urovisi€ ty ichapenstal in Oirlo niet geschikt voor iets anders Zilveren speld Cees van Baarsen REGIOKALENDER Tempo-Team draagt secretaresse een warm hart toe Dé partner voor uw onderneming STOMERIJ Grote opbrengst eumacollecte PEEL EN MAAS BEZORGEN? Mountainbike opstapdag Spellen te paard EHBO tijdens Power(wo)man Oud papier Wereldwinkel Venray ;EL EN MAAS donderdag 15 april 1999 - Pagina 9 Gemeente Venray blijft bij haar standpunt )e gemeente Venray blijft bij ar standpunt dat de schapen- aan de Molenhoek in Oirlo tvoor iets anders gebruikt mag rden. Dit bleek bij de Raad van lie in Den Haag. De eigenares- W. Nellen, is het daar niet mee Ze vindt dat de stal wel een irijfspand of een burgerwoning g worden. )e grond waarop de schapenstal jt is bedoeld voor agrarisch nuik en staat tussen woningen in. gens de woordvoerder van Hen. B. Hackert, maakt de groot van de grond en de aanwezigheid de woningen op korte afstand. het uitvoeren van agrarische activi teiten onmogelijk. Hij vindt dat hierdoor de gemeente alsnog vrij stelling moet geven voor het gebrui ken van de stal en de gronden voor een bedrijfspand of woning. Hackert voegt daar nog aan toe, dat deze vrijstellingsmogelijkheid in het bestemmingsplan is opgenomen. "Wanneer het niet mogelijk is om een bestemming, volgens het bestemmingsplan, uit te voeren, dan kan de gemeente overgaan tot het benoemen van een nieuwe bestem ming. In dit geval dus het verande ren van de agrarische bestemming in een bedrijfs- of woonbestemming." De gemeente deelt deze mening niet. "Het klopt dat we als gemeente een bestemming kunnen verande ren, maar dat gaat in dit geval niet op. Nellen heeft in 1994 de schapen stal laten bouwen, omdat ze daar toen mogelijkheden in zag. De omstandigheden zijn vandaag de dag niet veel anders. Het is nog steeds mogelijk om agrarische acti viteiten aan de Molenhoek uit te oefenen. Overigens hebben we Nellen toendertijd duidelijk gemaakt dat het absoluut niet moge lijk was om op dit adres te gaan wonen. Ook dat is niet veranderd", reageert gemeentewoordvoerder J. Zanders. Daarnaast wees de gemeente er in Den Haag op dat de grond zeker groot genoeg is voor tuinbouwdoeleinden of voor het houden van 125 schapen. Zanders: "Daarmee is bewezen dat de bestemming agrarische gronden, niet is achterhaald en dus gaat het verhaal van Hackert niet op." Ook de rechter in Roermond heeft de gemeente eerder gelijk gegeven. De Raad van State gaf zelf ook aan dat ze heel streng kijkt naar een eventu ele wijziging van een bestemming. "Wij komen niet snel tot de conclu sie dat een bestemming niet meer mogelijk is", aldus een van de staatsraden. De Raad van State doel over ruim twee maanden uitspraak. Sne/ Betrouwbaar REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Ie actie voor het Nationaal imafonds in het kader van de delijke inzameling in de week 14-20 maart jl. heeft in de leente Venray en bedrag opge- :ht van ƒ19.641.20. Het bestuur zijn welgemeende dank tot de :n van het plaatselijk comité, tot «llectanten en tot ieder die door financiële ondersteuning tot het slagen van de collecte heeft bij ragen. Mocht u door omstandig- en de collectant gemist hebben, kunt u alsnog uw bijdrage stor- op postgiro 324 of banknummer '6.74.812 t.n.v. het Nationaal mafonds Den Haag. et bedrag is bijeengebracht r: Venray-kom ƒ8.126,10; kske ƒ1.430,90; Landweert I en 1.357,45; Antoniusveld ƒ476,65; lenray ƒ401,55; Heide ƒ452.55; ƒ1.151,50; Merselo 4.85; Oirlo 729,-; Oostrum 137.80: Smakt ƒ122.-; Veulen 5.70: Vredepeel 233.25: lsteyn ƒ1.710.80; Cheques 'Fulltime vrijwilliger' van Nederlandse Hartstichting Als blijvende blijk van waarde ring heeft Cees van Baarsen woensdag de zilveren speld van waardering gekregen van de Nederlandse Hartstichting. De onderscheiding werd hem opge speld door promotor Monique Dominicus van de hartstichting. Najaren van collecteren trad Cees van Baarsen in 1988 toe tot het bestuur van de afdeling Venray van de Nederlandse Hartstichting. De wijk het Brukske werd zijn werkge bied en onder zijn bezielende lei ding groeide het aantal collectanten nvoering euro succesvol verlopen Jeinvoering van de euro is in het algemeen succesvol verlopen. Zowel ipde financiële markten als in het internationale betalingsverkeer wordt Ie nieuwe Europese munt al volop gebruikt. Achter de schermen ging een n ander echter toch nog wel met de nodige fricties gepaard, terwijl de uro op de valutamarkten per saldo al aardig terrein heeft moeten prijs- even tegenover de dollar. Desondanks kan ook op de financiële markten ran een overtuigende start worden gesproken. lp de valutamarkt begon de euro met een openingskoers van rond de ,18 dollar per euro. Inmiddels heeft de munt echter aanmerkelijk aan raarde verloren en noteert deze zo rond de 1,13 dollar per euro. Deze ntwikkeling weerspiegelt echter met zozeer een wantrouwen in de nieu- emunt alswel een toegenomen optimisme omtrent de economische ont- ikkeling in de Verenigde Staten. Zo werd tot voor kort alom venvacht, dat fc Amerikaanse economie in het laatste kwartaal van 1998 aanmerkelijk ou vertragen en dat daardoor een Amerikaanse renteverlaging mocht lorden venvacht. Inmiddels is echter gebleken dat het vierde kwartaal #st buitengewoon sterk is geweest, waardoor waarschijnlijk ook in 1999 Ie economische groei hoger zal uitvallen dan eerder geraamd, zodat een enteverlaging door de Fed op korte termijn wat minder waarschijnlijk is. toordat het Europese beeld nog niet wezenlijk is gewijzigd, heeft de rela- ieve verbetering van de verwachting van de Amerikaanse economische irestaties tot een opwaartse beweging van de dollar geleid, let vertrouwen in de euro blijkt tegelijkertijd echter uit de snelle daling van pe rente op de Europese geld- en kapitaalmarkt sedert de jaarultimo. Met fen3-maands rente van 3,10% (vergeleken met 3,25% eind 1998) en een lange rente van rond de 3,8% (eind 1998: 3,95%) mag wat dat betreft, feker ook tegen de achtergrond van het huidige gunstige klimaat op de andelenbeurs, bepaald van een succesvolle start van de euro worden asproken. Ook de particuliere beleggers hebben zich vanaf de eerste eursdag massaal op de handel in de in euro genoteerde aandelen Stort. Hernationaal betalingsverkeer ■e euro heeft ook zijn intrede gedaan in het internationale betalingsver- fier. Ook hier kan grosso modo van een succesvolle introductie worden Kproken, al heeft een en ander achter de schermen in eerste instantie tot extra werk geleid. Het bleek, dat niet alle banken hun systemen slemaal op orde hadden, waardoor de afwikkeling van het internationa- betalingsverkeer soms vrij chaotisch verliep. Vaak kwamen betalingen Barbij terecht op een andere plaats dan waar zij werden verwacht. een 'euro-gekte' et gebruik van de euro in andersoortige transacties is vooralsnog eperkt. Wel zijn vooral beleggersrekeningen in tamelijk grote aantallen "igezet naar euro, en zijn er, althans bij de Rabobank, reeds ettelijke uizenden betaalrekeningen in euro geopend. Sommige 'voorlopers' heb- en ook als een aantal andersoortige transacties in euro uitgevoerd, pectaculair is het euro-gebruik echter geenszins te noemen. Dit zou er /erigens vooral op kunnen duiden dat het grote publiek goed is voorge elst omtrent het feit, dat men - indien gewenst- betalingen in euro zonder *tra kosten via de guldensrekening kan afwikkelen. verenthousiaste politiek |e goede start van de euro heeft in de politiek tot een dermate groot jjhousiasme geleid, dat enkele politici prompt met het voorstel kwamen gebruikmakend van het huidige positieve euro-sentiment, ook de 'oering van de chartale euro naar voren te halen. Een dergelijk besluit p echter verregaande consequenties hebben. Niet alleen zou de pro- Me van munten en bank-biljetten moeten worden versneld, hetgeen j|ra productiecapaciteit zou vergen en daarmee tot additionele kosten w leiden, maar ook zou de massale omschakeling van administraties bij "sken, bedrijven, particulieren en niet te vergeten overheidsinstellingen «ten worden vervroegd. gze rubriek is samengesteld door de Rabobank. uit tot 28. Van Baarsen heeft ook het 'bedrijvenbezoek' gestalte gegeven. Tientallen Venrayse bedrijven ken nen hem als een zeer actieve consu lent namens de plaatselijke afdeling. Zijn vasthoudendheid leverde de hartstichting in al die jaren heel wat op. De 'fulltime vrijwilliger' was verder bij het uitsorteren van de col lectematerialen en op vele andere gebieden actief voor de Venrayse afdeling. Woensdag ging eveneens de 31e collecte van de Nederlandse Hartstichting van start. De collec tanten met de bekende bussen gaan weer op pad. Laat ze niet in de steek en steun het goede doel. Op de foto v.l.n.r. de heer en mevrouw Van Baarsen, Monique Dominicus en Henriëtte Poels-Peter Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 16 april: Het Bevrijdingsmuseum in Groesbeek opent om 16.00 uur de tentoon stelling 'De Oorlog op Tafel', een verzameling spelletjes uit de kast van oorlogskinderen. De expositie is tot en met 30 september te bezichtigen. Zaterdag 17 en zondag 18 april: In de Kasteel se Bossen in Horst wordt het Nederlandse menwedstrijd- seizoen geopend. Het evenement is zaterdag van 08.30 tot 16.00 uur en zondag van 09.30 tot 16.00 uur. Alle grote menners verschijnen aan de start Zaterdag 17 en zondag 18 april: Groei en Bloei afdeling Noord-Limburg verzorgt een bloemenshow in de ZÖNveiling in Grubbenvorst De show is zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Zondag 18 april: In 't Gasthoes in Horst vindt voor de vierde maal het Open Horster darts- toernooi plaats. Het koppel toernooi begint om 12.00 uur. de singles om 14.00 uur. Zondag 18 april: AV-L.GD organiseert voor de negende maal haar jaarlijkse uurloop. Atleten kunnen inschrijven in het paviljoen van sportpark De Djump aan de Vloeieindsedreef in Deume. De start is tussen 11.00 en 11.30 uur. Dinsdag 20 april: De Nederlandse Bond voor pensioenbeiangen houdt om 14.00 uur in Hotel Wilhelmina in Venlo haar voorjaarsvergadering. Donderdag 22 april: Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg houdt van 13.30 tot 16.00 uur een informatiemiddag over ziekte en arbeidsongeschiktheid in de Volksuniversiteit Venlo, Leutherweg 8. Zaterdag 24 april: In de Merthaf in Horst vindt voor de vierde keer het Goud van Oudspektakel plaats met topattracties als New Four, Imca Marina, Tony Bass, Peter Koelewijn en de Duitse schlagerzanger Peter Orloff. Zaterdag 24 april: De Stichting Vrienden van verpleeghuis Elzenhorst houdt van 11.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt op de parkeerplaats van Elzenhorst in Horst. Zondag 25 april: Concert van het kamermuziekensemble Flexible Brass in De Maaspoort in Venlo. Op het programma staan werken van R. Wagner, A. Pryor, T. Jackson en G. Bizet. De uitvoering begint om 20.15 uur. Zondag 25 april: TTV Maasbree organiseert een tafeltennisgezelligheidstoemooi in sport centrum De Schansenberm in Maasbree. Voor informatie/opgave kunt u bellen met telefoon (077)4651659. Zondag 25 april: Groei en Bloei afdeling Venlo en omstreken heeft een voorjaarsplanten- markt op het terrein van de kinderboerderij in Venlo-Zuid. De planten- markt is van 10.00 tot 17.00 uur. Tevens is er van 14.00 tot 17.00 uur Nationale kinderboerderijendag. Dinsdag 27 april: Fontys Hogescholen Venlo verzorgt een lezing over de steeds grotere invloed van automatisering op onze samenleving. De lezing begint om 15.00 uur. Spreker is professor Rijsenbrij, hoogleraar aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Woensdag 28 april: In Bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel verzorgt de heer Van der Sanden een dialezing over Poolse Nationale Parken. Hiervoor dient u zich we! aan te melden, telefoon (0495)641497. Tot 9 mei is in het bezoekers centrum een expositie over Nationale Parken in Polen. Vrijdag 30 april: Het Oranjecornité Venlo-Noord organiseert een bruisend oranjefeest. Het festijn met tal van activiteiten vindt plaats in de omgeving van de Bisschop Hoensbroekstraat en begint om 09.00 uur. Tot en met 1 mei: In verpleeghuis Elzenhorst in Horst zijn kunstwerken te bewonderen van Ger Seuren. De geboren en getogen Horstenaar schildert voornamelijk landschappen en stillevens. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Mountainbiking of All Terrain Biking (ATB) is een aantrekkelijke vorm van sportieve vrijetijdsbeste ding en in Nederland erg populair. Het fenomeen opstapdag is iets wat in de motorsport al langer bekend is. Nu willen de organisatoren van de eerste Venrayse Mountainbike opstapdag dit fenomeen ook gaan gebruiken en wel op zaterdag 24 april van 12.00 tot 16.00 uur. Waarom organiseren we deze dag? Op de eerste plaats om u ken nis te laten maken met de mountain bike-sport in het algemeen en speci fiek om u de kans te geven daadwerkelijk op een mountainbike te kunnen stappen en het uit te pro beren hoe dat voelt. Natuurlijk alles onder begeleiding en met in achtne ming van de nodige veiligheid, wij zorgen voor goede fietsen en hel men. Hiervoor hebben we de beschik king over diverse fietsen in diverse prijs- en kwaliteitsklassen, zodat u ook een algemeen beeld van moun tainbiking kunt krijgen. Daarnaast is er ruim de mogelijkheid om ook andere informatie rond deze sport/vrijetijdsbesteding te verga ren. Er zijn info-stands van diverse artikelen en bedrijven en er zijn veel mensen aanwezig die u alles over de sport kunnen vertellen. Het geheel is in handen van ATB-vereniging Mudhunters en Venray en wordt hierbij ondersteund door verschil lende bedrijven. Als u daadwerkelijk wilt opstap pen op een van onze testfietsen dan is hiervoor een geldig legitimatiebe wijs nodig. Wij zorgen voor de begeleiding tijdens het proefrijden. Het geheel vindt plaats op boven genoemde datum aan de Kempweg 162 te Venray; dit is het gebouw van Jong Nederland. Laat deze kans niet aan je voorbij gaan, maar denk aan je legitimatie bewijs. Demonstratie paardenvoetbal in manege Seurenheide Op zondag 18 april wordt er op manege Seurenheide te Well een spellendag te paard georganiseerd, voor onze gehandicapte ruiters. Zij kunnen te paard aan een zestal spel len deelnemen zoals bijvoorbeeld waterdragen, balgooien en ringste ken. Bij mooi weer spelen we bui ten, anders in de binnenmanege. Tijdens de pauze geeft 'Het Paardenvoetbal Showteam Zelhem' een demonstratie voetballen te paard. Iedereen is van harte welkom om te komen kijken. De show wordt gegeven van 14.00 tot 14.00 uur. De spellendag begint om 11.00 uur en we spelen tot ongeveer 16.30 uur. In tegenstelling tot andere jaren is dit jaar, om diverse voor de hand liggende redenen, gekozen voor een lokaliteit aan de rand van het par cours. 50 meter vanaf de kruising Poststraat/Juliansingel in de Prins Bernhardstraat 12a is de EHBO- post te vinden in het gebouw van de Seniorservice (tegenover het bussta tion). De post is telefonisch te bereiken onder telefoonnummer 512139 en duidelijk herkenbaar aan de EHBO- vlag. Uiteraard zijn er op het parcours diverse mobile posten, die middels oranjekleurige hesjes te herkennen zijn. BASKETBAL-VERENIGING Zaterdag 17 apirl is het weer de derde zaterdag van de maand. Wij komen dan oud papier ophalen in de wijk die omsloten wordt door de volgende straten: Prins Bernhardstraat. Julianasingel, Raadhuisstraat. Dr. Kortmanweg. Industrieweg. Nieuwe Maasheseweg en Oostsingel. Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld of in dozen voor 10.00 uur buiten te zetten. Elk jaar op secretaressedag zet Tempo-Team Uitzendbureau haar secretaresses in het zonnetje. Ook dit jaar, op donderdag 15 april (van daag), werden ze met een hartver warmend cadeautje verrast. Angelien Dekkers, intercedente van Tempo-Team Uitzendbureau in Venray. was deze hele dag in de weer: "Er stond onder andere een seminar over stressmanegement op het programma, waarvoor grote belangstelling bestond. Hiervoor hadden wij alle secretaresses van onze relaties benaderd. Daarnaast zijn we vanmiddag bij alle secreta resses, die op dit moment via ons werken, op bezoek gegaan en heb ben hen een presentje aangeboden." Tempo-Team Uitzendbureau heeft volop vacatures voor secretaresses van elk niveau. Daarom organiseert Tempo-Team volgende week extra inschrijfavonden voor secretaresses. Er kan een afspraak worden gemaakt voor een intakegesprek door iedereen die op dit terrein werkzaam is en op zoek is naar een nieuwe werkplek. Ook aankomende secretaresses die een relevante opleiding afronden, zijn van harte welkom. Voor een afspraak kunt u bellen met Angelien Dekkers, tele foon (0478)511722. Tempo-Team Uitzendbureau is iedere werkdag open van 08.30 tot 17.15 uur. Mar ja van Mil, directiesecretares se TBS-kliniek, krijgt uit handen van Angelien Dekkers (links) van Tempo-Team Uitzendbureau een presentje A&A Groep Accountants en Adviseurs Kenmerkend voor de dienstver lening van de A&A Groep en dus ook van de Venrayse vestiging, is het full serviceconcept. Naast de ondersteuning op accountancy vlak, kan een cliënt ook bij de A&A Groep terecht voor fiscale, notariële en bedrijfskundige zaken. Automatiseringsadviezen, loonservice en pz-consultancy behoren ook tot het dienstenpak ket. Een ondernemersvraagstuk bestaat immers uit meerdere aspecten. De heer J. Schuijff RA. die sinds kort de leiding heeft over de A&A Groep in Venray. benadrukt dat de advisering voor elke klant op maat wordt gemaakt. Elk kantoor beschikt over gespecialiseerde advi seurs, die vraagstukken, indien nodig, oplossen in teamverband. "De A&A Groep in Venray is er voor elke ondernemer, MKB of agrarisch", geeft de heer Schuijff aan. "Hierbij zijn wij niet alleen maar bezig om jaarrekeningen en aangiften te produceren, maar pro beren we zoveel mogelijk onderne mer met de ondernemers te zijn. Dit houdt in dat wij veel persoonlijk contact met onze klanten hebben om hun bedrijfsactiviteiten door te nemen en tegen het licht te houden, maar daarnaast ook nadrukkelijk toekomstgericht adviseren. Zo kun nen bij onze klanten tijdig maatre gelen worden genomen om te komen tot een goede tax-planning, de juiste ondernemingsvorm, over dracht of verplaatsing van bedrijven, kredietaanvragen enz. Op die manier geven wij daadwerkelijk inhoud aan onze naam: accountants én adviseurs." DIENSTVERLENING Het Venrayse regiokantoor van de A&A Groep heeft sedert haar start in 1972 een geweldige groei doorge maakt. Met bijna 50 werknemers is het de grootste accountants- en adviseursorganisatie in Venray en omstreken. "De dienstverlening in zowel het MKB als in de agrarische sector en het daaraan gerelateerde aantal accountants en adviseurs neemt niet alleen in het kantoor te Venray toe. Bij de A&A Groep wer ken inmiddels 380 medewerkers verspreid over 10 kantoren in Limburg. In Limburg mag de A&A Groep zich met recht de grootste accountants- en adviseursorganisa tie noemen, waarbij de werkzaam heden gelijkelijk verdeeld zijn over de agrarische sector en het MKB. De nieuwe productcollecties van de Fair Trade Organisatie staan dit jaar in het teken van 'alle geluk van de wereld'. Er is zelfs een speciale geluksweek ingesteld voor alle Wereldwinkels, die deze producten verkopen, namelijk de week van 19 tot en met 24 april a.s. Over de hele wereld worden sym bolische betekenissen toegekend aan het dierenrijk. Enkele dieren hebben een religieuze betekenis of staan voor persoonlijk geluk. De oli fant bijvoorbeeld wordt in Azil geprezen om zijn kracht of wijsheid. In Chinese sagen rijden helden vaak op een olifant: hierdoor betekent 'op een olifant rijden' geluk. In het oude Egypte was de kikker vanwege zijn vruchtbaarheid een symbool voor nieuw leven. In China is de vis een oud symbool van welstand, huwe lijk en vruchtbaarheid. De Maya indianen in Midden-Amerika eerden de vleermuis als een beschermende God. In Japan is de vlinder het sym bool van een jonge vrouw. Twee vlinders, die om elkaar heen dansen staan voor geluk in de relatie. De geluksgodin Fortuna beeldt het toe- valselement in het leven, het lot, uit, maar omdat ze gevreesd werd door zeelieden kreeg zij een dolfijn aan haar afbeelding toegevoegd. Duizenden jaren geleden probeer den mensen in Mésopotamië zich tegen het boze oog te beschermen door amuletten te dragen met een geopende hand. Handen zijn vooral een symbool tegen het kwaad. Deze geopende hand wordt in de Islamitische cultuur de hand van Fatimah, de dochter van Mohamed, genoemd. In het Westen worden draken geassocieerd met het kwade, een symbool van Satan, waar de geopende bek met vuur de hel ver beeldt. In het Oosten staan draken voor het goede. De draak kan het voorteken zijn van geluk. Uit Thailand en Indonesië komen sieraden met het Palbheu-teken, dat wil zeggen de oneindige knoop, dat een symbool is voor een lang leven. Een beeld dat innerlijke rust en geluk uitstraalt is de Boeddha. Er zijn ook veel beelden die het fami liegeluk symboliseren, vooral moe der met kind. Kom vrijblijvend eens kijken in de Wereldwinkel, geves tigd in de Henseniusstraat 3a. Misschien vindt u daar wel uw favo riete geluksteken! Telefoon Wereldwinkel 588571

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9