'Jazz aan tafel' een doorslaand succes Zaterdag 26 juni: RABOBANK INFODAG HYPOTHEKEN Freunde Echo Overloon 30 jaar 'Country en Western' op Caselse bierfeesten «j Uniek 1 autobaan concert bij C-restaurant MyGrain Jtility Kick )p de Toffel *99 Omroep Venray a9-pi EN MAAS donderdag 24 juni 1999 - Pagina 3 leron mte traat Kiwanis Jazzfestival op weg naar jubileumeditie nray, op kantt elevi ibied iden drie goede doelen van de ter' nde edities van het Kiwanis festival in Venray kunnen menlijk rekenen op meer dan DO gulden. t maakte pr-man Ad Swinkels nd na afloop van het festival ifgelopen zaterdag plaatsvond Witte Hoeve in Venray. Het wordt verdeeld onder de le Omroep Venray. 'Kinderen iosovo' en de Oudheidkundige ir in Horst. Met een kleine 500 ïkers was het jazzfestival goed ;ht, aldus Swinkels. Hij toonde met name tevreden over de ie activiteit 'jazz aan tafel', ïfgaand aan het festival werden :dewerkers van zeven bedrij- 'in de watten gelegd met een arrangement, bestaande uit een ijk diner (klaargemaakt door de vriendenclub Bourgonje uit ay) onder de klanken van het Wijnen Trio. "Een doorslaand we hebben hierover louter ieve reacties gehad. Hel spreekt zich dat 'jazz aan tafel' ook 250i$end jaar terugkeert." Die •rking impliceert dat ook in het inniumjaar 2000 het Kiwanis festival op de cultuuragenda Venray staat. "Ga daar maar van le derde zaterdag in juni zijn we eer met de tiende jubileumedi- gk* nsdag 29 juni presenteert har- ie St. Catharina samen met haar iband een schitterend zomer- mm dconcert op een bijzondere ^■ie: het terras van het AC-res- Hpnt aand e A73. Toevallig passe- ^pe automobilisten en bezoekers het AC-restaurant zullen dan en genieten van een breed scala populaire blaasmuziek: van 9e ma sen (o.a. van de bekende i Laseroms) tot wals en paso le. Het repertoire bevat tevens Ba idinavische invloeden: de sym- sche rock ouverture 'Stockholm rfestival' en 'Telemark-fantasy'. mooie sfeervolle fantasie op rse volksmuziek. Dit laatste aer is tevens een verplicht con- erk, dat de harmonie in okto- Dp het concours te Heerlen ten >re zal brengen, ^meldenswaard is tevens nog het Blende nummer 'Hey Bobby' met van maar liefst vijf saxofo- Bn. De harmonie hoopt op deze m ld ook vele muziekliefhebbers le omgeving te kunnen begroe- V Het res aurant met haar gezellig richte terras is behalve met de namelijk ook goed per fiets ikbaar. Onder het genot van een e koffie kunt u dan genieten van heerlijk avond je muziek. Het :ert zal plaatsvinden van 19.30 mgeveer 21.00 uur, het tijdstip rop het restaurant normaliter deuren sluit. De toegang is gra- Na afloop van het concert zal isor AC-rastaurant Venray alle n van de harmonie uitnodigen een besloten avond. era '70 Ysselsteyn presenteert: en week voor de Jera Open Air, aterdag 26 juni, heeft de Jera 70 I ist een lekker opwarmer, name- de regio-formaties MyGrain en ity Kick. Zij zullen ook enkele imers samen ten gehore bren- MyGrain speelt vooral muziek de heavy metal richting en ity Kick is iets meer gericht op punk genre. Samen zullen zij er lekkere heavy avond van maken e Jera 70 aan de vooravond van Jera Open Air '99 op zondag 4 entree ƒ5,-; aanvang 20.00 uur. omende zondag vindt in dingsbeek de zevende editie ills an Op de Toffel aan het thof. De aanvang is om 14.30 en de entree is gratis. De vol de acts verlenen hun medewer- Louis, Of no Avail, the tsniffers, Jetland, The ertroopers, Extince, Head. First, e Promotions, Dr. Univers, the >py Maker en Loco Loco fOshow. De presentatie is in han- van Henk Koorn. Meer infor- !|e kunt u ook op internet opvra- op het volgende adres: //come.to/opdetoffel Voor de tweede maal zal in Castenray nabij de kerk, het festijn 'de Caselse bierfeesten' gehouden worden. Op zondag 27 juni zal er in Castenray van alles te doen zijn. In tegenstelling tot vorig jaar hebben de Caselse bierfeesten dit jaar een thema, welk bij de diverse activi teiten terug zal keren. Het thema welk gekozen is voor 1999 is Country en Western. Evenals vorig jaar zal het feest starten om 11.00 uur met de jaarlijkse zeskamp waar bij alle buurten proberen elkaar naar de kroon te steken. Ook om 11.00 uur zal de creativiteitsmarkt gehou den worden. Dit jaar groter dan vorig jaar waarbij diverse personen hun hobby's zullen tonen. Ook zul len er personen zijn die qua hobby zeer goed aansluiten bij het thema. Vanaf 15.00 uur zullen er vele acti viteiten voor jong en oud opgestart worden. Zo zijn er voor de jeugd: schminken, een rondrit door Castenray met een huifkar, ponyrij- den op het ruiterterrein, er zal een hoefsmid zijn welke paarden van hoefijzers voorziet en ook op dit ter rein zal een groot luchtkussen komen te staan. De jeugd behoeft zich geen moment te vervelen. Verder zijn'er spellen zoals hout zaagwedstrijd, nagelen en hoefijzer werpen. Natuurlijk bij hel country en westerngebeuren valt de pijl en boog niet weg te denken. Hiervoor kan men onder deskundige leiding een pijl schieten bij een daarvoor speciaal ingerichte hoek op speciale westerndoelen. In de recreatieve sfeer zal het jeu de boules gehouden worden. Hier kunt u, na op de hoogte te zijn gebracht van de regels, een balletje werpen met buur, vriend of partner. Terugkerend met succes is zeker het bierpulschuiven. Hier kan men pro beren met een pul zover mogelijk te schuiven. Bij dit onderdeel zullen diverse bekenden van omliggende dorpen een poging wagen om het record naar zich toe te trekken, 'de Caselse Bierfeesten' zou zo niet genoemd zijn als er geen bier aan wezig zou zijn. Op diverse plaatsen zal bier en uiteraard frisdrank ver kocht worden. Een speciale plek zal zeer zeker de tent zijn, waarin de speciale bieren genuttigd en ver kocht zullen worden door deskundi ge verkopers. Ook zullen er stands zijn waar etenswaar gekocht kan worden. Het festijn kent uiteraard ook een muzikaal gedeelte. Vanaf 16.00 uur zal de fanfare speciale stukken ten gehore brengen vanaf de centraal gelegen kiosk. Veder zal ook joekskapel 'Op tied muuj' muziek ten gehore brengen. Hierna zal Puppies Huisorkest de avond besluiten. Tijdens de weinige pauzes van deze band zullen voor u optre den de Country Line Dancers, geheel passend in het thema van dit jaar. tel 0°"s ssn« 5802 AA ,326 fax 0478 5U^ Reserveer nu vast uw vlees voor de vakantie Artikel cons. - adv. aantal totaal prijs per: voor 2-3 personen inhoud 480 gram heel blik Bolognaisesaus 9.50 Runderhachee ƒ10.00 Rundergoulash ƒ10.00 Braadworst 7.75 Gehaktballen 7.25 - Babi Pangang 9.50 Runderlappen 12.50 Varkenslappen ƒ11.00 Gehaktballetjes in satésaus 8.00 Kipfilet in kerrysaus ƒ10.00 voor 4-6 personen inhoud 820 gram heel blik Runderhachee ƒ14.80 Rundergoulash ƒ14.80 Braadworst ƒ12.10 f Gehakballen ƒ11.50 Babi Pangang ƒ16.25 j Runderlappen 18.75 Varkenslappen ƒ17.00 Gehaktballetjes in satésaus ƒ14.00 j Kipfilet in kerrysaus 16.50 Ik kom deze bestelling halen op: Naam Adres PC en Wnpl. Telefoon nr. 1>l)('slellijst a.ii.I>.| lij«1 igj,injn'1? nels Wie wel eens een huis heeft gekocht of verbouwd, weet er alles van: je wordt over laden met adviezen van vrienden, familie en kennissen. Voor de argeloze toehoorder krijgt zoiets dan al gauw iets van een spannend avontuur. Toegegeven, er moet van alles worden geregeld. Maar zo inge wikkeld als het soms wordt voorgespie geld, is het nou ook weer niet. Als je je maar door de juiste mensen laat voorlich ten. En dat is nu precies waar het tijdens onze infodag hypotheken om draait: des kundig advies en doelgerichte informatie. Kom daarom zaterdag 26 juni tussen 10.00 en 13.00 uur naar de Rabobank. De adviseurs van onze kantoren in Venray en Leunen staan dan voor je klaar om jou uit voerig te informeren en jouw vragen te beantwoorden. Met de adviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venmy-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 216 tel.(0478)530300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Op tweede paasdag 1969 nam een enthousiaste groep muzikan ten het initiatief om een blaaska pel in Overloon op te richten met als grote voorbeeld Ernst Mosch, bekend om zijn Egerlanderm uziek. Dertig jaar later is de kapel nog steeds springlevend, maar er is intussen natuurlijk wel het één en ander veranderd. De kapel begon dertig jaar gele den onder de bezielende leiding van Piet Vloet en Pierre Hendriks mocht zich de eerste voorzitter noemen. In de beginjaren repeteerden de leden van de kapel zelfs twee keer per week. Harrieke Goosens (Gos) was de bekende stimulator en gastheer voor de jongens van zijn kapel. In de zeventiger jaren kende Freunde Echo een enorme populariteit in de regio. Ook elders in den lande en ook over de grens werd regelmatig opgetreden met de welbekende 'Beierse' muziek. Naast de vele optredens werd er succesvol deelge nomen aan concoursen en organi seerde men jaarlijks de open Brabantse kampioenschappen. In de jaren tachtig werd de Egerlandermuziek grotendeels ver vangen door de Tjechische (Moravische) blaasmuziek. Tot op de dag van vandaag blijft de kapel deze muziek spelen, vooral vanwe ge de uitdagingen die deze met zich meebrengt. Tijdens optredens brengt de kapel altijd een gevarieerd pro gramma ten gehore. Het repertoire blijft veelzijdig en in de afgelopen maanden is ook de Oberkrainer muziek weer uit de kast gehaald om wederom enkele nieuwe werken toe te voegen aan het bestaande reper toire. Dit alles gebeurt onder de des kundige leiding van dirigent Ton Keizers. VRIENDENCLUB De generatie van weleer is gelei delijk aan vervangen, zij het dat Paul Arts en Paul Vloet vanaf het begin nog steeds actief lid zijn van de vriendenclub. Beiden worden uiteraard tijdens de receptie in de bloemetjes gezet. Als onderdeel van fanfare Vriendenkring heeft de kapel een belangrijke rol gespeeld binnen de vereniging. Het is de kweekvijver waar muzikale en orga nisatorische talenten worden ont plooid. Ook in Overloon blijft Freunde Echo nog steeds een belangrijke plaats vervullen, en bij vele gelegenheden wordt telkens weer een beroep op hen gedaan. CONCERTREIZEN In de loop der jaren nam de vraag naar optredens af. de leden wisten zich echter altijd weer nieuwe doe len te stellen. Vooral de concertrei zen naar Tsjechië, Oostenrijk, Luxemburg en de vele optredens in Duitsland bleven altijd weer uitjes om naar toe te werken. Het niveau van de kapel steeg in de afgelopen jaren enorm; opnames van de muziek werden zelfs vastgelegd op cassette en cd. De kapel anno 1999 is niet meer te herkennen van de jaren van toen, maar wat zeker gebleven is, is de onderlinge vriend schap en het enthousiasme van de leden om muziek te maken. Met dit zelfde enthousiasme wordt komend weekend het zesde lustrum gevierd, met voor ieder wat wils. Tijdens de receptie op vrijdagavond kan men nog enkele oude Egerlander-werken beluisteren, uitgevoerd door enkele van die vele oud-leden die Freunde Echo ondertussen heeft. Samen met de Berger Muzikanten en het ver trouwde huisorkest Drietact belooft de vrijdagavond een gezellige avond te worden, waar vooral de ouderen kunnen genieten van gezel lige blaasmuziek. Freunde Echo hoopt dat vele de weg naar het kerk plein zullen vinden en dat eenieder kan genieten van de festiviteiten in en rond de feesttent. PROGRAMMA Vrijdag 25 juni a.s. om 19.30 uur vindt het jubileumconcert en recep tie plaats van de Freunde Echo. Aansluitend muziek van de Berger Muzikanten en Drietact. Zaterdag 26 juni: van 14.00-16.00 uur een grote kindermarkt voor de kinderen van de groepen 1-8. Om 20.30 uur: Back tot the Sixties m.m.v. Pipeline '61 en Keessie the Seltens of Swing. Zondag 27 juni: Kapellenfestival van 11.,00-20.30 uur. Veel muziek in en rond de feesttent en bij café Bos en Berg in Overloon speelt de Nederpopgroep Vermaal. Tijdens de braderie wordt tevens de trekking verricht van de loterij t.b.v. fanfare de Vriendenkring. Wijziging kabelfrequentie en Internet-adres Sinds 3 mei is onze kabelfrequen tie gewijzigd van 102.4 Mhz naar 87.5 Mhz. De etherfrequentie blijft 90.2 Fm. Ook het internetadres van Omroep Venray is veranderd, deze is nu WWW.Lokaal.net/omroep .venray Klojo radio-cd van de week De nieuwe cd van the Red Hot Chilli Peppers is deze week cd van de week. Beantwoord de volgende twee vragen en maak kans op deze cd: IWat betekent de Red Hot Chilli Peppers? 2. Wie heeft er jl. een cover gemaakt onder het num mer Under the Bridge? Bel de ant woorden door naar omroep Venray, tel. 542362 en luister elke zaterdag tussen 17.00 en 18.00 uur naar klojo Radio, dan weetje of jij de winnaar bent. Waar zijn de Troubadours gebleven? Donderdag 24 juni zal Henk Habraken uit Heeswijk-Dinther te gast zijn, wellicht vergezeld door Rane Habrakene n Rico van Hooren. Op 2 mei jl. presenteerde Henk zijn derde cd Anders as Anders. Het programma wordt iedere week voorafgegaan door het pro gramma 'Ger gedoan' waarin zowel Limburgse als Brabantse muziek te horen. Beide programma's kunnen door luisteraars bijgewoond worden door gewoon even naar de Langweg 92 te komen. Waar zijn de trouba dours aebleven? Donderdag van 21.00-22.00 uur. Een wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 24 juni gaan we in aflevering 172 van 'n Wandeling door 't Rooise Land naar de Ballonzuilbossen. Op zondag 13 juni organiseerde het IVN Geijsteren-Venray hier een stilte wandeling. Onder leiding van Jan Michels en Nic Min wandelden we door het gebied en luisterden naar de vogels die hier zitten en een aan tal van ons hoorden door een stetho scoop hoe de sapstroom van de bomen loopt. Een moeilijk te horen geluid wat dan ook niet door ieder een gehoord werd. Donderdag van 19.00-20.00 uur, herhaling op maandag van 18.00-19.00 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: Zaterdag: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Zondag: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: Zaterdag en zondag: E. de MUINCK KEIZER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: van der Werf, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen H. v. WINDEN en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Van Eerten H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tief.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3