PEEL EN MAAS Compleet en voordelig verzekerd met de Alles in één Polis Marion de Bresser 'beveelt' brandweermannen A Benefietdiner levert 6000 gulden op Week van het Platteland Hessel Muyres zondag richting Amerika 2 WEKEN AANBIEDING Jenniskens Te veel gedronken WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Dronken doorrij der. John Food Palace ■\N\e\eis ijdagavond 25 juni zal de vburgse Beppie Kraft de eks van vier Rabo-zomer- ineer ten op feestelijke ijze afsluiten. Zij wordt torafgegaan door de wfare Onze Lieve Vrouwe ilde uit Smakt-Holthees. De ostrumse Harmonie Sub atris Tutela opent dit gratis egankeiijke muziekevene- lent. De concertenreeks is in van de activiteiten van honderdjarige Rabobank •nray-Oostrum. )ankzij het aangename weer was afgelopen vrijdag behoorlijk wat langstelling," aldus Piet Rutten in Rabobank Venray-Oostrum. Ii'an echte muziekliefhebbers, maar jk van het winkelend publiek dar evallig bij het podium op de Grote forkr uitkwam en zich tot luisteren t verleiden. Later op de avond Belde het weer flink af, waardoor r iets rustiger werd. Toch kon abriella Massa -die als laatste ptrad- op een enthousiast en voor- jong publiek rekenen. En terecht, ant zij zong een aantal hits van [der andere Laura Pausini en éline Dion. Ook voor het concert an aanstaande vrijdag hebben we oge verwachtingen. Beppie Kraft il dan de reeks zomerconcerten sluiten." fuziek met paplepel Limburgse Beppie Kraft groeide leen muzikale familie op en kreeg de muziek met de paplepel inge laten. Op 13-jarige leeftijd zong zij oor een groot publiek het winnend laastrichrs caranavalsliedje 'Diech s mien nisjeke'. Veel carnavalshits len. Eén van haar bekendste arnavalskrakers, 'De nach is nog oe laank', is nog steeds een enorme t. Kraft kreeg er -vanwege de ver- oop van ruim 50.000 exemplaren- een gouden elpee voor. In samen werking met de Limburger Muzikanten maakte zij het lied 'Oet Limburg kumpt de meziek'. Zuid- Limburgers beschouwen dat inmid dels als hun tweede volkslied. Als kroon op haar werk kreeg Kraft in 1995 de Gouden Narrekap. Deze Limburgse onderscheiding wordt eens per vier jaar gegeven aan iemand die zich inzet voor de Limburgse carnavalscultuur. Ook vrijdagavond zal Kraft voor een echte Limburgse sfeer op de Grote Markt zorgen. Plezier verzekerd De muzikanten van Sub Matris Tutela hebben laten weten vrijdag avond weer hun beste beentje voor te zetten. Ze verwachten op de slot- avond tenslotte een grote publieke belangstelling. Hun dirigent Piet Poels -beroepsmuzikant bij de Ludhtmachtkapél-geeft ditjjaar een kwdrt eeuw leiding aan de Oostrumse harmonie. Onder zijn leiding is de harmonie uitgegroeid tot een bloeiende vereniging met een 75-koppig harmonieorkest en een drumband. Ook heeft ze een gedegen jeugdopleiding voor jonge muzikanten. De harmonie brengt vrijdag een programma dat zij al met veel succes tijdens het Rabo Koninginneconcert op 28 april jl. presenteerde. Met nummers uit The Lion King en Elton John in Concert en 76 Trombones van Meredith WillsonBijzondere aandacht vraagt de harmonie voor de vertolking van de Boertjes van Buuten. Muzikaal plezier is met deze musici verzekerd. Lichte blaasmuziek Na de Oostrumse muzikanten treedt de fanfare van Smakt- Holthees op. Officieel maakt ze geen deel uit van de Venrayse muziek federatie. Toch is er reden om deze sympathieke muziekgroep vrijdagavond een podium aan te bieden. Smakt-Holthees en Venray hebben immers al jaren een sterke band. De kleine, hechte dorpsge meenschap van Smakt-Holthees weer al jaren het muziekgezelschap op de been te houden. Het 32 tel lende gezelschap staat onder leiding van Jerome van Acht, afstammeling van een bekende, muzikale Noord- Limburgse familie. De fanfare brengt tijdens de zomerconcerten een programma met lichte blaasmu ziek. Zij openen met het nummer Glorioso van de Nederlandse mar senkoning Willy Laseroms. Verder spelen ze melodieën van Demis Roussos en een compositie van Three litrle poptunes van Dizzy Stratford. Het Rabozomermuziekprogramma 25 20.00 uur Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum juni 21.00 uur Fanfare Onze Lieve Vrouwe Gilde Smakt-Holthees 22.00 uur Beppie Kraft tekst: Jansen Houbiers imtwcrji, o/miaak en jubileumlogo: Rieky van der Putten - Leo Creemers R*bob»nkVtnrtyOoHtum 160)**r j» maandag 14 juni werd in urant Onder de Boompjes in loon een benefietdiner uden. De opbrengst, een ag van 6000 gulden, gaat het Venray's Arbeids ticum. erlingen en stagiaires van res- nt Onder de Boompjes bereid en serveerden (onder begelei- een viergangenmenu met ssende wijnen. Het betrof een ssingsmenu waarin asperges ii verwerkt. Onder het motto :n en serveren om andere men- laten leren' zetten alle leerlin- ich in een uitverkocht restau- n om de avond tot een succes aken. Aan het einde van het mochten de gasten zelf bepa kt ze wilden betalen. LEERBEDRIJF lurant Onder de Boompjes in loon werd in januari uitgeroe- lot Leerbedrijf van het Jaar in de categorie restaurants, een rscheiding van sociale partners ihoreca. De opleiding en bege- ng van jonge mensen wordt in ledrijf "zodanig georganiseerd leerlingen en stagiaires niet vakmanschap wordt bijge- t maar ook liefde voor het vak thousiasme om zo goed moge presteren. Leerbedrijf van het Jaar 1999 Onder de Boompjes iets doen jonge mensen die zich niet kunnen handhaven in een dssilualie. De Junior Kamer ay en de Focusschool hebben ené en Marja Brienen. het niemerspaar van Onder de pjes, overhandigen een flip- met daarop vermeld het bedrag et diner heeft opgeleverd. het initiatief genomen tot het project "Venray's Arbeids Practicum" (VAP). Het VAP is een arbeidsoe- fenplaats voor leerlingen van het praktijkonderwijs die zich zonder begeleiding moeilijk staande kun nen houden. Door als bedrijf aan dit project deel te nemen, hoopt Onder de Boompjes dat enkele jonge men sen die niet deel zouden nemen aan heiarbeidsproces de kans zullen krijgen een baan te vinden in het bedrijfsleven. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl In de nacht van zaterdag op zon dag is een 42-jarige vrouw uit Vierlingsbeek bekeurd omdat ze onder invloed was. De vrouw kreeg een rijverbod. Waarschijnlijk krijgt de vrouw een transactievoorstel van de offi cier van justitie van 700,-. De con trole vond plaats op de Dorpsstraat in Wanroij. Zelf eens een varken voeren? Een kalfje dan? Leren rozen knippen? Kaasmaken dan? Een dagje sloot kanten beheren misschien? Op een tractor rijden? Of toch liever kenni smaken met de techniek van een tuinbouwbedrijf? Dat kan tijdens de Week van het Platteland van 17 tot en met 24 september. Tijdens de Week van het Platteland worden nationale, regionale en lokale activi teiten georganiseerd die de aandacht vestigen op het leven, werken en recreeëren op het platteland. Daarbij gaat het vooral om het stimuleren van de dialoog tussen alle groepen die zich actief bezighouden met de leefbaarheid van het platteland, beheer van de groene en de bevor dering van duurzame land- en tuin bouw. Bovendien zullen de activi teiten bij burgers in de steden de kenneis van de waardering voor het platteland en zijn bewoners vergro ten. Andersom bieden zij de platte landsbewoners de kans te ervaren wat 'de stad' verwacht van 'het plat teland'. De eerste Week van het Platteland in september 1998 was meteen een groot succes. Ruim driehonderd evenementen trokken meer dan hon derdvijftigduizend bezoekers. Voorbeelden van publieksactivi teiten die Tijdens de Week van het Platteland worden georganiseerd zijn: open boerderijdagen, tentoon stellingen, fotografie- en schilder weekenden, poldersportdagen, theater op het erf, countryfairs en fiets- en wandelroutes. In augustus verschijnt een complete agenda met alle activiteiten die tijdens de Week van het Platteland worden georgani seerd. Deelnemer aan Childart 2000 Hessel Muyres, zijn ouders en broertje en Marlies van Zeben, docente tekenen en schilderen aan de Vrije Academie in Venray, ver trekken zondag 27 juni naar Washington DC om daar tot 3 juli het Childart 2000 Festival bij te wonen. Kinderen uit meer dan 70 landen deden mee aan de internationale tekenwedstrijd met als gthema 'Mijn wereld in hel jaar 2000'. Ieder deelnemend land selecteerde een kunstwerk en de maker daarvan werd uilgenodigd om zijn of haar land te vertegenwoordigen in Washington. Voor Nederland werd dat Venraynaar Hessel Muyres, die via de kindercursus tekenen en schilderen op de Vrije Academie meedeed aan de wedstrijd. De opzet van Childart 2000 is kinderen van de hele wereld samen te brengen 'in een viering van het nieuwe millen nium door middel van hun kunst en creativiteit'. Daartoe zal het festival kinderkunst, creativiteit en verbeel dingskracht promoten. Door een tentoonstelling van de kunstwerken en een internationale tentoonstelling over achtergronden van kunst en cultuur kunnen dc festivalbezoekers meer te weten komen over de ver scheidenheid van alle landen en hun bewoners. Daarnaast zullen alle deelnemende kinderen meewerken aan een gigantische muurschilde ring. Op woensdag 30 juni wordt het festival feestelijk geopend en krijgen ook bezoekers van buiten de gelegenheid om mee te doen aan allerlei activiteiten voor kinderen en volwassenen, zoals tekenen op de computer, meewerken aan een muurschildering of aan workshops DONDERDAG 24 JUNI 1999 - NR. 25 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG onder leiding van kunstdocenten uit de deelnemende landen. Voorafgaande aan de opening is er een groot congres over Kind en Creativiteit, bijgewoond door de nationale teams, vertegenwoor digers van de ambassades en van de zakelijke, culturele en politieke wereld. Het festival zal plaatsvinden op de Nationale Mali, het culturele en politieke hart van Washington DC. Naar alle waarschijnlijkheid wordt er in het Jeugdjournaal aan dacht geschonken aan het festival. Informatie over Childart 20U0 is te vinden op de ICAF-website: www.icaf.org. De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 34-jarige automobilist uit Venray aangehou den omdat hij er van verdacht wordt op de Oude Oostrumse weg in zijn woonplaats een geparkeerde auto te hebben aangereden en daarna te zijn doorgereden. Bij controle bleek de man tevens teveel alcohol gedron ken te hebben. De verdachte ontkent enige betrokkenheid in de zaak. De politie kreeg omstreeks 03.00 uur een melding van de doorrijding. Een geparkeerde auto op de Oude Oostrumseweg was aan de achter zijde zwaar beschadigd geraakt. Aan de hand van een koelvloeistofspoor en andere sporen wist de politie de verdachte te traceren waarop hij werd thuis aangehouden en ingeslo ten in een politiecel. Korps Venray tweede in gewestelijke finale Het team van de Vrijwillige Brandweer Venray heeft afgelo pen zaterdag tijdens de geweste lijke wedstrijd Technische Hulpverlening (THV) in Valkenburg (Zuid-Holland) een fraaie tweede plaats behaald. Door dit resultaat mag het team op zaterdag 25 september deelne men aan de landelijke finale in Schaijk. Samen met negen andere korpsen strijdt het Venrayse zevental dan om de landelijke titel THV. In Valkenburg namen elf korpsen uit heel Nederland deel. In de per soon van Marion de Bresser had het Venrayse team een wel heel opmerkelijke deelneemster. De 32- jarige De Bresser is namelijk de eer ste vrouw die als bevelvoerder een team aanvoert tijdens een landelijke brandweerwedstrijd. "Ja, ik geloof Marion de Bresser (gehurkt, geheel links) tussen 'haar mannen' dat dit redelijk uniek is. Er zijn wel meer vrouwen vertegenwoordigd in de verschillende brandweerkorpsen, maar niet als bevelvoerder", zegt zij niet zonder enige trots. Wordt in een van oudsher macho mannenwereld een dame als bevelvoerder wel geaccepteerd? "Ja, zeker. Ik heb hele leuke reacties gehad. Al kijken sommigen vooraf wel een beetje vreemd op. Zo van 'oh, oei, durf jij dat wel' voor de wedstrijd tot 'goed gespeeld' er na", lacht ze. Voor De Bresser, in het dagelijkse ambtenaar bij de gemeente Venray, betekende het bevelvoerderschap een extra sti mulans om goed te presteren. "Wat dacht je, een uitdaging. Je wil je profileren, een goede prestatie neer- vanaf woensdag 23 juni tot woensdag 7 juli Hamburger menu ƒ5.95 Cheeseburger menu ƒ6.95 Kipschnitzel menu ƒ8.95 Kipburger menu ƒ6,95 Varkensschnitzel menu ƒ8.95 Hawaiburger menu ƒ6.95 Karbonade menu (gegrild^8.95 (Menu met kleine friet en kleine frisdrank) (Menu met friet en salade) Spare-ribs 500 gr ƒ9.95 Kindermenu (kleine friet, kleine frisdrank, snack en verrassing) ƒ5.95 NIEUW: Grill worst ƒ2.75 FAMILIE AANBIEDING: 4 personen snacks, 4 personen friet en 4 personen salade ƒ16.95 (frikandel, kroket, bami, goulash kaassouflé. 6 gulden friet) Familie pizza Peperoni en Tropical 19.95 Familie pizza Beaf, Farmer en Fishy ƒ22.95 Telefonisch bestellen is mogelijk, dan staal het voor u klaar: Borrelhapjes, koude schotel, barbequevlees of salades: Bestel het bij John's Food Palace tel. 0478-510211 Paterslaan 1, 5801 AS Venray zetten. Maar dat kun je niet alleen, integendeel. Alleen met een goede ploeg, die weet waarom het gaat, kun je presteren tijdens zo'n wed strijd." Het zevental uit Venray wachtte, evenals de overige korp sen, een gevarieerde oefening in Valkenburg. Ze kregen een fictieve melding waarbij een joyrider met een auto over de kop was geslagen en bekneld was geraakt in het voer tuig. In werkelijkheid was de situ atie veelomvattender omdat er daar naast een auto met gevaarlijke stoffen op het terrein van het smal spoormuseum een collega aanreed die op zijn beurt bekneld raakte tus sen een voertuig en een trein. Het scenario van dit object betekende een flinke klus voor de Venraynaren. Veiligheid, oftewel kwaliteit, en snelheid zijn de sleutel woorden in een dergelijke kracht meting. Met een sleutelrol voor de bevelvoerder. De Bresser: "Je neemt de hele coördinatie voor je rekening. Het contact met hulpdiensten zoals brandweer en politie, maar minstens even zo belangrijk is het contact met de teamleden, die ieder voor zich belast worden met een specifieke taak. Dit hele samenspel maakt het verschil of je wel of niet in de prij zen valt. Snelheid is belangrijk, het object diende binnen drie kwartier afgehandeld te worden, veiligheid staat te allen tijde centraal. "De vei ligheid van de slachtoffers en de omstanders is de eerste zorg. Daar ligt onze eerste verantwoording. Je doet niets dal de veiligheid in gevaar kan brengen." Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00 -13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. U wilt graag en voordelig verzekerd zijn? Dat is mogelijk met de unieke Alles in één Polis van Interpolis. Met deze Alles in één Polis kunt u al uw schadeverzekeringen op één polis afsluiten. Daarbij geldt: hoe meer schadeverzekeringen u op deze polis afsluit, hoe meer korting u op de totale premie krijgt. Die korting kan oplopen tot maar liefst 12%! Op de Alles in één Polis kunt u uw schadeverzekeringen beter én voordeliger regelen. Hoe u dat doet? Heel eenvoudig: bel met uw Rabobank en dan maken we meteen een afspraak voor een persoonlijk gesprek. Zo kunt u ontdekken hoe 100% zekerheid en 12% korting perfect samengaan! verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 200 tel.(0478)530300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13