m FRANSOL METEEN ÏMsfi a OP DE BANK IS OOK NIET ALLES... Oproep oud-leden van Zangers van St. Frans Martien Hendriks nieuwe koning St. Theobaldusgilde Leuns Zömmerfiëst '99 Danscentrum Janssen ook tijdens de kermis volop in beweging! NIEUWBOUWPLAN FRANCISCANENPARK SPECIALE HYPOTHEEKTARIEVEN AANTREKKELIJKE KORTINGEN De Venraystraat in Divinolandia ZONWERINGEN Activiteiten kalender Odapark Algemene Hulpdienst (Intervencollege): Programma Omroep Venray Vrijwilligers- centrale Synthese Venray Brand in schoolgebouw donderdag 15 juli 1999 - Pagina 3 Zo 'n 150 mensen brachten afgelopen zaterdag een bezoek aan de bijzondere zomerse kunstviering in de bamboe-kathedraal van het Venrayse Odapark. Aan deze openluchtviering verleenden de danseressen Jacqueline van den Ham en Sabine Parmentier hun medewerking. Ook genoten de aanwezigen van een 'optredenvan Limburgs bekendste columnist Jo Wijnen, de glazenier Jan Verhallen en de Venrayse musi- :us Ad Haans. Het Literair Café Regio Venray organiseerde het geheel. OH [STATIONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 e: 3 De eersle deeltentoonstelling 'De wereld volgens... België' met wer ken van Marie-Jo Lafontaine, Liliane Vertessen, Shanglie Zhou, Philip v. Isacker en Paul Gees is tot en met 29 augustus in het Theehuis en de binnentuin van het Odapark te zien. Van vrijdag 3 september tot en met zondag 31 oktober wordt de tweede deeltentoonstelling over de Belgische visie op hedendaagse kunst gehouden. Het publiek kan in de expositieruimte kennismaken met het werk van Frans Gentils en Philip v. Isacker en in de binnentuin de installatie van Shanglie Zhou en de sculpturen van Paul Gees bekij ken. De tentoonstelling in het Theehuis en binnentuin, en de permanente beeldentuin in het Odapark (welke binnen een jaar wordt uitgebreid tot 100 beelden) zijn iedere dag, behalve maandag, voor hel publiek h [geopend van 11.00-17.00 uur. Op vrijdag 27 en zaterdag 28 [augustus prsenteert de stichting CultuRooy vanaf 20.00 uur een [theaterweekend met Belgische [theatermakers: Cirsus Ronaldo: Commedia dell'arte. Een beetje cir cus. veel theater, een beetje acroba tiek. Een spiegbel van het leven in het Italië op de grens van de middel eeuwen en rennaissance. Ook op zondag 29 augustus kan het publiek om 15.00 en 20.00 uur Cs avonds bij voldoende belangstel ling) genieten van voorstellingen in circus Ronaldo. Tussen 13.00 en 18.00 uur vindt er in hel park loca- fietheater plaats met diverse theater groepen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waant Als u om hulp verlegen zit en u niemand heeft die u daarbij kan hel pen is er de Algemene Hulpdienst. En waarvoor? Voor: begeleiding haar arts of ziekenhuis; bij 'l wande len of winkelen; voor boodschappen doen; medicijnen halen. Voor: klei ne sanitaire werkzaamheden; klein onderhoud tuin, zoals heg knippen; klein schilder en/of behangwerk. Voor: huisbezoek; zomaar een gesprek; gezelschap houden en zo veel meer. Iedereen, die dit leest en tijd en zin heeft om hierbij te helpen nodi gen wij u uit om contact op te nemen met het meldpunt onder nr. 584444. Wij nemen dan zo snel mogelijk contact met u op. Op zondag 3 oktober aanstaande wordt de veertigste verjaardag van het koor gevierd en herdenkt de heer W. Buys het feit dat hij reeds vijftig jaar een jongenskoor dirigeert. Reden genoeg om weer eens een reünie te houden. Dat gebeurt op zondag 3 oktober vanaf 16.00 uur in de "Witte Hoeve'. Gasstraat 5, 5801 CT Venray. Reeds veel oud-leden hebben bericht hierover ontvangen. Het is mogelijk dat niet iedere oud zanger dit bericht heeft ontvangen. In dit geval stellen wij het zeer op prijs dat die oud-zanger even naam en adres wil doorgeven op het adres: Zangers van St. Frans. Langeweg 92. 5801 XZ Venray, tel. 0478- 512001 of 0478-584201. Wij willen zoveel mogelijk oud zangers begroeten. Zeg het voort, zeg het voort Met 169 schoten schoot Mat Hendriks zich afgelopen zondag voor de vierde keer koning van het St. Theobaldusgilde. Hij was al reeds koning in 1991, 1993 en 1996. Om 10.00 uur was er de H.Mis met gilde-eer, die ook werd bijge woond door burgemeester Bouwmans en de beschermvrouwe van het gilde mevr. Bouwmans. Deze H.Mis was voor de levende en overleden gildebroeders en die als thema had: 'Verbeter de wereld' en waarin de gildetradities weer plaats vonden zoals onder andere het offe ren van de gildeleden van een 'si[ve ren stuck' op de gildetrom, het pre senteren van de vendels onder de concecratie. Ook dit jaar weer werd de koningsvogel mee naar de kerk genomen. De gildemis werd opge luisterd door de Drum-showband en het dames- en herenkoor. Overige uitslagen Overige gildeleden: Tom Meyer (30 schoten); Jeugd: Monique Weerts (88 schoten) en de publieksvogel Constant v. Berkel (81 schoten). Zondag 18 juli is het dan eindelijk zover. Tijd voor de Leunse Zömmerfiëste 1999. Het geheel zal zich afspelen op en rond het plein bij de kerk in Leunen. Het pro- gramm van deze feestelijke dag ziet er als volgt uit: 12.00-18.00 uur: een sportief wedstrijdgedeelte met 'Kistenklettern en Rollerroetsjen'. Zowel voor jong als oud een leuke uitdaging waarbij inzicht en beheer sing belangrijker is dan conditie en kracht. 13.30-18.00 uur: diverse activiteiten voor zowel jong als oud: huifkarritten, luchtkussen, schmin ken, Nippy en Nappy's peuter- en kleuterkwartier. Verder zullen zich op deze dag presenteren: sjoelver eniging de Schuivers, toneelvereni ging Comedia en wijkvereniging de Tomp. Van 14.00-16.00 uur bestaat tevens de mogelijkheid om de reno vatie van de kerk van dichtbij te bekijken. Rond de klok van 18.00 uur zal het sportieve gedeelte wor den afgesloten door een optreden vanjoekskapel 'Gut Net'. Vanaf 19.00 uur zal het Zömmerfiëst 1999 worden afgeslo ten met een gezellige feestavond voor iedereen. De opbrengst zal dit jaar worden geschonken aan de Kerk ten behoeve van de renovatie. Ook dit jaar heeft Dans Partycentrum Janssen weer heel wat gezelligheid onder een dak te bieden tijdens"de Venrayse kermis van 30 juli t/m 4 augustus aansstaande. Behalve een tweetal sfeervolle ker- misterrassen voor de deur met ruim uitzicht op de publiekstrekker van de kermis de 'Experience' en een ter ras op het Raadhuisplein kan er bin nen onder frisse omstandigheden weer volop gedanst worden. Op de openings en sluitingsdag van de ker mis is er een 'Danscotheek' met de meest recente dansbare hits. Van zaterdag tot én met dinsdag echter komen de liefhebbers van livemu ziek volop aan hun trekken want vier dagen lang speelt het huisorkest 'Jersey' voor jong en oud weer de hoogste toon. De aanvang van alle avonden is 21.00 uur en de toegang Diefstal bromfietsen Twee jongens van 12 en 13 jaar oud uit Venray werden zondag aan gehouden op verdenking van de diefstal van twee bromfietsen een dag eerder. De bromfietsen werden aan de Stationsweg in Venray weg gehaald. De twee jongens bekenden dat ze ze hadden gestolen. De 12- jarige ging na de diefstal ook nog naar een winkel aan de Grotestraat in Venray om daar twee sloten weg te nemen om de bromfietsen mee af te sluiten. is geheel gratis! Op dinsdagavond is er vanwege de bouwactiviteiten aan de overkant echt voor de allerlaatste keer het grote traditionele kermis- vuurwerk pal voor de deur. Zorg dus dat u op tijd bent voor een goede zit plaats op het voor deze gelegenheid extra uitgebreide terras. Nog even, en dan wordt gestart met de bouw van woningen irl het plan Franciscanenpark. Huizen met een mooie stijl, gelegen in een uniek stukje Venray met een rijk en boeiend verleden. Bovendien liggen de woningen op een steenworp afstand van het centrum. Voor hypotheken in dit project kunnen wij u zeer scherpe rentetarieven aanbieden. Daarbij mag u rekenen op een perfect advies, dat helemaal is afgestemd op uw persoonlijke situatie en wensen. Onze gecertificeerde hypo theekadviseurs staan in voor een gedegen en vakkundig advies voor nu en straks. Wij hechten grote waarde aan een goede rela tie met u en zorgen ervoor, dat er regelmatig onderhoud wordt gepleegd aan uw hypo theek. Zodat die ook na vele jaren nog steeds als gegoten zit. Vul daarom de antwoordcou pon in of bel ons vandaag nog voor een afspraak voor een scherpe en op maat gesneden offerte. Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530216 peelmaas@tref.nl J3. ik wil graag meer informatie over uw hypotheekaanbod voor het plan Franciscanenpark. Bel mij voor een afspraak! naam adres postcode/woonplaats telefoon Deze coupon uitknippen en opsturen naar: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Internet-adres Het internet-adres van Omroep Venray is: WWW.lokaal.net/omroep.venray Rond de Tafel Aanstaande zondag in het program ma Rond de Tafel het onderwerp 'Kunst in Venray', zondag bij Omroep Venray van 12.00 tot 13.00 uur. Klojo radio-cd van de week Nieuw Nederlands Peil 2 is deze week de CD van de week. Een leuke verzamelaar, met Nederlandse artie sten zoals Marco Borsato, Boudewijn de Groot en Blöf. Beantwoord de volgende vragen en maak kans op deze CD: 1Hoe heet de vader van Marcel de Groot 2. In welke bekende Nederlandse groep heeft Ernst Janz ooit gespeeld? Bel de antwoorden door naar Omroep Venray, el. 512362. A.s. zaterdag tussen 17.00-18.00 uur in het pro gramma klojo Radio zal de winnaar bekend worden gemaakt. Waar zijn de Troubadours gebleven Jan Schrijen uit Schinveld bracht onlangs zijne eerste CD uit, met als titel 'Doer 't sjeutelgaat bekiek ich 't Limburgse leave'. Op 15 juli Het programma wordt iedere week voor afgegaan door het programma 'Ger Gedoan' waarin zowel Limburgse als Brabantse muziek te horen is. Beide programma's kunen door luis teraars bijgewoond worden door gewoon even naar de Langeweg 92 t komen. Waar zijn de troubadours gebleven? Donderdag van 21.00- 22.00 uur. 'n Wandeling dur het Rooise land Donderdag, vanavond, gaan we weer met Gerard Lucassen op stap. We blijven dan niet meer in het cen trum van Venray maar gaan via Venray-west en de Hiept op pad in de kerkdorpen. Ook heir hebben veel plekjes oude veldnamen of top oniemen die vertellen over de geschiedenis van het pand of stuk grond. Een geschiedenis die alleen de ouderen nog kennen maar die het Grotestraat 13 - 5801 BD Venray - Tel. 0478-580239 waard is om voor straks bewaard te blijven. Donderdag van 19.00-20.00 uur: herhaling maandag van 18.00- 19.00 uur. Live optreden in 'Time Switch' Elke dinsdagavond presenteert Johan Philipsen zijn muzikaal pro gramma Time Switch. Hij neemt hierin de luisteraars mee dwars door de tijd van de popmuziek. Vooral muziek waar goed instrumentenge- bruik, emotie en 'soul' de boventoon voeren krijgen veel aandacht. U moet hierbij denken aan blues, roots-rock, contry-rock e.d. laten we het maar de zogenaamde 'boven- modale' popmuziek noemen! Veel albums die de hitparade niet zullen binnenstormen dus. Johan wil zijn programma graag uit breiden met live-muziek. Vooral plaatselijke en regionale artiesten (solo, bands etc.) moeten aan bod komen. De muziekstijl spreekt voor zich maar iedereen die op muzikaal gebied wat te bieden heeft is wél- kom! Voorlopig kunnen muzikan ten, die akoestisch of semi-akoe- stisch live bij Omroep Venray in Time Switch op willen treden zich aanmelden. Dit kan bij: Lokale Omroep Venray, t.a.v. Johan Philipsen 'Time Switch', Postbus 91, 5800 AB Venray. Praktische Thuishulp Noord-Limburg Synthese zoekt een vrijwilliger(ster) voor het ondersteu nen, ontlasten of vervangen van de mantelzorg van de hulpbehoevende oudere, de chronisch zieke of gehandicapte. De Practische Thuishulp biedt met name oppas- hulp. aanwezigheidshulp of gezel schap. Zij biedt uitdrukkelijk geen verzorgende en/of huishoudelijke hulp. De Practische Thuishulp vraagt nu met spoed vrijwilligers voor vier cliënten die deze hulp nodig hebben. De werkzaamheden vinden plaats in Noord-Limburg. Eisen: u moet 18 jaar of ouder zijn; enthousiasme, inzet en betrok kenheid tonen; zich kunnen vinden in de doelstelling van de Praktische Thuishulp. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Openbare Bibliotheek, Merseloseweg 59, 5800 GA Venray, tel. 0478-516995 Tijdens vloerwerkzaamheden in een schoolgebouw aan de Kiosk in Venray ontstond maandagavond brand waarbij behoorlijke rook- en roet- de werkzaamheden door een bedrijf ait f schade is ontstaan. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bij ïjf uit Helvoirt werd gebruik gemaakt van een zeer vluchtige en uiterst brandbare stof. Ondanks de voorzorgsmaatre gelen die waren genomen, ontstond er opeens brand. Brandweer en politie hebben het vermoeden dat de starters van enkele TL-verlichtingsbafken de oorzaak kunnen zijn dat de brandbare stof vlam heeft gevat. De werkne mers van het bedrijf wisten door kordaat optreden en met behulp van een poederblusser het vuur te doven. De brandweer kwam eveneens ter plaatse eft controleerde de zaak. De eerste tien huisjes van de 'Rua Venray' naderen hun voltooiing. Het zijn vrij ruime woningen met drie kamers, een keuken en een douche wasruimte. Er wordt degelijk gebouwd. Op de foto wordt een, op een fraaie zuil ingemetselde plaquette (voorstellende het wapen van Venray), ingehuldigd. En wel door de huidige en vorige burgemeester van Divinolandia. samen met Jacqueline Eibers en Maria Welschen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casleren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven. F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: Zaterdag: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Zondag:R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten. J. de Vocht: Zaterdag en zondag:P. HENKES Helfrichstraat 2a, tel. 582200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Ooslrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen mevr. H. LOONEN en H. van WIN DEN DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES- TELUKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3