ALBERT HEIJN Frido Smeets maakt werk van trouwreportages Overtreders op de bon Nobel Oostrum Wielrenners niet in de prijzen Overzicht activiteiten 'Jaar van de Ouderen' Kidswing Disco en Single Party OPENDEN Zinloos geweld.... en zinvol handelen PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemae- ckers, Whistierstraat 1, tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis 'Jongerenviering'; Harrie Minten (verj.); Nellij v. Vegchel (coll); Jan Arts; Jan Kengen; ouders Geurtjens- Vermazeren; jrd. Piet v. Mil en Marijntje Erps; zwd. Ria Nabben- Hulleman. Zondag: 3e Zondag van Pasen. 9.30 Latijnse hoogmis voor overl. fam. Pouwels-Maessen; overl. ou ders Flinsenberg-Erkelens; Jo Bardoel (coll); fam. Jansen- Giesberz. 11.00 H. Mis jrd. zr. Immaculee Gossens en Joos Gossens; jrd. Sraar Poels; jrd. An Tunnissen-Ponjé; Cor Creemers-v. Son (buurt); Kitty Pouwels; ouders V.d. Waeter-Houwen en dochter Martha. Maandag: 9.00 H. Mis Hub Schols- Vosters en overl. fam. Dinsdag: 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte. Woensdag: 9.00 H. Mis Leo Gooren. Donderdag: 9.00 H. Mis voor alle slachtoffers van de oorlog in Kosovo. Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte. Dienbeurten: za 19.00: Cas, Anja, Maijoleine P. Ingo; zo 9.30: dhr. Van Ham en Mingels, Leon, Marco; 11.00: Kevin, Ties T, Sjoerd D, Thorsten. Lectoren: za. 19.00: J.Truijen; zo 9.30: W. Bistervels; 11.00: T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: B. Kuipers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: G. Olislagers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgievie ring in de Vincentiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. 16.45 Liturgie viering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Geen Kinderwoord dienst; m.m.v. Chrisko; Piet en Toos Wismans-Sanders; Piet v. Kessel; overl. ouders Rongen-Buijssen en overl. fam.; overl. ouders Dielissen- v. Heugten en dochter Anneke; jrg. Piet Scheffers; jrg. Teng Verschuuren; Toon Jenniskens. Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid; voor de vluchtelingen (F. Dupont). 10.30 M.m.v. Zangers van St. Frans; jrg. Twan Peeters; Dora en Jacques Jacobs-Koenen (coll); overl. fam. Linders-v.d. Wildenberg; Lien Versteegen- Tacken (coll); overl. ouders Hendriks-Arts. 12.00 Doop Peter, René en Evi Kersten, Handelstraat 40. 12.30 Doop Maria en Peter Nieuwenhoven, Marimbastraat 34. 13.00 Marisa Blonk, Clara Wigmanstraat 67. Maandag: 18.30 Ties v.d. Wijst (coll). Dinsdag: 2e Dinsdag H. Antonius- noveen. 18.30 Johan Elderkamp (coll). Woensdag: 18.30 Jrg. Antoon Lensen; Ties v.d. Wijst (coll). Donderdag: 18.30 T.e.v. St. Anto nius. Vrijdag: 14.00 Huw. Mare v. Ampting en Helga v. Vegchel, Pinksterbloem 21. 18.30 Fam. Peters-Arts. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Piet en Toos Wismans-Sanders; Antoon Huijs en Dien Willems-v.d. Broek; Math en Mien v.d. Ven-van Eijk (buurt); Gerlach v. Ass en overl. fam.; Piet v. Tilburg. Vrijdag: Kapel, huw. Leo Veen- brink en Karin Seuroeln. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Presentatie van de kinderen die hun eerste communie doen; Bert Daniels en overl. fam.; jrd. overl. ouders Broekmans- Bovee; Piet Direks; Sanne v.d. Brink; zwd. Tina Joosten-v.d. Berg; Piet en Harrie Hermans; Sjang Joosten (Kinderkoor). Zondag: 8.30 Voor een zieke. 10.00 Petronella Maria Kusters-v.d. Berg; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag: 9.00 Voor de vrede in onze gezinnen (met Rozenkrans gebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 Voor een goede uitkomst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Elke Euwes, Danielle Engels, Ireen Schlepers, Marloes Denissen; zo 8.30: Rik Op den Camp, Job Euwes, gebr. Kessels; 10.00: Geertje de Kleijn, Floortje Gloudemans. Maren de Boer, Anne Basten. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); overl. ouders Wim en To Vogelzangs-Jeurissen; overl. ouders Zanders-Keijsers; overl. ouders Sjang en Lies Steeghs- Nelissen; Henny Geurts en Frans Smits (RK SV DIS); Marinus Steeghs (veij.). Zondag: 3e Zondag van Pasen. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Jan Verheijen; pater v.d. Sterren, Lambert v.d. Sterren; Maria Direks- Nelissen; overl. ouders Martien Custers en Elizabeth Litjens. Woensdag: H. Anseimus. 9.00 H. Mis uit dankbaarheid. Vrijdag: 13.00 PI. Huw.mis bruid spaar Janssen-Wijnen. Parochie Leunen 3e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dankbaar heid vw een 70-jarige (J); Toon Hermans en overl. fam. Hermans- Manders; Sjaak Classens en zoon Gerrit; Ton v. Dijck en overl. fam.Van Dijck-Bouten; Martin Jenniskens; Hendrikus Claessens en Gertruda Gussen en overl. fam. Zondag: 10.00 Hgm. jrd. overl. ouders Croijmans-Peeters en zonen Martien en Piet; gest. jrd. Piet Kusters; gest. jrd. Helm Claessens en Carolina Claessens-Verschuuren. 14.30 Doopviering Lincey Haegens. Maandag: 19.00 Lsm. overl. ouders Bouten-Verheijen, Anna, Gerrit, Wim en Piet Bouten; Frans v. Bavel en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Lsm. gest. jrd. Gerard Voermans. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: Geen avondmis Vrijdag: 19.00 Lsm. pater Martin Loenen; gest. jrd. Antoon Voesten, Martinus Nijssen en hun echtgeno ten. Misdienaars: za 19.00: Mark Weijs en Paulien Weijs; zo 10.00: Anne Stevens en Sofie Nelissen; weekb.: groep 2. Lectoren: za 19.00: Elly Theunis; zo 10.00: Harrie Bovée. Rectoraat Heide Vrijdag: 13.00 PI. H. Mis b.g.v. 25- jarig huw. Jan van der Haghen en Gerrie van der Haghen-Janssen. Zondag: 3e Zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis ggjt. overl. ouders Geurts-Gellings en ggjt. Sef Michels. Misd.: Simone, Ivo, Caroline, Manon, Guus en Sef. Rectoraat Veulen 3e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Kinderwoorddienst; Hgm. als gest. jgt. Johan Burgers, Bernadina Weys en zoon Hubertus; Sef Janssen; Jac Ewals en Maria Holtackers; jgt. Anna Timmermans- Roozen en echtgen.; Hendrika Jacobs-v. Dijk en echtgen. en overl. fam.; t.e.v. St. Antonius (noveen). Misdienaars: za: Willem, Katie, Danny, Bram. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Kinderwoord dienst (Kinderkoor); overl. ouders Wismans-v. Vegchel en Harry Geurts. Zondag: 10.00 (Vivace); jrd. ouders Van Vegchel-Verheijen; Thei Janssen; jrd. Gertruda, Elisabeth en Christina Mulders; Harry Michels en Nella Lamers; Petran Fleurkens; Drina v.d. Ven; Toon Jaspers; Riek Claessens-Berkers; Jep Hendrix; uit dankbaarheid (45-j. huw.); voor een verjaardag. Maandag: 19.00 Jozef Linders; Harry Koonings. Woensdag: 19.00 Ouders Jansen- Koppens; Jan Lemmen. Vrijdag: 19.00 Uit dankbaarheid bij het 40-jarig huw.jubileum echtp. Tielen-Houbeh en doopsel van hun kleinzoon Stan. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Linda en Ronny O.; zo 10.00: Marian, Sandra, Paul en Rob; ma 19.00: Gijs en Mark; wo 19.00: Rinske en Tom; vr 13.30: Niels R. en Ronnie P. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Jan Peters; jgt. Teng v. Hoof. Misd.: Sanne v. Els en Gonny v. Tilburg. Zondag: 10.00 Jgt. Henricus v. Hoof en Maria Ewals; Gerardus de Mulder, Mechtilda Aerts en Anneke de Mulder. Misd.: Marloes Zwitser- lood en Nikky Zegers. Woensdag: 19.00 Antonia Wis- mans; jgt. Cornelis Ewals en Wilhelmina Emonts. Kerk poetsen: mevr. Hendriks- Rutten en Kessels-de Rijck. Clustering van parochies en de gevolgen daarvan. Tussen Yssel steyn. Merselo en Vredepeel is er overleg gaande voor de tijd dat er voor deze drie parochies maar een pastoor zal zijn. Dat houdt in dat er niet iedere zaterdag/zondag een eucharistieviering zal zijn, maar in plaats daarvan een Woord- of Communiedienst. Om die te leiden zullen er vrijwilligers nodig zijn. Het dekenaat Venray zal voor een opleiding zorgen, maar de vrijwilli gers zullen uit de parochies moeten komen. Het is goed daar nu reeds aan te denken om er tijdig op voor bereid te zijn. Als voorbeeld kan dienen de avondwake, die in veel parochies door leken wordt ver zorgd. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: Jgt. Martinus v.d. Heu vel. Zondag: 10.00 Fam. Van Vegchel- Vereijken. Maandag: 19.00 Fam. Comelissen- Hendriks. Donderdag: 19.00 H. mis. Misdienaars: za: Ellen en Laura; zo: Anke, Anita, Luc en Suzan. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Tonnie van Hoof. Rectoraat Smakt Zondag: 3e Zondag van Pasen. 10.00 Hoogmis Herman Janssen; Gerardus Johannes Kersten; vader en moeder Mulder; Harrie Beckers; jrd. Piet Poels. Lectr.: Olga v.d. Meer. Dienb.: Eefje Koopmans. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. St. Jozef. 9.30 H. Mis overl. fam.Vrijsen-Sleegers; Jan Raayma- kers; Het behalen van het volgende schooljaar. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 18 april zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, mevr. ds. C. Crouwel uit Boxmeer voor gaan in de dienst waarin tevens de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop is er gelegenheid een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Ware vriendschap met God en uw naasten in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. E-mail: J.A.J.Bals@stu- dents.theo.uu.nl Diensten: Zondag 18 april om 10.00 en 14.30 uur: Ds.M.A.Kuyt uit Veen. 's-Morgens is er kinderop pas. Bijbel/Contactavond: Hij had een waterpistool gekocht. Zo'n grote, want anderen hadden er ook zo een. Het duurde dan ook niet lang of het werd een groot kabaal en alle kinde ren aan de haal. Zo werd het pistool in beslag genomen. Anderen konden hem troosten dat hij hem wel weer terug kreeg. Echter zegt een mens dan niet: Dat moet ik eerst nog eens zien. Weet u, zo was Thomas. Bijbel/Contactavond op donderdag avond 22 april om 20.00 uur. Iedereen mag komen. Zangkoor: Op donderdagavond 15 april oefent het chr. gemengd zang koor om 20.00 uur. Iedereen is har telijk welkom om mee te zingen. Dia-avond: Vrijdag 16 april over het zendingswerk in Malawi te Afrika. Ds.L.Schaafsma hoopt van de zomer naar Afrika te vertrekken om te evangeliseren en o.a. evange listen aldaar op te leiden. De avond begint om 20.00 uur en iedereen is hartelijk welkom. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Bij een autogordelcontrole heeft de politie vorige week donderdag middag op de Albionstraat een aan tal bestuurders aangehouden. Drie personen werden op de bon geslin gerd. Op de Noordsingel werd deze dag eenzelfde controle uitgevoerd. Hier werden 11 boetes uitgeschre ven. Pony- en Ruitervereniging Afgelopen weekend was er voor de paarden een concours in Maasbree. Yvonne Custers behaalde hier een 13e plaats met 160p, Jolanda Vermeulen 10e met 157p en Joyce v. Rhee lie met 16lp. Zij kregen alle drie een winstpunt erbij. De twee nieuwe leden uit Venray heb ben voor het eerst voor Oostrum gere den. Clara ter Meer behaalde een 15e plaats met 15lp en Saskia v. Lit behaal de een 18e plaats met 149p. Freek Meijling moest weer als enige springen; hij behaalde een 3e prijs. In de St. Jozef klassieker in Someren-Heide hebben de wielren ners van de Trillion-Van Herten- Nutriforce formatie uit Limburg geen potten kunnen breken. De wedstrijd voor cyclosportieven werd gewonnen door Ben van Vlaanderen uit Maarssenbroek. Hij legde de 99 kilo meter af in een tijd van 2 uur, 10 minuten en 30 seconden. Martin Teunissen en Bart Marcellis (beiden uit Ysselsteyn) wisten iade twee laat ste ronden wel aan te sluiten bij de kopgroep, maar kwamen in de eind sprint kracht tekort om in de prijzen te vallen. Teunissen en Marcellis werden ^respectievelijk 14 en 15e. Onderstaand de komende activi teiten in het kader van het Internationale Jaar van de Ouderen - een samenleving voor alle leeftij den. Een beknopt overzicht. Zondag 25 april van 14.00 tot 16.00 uur koffiemiddag in de Kemphaan met vertoning van de zeer interes sante Cubaanse film 'Lagrimas Negras'. Bovendien treedt na afloop de Spaanse Dansgroep Las Rosieras op. Een unieke gelegenheid! Donderdag 29 april van 14.00 tot 17.00 uur dansdemonstratie in Dans- en Partycentrum Janssen en vrij dansen. Zaterdag 15 mei van 10.00 tot 16.00 uur Open Dag Hobby- en Creativiteitencentrum. Wat gebeurt daar elke dag? Is dat iets voor mij? Donderdag 20 mei van 13.30 tot 16.30 uur Lentefeest voor senioren in de feesttent in Merselo. Voorheen een 'Schuttersveld-happening', nu een feest voor alle Senioren van Groot Venray. Let op reclame! Begin juni en in het najaar: Gilde- Opleidingen (voorheen den Hoebert) zet de deur open voor koken enz. voor ouderen. Deelname bij inschrijving; nadere informatie volgt. Zaterdag 3 juli van 14.00 tot 16.00 uur is het Multicultureel Platform Venray gastheer voor Venrayse ouderen ter kennismaking in de tuin van de Moskee aan de Eindstraat. Bijzonderheden worden t.z.t. bekend gemaakt. Zaterdag 31 juli (de hele dag?) jeu de boules in Oirlo. Men rekent op een grote deelname uit alle kerk dorpen en uit Venray zelf. Enthousiaste mensen die zelf willen spelen, en niet alleen maar de sport willen bewonderen, zullen zich van tevoren dienen op te geven. Aanmeldingsformulieren zijn spoe dig beschikbaar. Zaterdag 14 augustus vogelschieten (vooral voor ouderen). Dinsdag 17 augustus is er een fiets dag voor senioren. Vanuit de kerk dorpen zal het terrein van het Vincent van Gogh Instituut, locatie Noordsingel (voorheen St. Anna) als trefpunt fungeren. Daar zal men bij tijdige vooraanmelding een lunch geserveerd krijgen. T.z.t. meer informatie en aanmeldingsformulie ren. Zaterdag 4 september van 14.00 tot 17.00 uur open dag fitness. Ook hierover later meer. Dinsdag 28 september van 14.00 tot 16.00 uur tafeltennis voor ouderen. Herhaling van 31 maarjl. Datum onbekend: Afsluiting Jaar van de Ouderen, in samenhang met een interessante en bijzondere oecu menische dienst. U wordt van alle activiteiten, naarmate ze dichterbij komen op de hoogte gehouden. Vrijdag 23 april is er voor kinde ren van 4 tot 12 jaar een speciale Kidswing Disco van 19.00 tot 20.30 uur bij Dans- Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray. Op dit maandelijks terugke rende gebeuren kan men zich lekker uitleven op allerlei soorten leuke muziek en dat in een echte disco sfeer. De entree bedraagt slechts/1,- Ook de ouders zijn van harte wel kom. Singles en Alleengaanden uit de regio kunnen elkaar op vrijdag 23 april weer in een aangename sfeer ontmoeten tijdens de gezellige maandelijkse terugkerende Single Party. De aanvang van deze avond is 21.30 uur. A.II. KOFFIE en THEE Koffie per pond 24. 29, 40, 50, 55. 75, 90 cL de geurlflsle Thee per'ons 22. 23, 25, 27. 30. 35. 40 ct Oude fat* Door notaris Pluymaekers uit Venray werd in mei 1924 publiek verkocht het winkelhuis van de firma Meuwese van Gerve uit 's- Hertogenbosch gelegen aan de Grote Markt no. 7. In dit pand was het kruideniersbedrijf van winkel houder Hendrik van der Vijver gevestigd. Dhr. Chris van Uden, die vanaf 1921 zetbaas was in dit bedrijf kocht het pand voor de som van ƒ6.010,-. In juli 1924 werd er een filiaal van grootgrutter Albert Heijn in ondergebracht. Filiaalhouder werd vanzelfsprekend Chris van Uden. In oktober 1938 werd voor reke ning van Albert Heijn onderhands aanbesteed het bouwen van een nieuw winkel-woonhuis-magazijn op de Grote Markt, hoek Marktstraat no. 1. De klus werd geklaard door aannemersbedrijf H. Oudenhoven uit de Hoenderstraat. Op donderdag 30 maart 1939 volgde de feestelijke opening van de nieuwe Albert Heijn vestiging. Vanzelfsprekend met een reeks van voordelige openingsaanbiedingen. Op deze foto ziet u het nieuwe en moderne interieur van de nieuwe zaak, v.l.n.r. presenteren zich aan u: Jo van Uden, Frans Pijpers (Leunen), Hub Peeters, mevrouw Van Uden-v.d. Broek; dhr. Chris van Uden en Piet Voesten. Jan v.d. Putten donderdag 15 april 1999 - Pagina; MAAKT U HET LEVEN GOEDKOOPER VENRAY, Markt-hoek Marktstraat, Tel. «0 De CitfetA ttUfzm het uit 'Ailuxt maakt U ket itvm qaeAkacfut Donderdag 30 Muri «ii onz. NIEUWE WINKEL MARKT, koelt Marisfraaf le VENRAY Telefoon 90 De nieuwe A.H. WINKEL is gereedKomt U eens kijken Het interieur is er veel prettiger en roijaler op geworden, terwijl aan de hygiëne de uiterste zorgen zijn besteed. Wij stellen Uw bezoek zeer op prijs. VanafDonderdag 30 Maart tot en met Zaterdag 1 April ontvangt U bij aankoop van minstens f 1.25 boodschappen, suiker en boter uitgesloten, doch waaronder een HALF POND KOEFIE a 20, 25, 32?, 37'U 40 of 45 ct., of 1 ONS THEE a 25, 27, 30, 35 of 40 ct. een zeer fraaie Trommel gevuld met heerlijke Zandringen GRATIS. Belangrijk certificaat voor Venrayse fotograaf Vakfotografie Frido Smeets in Venray kreeg onlangs een certifi caat van het Dutch Institute of Professional Photography, een onderdeel van het Britse DIPP dat wereldwijd beroepsfotogra fen stimuleert in de kwaliteit van hun werk. Smeets is gespeciali seerd in het maken van een goede trouwreportage. Met een erva ring van meer dan twintig jaar weet hij precies de juiste sfeer van de heuglijke dag weer te geven. DIPP stelt strenge eisen aan de kwaliteit van foto's. De jury, met leden uit Engeland, Duitsland en België, was enorm onder de indruk van een serie bruidsreportages van Frido Smeets dat de Venrayse foto graaf naast het behalen van een cer tificaat voortaan ook de titel L.DIPP mag dragen. Voor fotogra fen betekent deze titel een soort garantiezegel voor kwaliteit. Frido Smeets kreeg de titel voor de cate gorie social photography waaron der ook de bruidsreportage valt. Smeets is dan ook geen onbekende in de wereld van fotografie. Als zoon van een fotovakman in Grave groeide hij op tussen de flitslichten en fotorolletjes. Smeets: "Het maken van een bruidsreportage is erg leuk om te doen. Het is steeds weer een uitdaging om een trouw dag treffend weer te geven. Veel mensen denken de hele dag een beetje foto's maken, meer houdt het niet in'. Maar zo werkt het natuur lijk niet. Er komt veel ervaring en techniek bij kijken. De kunst is om overal met je neus bovenop te staan, maar toch bescheiden op de achtergrond te blijven." VERTROUWENSBAND In de winkel aan De Bleek in Venray worden de aanstaande bruidsparen ontvangen. In een gesprek kan dan duidelijk worden gemaakt wat de wensen van de toe komstige bruid en bruidegom zijn. "Ik wil ze zo beter leren kennen. Heel belangrijk, je trekt tenslotte een hele dag met zo'n mensen op. Je bent overal bij. Omdat ik dit werk al zolang doe, ben ik soms een soort ceremoniemeester. Ik weet precies hoe een corsage moet zitten en als een bruid vergeet haar sluier goed te doen, zeg ik dat even. Bruidsparen ervaren dit als prettig, het schept een vertrouwensband. Een aanpak ook die door aanstaan de bruidsparen wordt gewaardeerd. Ze gaan dan ook altijd tevreden naar huis", zegt Frido. TROUWBOEK Het maken van foto's is niet het enige onderdeel van een bruidsre portage. Ook het inplakken van de foto's neemt een belangrijke plaats in. Frido Smeets is daar zeker een dag mee bezig. "Het moet er name lijk perfect uitzien. Alleen de aller beste foto's komen in een trouw boek. De bruidsparen mogen zelf aangeven hoe het er ongeveer uit moet komen te zien. Met een gou den randje, een inzet of noem maat op? Niet één trouwboek is bij mij hetzelfde. Het is voor een bruid spaar de mooiste dag van hun leven. Alles moet dus perfect zijn, ook de foto's. De locatie ga ik voor af bekijken. Ik wil niet elke keer in een park staan. Ik zoekt juist wal meer originele plekjes. Hierdoor is een trouwreportage iedere keer weer spannend om te doen Gelukkig maar, want een routine klus mag het nooit worden." Vakfotografie Frido Smeets L.DIPP, De Bleek 39 in Venray. telefoon (0478)588559. Viering voor jongeren Joes, je zei alleen maar: 'Kappen Nou!' en dat werd bruut afge straft met moord. (Joes Kloppenburg werd ruim 2 jaar geleden slachtoffer van zinloos geweld.) Viering voor Jongeren, zaterdag 17 april om 19.00 uur in de Grote Kerk te Venray. Alle jongeren willen we speciaal uitnodigen voor deze viering, die door en voor jongeren wordt gemaakt. Voorganger is deken Coenen; m.m.v. jeugdkoor Tomorrow People.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 24