jDe Lutteltuin realiseert gigantisch bouwwerk van bamboe Dolf Drabbels in Una Voce Particolare >9 PARTTIME VERKOOPMEDEWERKER Wereldwinkel doet goede zaken Ria en Jeanne opvolgers grondlegger Leo Nooijen ilerinrichting speelterrein wlexanderhof J [an van start nloopavonden Begeleidings groep Borstkanker- patiënten MA/(±25 UUR) Lezing intuïtieve ontwikkeling EEL EN MAAS donderdag 8 april 1999 - Pagina 9 Kathedraal zoekt gelovigen De Stichting Venrayse u [unstkring presenteert zich naar it anleiding van de opening van het i erbouwde Theehuis in het (dapark in Venray met een fan- 4' astisch kunstwerk vervaardigd Oor het kunstenaarsinitiatief 15 Stichting De Lutteltuin'. In het Bi )dapark wordt in juni een gigan- isch bouwwerk van bamboe gere- liseerd. Op het nabijgelegen gazon verrijst :p: gn enorme kathedraal waarin gedu- "1 endede expositie (van 18 juni tot j augustus) een aantal vieringen, 'hf lerformances en bijeenkomsten vorden gehouden. In principe krijgt edereen de gelegenheid om het nmense bouwwerk te gebruiken, densiteit en kwaliteit zijn criteria oor het gebruik. Het publiek kan zo ,penlijk getuigen (of getuige zijn) ian geloof in kunst. Op deze wijze ««staat er een interactie tussen unstwerk en publiek. De kunstenaars van het los-vaste ollectief De Lutteltuin gaan op het rasveld in het park een een bam- V ioeinstallatie bouwen die is geba- eerd op de grondlijnen van de nij /ereldberoemde kathedraal van ft Ihartres. Geen exacte kopie, maar Ua en open constructie van bam- D oebogen. die genoeg ruimte laat an de verbeelding van de bezoe- ;ersen gebruikers. Een bouwwerk tan 22 meter breed, 46 meter lang 'ar= ntwaalf meter hoog. Hel bouwen Heen al is een kunst op zich, maar m aarbij wil De Lutteltuin het niet aten. Een kerk wordt gebouwd le, ankzij het geloof van de mensen, 1 naar het gebouw komt ook tot leven leB (oor hun geloof. Als je er niets mee q oet. blijft het een dood ding. iaarom willen De Lutteltuin en de on fcnrayse Kunstkring van de bam- lot oe kathedraal een podium maken oor mensen die geloven. De nbi .utteltuin was al eerder in Venray ctief. In het verleden gebruikten zij aker uit bamboe opgebouwde con- nicties om een concept over te rengen op een breed publiek. borbeelden van deze unieke werk- and em Het speelterrein aan de lexanderhof in de Venrayse wijk tie iltum krijgt een facelift. De imeente heeft de herinrichting van t veldje opgenomen in het 11 leelruimteplan, dat vorige week n w ïsdag door de raad werd vastge- iesleld. Het Wijkplatform Brukske 0 innu samen met de afdeling open- "j,,, are werken aan de slag om de 'm ugd in Veltum volop speelplezier j M bezorgen. Vier nieuwe speeltoe- ïesjj ellen en een basketbalveldje moe- Jp j n daarvoor zorgen. jj Omwonenden"vinden echter dat vel nieuwe speel voorziening aan een cot tntal aanvullende eisen moet vol- reeii xn. Zij hebben hun wensen bij het iné iijkplatform kenbaar gemaakt. Zo ingen ze er op aan om brommers phet veldje te weren, een pick- ickset te plaatsen en het geplande 3 asketbalveldje te verharden. De eliii aggesties van de bewoners zullen orden toegevoegd aan het plan dat eli|ï innenkort aan de gemeente wordt lorgelegd. Het Wijkplatform fj reeft ernaar om de wijkbewoners laximaal te betrekken bij de ont- |j\ rikkeling en uitvoering van de ■afdi 'annen' ^et toez'cht en beheer m het speelveldje zal door onwo- hoq ^en gebeuren. Met ingang van mei 1999 start de jectt kgeleidingsgroep Ijj wstkankerpatiënten Venray en vjjmstreken' met een inloopavond, avonden zijn bedoeld voor ieder- i die behoefte heeft aan meer ormatie over borstkanker en alles ïtdaar mee te maken heeft. Ook is de gelegenheid om in gesprek te Fondaanmet 'lotgenoten', els De avonden vinden plaats op erkes "ere eerste woensdag van de hef! land (5 mei, 9 juni, 1 september, 6 ;egd 'ober, 3 november en 8 decem- luiiiri r). aanvang 20.00 uur in de 'huis an d ^er' van het St. Elisabeth zieken- 99 uii lis, Merseloseweg 130 te Venray. irvoo Iedere avond is een aantal vrijwil- igvoo ers voor u beschikbaar om u van ormatie te voorzien. Voor aanvul- legebhde informatie kunt u contact [Jemen met Nelly van Reenen, tel. '8-581562. wijze in Venray waren 'Tweehuis' (1991), 'Top-Secret' (1993) en 'Zonder Illusies vaart niemand wel' (1995). OPENING De zes organisaties die in Venray het Cultureel Platform vormen, zijn verantwoordelijk voor het program ma rond de opening. Eén van de partners is de stichting Kunstkring Venray, bekend van de tweejaarlijk se kunstmanifestaties die het Odapark onder de aandacht van de Venrayse en de kunstliefhebbers brachten. Voor haar aandeel in het programma deed de Kunstkring een beroep op de bamboekunstenaars van De Lutteltuin uit Uden. En die doen op hun beurt weer een beroep op de creatieve geesten in Venray. Geloven in God, in kunst of in hun zangkwaliteiten. Gedurende de twee maanden dat de kathedraal in het Odapark staat, biedt zij gastvrijheid aan iedereen die gelooft in z'n eigen kunnen. Of dat de toneelvereniging is, Jomanda, een gitaarduo, 'Tussen kunsten kitsch', een dichter of een duivenmelker. Een mis opdragen kan natuurlijk ook. En dat gebeurt. Een plechtige Drie Herenmis nog wel, die op zondag 20 juni in de kathedraal plaatsvindt. Enkele ande re evenementen in de kathedraal zijn een expositie van glas in lood, speciaal voor de gelegenheid gemaakt en gebaseerd op de glas-in- lood-ramen van Chartres; een dans voorstelling en een nacht van de poezie van Limburgse en Brabantse dichters. Andere gelovigen die de kathedraal als podium willen gebruiken zijn welkom. Antoon Versteegde van stichting De Lutteltuin zal eind april een voor lichtingsavond houden voor belang stellende gebruikers en levens voor bouwers van de kathedraal. Zij kun nen zich aanmelden bij de voorzitter van de Venrayse Kunstkring, Fré Thissen (0478- 55 02 15) of bij secretaris Marijke Cieraad (077- 467 12 78). Bij hen kunnen overi gens ook mensen terecht die in de eerste helft van juni willen helpen bij het bouwen van de bamboe kathedraal voor Oda. Een aflaat valt er niet mee te halen. Wel veel vol doening. Al eerder waren in het Odapark bamboeconstructies van De Luttel tuin te zien hm :e la» ayf at ere ilehc Donderdag 29 april in talentenjacht op Nederland 2 Venraynaar Dolf Drabbels is donderdag 29 april te zien in het tv-programma Una Voce Particolare van de bekende Nederlandse bariton Ernst Daniël Smid. Drabbels neemt met vier andere zangers deel aan een talen tenjacht voor opera- en operette talent. De TROS-uitzending op Nederland 2 begint om 21.00 uur. Op aanraden van zijn zanglerares Dorris van den Meerendonk uit Horst schreef de 21-jarige geboorti ge Venraynaar zich vorig jaar in voor de talentenjacht van Ernst Daniël Smid. Begin oktober werd Drabbels voor de leeuwen gegooid tijdens een proefopname in het Muziekcentrum in Hilversum. Hij slaagde met glans en kreeg drie weken later een telefoontje en werd uitgenodigd om deel te nemen aan een van de voorrondes van Una Voce Particolare. Op 16 januari van dit jaar dook hij de studio's in Baam in voor de tv-opname van 29 april: "In de show zing ik het operette nummer 'Dunkelrote Rosen' van Carl Milöcker. Inderdaad, niet zo'n bekend nummer. Mijn voorkeur gaat ook eerlijk gezegd uit naar de opera", zegt de jonge zanger. Tijdens de talentenjacht worden de muzikale prestaties van Drabbels door een wel heel deskundige jury, bestaande uit de Nederlandse opera zangeressen Wilma Driessen, Marjon Lambriks en Riet van de Meer, beoordeeld. De uiteindelijke winnaar van de talentenjacht mag enkele avonden optreden tijdens de gelijknamige theatershow van Ernst Daniël Smid. Of hij de eerste ronde met succes heeft doorstaan, wil en fnag Drabbels ook niet van de tvpro- ducenten verklappen. "Ik zou zeg gen, kijken maar op 29 april." TELEURSTELLING Met de kans op de vaderlandse tv gaat een langgekoesterde wens van de Venraynaar in vervulling. Al vanaf zijn tiende levensjaar is zin gen zijn lust en zijn leven. "Dat begint met het zingen tijdens voor stellingen op school. Ik ben daar naast al jaren lid van de Zangers van Sint Frans en lever nu ook muzikale bijdragen bij bijvoorbeeld de fanfa res van Bergen en Overloon." Twee jaar geleden begon Dolf een studie aan het conservatorium in Maastricht. Dat liep op een fikse teleurstelling uit. Door een samen loop van omstandigheden gaf hij al in het eerste jaar de brui aan zijn studie. Hij heeft echter de intentie Verkeersletsel oude' Twee verkeersslachtoffers vielen maandagavond omstreeks 22.30 uur op Oeurneseweg bij een bromfietsongeval. Beiden, een 15-jarige meisje en atiE 11 :^"Jarige jongen uit Ysselsteyn, werden per ambulance overgebracht ar hel ziekenhuis. Nadat de bromfiets van het fietspad raakte, kwamen Dj; iden ten val. Een passerende automobilist zag het ongeval gebeuren en eldcJe dit Nog niet duidelijk is wie de bromfiets bestuurde. Het meisje bij '- p letsel op aan hoofd, schouder, rug en been. Zij droeg geen helm. Het Foi> stsel van de jongen, die wel een helm droeg, is niet bekend, els, - 1.031 Dolf Drabbels, samen met Ernst-Daniël Smidt om op herhaling te gaan. "Maastricht was inderdaad niet zo'n groot succes. Ik ben nu aan het werk om wat geld le verdienen en binnen nu en twee jaar opnieuw te gaan stu deren aan een conservatorium. Nee, niet in Maastricht. Dat mag duide lijk zijn." Van zijn hobby zijn beroep maken, is zijn ultieme doel stelling. Of het er ooit van komt. weet hij niet: "Als het even kan. zou dat natuurlijk prachtig zijn. Op dit moment ben ik echter bezig met het uitstippelen van mijn weg." Wij zoeken iemand die altijd een glimlach voor klanten en collega' s heeft klantgericht kan denken en handelen en die een flexibele instelling heeft. Ben je enthousiast en geïnteresseerd in het modevak, tussen de 20 en 30 jaar en zockje een leuke haan, reageer dan schriftelijk met c.v. aan Grotestraat 93 5801 BE Venray t.a.v. Mevr. Thomassen Aan den Lijve Reactie op ingezonden brief 1 april 1999 van M. Gilissen, D.A.M. Kuypers en F.P. Arts. Naar aanleiding van deze brief willen wij van 'Aan den Lijve' reageren dat wij zeer geschokt zijn door de negatieve uitlatingen van deze drie vrouwen. Wij hebben geprobeerd met deze vrouwen in contact te treden maar zij houden de boot af. Wij hebben de andere vrou wen van de groepen ingelicht en zij spreken hun afschuw uit en distan tiëren zich met klem van deze brief waarin door deze vrouwen met modder wordt gegooid. Eind november hebben wij onze groepen afgesloten met een goede eindevaluatie, ook van deze betrok ken vrouwen. De mondelinge en schriftelijke reacties waren zeer positief, evenals de terugkomdag, begin maart, waarbij wij met wens kaarten met gedichten, cadeautjes en bloemen door deze vrouwen ver rast werden. Op 8 maart kwam het grote nieuws dat we door de Zorgverzekeraar erkend gaan wor den. Hierdoor ontstaat bij een hulp organisatie, die wij wegens lopend onderzoek nog niet kunnen vernoe men, rancune om ons alsnog in dis krediet te brengen. Wij weten uit welke hoek de wind waait, ook de Cliëntenbond is hiervan op de hoog te gesteld en stelt zelf een onder zoek in. Ook zijn de betreffende instanties ingelicht over deze lastercampagne om de beschadiging die vrouwen hierdoor oplopen, een halt toe te roepen, aangezien het hier gaat om vrouwen die eerder te maken heb ben gehad met geweldservaringen. Wij werken als 'Aan den Lijve Ervaren' met kwaliteitsbeleid; dit houdt in dat wij geen hulpverlener of dokter zijn, maar puur ervarings deskundig en, wij weten hoe we met deze problematiek om moeten gaan. Wij werken met de methodieken van de vrouwenhulpverlening die uitgaan van de eigen kracht van vrouwen en waarin de autonomie van vrouwen van groot belang is. Wij weten uit eigen ervaring hoe met klachten en problemen om te gaan en hoe onze kennis en ervarin gen om te zetten naar vrouwen die te maken hebben gehad met geweldservaringen. Hiervoor heb ben wij trainingen en cursussen gevolgd en volgen wij met vaste regelmaat intervisie en supervisie hiervoor. De Vrouwen-Verwerkingsgroep 'Aan den Lijve Ervaren', van, voor en door cliënten heeft absoluut meerwaarde en biedt een goede zorg op maat. Mientje en Marietje Lemmens Naar aanleiding van het ingezon den stuk in uw krant van 1 april jl, waarin negatief wordt geschreven over de gespreksgroep 'Aan den Lijve'-cursus artikel willen wij onderstaand gedicht onder de aan dacht brengen. Dit gedicht is in februari 1999 in Maatgevend gepu bliceerd als blijk van waardering voor de tweeling Marietje en Mientje Lemmens. De woorden spreken voor zich zelf. Voor ons waren de ervaringen in de verwer kingsgroep alleen maar positief! N.B.: Maatgevend is bestemd voor Limburgse patiëntenverenigin gen, gehandicaptenorganisaties, cliëntenraden. zelfhulpgroepen. Maatgevend is een spreekbuis van en voor deze organisaties. Dankgedicht voor Marietje en Mientje Hand in hand zijn wij gegaan om te verwerken wat ons is aange daan. In kamer 008????? werd heel wat nagedacht. Aanvankelijk was er meest kommer en kwel want we gingen door een hel. Al die traumatische verhalen die je hoorde het was als of ze ons hart opnieuw doorboorde. Hoe kon het toch bestaan dat ons vrouwen zoveel werd aange daan. Dat ging immers ieders pet te boven niemand wilde je geloven. Van binnen voerde je een grote strijd tegen een bepaalde vorm van onze kerheid. Je werd bang te zijn wie je was dat kwam anderen immers goed van pas. We ondergingen opnieuw een rouw proces in iedere wijze les. Die Marietje en Mientje ons gaf en we stonden later paf Toen we ontdekten wie we echt wel waren vee! meer dan vrouwen die alleen maar konden baren. We ontdekten meer ons eigen ik om rare kronkels van deren maakten we ons niet meer zo dik. In ons ontstond een soort ochtend gloren we voelden ons als het ware herbo ren. Alle door jullie geholpen vrouwen kregen veel meer zelfvertrouwen. We waren vrouwen uit een stuk in ons groeide steeds meer geluk. Naar mate we problemen uil wisten te bannen werd de sfeer in de groep steeds meer ontspannen. We konden nu weer blij zijn en heel hard lachen, dat was fijn. Jullie geven ons weer lucht en licht een andere kijk. een beter zicht. Alles was niet meer zo zwart en uit de grond van ons hard. We willen jullie met dit resultaat feliciteren en tot slot als dank met dit toepasse lijk cadeau jullie eren. Deelneemsters zelfhulpgroep Aan den Lijve Ervaren. Waarom het CDA steun verleent aan hèt gedogen van een tweetal coffeeshops Zoals wellicht inmiddels veel mensen weten, heeft het CDA in tegenstelling tot wat zij in haar werkprogramma heeft gezegd, in meerderheid besloten om toch akkoord te gaan met het onder con dities gedogen van een tweetal cof feeshops in Venray. Dat is natuurlijk niet zonder meer gebeurd. U kunt zich voorstellen, dat in het begin van alle discussies en informatie voorziening over dit onderwerp nagenoeg de gehele fractie en ach terban graag wilden vasthouden aan deze strakke en duidelijke afspraak. Toch veranderden er gaandeweg meningen in fractie en achterban en werden wat genuanceerder, vooral na het houden van een aantal bijeen komsten met politie en justitie, ver tegenwoordigers van schoolbestu ren, vertegenwoordigers vanuit gezondheidszorg en vanuit andere gemeenten met gedoogde coffees hops en allerlei andere mensen, die de problematiek van drugs en 'gedogen' uit diverse hoeken kon den belichten. Steeds weer bleek daarbij, dat het volledig uitbannen van drugs uit onze Noord- Limburgse en Venrayse samenle ving een utopie is. Het is niet meer een kwestie van volledig uitbannen, maar van 'zo beheersbaar mogelijk' houden. Het omslagpunt voor het CDA is gekomen, nadat ons duidelijk was geworden, dat, als je geen regionaal afgestemd beleid voert met daarbij het gedogen van een tweetal cof feeshops in de centrumgemeente Venray, je in feite niets of nagenoeg niets kunt doen. Immers als er geen overlast is of er zich geen excessen voordoen, kan zowel politie als jus titie niet optreden, met als gevolg een onbeperkt en onbelemmerd doorgaan van alle illegale praktijken op dit gebied; en dat wilden we nu juist absoluut niet! Als je daarentegen wel een beleid voert en gedoogt dat er coffeeshops zijn, kan de burgemeester zorgen, dat deze aan strenge voorwaarden moeten voldoen, dit controleren en daarnaast ook optreden in alle ande re gevallen in horeca-gelegenheden als dat nodig zou blijken. Het wordt dus gemakkelijker als de burge meester naast het strafrechtelijke instrumentarium (overlast en exces sen aanpakken) ook bestuursrechte lijk kan ingrijpen en handhaven. Na toezeggingen van onze burge meester, dat hij een strak handha vingsbeleid gaat afspreken en dat er een aanvang zal worden gemaakt met preventief jeugdbeleid (je moet jeugd immers in een vroegtijdig sta dium weerbaak maken, zodat zij ook goede keuzen kunnen maken of zij drugs gaan gebruiken of niet), en dat er op tijd zal worden geëvalu eerd, heeft een meerderheid van onze fractie besloten om het voorge stelde beleid te ondersteunen (7 stemmen voor en 3 tegen). Het is geen gemakkelijke keuze geweest, maar toch heeft het CDA niet willen weglopen voor zijn ver antwoordelijkheid; het is nu verder zaak om onze kiezers dit genuan ceerde standpunt goed uit te leggen. Daar hebben zij recht op. We zullen ook hierin onze verantwoordelijk heid nemen, zoals u dat van ons gewend bent. Lei Heidens Fractievoorzitter CDA Venray De Wereldwinkel in Venray heeft vorig jaar haar bruto omzet met 25 procent zien stijgen tot 212.000 gul den. De verkoop van grootverbruik koffie en kerstpakketten bracht der tig procent van de totale omzet in het laatje. Het jaar 1998 stond voor de Wereldwinkel in het teken van de uitbreiding. Het vloeroppervlak van het pand aan de Henseniusstraat is, na het vertrek van de stichting 'Werk op Maat', meer dan verdub beld en de winkel heeft een profes sionelere uitstraling gekregen. Ook de ruimte achter de winkel is uitge breid. Dit biedt de mogelijkheid om bijvoorbeeld scholen en de Limburgse Vrouwen Bond te ont vangen voor voorlichtingsbijeen komsten. De doelstelling van de Wereldwinkel is dezelfde gebleven: door middel van eerlijke handelsbe trekkingen komen tot een effectieve vorm van ontwikkelingssamenwer king. Deze doelstelling wordt op drie manieren nagestreefd: er worden producten verkocht waarvoor een eerlijke prijs betaald is, er wordt actie gevoerd in samenwerking met alle Europese Wereldwinkels om politici te stimuleren tot eerlijke handelsvoorwaarden en inwoners van Venray worden door middel van voorlichting bewust gemaakt van het belang van eerlijkere handelsre laties en aangespoord tot het kopen van 'eerlijke' producten. Verleden jaar heeft Wereldwinkel Venray haar doelstelling en werk wijze uitgewerkt en vertaald in een vijfjarenplan. De zaken blijken nu zo goed te gaan dat de verwachtin gen in het ondememersplan aan het einde van het jaar naar boven moe ten worden bijgesteld. Leunse docenten nemen Kappersacademie over De docenten Ria Pijpers-Van Dijck en Jeanne van Dijck- Verbruggen (beiden uit Leunen) hebben met ingang van 1 februari van dit jaar de Kappersacademie Venlo overgenomen. Na twintig jaar succesvol de Kappersacademie Venlo te heb ben gerund vond Leo Nooijen, de grondlegger van deze opleiding, de tijd gekomen om het wat rusti ger aan te doen. Ria en Jeanne zijn al meer dan tien jaar als docenten verbonden aan de kappersopleiding. Samen met de In Huize Loon aan de Engelseweg 2 in Overloon wordt op vrijdag 9 april een lezing intuïtieve ontwikke ling gegeven. Han van Lamoen ver telt over het belang van intuïtieve ontwikkeling; een van de vier moto ren van ons 'zijn' naast het denken, de geest en het lichaam. Op vrijdag 7 mei is mevrouw W. van de Kammen (medium) te gast. Zij gaat de gezondheid testen door middel van een biotenzer. Wout Hendriks verzorgt op vrijdag 11 juni een lezing over spirituele astrologie. De bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Voor meer informatie: Anne Matthijssen, telefoon (0478)641630, of Adrie Verschuren, telefoon (0478)641529. De kosten per avond bedragen tien gulden. Leo Nooijen heeft de Kappersacademie Venlo overge dragen aan Ria Pijpers-Van Dijck rechtsen Jeanne van Dijck- Verbruggen. docenten Carin, Anita en Yvonne vormen zij een team dat borg staat voor een kwaliteitsopleiding aange past aan de wensen van deze tijd. Zeker nu de nieuwe cao (vanaf 1 januari 1999) veel meer waarde hecht aan de praktische vakkennis, waardoor loon naar vakkennis wordt gehonoreerd, is de kappers academie een goede opleiding die hier nauw op aansluit. Vele opgelei den aan de kappersacademie hebben hun maatschappelijke positie te dan ken aan deze school, goed renderen de kapsalons in deze regio hebben hun opleiding bij de kappersacade mie gehad. Na de overname zijn de docenten begonnen de veranderin gen en vernieuwingen door te voe ren die noodzakelijk zijn voor een succesvolle carrière in het kappers vak, een vak dat vele mogelijkheden biedt voor de toekomst. Zeker nu er een groot gebrek is aan goed opge leide vakmensen, waardoor de vraag naar kapsters of kappers steeds gro ter zal worden. Vanaf april is de Kappersacademie zes dagen per week open, dus ook op zaterdag. Onder toezicht en begeleiding kunt u voor elke haarbehandeling die u maar wenst terecht bij de Kappersacademie Venlo. Inschrijvingen voor de nieuwe cur sus dames- en herenkappen staan nu open. Zaterdag 10 april kunt u tij dens een open dag van 10.00 tot 14.00 uur vrijblijvend de Kappersacademie Venlo aan de Herungerstraat 1 in Venlo bezoeken.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9