Venrayse Old-timer Toertocht SaWeCo vol vertrouwen het nieuwe millennium in Zomerijs actie 1999 80 Jaar muziek voor en door Maashees! Algemene Hulpdienst Tennisvereniging Ysselsteyn Jeugdvereniging De Springplank Diploma's beveiligings medewerker uitgereikt Jeugdtreffen- beachparty Veltum Vacaturebank vrijwilligers- centrale UW Spreekuur Ouderenwerk Sportgala 1999 PEEL EN MAAS i Zondag 25 juli vijfde editie donderdag 8 juli 1999 - Pagina 11 Goede stemming op feestelijke jaarvergadering MG TTO Dept. South organi seert op zondag 25 juli voor het vijfde opeenvolgende jaar de Venrayse Old-timer Toertocht. Een evenement dat vorig jaar een record aantal deelnemers trok. Richard Holl, mede-organisator, is er vast van overtuigd dat de toer tocht ook dit jaar een succes wordt: "In dit eerste lustrumjaar kijken we ook nu weer vol verwachting uit naar de toertocht. In zijn korte tijd van bestaan is de tocht een echte publiekstrekkker geworden. Het succes van het afgelopen jaar met zo'n 160 old-timers die te bewonde ren waren op het Schouwburg- en Henseniusplein geeft aan dat er ook vanuit de deelnemers een zeer grote interesse is. Ook dit jaar verwachten we weer een zeer grote opkomst. Niet alleen vanuit Limburg maar ook vanuit de wijde omgeving, met name de provincies Noord-Brabant en Gelderland, zullen vele liefheb bers met hun klassieke auto's naar Venray komen." GENIETEN Auto's met een leeftijd van 25 jaar of ouder zijn op zondag 25 juli te bewonderen. In vele uitvoeringen en afmetingen waarbij de Engelse mer ken zoals onder andere Triumph en MG weer in grote getale aanwezig zullen zijn. Maar ook minder beken de en zeldzamere exemplaren zullen acte de prèsence geven. Een aantal daarvan zijn zelfs van voor de Tweede Wereldoorlog en daarbij gaat het toch om auto's van zo'n zestig jaar of nog ouder! Henk Achten, ook belast met de organisa tie van de toertocht, kan nauwelijks wachten op het startsein: "Er is geen voorinschrijving en men kan zich op de dag zelf melden op het plein voor deelname. Het is een toertocht zon der opdrachten waarbij het genieten op de eerste plaats staat. Het zijn natuurlijk niet alleen de deelnemers die het afgelopen jaar aanwezig waren en genoten hebben, maar ook de toeschouwers vanuit Venray en wijde omgeving. In grote getalen mag ik wel zeggen. Behalve om zelf mee te rijden is het natuurlijk ook zeer interessant om als toeschouwer en liefhebber naar deze verzameling van vele verschillende old-timers te kijken. Het zal vele mensen en zeker de ouderen een gevoel geven van 'die goeie ouwe tijd'." PUBLIEKSAUTO Vanaf 11.00 uur zullen de old timers zich verzamelen op het Schouwburg- en Henseniusplein in het gezellige centrum van Venray. Vanaf 12 uur wordt er gestart om het ïerste gedeelte van zo'n 40 km te njden in het Brabantse land. Hierna komen de deelnemers terug op de Als u om hulp verlegen zit en u niemand heeft die u daarbij kan hel pen is er de Algemene Hulpdienst. En waarvoor? Voor: begeleiding naar arts of ziekenhuis; bij 't wande len of winkelen; voor boodschappen doen; medicijnen halen. Voor: klei ne sanitaire werkzaamheden; klein onderhoud tuin, zoals heg knippen; klein schilder en/of behangwerk. Voor: huisbezoek; zomaar een gesprek; gezelschap houden en zo veel meer. Iedereen, die dit leest en tijd en zin heeft om hierbij te helpen nodi gen wij u uit om contact op te nemen met het meldpunt onder nr. 584444. Wij nemen dan zo snel mogelijk contact met u op. Clubkampioenschappen De clubkampioenschappen enkel en dubbel worden dit jaar gexpeeld van 6-19 september. Alle senioren leden junioren (vanaf 16 jaar of bij de eerste vier van de juniorclub kampioenschappen geëindigd) kun nen zich hiervoor inschrijven mid dels de speciale inschrijfkaart in de kantine. Er wordt gespeeld in twee sterktes, zowel in de enkel als in de dubbel. De inschrijving sluit op zon dag 15 augustus. Thuisblijverstoernooi Zondag 15 augustus wordt er voor diegenen die niet met vakantie gaan of intussen weer thuis zijn, een toer nooi georganiseerd. Afgelopen jaar is gebleken dat ook in deze periode veel leden graag in toernooiverband een aantal wedstrijden willen spe len. Misschien is dit tevens een mooie gelegenheid voor de begin ners onder ons om eens aan een toernooi mee te doen. Je kunt je hiervoor opgeven door het inleveren van de inschrijfkaart in de kantine. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50; de inschrijving sluit op zondag 1 augustus. Ter ere van het 20-jarig bestaan van TVY wordt er op zaterdag 30 oktober een feest georganiseerd. Dit feest begint met een receptie voor de kampioenteams van dit jaar. Op zondag 17 oktober zal aansluitend aan de prijsuitreiking van het afslui- tingstoernooi de jaarlijkse obligatie uitloting en de tombola worden gehouden. Dus noteer deze data vast in je agenda. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard pleinen om van een rustpauze te genieten en om de eerste ervaringen alvast uit te wisselen. Het tweede gedeelte met nagenoeg dezelfde afstand, voert door de mooie Maasdorpen in het Limburgs gedeelte waarna men weer terug komt in het centrum van Venray. Holl over de randactiviteiten: "De vele leuke en gezellige terrasjes op de pleinen zullen zeker ook uitnodi gend werken. Voor wat meer specia listische vragen over restauraties, clubactiviteiten, technische zaken of misschien ook wel het berijden zelf, kunt de mensen zeker terecht bij een van de bezitters van de aanwezige old-timers. Zij zullen met veel ple zier en hartstocht vertellen over hun hobby en inlichtingen geven. Wij willen de bezoekers zelfs nog meer betrekken bij de happening door hen uit te nodigen om mee te jureren. Iedereen kan zijn stem uitbrengen om vast te stellen welke auto, aan wezig op deze dag, in aanmerking komt voor de publieksprijs mooiste auto. De uitslag wordt dan 's mid dags rond half vijf bekend worden gemaakt. In elk geval dus reden genoeg om deze happening niet te missen." DUUR Ook dit jaar zullen er weer een aantal bijzondere en unieke exem plaren meerijden, Werkelijk ver bluffende staaltjes van schoonheid en techniek. Zeker als men daarbij bedenkt dat de techniek en techno logie waarover men destijds beschikte bij lange na niet van het niveau van vandaag is. Vele van deze auto's hebben een lange histo rie achter zich. Vaak zijn ze nu nog mooier dan toen ze nieuw uit de fabriek kwamen. Veel geduld, vele uren en natuurlijk ook autoliefde is de basis voor de bezitters om deze auto's in deze uitstekende staat te brengen en te houden. Achten: "We zien de laatste jaren een steeds gro tere toename van old-timers. Enerzijds natuurlijk omdat er door het voortschrijden van de tijd er steeds meer oude auto's komen. Anderzijds omdat steeds meer men sen er een hobby in zien en van wil len maken. Wat brengt mensen ertoe om met deze hobby te beginnen? Zoals bij elke hobby staat de inte resse zelf voorop. Of deze nu aange boren is of opgewekt wordt door een vriend, familielid of buurman is op zich niet belangrijk. Een zekere drempelvrees om er mee te begin nen moet ook overwonnen worden. Als echter deze hindernis genomen is dan gaat het vaak in sneltrein vaart vooruit." Old-timers, duur kostbaar?, een veelgehoorde opvatting die echter niet met de werkelijkheid klopt. Achten: "Natuurlijk zijn er, zoals bij Een V.O.F. met uw werknemer De vennootschap onder firma of maatschap is een bekend begrip. Immers u exploiteert een onderne ming met een ander om er samen beter van te worden. De ander kan uw echtgenote zijn maar ook uw zoon of een bekende. De voordelen van een vennootschap onder firma. De voordelen van een vennootschap onder firma zijn met name fiscaal van aard. De fiscale voordelen t.o.v. een dienstbetrekking zijn de volgen de: Zelfstandigenaftrek. Ieder van de vennoten geniet in beginsel de zelfstandigenaftrek. Voor 1999 bedraagt deze aftrek bij een winst per persoon van minder dan ƒ94.560. ƒ11.815. Bij startende ondernemers wordt deze aftrek gedurende 3 jaar boven dien nog verhoogd met f 3.775, dus in totaal een vermindering van uw inkomen van ƒ15.590. Fiscale oudedagsreserve. U heeft het recht een deel van uw winst te reserveren voor een oude dagsvoorziening, zonder storting bij een verzekeringsmaatschappij. Een fiscale aftrekpost zonder verlies van liquide middelen. Het bedrag dat u ten laste van uw inkomen kunt bren gen is voor 1999 12 van de winst, met een maximum van f21.009. Investeringsaftrek. Indien u investeert in een bedrijfs middel dan heeft u recht op investe ringsaftrek. De investeringsaftrek kunt u in mindering brengen op de winst en bedraagt een percentage van de aanschafwaarde van het bedrijfsmiddel, met een maximum van 27 Het percentage voor de investeringsaftrek neemt af naar mate u meer investeert. Bij een v.o.f. investeert ieder voor de helft in het bedrijfsmiddel, dus het niveau van de investeringen is per vennoot per definitie lager. Stakingsvrijstelling. Bij beëindiging van de vennoot schap onder firma is minimaal f 20.000 en maximaal f 45.000 van de stakingwinst onbelast. Bij staking geldt verder nog een bijzonder tarief van 45 Bovenstaande aftrekposten maken duidelijk dat een v.o.f. vele fiscale voordelen tot gevolg heeft. De werknemer heeft slechts een aftrek van f3.174. Een vennootschap onder firma met uw werknemer. Waarom zou u bovenstaande voordelen ook niet laten toekomen aan een voor uw bedrijf belangrijke werknemer, of waarom zou u het elke hobby, kosten mee gemoeid. De hoeveelheid kosten kan echter op redelijke wijze aangepast worden aan het beschikbare budget door juiste keuzes te maken voor merk, type, model en de zelfwerkzaamhe den die men kan of wil uitvoeren. Men is natuurlijk volledig vrij om hier zelf een invulling aan geven." KARAKTER Onbekendheid en kennis zijn twee factoren waar men niet behoeft voor terug te schrikken. In het wereldje van old-timer liefhebbers, veelal geconcentreerd in merken clubs of andere samenhang, is veel ervaring en kennis aanwezig over de hobby. Holl: "De bereidheid van old-timer liefhebbers om de kennis en de erva ring met andere mensen te delen is zeer groot waardoor men ook zeer snel 'gevangen' wordt door deze hobby. Technische zaken, motor en merk/type gegevens, beschikbaar voordeel niet samen delen. Verder zijn er nog andere dan fis cale argumenten aanwezig om een dergelijk samenwerkingsverband aan te gaan. Een resultaat afhankelijke beloning. Een werknemer geniet ongeacht zijn inzet een vaste beloning. Een vennoot daarintegen geniet een aan deel in de winst. Iedere gulden meer winst betekent voor hem een hoger inkomen. Inzet is derhalve vrijwel gegarandeerd. Betrokkenheid bij de onderneming. De werknemer zal een deel van zijn winst, bijvoorbeeld datgene wat hij netto meer ontvangt, in de onder neming reserveren. Men kan vervol gens afspreken dat dit bij beëindi ging van de v.o.f. gedurende een periode van 10 jaar wordt uitbe taald. Sociale verzekeringspremies. U bent geen premies aan de bedrijfsvereniging verschuldigd. Wel zal de ex-werknemer zich zelf moeten verzekeren voor arbeidson geschiktheid en ziektekosten. Nadelen verbonden aan een ven nootschap onder firma met uw werknemer. Aandeel in de eigendom van de bedrijfsmiddelen. In beginsel krijgt uw werknemer een aandeel in de bedrijfsmiddelen. Door bijvoorbeeld de onroerende zaken aan de vof te verhuren krijgt hij hierin geen aandeel. In de overi ge minder belangrijke bedrijfsmid delen zou hij een aandeel van 10 kunnen krijgen terwijl u voor uwzelf een belang behoudt van 90 heid van onderdelen, afstellingen, ervaringen etc., alles is in ruime mate voorhanden waardoor het zeker niet als moeilijk moet worden gezien om met deze hobby te begin nen. Een hobby die men ook een geheel eigen karakter mee kan geven. Voorkeur voor originaliteit, uitvoering in concours staat, gebruiksauto of 'hebbedingetje' zijn allemaal zaken die men geheel naar eigen keuze in kan vullen. In een speciaal blad dat voor de deelne mers uitgegeven wordt, zal een hoe veelheid clubinformatie van een aantal merken worden opgenomen." Wilt U meer of andere informatie dan zal een van de leden van het organisatiecomitézeker verder wil len helpen: Richard Holl, telefoon (0478)580982, of Henk Achten, telefoon (0478)585140. Een beauty van Henk Achten, een Wolseley 1456 cabriolet uit 1937. Verantwoordelijkheid. Uw ex-werknemer is hoofdelijk aansprakelijk. Dit dient de werkne mer op de koop toe te nemen, hij is immers nu ondernemer met bijbeho rende financiële voordelen. Onzekerheid wat betreft de hoogte van het inkomen. In beginsel krijgt de werknemer een aandeel in de winst c.q. verlies. Dit nadeel kan worden opgeheven door de werknemer een (gegaran deerde) vergoeding vooraf te geven en een lagere overwinstvergoeding. Kortom: een v.o.f. met uw werk nemer, bedrijfsleider, biedt vele voordelen, terwijl de nadelen gro tendeels kunnen worden opgeheven. Drs. H.J.M.J. Verbaandert Belastingadviseur A A Venray. Donderdag 8 juli (vanavond) laatste clubavond voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Van 18.30-20.00 uur spelen we 'circus', waarbij iedereen ene 'nummertje' opvoert. Natuurlijk is er ook een traktatie, om het sei zoen feestelijk af te sluiten. Tip: kom verkleed als clown! Dan doe je in ieder geval mee. Zaterdag 10 juli slotweekend voor de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverlaters. We verwachten jullie om 12.30 uur met: fiets, slaap- spullen, toiletspullen, zwemspullen en reservekleding. Het programma: vlotbouwen in Overloon, barbecue in het clubgebouw, disco-avond, overnachting en een lekker ontbijt. Rond 12.00 uur op zondag 11 juli is iedereen weer thuis. Start nieuw seizoen is op zaterdag 28 augustus. Woensdagmiddag zijn elf diplo ma's uitgereikt aan deelnemers van een opleiding Algemeen Beveiligings Medewerker. Burgemeester Schrijen van Venlo reikte de diploma's uit in het res taurant van het regiobureau van de politie Limburg-Noord. De geslaagden zullen in het najaar deelnemen aan de keuring voor agent. Zij hebben deelgenomen aan de tweede cursus van het project Diversiteit 1997-2002, in samen werking met Arbeidsvoorziening Limburg en Leeuwenborgh Opleidingen. Het doel is het verster ken van de positie van allochtonen op de arbeidsmarkt en hun integratie bij het politiekorps Limburg-Noord. Om deze doelstelling te verwezen lijken is bewust gekozen voor samenwerking. Arbeidsvoorziening Limburg levert een bijdrage bij het aanboren van de doelgroep en Leeuwenborgh voorziet in het weg werken van de achterstand op het gebied van de Nederlandse taal en het inzicht in de Nederlandse samenleving. Gedurende de oplei ding kunnen de kandidaten hun Algemeen Beveiligingsdiploma halen. Onderdeel van de opleiding is het stage lopen bij de politie. Hebben de kandidaten hun diploma behaald, en de stage met goed gevolg afgelegd, dan zijn zij klaar om deel te nemen aan de keuring voor agent of surveillant van politie. Ter afsluiting van het schooljaar en het activiteitenseizoen, organi seert de wijkvereniging Veltum aan staande zaterdag ene leuke 'Beachparty' in wijkgebouw 't Schöpke. Het wijkgebouw zal daar toe omgetoverd worden in een tro pisch 'paradijs'. Deze avond is toe gankelijk voor de Veltumse jeugd vanaf 9 jaar, die indien gewenst, introducees kunnen meenemen. Zij kunnen hier vanaf 19.00 uur terecht en zich vermaken met dansen/swin gen (eigen CD's draaien), diverse strandspellen, gewoonweg kletsen en een barbecuehapje. Aangepaste kledij wordt op prijs gesteld. Toegang: 1 consumptie verplicht. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VRIJWILLIGER (STER) Synthese zoekt een vrijwilliger(ster) voor het begelei den van een autistische jongen die 1 x per week naar groep 3 van basis school 'de Hommel' gaat. De bedoeling is dat de vrijwilliger(ster) volgend schooljaar samen met de jongen een dagdeel per week naar school gaat en hem tijdens het ver blijf aldaar te begeleiden. De werk zaamheden vinden plaats op basis school de Hommel. U dien gemotiveerd te zijn, positief denken, inzettingsvermogen beschikken en minimaal een schoojaar beschikbaar te zijn. Het gaat om 1 dagdeel per week. Meer informatie: Openbare Bibliotheek, Merseloseweg 59, 5800 GA Venray, tel. 0478-516995 De Herleving verkoop zomerijs In verband met de naderende ker mis van Vierlingsbeek houdt de har monie en drumband de Herleving weer haar jaarlijkse IJsactie. Dit jaar is er voor gekozen om de inwoners van Vierlingsbeek en Groeningen een aantrekkelijk assortiement zomerijs aan te bieden. De leden van de vereniging zullen in de eerste twee weken van juli de bestellingen huis-aan-huis komen opnemen. Er kan dit jaar gekozen worden uit: - een cocktailbeker liter vanille-ijs met aardbeisaus; - een kinderpakket bestaande uit MM sinaslollies en een doos cono's; - super ijs-stam van 1200 ml vanille/praline. Voor elk wat wils. Dankzij de medewerking van Plusmarkt Verbeeten heeft men de prijzen van de zomerijs laag kunnen houden. De opbrengst van deze actie is bestemd voor de uitbreiding van het instrumentarium van de vereniging. De bestellingen worden op zaterdag 7 augustus, daags voor de kermis, thuisbezorgd. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Donderdag 1 juli was het pre cies 25 jaar geleden dat de LLTB afdelingen van Blitterswijck, Castenray, Meerlo, Oirlo en Swolgen besloten samen verder te gaan als Coöperatie SaWeCo. Aanvankelijk lag het accent sterk op het produceren van mengvoe ders voor de leden maar in de loop der jaren zijn activiteiten als winkel, verkoop van kwekerijpro ducten en verzekeringen toege voegd. Aan de vooravond van het jubi leum vond de jaarvergadering plaats in zaal Brugeind te Meerlo. De opkomst was zeer groot. De ruim 200 leden, waarvan velen met part ner, hadden een overvolle agenda te verwerken. Ondanks de sombere stemming in de landbouwsector kon de directie van SaWeCo goede jaarcijfers pre senteren. ook dit jaar zijn rendement en omzet weer gestegen. NIEUWE VOORZITTER Oud-bestuurslid Piet Steeghs was vanaf 1993 voorzitter van het bestuur van SaWeCo. Na vele jaren actief te zijn geweest voor de coöpe ratie gaf hij de voorzittershamer over aan zijn opvolger. De leden kozen de voorgedragen Mart Poels uit Meerlo. De heer Poels zal nu het voortouw nemen om visie en beleid van de coÜperatie voor de toekomst gestalte te geven. Directeur Jan Janssen mocht tij dens de avond het startschot geven voor de jubileumactiviteiten. Hij kwam meteen met een passende Het onstaan van de fanfare is te danken aan een initiatief van een stel jongelui, dat met de carnavals dagen in 1919 bijeen was in café Tm Grunewald' in de buurtschap Op de Bosch. Het Boxmeers Weekblad wist al snel te berichten, dat na de hoogmis zich 34 jonge mannen als lid hadden opgegeven en een bestuur was gevormd uit het plaatse lijke kerkkoor. Dit was niet zo vreemd, daar het muziekgezelschap voortkwam uit de in 1866 Lidertafel St. Cecilisa. In het 80-jarig bestaan kende de fanfare haar ups en downs maar gelukkig heeft zij altijd mogen rekenen op de hulp en steun van de dorpsgemeenschap. Daar word took nu, in 1999, weer een beroep op gedaan, want de meer dan 20 jaar oude uniformen zijn echt aan ver vanging toe! Om de benodigde gel den bijeen te krijgen heeft de Stichting Muziekfeesten Maashees een groot aantal activiteiten op touw gezet, die het hele jaar doorlopen. Onder het motto 'Maashees in het nieuws, de fanfare in het nieuw', werd en wordt op alle denkbare gebieden de tachtigste verjaardag van de fanfare gevierd: zo werd samen met de koren uit Oostrum en Maashees alsmede de jubilerende fanfare onder meer de 'Deutsche Messe' van Schubert uitgevoerd en een uiterst succesvolle 'moederdag ontbijtservice' verzorgd. Daarnaast doet de (jonge) vereniging, die de fanfare is, recht aan tradities: veel acties (oud papier, oud ijzer, wens kaarten, oliebollen, statiegeld, alle maal bedoeld om de (dure) exploita tie van zowel de fanfare als de deelname aan het jeugdorkest BMB mogelijk te maken. Gezien de 'stand' op de muzikale ladder ook nodig: zonder 'concoursjagers' te willen zijn heeft het Maashese muziekgezelschap (alweer vijfjaar geleden) te promoveren naar de ere- Synthese Synthese, Instituut voor Zorg en Welzijn, afdeling Ouderenwerk, houdt op dinsdag en op vrijdag van 09.00-10.30 uur spreekuur in de Kemphaan, lel. 510032. Bezoekers van de Kemphaan, omwonenden en mantelzorgers zijn welkom met vra gen op hel gebied van Welzijn, Wonen en Zorg. Het kantoor is gevestigd op de eerste verdieping, deze is bereikbaar via de lift. Het ouderenwerk is dagelijks bereikbaar in de Clockert tijdens kantooruren, onder tel.nr. 583100. Mart Poels neemt de voorzitters hamer over van Piet Steeghs tractatie. Over de eerste 25 weken van 1999 zal de coöperatie haar leden vijf gulden retour geven per ton gekocht mengvoer. Een mooiere opening van de festiviteiten had nie mand zich kunnen bedenken. Maar daarmee was de koek nog niet op. Alle aanwezigen ontvingen een rijk geïllustreerde brochure waarin de historie van de coöperatie en de hui dige bedrijfsorganisatie beschreven worden. PROMOCAR Even na middernacht mochten oud-voorzitter en de gloednieuwe voorzitter gezamenlijk de schaar ter hand nemen. Vol trots en opgeluis terd door het SaWeCo lied onthul den zij de SaWeCo-promo-car. Een multifunctionele wagen die de komende tijd op vele evenementen en sponsoractiviteiten te zien zal zijn. Deze nacht deed hij dienst als lanceerbasis voor honderden ballon nen, elk met een wedstrijdkaart met de naam van een SaWeCo-lid. SaWeCo gaat het komende jaar op allerlei manieren zijn jubileum vie ren. Ondermeer zal het bedrijf op 3 september een receptie houden en op 5 september deelnemen aan Demo '99. Uiteraard zal ook de eeuwwisseling speciale aandacht krijgen en kunnen belangstellenden alle bedrijven van SaWeCo in Lottum, Swolgen en Oirlo bezichti gen tijdens de open dag, Tweede Paasdag 2000. afdeling, de op een na hoogste afde ling in de hafa-muziekwereld. De basis hiervoor is gelegd door de bekende musicus Jos Rijken, die jarenlang en met veel inzet de oplei ding voor zijn rekening nam. De uiterst bekwame, jonge dirigent Eric Swiggers wist het beste uit al die muzikanten te halen en bezorgde de fanfare van Maashees ongekende successen! Van een heel ander kali ber is een te behalen financieel suc ces: eind dit jaar hoopt de fanfare geheel in het nieuw en millenium- proof het jaar 2000 in te stappen. Onder meer dankzij de opbrengst van de muziekfeesten die van 9-11 julie gehouden worden in de feest hal op het Dorpsplein. Daarom, begin de vakantie goed, begin met de Muziekfeesten in Maashees! Programma Vrijdag 9 juli: feestpaviljoen Dorpsplein 21.00 uur feestband 'Shit Wiend Ien', zo Hollands als een wolkbreuk! Zaterdag 10 juli: feestpaviljoen Dorpsplein 21.00 uur 'De Zingende Fresia's' 's lands mafste en wüdste smartlappenband! In het voorpro gramma 'Noisy Stuff'. Zondag 11 juli feestpaviljoen Dorpsplein vanaf 11.30 uur 'Fruhshoppen'. open Maashese Sumo Worstelkampioenschappen. Joenskapel 'Niks op de sök'. De aanloop naar het vierde Sportgala Venray regio is gemaakt. Het evenement vindt dit jaar plaats op zaterdag 18 decem ber in Schouwburg Venray. Voor de vierde keer staat de verkiezing van de sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar centraal. Daarnaast vindt ook de uitreiking plaats van de aanmoedigingsprijs, de jeugdprijzen, de waarderings- prijs en de minder valide prijs. Medio augustus ontvangen alle sportverenigingen in de regio Venray een brief van de Stichting Sportgala Venray Regio met het verzoek een lid of team voor te dragen voor de uitverkiezing van sportman, sport vrouw of sportteam 1999 en voor de andere prijzen. De voordrachten dienen uiterlijk 25 oktober 1999 bij de stichting bin nen te zijn. Vervolgens maakt de jury een keuze en nomineert drie kandidaten in elke categorie. Uit deze kandidaten komt tenslotte de winnaar voor het jaar 1999. De jury is samengesteld uit twaalf vertegen woordigers van Venray-kern en de kerkdorpen. De voorzitter is John Raadschelders.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11