Venray in de nacompetitie Venrayse trainer likt wonden met sportieve wraak We zijn klaar voor de nacompetitie" Afscheid met promotie zou mooi zijn Een tumultueus seizoen SV VEN RAY Na de competitie Programma nacompetitie SV VENRAY SV VENRAY esp esp fEEL EN MAAS woensdag 12 mei 1999 - Pagina 11 Jan Poels mag seizoen afmaken en doet dat met verve Het vertrouwen leek hersteld. Er iwam zelfs een overeenkomst over contractverlenging. Maar het bestuur csliste uiteindelijk anders, 'eranderde 180 graden van koers, éit is dat trainer Jan Poels van twee deklasser SV Venray de club aan het einde van het seizoen moet verlaten. De 34-jarige Venraynaar voelt zich niet netjes behandeld en dat is nog zacht uitgedrukt. Toch wil hij niet met modder gooien. Hij maakt het seizoen af en doet dat met verve. Zijn ploeg is de laatste weken bezig met een gewel- iige opmars en mag nu in de nacom- letitie gaan strijden om een plek in de trste klasse. Menig bestuurslid zal zich op dit moment afvragen of het wel zo verstan dig is geweest om Jan Poels de laan uit te sturen. Na een uitermate moeizame start heeft Venray namelijk een goede reeks bekroond met een plaats in de nacompetitie. Als de stijgende lijn door zet en het geluk de ploeg niet in de steek laat, speelt de rood-witte formatie vol gend seizoen gewoon in de eerste klas se. En daar zag het in het begin helemaal niet naar uit. De resultaten bleven uit, de koppies gingen omlaag en trainer Poels kreeg door het bestuur - met name door voorzitter Wiel Michiels - de zwarte Piet toegespeeld. 'Te weinig overwicht', zo luidde het oordeel. De groep zou een harde hand nodig hebben. SPORTIEVE PRIKKEL Wat was er toch aan de hand met Venray? Waren de kampioensaspiraties, die vooraf niet onder stoelen of banken werden geschoven, wel op realisme gestoeld? Poels vond van wel en vindt dat nog steeds. "Vorig seizoen draaide de ploeg prima. Er zit voldoende kwali teit in het elftal om voor de hoofdprijs te gaan. Bovendien ben je geen goede trai ner als je die ambitie niet hebt." Een echte verklaring voor de dramati sche start heeft de 34-jarige oefenmees- ter niet. "Misschien komt het omdat we nauwelijks in een vaste samenstelling hebben kunnen spelen." Evenmin kan hij aangeven waarom Venray de laatste weken zo goed presteert. "Het lijkt erop dat de spelers de schroom van zich heb ben afgeschud. Ze spelen fris en onbe vangen. Het geloof in eigen kunnen is er weer. Tja, en misschien heeft mijn ont slag de jongens wel sportief geprik keld." Eén ding is zeker: dat Poels op zoek moet naar een andere club ligt niet aan de spelers. Die staan tot op de dag van vandaag achter hem. De Venrayse trai ner, leraar lichamelijk opvoeding van beroep, kan zijn jongens naar eigen zeg gen 'lezen en schrijven'. 'De mensen die zeggen dat de spelers een harde hand nodig hebben, roepen maar wat. Zij komen nooit op de trainingen kijken en weten dus ook niet wat er binnen de groep leeft." VERRADEN De opmars van Venray komt voor Poels in ieder geval te Iaat. Aanvankelijk zag hel er nog naar uit dat de problemen met het bestuur waren opgelost. Onvrede en meningsverschillen maak ten plaats voor rust en begrip. Bestuur en trainer bereikten dit seizoen overeen stemming over contractverlenging. De patiënt leek genezen maar de wonden kregen nooit de kans om te helen. Voorzitter Michiels 'flirtte' achter Poels' rug om met Leo Beerendonk, de Heerlenaar die van 1978 tot 1983 de tweedeklasser Venray grootse successen had bezorgd. Poels voelde zich verra den, met een dolk in de rug gestoken. Er kwam weer een gesprek. Dit maal kwa men beide partijen niet meer tot elkaar. De overeenkomst werd ontbonden. De 34-jarige oefenmeester - 25 jaar lid van SV Venray - kon het niet meer opbren gen. Hij was in zijn eer aangetast. Het bestuur liet hem weten een nieuwe start te willen maken. Hans Vergeer, hoofd jeugdopleidingen bij VVV, neemt het roer naar alle waarschijnlijkheid over. 'GEEN SVV-gevoel' Natrappen doet Poels niet. Hij wil slechts één voorbeeld geven, waaruit blijkt wat bij Venray de kern van het probleem is. "Nadat we de uitwedstrijd tegen Egchel hadden gewonnen en ons geplaatst had den voor de nacompetitie, viel er iets van ons af. De jongens waren dolblij. We reden terug naar Venray om in de kantine met zijn allen iets te gaan drin ken op de goede afloop. Wat denk je? De kantine was dicht. Er was helemaal niemand om ons op te wachten en te feliciteren. Dat deed pijn. Uit dit voorval blijkt dat het SVV-gevoel ver te zoeken is. Tijdens de gloriejaren, toen menig hoofdklasser met knikkende knieën naar Venray afreisde, was dit niet mogelijk geweest." REALISTISCH Jan Poels moet nu op zoek naar een andere club. Maar wil hij dat wel? "Op dit moment heb ik nog niet die behoefte maar dat komt ongetwijfeld. Het is namelijk hartstikke leuk om met een groep jonge mensen te werken. Ik heb mijn diploma 'Oefenmeester 1' en wil graag hogerop. Natuurlijk had ik het hier graag af willen maken. Ik heb altijd gezegd dat het goed zou komen. Als deze jonge groep bij elkaar blijft, zijn ze tot veel meer in staat. Maar dat kost natuurlijk tijd. Tijd die ik helaas niet krijg. De mensen moeten echter realistisch zijn. In de topdagen - toen Venray in de hoofdklasse speelde - stond er een uitzonderlijk goed elftal, bestaande uit zeer getalenteerde jongens. Tegenover de huidige groep is het niet eerlijk om de vergelijking met die lichting te maken." Venray maakt zich momenteel op voor dn nacompetitie. Het woord zegt het al, ie competitie is al afgelopen. Maaraan- \ezier de KNVB niet alle prijzen direct 'il uitdelen, moeten er nog een aantal wedstrijden gevoetbald worden. 1romotie is de prijs die nog te halen 'Kill. Daar moet dan nog wel een lange weg voor afgelegd worden. Zeven ploe- \en moeten onderling uitmaken wie vol lend seizoen in de eerste klasse speelt. Haast de drie ploegen uil de klasse van Venray. dingen er ook nog drie ploegen 'it klasse 2G mee en mag de nummer tien uit de eerste klasse zijn plek verde digen. Op zich is de nacompetitie een aardig idee om het seizoen meer kleur Ie given. Een nadeel is echter dat het voet- hallen nu doorgaat tot ergens in juni. Positief voor de mensen die verslaafd lijn aan het spelletje, maar er zijn natuurlijk ook mensen die snakken naar fcn vrije zondag. Door de gedwongen lange winterstop is nu zelfs tweede Pinksterdag al een speeldag geworden. Haar komt nog bij dat zo=n minicom- petitie een loterij is. Een verloren wed- urijd en je speelt mee voor spek en honen. De clubs zelf zijn blij met de inkomsten die een extra thuiswedstrijd zich meebrengt. Vooral de voorzitter '''tin Volharding was blij met een thuis wedstrijd tegen Venray. Natuurlijk zul len deze inkomsten goed zijn voor de clubs. uiar de spelers houden hier hopelijk toch geen rekening mee. De *acompetitie is alleen maar leuk als je hem wint. En winnen is iets wat Venray w de afgelopen jaren niet meer heeft gidaan. Wat is er nou mooier om na de competitie terug re kijken op een bewo gen. maar succesvol seizoen Leo de Kerff is met tussenpozen al twaalf jaar bestuurslid van SV Venray. Momenteel is hij bestuurslid technische zaken, wat inhoud dat hij betrokken is bij alle zaken aangaande voetbal voor alle senioren en alle dameselftallen. Daarbij werd hij natuurlijk bijgestaan door een hoop anderen. De laatste vier en een halfjaar heeft Leo samengewerkt met Jan Poels. 'Ik heb altijd heel fijn met Jan kunnen samenwerken. Ik denk dan ook dat Jan onder hele moeilijke omstandigheden goed heeft gepres teerd', aldus Leo de Kerff. En dan nu is er weer eens heel positief nieuws te mel den. Niet lang geleden kwam Venray alleen nog maar negatief in het nieuws. Bestuursproblemen en de prestaties op het veld waren ook niet om over naar huis te schrijven. Maar de laatste weken gaat het weer goed. 'Ik heb het vertrou wen in de groep nooit verloren maar je zag een aantal maanden geleden gewoon dat de angst in het elftal was geslopen. De jongens kwamen met lood in de schoenen het veld op en als je dan steeds verliest kom je in een cirkel terecht. Maar de laatste weken wordt er lekker gecombineerd en worden de wedstrijden ook gewonnen en daardoor groeit het vertrouwen. En in deze klassen betekent het dat je van degradatiekandidaat zo maar weer kan veranderen in een pro motiekandidaat', aldus Leo. Natuurlijk zou promotie een geweldig afscheid zijn voor Jan Poels en Noud Janssen, die bijna vijf jaar hun hele ziel en zaligheid in de ploeg hebben gelegd. Niet ver wend met grote successen zou afscheid nemen met een promotie hen toch vol doening geven.' Ik hoop met heel mijn hart dat Venray promoveert. Met deze spelersgroep kunnen we me in de eerste klasse meedraaien en van daaruit kun je weer gaan bouwen aan een team dat de hoofdklasse waardig is. Voor Jan en Noud zou het geweldig zijn. Ze zijn in hun tijd niet verwend met veel succes sen maar promotie zou iedereen ze gun nen. En het kan zo maar gebeuren. Vorig jaar speelden we goed en in de nacom petitie speelden we gelijk tegen Oda en verloren we van Blerick en was het weer gedaan. Hopelijk kunnen we dit jaar een grotere rol van betekenis spreken', aldus Leo de Kerff. Natuurlijk hoopt iedereen met een rood-wit hart met Leo de Kerff mee en zullen we tijdens de (hopelijk) eerste warme dagen van mei en juni mogen genieten van prachtige wedstrij den op sportpark de Wieën. SV Venray opent zondag 16 mei de nacompetitie met een thuiswedstrijd tegen Swift uit Roermond. De verliezer van dit duel speelt zaterdag 22 mei tegen Volharding. De winnaar komt op Tweede Pinksterdag, maandag 24 mei, uit tegen Volharding Afgelopen zondag verloor Venray zijn laatste competitiewedstrijd tegen kam pioen IVS met 0-2. Een wedstrijd die weinig meer uitmaakte. IVS was al kampioen en Venray had zich vorige week al verzekerd van de nacompetitie. Het enige wat er nog op het spel stond voor de rood-witten was de laatste periode. Deze ging door de nederlaag naar Volharding, terwijl Venray de periode van IVS overneemt. Komende zondag opent Venray het sluitstuk van dit seizoen thuis tegen Swift uit Roermond. Als Venray wint speelt het de tweede wedstrijd, uit bij Volharding op tweede Pinksterdag. Bij een verlies of een gelijk spel is dit twee dagen eerder, op zaterdag dus. Een nacompetitie is een echte loterij. Een verliespartij betekent uitschakeling. Een voordeel is dat de ploegen elkaar onder tussen goed kennen. De ploegen troffen elkaar immers al twee keer in de regulie re competitie. Tegen Swift uit Roermond won Venray dit seizoen al twee keer. In Roermond speelde Venray zeer overtuigend en werd het 0-4. In Venray werd het slecht 1-0. maar het spel beeld was hetzelfde. Venray was veel sterker. Tegen Volharding uit Vierlingsbeek verloor Venray dit sei zoen twee keer. Thuis was Venray veel sterker, maar in een mooie wedstrijd wist Venray van de twintig open kansen er maar een te benutten, terwijl de Brabanders uit vier counters twee doel punten haalden. Ook de wedstrijd in Vierlingbeek was zeer spectaculair. In een op en neer gaande wedstrijd bleef Volharding op het eind met 4-3 aan de goede kant van de score. Volharding - Venray is altijd een beladen wedstrijd, met veel publiek en veel emotie. Een rasechte derby. Met Swift bestaat deze binding niet zo, maar toch is deze wedstrijd voor het team van Jan Poels nog belangrijker. Komende zondag moet er gewonnen worden. Een nederlaag betekent een zeer waarschijnlijke uitschakeling. Ondanks dat Venray dit seizoen twee maal van Swift wist te winnen geeft dit geen garanties. Het is net bekervoetbal, elke wedstrijd staat op zich. De rood- witten zullen de steun van het publiek dus ook goed kunnen gebruiken. Een andere factor in deze nacompetitie zijn de dreigende schorsingen. Venray kent verschillende spelers die, wanneer zij een gele kaart krijgen, een gedwongen vroege vakantie krijgen. Gelukkig heeft Jan Poels de beschikking overeen brede selectie. Zo maakte afgelopen weekend Niels de Klerk zijn rentree in de basis. De vooruitzichten zijn dus goed. Met de steun van het publiek kan Venray zon dag de eerste stap zetten richting promo tie. Deze weg omhoog kan dan de week erna vervolgd worden tegen Volharding in Vierlingsbeek. En dat zou toch wel een zeer mooi einde van het seizoen zijn De competitie zit er op en het seizoen bijna. En wat voor een seizoen. Zelden zal de club zoveel in het nieuws geweest zijn als dit jaar. Het seizoen kan gezien worden als het einde van een periode. Trainer Jan Poels vertrekt na vier en een halfjaar. Een lange tijd in het trainers vak. Ondanks alle perikelen dit seizoen is het prijzenswaardig dat Venray de trainer, waar veel kritiek op was, heeft laten zitten. Veel clubs zouden hier een voorbeeld aan moeten nemen. Bovendien haalt Poels zijn gram door zich na deze woelige periode, met zijn team toch nog te plaatsen voor de nacompetitie. In het begin van het seizoen zag alles er goed uit voor Venray. Met de komst van Edward Linskens, leek de club een gouden slag binnen gehaald te hebben. Venray ging voor de titel en dat mocht iedereen ook weten. Maar het liep anders. De eerste wedstrijd, tegen con current Volharding, werd ondanks goed voetbal verloren. Vervolgens werden nog twee wedstrijden onnodig verloren en de eerste tekenen van een rumoerig seizoen waren geboren. Linskens raakte geblesseerd en was gedwongen zijn car rière te beëindigen. Terwijl IVS uit het nietige plaatsje Berg aan de Maas, met rustige passen naar het kampioenschap liep, draaide Venray een wisselvallig seizoen in de middenmoot. Mooie over winningen werden afgewisseld met nederlagen en remises tegen matige ploegjes. Na de winterstop dreigde het helemaal mis te gaan met Venray. De beste aanvaller van het team, Stephan Sijbers, stopte met voetballen na een conflict met het bestuur. Venray kon zelf geen wedstrijd meer winnen en dreigde af te glijden naar een degradatie plaats. De positie van trainer Jan Poels stond op de tocht. Het bestuur gaf de trainer gelukkig nog een kans en met behulp van zijn team wist hij deze op overtui gende wijze te pakken. Het roer ging om. Het traditionele aanvallende spel werd iets gematigder en het team werkte als nooit tevoren. Een reeks overwinnin gen, waarvan enkele met zeer goed voet bal, bracht Venray uit de zorgen, en zelfs weer in hogere sferen. Een plaatsje in de nacompetitie werd afgedwongen. Indien Venray deze lijn weet vast te hou den. dan maakt de ploeg zeker kans op promotie. De nieuwe trainer Hans Vergeer, kan dan samen met zijn assis tent John Beerkens. verder bouwen op het fundament dat Jan Poels gelegd heeft, en deze krijgt dat wat hij zo graag wil, een prijs. Komende zondag zal de eerste stap genomen worden als Swift uit Roermond naar De Wieën komt. Hopelijk zal het Venrayse publiek de plaatselijke voetbal trots steunen, zodat er op het eind van de rit, samen een feestje gevierd kan worden. Aanvoerder Rob Scholten optimistisch "De nacompetitie is vaak een lote rij. En het zijn natuurlijk niet de min ste ploegen die in de nacompetitie uit komen. Iedereen heeft evenveel kans. Wij proberen echter de lijn van de laatste weken door te zetten. Dan maakt Venray een goede kans op pro motie. We zijn er in ieder geval klaar voor." Aanvoerder Rob Scholten heeft ver trouwen in een goede afloop van de nacompetitie voor SV Venray. Een wis selvallig seizoen met een desastreuze start kan zo toch nog eindigen in een happy end. "Het is een vreemd seizoen geweest. Starten met drie nederlagen, daarna goede en slechte wedstrijden afwisselend en aan het einde toch nog mooie prestaties neerzetten en vierde worden. Degradatie? Nee, daar hebben we nooit aan gedacht. Daar hebben we een te goede ploeg voor." Scholten, 23 jaar pas en bezig aan zijn vijfde seizoen in de selectie van SV Venray, debuteerde onder trainer Maarten Arts in de hoofd macht. In de hoofdklasse. De linkspoot maakte vervolgens de teloorgang van Venrays trots mee. Degradatie naar de eerste en vervolgens de tweede klasse, leuk is anders. Zeker voor trainer Jan Poels en elftalleider Noud Janssen. "Speciaal voor hen zou het fanstastisch zijn als we via de nacompetitie promo veren. De spelersgroep heeft altijd ach ter de trainer gestaan. Het bestuur wilde echter niet meer met hem verder. Dan houdt het op. Het zou fantastisch zijn als we voor Poels en Janssen promotie uil het vuur weten te slepen." VOLLE BAK Zover is het echter nog niet. Swift en Volharding zijn de te nemen hindernis sen op weg naar de eerste klasse. Venray streed dit seizoen met wisselend succes tegen beide ploegen. Volharding trok twee keer aan het langste einde tegen SV Venray, Swift moest evenzovele malen het onderspit delven. Scholten: "Swift heeft een heel goed voetballende ploeg. Dat ligt ons wel. Beter dan ploe gen die het van strijd moeten hebben. Daarom geloof ik ook dat we zondag met een overwinning van start kunnen gaan." Volharding is volgens Scholten een heel ander verhaal: "Die ploeg gaat door tot de laatste minuut. Pas als het laatste fluitsignaal heeft geklonken, ben je tegen die ploeg zeker van de winst. Volharding heeft als basis een grote por tie inzet, een speltype dat ons minder op het lijf is geschreven. Duels tussen Venray en Volharding blijven echter iets aparts. Jammer dat we de nacompetitie niet tegen die ploeg mogen openen. Dat was beslist volle bak geweest. Maar van de andere kant is het natuurlijk prachtig als juist dit duel beslissend zou zijn voor promotie." Na het blessureleed van Hugo Lenkens en het vertrek van Stephan Sijbers kreeg de linkshalf de aanvoerdersband toebedeeld. Een eer die de 23-jarige Venrayspeler in hart en nieren weinig doet. Scholten, die tech niek koppelt aan een goed inzicht, is op het veld een van de bepalende spelers. "Die band zegt me persoonlijk niet zoveel. Belangrijker vind ik mijn func tioneren als speler." Venray

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11