RANSOL Bej aardentehuis voor honden in Smakt Veulen bezorgd over riolering en gemeenschapshuis (OOR DE RAAM OMEN, PLANTEN, Bil STRUIKEN, OF TOCH FRANSOL Minder werklozen in Venray 'Eerste steen' Medisch Centrum Antoniusveld ONWERINGEN Veel activiteiten oor jongeren Verkeers- gewonde Project agrotoerisme van start VAN OORSCHOT MODE f ;l en maas donderdag 24 juni 1999 - Pagina 5 riolering in het buitengebied dinsdagavond de meeste stof aaien tijdens het tweejaarlijk- erkbezoek van burgemeester aan het kerkdorp en. Maar ook gemeenschaps- De Hoefslag, de leegstand agrarische gebouwen, de uit- van bouwkavels en heel even imburgse Vrouwen Beweging B) waren onderwerp van irek. )e riolering is de zoveelste nuts- ziening waarvoor de bewoners 3 et buitengebied een heel hoog ag moeten betalen. Eerder al dit het geval met het water, gas, iriciteit en om op de kabel aan- oten te worden, dient eveneens behoorlijk bedrag neergeteld te Jen. De mensen in het buitenge- I kunnen opnieuw voor de kos- opdraaien." Veulenaar Mulders zijn ongenoegen over de gang zaken rond de geplande aanleg riolering in het buitengebied, wees erop dal bewoners in het mgebied verplicht worden om el de woning als bedrijf apart op riool aan te sluiten. Dat kost ectievelijk vijf- en twaalfdui- l gulden. De gemeente Venray nog voor het jaar 2005 in totaal 5 panden op de riolering aan- en. Om de burgers te informe- zijn de laatste weken tien infor- ie-avonden gehouden. Volgens ïouder Jan Driessen hebben die iden zoveel reacties teweeg racht dat een tweede ronde dzakelijk is. Dat gebeurt echter als de oorspronkelijke plannen bijbesteld. In eerste instantie het rioleringsplan in september de gemeenteraad voorgelegd den, volgens Driessen komt het rstel pas enkele maanden later de orde. Tijdens de tien avon- bezocht door 600 bewoners van buitengebied, werden massaal reacties genoteerd. Tot 17 juli kun nen nog officieel bezwaren tegen het plan worden ingediend. "We gaan zorgvuldig al deze reacties bestuderen, waarna de projectgroep (Projectgroep Infrastructurele Werken. PIW. red.) met een nieuw plan van aanpak dient te komen." Zo gaan medewerkers van de pro jectgroep alle bedrijven in het bui tengebied afzonderlijk bezoeken om vast te stellen om hoeveel afvalwa ter het gaat. Per bedrijf wordt gezocht naar een oplossing op maat. Over een nieuw financieel plaatje liet Driessen niets los. De uitvoering van het oorspronkelijke plan kost 22 miljoen gulden. De wethouder houdt er rekening mee dat een her ziening van de plannen extra kosten met zich meebrengt. GEMEENSCHAPSHUIS Voorzitter Van Rijswijck van de Dorpsraad Veulen was niet te spre ken over de voortgang rond de pri vatisering van gemeenschapshuis De Hoefslag. "Een paar jaar geleden is het proces door het bureau Oranjewoud in gang gezet en zoals het er nu naar uitziet wordt de hele gang van zaken uitgesteld tot 2000 en mogelijk zelfs later." Vanuit de aanwezige dorpsgemeenschap kwam de suggestie om het gemeen schapshuis af te breken en een nieu we accommodatie te bouwen, want zoals Van Rijswijck het verwoordde "de staat van De Hoefslag wordt steeds slechter en de noodzaak om de accommodatie op te knappen steeds groter." Wethouder Jan Driessen sloot nieuwbouw niet uit ("zeg nooit nooit"), maar liet tegelij kertijd doorschemeren dat Veulen eigenlijk niet hoeft te rekenen op een nieuw gemeenschapshuis. "Uw 'reken'u'rijk'-methode is mooi, maar denk niet te snel aan een nieuw gemeenschapshuis. Voor nog geen 500 inwoners is dat 'een brug te ver'. Het is zaak om de realiteit niet uit het oog te verliezen." Volgens Driessen wordt na het zomerreces de privatisering van de gemeenschapshuizen in de gemeen te Venray ter hand genomen. Dan ook worden de eerste oriënterende gesprekken gevoerd. Centraal staat daarbij de vraag wie de gemeen schapshuizen gaat beheren: een beheersstichting voor iedere accom modatie afzonderlijk of een bunde ling van de groep welzijnsaccom- modaties en in zee gaan met een particuliere ondernemer. Die discus sie duurt een half jaar tot een jaar. "Daarbij worden alle plussen en minnen tegen elkaar afgewogen", aldus Driessen. Een ding staat vol gens de wethouder vast: als de accommodatie wordt overgedragen gebeurt dit in een technisch goede onderhoudsstaat. BOUWKAVELS Een levendige discussie was er ook over de toewijzing van bouwka vels in Veulen. Evenals in de andere kerkdorpen is men ook in Veulen niet te spreken over het huidige sys teem van loting, waarbij inwoners die in hun eigen dorp willen bouwen "grote kans hebben om buiten de boot te vallen". Wethouder Bert Kersten wees op de discussie zoals die al in de commissie Stedelijke Ontwikkeling is gevoerd en aan het einde van deze maand terugkomt in de gemeenteraadsvergadering. B&W van Venray stellen voor om. met in het vooruitzicht de uitgifte van nieuwe kavels in onder andere de kerkdorpen Merselo, Oostrum en ook Veulen, het systeem van loting tijdelijk te verlaten. "Maar het is duidelijk dat in een Europa met vrije concurrentie Nederland niet kan achterblijven door mensen van bui ten een dorp niet de kans te geven in te schrijven voor een bouwkavel. We kunnen burgers niet voortdurend betuttelen. Bovendien kan een instroom van mensen die van bui tenaf komen, verfrissend werken voor een gemeenschap als Veulen." Een mening die niet door iedereen werd gedeeld. "Ik mis in dit verhaal een stuk welzijn van de burger", aldus een burger. "Voor mensen die altijd in Veulen gewoond en gewerkt hebben, is het moeilijk om te moeten verhuizen naar bijvoor beeld Venray-kom of een ander kerkdorp. In hoeverre speelt dit mee in de keuze van een beleid?", vroeg de man zich af. "Het welzijn van de mensen is een veel breder begrip dan alleen wonen. In ons college programma wordt duidelijk aan dacht besteed aan het welzijn van de burgers in de kleine kernen en dor pen. En dat houdt veel meer in dan alleen investeren in woningbouw. Voorzieningen, zorg voor de jeugd en andere zaken spelen minstens een even zo grote rol", schoot bur gemeester Waals zijn wethouder te hulp. LEEGSTAND De Dorpsraad Veulen sprak haar bezorgdheid uit over de bestemming van leegkomende en leegstaande agrarische gebouwen. Zeker met het oog op de toekomst als er door de noodzakelijke inkrimping van agra rische bedrijven nog meer gebou wen onbenut blijven en leeg komen te staan. Wethouder Janssen deelde die zorg, maar kon vooralsnog geen kant-en-klare oplossing aandragen: "De leegstand van agrarische gebouwen moet in een groter ver band geregeld gaan worden. We kunnen ze in ieder geval niet alle maal laten staan, wat dat zou een verloedering van het platteland betekenen. Maar Venray heeft bij voorbeeld niet de middelen om x- duizend meter gebouwen met asbest te ruimen. Dus zal dit probleem met behulp van de overheid opgelost moeten worden." Waals wees erop dat er geld moet komen om de eco nomie op het platteland op peil te houden. "We kunnen een varkens houders niet zondermeer en zijn varkens en zijn gebouwen afnemen. De minister van Landbouw, maar ook de LLTB en de gemeente moe ten een geldstroom genereren om dit probleem aan te pakken." VROUWEN Mevrouw Van Staveren van de Limburgse Vrouwen Beweging (LVB) liet in de rondvraag parman tig de nieuwe gemeentegids van Venray zien. "Ons is de basissubsi die dan wel afgenomen, maar wij bestaan nog steeds. En staan niet in de gemeentekrant." Burgemeester Waals wees haar erop dat het ver werken van de door de gemeente aangereikte gegevens wordt uitbe steed aan City Tourist Promotions BV in Waalwijk. "U kunt dat her stellen door een speciaal daarvoor bestemde bon in de gemeentegids in te sturen, zodat u in 2000 wel in de gemeentegids staat." Wethouder Driessen reageerde geïrriteerd op de opmerking van Van Staveren dat de subsidie is ingetrokken: "De subsi diekraan is absoluut niet dichtge draaid. Het potje voor emancipatori sche activiteiten is voortaan echter ondergebracht bij de Venrayse Vrouwenraad. Alle bij die raad aan gesloten vrouwenverenigingen kun nen hierop aanspraak maken. Dus ook de LVB. Alleen heeft die orga nisatie zich, ondanks herhaalde aan drang, niet aangemeld bij de Venrayse Vrouwenraad. Daarnaast zijn twee activiteiten van de LVB. ondanks dat de basissubsidie is ver vallen, financieel toch door ons ondersteund." Van Staveren wenste vervolgens de discussie niet en public voort te zetten nONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 Enquête Synthese fenray beschikt over een breed bod aan jongerenactiviteiten, alt met name in de kleinere kdorpen de jeugd van dertien zestien jaar nog wel eens tus- wal en schip. Dat constateert ithese uit een enquête die de zijnsstichting de voorbije anden in opdracht van de leente Venray heeft gehouden er 64 plaatselijke organisaties, rapport is een vervolg op de ties 'Jeugdbeleid geen kinder- l'en de 'Bouwstenen Algemeen gdbeleid'. Sis eerste speerpunt gold het ;en van een analyse, waaronder in beeld brengen van voorzie- ien op het terrein van algemeen ;dbeleid. Het rapport is een van louwstenen om te komen tol een inzicht in welke opzichten ra inspanning vereist is van de leente. Verder blijkt uit de uête dat Venrayse jongeren te nig meepraten over de activi- en die (mede) voor de jongeren iden georganiseerd. Bij drie- irt van de organisaties is Venray het gebied van spel, dans, ont- iting, creativiteit, muziek en catie zitten geen jongeren in het tuur. Ook blijkt uil de enquête allochtone jeugd nauwelijks Ineemt aan activiteiten. Tevens pvallend dat clubs en verenigin- in Venray nauwelijks maatrege- hebben genomen om jongeren Ie laagste-inkomengroepen tege- t te komen. Te denken valt aan gespreide betaling van conlribu- aparte jeugdcontributie, gezins- lingen. inkomensafhankelijke ragen of kortingen op aanvraag, hts vijftien verenigingen ken- één of meer van zulke rege- m. .Tithese presenteert de resultaten de enquête op woensdag 30 juni 19.00 uur aan de Venrayse poli- (commissie Welzijn, kantoor these in De Clockert aan de 5weg). PEELENMAAS "n abonnement waard 'Huisartsen onder één dak' meerwaarde voor de patiënt De bouw van het Medisch Centrum Antoniusveld op de bouwlocatie (Stationsweg 60) vor dert gestaag. Op vrijdag 25 juni om 16.00 uur wordt de 'eerste steen" van het centrum ingemet seld door de heren J.A.M. van Beurden en W.J.A. Bloemen. "De heer Van Beurden is bestuurslid van het Gezondheidscentrum in Landweert en de heer Bloemen kent iedereen in Venray als oud huisarts. Hij komt uit een echte huisartsenfamilie en heeft onder andere mijn collega Schmeetz en 'mijn persoontje' opgeleid", ver telt huisarts Harry Schraven. "Beide heren hebben door hun jarenlange inzet voor de gezond heidszorg in Venray hun sporen verdiend en het leek ons een mooi gebaar om hen de 'eerste steen' te laten leggen." De officiële opening van het gebouw, waarin zich de huisartsen Schmeetz, Schraven, Van Tiel, Van Tiel-Knoppen en Lucassen, het Groene Kruis Apotheek Antoniusveld van Pieter Weerts en de fysiotherapeuten Cats en Selder gaan vestigen, vindt in januari 2000 plaats. De totale kosten van het project bedragen naar schatting vier mil joen gulden. De huisartsen Harry Schraven, Marcel van Tiel, Frans Schmeetz en Mariëlle van den Acker besluiten in mei 1995 samen een nieuwe locatie voor hun huisartsenpraktijk te zoe ken. Al in een vroeg stadium wordt contact gezocht met Janssen Project BV te Venray en met andere beroepsgroepen. De locatie aan de rand van de te bouwen wijk Antoniusveld werd geschikt geacht. In augustus 1995 werd de initiatief groep uitgebreid met de fysiothera peuten van het GCL, het Groene Kruis en de apothekers Venray, met name Pieter Weerts, apotheker van de Burggraaf. Bij het Groene Kruis gaat het in eerste instantie om de consultatiefunctie van het gebouw. "Voor de toekomst van de huisart senzorg in Venray is het goed dat we nu dicht bij elkaar komen te zitten. Ook het landelijk hoedbeleid van de Landelijke Huisartsen vereniging, 'Huisartsen onder één dak', is gericht op samenwerking tussen huisartsen omdat dat een meerwaar de voor de patiënt kan betekenen", vertelt Harry Schraven. "We kunnen de patiënt betere zorg leveren omdat een bepaalde huisarts bijvoorbeeld over specialistische kennis met betrekking tot een bepaald ziekte beeld beschikt en we voorzieningen kunnen aanschaffen die voor een huisarts alleen financieel niet haal baar zijn. Maar zo zijn er natuurlijk tal van voordelen voor de patiënt te bedenken, Bij een botsing tussen een vracht auto en een fiets op de kruising Leunseweg met de Franciscuslaan in Venray is woensdagmorgen de 17-jarige fietsster uit Ysselsteyn gewond geraakt. Het meisje werd met een beenbreuk en een been wond opgenomen in het ziekenhuis. De aanrijding vond plaats toen de fietsster naast de vrachtauto reed terwijl deze rechtsaf sloeg. De Fietsster kwam ten val en raak te gewond. De vrachtauto werd bestuurd door een 21-jarige man uit Liessel. Komende vrijdag wordt de 'eerste steenvan het Medisch Centrum Antoniusveld gelegd. De initiatiefnemers (foto) zijn maar wat trots op het centrum dat in januari 2000 officieel wordt geopend. OVERLEG De huisartsen hebben in de perio de van 1995 tot nu intensief overleg gevoerd. Dit overleg leidde tot de opzet te gaan werken met twee teams van"huisartsen en assistentes die de zorg van de twee praktijkpop ulaties gaan overnemen. "Zo kun nen de patiënten wennen aan de nieuwe situatie en zien ze de ver trouwde gezichten", zegt Harry Schraven. "Bij het bouwontwerp is met deze situatie rekening gehou den. In onze kleine praktijkruimtes van nu hebben we al jarenlang te kampen met ruimtegebrek; ook het Gezondheidscentrum in Landweert kwam ruimte tekort. Dat gaat na de ingebruikname van Medisch Centrum Antoniusveld gelukkig veranderen. Het wordt een prachtig, functioneel gebouw dat ontwórpen is door de bekende Venrayse archi tect Colsten." Er zijn 35 parkeer plaatsen beschikbaar waarvan vijf voor de artsen. "Voor veel patiënten is de ruime parkeervoorziening een enorme opluchting. We hebben lot nu toe bijna alleen maar positieve reacties gehad van patiënten. Iedereen ziet de voordelen van zo'n centrum in." Lachend: "Alleen de buren van nu 'klagen', want die moeten nu een stukje verder reizen om een bezoek aan hun huisarts te kunnen brengen." OPLEIDING Al in 1996 werd contact opgeno men met disciplines als het maat schappelijk werk en de Pedagogen Praktijk Venray. Ook de verloskun digen en de logopediste toonden interesse om ruimte te huren. "Nadere gesprekken zullen in de toekomst plaatsvinden om tot ver huur van ruimtes, met name op de bovenverdieping, te komen", vertelt Harry Schraven. "Er bestaan plan nen om in de toekomst in het cen trum huisartsen te gaan opleiden; er is reeds een ruimte gereserveerd voor een huisarts in opleiding, die tijdens diensten op het centrum kan verblijven." Op I januari 1999 is de Huisartsenpraktijk Antoniusveld gaan functioneren. De praktijk bestaat momenteel uit de huisartsen Schmeetz. Schraven. Van Tiel en Van Tiel-Knoppen, die in het najaar van 1997 de plaats van mevrouw Van den Acker innam, en Lucassen. Voorlopig zal op twee locaties wor den gewerkt met de huidige bezet ting van de assistentes. Op de loca tie Landweert: mw. E. Jochems, mw. O. Michels en mw. C. Geurts- Jenniskens. Op de locatie Stationsweg: mw. B. van Dijck- Janssen. mw. Gielens-Schols en mw. E. van Vegchel-Verhofstadt. "Bejaarde honden kunnen bij ons genieten van hun oude dag" De Bond tot Bescherming van Honden realiseert permanente opvang van oude honden in Nederland. Voor dit doel zullen om te beginne drie locaties in het land beschikbaar komen. Als eer ste heeft Dierenpension/-opvang 'Op de Smakterheide' in Smakt zijn deuren geopend. Speciaal voor de huisvesting van oude hon den is een geheel nieuw, vrij staand onderkomen gebouwd. Zo'n 30 senioren kunnen hier op een hondvriendelijke manier van hun oude dag genieten. Ze worden gehuisvest in groepen en verblijven met zes tot tien honden in verschil lende kamers met een permanente uitloop naar buiten, en beschikken ieder over een eigen mand of lig plaats. Ze mogen dagelijks geruime tijd rondwandelen op een speelwei de van 2500 vierkante meter. Tot de accommodatie behoren ook een kantoor met ontvangstruimte, een quarantaineruimte en een behandel kamer van de dierenarts. LUXE "De honden kunnen bij ons op hun oude dag genieten van een ongekende luxe", vertelt een enthousiaste eigenaar Coen Goumans. "Ze hoeven niet te leven in een klein hokje en sommige gedeelten van het pand hebben zelfs vloerverwarming." Eigenaren die niet meer in staat zijn om hun oude hond te verzorgen en hem niet meer naar het asiel wil len brengen, kunnen hun viervoeter tegen betaling huisvesten in de seni- orenopvang. Desgewenst kunnen ze hun oude kameraad bezoeken en hem meenemen voor een wande ling." De Hondenbescherming stelt zich voor ook zelf oude honden onder te brengen in de seniorenop- vang. Het zal dan honden betreffen om wie niemand zich bekommert, of honden uit asielen die vanwege hun hoge leeftijd niet of moeilijk plaatsbaar zijn. "Mensen kunnen bij ons tegen een gereduceerd tarief een bejaarde hond kopen, mits de eige naar van de hond daarmee instemt", vertelt Coen Goumans. Arbeidsmarkt tamelijk overspannen De werkloosheid in Noord- en Midden-Limburg daalt steeds verder. De werkloosheid in dit gebied nam het afgelopen jaar af van 7,7 procent naar 6,8 procent. Het wordt voor bedrijven steeds moeilijker om personeel te vin den. Met name in de industriële sectoren chemie, voedings- en genotsmiddelen en metaal elek trotechniek moeten bedrijven steeds meer moeite doen om open gevallen plekken te vullen. In de gemeente Venray constateert het Bureau Arbeidsvoorziening een daling van 597 naar 559 vrouwen en 489 naar 453 mannen in het arbeids aanbod in de periode mei 1998 tot mei 1999. Verwacht wordt dat de werkloosheid de komende tijd zelfs nog verder kan dalen. Voordeel is dat er nu steeds meer mogelijkheden komen voor mensen die moeite had den om aan het werk te komen. Het bedrijfsleven is bijvoorbeeld ook sneller bereid oudere werknemers aan te nemen. Dat moet ook wel. want volgens het rapport 'De Limburgse Arbeidsmarkt 1998- 2002' van het project Regionale Arbeidsmarkt Informatie Limburg, zal de groei van de werkgelegenheid in ons gebied zich voortzetten en dus de krapte alleen maar toenemen. Kenmerkend voor het arbeids plaatsenaanbod in Noord-Limburg is de relatief sterke positie van tech nische bedrijven en de sector land bouw. Verder blijkt dat de arbeids markt hier sneller vergrijst dan in de rest van Nederland. Daarbij komt nog dat er meer mensen de arbeids markt verlaten dan dat er in komen. De daling van het aantal schoolver laters, in de hele provincie Limburg, verloopt sneller dan in de rest van het land. Dit tekort op de arbeids markt blijkt op twee manieren: ten eerste kunnen de bedrijven niet aan voldoende mensen komen en ten tweede kunnen ze niet aan de men sen komen die ze willen hebben. Het wordt voor de bedrijven minder makkelijk om personeel met de juis te opleiding of de juiste ervaring te vinden. FRONTEN Dit probleem wordt erkend door de woordvoerders van verschillende bedrijven in Venray. Piet Kurvers van de afdeling Personeel Organisatie van Inalfa Industries bevestigt dat zijn bedrijf het pro bleem onderkent: "We boren nu doelgroepen aan die we vroeger niet deden. De arbeidsmarkt is redelijk overspannen en we hebben wel wat moeite om mensen te vinden, zelfs voor productiemedewerkers." Onder de titel 'Bekijk, beleef en proef de Noord-Limburgse gastvrij heid' is een aantal ondernemers in de regio Venray op dit moment volop aan de slag met agrotoerisme. Onderdeel van dit project is de pre sentatie, begin juli. van een over zichtskaart. Op die kaart staan elf agrotoeristische bedrijven beschre ven, die hun poorten openen voor het publiek. Verder staan er een aan tal huisverkooppunten op en een viertal fietsroutes. De kaart ver meldt ook alle bedrijven met een agro-infobord. Al met al vormt de overzichtskaart een prima handlei ding om te genieten in de regio en deze beter te leren kennen. De kaart wordt uitgebracht in een oplage van 5000 stuks en is onder andere ver krijgbaar bij de VVV-Venray en bij de deelnemende bedrijven. Opruiming Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Kurvers ziet een trend van de laatste jaren die een paar maanden geleden ineens duidelijker naar voren kwam. Samen met de uitzendbureau's die veel personeel leveren zit men bij Inalfa regelmatig om tafel om de strategie te bespreken voor het wer ven van nieuw personeel. "Het is een probleem van de laatste jaren, er is wel interesse voor banen maar de scholing is vaak ontoereikend." is de opinie van Pieter Verstegen van Nelipak Thermoforming, "en dat komt omdat de interesse van jeugd voor het technisch onderwijs mini maal is. De jeugd moet eigenlijk enthousiast gemaakt worden voor technische beroepen." Voor Verstegen zijn projecten zoals 'Kies voor Techniek' heel belangrijk omdat de instroom van jongeren naar het bedrijfsleven minimaal is. "Je kunt ze misschien wel krijgen, maar dan haal je ze vaak bij andere bedrijven weg.." Nelipak pakt dit probleem, behal ve met 'Kies voor Techniek', ook aan via een eigen opleidingstraject in het bedrijf. 'Kun je ze niet vin den, dan moet je ze maken' is het motto. Het bedrijf moet ook wel. want met de uitbreiding die in de steigers staat is weer nieuw vol doende gekwalificeerd personeel nodig. Behalve de eigen opleiding maakt Nelipak daarbij gebruik van de diensten van het Arbeidsbureau en uitzendbureau's. GRENSVERKEER Woordvoerder Goevaers van Manders Installatiebedrijf moet vooral meer moeite doen om nieuw personeel op mts-niveau binnen te halen. Manders hanteert twee methodes om de vacatures op te vul len. Ten eerste via professionele bureau's, omdat die meer contacten hebben, en ten tweede door gewoon meer te adverteren en daarbij is ook al een uitstapje over de Duitse grens heen gemaakt. "We verwachten niet echt problemen want we hebben weinig personeelsverloop en we zijn sterk in secundaire arbeidsvoor waarden. De uitbreiding van het personeelsbestand door onze groei kunnen we wel binnen halen, maar je merkt dat het aantal reacties per vacature minder is dan een aantal jaren geleden. Daaraan merken we de krapte." aldus Goevaers. Dit grensoverschrijdend personeel zoeken wordt bevestigd door manager directe bemiddeling Ankie Bol van het Bureau Arbeidsvoorziening Venray/Gennep/Horst. "Tsja, de instroom is kleiner dan de uit stroom, de krapte blijft en dus kij ken we over de grens. Maar het zou van de gekke zijn als we ook ons eigen potentieel niet gebruiken en dus is ons eerste streven om bepaal de groepen niet-werkenden weer in te stromen." Daarbij probeert het Arbeidsbureau steeds weer andere groepen aan te boren zoals herin tredende vrouwen en 'ouderen'. Ouderen staat tussen aanhalingste kens omdat je tegenwoordig al ouder bent als je boven de 40 komt. "We kijken uiteraard ook wat de werkgever wil, samen kunnen we dan bijvoorbeeld scholingsprjecten opzetten. Meerdere bedrijven in de regio hebben projecten lopen, som migen met een banengarantie. Verder zijn er best wel subsidies, die we gebruiken bepaalde groepen mensen optimaal te kunnen laten functioneren binnen een bedrijf." Op de vraag of het Arbeidsbureau niet blij is dat bijna iedereen aan het werk is reageert Ankie Bol vrolijk: "Het is heel prettig dat er zoveel mensen aan het werk zijn. maar er blijven blijkbaar altijd problemen. Een paar jaar geleden was er te wei nig werk, nu is er te weinig perso neel. En de taak van het Arbeidsbureau is gewoon om voor problemen op de arbeidsmarkt oplossingen te vinden."

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5