 13: Belfeld +10. Met name voor de gemeenten die in de afgelopen jaren een stijging ten opzichte van het peilgetal -25% hebben gerealiseerd dienen een extra stimulans te geven aan het lokaal verkeersveiligheidsplan. De huisartsen in Veltum vinden de prijs die de gemeente vraagt voor een stukje grond te hoog. De huis artsen willen hier parkeerterrein van maken. Volgens wethouder Kersten is de prijs echter heel schappelijk: "Het is graag of niet, ons aanbod is zeer redelijk, en we willen niet zakken." De gemeente vind het wel erg lang KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Hypotheekadviseur m/v Een goed advies uitbrengen, daar begint liet mee. Maar het gaat erom die hypotheek ook werkelijk af te sluiten, Verkopen dus. En dan op zo'n manier dat de klant daar een goed gevoel over heeft - en dat ook in de toekomst blijft houden. Dat vraagt, behalve om kennis van zaken, ook om commercieel talent en doorzettingsvermogen. En |e echt kunnen inleven in de klant is natuurlijk essentieel. Als hypotheekadviseur bij Rabobank Venray-Oostrum werk je in een grote, commercieel zeer aan trekkelijke markt. Dat betekent tal- Rabobank Venray-Oostrum rijke mogelijkheden, zeker omdat je de grootste hypotheekverstrekker van Nederland achter je hebt! Maar met een afwachtende houding kom je niet ver. De markt zit vol met concurrentie. En uitein delijk ben je zelf verantwoordelijk voor her realiseren van je taakstel lingen. Dat je daarbij niet gebon den bent aan de negen-tot-vi|f- wcrktijden, zul |c alleen maar waarderen. Je vindt 't een uitdaging om je telkens weer in nieuwe situ aties te begeven en andere mensen te leren kennen. Kansen zoek je actief op en ook de indeling van je werk doe je zelfstandig. Jc bent een prettige collega om mee samen te werken. In je eigen team, waar je steeds voor nieuwe impulsen zorgt. Maar ook haal je er op het goede moment een andere adviseur bij als de wensen van klanten verder gaan dan een hypotheek. Om bij ons hypotheekadviseur te kunnen worden is een commercièle hbo-opleiding een goede basis. We verwachten dat je |e kennis op het gebied van hypotheken, kredie ten, verzekeringen (plus de fiscale aspecten daarvan) voortdurend op peil houdt. Van onze kant bieden we daar uitstekende mogelijkheden voor. Als organisatie die continu verandert en groeit, besteden wc veel aandacht aan ontwikkeling en opleidingen. Je loopbaan perspec tieven worden er alleen maar inte ressanter door. Wc gaan ervan uit dat je de ambitie hebt om door te groeien. Meer informatie over deze veelzijdige en intrigerende baan bij Rabobank Venray-Oostrum kun je krijgen bij de heer P.W. Halmans, segmentmanager Eigen Huis/Financieel Advies, telefoon (0478) 53 02 00. Ook als je bin nenkort afstudeert, kun je al reageren. Stuur je sollicitatie met c.v. binnen 14 dagen naar Rabobank Venray-Oostrum, t.a.v. de heer L.M.A.E. Moers, directeur. Postbus 64, 5800 AB Venray. duren voordat de huisartsen defini tief besluiten. Dat is vervelend, want er zijn meerdere kandidaten voor het stuk grond, waar bijvoorbeeld ook appartementen gebouwd kun nen worden." D66'er Teunissen vindt de prijstaktiek van het college wel goed, omdat de huisartsen een gewone 'commerciële instelling' vormen. Daar blijken ze het overi gens zelf niet mee eens te zijn. Wethouder Kersten vindt dat de gemeente zich zakelijk moet opstel len. Zenuwachtig wordt hij niet van het getreuzel van de huisartsen, maar hij zegde de commissie Stedelijke Ontwikkeling toe nog wel eens met ze te gaan praten. Venray Initiatief moet geen twee de VVV worden. Dat stelde burge meester Waals vorige week tijdens de commissie Algemene Zaken. "Venray moet zich in zijn activi teiten beperken tot het het promoten van Venray. De stichting moet niet zelf VVV-achtige evenementen wil len organiseren", aldus Waals. De burgervader gaat de roj van Venray Initiatief bespreken met Gerry Swinkels, de nieuwe voorzitter van de stichting. Waals vindt dat de stichting zich moet toeleggen op het ontwikkelen van promotiemateriaal (videobanden, folders, etc.). Ook kan Venray Initiatief helpen bij het opzetten van evenementen. "Als Venray Initiatief zich richt op die activiteiten en zich niet bezighoudt met een wirwar aan plannen, krijgt de stichting alle steun van de gemeente Venray." Buurman Bakel van 'Interven' heeft ruzie met bouwer HBG over de juiste plek van de erfafschei ding. dat bleek vorige week tij dens de Commissie Stedelijke Ontwikkeling. Bij de sloop van het Intervencollege verdween ook Brakels erfafscheiding en. mede op aandrang van de gemeente Venray. HBG zegde toe de schut ting te vervangen. Onenigheid over waar precies houdt de uitvoe ring vooralsnog tegen. De kwestie heeft volgens wethouder Kersten geen enkele invloed op de exploi tatie van het geheel. Hij is ook niet van plan verder in te grijpen: "Ik beschouw dit als een ruzie tussen twee buren." PEEL EN MAAS WEEKBLAD Tijdens de jaarlijkse afsluitings avond van het sportseizoen werd vrijdag 9 juli jl. in de zaal van Red Stars de Bartelstrofee voor het sei zoen 1998/1999 uitgereikt door voorzitter Piet Hermans aan Wilma Wismans. Naast haar inzet voor sjoelclub de Schuivers werd ook haar inzet geprezen voor het vele werk dat zij verricht met betrekking tot de diverse acties en activiteiten die de ISBV door het jaar heen organiseert. Met Wilma Wismans als opvolgster van Diny v.d. Bungelaar. die de trofee vorig jaar ontving, is de Bartelstrofee dit sei zoen bij de juiste persoon terecht gekomen. Tijdens een gezellige en drukbe- zochtte avond met een uitgebreide barbecue, verzorgd door Jan en Peter als koks, werden ook de diver se prijswinnaars gehuldigd van de sporttakken sjoelen, zwemmen en tafeltennis. Sjoelen: voor de ANS leden: 1. Marijke Denissen; voor het bonus puntenklassement 1. Koen Heideveld; voor Verbetering gemid delde: 1Jan Pijpers. Zwemmen: Groep A: 1. Marie- Louise Theewen met 185 p.; groep B: 1. Franka Hendriks met 159 p.: groep C: 1Peter Meijer met 158 p. Dé trofee voor het beste toemooige- middelde was dit jaar voor Wilbert Litjens. Het Leo Reintjes klasse ment werd dit jaar aangevoerd door Wim v. Ooi en Erica v. Well, dei allebei een prachtige vergroting van een fot in onvangst mochten nemen. Na afloop van de avond, kon iedereen met een gewonnen prijs uit de gehouden tombola huiswaarts keren, en met een tevreden gevoel omkijken naar het seizoen 1998/1999, en in aansluiting aan de oproep van de Speltakleiders voor uitzien naar een minstens even goed seizoen 1990/2000. Tegels. Sanitair en Tegelwerken Rongen is w- leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze nieuwe showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 'imiiiVMaaa le wedstrijd, de EK. is dan ook een paar van deze dansgroep gekwalifi ceerd. Sylvia Burgers en Paul Francken zijn een van de vijf paren die Nederland gaan vertegenwoordi gen in Griekenland. Zij beoefenen het rolstoeldansen in de zgn. Combivorm, dat wil zeggen iemand gezeten in een rolstoel danst met een staande partner. Sylvia en Paul hebben al wat buitelandervaring achter de rug want zij waren al eer der te gast op het EK in Zweden en het afgelopen jaar op de WK in Japan. Beide keren hebben ze ook daadwerkelijk de finale gedanst met respectievelijk eenn vierde en twee de plaats. Hopelijk gaat het deze keer ook weer lukken, daar zal ech ter weer menige training voor nodig zijn. Draagt u hen een warm hart toe. dan kunt u uw gift overmaken op rekening 12.81.15.513 t.n.v. EK Griekenland. De kampioenschappen vinden plaats op 1 en 2 oktober 1999. Een slang in de keuken Een bewoner van de Henseniusstraat in Venray trof maandagmorgen in de keuken van zijn woning een ongeveer één meter lange slang aan. De politie kwam ter plaatse en nam het dier zonder pro blemen mee. De agenten waar schuwden een ambtenaar van de Algemene Inspectiedienst en de douane die vaststelden dat het om een zogenaamde volgroeide rattens- lang ging die oranje/rood van kleur is. Het dier komt normaal gesproken niet in Europa voor, Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen Neem dan contact op met VersprexlingsOuro "PERIODIEK' Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray i Het afgelopen jaar was wederom succesvol voor rol stoel dansgroep de Bottoms van Danscentrum Janssen uit Venray. Op de NK in Boxmeer werden diverse finaleplaatsen behaald evenaals op diverse andere nationale wedstrijden in den lande. Voor de eerstvolgende internationa- Naar aanleiding van de 14-jarige in Peel en Maas mijn antwoord. De dag waarop de b eerput werd open gezet. Voor enkele jaren terug was het de thans nog zittende minister Korthals-Altes, die vond dat meisjes zowel als jongens vanaf 12 jaar benaderd mochten worden, geen beloning en geen cadeaus mochten worden gegeven; een groot deel van Nederland liet weten dat deze man een molensteen om zijn nek gehangen moest krijgen, zodat er geen kinderen o deze wijze konden struikelen. In de laatste jaren wor den we steeds vaker opgeschrikt door het feit dat steeds meer kinde ren voor allerlei doeleinden worden gebruikt/misbruikt. Hoe treurig het ook gesteld is, als het je eigen kind betreft (ik zou hem ook wat kunnen doen), is misschien zelf een slacht offer? Maar als hun, die ons tot voor beeld dienen te zijn, hun eigen slechte gedachten niet onder contro le kunnen houden, en het onze huis kamer via TV en media binnen stroomt, met de kop van deze man en tevens zijn uitspraak, heb ik me afgevraagd, waar zijn we mee bezig! We weten tenminste dat dwaasheid in hoge posities aanwe zig is. Vandaar dat zo een geval van het kastje naar de muur wordt gestuurd. Want zo een dwaasheid spreekt vele woorden. Vandaar dat we waakzaam maar ook nuchter behoren te zijn! Wijsheid is voor seucces. maar genoemde dader zijn woorden van dwaasheid leiden tot rampspoedige waanzin. Vandaar dat aan de smeek bede van deze gezinnen niet kon worden voldaan. Dat alles komt van de zijde van mensen die een verdor ven geest bezitten. Beroofd van de Waarheid. N.E. Wind, Venray

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7