Indekken tegen verlies van inkomen bij kopen van huis aan te bevelen Sfuntr e*t tennisvereniging Ysselsteyn UW Tennisverenging LVH Red Caps MHCV Wijkcentrum Noord-West Carel Neervoort keept hockeyfinale Aostrumse zangkompeneej Biljarten Jeugd Rode Kruis LVB Oostrum Jeugdnatuur wacht Jeugdvereniging De Springplank Rincón Espanol OVB Oostrum PEEL EN MAAS BEZORGEN? Ars Musica Chrisko DE HYPOTHEEK SHOP SEL EN MAAS donderdag 3 juni 1999 - Pagina 15 KNLTB-competitie afgelopen zaterdag kon TVY schiedenis schrijven door met drie de vier deelnemende teams aan de stricts competitie kampioen te wor- Het eerste herenteam, bestaande uit Altink (capt.), Jos Heesen, Paul gens, Hans Kreyfelt en Martien nssen had nog l punt nodig om zich mpioen te mogen noemen in de der klasse. Dit punt werd al in de eerste idstrijd gehaald door Jos. Uiteindelijk erd met 6-0 gewonnen, waarna de cap- n en de andere leden werden getrac- :rd op een champagne-dopuche. De genstander uit Neer feliciteerde het lm met een prachtige bloem het tweede herenteam. bestaande uit fan v. Osch (capt.), Twan de Wit, eo Nellen en Theo Jenneskens moest naar Haelen. Voor het kampioen- iap hadden zij nog vier punten nodig, wisten in Haelen een 5-1 overwin- jg te behalen en dus het kampioen- lap ook in de derde klasse. Het gemengd 35+ team, bestaande uit uus Kusters (capt.), Annie Jansen, Jan psers en Kalle Voigt, moest thuis en de andere titelkandidaat. Velden 3. winnaar van deze wedstrijd mocht ch kampioen noemen in de vierde asse gemengd 35+. Na de enkel- en dubbelspelen was de ind 2-2, dus de mixwedstrijd moest de slissing brengen. De eerste set werd overtuigend gewononen door Jan en lie, de tweede set moest worden slist in een tie-break. TVY wist deze een zeer spannende wedstrijd naar ;h toe te trekken en dus was ook dit mpioenschap een feit. tslagen: Zaterdag 29 mei: Poelder3-mix 18+ 2-3 x35+-Velden3 3-2 kampioen! ren 1-Neer 1 6-0 kampioen! denghoor 1-heren 2 1-5 kampioen! indag 30 mei: chtenberg 2-mix 1 5-3 ilenberg 1-heren 1 0-6 1-Deume 1 0-8 Dorpencompetitie Aanstaand weekend worden de laatste dstrijden van de Dorpencompetitie 99 gespeeld. Een van de teams van rerdag, namelijk team 1B. bestaande Martien Wijnands (capt.), Annemie jnands, Wilbert v. Dijck, Frans v.d. rkhof en Willy v. Dijck hebben nog ee punten nodig om het kampioen- hap in deze poule te behalen. Zij spe- zaterdag thuis om 18.00 uur tegen team van LVH2. Kom ze even aan- ledigen als u tijd hebt. Programma: zaterdag 5 juni: 'oule la Americ-TVY 18.00 'oule lb VY-LVH 18.00 Poule lc )ostrum-TVY 18.00 Uitslagen: Zaterdag poule I b .VHI -TVY 5-5 Zondag poule ld LVH-TVY 3-7 Clubkampioenschappen jeugd en t clubkampioenschappen worden dit i voor het eerst tegelijk met de jeugd ibkampioenschappen gespeeld. Dit is maandag 21 juni tot en met zondag juni. Dit betekent dat in de middag- en en het begin van de avond de Mgdwedstrijden worden gespeeld en er op de avond de seniorenmixwed- ijden. De finales zij zowel van de igd als van de senioren op zaterdag en ndag. Voor de mixdubbelkampioen- happen liggen speciale inschrijfkaar- in de kantine. Deze kunnen worden 'eleverd in de bus in de kantine tot en tt zondag 6 juni. Het inschrijfgeld draagt 2,50 p.p. Let op: dit is de tste week! PEEL EN MAAS WEEKBLAD Tennis )orpencompetitie Uitslagen 22 mei: ule B: K2-LVHJI 3-7 lie C: Y-Oostrum 4-6 Ca-S wolgen 1-9 ule D: Y-OiCa 4-6 Uitslagen zaterdag 29 mei: ule A Ca-Lobke 7-3 ïerica-OiCa 4-6 ule B bke-LVH2 6-4 Hl-Ysselsteyn 5-5 nleC Ca-Oostrum 9-1 bke-LVH 7-3 uleD nerica-Ysselsteyn afgebroken Uitslagen zondag 30 mei: ule A H-Merselo 5-5 strum-America 6-4 ule B :rselo-LVh 5-5 irlingsbeek-Ysselsteyn uitgesteld ule C Ca-Merselo 4-6 lie D .Jfrselo-America 2-8 'H-yuss 3-7 tugd dorpencompetitie Uitslagen: lie B2 ,IS I olgen B3-Swolgen B2 ule Cl ;en C2-Oirlo Ie BI ielo-Swolgen uole B2 inen-Swolgen B3 Barbecue voor alle deelnemers dor pencompetitie en hun partners Op vrijdag 18 juni a.s., aanvang 19.00 uur in het clubhuis. Kosten ƒ17,50 p.p. opgave uiterlijk 5 juni bij jouw teamcap tain of Geert Litjens, Vicarieweg 12. Junior-Seniortoernooi zondag 20 juni Juniorleden, de senioren vinden het een hele eer als ze door jou gevraagd worden, dus... wat let je? Graag inschrij ven vóór 12 juni a.s., inschrijfkaart in het clubhuis. Derde Venray-Open Namens de organisatie van het Venray-Open nodigen wij u van harte uit, om in het weekend van 20, 21 en 22 augustus aanwezig te zijn op de tenni sparken ven tv Ysselsteyn, tv LVH, TC Rhode en tc Venray, waar het derde tref fen zal plaatsvinden tussen alle tennis verenigingen van Venray en haar kerk dorpen. Deelnameformulier vóór 30 juni in de brievenbus van het clubhuis depo neren. Nadat afgelopen week enkele spannen de wedstrijden werden gespeeld, waar bij o.a. de honkbal senioren 1 in de laat ste inning een 6-14 stand wisten terug te brengen tot een gelijkspel, stonden er voor het afgelopen weekeinde ook enke le spannende wedstrijden op het pro gramma. Zo moesten de softbal junioren aantreden tegen PSV. Helaas ging deze wedstrijd met 11-5 verloren. Ongelukkigerwijze hadden enkele speelsters niet de vorm van de afgelopen weken behouden, waardoor een einde kwam aan een reeks overwinningen. Ook de pupillen zagen een verlies bijge tekend worden. Echter, de progressie is nu zichtbaar aan het worden. Tot de laat ste inning stond Red Caps in evenwicht met Nuenen. Helaas wist Nuenen in de laaste inning twee punten te scoren, waardoor Red Caps met 9-11 verloor, 's Zondag begon voor de honkbal senio ren 2 gestressd. Vlak voor aanvang van de wedstrijd bleek geen scheidsrechter voorhanden, dus moest een van de eigen spelers die taak op zich nemen. Hierdoor stonden er aan de kant van Venray slechts 8 spelers in het veld. Desondanks wist Red Caps door goed gebruik te maken van de mogelijkheden met 13-9 te winnen van de Kickers uit Waalwijk. De softbal senioren zagen zich voor de zware taak geplaatst, de beste pitcher van de competitie te overtroeven. De werpster van de Cardinals bleek echter zondag net te sterk. Na de telerustellen- de wedstrijd van vorige week werd de wedstrijd tegen Cardinals met 15-4 ver loren. De honkbal senioren 1 zagen hun reis naar Weert om tegen de Indians aan te treden letterlijk in het water vallen. Na twee volledige inningen, met een 0-1 stand voor Red Caps zag de scheids rechter zich genoodzaakt de wedstrijd te staken wegens onweer. Nog geen 5 minuten later stond het veld dusdanig blank, dat een eventuele voortzetting niet meer mogelijk was. Helaas voor de senioren, want het team was in een uit stekende vorm. Uitslagen: Pupillen Red Caps Venray - Nuenen09- 11 Softbal Junioren Red Caps Venray - PSV 05-11 Softbal Senioren Cardinals Oss - Red Caps 15-04 Honkbal Sen. 2 Red Caps - Kickers Waalwijk 13-09 Honkbal Sen. 1 Indians- Weert - Red Caps gestaakt bij 0-1 in de le helft 3e inn. Programma 5 juni Pupillen HBS Den Bosch - Red Caps v08.45 HB Junioren Red Caps - Uden Red Sox al 1.00 SB Junioren Red Caps - Starlights Schijndel al 1.00 Programma 6 juni SB Senioren Boosters Roosedaal - Red Caps A 14.00 HB Senioren 1 Gemert - Red Caps v 12.00 HB Senioren 2 Knuppelaars Rosmalen - Red Caps a 14.30 Voor meer informatie omtrent honk bal, softbal of Red Caps Venray kunt u terecht bij Richard Draaisma tel 0478- 582907,of per e-mail: RedCaps@dds.nl Natuurlijk kunt u voor de actuele infor matie ook terecht op hel internet: HTTP://www.come.to/redcaps Wilt u meer informatie over het recre anten team? Neem dan gerust contact op met Cecile van de Geer (0478-514656). Uitnodiging aan alle leden van MHCV om de algemene ledenvergade ring van donderdag 10 juni a.s. 20.00 uur bij te wonen. De stukken behorende bij deze vergadering zullen in de eerst volgende Peelpush geplaatst zijn. Zondag 6 juni: Straatfestival op de Hoenderstraat, gratis toegang. Maandag 7 juni: clubavond sjoelclub den Hoender. Vanaf 19.45 uur aanmel den nieuwe leden, min. leeftijd 16. Jaar. Woensdag 9 juni: 09.00 Groep 1 volks dansen; 10.30 volksdansen groep 2; 14.00 handwerkgroep; 20.30 volksdan sen, volksdansgroep Den Hoender, vanaf 20.15 uur aanmelden nieuwe leden, leeftijd 18-±55 jaar; 21.45 nog een gezellig uurtje vertoeven. Donderdag 10 juni: activiteitenmiddag ouderenvereniging met koersbal en kaarten. Tot ziens in Wijkcentrum Den Hoender, St. Ursulastraat 2, hoek Hoenderstraat. Zaterdag 29 mei j.l. waren de Veteranen van de Hockeyclub Venray in Den Bosch actief in het afsluitend lands kampioenschap voor overgangsklassen- kampioenen. Tegen Assen werd verdiend met 2-0 gewonnen (Wim Staal en Marcel Holla scoorden); tegen P.W. uit Enschede kon den we niet in actie komen omdat die niet kwamen opdagen! Daardoor bleek H.B.S. uit Bloemendaal in de poule de nog de enige tegenstander, waarvan moest worden gewonnen, omdat zij met maar liefst 6-1 Assen hadden verslagen. Al in de eerste minuut was het raak (dat overkomt ons vaker!) en stond H.B.S. met 1-0 voor. We bleken 'n maatje te klein van de kampioenen uit 't Westen, maar konden mede dank zij voortreffe lijk keepwerk van Carel Neervoort de nederlaag nog 'n draaglijk aanzien geven. Via 2-0 tekende Marcel Holla 2-1 aan waarna hij bij een 3-1 achterstand met 'n perfect genomen strafbal de eind stand op 3-2 bepaalde. Hiermee was Venray uitgespeeld, althans voor de meesten van ons! De goalie van H.B.S. kon de finale niet meespelen en viel Carel Neervoort de eer te beurt door Bloemendaal uitgenodigd te worden hun doel te verdedigen! Hij deed dat en met verve! Tegenbosch uit Eindhoven was duidelijk sterker dan H.B.S., maar Carel stond niet meer dan 2 echt onhoudbare doel punten toe, waardoor het landskam pioenschap met 2-0 toch naar 'n Zuid- Nederlandse ploeg ging! Wij komen Tegenbosch 't volgend sei zoen in de Hoofdklasse tegen en maken daarvoor de borst nu alvast nat; iets wat bij het warme weer goed van pas kwam. We kijken terug op 'n leuke en sportieve dag hockey! Mannenkoor de Aostrumse zangkom peneej is een gezellig maar serieus repe terend mannenkoorWij zijn nog op zoek naar enkele zangers, degenen die inte resse hebben kunnen vrijblijvend eens een repetitie bijwonen. Wij repeteren elke dinsdagavond vanaf 21.00 uur in de zaal van het Allemanscafé in Oostrum. Vakantieperiode koor van 6 juli t/m 24 augustus. Inlichtingen of afmeldin gen bij Frank Ritmeyer, tel. 584565. D.O.S. Uitslagen bandstoten KNBB: De Bascule - DOS B1 5-2 Jac Verhalle was enige die de punten mee naar huis nam. Tegelen - DOS Cl 7-0 Verder commentaar is overbodig. Klotske - DOS C2 5-2 Huub van Rhee wist als enige de eer te redden Programma bandstoten KNBB: Maandag 07-06 DOS A1 B Tegelen 1 Donderdag 10-06 DOS B1 B De Jordaan VOP-DOSC1 Tegelen - DOS C2 V.O.P. Uitslagen Bandstootcompetitie: Tegelen-VOP Al 5-2 winst met 0.68 gem. voor Elke Godschalk. Klotske-VOP Al 2-5 Piet Volleberg 8.33 gem. en Elke Godschalk 0.78 aem. wonnen hun partij. VOP B2-Poedelhaters 5-2 Voor de winstpartijen zorgden Herman Robins met 3.50 gem. en Marcel Jansen die 1.81 gem. speelde. KOT-VOP B2 5-2 Winst was er alleen voor Nellie Dericks die 1.11 gem. speelde. VOP Cl-Tegel;en 7-0 Wilfried Godschalk 2.50 gem.: Caspar Michels 1.73 gem. en Pierre Volleberg met 0.97 gem. waren de winnaars. DOS 2-VOP Cl 2-5 Pierre Volleberg 1.25 gem. en Eric v. Gerven 0.90 gem. waren te sterk voor hun tegenstanders. Op maandag 7 juni is er een avond voor de jongste groep. Wij zoeken voor enke le dagen alvast vrijwilligers; wie kan laat het voor 7 juni s.v.p. weten. Zaterdagmorgen 12 juni van 09.30- 12.00 spullen sorteren en inventariseren en inpakken. Dinsdag 13 juli: Stand fietsvierdaagse. Zaterdag 5 sept.: stand Veltumse dag. Let op: groepsavond 231 juni begint om 18.00 uur. vanaf de Clockert. Dit is de jaarlijkse collecte. Na afloop wacht jul lie voor je inzet op de Clockert nog iets lekkers. Deze avond kan iets langer dure Op woensdag 09 juni gaan we weer Fietsen. Vertek: 19.00 uur bij de Rabobank Oostrum. We fietsen onge veer 25 km. Hallo Jeugdnatuurwachters. Jullie hebben inmiddels op school allemaal het vlijtig liesje en de pompoenzaadjes ontvangen. Het is natuurlijk de bedoe ling dat je deze ook zo snel mogelijk gaat planten en zaaien. Lees daarbij wel de bijgeleverde verzorging eerst eens goed door want je juiste manier van planten en zaaien is het belangrijkste begin voor een goed resultaat. Ook de verdere verzorging is natuurlijk erg belangrijk, maar daar komen we nog op terug. Veel succes er mee en tot volgen de week in Peel en Maas. Donderdag 3 juni (vanavond) knutselen voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Van 18.30-10.00 uur komen een aantal technieken aan de orden. Zo wordt er geknoopt, gevouwen, zout gekleurd, figuur gezaagd en geplakt. De uitslag van het afgelopen donderdag gehouden fancyfair is als volgt: 1Tom Barents 214 p.; 2. Roy Vrenken 210 p. en 3. Joris Michels 196 p. Zaterdag 5 juni: feestavond voor bestuur en leiding. Vanaf 20.30 uur is men wel kom. Het thema voor dit jaar zijn de sprookjes van Duizend en een nacht. Maandag 7 juni: van 18.30-20.00 uur club voor de kinderen van de groepen 3 en 4. Vanavond een gokkwis, 'Doet ie 't of doet ie 't niet'. Daar zullen we dus wel achter komen. Ook op maandag, redac tievergadering van 'In de Piste'. Aanvang 20.00 uur bij Sjang. Dinsdag 8 juni: clubavond voor de jeugd van de groepen 7 en 8, plus de school verlaters. Óp het programma staat 'Levend Stratego' in de bossen bij het oude zwembad. Vlagveroveren met behulp van kaartjes waarop de legerran- gen staan. Iedereen om 18.15 uur aan wezig met fiets. Terug om 20.00 uur. Aansluitend om 20.15 uur program mavergadering voor de dinsdagleiding. Woensdag 9 juni wekavond. We begin- neno m 18.30 uur. Donderdag 10 juli GEEN club i.v.m. de avondvierdaagse. Venrayse Postzegel Vereniging Op zondag 6 juni is er een ruilbeurs voor postzegels, munten, ansichtkaar ten. telefoonkaarten, flippo's en andere ruilobjecten. De beurs begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Locatie: Wijkcentrum de Kiosk op het Brukske in Venray. De beurs is voor iedereen toe gankelijk, dus ook voor niet-leden. Er is voldoende parkeergelegenheid. Reuma- Patiëntenvereniging Venray e.o. Thema-avond Reuma en Osteopatie Op maandag 7 juni 1999 organiseert de RVV Venray e.o. een thema-avond over reuma en osteopathie in de Kiosk, Brukske 1, 5802 NN Venray, van 19.30 tot 22.00 uur. Osteopaat dhr. A. Teunissen zal hier aan zijn medewerking verlenen. De osteopaat bekijkt en onderzoekt het lichaam en behandelt met zachte hand grepen waar nodig vastzittende gewrich ten, spieren, organen en andere structu ren. Voor iedere patiënt is er een behandeling op maat, eventueel met voedingsadvies en toevoeging van voe dingssupplementen. De osteopaat zoekt z.n. contact met uw arts voor het ver- krijgben van verdere informatie. U hebt geen verwijzing nodig van en arts. Er zijn zorgverzekeraars die de behande ling vergoeden. Leden maar ook niet- leden van de Reumapatiëntenvereniging Venray e.o. zijn welkom op deze avond. De toegang is gratis. Opgeven bij: Anny Geraedt, tel. 0478- 581463 of Corrie Tebarts, tel. 0485- 342097. El pasado sabado tuvo lugar en Utrecht una reunion del CRE's los temas de la reunion fueron dedicados al fun- cionamiento de las instancias espanolas, Consulado, consejerias etc., el boletin informativo que llegara a todas las casas donde viven espanoles en holanda y como tema principal la Educación para lo que estaban invitados, el Consejero y director de Educación. Ambos informa- ron sobre el numero de alumnos que asisten en las diferentes aulas en Holanda en el curso 1999-2000, La posibilidad de los ninos empiecen a los 5 anos (anteriormente 6 anos) el curso escolar. El que se solicitara del ministe- rio de educación el que se pueda abrir un aula con 8 ninos y no 14. Y el que entre dos Iugares cercanos como podria ser el caso de Venray - Venlo si no hay suficientes alumnos en un lugar, se puedan juntar ambas aulas por medio de un transporte que seria abonado por el ministerio de educación y dar clase una semana en cada sitio, esta posibilidad tendrfa un gran efecto en toda holanda pues en proximo curso participaran 15 ciudades en toda holanda. No dude en solicitar información. Un saludo de HACE Dinsdagavond 8 juni is er weer een fietstocht dor onze mooie omgeving. Vertrek om 19.30 uur bij de Rabobank. Bij slecht weer gaat het niet door. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Groot Vocaal Ensemble Dinsdag 8 juni repetitie van 20*00-22.15 uur in de Opmaat, Oostsingel 37 Venray. Agenda: 4 juli: concert-dagtocht naar Maastricht. Afmelden bij: Gert Vermeulen, tel. 0478-502652 (bij voorkeur tussen 18.00 en 19.00 uur) Oud papier kunt u deponeren in de container bij De la Roy, Gasstraat 6. Heeft u belangstelling voor koorzang en wilt u eens met ons meezingen? Informatie over het koor geeft u graag Gert Vermeulen, tel. 0478-502652. Maandag 7 juni: repetitie van 19.30- 21.00 uur. Zondag 13 juni: opluistering H. Missen Saamvliet te Ottersum 10.15 en 11.30 uur, vertrek 09.00 uur. Zondag 2 juli: Venray Muziek Totaal, 20.45-21.15 uur in de Bleek. Zaterdag 3 juli: Opluistering H.Mis Vredeskerk 19.15 uur. S.v.p. een kwartier voor iedere uitvoe ring aanwezig. Bij verhindering s.v.p. tijdig afmelden. Ons koor Chrisko bestaat uit een kleine enthousiaste groep jonge dames. We zingen in zowel Vredes- als Paterskerk en af en toe bij instellingen. We hebben een afwisselend repertoi re en een gezellige koffiepauze. Wie heeft er zin en tijd om op de maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur met ons mee te repeteren? We oefenen in het parochiezaaltje aan de Whistlerstraat I a. Voor meer informatie: Marly Driessen, tel. 0478-588176 of Norma Ansinger, tel. 0478-585234. VERZEKERING TEGEN PLOTSELINGE INKOMENSVERLIES BIEDT BESCHERMING Het gaat goed met de huizenverkoop in Nederland. De almaar stijgende huren, en de goed draaiende economie zijn mede de aanleiding dat steeds meer mensen overgaan tot wat wel één van de grootste uitgaven in je leven wordt genoemd: een eigen huis. Het lijkt niet op te kunnen, zeker als twee inkomens bij elkaar gelegd kunnen worden. Toch is een waarschuwing aan kopers in spé op z'n plaats. Want wat gebeurt er als je partner wegvalt, je inkomen drastisch minder wordt door bijvoorbeeld verlies van je baan of door arbeidsongeschiktheid na een onge luk? Zijn de zware (hypotheek)lasten dan nog op te brengen? Gelukkig kan je je tegenwoordig verzekeren voor dergelijke financiële tegenvallers, zodat het pas verworven bezit niet meteen weer in de verkoop hoeft. Sinds kort zijn er in Nederland meer koop- dan huurwoningen, een historisch omslag punt. Door het grote aanbod van nieuwe Koopwoningen en de lage rente gaan steeds meer mensen over tot de aanschaf van een eigen woning. De voordelen zijn duidelijk: in plaats van iedere maand een bedrag aan huur te betalen, bouwt de eige naar van een huis in de loop der tijd een stuk vermogen op. En doordat de hypo theekrente aftrekbaar is, betaalt de fiscus mee aan de vermogensopbouw. Bovendien komt daar nog eens bij dat de waarde van de woningen doorgaans stijgt. Natuurlijk is er ook iets te zeggen voor huren. Als huurder hoef je je niet druk te maken over het groot onderhoud van de woning en wordt je niet geconfronteerd met zaken als het huurwaardeforfait en betaal ie minder onroerende zaakbelasting. Maar desondanks is een koopwoning veel al een goede keuze, al was het maar omdat de huren de afgelopen jaren met gemid deld 5% zijn gestegen! Zekerheid Afhankelijk van de hypotheekvorm en de :e is vastgi redelijk periode dat de rente is vastgezet, zijn de nypotheeklasten Sommigen zijn bereid een bepaald risico te nemen en sluiten een beleggingshypo theek af waarbij een hoog rendement mogelijk is. Anderen kiezen duidelijk voor meer zekerheid en geven de voorkeur aan een spaarhypotheek met een iets hogere rente die voor een lange periode vaststaat. De hoogte van de hypotheek is gebaseerd op het inkomen. Hierbij gaan de meeste mensen ervan uit dat hun inkomen gelei delijk zal stijgen of in ieder geval gelijk zal blijven. Aan een inkomensdaling wil bijna niemand denken! Terwijl het verstandig is om toch eens stil te staan bij de gevolgen van werkloosheid, arbeidsongeschiktheid of overlijden. U moet zich daarbij afvragen of u (of uw nabestaanden) ook dan de maandelijkse hypotheeklasten nog kunt opbrengen. Want uw inkomen kan een behoorlijke klap krijgen. Indekken tegen risico's De Hypotheekshop heeft hiervoor een nieuw product, dat u indekt tegen deze grote risico's. Met de WoonRust Hypotheek Bescherming wordt een plotselinge inko mensdaling tijdelijk opgevangen, zodat de woning in elk geval niet direct verkocht hoefLte worden. De WoonRust Hypotheek Een praktijkvoorbeeld De heer Visser heeft een hypotheek nodig van 250.000 gulden en in zijn situatie blijkt een aflossingWrijehypotheek de beste keuze te zijn. De rente Is 6 procent, waardoor zijn maandelijkse hypotheeklast 1.250,- bedraagt. Meneer Visser neemt de WoonRust Hypotheek Bescherming met een verzekerd bedrag van 900 gulden voor een periode van 10 jaar. De premie bedraagt op basis hiervan 4.968,- eenmalig te betalen in de vorm van een koopsom. Deze koopsom kan worden meegefinancierd met de hypotheek. Het hypo theekbedrag wordt dus 254.968 gulden en de bruto-maandiast komt op 1.274,25. Kortom, de WoonRust Hypotheek Bescherming kost meneer Visser nog geen 25 gulden per maand. Netto is dat gemiddeld zelfs niet meer dan 15 gulden! Dat is heel weinig geld, voor heel veel bescherming. Dit is een voorbeeld met gefingeerde gegevens. Uw eigen situatie is waar schijnlijk heel anders. Daarorti is het verstandig een persoonlijk advies te vragen bij De Hypotheekshop. Uw adviseur zet dan alles voor u op een rij. Huis verkopen door plotselinge inko mensdaling? Dit is nu te voorkomen. Foto: Studio 21 Bescherming heeft een looptijd van maxi maal 20 jaar, maar meestal wordt voor een looptijd van 10 jaar gekozen. De premie voor de WoonRust Hypotheek Bescherming wordt in een eenmalig bedrag betaald (dit heet een koopsom). Hieraan zitten twee belangrijke voordelen: - omdat de koopsom met de hypotheek kan worden meegefinancierd, is ae rente die u hiervoor betaalt aftrekbaar; - omdat het deels een arbeidsongeschikt heidsvoorziening betreft, is de helft van de koopsom ook nog eens eenmalig direct aftrekbaar. Kortom, de fiscus betaalt mee aan uw WoonRust Hypotheek Bescherming. Bovendien kunt u de WoonRust Hypotheek Bescherming niet alleen bij een nieuwe, maar ook bij een bestaande hypotheek afsluiten. De WoonRust Hypotheek Bescherming is exclusief ontwikkeld voor De Hypotheek shop in samenwerking met Cardif, een gerenommeerde Franse verzekeringsmaat schappij. Cardif is gespecialiseerd in derge lijke betalingsbeschermingen. De WoonRust Hypotheek Bescherming is in deze vorm uniek. De combinatie van een dekking bij zowel werkloosheid en arbeidsongeschikt heid als bij overlijden maakt de WoonRust Hypotheek Bescherming tot een zeer aan trekkelijk product voor huizenbezitters. De WoonRust Hypotheek Bescherming is exclusief verkrijgbaar bij alle ruim 170 ves tigingen van De Hypotheekshop. Waarom naar De Hypotheekshop? De Hypotheekshop is met ruim 170 ves tigingen de grootste franchise-organisa- tie van onafhankelijke hypotheekadvi seurs in Nederland. De overkoepelende organisatie zorgt voor een groot aantal zaken, waaronder uitstekende centrale afspraken met banken en verzekerings maatschappijen over de rente en voor waarden. Ook zijn er uitgebreide oplei dingsprogramma's voor de adviseurs, waarmee hun kennis op peil blijft. Verder worden zij voortdurend op de hoogte gehouden van de laatste ontwik kelingen op fiscaal en hypotheekgebied. U bent op die manier verzekerd van een optimaal advies van echte specialisten. Alle Hypotheekshops moeten voldoen aan de eisen die gelden voor het Keurmerk Hypotheek Bemiddeling. Dit nieuwe keurmerk biedt u als consument zekerheid als het gaat om de kwaliteit van onze dienstverlening. De Hypotheekshop is aan geen enkele bank of financiële instelling gebonden en dus onafhankelijk. U kunt kiezen uit alle hypotheken van vrijwel iedere bank en verzekeringsmaatschappij. U kunt dus gewoon shoppen op één adres voor een objectief en gratis hypotheekadvies. Extra service: Job Care Het is niet Iets om dagelijks bij stil te staan, maar het kan ledereen overkomen: werkloosheid. De WoonRust Hypotheek Bescherming biedt u aan enige financiële armslag, maar daarmee bent u er natuurlijk nog niet. Daarop biedt De Hypotheekshop u job Care, een extra service waarvan u gebruik kunt maken als u een WoonRust Hypotheek Bescherming heeft. Mocht u onverhoopt uw baan verliezen, dan ondersteunt job Care u Wj het vinden van een nieuwe baan, tot dat u de baan heeft gevonden, fob Care wijst u de weg naar de juiste instanties waar u m uw specifieke situatie het sneist een nieuwe baan zou kunnen vinden. Bovendien ontvangt u Interessan te informatie met onder meer voorbeelden van sollicitatiebrie ven. Op die manier kunt u hope lijk snel weer aan de slag! Tabel gemiddelde huurverhoging jaar Verhoging 1988 3,3% 1989 3,2% 1990 3,3% 1991 5,9% 1992 5,6% 1993 5,4% 1994 5,2% 1995 4,7% 1996 4,1% 1997 3,7% Bron: CBS

Peel en Maas | 1999 | | pagina 15