Venray gaat bomen Julianasingel kappen wrc# 8.95 "Gemeente laat ons in de kou staan om jeugd zoet te houden AFGEPRIJSD Bewoners Landweert: 'Voor ons is de maat vol' POSTER ini v.d. Leur Loonwerk- bedrijf Merselo ongewenst WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Hl 1- i petters Als wij onze tanden ergens in zettenK v- van Gooi bv de graaf Verkooptalent gezocht Asteria Cs® 40 x 60 AUTOLEASE DONDERDAG 8 JULI 1999 Nr. 27 HONDERD TWINTIGSTE JAARGANG drukwerk - kantoorartikelen - adverteren - kabelkrant - kan toorinrichting - hobby - boe ken - tijdschriften - computer- supplies etc. kortom fyeebfijdty wnyi van den munckhof grotestraat 68 tel. 0478-582727 PEEL EN MAAS 3rotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 srnail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant - voor: aankoop verkoop taxaties i (WEBSSTBAAT19a '."'tENRAY TEL 0478 SS5953 Advertentieprijs: ƒ0,41 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ34.00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ48,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Onze voorjaarscollectie is nu Groot in jonge mode voor hem en voor haar Venray De veertienjarige jongen uit Venray die heeft bekend /even meisjes uit de wijk Landweert seksueel te hebben misbruikt, blijft op vrije voeten totdat hij zich later dit jaar voor de kinder rechter moet verantwoorden. Dat heeft de officier van justitie in Roermond besloten. Zoals we vorige week al bericht ten pleitten ouders van slachtoffers en andere buurtbewoners in een brief aan de openbaar aanklager en •aan burgemeester Waals ervoor de jongen, die na verhoor door de poli tie naar huis is gestuurd weer direct op te pakken. Het verzoek van de buurt werd niet gehonoreerd. Vorige week woensdag kregen ouders van slachtoffers en vertegen woordigers van school tijdens een informatieavond in het gemeente huis van Venray (waarbij ook burge meester Waals, Riagg, Slachtofferhulp, justitie, politie en gemeente aanwezig waren, red.) tot hun grote verbazing en ergernis van justitie te horen dat de jongen op vrije voeten blijft. "Voor ons is de nu maat vol", laat één van de ouders weten. "We zijn zéér teleurgesteld in justitie en beraden ons nog op verdere stappen. We willen dal die jongen zo snel mogelijk opgepakt wordt en uit onze wijk verdwijnt. Het is voor de ouders en slachtoffers erg pijnlijk om dagelijks met de dader geconfronteerd te worden." REDENEN Justitie heeft meerdere redenen om het verzoek van de buurt niet te honoreren. Politie, officier van justi tie en de Raad voor de Kinderbescherming zijn bijvoor beeld van mening dat de kans op herhaling nihil is en ook speelt de jeugdige leeftijd van de verdachte een rol. Over de andere beweegrede nen wil justitie in verband met de privacy van de jongen niets kwijt. De jongen blijft op vrije voeten totdat hij voor de rechtbank moet verschijnen. De zittingsdatum is nog niet bekend, hoewel het politieon derzoek inmiddels is afgerond. Justitie heeft het proces-verbaal nog niet ontvangen. Bovendien moeten ook de rapportages van het psycho logisch onderzoek en de Raad voor de Kinderbescherming eerst binnen zijn. Het politieonderzoek is inmid dels afgerond. De verdachte heeft tussen oktober 1998 en juni dit jaar zeven meisjes - in leeftijd variërend van vijf tot elf jaar - seksueel mis bruikt op diverse speelveldjes in Landweert. Over de aard van het misbruik doet justitie geen verdere uitlatingen. bedrijfsadministraties belastingadvisering bediijfsadvisering juridische advisering administratie- en belastingadvieskantoor Raadhuisstraat 2, Venray tel.: 0478-583097 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard E E T G A F E Openingstijden: di t/m zaterdag van 16 tot 22 uur zo van 14 tot 22 uur Stationsweg 1 5 8 02 AA Venray telefoon 0478 511 330 fax 0478 5 15 93 3 Zie de advertentie in deze krant - .i.'~ (>■:'?- -TJ;- Auto Arena Wethouder Driessen vindt dat de gemeente Venray een uiterste inspanning moet doen om het 'Franse' uiterlijk van de Julianasingel zoveel mogelijk te behouden. "Het wordt een kwestie van wikken en wegen", vertelde wethouder Driessen vorige week donderdag tijdens de commissie Stedelijk Beheer. "Aan de ene kant moeten we natuur lijk oog hebben voor de monumen tale en historische bomen in hartje Venray, maar aan de andere kant dienen we goed te onderzoeken hoe het met het gevaar van omvallende bomen gesteld is. Een situatie als op 17 mei (toen een boom pardoes omviel, red) moet ten alle tijden voorkomen worden ."Vorige week donderdag presenteerden de deskun digen de resultaten van een onder zoek naar de stabiliteit van de bomen aan de commissieleden en, voorafgaand aan de commissie, aan Gisteren (woensdag, red.) werd er op de Julianasingel een trekproef gehouden waarbij nogmaals getest werd of de 'stabielebomen stevig genoeg in de grond staan. de bewoners van de Julianasingel. Uit de resultaten van het onder zoek bleek dat alle 22 bomen langs de Julianasingel lussen de Oude Oostrumseweg en de Poststraat moeten worden gekapt. De 47 jaar oude kastanjes zijn in een goede conditie maar niet stabiel genoeg en het risico dat ze omvallen is te groot. Voornaamste oorzaak voor de instabiliteit is de geringe ruimte die de bomen voor zowel het wortelstel sel als de takken en de bladeren heb ben. Ook de ruimte tussen de huizen en de weg is te klein, zodat de wor tels niet ver genoeg kunnen uitwaai eren. Bovendien zijn door werk zaamheden van derden (kabel, telefoon, etc.) de wortels van de ern stig beschadigd. Volgens de des kundigen dienen de bomen gekapt te worden om ongelukken te voor komen. Burgemeester en wethou ders van Venray geven binnenkort de kap vergunning af. SCENARIO'S De 47 kastanjes langs hel noorde lijk deel van de Julianasingel heb ben meer ruimte en staan dan ook heel wat steviger in de grond. "Hier hoeven slechts enkele bomen gekapt te worden omdat ze gevaar opleve ren voor de omgeving", vertelde D. Smit van de afdeling Openbare Werken. Hel college kreeg vorige week donderdag drie scenario's voorgelegd voor de herinrichting van de Julianasingel. elk met zijn eigen voor- en nadelen voor de her inrichting van de Julianasingel. Het kappen en vervangen van de bomen kost de gemeente, afhankelijk van de variant. 150.000 tot 300.000 gul den. Iedere vrijdag "Happy Hour tussen t l7.00 en 18.00 uur HOTEL RESTAURANT NODIGT U UIT VOOR... _Jf5^™vanaC f 40 1 Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL 0478-511466 J$o Voor een jeans ito natuurliJk iè-J (alleen kleinbeeld, geen 1 uur) Rfoto I video Patersstraat 10. Venray, tel (0478) 58 44 85 I I STRO- tel.: 0478-581869 59 Tientallen jongeren terroriseren de buurt in de nabijheid van de overdekte doorgang van de Aronskelk naar de skatebordbaan tussen Fluitekruid en Bereklauw in Landweert. Dat vinden althans enkele omwonenden. "We hebben wethouder Driessen in 1997 al gewaarschuwd dat de doorgang tot een ordinaire hangplek zou verworden en onze voorspelling is helaas uitgekomen. Bij de voor deuren van onze woningen han gen dagelijks tientallen jongeren rond die onder andere de muren van onze woningen bekladden, rotzooi achterlaten, tegen de muren urineren, buurtgenoten bedreigen en regelmatig vuurtje steken. Onlangs waren die jonge lui zelfs met vlammenwerpers in de weer en ook ontvingen we een anonieme dreigbrief omdat we natuurlijk regelmatig woorden met de rondhangende jongeren hebben. We willen uit angst voor represailles ook niet met onze naam in de krant. Onze kinderen zijn bang en ook wij doen 's nachts geen oog meer dicht." Het is niet de eerste keer dat de buurtbewoners hun ongenoegen uiten In 1997 dacht het college na lang zoeken met het braakliggende terrein tussen Fluitekruid en Stationsweg (achter Kwit-Fit) een geschikte stek voor de nieuwe ska- tebaan te hebben gevonden. Een deel van de omwonenden zag die locatie destijds al niet zitten. Overal, maar niet in onze achtertuin, luidde hun boodschap. "Maar wethouder Driessen heeft zijn plannen er des tijds gewoon op een autoritaire manier doorgedrukt. 'Waarom niet gekeken naar het oude zwembad?' hebben we destijds als buurtbewo ners al geopperd. Niet zoveel huizen en dus weinig achtertuinen in de buurt, het parkeerterrein is al ver hard ent voorzien van verlichting, kortom een ideaal alternatief in onze ogen. Maar de gemeente vond het oude zwembad geen beste keuze, juist omdat het terrein wat achteraf ligt en er weinig mensen wonen. Van de gemeente moeten wij als het ware voor sociale controle zorgen, maar daar passen we dus voor." HANGPLEK In 1997 schreven de omwonen den van de skatebaan al een brief aan wethouder Driessen waarin ze hun bezwaren uitten tegen de door het college van B&W gekozen'loca- tie voor de skatebaan. "We hebben de wethouder al diverse malen geattendeerd op het feit dat de skatebaan wel erg dicht bij onze voor- en achtertuinen ligt", vertelt één van de omwonenden. "Er zijn meerdere malen incidenten geweest met (sofdrugsgebruikende) jongelui, die bij onze woningen ook veel vuil achterlaten en urineren tegen de muren van onze wonin gen." Zeker bij de overdekte door gang van de Aronskelk naar de ska tebaan is hel volgens de omwonenden bijna dagelijks raak. Jongeren gebruiken de 'onderdoor gang' om te schuilen. Ze hangen er rond en zorgen volgens de buurtbe woners voor veel overlast. "Ze blok keren de doorgang naar de skate baan én vallen aanwonenden lastig. Er woont zelfs iemand in de buurt die niet meer door zijn eigen voor deur naar binnen durft", vertelt één Rondhangende jongeren veroor zaken volgens aanwonenden veel overlast bij de overdekte doorgang van de Aronskelk naar de skatebaan in de wijk Landweert. van de buurtbewoners. En de gemeente doel volgens de aanwo nenden helemaal niets. "Wethouder Driessen is maar wat trots op zijn skatebaan. maar heeft verder geen oog voor de problemen die de rond- officieel Opel Dealer voor Panningen, Venray e.o. Occassions Quality Cars Master Fit Originele onderdelen (OPEL GHIELEN* Oude Oostrumseweg 4 Venray tel. (0478) 58 62 00 Schoolstraat 57 Panningen tel. (077) 307 12 53 hangende jeugd, voor het merendeel geen skaters overigens, veroorzaakt. Hij houdt gewoon glashard vol dat het met de overlast van de jeugd wel meevalt. Nou. hij zou zelf eens moe ten kijken wat het hier voor een rot zooitje is. Nee, de maat is voor ons nu helemaal vol. Daarom hebben we nu ook de media ingeschakeld. Iedereen mag weten dat de gemeen te Venray ons gewoon in de kou laat staan om de Venrayse jeugd zoel te houden." Pluimveehouder J. Pubben uit Merselo heeft de Raad van State om schorsing gevraagd van de milieuvergunning van een bin nenkort aanpalend loonwerkbe- drijf. Pubben deed dit verzoek onlangs tijdens een zitting bij de Raad van State in Den Haag, bij de behandeling van zijn bezwa ren. De pluimveehouder aan de Loonsedijk vreest infecties van zijn dieren. De tractoren en andere vervoersmiddelen van het loonbe drijf zouden daarbij ideale ver spreiders kunnen zijn. 'Het loon- werkbedrijf komt op een afstand van 40 meter. Het risico van ziekte voor de dieren wordt daardoor sterk vergroot', aldus G. Goorts, namens de pluimveehouder. Tijdens de zitting toonde hij voor zitter J. Hulshof een verklaring van een dierenarts, waaruit bleek- dat legkippen zeer gevoelig zijn. Goorts: 'Een vergrote kans op besmetting heeft gevolgen voor de bedrijfsvoering'. Namens de gemeente Venray, die de milieuvergunning verleen de, wees woordvoerster Rvan Tilborg de bezwaren van de hand, 'De Wet milieubeheer beschermt geen infectiegevaar', aldus van Tilborg. Staatsraad Hulshof vroeg haar vervolgens welke wet dit dan wel zou moeten doen. Van Tilborg moest hierop echter het antwoord schuldig blijven. De Raad van State komt binnen op maat GEZELLENBAAN 8 TEL. 0478-541945 EMAIL-adres: 58I34 EA YSSELSTEYN FAX 0478-541876 GOMMANSfcTREF.NL Rühl Haegens van Aar Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Nooidemol 8. Postbus 68. 5800 A8 Venray Teieloon (0478) 584333. tai I0478) 584624 Email, ma venray O accountnel ni

Peel en Maas | 1999 | | pagina 1