Spant c*t Bart Marcellis tweemaal op podium Opening van mountainbike-route 'Naar een samenleving voor alle leeftijden Aspiranten Tong-II ook in de prijzen Op de Toffel '99 Inzamelings actie boeken Exclusieve uitgave van Rosamunde Pilcher Jeugdcross en grasbaan wedstrij d Het bridgespel van de maand Start en Manpower zoeken vakantie werkers voor Xerox Venray Bridgeclub Doublet Loopgroep De Barrier MHCV Goederen en dienstenveiling te Oostrum 6 juni Straatfestival den Hoender UW Gryphus naar Pinkpop PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Lopersgroep Peelrunners Red Caps Sheri Frushay in 't Podium Lezing 'Oog en Diabetes' Kermispop in ojc Watjang ''EEL en maas donderdag 6 mei 1999 - Pagina 9 Activiteiten in mei Jaar van de ouderen Bart Marcellis uit Ysselsteyn werd in ronde van Geldrop op uninginnedag derde achter Stan ossen uit Siebengewald en Maarten jolen uit Veghel. Deze drie renners aren na 20 km koers weggesprongen [het peloton en namen al gauw 30 sec. lorsprong. In de laatste twee km Hong Stan Janssen weg bij zijn mede- uchters en won overtuigend. In de print om de tweede plaats moest Bart arcellis voorrang verlenen aan Zondag in de 23e ronde van Brabant ebben vooral Belgische renners ervoor •zorgd dat de normaliter snelle koers «paard ging met diverse schermutsel in to, Na zo'n 60 km ontstond er in aniseren een sponier evenement voor Deurne een kopgroep van acht renners, waaronder Laporte, van der Biesen, Mertens en Marcellis. Bij het ingaan van de plaatselijke ronde had de kopgroep 40 sec. voorsprong. Laporte ontsnapte in de laatste ronde en won met bijna 20 sec. voorsprong op Mertens en Marcellis. In de achtervolgingsgroep zaten van Herten en Crienen; zij werden respectievelijk 9e en 18e. De ploeg gaat komende week op trai ningskamp in de Eifel; twee dagen hard werken om klaar te zijn voor de zware klassiekers 'de Omloop van de Peel' en 'de Rog Tour'. Verdere koersen op 13 mei in Leeuwen (14.30 uur) en 16 mei in Baarlo (eveneens 14.30 uur). Bij BC Doublet hadden in het begin van het seizoen een stuk of vier paren reële kansen om in dit supersterke veld als sterkste uit de strijd te komen: Wim de Schrijver - Ron van Gaal, Axel Schulz - Piet van Genugten, Hay Houwen - Joop van Hooft, Corry Hartong - Jan Heinekamp. Andere geduchte paren als Jan Simons - Ethel Hilhorst. Petra Heinekamp - Sraar Janssen bleken niet zo in vorm dat ze enig moment een reële kans hebben gehad. Piet van Genugten en Axel Schulz zijn in een enerverende en wisselende strijd uiteindelijk als winnaars uit de bus gekomen. Overigens is de laatste ronde voor sommige paren een verwoestend slag veld gebleken waar gerenommeerde paren het loodje hebben gelegd. In de A-lijn zijn op de Ie, 2e en 3e plaats geëindigd: Piet van Genugten - Axel Schulz met 58%, Corry Hartong - Jan Heinekamp met 56.68% en Joop van Hooft - Hay Houwen met 55.53%. In de B-lijn zijn Jannie Jungslager - Sjef de Vocht. Sjaak Huis - Onniek Karagozyan en Thea Biessels - Els Hendriks le. 2e en 3e geworden met resp. 59.91. 58.90 en 56.06%. En in de C-lijn zijn dat geworden de dames Irma Huys - Annie Karagozyan, Gerrit Wicherts - Ans Rongen en Martien Bolwerk - Cees Simons met resp. 56.92, 56.31 en 53.97%. Naast deze winnaars zijn er naatuur- lijk ook verliezers, die het volgend jaar een veldje lager mogen spelen om weer op krachten te komen. In de A-lijn komen daar Trees en Rob van de Beele, Ethel Hilhorst - Jan Simons, Annie van de Munckhof -Ingrid de Vocht en Jeanne van Haren - Agnes Bloemen voor in aanmerking. In de B-lijn zullen dat Jet van Waayenburg - Tiny Verbeek en Henny Alkemade - Gerard Linssen en mogelijk ook Greetje Brantjes - Jos van Rens zijn.... Maar op welk niveau je ook speelt bij Doublet, overal moetje op je tellen pas sen, want elk foutje wordt meteen afge straft. Dat maakt het spelen op een club als Doublet zo enerverend maar tevens ook zo boeiend en verslavend. Het reilen en zeilen en alle gegevens omtrent BC Doublet zijn te vinden op het net (http://home.wxs.nl/~heine- kam/BCDoublet). Onlar%s vondAf de Europese kam pioenschappen voor junioren op Cyprus plaats. De Venrayse Yassir Idrissi was ook voor dit toernooi gekwalificeerd in de klasse tot 55 kg. Helaas viel hij net niet in de prijzen, hoewel hij toch enkele mooie partijen wist te draaien. Tegen Frankrijk won hij duidelijk. Israël kreeg toch het voordeel bij een gelijkspel van 2-2. Toch mat Yassir met een tevreden gevoel terugkijken op deze EK. Tenslotte staan op zo'n kampioenschap alleen nationale kampioenen. Voor hem is het zeker een grote ervaring geweest. Gelijktijdig waren ook succesvol onze aspiranten bij het jaarlijks Kawarmala toernooi in Geldrop: Elke Klaessens 3e; Frank Verberkt 3e; Paul Jacobs en Sven Spreeuwenberg en Loinel Goorts behaalde een tweede plaats; dit was zeker een scheidsrechterlijke dwaling wat Lionel zijn eerste plaats kostte. Gouden medailles waren er voor Kim van Houten, Gul Ipek en Lenny Couriol. Afgelopen weekend reisde de familie Greevink in het weekend op en neer naar Denemarken om deel te nemen aan de Open Deense kampioenschappen in Kopenhagen. Ook Emiel v.d Burgt ging met de Greevinks mee om internationaal ervaring op le doen in de klasse tot 67 kg. bij de senioren. Drie partijen wist hij te veroveren en toen kwam hij tegen de welkbekende Dennis Beckers uit Den Bosch waar hij met 4-1 van verloor. Ferry die draaide in de klasse tot 84 kg bij de senioren kwam meerdere zware tegenstanders tegen die al enkele jaren meedraaien en al vele prijzen vero verden. De eerste partij moest hij tegen Scheitenbouwer uit Duitsland die al meervoudige internationale titels heeft behaald, desondanks won Ferry van hem met 7-6. Daarna moest hij tegen Luxemburg en wist deze partij tactisch te winnen met 1 punt voorsprong. De finalepartij moest hij tegen de vice-wereldkampioen uit Duitsland, waar hij in een spannende partij le winst aan de Duitser moest laten. De Boxmeerse band Louis is zondag 18 april jl. winnaar geworden van Op ut Tuffelke, een open podium voor regio nale bands in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek. Het jonge trio verdien de met deze overwinning het openings optreden van Op de Toffel '99 en daar mee is het programma van het popfestival bekend. Naast Louis zullen tijdens Op de Toffel '99 optreden: Of No Avail, The Seatsniffers. Jetland. The Supertroopers. Extince en Head First. Op de Toffel '99 vindt plaats op zondag 27 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Meer informatie over Op de Toffel is te vinden op internet: http://come.lo/opde- toffel Hardlopen is voor veel mensen een hobby die ze al jaren met erg veel ple zier doen. Zo ook bij loopgroep de Barrier. Naast fanatiek trainen lachen we ook een hoop af. vooral als het eens een keertje wat zwaarder is dopr de heu veltjes en het losse zand. Diep gaan wis selen we af met ontspannen trainen en daarom kun je al snel aansluiten bij onze groep. Want de trainingen zijn zo dat iedereen mee kan doen. altijd op je eigen nivo. De natuurlijke demping van de bosgrond verminderd de kans op blessures. In begin zullen mensen even moeten wennen aan de bosgrond maar dit gaat snel. De diverse trainingen hebben andere doelen. Op maandag is er de interval- training met kortere stukken en veel techniek. Op donderdag staat er een duurtraining op het programma. En op zaterdag is het een combinatie tussen beiden. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafe "de Barrier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafe "de Barrier" Zaterdag van 16.30 tot 17.30 vanaf Zwembad "de Sprank" Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan ben je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrai nen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kun je ook bellen met Piet Dupont. telefoon 589880. Uitslagen: Uitslagen 17 18 april 1999 JAI-Civicum 1 8-2 Tegenbosch 1-MA1 0-1 JBI-Horst 3/4/99 MOP 2-MA2 3/4/99 JB2-Mierlo 1 2-5 MB 1-Boxmeer 1 0-7 Nuenen l-JCl 5-3 MCl-Nuenen 1 1-7 Gemert 1-JC2 1-1 Gemert 1-MC2 7-0 JD1-Dommel 1 2-5 Tegelen 1-M8D1 6-0 J6E1-Horst 1 1-6 Programma 8 9 mei 1999 Jongens Al HUAC2-JAI 16:00 15:00 Peter Praats BI Boekel-JBl 14:15 13:15 B2 Bommelerwaard-JB2* 11:30 10:00 Cl JCl-Bakel 1 13:00 Bart Waals C2 Vrij Dl Vrij Meisjes Al MA 1-Weert 1 14:30 A2 MA2-Mill 1 13:00 BI Civicum 1-MB1 14:15 13:15 Cl HCAS-MCI 13:00 12:00 C2 MC2-HUAC 3 11:30 Mini's M6E1 M6E1 - Venlo 1 10:00 M8D2 M8D2-Venlo 1 10:00 J6EI Venlo 7-J6E1 9:45 8:45 J8DI Tegelen 1- J8D1 10:00 9:00 Heren HI Rapide I-HI 14:30 Joshua Winnen HII HMHC IV-HII 9:45 9:00 HIII HHI-Oranje-Zwart XXI 11:00 HVA Oranje-Zwart A-HVA* 12:45 11:15 Venray Wit Shirt Op zondag 10 oktober organiseert carnavalsvereniging 'De Karklingels' voor de eerste keer een groots opgezette goederen en dienstenveiling. Deze wordt gehouden in het gemeenschaps huis te Oostrum. Wat is een goederen en dienstenvei- ling? Goederen en/of diensten aangeboden door bedrijven of particulieren worden per opbod verkocht. Enkele voorbeelden van eventueel te veilen diensten zijn: een serenade op een feestje; een preven tieve onderhoudsbeurt aan uw cv-ketel; een gratis schoonheidsbehandeling; één uur drumles; het vegen van de schoor steen: een compleet verzorgd ontbijt op bed. Deze worden allen in een catalogus vermeld die huis aan huis in Oostrum of op verzoek elders bezorgd wordt. De opbrengst van deze goederen en dien stenveiling is bedoeld om de vereni gingskas te spekken met als uiteindelijk doel het jubileumfeest 4x 11 jaar van CV de Karklingels mogelijk ge maken. Heeft u vragen of wilt u al wat aan bieden dan kunt u contact opnemen met Karin Schelbergen. tel. 511332, Frank Driessen. tel. 588176 of Roland v. Soest, tel. 512949. Op het door wijkcentrum den Hoender te organiseren straatfestival op zondag 6 juni zijn nog een aantal kramen te huur voor de rommel- of hobbymarkt. De huur van deze kramen, opgebouwd met zeil. is 25 gulden. Voor een kraam te huren kunt u bellen met 0478-588359. De kindermarkt is gratis. Er worden demonstraties gegeven door vereni gingen. De suikerspin, het springkussen en diverse spellen zullen op de St. Ursulasiraat aanwezig zijn. In wijkcentrum den Hoender is een overzichtstentoonstelling van gemaak te werkstukken door de Handwerkgroep. De ouderenvereniging zal in het wijkcentrum het koersbalspel beoefenen. Hei huisorkest, accordeontrio Pikkeniers. zal zorg dragen voor de muziek. Contactpersoon wijkcen trum den Hoender: mw. Anny v.d. Voorn, tel 588359. De zetduivel heeft in de aankondiging van de Open Dag van het Hobby- en Creativiteitencentrum en van hel Lentefeest een vervelende rol gespeel. Hierbij de juiste informatie voor de Open Dag van 15 mei aanstaande van 11.00-17.00 uur in de Prins Bernhardstraat 12a in Venray. De toe gang is gratis! U kunt kennis maken met het 'Gildeproject'. het belangeloos over dragen van kennis, kunde en ervaring. Wat het lentefeest betreft: dit vindt Xerox Manufacturing (Nederland) BV in Venray is ook in 1999 weer op zoek naar vakantiewerkers. Dit jaar exclusief verzorgd door Start uitzend bureau en Manpower. Voor veel scho lieren en studenten is dit een ideale gelegenheid om een leuk zakcentje te verdienen. Immers, via leuk vakantie werk sparen voor een toffe vakantie is toch super! Uiteraard is Xerox voor de meeste mensen in Venray een bekend bedrijf waar men graag werkt. Voor degenen die niet zo goed op de hoogte zijn van wat het bedrijf Xerox doet. volgt nu een kijkje in de keuken. Xerox Manufacturing (Nederland) BV te Venray is een producent van document processing-apparatuur (zoals kopieermachines en printers), xerografi- sche onderdelen en elektronica en maakt deel uit van de multinationaal opereren de Xerox Corporation., the Document Company. De activiteiten zijn georgani seerd in verschillende bedrijfsonderde len. te weten: -Systems Manufacturing; montage en testen van (onderdelen van) kopieermachines; -Lakes; montage en testen van (onderdelen van) digitale kopieermachines; -Supplies Manufacturing Operations: ontwikke ling, productie, reparatie en upgrading van elektronica; -Print Cartridge PEEL EN MAAS WEEKBLAD Tijdens het Pinkstémeektmd vindt in het Zuid-Limburgse Landgraaf de der tigste editie van het Pinkpop festival plaats. Op maandag 24 mei (tweede pinksterdag) wordt er in Landgraaf onder andere opgetreden door Alanis Morisette. Jula shaker. Soulwax. Manie Street Preachers. Lauryn Hill, Heideroosjes. Jon Spencer Blues Explosion, Skunk Anansie. Sebadoh, New' Radicalos. Ilse DeLange. Heather Nova en Faithless. Ook dit jaar organiseert het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gruyphus een busreis naar Pinkpop. Voor deze reis zijn nog enkele kaarten a Fl 105,- (inclusief entree) beschikbaar, Voor meer informatie of opgave kunnen geïnteresseerden bellen met 0478- 631802 of 0478-631529 of surfen naar http://come.to/gryphus. plaats op donderdag 20 mei aanstaande van 13.30 tot 16.30 uur in de Feesttent van de Merselo.se Muziekfeesten. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijg baar a F1.5,- en aan de tent op de dag zelf a F1.7,-. Het comité Lentefeest Senioren heeft i.s.m. het comité Jaar van de Ouderen veel energie besteed om het voor alle senioren in de hele gemeente Venray tot een aantrekkelijk feest te maken. Delivery Centre: productie en assembla ge van print cartridges; -Service Unit Recycling; inzameling en verwerking van gebruikte (onderdelen van) appara ten; -Sales Service Support Channels; coördinatie van distributieactiviteiten; - Europees Logistiek Centrum (ELC); distributie naar geheel Europa. Tenslotte zijn ondersteunende dien sten zoals onder andere de administratie, personeelszaken en de bedrijfsgezond heidsdienst ondergebracht in een op zichzelf staande bedrijfsafdeling. Er wordt gewerkt in dagdienst of in ploe gendienst en de werkzaamheden lopen uiteen van productie-, montage- en magazijnwerk tot kwaliteitscontrole en administratief werk. Op diverse afdelin gen is er plaats voor vakantiewerkers. Dit betekent dus zowel productie-, magazijn- als administratief werk. Er worden veiligheidsvoorschriften gege ven en afhankelijk van de afdeling krijg je bedrijfskleding en/of schoeisel. Het werk bij Xerox is schoon en wordt goed betaald. De enige voorwaarde is datje minimaal twee weken vakantiewerk kunt doen en 16 jaar of ouder bent (voor de ploegendienst minimaal 18 jaar). Interesse? Stap eens binnen bij Start Uitzendbureau. Passage 9 te Venray, tel. 0478-580850/589344. of meld je bij Manpower. Schoolstraat I te Venray. tel. 0478-512792/515236. Na het grandioze succes van de der tiende boeken- en platenbeurs van de Stichting Boeken Steunen Mensen - de opbrengst in januari bedroeg maar liefst 70.000 gulden - is de organisatie al bezig met de voorbereidingen voor de volgende beurs. Het project dat daarmee gesteund wordt, is nu de nieuwbouw van een basis/midden school in Ghana. Op verschillende adressen in Noord-Limburg kunnen weer boeken, platen en cd's worden ingeleverd. In Venray kan dit bij de ATEBE-garage, telefoon (0478)586200. Trainingen: Dinsdag: Interval en loopscholing, aan vang 19.00 uur Kastiëlse Baan. Zaterdag: Aanvang 16.00 uur. parkeer plaats Schadijker Bossen Meterik. Uitslagen: Volksloop Weert: 3.5 km: Bert v. Wylick 12.21. Jacqueline Pouwels 17.43; Mieke v. Enckevort 18.39; Mariet Gommans 19.57. 7.0 km: Arno Jeurissen 25.35. 17.5 km: Hans Hermkens 1.31.40 Wedstrijduitslagen kunnen via e-mail (toinjans@e-post.Nederland) of telefo nisch, 077-3988498, doorgegeven wor den. Wedstrijdagenda: 7 mei: Baan in Grefrath-Oedt; o.a. 800 en 5000 m. starts vanaf 18.00 8 mei: Volkslauf in Geldem. 5 km trimp- loop (16.45); 10 km (17.30) 8 mei: Terploop in Heumen: 5,5 km (11.30); 10 km en halve marathon (12.00) 8 mei: Postbankloop in Velp: 10 Engelse Mijl (18.00) 9 mei: ABAP halve marathon in Gemert: 5,3-10,6-15,8 km en halve marathon (16.30) 9 mei: Heideloop in Landgraaf, 10 Engelse Mijl en 8 km (16.00) 9 mei: Museumlauf in Krefeld-Linn; 10 km (10.00) Het afgelopen weekeinde was voor iedereen even wennen. De temperaturen liepen op en daarmee de drang om te spelen. De honkbal junioren zagen hun goede start in de wedstrijd niet beloond worden, ómdat de tegenpartij. DVS, in de laatste inningen terug kwam. Het zelfde overkwam de honkbal senioren 2 in hun wedstrijd tegen Gemert. Na een gelijkoplopende wedstrijd, waar een punt van Gemert werd gevolgd door een punt van Red Caps wist Gemert in de voorlaatste inning een kleine voor sprong te slaan. Deze werd niet meer uit handen gegeven (10-13). De honkbal senioren 1 konden afgelo pen zondag de eerste overwinning van het seizoen noteren. Na een angstige start, waarbij Red Caps al in de eerste inning een 0-1 voorsprong nam, weid in de derde inning deze voorsprong uitge breid tot 5-0. Toen begon DVS echter grip op de werper van Red Caps. Daan Ensink, te krijgen en werd deze vervan gen door Roger Brauckmann. Door enkele goede honkslagen en een denk- foutje kon DVS echter beangstigend dichtbij komen (4-5). De laatste inning wist de closer van Red Caps. Guus Brugman, echter DVS het scoren te belemmeren, waardoor de eerste over winning een feit was. Net als voorgaan de jaren bleek ook dit jaar weer, dat de honkbal senioren 1 pas goed spelen, als het weer warm wordt, iets wat Red Caps zich niet al te veel kan permitteren.. Programma 8 mei 1999 Pupillen al 1.00 Red Caps-Cheetahs Beek Junioren HB vrij Junioren SB v 10.45 Starlights Schijndel-Red Caps Programma 9 mei 1999 Softbal ssenioren al 1.00 Red Caps- Mustangs Venlo Honkbal senioren 1 a 14.00 Red Caps- Roef! Moergestel Honkbal senioren 2 al0.30 Red Caps- Studs Zoals hierboven blijkt, staat voor komend weekeinde de altijd spannende streekderby Venray - Venlo op het pro gramma. Gezien het resultaat van beide ploegen tot nu toe, zal ook dit keer de nodige actie te verwachten zijn- Voor meer informatie omtrent honk bal. softbal of Red Caps Venray kunt u terecht bij Richard Draaisma tel 0478- 582907,of per e-mail: RedCaps@dds.nl Natuurlijk kunt u voor de actuele infor matie ook terecht op het internet: HTTP://www.come.to/redcaps Wilt u meer informatie over het recre anten team? Neem dan gerust contact op met Cecile van de Geer (0478-514656) Bij Boekhandel Van den Munckhof Bij Blz. boek- en kantoorvakhandel Van den Munckhof Venray ligt 'De Rode Jurk', een exclusieve verhalen bundel van Rosamunde Pilcher voor u klaar. In de vijf nog niet eerder in het Nederlands verschenen verhalen in deze bundel portretteert Rosamunde Pilcher verschillende vrouwen in hun rol van moeder, doch ter, oma, tante of zusje. In elk verhaal hebben zij bijzondere invloed op de loop van de gebeurtenissen. De verhalen zijn prachtige voorbeel den van Rosamunde Pilchers vermogen om de gedachten en gevoelens van gewone mensen in de alledaagse wereld op papier te zetten. Wereldwijd genieten lezers in 25 talen van haar verhalen en romans, waarmee zij een van de meest geliefde schrijfsters is van romantische fictie. U kunt bij Blz. boek- en kantoor vakhandel Van den Munckhof terecht voor alle boeken van Rosamunde Pilcher en natuurlijk vindt u er een ruim aanbod aan romantische fictie met top- auteurs als Maeve Binchy en Joanna Trollope.Blz. is een organisatie van zelf standige, samenwerkende boek- en kan toorvakhandel, opgericht in 1994. Dit jaar viert Blz. haar vijfjarig jubileum. Verspreid over heel Nederland vindt u meer dan honderd Blz. boek- en kan toorvakhandel. waaronder Van den Munckhof in Venray. Bij Blz. kunt u altijd terecht voor de nieuwste boeken en de mooiste kantoor- en hobbyartike len. De exclusieve uitgave 'De rode jurk' is onder het motto 'Vijfjaar Blz. - vijf verhalen - vijf gulden' verkrijgbaar in alle Blz. boek- en kantoorvakhandels. Voor meer informatie: Van den Munckhof, Grotestraat 68, Venray. tel. 0478-582727. Blz. - de betere boek- en kantoorvakhandel herken je zo' De Motorsport Organisatie kderland (MON), aangesloten bij de SKS, organiseert op 22 en 23 mei een jeugdcross en een grasbaan- ledstrijd. Naast jeugdleden zullen die ig ook veteranen en andere liefheb- Iers te zien zijn op het motorcrosscir- it in Venray. Dit evenement is geor- (aniseerd in het kader van de NKS Sportdag, die drie jaar geleden ter llegenheid van het 50-jarig bestaan in de NKS voor het eerst plaats- Kind. Geïnteresseerden zijn vanaf 130 uur welkom op circuit De Peel Venray. I Ook op andere plaatsen in het land inden evenementen plaats in verband de NKS Sportdag. Alle bij de NKS gesloten takken van sporten bonden leden van al dan niet aangesloten vereni gingen. Enkele evenementen zijn: sprintwedstrijden zwemmen, een hand bal recreantentoernooi. een atletiek meerkamp, een toertocht en een wieler wedstrijd. De MON is aangesloten bij de vereni gingsondersteunende organisatie NKS. De NKS is een serviceverlenende orga nisatie voor haar 372.000 leden. Ze levert een breed en op maat gesneden producten- en dienstenpakket waarmee ze, vaak via persoonlijke begeleiding, optimaal aan de wensen en behoeften van haar sportverenigingen kan voldoen. Zo biedt ze onder andere hulp bij leden- werving- en behoud, geeft advies op juridisch gebied en helpt bij het opstel len van een jeugdbeleidsplan. Voor meer informatie: NKS-infolijn: 073-6131376. In samenwerking met de Venrayse bridgeclubs zal er maandelijks een bridgeru- iek geplaatst worden waarin bepaalde spelsituaties besproken worden. Bij een van de laatste spellen bij BC Doublet hebben Piet van Genugten en Axel chulz bewezen dat zij met ere de kampioensbeker mee naar huis nemen. Met de kaarten van spel 5 in 6 harten terecht komen lijkt een driest huzarenstuk- waarvoor menig bridger zijn wenkbrauwen zal fronsen maar, eenmaal in slem echt gekomen, toont de knappe leider zijn toverkunsten. Daarom wordt hier dit ;I gepresenteerd als een van de mooiste spellen van de maand, ja zelfs van het t: S: V B H: x R: 9 x x x x K: H V x x x Noord: S: H x x H: Ax R: H 10 8 x x K: A 9 x Zuid: S: A x x H: H V B x x Oost: S: x x x x H: 10 x x R: A VB K: Bx ;gen 6 Harten kwam West uit niet troef. Axel nam met het aas in de dummy en :fde een ruiten. Terug naar schoppenheer in dummy en een ruiten getroefd. Nu tweemaal troef om Oosts troeven te verwijderen, waarop West twee klaveren loos- Nu kwam de sleutelmanoeuvre: klaveren 10 uit de hand. West, bang voor B 10 lij de leider speelde de vrouw. Klaverenaas en een derde ruiten getroefd maakten itenheer en 10 hoog. Er lag echter geen entree in de dummy, leek het. Axel speel- :met een stalen gezicht, onder het toeziend oog van Piel, een kleine klaveren naar de 9. West. nog steeds bang voor klaverenboer bij de leider, stapte op met de heer •aaronder Oost de boer moest deponeren. Klaveren 9 was hoog geworden! Axel besefte dat zijn enige kans lag in de mogelijkheid dat West een angsthaas was fflzou handelen zoals hij voor Axel moest handelen om zijn slem veilig te stellen. Het voorspelen van klaveren 10 mag dan ook gerekend worden tot de beste actie van deze maand. De bijdrage werd verzorgd door Toon Den Brok. Zondag 9 mei op moederdag, staat de txaanse blues-rock zangeres Sheri wshay op de planken in café 't Wium. Deze Amerikaanse zangeres wt op dit moment door Nederland om tar debuut-CD Scarlet Song te promo- Cu. Onder haar bewonderaars telt ze iJ. Flatlanders Joe Ely en Butch lancock. Sheri's songs zijn duidelijk lancock' getint en haar nasale schuur- ppieren stemgeluid zorgt voor de nodi- cemotie. Na een paar luisterbeurten riffen de songs zich moeiteloos in je Hieugen vast om niet meer lost te laten, •ccd is heel intiem geworden. Sheri fgeleidt zichzelf op akoestische gitaar, cniggesteund door David Waddel op as en akoestische gitaar. De eerste kri- *!en zijn lovend en wordt Sheri Bschreven als een zangeres met een tenswaardige cd en een dame waarvan tin de toekomst nog heel wat mogen tnvachten. Aanvang 21.00 uur. De ®lree is gratis. Maandag 10 mei is er een bijeen- tonst van de DVN afdeling Venray e.o. 'Het St. Elisabethziekenhuis te Venray, "vang 20.00 uur. Uilgenodigd is dr. D. «Idens, oogarts in bovengenoemd zie- Jjnhuis. Hij zal voor ons spreken over: tog en Diabetes'; moderne behandeln- 1 van oogafwijkingen ten gevolge van «betes. Wij hopen u op deze avond te mogen Roeten en nodigen u hierbij van harte Zoals ieder jaar met de kermis is het begin mei weer feest in de Oirlose soos Watjang9!? In hel weekend van 8 en 9 mei staan er vier geweldige bands op het programma. Öd 8 mei omstreeks 20.30 uur begint de Arcense/Wellerlooise formatie No Wisdom' met hun punkmuziek. Deze band bestaat nu ongeveer een jaar en met een gemiddelde leeftijd van 16 jaar behoren zij tot de jonkies in het ptink- circuit. Niettemin weten zii er altijd een leuk optreden van te maken. Na 'No Wisdom' zal 'Longshot' hun ska aan het publiek te gehore brengen. Met hun publiekaanzettende nummers verbou wen ze iedere zaal tot een dansende massa. Hun CD '0251' laat horen dat ze tot de top van de Nederlandse ska beho ren. Ze reizen vanuit hun woonplaatsen Amsterdam en de IJmond om in de Oirlose soos de jeugd te vermaken. De soos in Oirlo zal beginnen om 20.00 uur en gaat tot in de late uurtjes door. Maar zondag 9 mei om 14.30 uur gaat ojc Watjang?!? weer verder de jeugcl en andere kermisgangers van de nodige feestvreugde te voorzien. Want al vroeg zal de Venrayse band 'Cleech' hun muziek laten horen. Deze jonge jongens maken crunch en stevige rockmuziek. Ondanks de jonge gemiddelde leeftijd klinken ze samen als een ingespeelde band die al jaren hun muziekervaringen samenbundelen. Met covers en eigen nummers zetten ook zij er een daverend optreden neer. Na 'Cleech' komt nog de fantasierijke 'Haekeflosse' spelen. Öeze metal-punkband mat serieuze humor dendert als een kudde koeien over het publiek heen en zorgt zo voor ene zeer explosief optreden. Het trio zal daarom als spectaculaire sluiter van Kermispop een mooi einde maken aan de Oirlose kermis van dit jaar. De entree bedraagt beide dagen slechts vijf piek, dus geen reden om niet te komen! Afgelopen zondag werd de vaste mountainbike-route inde Ballonzuilbossen van Venray geopend. Voor het openen van de route had ATB- vereniging Mudhunters wethouder Frans Janssen bereid gevonden. Deze liet zich door de Mudhunters uitdagen en ging samen met hen op weg om de route af te leggen. Hiervoor was een mountainbike ter beschikking met voor- en achtervering. 'Een mooi stukje fiet sen' waren de woorden van de wethou der toen hij het karwei geklaard had. Er parelde zelfs een zweetdruppeltje op zijn voorhoofd. De route, die in de eerste drie maan den van dit jaar door ATB-vereniging Mudhunters is aangelegd, heeft een lengte van 7.3 km en is qua zwaarte gemiddeld te noemen. De getrainde fiet ser en de recreant kunnen beide op deze route prima uit de 'wielen'. Er zijn enke le stukken van het zogenaamde single track (een paadje waar je niet naast elkaar kunt rijden) en er zijn stukken waar dit naast elkaar rijden wel moge lijk is. Al met al een route die de moeite waard is. Als het aan deze actieve vereniging ligt dan is dit nog maar het begin van een groter aantal routes in de omgeving van Venray. De plannen hiervoor liggen in de la en kunnen uitgevoerd worden zo snel als hiervoor toestemming komt. Als deze routes zouden dan in verbinding met elkaar komen te liggen zodat moun- tainbiken zonder hinder voor de natuur en andere recreanten mogelijk is en blijft. Op de foto ziet u wethouder Frans Janssen, samen met voorzitter Piet Dupont van de Mudhunters het bord onthullen waarop de route wordt aange duid. Hierna stapte de wethouder op de fiets om zijn 'mission' voor die ochtend te volbrengen. Iets waar hij prima in slaagde.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9