VERBOUWING GAAT VOORLOPIG NIET DOOR Goed Idee getorpedeerd Winkeliers ook attent Politie Noord-Limburg controleert woningen vakantiegangers POLITIE REGIOKALENDER JJjJ ÜDDiDD IfQlIÉÏÏs)® inrainraEni Brand in schoolgebouw 2+2/4 2+3 zits 2+2/4 zits 2+3 zits JL'J cLifLÜL) tel. 0478-550055 Plataanstraat 10, Venray PEEL EN MAAS donderdag 15 juli 1999 - Pagina 6 September 1997 opende burge meester Waals het pand van 'Goed Idee Meubelen' op indus trieterrein De Brier in Venray. De zaken gingen goed en Goed Idee wil graag uitbreiden. En dat mag niet omdat detailhandel op De Brier verboden schijnt te zijn. Wie een rondrit maakt over het industriegebied ziet daar, naast Goed Idee, nog meer detailhandel- bedrijven. Autobedrijven, de carna valswinkel. een doe-hët-zelf zaak. texlielhuis. bandenhandel en aulo- materialenwinkel kom je zo tegen. In de Commissie Stedelijke Ontwikkeling vroeg raadslid Lemmens (Van de Vorle) naar hel hoe en waarom van het uitbreidings verbod. "Wat is de invloed van de provincie en wat is de rol van de gemeente?" Wethouder Kersten kon daar duidelijk in zijn: "Uitbreiding past niet binnen het bestemmings plan. De provincie ligt er dwars voor en we krijgen dus geen toe stemming voor uitbreiding. In het verleden was De Brier een rafelig gebied. Daarom hebben we hier een visie op ontwikkeld om meer een duidigheid te krijgen." De gemeente wil De Brier een face-lift geven, wat mogelijk gemaakt wordt door het verdwijnen van het milieustation, openbare werken en waarschijnlijk over enige tijd de brandweerkazer ne. Volgens 'Maastricht' horen grootschalige detailhandelszaken niet meer op De Brier thuis. Daarvoor komt het terrein De Hulst 2 beschikbaar. Directeur Frans van de Kamp van Goed Idee Meubelen is teleurge- Tijdens vloerwerkzaamheden in een schoolgebouw aan de Kiosk in Venray ontstond maandagavond brand waarbij behoorlijke rook- en roetschade is ontstaan. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bij de werkzaamheden door een bedrijf uit Helvoirt werd gebruik gemaakt van een zeer vluchtige en uiterst brandbare stof. Ondanks de voorzorgsmaatregelen die waren genomen, ontstond er opeens brand. Brandweer en politie hebben het vermoeden dat de star ters van enkele TL-verlichtingsbal- ken de oorzaak kunnen zijn dat de brandbare stof vlam heeft gevat. De werknemers van het bedrijf wisten door kordaat optreden en met behulp van een poederblusser het vuur te doven. De brandweer kwam eveneens ter plaatse en controleerde de zaak. steld in de houding van de gemeen te. In juli 1997 vroeg hij een optie aan voor grond op de Hulst 2, het terrein waar wel detailhandel zou mogen. Maar studie van diverse bureau's, waaronder een van de LOZO, de Limburgse Organisatie van Zelfstandige Ondernemers, gaven aan dat meubelzaken hier weinig overlevingskansen zouden hebben omdat zowel in Nijmegen als Venlo een meubelboulevard werd geopend. Eind 1997 kon Van de Kamp het pand van Spuiterij Theuws, de buur man. overnemen. In een gesprek met de gemeente leek alle medewer king toegezegd te worden, vooral omdat de buurt blij zou zijn als de spuiterij zou worden verplaatst. Een brief richting gemeente volgde in juni 1998, en daarin werd gemeld dat op de Brier een vrijstellingsbe paling aanwezig was. Het college scheen welwillend tegenover de plannen te staan en wees een ambte naar aan om de zaak te coördineren. Daarna kreeg Van de Kamp het idee van het kastje naar de muur gestuurd te worden. Vier keer kwam er een andere contactpersoon, tot maart 1999 was er slechts zeven keer contact. Een paar keer worden er toezeggingen, mondeling, gedaan over de vergunning en die worden elke keer weer ingetrokken. MEER KANSEN Voor het college is de hele zaak al 'afgewogen en afgeconcludeerd'. Toch wilde wethouder Kersten de zaak volgende keer wel op de agen da zetten, op verzoek van raadslid Lemmens. Van de Kamp van Goed Idee is nog steeds niet blij met de voor hem onverwachte afwijzing van 24 juni. Hij kan geen reden bedenken waar om uitbreiding, gezien de reeds aan wezige bedrijven, niet zou kunnen worden toegestaan. Nieuw leven in De Brier blazen kan ook met het omdraaien van de plannen zegt Van de Kamp: "wijs De Brier aan voor grootschalige detailhandel in plaats van de Hulst 2." Geslaagd Aan de Agrarische Hogeschool te Den Bosch slaagde Sjang Drabbels uit Heide, richting Tuinbouw/profiel bedrijfsmanagement. Aan de HTS te Eindhoven alaagde Jeroen Bosch uit Oirlo als ingenieur Elektrotechniek, met als specialisatie Technische Computerkunde. Maaike de Bruijn ut Venray behaalde aan de Hogeschool Utrecht het einddiplo ma in de richting Management Economie en Recht. Tips tegen zakkenrollen Pasgeleden kwam een aantal berichten over zakkenrollen in Venray in het nieuws. Enkele inci denten vonden voornamelijk in of nabij het centrum plaats. Ondernemers in het Venrayse Winkelcentrum doen er veel aan om de veiligheid in de binnenstad te waarborgen. En om bijvoor beeld het zakkenrollen te voorko men. Maar ook burgers zelf kun nen de kans op zakkenrollen verkleinen. Winkeliers en horeca-onderne- mers zijn alert als het gaat om de veiligheid van hun klanten en mede werkers. Het is ook in hun belang wanneer het winkelcentrum gezellig en veilig blijft. Al veel winkeliers in de binnenstad zijn aangesloten bij de telefooncirkel. Als zij iets ver dachts in of rond hun winkel zien, kunnen zij hun collega-winkeliers daarover informeren en waarschu wen. Zo kunnen zij bijvoorbeeld een signalement van verdachte personen doorgeven. Daardoor kunnen de andere winkeliers in en rond hun eigen zaak de verdachten opmerken en extra in de gaten houden. Voor de verdachten wordt het dan een stuk moeilijker om hun gang te gaan. Als het nodig is, waarschuwen de win keliers de politie. Dat is zo afge sproken. Burgers kunnen ook zelf zorgen dat het voor zakkenrollers niet aan lokkelijk is om toe te slaan. Drukke plaatsen -zoals markten en winkel straten- zijn voor hen bijvoorbeeld aantrekkelijke plekken. Een aantal tips om het zakkenrollen moeilijk te maken: Neem niet meer cheques of geld mee dan nodig is. Berg cheques en pasjes gescheiden op. Doe dat ook met grote hoeveelheden geld. Splits die in kleine porties. Doe uw portemonnee in uw binnenzak of in een halstasje. Leg hem nooit bovenin een bood schappentas of mand. Let goed op uw hand- of schoudertas. Houd deze voor u. Denk na of u uw tas wel nodig heeft. Juist bij het inkopen doen kunt u snel worden afgeleid. Let op in gedrang. U merkt dan niet dat u wordt bestolen. Wordt u door een onbekende aangesproken, wees dan alert. Zijn 'collega' slaat dan vaak zijn slag. Hang in dat geval nooit de held uit. Verder is het verstandig om altijd aangifte bij de politie te doen. Heeft u nog vragen'? Neem dan contact op met de politie, tel. 0478 53 11 11. De politie in de regio Limburg- Noord, het gebied Midden- en Noord-Limburg, zal ook dit jaar weer de woningen controleren van vakantiegangers die daarom heb ben verzocht. Het project wordt in hoofdzaak uitgevoerd door leden van de vrijwillige politie. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij het politibureau in hun gemeente, wijk of streek. Elk jaar melden zich in Midden en Noord-Limburg enkele duizenden inwoners bij de politie aan als ze op vakantie gaan. De politie streeft er elk jaar naar om elke aangemelde woning minimaal een keer te bezoeken. Dit aanmelden dient bij voorkeur te gebeuren via een vakantiemel dingsformulier dat wordt gepubli ceerd of verkrijgbaar is op elk poli tiebureau. Het is uiteraard ook mogelijk de vakantie te melden tij dens de politiespreekuren in enekele dorpen en wijken. Het formulier dient na volledige invulling te wor den ingeleverd bij het politiebureau in de gemeente, wijk of streek waar in de woning ligt. Op het vakantie meldingsformulier staan gegevens van de betrokkene die met vakantie gaat en van degene die in het bezit is van een sleutel van de woning van de vakantiegangers, de sleutelhou der. Verder kunne op het formulier bepaalde bijzonderheden worden aangegeven over de woning gedu rende de vakantieperiode. De bij de politiebasiseenheden binnengeko men vakantiemeldingen worden gereristreerd. Controles Met name de vrijwillige politie gaat op ongeregelde tijden de aan gemelde woningen van vakantiegan gers bezoeken en controleren. In urgente gevallen wordt terstond de sleutelhouder gewaarschuwd met het verzoek m een bepaalde onveili ge situatie te verhelpen. Denk hier bij bijvoorbeeld aan een raam dat nog open staat of een brievenbus waar stapels post in liggen. Het pro ject wordt binnen de diverse basis eenheden in de politieregio Limburg-Noord gecoördineerd en uitgevoerd. Geïnteresseerde vakan tiegangers worden verzocht hun afwezigheid tijdig aan te melden op werkdagen en tijdens kantooruren bij dat politiebureau dat voor hen geldt. •Limburg-Noord VAKANTIEMELDINGSFORMULIER S.v.p. duidelijk en met blokletters invullen Naam Adres L Postcode Plaats Datum vertrek Datum terugkomst Vakantie-adres Sleutelhouder (Persoon die in het bezit is van uw huissleutel) Naam Adres Plaats Telefoon Bijzonderheden Licht branden in woonkamer hal keuken tussen .uur en ....uur; rolluiken zijn wel niet gesloten; o o De politie Limburg-Noord wenst u een prettige en onbezorgde vakantie. Voordelen Die U Niet In Een Dhz Winkel Krijgt Brede 97 cm maaiwerken Superkleine 38 cm draaicirkelslraal i Comfortabele hydrostatische transmissie Mulching set leverbaar PLUS STANDAARD: Meer persoonlijke service i En betere ondersteuning na de koop Loop vandaag nog bij ons binnen! Hendrickx Venray bv. Buitenweg 4,5804 BK Venray Tel. 0478-583525 Fax. 0478-512345 TE KOOP rode Pueh Zip '96+helm; surfplank toebehoren 511087 na 18.00 TE KOOP Anti-worteldoek ƒ1,50 p/mtr Zadelmakerij J. Creemers Wanssumseweg 19 5807 EA Oostrum 0478-532956 TE KOOP Honda CBR 600 zwart/blauw/geel bj '96 06-53505936 TE KOOP kinderfiets Sparta type 300 "24", i.z.g.st. tel. 571403 TE KOOP Aprillia Rally bwj 98 0478-510772 of 06-22252681 TE KOOP 3 stalen spanten 9 mtr lang - 3.60 hoog, 550 beton dakpannen bruin lel. 546695 HET !S WEER ZOMER! Dus alle ingrediënten zijn weer aanwezig voor een gezellige BARBECUE. Wij hebben voor u 3 barbecue-suggesties op onze prijslijst gezet Echter, wilt u zelf uw bar becue-pakket samenstellen naar uw eigen idee en/of budget, ook dat is moge lijk! Vraag vrijblijvend naar onze prijslijst. Culinair Creatief Het smakelijke alternatief! Nieuwhuisweg 5 5804 AN Venray TelVFax 0478-586926 Amba Wie mooie lijsten zoekt die gaat naar AMBA Paterstraat 24a tel/fax: 0478-589695 TE KOOP bromscooter z.g.a.n, tel. 641330 TE KOOP MG Midget i.pr.st. bwj. 1979 80.000 km APK tot 05-2000 na 18.00 uur lel. 0478-580733 TE KOOP 2 vouwfietsen ƒ175,- p.st. tel. 587844 TE KOOP graszaadhooi ƒ2,50 per pak. Zeer geschikt voor paarden tel. 0478-583888 J. Vlemmix Leunen TE KOOP le leerjaar schoolboe ken administratie niv. 3/4 MEAO tel. 0478-580775 TE KOOP snij- en sperciebonen alleen op bestelling L. van Dijck Molcnhol'wcg 6 Leunen tel. 581774 VAKANTIE lux. 4 pers. app. met zeezicht aan de Belgische kust in 'De Panne' te huur 0478-582871 Re-Style .vof Advies klussenbedrijf Tel. 0478-569958 b.g.g. 06.21261944 TE KOOP pruimen, zelf plukken. Appels, Elstar, Jonagold, 10 kilo ƒ10,- Tïiinarcbitect voor uw tuinontwerp, ecoplan en cursus-op-locatie Van Lankveld Nienhuis Tienrayseweg 2 Meerlo tel. 0478-698070 TE KOOP Anti-worteldoek ƒ1,50 p/mtr Zadelmakerij J Creemers Wanssumseweg 19 5807 EA Oostrum 0478-532956 TE KOOP BLAUWE BESSEN (bosbessen) blauwe bessen produkten Zaterdag geopend van 9 tot 3 uur. Ook op bestelling. Fruitbedrijf "t Volen Drabbels, Volen 2 Tel. 0478-582508 TE KOOP Anti-worteldoek ƒ1,50 p/mtr Zadelmakerij J. Creemers Wanssumseweg 19 5807 EA Oostrum 0478-532956 TE KOOP Daihatsu Charade, bj. '84 APK 3-2000 ƒ750,- tel.0478-511806 TE KOOP elektronische £ras- niaaiinacbine i.pr.st. tel. 0478-583258 TE KOOP meisjes citybike Sparta 26 inch tel. 510809 TE KOOP Kadett caravan 1.8S, bomvj. 1987, laad ruimte met extra ver steviging tel. 0478-513708 TE KOOP Kadett hatchback, bouwj. 1983 tel. 0478-513708 Donderdag 15 tot en met zondag 18 juli: Kunstschilder Willie Berkers exposeert in het bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Gspel. Fijnschilder Berkers toont voornamelijk recent werk. voornamelijk landschappen in Limburg en Brabant. Zondag 18 juli: Streekboerderij De Locht in Melderslo staat in het teken van de Blauwe Bessen Dag 1999. Tussen 14.00 en 17.00 uur kunt u kennis maken met de inteelt en de groeiwijze van: blauwe bessen. H~\ 0j L)L)

Peel en Maas | 1999 | | pagina 6