België staat centraal in Odapark REGIOKALENDER Zonneboei '96 Lomm beste Rolleboller Meubelmakerij Verheggen ontvangt certificaat Erkend Leerbedrijf Zeven bands op Jera Open Air St.-PetrusBandenkerk Guido Gezelle Zieken communie Wist U al, dat EL EN MAAS donderdag 24 juni 1999 - Pagina 11 Op 15 juni jl. ontving directeur M.A.G.M. Verheggen van Meubelmakerij Verheggen in de Rips het certificaat van opnamen in het erkend Register van Opleidingsbedrijven. Dit kwaliteits- bewijs werd officieel uitgereikt dor consulent dhr. A.J. Hanegraaf van het opleidingsinstituut Stichting Hout Meubel te Woerden. Bij de uitreiking was ook de leermeester dhr. P. v. Bakel aanwezig. Opname in het register geeft aan dat meubelmakerij Verheggen veel warade hecht aan en werk maakt van opleiden. Het keurmerk laat bovendien zien dat het bedrijf via scholing investeert in de kwaliteit van zijn medewerkers door, via scholing, het vakmanschap continu te vergroten en onderdeel te laten zijn van de kwaliteit van het produc ten- en bedrijfsvoering in zijn geheel. Het certificaat is erkend door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. Met acht werknemers en twee leerlingen is Meubelmakerij Verheggen actief op het gebied van het maken van exclusieve meube len, interieurs, keukens. Het bedrijf Peel et» Maas is een blad dat zich richt op Venrav en directe omgeving. We willen onze lezers echter ook de cÜYiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. )aarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, w aaraan wy in mze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 26 juni: In het kader van de Wandelvierdaagse Heiden iser een dagwandeltocht. Vertrekken kan vanaf 07.30 uur bij cuttu- ■eel centrum 't Heljes Keteer aan het Raadhuisplein in Panningen. Zondag 27 juni: Op het circuit aan de Stevensstraat in Westerbeek vinden de jaarlijkse gazonmaaierraces plaats. Het evenement egint om 12.00 uur. Zondag 27 juni: Sn 'Oele Ton's feesten jen' aan de Dorpsstraat 2 in Sint Anthonis vindt een groot accordeon-, harmonica- en Yienerfestival plaats. Het muziek- en dansfeest barst om 11.00 uur los. Zondag 27 juni: In museum De Locht in Melderslo vindt een demonstratie ambachtelijk brood bakken plaats. Het museum is open an 11.00 tot 17.00 uur. Tot en met 29 juni: In de centrale hal van het Maasziekenhuis in Boxmeer is een tentoonstelling van Regionaal Centrum Theofaan te riep- Theofi&n biedt al tien jaar informatie; begeleiding en advies aan slechtzienden en blinden. Iedere donderdag is lissen 14.00 en 16.30 uur een medewerker van Theofaan aanwezig om vragen te beantwoorden. Tot 1 juli: In verpleeghuis! Elzenhorst in Horst exposeert de kunstenares Lisa Bartsch-Geenen haai- werk; bloemen.stille- ens, landschappen, maar ook bruidsboeketten en olijke clowns. Vrijdag 2 juli: Tonny Goorden verzorgt een avond met helderziende waarnemingen via foto's en voorwerpen. De bijeenkomst in luize Loon aan de Engelseweg 2 in Overloon begint om 20.00 uur. Tot en met 25 juli: In de Oudheidkamer in Horst is de expositie 'Verschoven Grenzen' te zien. Het geeft een beeld van de lokale en egionale geschiedenis samengesteld door het Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap (LGOG), Het Gelders Overkwartier en de Stichting Oudheidkamer Horst. Op zondag 4 juli is het dan weer zover, alweer voor de zevende keer het Jera Open Air festival '99 in Ysselsteyn. Daarom ook maar liefst zeven bands op het podium dit jaar. Het terrein is om 14.30 uur open en om 15.00 uur zal de eerste forma tie Fan uit Lierop optreden. Deze punkrockformatie heeft reeds in het voorprogramma van de Heide roosjes gespeeld en op de tuinfees ten in Lierop. Vervolgens zal hierna de Astense formatie Tambora het podium betreden. Deze band is een initiatief van drie fanatieke slage werkers, te weten Eric Weiten, Peter v.d. Loo en Rob Spackler die in de slagwerkwereld hun visitekaartje hebben waargemaakt. Hierna is de uit Zwolle afkomstige punkband Lovebile aan de beurt. Deze band is in heel Nederland al succesvol geweest met o.a. voorprogramma's van I anainst I, Undeclinable Ambuscade, The Expoited en Herman Brood. Wat de Heideroosjes in Nederland zijn, is de volgende band in België. De meest begeerde live-act van hun land; we hebben het over Jane's Detd. Deze punkband is in 1994 opgericht. De heren toerden al door Duitsland toen ze nauwelijks 18 waren en zijn er tot op heden drie maal rondgetrokken. In 1998 kwa men ze pas echt in de lift met hun hit Beaver Fever, die maar liefst acht weken in de Belgische hitpara de stond genoteerdT Jane's Detd mocht in 1998 tevens gaan lopen met de bekroning 'meest geboekte band'. Hierna volgt de enigste Limburgse band van dit jaar en dat is de Geieense formatie Action in DC. Deze band speelt uitsluitend covers van de Amerikaanse band AC/DC. AC/DC. bekent van Thunderstruck, Whole lotta rosie enz. Action en DC kan deze band perfect coveren, ze zijn er tenslotte niet voor niets in gespecialiseerd. De volgende band doet zijn naam alle eer aan. we hebben liet over Raggende Manne. Met heftige en directe songteksten gooien de Manne hun dagelijkse frustratie van zich af. Als afsluiter van het Jera Open Air '99 staat de feestband Pater Moeskroen op het programma. Sinds 1986 maken zij al onverbeter lijke feestmuziek, met hits als Roodkapje, Hela Hola, Kom maar binnen, Laat maar waaien en hun laatste single Dansen. Aanvang 14.30 uur; entree ƒ17,50 in de voor verkoop en 22,50 aan de kassa. Reserveerlijn: 0478-541773; e-mai;: roady.coast@wxs.nl Voorverkoopadressen: Music World Venray, Filialen Rabobank Zeven rode, Tankstation Ysselsteyn en Jera '70 Ysselsteyn. levert met name aan particulieren. Regelmatig volgen de medewerkers een cursus om zo de ontwikkelingen in de meubelindustrie bij te houden en hun inzetbaarheid te vergroten. Met het verkrijgen van de erkenning en het regelmatig opleiden van ae vakmensen neemt dhr. eggen zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid voor het vei ligstellen van het toekomstig vak manschap. In het erkend Register worden alleen bedrijven opgenomen die vakmensen opleiden voor de bran che en daardoor positief gekwalifi ceerd zijn door de Stichting Hout Meubel in Woerden. De criteria voor die beoordeling zijn samen met de branche-organisaties opgesteld. Om de kwaliteit te waarborgen, bezoekt de consulent van de Stichting Hout Meubel zo'n zes keer per jaar het bedrijf, begeleidt de leermeester en adviseert en infor meert de directie en medewerkers over opleidingsmogelijkheden. De leerlingen die worden opgeleid, vol gen een beroepsopleiding via het systeem van 'werkend Ieren' of via het dagonderwijs waarbij periodes van stages zijn ingebouwd. Venrayse clubs in de achterhoede De jaarlijkse spellendag Rollebol, trof het afgelopen zaterdag helemaal met het weer. Een flink zonnetje zette het veld aan de Matthiasstraat ip Castenray in een speciale schijn werper. De wekenlange voorberei ding, door de gezamenlijke jeugd clubs, werd beloond met een schitterende uitgave van Rollebol. In totaal 290 kinderen en 145 begeleiders hebben genoten van alles wat Rollebol '99 te bieden had. Al vanaf het moment dat de eerste kwartiermakers om 06.00 uur 's morgens arriveerden om alles op te bouwen, was het al duidelijk dat het een mooie dag zou gaan worden. Toen om 09.50 uur iedereen aanwe zig was, kon onder de klanken van de blaaskapel 'Op tied muuj' uit cas- tenry de opening beginnen. Na de vlaggenparade, het openingswordje van SJW Castenray's voorzitter John Versteegen en het hijsen van de Rollebolvlag, barstte het feest los. De kinderen van de Noord- Limburgse clubs Ador Oostrum, SJW Castenray, OJC de Hobbits Kessel, Zonneboei '96 Lomm, Jong Arcen en de Springplank Venray stroten zich op de 18 zeskampachti ge spelen, de 18 fancyfair spelletjes en de vossenjacht. Alles heel orden telijk, dankzij een goede organisa tie. Een organisatie, waarvoor de zes deelnemende clubs tekenden. Delegaties komen per jaar een vijf tal keer bij elkaar om alles op papier te zetten, terwijl men thuis alles ver der uitwerk. Iedere club neemt een onderdeel voor haar rekening. Rond 10.30 uur reed een auto met het logo van TV 8, de afgesloten Matthiasstraat in. Zoals al eerder aangekondigd, kwam Peter Joosten met zijn presentatrice Ilona, opna mes maken voor het jeugdprogram ma 'Kinjerkroam'. Zij waren zo'n twee uur in ons gezelschap, waarbij veel interviews met kinderen wer den gehouden, als mede een aantal shots van de spellen en spelletjes. Over twee of drie weken zal dit op zaterdag- en zondagmorgen tussen 07.30 en 09.00 uur uitgezonden worden. Ondertussen gingen de spellen gewoon door. Het was natuurlijk niet verwonderlijk dat de waterspel letjes het meest in trek waren. Evenmin was het niet gek dat het water ook wel eens ergens anders voor werd gebruikt. Het was net een mierennest, daar op het knusse veld je in Castenray. De huifkarren reden af en aan, om de deelnemers aan de vossenjacht, naar de Casselse berg te brengen en weer te halen. Het mooie weer lokte veel ouders naar Rollebol, om hun kroost aan te moe digen. De Castenrayse 'overbevol king' werd met open armen begroet door de plaatselijke middenstand. De friteskraam beleefde de dan van zijn leven. Niet alleen hij, maar iedereen die ook maar iets met Rollebol te maken had. Daar deed het feit, dat Zonneboei '96 met de eerste prijs (plus wisselbeker) naar Lomm terg ging en de Venrayse clubs achterin eindigden, niets aan af. De Rollebolvlag werd gestreken en overhandigd aan de delegatie uit Lomm, waar Rollebol 2000 plaats gaan vinden. De uitslag: 1 Zonneboei '96 Lomm; 2. Jong Arcen; 3. OJC De Hobbits Kessel; 4. SJW Castenray; 5. De Springplank Venray; 6. Ador Oostrum. Berichten van onze kerkgemeenschap 1999-6 1.Doortocht Een dagje bij opvanghuis Doortocht Wij zijn met een aantal kinderen in opvanghuis Doortocht geweest. Dat ligt in Venlo. Het waren oude huizen die nu opgeknapt zijn.Ze zijn erg erg groot en ruim. In het hele opvanghuis kunnen zo ongeveer 35 mem sen. Het is een opvanghuis van dak- en thuislozen. Er is ook een deel dat er wel bij hoort maar helemaal zelfstandig woont. Er is een recreatieruimte waar wij naar hartelust konden spelen." Ook is er een Fitnesruimte genaamd: Martinushoes. Maar daar woont nu een vrouw die zich daar het prettigst voelt. Door de inzameling van de kerk is er maar liefst duizend gulden opgehaald. Het wordt goed benut in opvanghuis Doortocht. Alle mensen bedankt die hebben geholpen dit bijeen te krijgen. Wij vonden het erg interessant en fantastisch om hier een dagje heen te gaan. Antpnius van Padua, 13 juni O 't ruischen van het ranke riet O! 't ruischen van het ranke riet! o wist ik toch uw droevig lied! wanneer de wind voorbij u voert en buigend uwe halmen roert, gij buigt, ootmoedig nijgend, neer, staal op cn buigt ootmoedig weêr. en zingt ai buigen 't droevig lied. dat ik beminne. o ranke riet! O! 't ruischen van het ranke riet! hoe dikwijls dikwijls zat ik niet nabij den stillen waterboord, alleen en van geen mensch gestoord, en lonkte 't rimplend water na. en sloeg uw zwakke staafjes ga, en luisterde op hel lieve lied. dat gij mij zongt, o ruischend riet! O! 't ruischen van het ranke riet! hoe menig mensch aanschouwt u niet en hoort uw' zingend harmonij. doch luistert niet en gaat voorbij! voorbij alwaar hem 't herte jaagt, voorbij waar klinkend goud hem plaagt; maar uw geluid verstaat hij niet. o mijn beminde ruischend "riet! Nochtans, o ruischend ranke riet. uw stem is zo verachtlijk niet! God schiep den stroom. God schiep uw stam. God zeide:"Waait..." en 't windtje kwam, en 't windtje woei, en wabberde om uw stam, die op en neder klom! God luisterde...en uw droevig lied Behaasde God. o ruischend riet! O neen toch. ranke ruischend riet. mijn ziel misacht uw tale niet; mijn ziel, die van den zeiven God 't gevoel ontving, op zijn gebod, 't gevoel dat uw geruisch verstaat, wanneer gij op en neder gaat: o neen, o neen toch. ranke riet, mijn ziel misacht uw tale niet! O! 't ruischen van het ranke riet weêrgalleme in mijn droevig lied, en klagend kome 't voor uw voet. Gij, die ons beiden leven doet! o Gij, die zelf de kranke taal bemint van eenen rieten staal, verwerp toch ook mijn klachte niet: ik! arme. kranke, klagend liet! Kerkradio Voor wie aan huis gebonden is, bestaat de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen ƒ75,-, excl. de eerste aansluit kosten. Inlichtingen: Drs. Bloemen, Stationsweg 15, tel. 583869. Zoals u weet, bestaat de mogelijk heid voor langdurig zieken of thuis zittenden om de HrCommunie thuis te ontvangen. U geeft het verzoek aan een van de parochiepriesters door: die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. Bereikbaarheid geestelijkheid van de Grote Kerk in zeer dringende gevallen In zeer dringende gevallen, wan neer geen geestelijke direct bereik baar is. kunt u gebruik maken van een oproepsysteem: u kunt deken Coenen bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelijken benaderd. Geloven in God en houden van de kerk Mevrouw Vallen-Stolzenbach beëdigd is als lid van het kerkbe stuur St.-Petrus'Banden? Wij wensen haar veel succes in het verantwoordelijke werk! De Heer Harry Gerrat§ de pau selijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice ontvangen heeft? Dhr. Gerrats heeft de onderschei ding ontvangen, omdat hij zich ver dienstelijk gemaakt heeft voor de Grote Kerk en voor het sociaal-cul turele leven in Venray. Zo is het prachtige smeedwerk in de Grote kerk van zijn artistieke en vakbe kwame hand. Na de dienst in de Grote kerk waarin hem de onderscheiding door Deken Coenen werd opgespeld, volgde een gezellige, informele receptie in dansschool Janssen. In de parochie en in de kerk heel wat vrijwilligers actief zijn? Om maar eens een paar van die wer kers te noemen: supposten, misdie naars, koorleden (kleine, middelgro te en grote!), verzorgers van de avondwake, ziekenbezoekers, col lectanten. mensen die de kerk ver sieren met bloemen of in de dien sten meehelpen, mensen die gezins- en jeugdvieringen op touw zetten, lectoren, mensen die de zieken de communie brengen, mensen die de kerkbijdrage organiseren en uitvoe ren. mensen die zich heel wat moei te getroosten onze kerkelijke schat ten, bijv. de beelden, te behouden, mensen die acties gaan opstarten voor de restauratie van de toren...en nog vele anderen! "Samen aan de kerk bouwen" is blijkbaar -gelukkig- ook een actuele zaak! Dat de plechtigheden rond de eerste heilige Communie waardig en mooi verlopen zijn? Hierbij moge vermeld worden, dat het "Samen aan de kerk bou wen" ook in dit verband bepalend was: de samenwerking met de diverse scholen, met werkgroepen, met de katechist Mevr.Thiesen, met muzikale medewerking van velen... Dankbaar zien wij terug op de viering van de Eerste Heilige Communie; en wij hopen, dat wij de kleine communicantjes, samen met hun ouders, opa's en oma's, vaak in de H.Mis mogen aantreffen! Samenstelling priesterteam Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740 Kapelaan P. Hoedemaeckers, Whistierstraat I. tel. 582385. Kapelaan Berkemijer, Whistlerstraat 1 Venray COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BAN- DËNKERK EN HET DEKENAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9. 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EINDSTRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN Het Theehuis in het Odapark is irige week vrijdag officieel opend door de gouverneur van \mburg, Baron van Voorst tot lorst, en Johan Pas, kunsthis- ricus en adviseur van de \aamse Gemeenschap in ntwerpen. Na maanden van rbouwing en renovatie 'schikt Venray nu over een kun- encentrum van allure. Het ibliek kan nu, naast een perma- mte beeldentuin, gaan genieten an de ongetwijfeld spraakma- mde tentoonstelling 'De wereld algen s... België. De tentoonstel- ng maakt deel uit van een reeks iposities tot en met het jaar 003. Kunstenaars uit zes uropese landen geven hun visie p de hedendaagse kunst. België opent de reeks met kun- enaars als :Marie-Jo afontaine, Liliane Vertessen, hanglie Zhou, Philip van weker en Paul Gees. Hun wer en worden tot en met 29 augus- is in het Odapark tentoonge- eld.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11