r Veinig waardering oor 'Dream Team' Vrije bedden via internet "Dweilen met de kraan open" Swingend feest met The B Machine Multiculturele Kennismaking Festival komt jaarlijks terug jubileumboek St. Petrus panden goed ontvangen Maashees wint 4-gildekoningschieten Nicky Hendriks wint ballon wedstrijd ïformatiebijeenkomst FNV 01 Bondgenoten EL EN MAAS EZORGEN? i Drumband Sint Oda 'zeer goed' Toelatingen aan conservatorium 'j EN MAAS Dames zestal schutterij kampioen iraynaar Gerard Schutte schreef boekwerkje Hel succesvolle team van de schutterij, Lisette van den Broek, Jeanet Krijnen, Bianca de Klein, Toos Linders, Marian van Lierop en Ria de Klein. In het midden schitt- tersmeester Sjaak van Rhee. Marjan Hensen staat niet op de foto eerst verplicht dat iedereen, dames en heren, mee moeten doen aan de optocht. Het is een hele grote wed strijd geworden maar omdat de heren niet willen mogen wij niet meedoen", vervolgt ze teleurgesteld, 'Het lijkt wel alsof we worden gediscrimineerd." ACTIEF Het damesteam heeft vorig sei zoen ook een bondsfeest gewonnen in haar klasse. Aan zo'n bondsfeest doen 21 schutterijen mee en er wordt in alle vier de klassen, A, B, C en D, geschoten. Van de zeven zijn er vijf 'marketentster', de andere twee spelen in het muziekkorps. Ze doen dus nogal wat voor hun vereni ging. De groep schiet nu al een paar jaar samen en ze zijn. na de tweede plaats vorig jaar en de eerste plaats dit jaar. vast van plan om er mee door te gaan. Ook als het mannelijk deel van de vereniging blijkbaar nog niet kan wennen aan dames die heel goed schieten. Van Lierop: "We hopen dat de vereniging nog aan dacht aan onze overwinning besteedt, dat zou toch wel heel leuk zijn, we hebben tenslotte meer pun ten gehaald dan de heren. Maar ja, ze denken tot nu toe alleen maar aan zichzelf." lens een drukbezochte receptie van MMSK St. Petrus Banden, vorige vrijdag bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan, werd het jubileum- 'e gepresenteerd. Tijdens de avond werd meteen een foutje rechtgezet. oek is geschreven door Venraynaar Gerard Schutte. In alle voorpubli- t werden echter de heren Beterams en Smits als schrijvers aangemerkt. jst boekje werd in ieder geval goed ontvangen. Het 65 pagina 's tellende 14( umboek is een aaneenschakeling van feiten, muzikale hoogtepunten en \swaardigheden over MMSK St. Petrus Banden. De tekst is opgefrist o'n 50foto's. gesprek is de definitieve indeling van uitzendkrachten in de fasen 12, 3 of 4. Er zijn daarnaast uitzend krachten die op dit moment al een tijdelijk contract hebben of zelfs uit zendkrachten met een arbeidsover eenkomst voor onbepaalde tijd. Met deze groep gebeurt nu niets. Indeling in een fase gebeurt op grond van de gewerkte uren voor 1 juli 1999, gewerkt bij hetzelfde uit zendbureau of bij dezelfde opdrachtgever van het uitzendbu reau. Mensen die nog vragen heb ben over de indeling, zijn van harte welkom tijdens de bijeenkomst die om 20.00 uur begint. Gewond bij ongeval Een 64-jarige inwoner van Venray werd gewond bij een verkeersonge val op de Veerweg in Oeffelt. Een inwoner van Rijkevoort reed over de Veerweg en gaf richting aan om linksaf te slaan. Achter hem reed een 22-jarige automobilist uit Gennep die dit te laat opmerkte. Hij week uit naar rechts en raakte ver volgens de macht over hel stuur kwijt waarna hij aan de linkerzijde van de weg in botsing kwam met twee fietsers. Het slachtoffer uit Venray is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. t dames zestal van het Gilde an is met overmacht kam- iïi geworden in haar klasse bij J chutterscombinatie Noord- I mrg. Van de 288 te behalen en wist het Venrayse team liefst 286 keer raak te schie- ten verbluffende prestatie. B 1 team behaalde de overwin- in de C-klasse, waarin zowel r s- als heren zestallen in uitko- Schutter Marian van Lierop: heren van de andere ploegen en het niet zo leuk om van 3 s te verliezen, maar wij hebben _4 ts twee schoten gemist in de competitie en zij gewoon 'A Ljenlijk hebben zeven dames l het gilde bijgedragen aan het is, want er deed een reserve als iemand door werk verstek ;t laten gaan. De vier wedstrij- vonden twee keer plaats in Rlien verder in Grubbenvorst en ibree. Volgens Marian van ip is de sleutel van het succes deelneemsters twee keer in de trainen, "En dan is het niet dat er zo lauw gereageerd tals we gewonnen hebben." Of ok te maken heeft met het feit de heren bij de competitie 7 hts) de vierde plaats hebben aid, weet Marian van Lierop Vervelend is wel dat ze, door liet meelopen van het Gilde in itocht begin september bij hel lurgs Dames Schieten, niet mee ïn doen met de wedstrijd. "De nisatie heeft dit jaar voor het het Ledenservice-steunpunt FNV Bondgenoten aan het eniusplein 10a in Venray vindt isdag 30 juni een informatiebij- omst plaats. Onderwerp van |RI Wil jij 'andere bladen zoals i en Maas,Zondagskrant I-Journaal, Trompetter, De Telegraaf :m dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 foorderhof 6 Venray Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v oJ. Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11. Ysseisteyn de verschieting gehouden, het gilde draagt het schild door naar het vol gende millennium. PEEL EN MAAS 'n alxmnement waard Drumband Sint Oda uit Merselo heeft tijdens het Peeltoernooi 1999 in Neerkant beslag gelegd op het hoogste predikaat 'zeer goed'. Ook Vriendenkring uit Overloon ging bij de drumbands met dit predikaat naar huis. De kwalificatie 'goed/zeer goed' viel te beurt aan Sint Catharina Leunen-Veulen-Heide, terwijl Euterpe Venray en Sub Matris Tutela Oostrum 'goed' voor de dag kwamen. Bij de blaasorkes- ten was Sint Oda Merselo opnieuw succesvol met het predikaat 'goed tot zeer goed'. aonaerdag 24 juni 1999 - Pagina 15, Het aantal intensive care (IC) bed den in Nederland is beperkt. Hierdoor is spoedoverplaatsing wegens capaciteitsgebrek onvermij delijk. Het vinden van een vrij IC- bed in de omliggende ziekenhuizen kost vaak de nodige moeite. De behandelende arts of ambulance dienst belt veelal 'op goed geluk' alle ziekenhuizen in de buurt totdat een plaats is gevonden, Daar gaat veel kostbare tijd voor de patiënt mee verloren. Om hierin verande ring te brengen, werd vanuit de Ziekenhuizen Noord-Limburg een initiatief ontwikkeld voor een lande lijke database waarin het aantal potentieel vrije bedden van de deel nemende IC's via het internet zijn op te vragen. Intensivist Fleur Nooteboom maakte dit initiatief onlangs bekend met zijn presentatie tijdens de intensivistendagen van de Intensivisten Vereniging Nederland (IVN). Het adres is http://www.niwi.knaw.nl/guests/icci /index.html. Eikenprocessierups zorgt voor veel overlast Heeren van Aemstel viert eerste lustrum De Heeren van Aemstel viert zaterdag 26 juni het eerste lustrum met een spetterend optreden van The B Machine. Een feest moet een feest zijn; dus voor de tweede keer betreedt een van Nederlands meest swingende bands het grote podium van 'de heeren'. The B Machine, afkomstig uit Nijmegen, staat garant voor een indrukwekkend feest en een wervelende show. Dat kan ook niet anders als je met elf bandleden een herkenbaar en vooral swingend repertoire ten gehore brengt. Het meest swingend en spetterende aan deze band zijn de viermans blazers sectie en de 'een mans- en twee- vrouws' vocaal/dansafdeling. Het repertoire omvat onder andere covers van Chaka Khan, Aretha Franklin, Jamiroquai, Tower of Power, Prince, James Brown, Melissa Etheridge, Johnnie Guitar Watson, James Brown en Lenny Kravitz. Allemaal stevige namen met stevige nummers. Het optreden begint om 21.00 uur. "Hartstikke goed. Het is meer dan de moeite waard om dit evenement jaarlijks terug te laten keren.Vicky Beijers van de Stichting LoMAf is enthou siast over het afgelopen zondag gehouden Afrikaans festival 'Allemaal BurenZo 'n kleine 300 mensen bezochten het festival in De Witte Hoeve, waarmee het bestaans recht er van meer dan is aange toond. In juni 2000 staat 'Allemaal Burendan ook opnieuw op de eve nementenkalender van de gemeente Venray. Naast veel Afrikanen toon den ook de Nederlanders volop belangstelling voor het sfeenolle festival dat in het teken stond van veel muziek, een Afrikaanse markt, workshops, een forumdiscussie, een tentoonstelling Afrikaanse kunst en een modeshow. "Maar het belang rijkste was dat mensen van verschil lende culturen in een ontspannen Lekker rondsnuffelen tussen de spullen op de Afrikaanse markt sfeer met elkaar kennis hebben gemaakt. In tegenstelling tot vorig jaar. toen een soortgelijk evenement meer in het teken stond van het voe ren van discussies, stond ontspan ning nu voorop. Dit blijkt aan te slaan. Het gilde van Maashees, St. Joris en St. Anthonius, is erin geslaagd de verschieting om het Hub v.d. Moosdijk wisselschild te winnen, de prijs van het 4-gilden koningschie- ten van de oude gemeente Vierlingsbeek. Het gilde kwam voor de vijfde keer in bezit van het wis selschild. De verschieting werd gehouden bij Gilde Overloon. De herescheuten werden o.a. gelost door oud-burgemeester v.d. Moosdijk, de naamgever van het schild, en mw. Bouwmans-Maas, beschermvrouwe van Gilde Overloon. Het gilde slaagde er in om ver voor de andere gilden de vogel naar beneden te schieten. Met her 108e schot van Ad Matheeuwsen tuimelde de vogel naar beneden. Ben Albers. onze gildekoning werd dientengevolge de nieuwe koning van de gilden. Riek Albers werd winnaar bij de konin ginnen. In het jaar 2000 wordt de volgen- Marjolein Lemmens en Mirte Kuijpers, leerlingen van de Muziekschool Venray, zijn onlangs toegelaten tot de muziekvakstudie aan het Conservatorium in Maastricht. Marjolein voorde studie Hoorn en Mirte voor de studie Orthopedagogische Muziekbeoefening. Ard Janssen, sinds januari leerling aan de Muziekschool Venray, is toegelaten tot de studie Sonologie aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Gewapend met en fikse 'zuig- slang' en gehuld in het bekende witte beschermingspak is Toon van Tilburg, medewerker van loonbedrijf Éwals uit Heide, al enkele weken dagelijks druk in de weer in de kerkdorpen van de gemeente Venray en in Venray zelf om de overlast die de eiken processierups veroorzaakt te bestrijden. "Hier in Veulen valt het op de Eikenhofweg, de Jaegerhofweg en de Lorbaan nog wel mee met de nesten van de rups", vertelt 'maanmannetje' Toon van Tilburg, terwijl hij staand op een tractor met gierton de bomen afspeurt naar nog meer lastige rupsen. "Maar op sommige plaatsen wemelt het van de nesten en de vrij voorkomende brandha- ren, die al ver voor de tijd dat er rupsen aanwezig zijn klachten, met name tijdens het recreëren, veroorzaken. Maar ook steeds meer groenwerkers ondervinden in hoge mate hinder (huidirritatie en jeuk) van deze brandharen." Ook bij de gemeente Venray is men uiteraard op de hoogte van de overlast die de eikenprocessierups ook dit jaar weer in Venray veroor zaakt. "We krijgen talloze telefoon tjes van mensen die melden dat ze een nest in hun boom in de tuin heb ben en vragen of we even willen komen om het weg te halen, maar helaas kunnen we niet op alle ver zoeken ingaan. Dat is geen haalbare kaart", vertelt wethouder Driessen. "In 1995 begonnen de problemen in het gebied Ysselsteyn/Veulen, maar ook in de gebieden rondom Oostrum en Oirlo worden nu al nes ten aangetroffen." PREVENTIEF In 1998 hebben ongeveer 90.000 mensen in grote delen van Zuid- Nederland overlast ondervonden van de brandharen van deze rups. Daarnaast is er een groeiende onte vredenheid onder de bevolking te bespeuren over de aanpak en bestrij ding van deze overlast. Meer onder zoek en monitoring zal naast een goede communicatie met de bevol king nodig zijn om het probleem in de nabije toekomst adequaat aan te kunnen pakken en op te lossen. "In de gemeente Venray voeren we een preventief beleid", vertelt wethou der Driessen. "In 1995 werden we voor het eerst met de overlast van de processierups geconfronteerd. Vanaf het jaar 1996 hebben we 50.000 gul den per jaar uitgetrokken ter bestrij ding van die overlast, afbouwend naar 40.000 gulden in het jaar 1999. Ons uitgangspunt is dat we de pro cessierups op de doorgaande wegen, waar veel mensen fietsen,- wegha len, maar met het grote buitenge bied van Venray met zijn ruim 15.000 laanbomen is dat al een hels karwei. We kunnen helaas niet aan alle verzoeken van de individuele burger voldoen." BEHEERSBAAR Bij de bestrijdingswijze van de gemeente Venray worden geen che mische bestrijdingsmiddelen gebruikt. "Chemische bestrijdings middelen zou je vanuit de lucht met een vliegtuig moeten verspreiden en dat is met al die agrarische gebieden in de gemeente Venray natuurlijk uit den boze. Je weet immers niet waar die middelen precies landen; we willen het probleem wel beheers baar houden", zegt wethouder Driessen. Hoewel na 1997 de verwachting was dat men ook in Venray de eikenprocessierups redelijk onder controle had en dat navenant ook de overlast van deze rups zou afnemen, werd in het afgelopen voorjaar toch nog een aantal gemeenten verrast door een duidelijke opleving van de plaag. "Ook dit jaar blijkt de pro cessierups, net als in Venray, ook in de gemeentes Deume en Helden weer volop voor problemen te zor gen", vertelt wethouder Driessen. "Nieuw is dat het beestje zich nu over de hele gemeente Venray Ijeeft verspreid en dat maakt de aanpak alleen maar moeilijker. Door metho disch de 'zuigslang' in te zetten pro beren we de nesten op de doorgaan de wegen zoveel mogelijk weg te halen, maar binnenkort moeten we toch eens de vraag centraal stellen hoe we nu en in de toekomst het beste met dit probleem kunnen omgaan." Het Multicultureel Platform Venray, waarin alle allochtone groepen van Venray verenigd zijn, houdt zaterdag 3 juli voor alle senioren een gezellige middag in de tuin van de Moskee aan de Eindstraat. De bijeenkomst vindt plaats in het kader van het Jaar van de Ouderen met als motto: "Naar een samenleving voor alle leeftijden". De bedoeling is dat men onder het genot van een drankje en een hapje over het leven van alledag met elkaar van gedachten wisselt. Op zaterdag 31 juli wordt even eens in het kader van het Jaar van de Ouderen in Oirlo een Jeu de Boules dag georganiseerd i.s.m.de Jongeren Sociëteit Watjang. Aanmeldingsformulieren zijn onder mogelijke gegadigden verspreid. U kunt zich voor 10 juli ook telefo nisch opgeven bij de heer Jan Joosten telefoon 571916. Er zijn geen kosten aan verbonden. Op zaterdag 14 augustus is er vogel schieten. Tot uiterlijk 25 juli kunt u zich hiervoor telefonisch aanmelden bij mevrouw Heintjes telefoon 582834 of bij uw ouderenvereni ging. Kosten een gulden per schot met kans op een medaille of een kwartje per schot bij hel schieten op de "hark". Omdat 1999 het Internationale Jaar van de Ouderen is biedt de organiserende Schutterij 't Zandakker St. Jan de consumpties aan tegen de prijs van een gulden. Op dinsdag 17 augustus wordt van uit de kerkdorpen en vanuit Venray- kom naar het voormalig St.Annaterrein een fietstocht geor ganiseerd. Leerlingen van Gilde Opleidingen bieden de fietsers (m/v) een door hen verzorgde lunch aan. Kosten vijf gulden p.p. Tot uiterlijk 1 augustus kunnen deelne mers uit alle kerkdorpen zich opge ven bij mevrouw Tacken telefoon 571249, die uit Venray bij de heer Jo Mertens telefoon (thuis) 583453 of (Hobby- en Creativiteitencentrum) 5122139. Vanuit de kerkdorpen wordt het vertrek voor wat betreft plaats en tijd per locatie geregeld: vanuit Venray vanaf De Kemphaan om 11.30 u. KLACHTEN Wat betreft de aard van de klach ten zijn het vooral huidklachten (irritatie en jeuk) die opvallen en in mindere mate oog- en luchtweg klachten. Vaak komen deze klachten in combinatie voor. Ruim 30% van de personen consulteert voor de klachten een huisarts. Voor het ont staan van de klachten is duidelijk geworden dat de belangrijkste oor zaak hiervan gelegen is in de brand haren, die behalve afkomstig zijn van rupsen, ook voor een groot deel afkomstig zijn van de nog altijd in grote getale aanwezige oude nesten in eikenbomen, waaruit ze gemak kelijk kunnen verwaaien. Omdat de brandharen vaak niet zichtbaar zijn en het publiek niet altijd goed op de hoogte is waar de rupsen zich bevin den. is preventie van de klachten bijzonder moeilijk. Nicky Hendriks heeft de ballonwedstrijd ter gelegenheid van de officiële opening van de 183e Hypotheekshop in Nederland, op 20 mei aan de Patersstraat 3 in Venray, gewonnen. Meer dan 250 kinderen lieten een bal lon de lucht in gaan; 50 kaartjes zijn teruggestuurd. De ballonnen zijn vrij wel allemaal in Duistland terechtgekomen. De ballon van winnares Nicky Hendriks belandde uiteindelijk in Zuid-Duitsland, honderden kilometers van Venray. In de nieuwe vestiging van Hypotheekshop Venray kreeg zij uit han den van Luciënne Weys, medewerkster van reisbureau Holland International, een reischeque aangeboden om het het hele gezin twee dagen naar Disneyland Parijs te gaan (zie foto). Directeur Frank Hermans van Hypotheekshop Venray was erg enthousiast over het verloop van de ballon wedstrijd en zei toe de wedstrijd volgend jaar te herhalen.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 15