Gimbrère EasyStart helpt starters op weg! 15 jaar OJC Watjang C M 000 Muzikanten maken zich op voor groots spektakel Kindervakantiewerk nog niet uit de problemen 3 Op de Tóffel '99 in Vierlingsbeek I Midzomer feesten Overloon ed Country- avond in Venray La fïësta Latino '99 Juni muziekmaand UW Inschrijftijden peuterspeelzalen Sterretje in uw autoruit? >a9L EN MAAS donderdag 17 juni 1999 - Pagina 3 rid. jdag 2 juli vindt tussen 17.45 ay. .00 uur alweer de derde edi- P aats van Venray Muzikaal il. Dit muzikale spektakel telt ar met ruim 1000 muzikan- jef 'n record aantal deelnemers. 3nt er verschillende lokaties zul- de muzikanten, allemaal 'nstig uit Venray en omge- hun muzikale creativiteit Zij doen dat allemaal zon- terr >eldelijke vergoeding. Dat deze avond tot een bijzon- tiappening. Bezoekers kun- olop genieten van uiteenlo- genres en tussendoor nog Inight Shoppen" tot 23.00 n het Venrayse winkelcen- H i 3e editie Venray Muzikaal Totaal op vrijdag 2 juli a.s. basis voor Venray Muzikaal werd drie jaar geleden Toen vierde de plaatselijke haar 50e verjaardag. Voor de king van Venray en de regio een muzikaal feest georgani- met plaatselijke muzikanten. aangevuld met enkel grotere namen. Die avond werd zo'n succes dat besloten werd om jaarlijks een der gelijk festijn te organiseren. De VVV zocht daarbij de samenwer king met de Venrayse muziekver enigingen. de horeca en de winke liers. Dat resulteerde in Venray Muzikaal Totaal. Aan de eerste edi tie, in 1997, namen bijna 600 muzi kanten deel, allen afkomstig uit Venray. Ondanks dat de organisatie de muzikanten financieel niets kon toezeggen, een niet gering aantal. De eerste avond, met een combina tie van muziek en winkelen, werd een doorslaand succes. Vorig jaar telde Venray Muzikaal Totaal zelfs 800 muzikanten. Dit jaar word dus voor het eerst de 1000 gepasseerd. De muzikanten treden tussen 17.45 uur en 01.00 uur op op vier verschillende locaties: het Schouwburgplein, de Grote Markt, De Bleek en dit jaar voor het eerst ook bij de Bonte Koe in de Hoenderstraat. Vanaf januari van dit jaar is de organisatie volop bezig om ervoor te zorgen dat de avond goed verloopt en, wat niet minder belangrijk is, dat de avond kosten dekkend is. Als bijdrage aan dat laatste zal er deze avond een loterij worden gehouden. Leden van de toneel groep Balans zullen op 2 juli 's avonds, verkleed als diverse type tjes, de loten aan de man of vrouw proberen te brengen. Aan de loterij zijn diverse fraaie prijzen verbon den. Een ander vast onderdeel is de miniplaybackshow voor de Venrayse jeugd. Deze zal aan het begin van de avond op de Grote Markt worden gehouden. Ook deze show mag zich jaarlijks verheugen op een toenemende belangstelling. Kortom, wie wil genieten van al het muzikale wat Venray te bieden heeft, variërend van close harmony zingen tot rock, van Egerlander tot jazz, kan op vrijdag 2 juli zijn hartje ophalen op Venray Muzikaal Totaal. 27 Juni op het Vrijthof Vierüngsbeekse Vrijhof is het zevende achtereenvol- jaar de locatie voor het openluchtfestival dat het rijk is: Op de Tóffel. Op zon- 7 juni zijn er weer diverse tanten en theatermakers op het dorpsplein. De entree Op de Tóffel '99 is geheel de Tóffel '99 wordt m 14.30 :opend door Louis. Dit jonge Boxmeer wist onlangs Op 't ke, een open podium voor lie bands in jongerencentrum ius te winnen. De Brabanders beïnvloed te zijn door isycho, the Who en Sebadoh gen met hun avontuurlijke lo- etwijfeld voor een spannende an het festival. I No Avail heeft een goed jaar de rug. In mei '98 won het I se kwartet de Wraak van I nt, in november werd de band in de finale van de Grote Prijs I ederland (en en passant uitge- t n tot de beste live-act van de en afgelopen januari ver haar eerste cd Deadline. Dit ^Jriaat ontegenzeggelijk horen ;ttade heren zo goed in zijn: het van vrolijke, frisse en pak- punkrock. stekelijke gitaarriffs, een :rvette baritonsax en een mering van rock roll, western en rockabilly: zie de ingrediënten van The liffers. Was de in 1997 ver in debuut-cd The Seatsniffers kraker voor de liefhebbers irikaanse rootsmuziek, de in fgelopen najaar verschenen ger All of This doet daar nog nke schep bovenop. Naar aan- van het nieuwe album [pelde muziektijdschrift OOR :rtal uit Antwerpen tot ene Iband'. Niet voor niets is The iffers een van de opwindend- nds die België momenteel rijk nlang zetten de Abba's menige festival op z'n kop. Het trio Hallo Venray enfanterrible Koorn schudde moeiteloos en schaamte alle grote Abba- de mouw en stak deze ook een geheel eigen jasje boven haar toen de band een plaat de nemen vond Björn (ja, die l>ba...) hel welletjes en klom llefoon. 'Een coverplaat met van Abba is hartstikke mooi, zei hij, 'maar dan wel onder idere naam'. Ja, en als Björn dan doe je wat hij vraagt! nde dus dal de welbekende sinds enige tijd optreden de naam The Supertroopers. dels ligt het plaatje 'In for the f' in de winkel. En het schijfje duidelijk dat de band nog garant staat voor veel plezier l het bij the Supertroopers genieten geblazen is van )re, pop, metal, smartlap, 'apa en... Abba. nee is bekend van baanbre- hits als Spraakwater, Kaal of t len en Viervoetes. Al deze ers zijn te vinden op het vorig de Bi, jaar verschenen droomdebuut Binnelandse Funk. Op dit album laat de uit het Brabantse Oosterhout afkomstige rapper de concurrentie ver achter zich. De beats kloppen, letterlijk en figuurlijk. Daarnaast heeft Ex een heerlijke flow, een her kenbaar stemgeluid plus een goed oor voor pakkende samples. De scherpte van de teksten, de trefze kerheid van zijn observaties, de echtheid van zijn emoties en zijn humor maken Extince tot een trou badour van zijn tijd, net als andere Hollandse gevoelsvertolkers als Annie M.G. Schmidt, Doe Maar en Drs. P., en maken Binnenlandse Funk tot een mijlpaal in de geschie denis van de Nederland hiphop. Een van de grootste beloftes bin nen de vaderlandse dancewereld is de big beat band Head First. De singles Dis en Take Me Higher en het album To Da Bone staan vol met daverende beats, zwiepende acidlij- nen, gonzende bassen, sluwe scratches en heftige gitaren en zijn exemplarisch voor het genre. Het trio toerde als voorprogramma met Junkie XL door Nederland, speelde in België. Duitsland, Denemarken en de VS en maakte indruk tijdens Noorderslag, Metropolis en Lowlands, waar Head First eens te meer bewees live een ware sensatie te zijn. Tijdens Op de Tóffel '99 zijn er ook theatermakers actief. Zo zullen Cate Promotions en Dr. Universe het publiek vermaken met diverse straatanimaties en trakteert The Happy Maker op een vrolijke potpourri van smartlappen, tango's en ander feestmuziek. Daarnaast zullen in de avonduren de Gebroeders Feniel samen met dj Stevie Starlight vele miskende en (on)bekende plaatjes draaienm et hun Loco Loco Disco Show. De pre sentatie van Op de Tóffel '99 is in handen van Henk Koorn. Informatie over Op de Tóffel '99 is ook te vinden op internet: http://come.to/opdetoffel Braderie zondag 27 juni Ter gelegenheid van hel 30-jarig bestaan van blaaskapel Freunde Echo vindt er een grote braderie plaats en wel op zondag 27 juni a.s. Op de braderie zullen een hondertal marktkramen worden ingericht waar verenigingen, hobbyisten en bedrij ven zich zullen presenteren. Het geheel wordt omlijst met veel muziek. Zowel in 1994 als in 1996 was er een enorme belangstelling voor deze braderie en ook dit jaar verwacht de organisatie weer vele duizenden bezoekers. Aangezien er nog enkele marktkramen beschik baar zijn. kunnen belangstellenden contact opnemen met de organisatie, tel. 0478-649017 (na 18.00 uur). 0 R T I N G E N TOT DAMES- EN HERENMODE WILHELMINAPLEIN 15 HORST Vrijdag 18 juni voorlopig laatste Country Line Dance avond van dit voorjaar voor liefhebbers van deze momenteel zeer populaire dans vorm. Zoals altijd vrij toegankelijke avond begint deze keer om 20.30 uur. Lokatie: Dans Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 juni aanstaande wordt het horecageelte en het grote buitenterras van tennis- hal de Schaapskooi omgetoverd tot 'salsacafé'. Een zinderende beach- party-sensatie gehuld in sfeer en aangekleed met zandstrand, palmen en een kleurrijke lichtshow. En natuurlijk een prachtig terras met fakkels en vuurkorven, opgeluisterd door opzwiepende Zuid- Amerikaanse klanken zoals salsa en merengue. Ritme is hier de basis: gewoon lekker dansen.! Hoe je je heupen zwaait of je billen drilt op het geluid van bongo's, djembé's en andere trommels moetje zelf weten. Temperament en een goed humeur is alles watje nodig hebt. De drank jes worden geserveerd door onze exotische barmeisjes. Happy-hour van 21.00-22.00 uur. Je waant je in Cuba of Puertoric, die beiden nog steeds het ontstaans- recht opeisen van deze muziekstro ming. Eigenlijk is het geen echte muziekstroming, want salsa bete kent letterlijk 'sans'. Het is een men geling van Afroritmes met een snuf je Cubaanse en andere Zuid-Amerikaanse muziek; mix deze met jazz en je krijgt een opwindende, aanstekelijke combi natie, genaamd salsa! Tot salsa, tot dan. Vrijdag 18 en zaterdag 19 juni a.s. in tennishal de Schaapskooi. Er zit muziek in de jubilerende 100-jarige Rabobank. De hele maand juni staat in het teken van een reeks zomeravondconcerten, waarvan inmiddels twee edities ach ter de rug zijn. Komende vrijdag, 18 juni, staat concert nummer drie op de agenda. Vanaf 20.00 uur zijn er op de Grote Markt in Venray optre dens te beluisteren van Fanfare St. Oda Merselo, Koninklijke Harmonie Euterpe Venray en Gabriella Massa. Het concert is, evenals de overige uitvoeringen, gratis. PEEL EN MAAS WEEKBLAD De laatste week van juni is er don derdag 24 juni op de peuterspeelza len gelegenheid uw peuter op te geven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedragen ƒ15,-, s.v.p. gepast. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrij ving. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. Bewoners van het Anthoniusveld worden geadviseerd hun peuter aan te melden bij peuterspeelzaal de Hummeltjeshoek of de Paddestoel. Dus persoonlijk inschrijven op 24 juni van 15.30-16.30 uur op: psz de Blokkendoor, Kruidenlaan 161; psz de Paddestoel. Beukenlaan 6a; psz de Mierenhoop. Hubenhof 67 en van 18.00-19.00 uur op psz de Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a. Spreekuur voor starters Het softwarepakket EasyStart helpt u op weg! Door middel van informatie en vra gen laat EasyStart u stap voor stap uw ideeën uitwerken. En natuurlijk krijgt u alléén vragen die van belang zijn voor uw eigen situatie. Aan de hand van de door u beantwoorde vragen maakt EasyStart voor u automatisch een compleet onder nemingsplan. Dus u hoeft zelf geen lastige analyses en ingewikkelde berekeningen te maken. Verder stelt EasyStart u in staat om de overlevingskansen van uw bedrijf beter in te schatten en de markt alvast grondig te verkennen. Zo kunt u goed voorbereid beginnen aan een nieuwe uitdaging! Wilt u meer weten, bel dan voor een afspraak. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530247 tel. (0478) 530460 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Feestweekeinde in jongerensoos Open Jongerencentrum Watjang in Oirlo viert komend weekeinde het 15-jarig bestaans- feest. Vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 juni staan een aantal spectaculaire activiteiten op het programma om dit jubileum luis ter bij te zetten. Op 17 januari 1984 werdén de sta tuten van OJC Watjang opgemaakt en nog geen drie maanden later werd de kelderruimte onder in De Linde geopend. Het openingsweek end in september van datzelfde jaar met een optreden van onder andere Margriet Eshuys staat ongetwijfeld nog op de netvliezen van de nu-der- tigers in Oirlo. Oktober 1986 schrijft Watjang opnieuw historie met de eerste editie van Zomaarpop, het is nu het oudste jaarlijks terug kerende popfestival in de gemeente Venray. Grote namen als Prodigal Sons, La Lupa. Sjako!, De Cords en natuurlijk de Heideroosjes stonden op het podium van Zomaarpop. Spraakmakend waren verder het optreden van de Litouwse band Bix en de expositie van de Iraanse vluchteling Homi die zelfs de lande- De groep Chantilly Lace treedt zaterdagavond op Foto: Hans van der Beel, Sevenum)]5 jaar lijke pers haalde. Jammer was de afzegging van Candy Dulfer die een optreden met Prince prefereerde boven de soos in Oirlo. Minder ver heugend was het tekort aan vrijwil ligers en bezoekers vier jaar gele den, waardoor het voortbestaan van Watjang op de tocht stond. In een kort tijdsbestek teisterden twee branden de soos, waarvan de tweede brand in april 1996 zo verwoestend was dat slechts de vier buitenwan den het overleefden. Met vereende krachten werd de soos met eigen hand weer opgebouwd en op 10 mei van datzelfde jaar weer in gebruik genomen. In vijftien jaar tijd is Watjang uitgegroeid tot een vol waardige vereniging met een groot aantal (jonge) vrijwlligers die niet alleen uit Oirlo komen. ZESKAMP Het programma voor het lustrum weekeinde wordt vrijdag 18 juni ingezet met een reünie voor alle (oud-)vrijwilligers en mensen die Watjang nog een keer willen bezoe ken. Diezelfde avond wordt een expositie geopend met als thema 'Vijftien jaar Watjang'De muziek is in handen van verschillende (oud- )dj's die ieder muziek uit hun eigen periode draaien. Zaterdag 19 juni is er van 10.00 tot 12.00 uur een kin derochtend voor de kleintjes. Er is onder andere een springkussen, de gelegenheid tot schminken en ande re leuke bezigheden. Om 14.00 uur is er een zeskamp voor de jeugd, 's Avonds gaan om 20.00 uur de deu ren open voor een swingend rock and roll feest met een optreden van de vijfmansformatie Chantilly Lace. De entree bedraagt vijf gulden. Zondag 20 juni wordt het jubileum afgesloten met een zeskamp voor iedereen vanaf zestien jaar. De spor tieve strijd barst om 14.00 uur los. Daarnaast kan iedereen tussen 13.00 en 14.00 uur bij De Linde starten voor een fietstocht van ongeveer 28 kilometer. De deelname hieraan is gratis. Rond 17.30 uur is de zes kamp afgelopen en wordt het feest voortgezet met een gezellige band in OJC Watjang. Het grote aftellen is begonnen. Er zijn al veel mensen die spontaan gereageerd hebben op het artikel in de Peel en Maas en de pr-activitei- ten van het Kindervakantiewerk. Helaas is dit nog steeds niet genoeg. Zij zoeken nog steeds leiding voor ongeveer 190 kinderen. Dit is al wel veel minder als vorige week. maar het einde is nog niet in zicht. Nog steeds kunnen we de veiligheid van alle kinderen niet garanderen. Ben je dus net geslaagd en heb je in de week van 12 tot en met 16 juli niets te doen. meld je dan aan als vrijwil liger bij het Kindervakantiewerk. Een week optrekken met een groep je van 10 kinderen is zowel plezier voor de kinderen maar ook voor je zelf. Je kunt een groepje hebben samen met een vriend of vriendin of echt alleen, alles is mogelijk. Iedereen die ouder is dan 15 jaar kan meedoen als leiding bij het PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Kindervakantiewerk, duslaat wat van je horen. Laat het Kindervakantiewerk niet in de steek. Aanmelden is mogelijk via een van de volgende telefoon nummers: 0478-587560, 0478-584687, 0478- 588606. Gratis reparatie vanaf WA+ Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kostenloos laten repareren. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. Nedglass zorgt voor de verdere afwikkeling met alle verzekeraars in Nederland, u hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blau we reklamestand. vrijdag 18 en zaterdag 19 juni in Venray op de parkeerplaats nabij conferentieoord De Witte Hoeve" van 10.00-17.00 uur. U kunt hier ook uw kenteken in al uw autoruiten laten graveren. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz. M. van Tiel. I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: Zaterdag: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 Zondag: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver. P. Henkes. R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: Zaterdag en zondag: R. KEIJZER tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen V. GEURTS en R. GOEDEGE BUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Msr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Van Eerten R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10 00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3