Genoeg geld voor gehandicapten Rent a Tent Party: hobby wordt werk Vitesse ook in Venray Fietsen en surfen op kosten van de fiscus Families Slangen massaal naar Veulen Handtekeningenactie 'Jubilee 2000' van start Doe mee met het literair café V.d. Vorle: x duur zwemdiploma Nieuwe vrijwilligers voor Den Hoender Programma Omroep Venray i peel en maas donderdag 29 april 1999 - Pagina 9 Waar bijna alle gemeenten in Nederland te kampen hebben met een tekort op het WVG-budget - het geld dat besteed kan worden aan voorzieningen voor gehandicapten - heeft Venray de komende jaren naar alle waarschijnlijkheid een klein positief saldo in deze pot. Het goede nieuws werd vorige week donder dagavond kenbaar gemaakt aan de leden van de commissie Sociale Zaken. N. Janssen, het hoofd van deze afdeling, kon niet zeggen waarom Venray in tegenstelling tot andere gemeenten geld overhoudt. Vorig jaar zag het hier zeker niet naar uit. In de begroting voor 1999 werd namelijk aangekondigd dat er onvoldoende WVG-gelden zouden zijn om alle aanvragen van gehandi capten financieel te honoreren. Al een aantal jaren is eigenaar David Henckens van Rent a Tent aan de Venrayseweg 13a in Overloon bezig zijn hobby uit te voeren. Maar kleintjes worden groter. In 1995 begon David met tien par- lytenten van vier bij vier meter, tenten inhuren voor thuisfeestjes en ils extra overkapping voor de hore ca, shows en andere evenementen hegon net in te komen. De vraag naar partytenten steeg enorm, waar door iedere verdiende gulden weer geherinvsteerd werd. Ook kwam er vraag naar nieuwere modellen, zoals punttenten (pagoden daken). "De eisen aan tent verhuurders worden door de grotere vraag ook steeds slrenger. Daarom hebben we maar vast in de toekomst gekeken", aldus Henckens. "Bij de aanschaf van lieuwe tenten is gekozen voor irandvertragende materialen. Dit al binnen afzienbare tijd in de oreca als eis worden gesteld. Ook oor grotere partytenten gaan de isen veranderen. Voor de bouw van ea tent zal de verhuurder in de toe- ;omst een bouwboek moeten kun nen overleggen. Ook hieraan kun nen we nu al voldoen." In 1999. net voor het nieuwe seizoen, beschikt Rent a Tent Party over 43 partyten- ten in de maten 3x3, 4x4. 5x5 en 4x5 meter in de kleuren geelgrijs of geheel wit, met gesloten of ramen ijkant. Geheel nieuw zijn de hal ententen in de maten 10x5, 10x10, 10x15 of 10x20 meter in de kleur wit. Deze tenten worden geleverd met of zonder vloer en naar wens met een zeer luxe binnenhemel. Een achthoekige witte tent met een zes meter hoog pagodedak en een oppervlakte van 65 vierkante meter is splinternieuw. OPLOSSING "De vraag naar levering van meerdere producten kwam de laat ste jaren herhaaldelijk terug", ver volgt Henckens. "Zo wil de particu lier graag dat alles door één persoon geleverd wordt. Hiervoor hebben wij ook een oplossing. Iedereen is weer anders en daarom zoeken we. naar wens, voor iedere klant een bij passende cateraar. Maar ook alle dranken kunnen door ons geleverd worden. Zo hebben we vorig jaar bewust gekozen voor Warsteiner bier en dat is enorm aangeslagen. Nu al zijn de aanvragen voor een party tent met Warsteiner lapinstalla tie verviervoudigd." Voor evene mentenorganisatoren, horecaexploi- tanten en cateraars is het eveneens gemakkelijk om alles op één plaats te huren. Daarom heeft Rent a Tent de serviceverlening uitgebreid met de verhuur van een toiletwagen, stoelen, tafels, kapstokken, hang- statafels, vloerelementen, verlich ting, kachels (voor de grotere tenten speciale warme luchtkachels). Kortom, kleintjes worden groot. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met David Henckens, tele foon (0478)642493 Vitesse heeft de laatste tijd een norme groei doorgemaakt. Het van wrsprong Rotterdamse familiebe- hjf is uitgegroeid tot een vooraan- ilaande onderneming op het gebied logistieke dienstverlening waar lij het werkterrein ligt over de hele vereld. Zo ook in Venray, waar Vitesse Warehousing Jistribution, de beschikking heeft >ver 15.000 m2 loodsruimte. 'ilesse Venray.gevestigd op indus- rieterrein Smakterheide, verzorgt kopslag, verpakking en distributie oor verschillende klanten met roogwaardige producten. Vanuit Venray wordt de volledige Europese distributie van deze producten gecoördineerd. Naast de inzet van oede mensen en het gebruik van et juiste equipment, wordt het Bagazijn aangestuurd door een leautomatiseerde barcode-scan- lingsysteem. Vitesse streeft ernaar im naast het leveren van een hoge twaliteit, een betrouwbare diensl- 'erlener te zijn. Bovendien heeft Itesse de intentie om die jaar het S0-9002 certificaat te behalen. Op dit moment werken er 45 men iën waaronder een groot aantal uit zendkrachten. In de nabije toe- iomst wordt er nog een groei verwacht die zal resulteren in een Onzienlijke uitbreiding van loods- nmte en hoeveelheid werk. Om feze groei te verwezenlijken werkt Vitesse nauw samen met Adecco itzendorganisatie om zo tot een Ktroom van nieuwe mensen te °men om vervolgens een grotere Ktn personeel op te bouwen. /Om klantgerichte service te ver ben en een hoge kwaliteit te leve- l50 is het noodzakelijk om goede trachten binnen onze organisatie te raatsen', aan het woord is de ver- tvtwoordelijke warehousemanager van Vitesse Venray. 'Gezien de ver wachte groei binnen Vitesse Venray, is het onvermijdelijk dat onze kern vaste medewerkers flink zal moeten groeien. Door instroom van uitzend krachten van Adecco Venray is het voor ons mogelijk om een selectie te maken. Voor ons magazijn zijn we ook op zoek naar mensen die na een intensieve training allround ingezet kunnen worden op alle werkzaam heden'. Het is Fiscaal voordelig aan werknemers een fiets en/of een personal computer cadeau te doen of in bruikleen te geven. Ook is het mogelijk dat de werknemer verlofdagen omruilt voor een PC. Om te stimuleren dat werknemers op de fiets naar het werk komen, is er sinds 1 september 1995 een fis caal voordelige regeling voor het geval dat de werkgever zijn werkne mer een fiets cadeau doet. De aan schafkosten van de fiets zijn aftrek baar van de winst en de werknemer hoeft over zo'n fiets van de zaak geen of weinig loonbelasting te betalen. Voor accessoires, zoals slo ten en regenkleding en voor onder houdsbeurten en fietsverzekeringen, geldt een belastingvrijstelling. Het dient wel te gaan om een "echte" fiets, snorfietsen e.d. worden niet gefacilieerd. De werkgever moet wel aannemelijk maken dat de fiets voor woon-werkverkeer gebruikt wordt. Dit is al snel aannemelijk als de werknemer minder dan 15 kilo meter van zijn werk woont en ver der geen reiskostenvergoeding ont vangt. De regeling is dan ook van toepassing als de fiets gebruikt wordt in combinatie met ander ver voer, bijvoorbeeld met de fiets naar het station en verder met de trein. Voor het gedeelte dat de werknemer niet per fiets aflegt, geldt dat de werknemer het reiskostenforfait kan aftrekken. Dit betekent ook dat de werkgever hem voor dat gedeelte een belastingvrije reiskostenvergoe ding kan geven. In de praktijk zal de werknemer niet altijd van zijn fiets gebruik kun nen maken, bijvoorbeeld in geval van slecht weer. Voor de keren dat de werknemer de fiets laat staan, mag de werkgever hem een belas tingvrije reiskostenvergoeding geven of bijvoorbeeld een strippen kaart of een NS vijf-retourkaart. Het aantal keren dient wel beperkt te blijven tot minder dan de helft van het aantal keren dat de werknemer gewoonlijk heen en weer reist. BELASTINGVRIJE EXTRA'S Tot een bedrag van 550 gulden per drie jaar mag de werkgever met een fiets samenhangende zaken, zoals regenkleding, sloten, fietstas sen enz., belastingvrij aan de werk nemer geven. Hieronder vallen ook onderhoudsbeurten. Daarnaast mag de werkgever ook nog de fietsverze- kering voor zijn rekening nemen. Fiets- en regenkleding zijn overi gens maar voor 90% aftrekbaar van de winst. Als een werknemer zijn fiets gebruikt voor zakelijke ritten, mag de werkgever hem een belas tingvrije vergoeding geven van 12 cent per kilometer. Voorwaarde hierbij is dat de werknemer zelf alle kosten van de fiets voor zijn rekening neemt. Deze kilometervergoeding geldt overi gens niet voor het woon-werkver- keer! Verstrekking en in bruikleen geven van computers en bijbehoren de randapparatuur leiden niet tot heffing van loonbelasting indien de waarde over een periode van drie jaar niet meer dan 5000 gulden bedraagt en indien de computer ook zakelijk wordt gebruikt. Als de werkgever alles betaalt, wordt aan genomen dat er sprake is van zake lijk gebruik. VERLOFDAGEN Inruilen van verlofdagen voor een computer. In principe geldt dan dezelfde regeling, echter met dit verschil: de werkgever offert niets op, de werknemer werkt immers langer en als beloning ontvangt hij een computer. Er zal dan op een andere manier aannemelijk gemaakt moeten worden dat er sprake is van zakelijk gebruik, bijvoorbeeld door middel van een door de werknemer ondertekende verklaring. Voorbeelden van zakelijk gebruik zijn het schrijven van een nota of het vervaardigen van een rapport. Het leren omgaan met een computer of het oefenen van een tekstverwer kingsprogramma vormt geen zake lijk gebruik. Volgens de belasting dienst moet het zakelijk gebruik wel iets voorstellen: er moet tenminste sprake zijn van regelmatig kortston dig gebruik (bijvoorbeeld enkele malen per week) of van minder regelmatig, maar wel langdurig gebruik. Kortom... Door de belastingvrije fiets van de werkgever minder vaak te gebruiken kan de werknemer er een belastingvrije computer aan over houden! Drs. H.J.M.J. Verbaandert, Belastingadviseur A&A Venray Op uitnoding van St. Joseph Hoeve: Op zondagmiddag 2 mei aan staande belooft het in zaal 't Veule aan de Veulenseweg 49 in Veulen vanaf 14.30 uur een drukte van belang te worden. Want als het aan initiatiefnemer Jan Slangen van Zuivelboerderij St. Joseph Hoeve in Veulen ligt komen alle famlies Slangen wonend in zuid- Nederland massaal naar Veulen. De St. Joseph Hoeve wil elke familie Slangen ter gelegenheid van de introductie van een nieuw Limburgs streekproduct, zachte witte kaas met de merknaam 'St. Joseph's Witte' een gratis potje St. Joseph's Witte aanbieden. Als ken- nismakingsgebaar en als methode om op ludieke wijze snelle bekend heid aan het product te geven, dat binnenkort onder andere in alle supermarkten van Jan Linders ver krijgbaar zal zijn. Jan Slangen: 'Natuurlijk laten we 'de Slangens' niet alleen voor een gratis potje, overigens heerlijke, kaas naar Veulen komen. We hebben ons voorgenomen van de bijeenkomst in zaal 't Veule een heel gezellige en bovendien informatieve reünie van het geslacht Slangen te maken. Een praatje over stamvader van de Slangens uit de Roerstreek Jan Slangen: 'Ik heb mijn neef drs. Jaak Slangen, historicus in Leiden, bereid gevonden op zondagmiddag 2 mei aanstaande naar zaal 't Veule te komen. Hij zal daar om 14.30 uur een uiteenzetting geven over de oor sprong van dit geslacht Slangen uit het Midden-Limburgse aan de hand van stamvader Hermanus Slangen (1805-1873). Jaak Slangen is al enige jaren bezig met een historisch onderzoek naar de geschiedenis van Mortelshof (vroeger ook wel Spielmanshof geheten) en naar het antwoord op de vraag hoe verschil lende zonen van Hermanus Slangen daarop en in de directe omgeving verzeild raakten. Inmiddels heeft hij hierover al het een en ander gepubli ceerd en dit jaar volgen nog enige artikelen. Het is dus geen pure gene alogie van dit geslacht Slangen, maar eerder een streekgeschiedenis waarin verschillende Slangens figu reren. Het ligt in zijn bedoeling deze publicaties te bundelen en aan te vullen met nog te schrijven stukken en eind volgend jaar in boekvorm uit te brengen met als titel: 'Bèje en wèrke op de Linnerhei'. De familie Slangen op en rondom Mortelshof (1845-1945). Het belooft een mooie (geïllustreerd) boekwerk te worden. Voor geïnteresseerden, zowel voor nazaten van deze Slangens alsook voor buitenstaanders, bestaat er gelegenheid alvast in te tekenen. Familiewapen Initiatiefnemer Jan Slangen: 'Zelf ben ik in het bezit van een houten familiewapen met de Latijnse spreuk: 'Estote pruidentes, sicut ser- pentes', hetgeen zoveel betekent als 'Weest zo voorzichtig als slangen'. Ook hierover zal Jaak Slangen op 2 mei iets vertellen. Natuurlijk zal ik dit familiewapen meenemen om het aan de andere Slangens te laten zien. Graag roep ik alle Slangens op zelf ook interessante genealogische informatie (foto's) over het geslacht Slangen mee te nemen naar zaal 't Veule". Jan Slangen: 'Ons nieuwe product 'St. Joseph's Witte' is verkrijgbaar in drie productvarianten: blokjes kaas in zonnebloemolie met uitgele zen kruiden, ronde kaasjes bewaard in pekelwater en kaasblokjes in ver schillende doorsneden. De 100% vegetarische St. Joseph's Witte is zacht en mild van smaak en leent zich voor talloze culinaire toepass ingen. Zo is de kaas goed te mengen in salades, prima te wokken met groenten en bijvoorbeeld te gebrui ken als topping bij pasta's. Ook als toevoeging aan soepen is St. Joseph's Witte een echte aanrader. Het verrijkt de smaak en de gesmol ten kaas trekt geen draden in de soep. De kaas laat zich bovendien uitstekend bakken of braden en ver liest daarbij zijn vorm niet. Bij de bereiding van de St. Joseph's Witte wordt uitsluitend gebruik gemaakt van melk van onze eigen koeien. Wij beschikken over een veestapel van absolute topkwaliteit. Het is dan ook geen toeval dat onze Josephien 496 onlangs nog werd uitgeroepen tot mooiste Limburgse roodbonte koe'. Kijkje in de Zuivelboerderij St. Joseph Hoeve Aansluitend aan de bijeenkomst in zaal 't Veule is er gelegenheid een kijkje te nemen in de zuivelboerde rij St. Joseph Hoeve van Jeanne en Jan Slangen. Natuurlijk zal dan uit leg worden gegeven over het kaas bereidingsproces. Voor nadere informatie over de bijeenkomst op 2 mei: bel 0478- 541257. Na de informatie-avond over Jubilee 2000 in café de Evenaar te Venray, is de handtekeningenactie nu volop van start gegaan. Er is een actie-comité gevormd, bestaande uit de Wereldwinkel, Werkgroep Mondiale Vorming, Amnesty International (allen aan gesloten bij de Stichting Mondiaal Platform Venray) en de Vrijwilligerscentrale (een onder deel van Synthese). Verder zijn er verschillende mensen actief namens de kerken in Venray en andere organisaties. Doel van Jubilee 2000 is dat schulden van de armste 52 landen (gedeeltelijk) worden kwijtgeschol den, hiervan ligt driekwart in Afrika. Jaarlijks betalen alle ontwik kelingslanden samen alleen aan rente al 250 miljard dollar. Ter ver gelijking: deze landen ontvangen jaarlijks van alle rijke landen samen 50 miljard dollar aan ontwikkelins- samenwerking, dus er komt vijf maal zoveel terug als wij 'schen ken'. Deze schulden zijn hoofdzake lijk ontstaan in de jaren 70 toen men aangemoedigd door Westerse ban ken tegen lage rente grote bedragen leende, dit gebeurde vaak door dic tatoriale regimes. Door de gestegen rente, een dalende wereldmarktprijs voor hun exportproducten en de veelal ongunstige handelsrelaties met het westen zitten de nu veelal democratische regeringen met een onbetaalbare schuldenlast. Voor de armste landen is deze schuldenlast desastreus. De enige voorwaarde die aan kwijtschelding wordt verbonden is dan ook dat de schuldenlanden het vrijkomende geld in goed over leg met parlement en bevolking besteden aan duurzame en sociale ontwikkeling (zoals onderwijs en zorg). Reden genoeg om een eind te maken aan deze onrechtvaardige situatie zodat ook deze landen een kans krijgen zich duurzaam te ont wikkelen. Onder een petitie met daarin de eis van kwijtschelding worden in de komende weken hand tekeningen verzameld die tijdens de actieweek van 12 tot 19 juni worden aangeboden aan de vergadering van de acht rijkste landen (G8) in Keulen. Het ziet er naar uit dat het de grootste internationale handteke ningenactie wordt die ooit georgani seerd is. Wereldwinkeldag In Venray is het mogelijk op de volgende locaties een handtekening te plaatsen: de Wereldwinkel, de openbare bibliotheek (op 4 en 7 mei; op 7 mei zal ook doorlopend een korte videofilm worden ver toond die het shculdenprobleem verduidelijkt), café de Evenaar en café de Bonte Koe, herenkapsalon Gielens te Heide en de Garantmarkt te Veulen. Ómdat bepaalde kerken de actie willen ondersteunen zal het ook hier mogelijk zijn de petitie te ondertekenen. Het ziet er naar uit dat ook op bepaalde scholen en in het gemeentehuis het mogelijk is de lijst te signeren, maar dat is op dit moment nog niet zeker. Op 8 mei tijdens de landelijke Wereldwinkeldag is het mogelijk de petitie te ondertekenen bij de stand aan het Henseniusplein. Om 16.00 uur zal hier bekendgemaakt worden wat het totale resultaat in Venray is. Voor meer informatie en blanco handtekeninglijsten kunt u bellen met Oikos (landelijke actie tel. 030- 2319424 of Guus Geurts. Venray tel. 0478-513286. De opgave van de maand april heeft als uitgangspunt een vrij groot frag ment van een gedicht, dat met al te makkelijk te vinden is: "ïn Amsterdam, bij radio, telefoon, stemmen en tegenstemmen, riepen wij: "Zij wel! Zij wel!" Atlassen gepakt, de loop van de Rijn bekeken, Een geluksland van Heveadorp tot aan Rheden. Nog dachten wij aan feesten toen. Zij hoorden de hel." Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de dichter ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 21 mei sturen naar het Secretariaat Rochusstraat 15801 RR VENRAY. Telefoon: 0478-582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel cn Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venrav-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn. zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de Ie plaats. Maar ook wanneer/.ij we! eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. In de maand volgend op de opgave wordt steeds bij de lokale Omroep Venray op de laatste donderdag van de maand tussen 18.00 en 19.00 uur onder meer aandacht besteed aan de rubriek "Doe mee met het Literair Café" en wordt het antwoord op de vragen gegeven. Ook deze maand maan weer goede oplossingen. Na 3 ronden is de stand als volgt: de dames H. van Beek, L. Colsen, W, Vink en de heren A. Leijssen en A. Kroft, ieder met 30 punten. Mevrouw R. van Daal en de heer J. Craghs met 20 punten. Het fragment van de vorige maand kwam uit het gedicht "Voor Later" uit de bundel "Verzen" van Adriaan Roland Holst. De ik-ftguur geeft in het nu alles wat hij heeft; vreugde, verdriet en dromen, opdat de geliefde later zal weten hoe groot zijn liefde was. Later, als al dit mooie voorbij is, als bei den droef en blij zijn met een ander, dan zal alles ineens vervagen en als zij aan vroeger denken dan zullen de gelieven weer dromen van hun grote liefde voor elkaar! Adriaan Roland Holst - Voor later 'k Geef nu aan jou mijn vreugd, mijn leed en mijn schermergouden dromenschaf opdat je tater nog zal weten hoe ik je eens heb liefgehad. Later, als al dit schoon voorbij is, want tijd neemt liefde, vreugde, smart - als elk van ons weer droef en blij is dicht aan een nieuwgevonden hart. dan zal ineens alles vervagen bij 't zien van dit vergeten blad; je zal weer dromen van de dagen toen we in elkanders ogen zagen, toen ik je zo heb liefgehad. In september zal in het kader van het Gezcllejaar een fototentoonstelling gecombineerd met poëzie van de 100 jaar geleden gestorven dichter, gehouden worden. Het Literair Café zoekt daarvoor hulp. het zoekt iemand die de vijftig gedichten, die geëxposeerd gaan worden, kan typen met behulp van het tekstverwerkingsprogramma Word 97. Welke vrijwilliger wil het Literair Café bijspringen? Aanmelding kan geschieden bij net Het Literair Café Venray-regio kent een Schrijverskring voor mensen die van schrijven houden, zowel proza als poëzie. Mensen die zich daarvoor willen opgeven zijn welkom. Aanmelden bij het secretariaat. Zoals we reeds berichtten start de Guido Gezelle-herdenking op vrijdag 28 mei ais. met Michel v.d. Plas. Aanvang 20.00 uur in Beukenrode. Onze donateurs kregen verder reeds een aankondiging van een Brugge- reis in dit kader op zondag 6 juni a.s. Inmiddels kunnen we geen nieuwe aanmeldingen meer aannemen omdat de bus geheel gevuld is.^ Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat I, 5801 RR VENRAY. Telefoon; 0478-582948). Raadslid Joost v.d. Vorle heeft het niet zo begrepen op Laco, de exploitant van zwembad De Sprank in Venray. De nestor van de Venrayse gemeenteraad is ver bolgen over het feit dat Laco aan ouders van kinderen die het zwemdiploma hebben gehaald, achttien gulden vraagt voor een foto en een oorkonde. V.d. Vorle vond in de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport dat de gemeente dit maar eens goed moet onderzoeken. Eerder uitte hij al kritiek op de uitbreidingsplannen van Laco. V.d. Vorle kreeg brie ven van twee kinderen, Kim en Moustafa, die achttien gulden voor een foto en oorkonde vee! geld vonden. V.d. Vorle: "Dat kan toch niet. Dat is schoolzwemmen. In het verleden was dat altijd gra tis. Laco wil volgens mij ook zwart geld beuren. Als er om een rekening wordt gevraagd, krijgen de ouders die niet." Volgens wet houder Houba is de uitgifte van zwemdiploma's een zaak van Laco: "De gemeente gaat daar niet tussen zitten." Ambtenaar Henk Lootten, die zelf schoolgaande kinderen heeft, schoot de wethou der te hulp: "De ouders kunnen op vrijwillige basis een herinnerings foto kopen. Ze zijn niets ver plicht." V.d. Vorle bleef er echter ook in tweede termijn bij dat er een onderzoek moet komen. Een bijeenkomst in Den Hoender heeft onlangs twaalf nieuwe vrijwil ligers opgeleverd die tijdens activi teiten in het wijkcentrum bardien sten willen draaien en toezicht willen houden. Daarnaast toonden zich verschillende mensen bereid om te helpen tijdens het Straatfestival op zondag 6 juni. Tevens werd een oproep gedaan voor zitting te nemen in een op te richten wijkplatform. Daarbij wordt gedacht aan mensen die al een func tie vervullen in bijvoorbeeld een vereniging, de ouderraad van een school, de bewoners van De Hoge Beek, St. Jozefkwartier en Het Schuttersveld, het wijkcentrum, Stichting Batu en culturele minder heiden enz. Deze mensen kennen de wijk. Voor meer informatie: Eric Maessen, telefoon 588093. of Mart Willems (Synthese), telefoon 583100. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 29 april gaan we terug naar het maasheggengebied. Riek en Martin Verstraelen vertellen nog meer over de vruchten die hier te vinden zijn. Op een winderige dag in een ander jaargetijde kwamen we de boswachter tegen en zij praat met Riek Verstraelen over de dassenpop- ulatie in deze streek. Daarna gaan we naar de Groeningse duintjes, een gebied dat grenst an het maasheg gengebied. Dit gebied bestaat uit zandduinen die in de loop der eeu wen door de wind zij opgestoven. De vegetatie in dit stukje natuur, da teen zandpadbreedte van de maas heggen af ligt, is totaal anders dan aan de overkant van dit pad. Donderdag van 19.00-20.00 uur, herhaling maandag van 18.00-19.00 uur. Klojo Radio - CD van de week De cd die je deze week kunt win nen heet Toonage Cartoons, een cd met tien lollige hits. Het enige wat je hiervoor hoeft te doen is ant woord geven op de volgende vraag: noem 5 tekenfilmfiguren. Bel het goede antwoord door: tel. 512362. Luister zaterdag tussen 17.00 en 18.00 uur naar Klojo Radio en hoor of je gewonnen hebt. Waar zijn de Troubadours gebleven? Voor aankomende week helaas geen gasten in dit programma. 6 Mei Feeling, naar aanleiding van hun op 2 april verschenen CD Gratia Madonna. Waar zijn de Troubadours gebleven? Iedere don derdag van 21.00-22.00 uur. Het programma wordt iedere week vooraf gegaan door het programma 'Ger dedoan* waarin zowel Limburgse als Brabantse muziek te horen is. Beide programma's kun nen door luisteraars bijgewoond worden door gewoon even naar de Langeweg 92 te komen. Luisteraars kunnen zoals altijd telefonisch reageren op 0478-512362. Kennedymars Tijdens de Kennedymars, die in het weekend van 15-16 mei gaat plaatsvinden, doen wij van start tot finish verslag van deze wandeltocht. Deze extra uitzending start zater dagavond om 20.00 uur en gaat door tot zondagmiddag om 18.00 uur. "Wandelt en volgt u mee, stem dus af op de 90.2' Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. Postadres: Postbus 91. 5800 AB Venray

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9