Voor een individuele, financiële planning op maat Jubilerende vereniging presenteert nieuw logo r Venray's Mannenkoor bezocht mevr. Defesche Geslaagden SG Stevensbeek Oud papier Nationale Zonnebloemloterij 1999 Paranomale avond Wereldwinkel Venray Bestelauto gestolen UW Café mee met het Literair EEL EN MAAS donderdag 24 juni 1999 - Pagina 9 50 jaar personeelsvereniging bij Inalfa De personeelsvereniging van lalfa Venray bestaat 50 jaar en at gaat niet onopgemerkt voor- ij. Behalve een aantal passende istiviteiten en reguliere activi sten, werd het ook tijd om de PV an een passend logo te voorzien i welk tijdstip past daar beter bij an het startschot van het jubi- umjaar? Afgelopen zaterdag werd dit start- :hot gegeven in de vorm van een iderwets gezellige barbeque en Dorafgaand daaraan werd het nieu- e logo dan eindelijk onthuld, ènraynaar Joep Verstappen heeft •t nieuwe beeldmerk gebaseerd op !t bekende Inalfa-logo met een ierkoepelende boog van kleurige illetjes als symbool van de Inalfa itstijgende activiteiten van de PV. Het 50-jarig jubileum van de per- jneelsvereniging is er overigens iet zomaar een. Het is nog maar ie jaar geleden dat Inalfa zelf haar j-jarig bestaan vierde. Dat wil dus :ggen dat de personeelsvereniging ijna net zolang bestaat als het Wijf zelf. Al vroeg werd bij Inalfa het belang van zo'n vereniging inge zien. In de loop der jaren heeft de personeelsvereniging van Inalfa dan ook een belangrijke bijdrage gele verd aan de betrokkenheid van de werknemers bij het wereldwijd opererende bedrijf. GROOT FEEST Behalve de reguliere activiteiten van de personeelsvereniging, zoals kanovaren op 18 september of de herfstkaartavond in oktober, zal er dit jaar uitgebreid stilgestaan wor den bij het jubileum. Op 11 december staat bijvoor beeld de klapper van het jaar gepland: het grote jubileumfeest. De medewerkers van Inalfa hebben natuurlijk de datum al in hun agenda genoteerd, inmiddels kunnen ze ook meteen de plaats erbij zetten: De Witte Hoeve. In de grote zaal zal de muziek verzorgd worden door Cover Fun Band Deja Vu, voor de swingers onder aanwezigen. Voor wie het wat rustiger wil speelt in de kleine zaal een jazztrio rustige sfeermuziek. Gedurende de avond Locatie Stevensbeek HAVO: nke Boumans Overloon, Joost roekman Overloon, Bertine remers Overloon; Ruud Haegens verloon, Loes Hermans Overloon, jndra Hubers Overloon, Stan urkens Overloon, Hans Janssen verloon, Maaike v.d. Kroon erloon, Franka Nooijen verloon, Niek Philipsen Overloon, ieke v.d. Vorst Overloon, Eric-Jan ing Venray, Mieke Niens Venray, lyce Verhoeven Venray, Wouter v. ongen Vierlingsbeek, Loes de root Vierlingsbeek, Ronnie Peters ierlingsbeek. Rob Zegers ierlingsbeek, Danielle Prinsen redepeel. ocatie Stevensbeek MAVO: Jaap in der Linden Overloon, Terence dos Overloon, Paula Meissen verloon, Emmy Peters Overloon, s Appeldoorn Venray, Ruud Cats :nray, Joy Claessens Venray, Yvo eitling Venray, Roel de Klerk :nray, Marijn Talen Venray, Sjuul ben Vierlingsbeek, Inge Cox ierlingsbeek, Jeroen de Kleijne ierlingsbeek, Pascal Kuijpers erlingsbeek, Sarah Opheij erlingsbeek, Sandra Willems erlingsbeek, Nicole v. Hoof redepeel. ocatie Stevensbeek VBO afd. dministratie: Toon Verstraaten verloon, Claudia Arts Venray. ocatie Boxmeer VBO afd. bouw- chniek: Jim Janssen Overloon, aikel Verstappen Vierlingsbeek. ocatie Boxmeer VBO afd. lektrotechniek: Danny Peeters verloon, Giel Poels Overloon. ocatie Stevensbeek VBO afd. andbouw en natuurlijke omge- ng: Geert Geurts Smakt, Ludo v.d. aar Venray, Nathalie Kremers ierlingsbeek. Tom Willems ierlingsbeek. ocatie Stevensbeek VBO afd. andel en verkoop: Goof van eulen Venray, Chris Klomp mray, Carla de Wijse ierlingsbeek. ocatie Stevensbeek VBO afd. èrzorging: Mieke Abels verloon, Nancy Cornelissen verloon, Marcia Cox Overloon, arieke Geurts Overloon, Joyce cobs Overloon, Loes Neijs verloon. Kim Volleberg ierlingsbeek, Laura Smits ierlingsbeek. ocatie Stevensbeek VWO: Rob loemen Overloon, Angel ique laes Overloon, Sanne Erps Venray, nke Weijers Vierlingsbeek. Aan de Pedagogische Hogeschool Kempel zijn voor het examen raar basisonderwijs geslaagd: usanne Wilms, Kiki Poels, Bart lous en Inge Geruts. Aan het Schoeverscollege te indhoven heeft Marie Beaujean :t diploma voor secretaresse haald. Aan de Design Academy te indhoven slaagde Georges laujean als Industrial Designer." VELTUM Vrijdag 26 juni wordt er door den van DOS Venray wederom id papier opgehaald in de wijk :ltum (gedeelte gelegen tussen de aten Langstraat, Weg in den Berg, ïmpweg en Westsingel), ewoners worden verzocht het pier uiterlijk om 13.00 uur gebun- !ld aan de straatkant gereed te zet- 'T DESSELKE Vrijdag 25 juni wordt er papier •gehaald in de route 't Desselke. invang 18.00 uur. Wilt u het oud pier goed gebundeld aan de straat aatsen. De container op de parkeerplaats abenhof aan de Westsingel is elke terdag open van 08.30 tot 17.00 r. Iedereen kan hier het papier in ïponeren t.b.v. Heil der Zieken. Human Insurance in Venray Hypotheken, financieringen, pensioenen, vermogensgroei, inkomsten en uitgaven, sparen voor later, studerende kinderen, eerder ophouden met werken. Ach, als je alles op een rijtje zet zie je tegenwoordig door de bomen het bos niet meer. Het financiële plaatje van een door snee huishouden is al lang niet meer een zaak van eenvoudig plussen en minnen. Human Insurance - sinds begin van dit jaar gevestigd aan de Leeuwstraat 4 in Venray in het voormalige, gerenoveerde woonhuis van bier brouwerij De Gouden Leeuw - heeft de uitkomst: de individuele, financiële planning. Volgens Jasper Gorter van Human Insurance wordt het er niet makke lijker op: "Het is geen schande als je zonder deskundige hulp niet in staat bent om een goed plaatje neer te leggen, waarin al je wensen, moge lijkheden en onmogelijkheden zijn meegenomen. Met name de sociale en fiscale wetgeving is zo complex geworden, dat het nagenoeg niet meer mogelijk is om de consequen ties van financiële beslissingen te overzien." Want, laten we heel eer lijk zijn. Weet u wat er gebeurt als u arbeidsongeschikt wordt? En de stu die van uw kinderen, hoe moet u die bekostigen zonder uw leven ingrij pend te moeten veranderen? Human Insurance verschaft licht in de duis ternis met haar individuele, finan ciële planning. Op iedereen per soonlijk toegespitst, rekening houdend met alle facetten. Gorter: "Iedereen heeft te maken met een persoonlijke situatie. Inkomen, schulden, leningen, wel of geen kin deren, je kunt geen standaardplaatje neerleggen. Iedere klant is alleen geholpen met maatwerk, rekening houdend met de individuele situatie. Voor tweeverdieners zonder kinde ren ziet zo'n planning er heel anders uit dan voor een gezin met drie kin deren waarvan de man alleen werkt. Met dat soort zaken hou je rekening als de balans wordt opgemaakt." Heeft u daarnaast enig idee hoeveel pensioen u op 65-jarige leeftijd tegemoet kunt zien? Anne-Marie Goossens: "Uw pensioen bestaat uit een stukje AOW en een aanvullende pensioenregeling. Er zijn verschil lende redenen om een pensioen breuk op te lopen en op 65-jarige leeftijd niet van voldoende inkom sten te mogen genieten. Zo is het de vraag welke pensioenregeling u heeft, of u een of meerdere malen van werkgever gewisseld bent en of u de volle aantal dienstjaren werkt. Bovendien gaat er in 2015 een nieu we wet van kracht, die een enorme verandering op het gebied van de AOW teweeg brengt. Dit is van grote invloed op die echtparen waar bijvoorbeeld de man of vrouw enke lejaren ouder is als zijn of haar part ner. Nu is het zo dat bijvoorbeeld de man op 65-jarige leeftijd 50 procent AOW voor zichzelf ontvangt en een aanvulling van 50 procent voor zijn vrouw. Vanaf 2015 ontvangt de man alleen nog maar 50 procent en niets meer voor zijn vrouw. U kunt zich voorstellen dat dit een grote terug gang van uw huidige inkomen met zich meebrengt. Het wordt mis schien voor u tijd om een goede pensioenplanning te laten maken en eventuele financiële tekorten later nu te laten verzekeren. Dit kan bij voorbeeld door het aanwenden van uw spaarloonregeling." WENSEN/EISEN Een goede planning begint dan ook bij hel aandachtig luisteren naar de mening en wensen van de klant. Human Insurance maakt daarbij gebruik van een individueel inven tarisatiemodel. Misschien in begin sel vervelend, maar de deskundige medewerkers van het Venrayse bedrijf vragen daarbij de klant het hemd van zijn of haar lijf. Het vra- genpakkket beperkt zich niet tot naam, geboortedatum, inkomen en de lopende hypotheek. Inkomsten uit lijfrente, verhuur, vorige arbeid, renteopbrengsten, spaarpolissen cn andere financiële regelingen, maar ook persoonlijke prioriteiten en wensen/eisen worden in beeld Op de foto van links naar rechts: Jos Linders, Faidra Hartzema, Jeroen van Belkum en Jasper Gorter (Anne-Marie Goossens ont breekt op de foto). gebracht. "We nemen voor iedere klant ruim de tijd om zijn situatie in kaart te brengen. Bepaalde zaken kun je daarbij onmogelijk van elkaar loskoppelen. Zo kan een hypotheek niet los gezien worden van het moment waarop iemand met pensioen wil gaan. Ook is het belangrijk om voldoende inkomen te hebben op het moment dat kinde ren gaan studeren. Dit zijn slechts twee voorbeelden die kunnen spe len." Aan de hand van een deskundige analyse gaan de medewerkers van Human Insurance aan de slag. De risicofactor wordt in dit plaatje niet uitgesloten, integendeel, arbeidson geschiktheid, ontslag en overlijden, de meest voorkomende risico's zijn medebepalend voor een individuele, financiële planning waarin de klant zich kan vinden. "Zonder dat hij zich bepaalde zaken, zoals een auto of caravan, waaraan hij gehecht is, moet ontzeggen. Want nu leef je, en niet alleen voor de toekomst", zegt Gorter. "Bovendien wordt de per soonlijke situatie van tijd tot tijd geëvalueerd. Wij staan vooreen per soonlijke relatie met onze klanten, vandaar dat iemand altijd een vast aanspreekpunt heeft. De ervaring wijst uit dat klanten dit als uiterst prettig ervaren." LAAGSTE RENTE Human Insurance houdt zich naast inkomens- en vermogensplan ning ook nadrukkelijk bezig met hypotheken, pensioenen en andere vormen van spaarregelingen. De hypotheekmarkt kan op dit moment voor de koper van een huis nage noeg niet meer stuk. De aanbieders van hypotheken strooien met de meest aantrekkelijke rentestanden, niemand wil voor elkaar onderdoen met als gevolg dat de concurrentie groot is. Human Insurance gaat volop mee in die strijd, is er zelfs van overtuigd zonder concurrentie de laagste rentetarieven te kunnen bieden. "Ja, dat durven wij inderdaad", beaamt Jasper Gorter, "ik durf gerust te stellen dat er niemand tegen ons op kan. Als onafhankelij ke aanbieder van hypotheken wer ken wij met de grootste bancaire instellingen en vermogensbeheer ders. Wij zijn in staat om hypothe ken aan te bieden, waartegen de financiële instellingen met hun richttarieven niet kunnen concurre ren. Het aanbod dat wij doen gaat in de regel anders om met vaste en variabele kosten, waardoor wij lage re rentetarieven in rekening kunnen brengen. Hetgeen in het voordeel is van de klant. Kostenstructuren van maatschappijen en performance zijn tegenwoordig erg groot, wij hebben interne onderzoeken gedaan waar door we de beste producten in huis hebben qua opbouw van pensioen en kapitaalverzekeringen." Vrijwilligers van de plaatselijke Zonnebloemafdelingen gaan de komen de weken weer op pad om loten te verkopen voor de jaarlijkse Zonnebloemloterij. De Zonnebloem zet zich al 50 jaar in voor de zieke, gehandicapte en hulpbehoevende medemens. Fundament van de vereni ging is het 'bezoekwerk'. In de regio Venray zijn er ongeveer 100 vrijwilli gers. Ze gaan regelmatig op bezoek bij hen die dat nodig hebben. Ze pro beren te voorkomen dat. deze mensen ongewild in een isolement raken. Daarnaast organiseert de Zonnebloem diverse activiteiten zoals vakantie weken en dagboottochten. Om dit werk te kunnen blijven doen is de financiële steun van de Nederland bevolking onmisbaar. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen loten kopen, want de nationale loterij is een van de belangrijkste inkomstenbronnen van de vereniging. Ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Zonnebloem worden dit jaar twee hoofdprij zen van ƒ25.000,- uitgeloofd! De trekking van de loterij vindt plaats in november. Wanneer u het re<?u goed invult krijgt u persoonlijk bericht als u éen prijs hebt gewonnen. Voorts wordt de uitslag via de pers en op teletekst bekend gemaakt. Verloren en gevonden voorwerpen Bij de politie werd in de periode van 24 april tot 18 juni aangifte gedaan van aangetroffen of vermis sing van de volgende goederen: GEVONDEN Aluminium aktenkoffer, tas van Playstation: knuffelkonijn; zonne bril op sterkte. VERLOREN Gouden armband met gedraaide schakels; wit/geel gouden armband met venetiaans koor; zilveren arm band; parelcollier; gouden heren halsketting; comb. Halsketting met plaatje van een slak; fietstas met regenkleding; zwarte kunstlederen rugzak; schoudertas met schotse ruit; linnen tas met highschool boe ken; div. Paspoorten, identiteits kaarten en rijbewijzen; diverse OV- jaarkaarten; div. Bankpassen; div. Schoolpassen Raayland en Dendron; div. GSM-telefoontoestel- len o.a. Nokia Phiips, Eriscon; Pocketline Saturn/Siemens; Agenda merk Numac; bloempot met afbeel ding van palmen; biologieboek; diverse brillen; div. Portemonnees. DIEREN Jack Russel, wit met bruine kop en zwarte vlekjes. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Lezing psychometrie; automa tisch schrift; helderziende waarne mingen van overledenen met bood schappen. Aan de hand van foto's en voorwerpen worden boodschappen gegeven uit verleden, heden en toe komst. (foto's of voorwerpen van dieren zijn ook welkom)Deze avond wordt verzorgd door Mieke en Theo uit Boxmeer. Deze avond wordt gehouden in Venray op donderdag 24 juni (vanavond) in zaal den Hoender, Ursulastraat 2. De deur is open vanaf 19.15 uur, aanvang om 20.00 uur. Rooibosthee Er is een grote vraag naar rooi bosthee en op het moment is er weer voldoende aanvoer van de Fair Trade Organisatie in Culemborg, de grootste importeur van alternatieve producten, war een eerlijke prijs voor betaald is. Rooibos is een Zuid-Afrikaans woord, de samen trekking van rooi bossie, een plant die alleen in Zuid-Afrika te vinden is. De geneeskrachtige eigenschap pen ervan zijn reeds eeuwen bij de plaatselijke bevolking bekend. Deze thee is rijk aan natuurlijke vitamines en mineralen, is van nature cafeïne vrij, heeft een laag taninegehalte en bevat geen toegevoegde stoffen. Practisch alle foodproducten van de wereldwinkel zijn afkomstig van de Fair Trade Organisatie. Behalve bovengenoemde thee uit is er biolo gische thee uit de theetuinen van Serigampettie (India), in zakjes en als losse thee. Het verbouwen van biologische thee gebeurt met orga nische mest van bladeren en koe mest i.p.v. met kunstmest. Van de plantage van Samabeong komt de losse, groen ethee, de Jasmijnthee, en de losse, zwarte thee, de Darjeeling. De zwarte thee is ook in kistjes verpakt verkrijgbaar. De bio logische Ceylonthee komt uiteraard van Sri-Lanka. Een ander belangrijk theeland voor de wereldwinkel is Zimbabwe in Afrika. Er is de Earl- Greythee. de echte Afrikathee, diep rood van kleur en meen melange van thee van Zimbabwe met berga mot aroma. De thee is er ook in klei nere verpakkingen en in de smaken citroen, earl-grey, mango en bos vruchten. Vervolgens de Afrikamelange, de Katiyothee uit Zimbabwe. Voor deze thee zijn alleen de bovenste blaadjes geplukt. Tenslotte is er de Engelse theeme lange. Deze is samengesteld uit thee van India, Sri-Lanka en Zimbabwe. Ruim een jaar geleden is thee ook onder de paraplu van het Max Havelaarkeurmerk terechtgekomen. Alle thee komt van plantages die op hun sociaal beleid zijn geselecteerd. De koper van thee is verplicht een prijs te betalen die alle kosten dekt, dus ook de sociale kosten. Komt u vrijblijvend eens kijken in de Wereldwinkel, gevestigd aan de Henseniusstraat 3a, tel. 588571. Normale openingstijden. Vlag uit, winkel open. Bij een bedrijf aan de Stayerhofweg in Wanssum werd zaterdagmiddag een witte Volkswagen bestelauto gestolen. Ook een daarachter gekoppelde aan hangwagen van het merk Hapert werd weggehaald. Hel voertuig is eigendom van een inwoner van Lomrn. De waarde bedraagt ruim 28.000 gulden. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Afgelopen zaterdag bezocht het Venray's Mannekoor mevr. Defesche in haar woonplaats Bunde bij Maastricht. Het koor verzorgde de muzikale opluistering van de H.Mis ip de kerk in Bunde. Hoogtepunt van de ten gehore ger- achte liederen was het moeilijke, doch mooie vijfstemmige stuk 'Ach wie nichtig, ach wie Flüchtig'. Laatstgenoemde muziekstuk was door mevr. Defesche aan het Venray's Mannenkoor aangeboden, en werd voor het eerst in Bunde aan haar gepresenteerd. Wijlen Venray's oud-burgemeester Defesche was destijds beschermheer van het Venray's Mannenkoor. Mw. Defesche en haar familieleden genoten zichtbaar van de diverse liturgische liederen in vele talen welke het koor ten beste gaf Na afloop van de dienst werd het koor getrakteerd op koffie en broodjes in een naburig restaurant, een bijzon der gezellige bijeenkomst! Nadat men afscheid had genomen van de fam. Defesche toog het grootste gedeelte van het koor naar de Maastrichtse binnenstad, alwaar vanaf het terras het bijna volledige barrepertoire ten gehore werd gebracht! Zulks tot genot van de duizenden passanten. Om half twaalf kwam een einde aan het mooie uitstapje toen men tevreden in de bus naar Venray stapte. Uit welk sonnet zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 23 juli sturen naar het Secretariaat, Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY. Telefoon: Ö478-582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale piekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Élke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wanneer zij wei eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. In de maand volgend op de opgave wordt steeds bij de lokale Omroep Venray op de laatste donderdag van de maand tussen 18.00 en 19.00 uur onder meer aandacht besteed aan de rubriek "Doe mee met het Literair Café" en wordt het antwoord op de vragen gegeven. Slechts een goede inzending deze maand. De stand na de 5e ronde is nu: mevr. L. Colsen (met stip!) 50 punten, de heien A. Leijssen enA. Kroft met 40 punten, de dames H, van Beek, en W. Vink en de heer J. Craghs ieder met 30 punten. Mevrouw R van Daal met 20 punten Het gedicht waaruit het fragment van de vorige maand kwam, heette, naar de beginregel, "dit is de laatste avond dal wij spreken". Neeltje Maria Min maakte het. Het is een heel intiem gèdicht dat gaat over het afscheid tussen twee men sen. De laatste kus wordt gegeven, het laatste wordt gezegd. Alles wat de jij-figuur voelt en zegt wordt door de adem van de ander uitgewist. Het bewegen wordt verhevigd, het spreken stilgelegd; er zijn geen woorden meer. Het woord moet door het gebaar worden vervangen, want het gesprokene is niet meer waar. Dit is de laatste avond dat wij spreken - Neeltje Maria Min dit is de laatste avond dat wij spreken, want dit vertrek duldt geen geluid dan van de mond het zoete breken. het wrijven tussen huid en huid doet alle woorden in jou groeien; mijn wanne adem wist ze uit. verhevig het bewegen en leg het spreken stil tot alles is verzwegen vervang het woord door een gebaar en spreek niet meer want wat gesproken is, is niet meer waar. In het kader van de activiteiten "Manifest in het Odapark" willen wij u nog wijzen op de bijeenkomst op zaterdag 26 juni a.s. "Poëzie in de kathedraal", aanvang 20.15 uur waaraan 11 dichters meedoen en op de bijeenkomst op zaterdag 11 juli a.s., aanvang 19.30 uur. Dan is er in de Kathedraal een programma van het Literair Café in samenwerking met Concertorganisatie Fred H. Renirie en de Venrayse Kunstkring De voortgang van het Guido-Gezelle-programma van het Literair Cafe zal zijn op 27 augstus a.s.. Dan vindt de opening plaats van de foto-tentoon stelling "Gezelle gefotografeerd"Deze tentoonstelling is een samenwer king tussen de Amateur Fotografenvereniging Venray en het Literair Cafe Venray-regio. Het belooft iets heel bijzonders te Worden. Ook ons programma 1999/2000 staat er aan te komen, het biedt weer een gevarieerd aanbod. Het nieuwe programma wordt in augustus aan de dona teurs toegezonden. Mocht u donateur willen worden van het Literair Café Venray-regio - minimale bijdrage van f 30.- per jaar - dan krijgt u het pro gramma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de literaire activi teiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u levens reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY, ^Telefoon: 0478-582948. zijn er uiteraard diverse 'floor-acts' en wordt het een en ander 'culinair' omlijst. Om klokslag twaalf uur wordt hel dan echt feest, want dat is de precieze verjaardag van de perso neelsvereniging. Om de rij van jubileum-activi teiten af te sluiten zal in de zomer van 2000 een grote zeskamp worden georganiseerd. Volop beweging dus in een 50-jarige personeelsvereni ging. die er gerust nog eens 50 jaar Als opgave voor de maand juni dient het volgende kwatrijn: "De wereld scheen vol lichtere geluiden cn een soldaat sliep in zijn overjas. Hij droomde lachend dat het vrede was omdat er in zijn droom een klok ging luiden".

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9