Een unieke presentatie met vele verrassingen Harold LENSSEN Jongeren in Ysselsteyn stellen prijs op jaarlijks debat Vijf mille voor Project for the Blind in Tibet 'Imago platteland moet drastisch verbeterd worden' i/oo^eM^geAmUil Piet Thielen zet er een punt achter ZzL Twaalf vriendschapsborden in Meerlo-Wanssum Multiculturele ontmoeting in Veltum w UW PEEL EN MAAS BEZORGEN? PEEL en maas donderdag 8 april 1999 - Pagina 7 Tweedaagse manifestatie Ysselsteyn Leeft In het kader van de manifestatie Ysselsteyn Leeft staan de poorten fan het MOB-complex aan de rimmermannsweg in Ysselsteyn aterdag 17 en zondag 18 april ipen voor het publiek. Uiteraard emonstreert het personeel van iet mobilisatiecomplex haar kun- i, maar daarnaast presenteren ok vele ondernemingen uit de ingeving en tientallen verenigin- en zich hier. De Groep Geleide Yapens De Peel van de nninklijke Luchtmacht is paraat net Stinger- en Patriotraketten. De beurs Ysselsteyn Leeft is een nitiatief van de Vereniging eifstandige Ondernemers uit leide, Leunen, Merselo, Veulen, 'redepeel en Ysselsteyn. Zij hebben -oor de organisatie een prachtige ocatie ter beschikking gekregen, lamelijk de hallen en buitenterrei- ien van het MOBcomplex. "De ideale plek voor het huisvesten van de vele standhouders en de ideale mogelijkheid voor bezoekers eens een kijkje te nemen op de MOBterreinen", aldus VZOvoorzitter Servé Keijsers. Het ledenbestand van de VZO is uiterst divers. Van horeca tot agrarische toeleveranciers zijn stands te bezoe ken in de beurshal die dagelijks in gebruik is voor het reviseren van onder andere Leopardtanks. Die staan nu buiten naast de presentaties van bijvoorbeeld de Koninklijke Luchtmacht en grondverzetmachi- nes. Op het beursterrein presenteren ondernemers en verenigingen zich met vele aanbiedingen en verrassin gen. Verder bestaat bijvoorbeeld de mogelijkheid om een rondvlucht per helicopter te maken. Mensen die verzekerd willen zijn van een plaatsje in de helicopter kunnen nu al op verschillende adressen een kaartje kopen. Hel MOB-complex aan de Timmermannsweg is een voudig te bereiken, zeker nu er van uit het centrum van Ysselsteyn een treintje een pendeldienst onder houdt. OPENING SKATEBAAN Ysselsteyn Leeft biedt echter nog veel meer. Vrijdagavond organiseert de gezamenlijke horeca in samen werking met het jongerencentrum Jera een avond voor jongeren in het feestpaviljoen op het terrein. Er is een optreden van de band The Flying Embryo's. Aanvang 21.00 uur. Zaterdag is de beurs om 14.00 uur open, waarna om 16.00 uur de officiële openingshandeling wordt verricht door de Venrayse onderne mer van het Jaar, Carola Smits (Stichting Blij met een Ei). Zondag is de beurs om 11.00 uur open. De hele dag door zijn er demonstraties op de mobiele skatebaan, een halfpi- pe, door de 'Bike Devil' en door skaters. De skatebaan wordt 's mid dags officieel in gebruik genomen. Wethouder Jan Driessen van Venray geeft hiervoor het startschot. ARTIESTEN Muziek, een loterij, kinderamuse ment en streekproducten maken van de beurs een belevenis voor jong en oud. De organisatie verloot onder de betalende bezoekers een schitteren de reis voor twee personen naar Praag. Twee bekers zijn beschikbaar gesteld voor de fraaisten stands van ondernemers en verenigingen. Op zaterdag en zondag verleent een keur aan artiesten haar medewer king aan Ysselsteyn Leeft. Zo zijn er optredens van onder andere De Peeldancers, Enjoy Together, Nancy Buise, country- en westerndansen, joekskapellen, Incha, Going la Paz, De Smeleblaozers. fanfare De Peelklank en gemengd koor Vivace. "We zijn zo trots ons zo te kunnen presenteren", zegt Servé Keijsers. "Ik weet zeker dat Ysselsteyn Leeft een onvergetelijk dagje uit zal zijn, voor de hele familie!" De opening stijden van de beurs zijn: zaterdag 17 april van 14.00 tot 22.00 uur beurs, sluiting om 01.00 uur en zon dag 18 april van 11.00 tot 18.00 uur beurs, sluiting om 22.00 uur. De jeugd van Ysselsteyn stelt rijs op een jaarlijks jeugddebat lals dat vorige week plaatsvond het plaatselijke gemeenschaps- uis. Een avond waar jongeren :lf kunnen aangeven waar de oorzieningen in hun kerkdorp kort schieten, wat hun wensen jn en hoe die ingevuld dienen te orden. Zo'n 25 jongeren woonden het irste jeugddebat in Ysselsteyn bij. jen opmerkelijk en verheugend intal", aldus Vera Hendrix van rothese. Deze welzijnsinstelling as samen met de Dorpsraad sselsteyn verantwoordelijk voor t eerste debat. Twee panels, een njongeren tussen 12 en 16 jaar uit sselsteyn en een van afgevaardig- n van gemeente en dorpsraad, ngen met elkaar in de slag over de lorzieningen voor de jeugd in het enrayse kerkdorp. Zo vroegen de jongeren om een eigen hangplek en kregen daarop meteen de toezeg ging dat er op het Lovinckplein een dorpspodium komt waar ook jonge ren zelf activiteiten kunnen organi seren. Ook werden er vragen gesteld over de kermis, in de ogen van de jeugd saai en altijd met dezelfde attracties, een basketbalpaal op de plaats waar nog deze maand een mobiele skatebaan voor de duur van zes weken komt te staan, en een meidenvoetbalteam bij SV Ysselsteyn. Voor wat betreft het laatste voorstel kregen de meiden door een afgevaardigde van de voet balclub de toezegging dat er een onderzoek komt naar de mogelijk heid om een team op te richten. De jongeren wezen verder op de gerin ge belangstelling voor de jeugda- vonden in de Jera. Zij staken daarbij meteen de hand in eigen boezem door te stellen dat de animo om de avonden te bezoeken bij hen zelf onder de maat is. De dorpsraad deed wel een toezegging dat het jonge rencentrum een opknapbeurt krijgt. De plannen hiervoor liggen inmid dels bij de gemeente die daarvoor ook een subsidie beschikbaar stelt. Vera Hendrix was bijzonder tevre den over het verloop van de avond: "Een geslaagde avond met een goede inbreng van de jeugd. Die voelde zich serieus genomen en noemde het een prima middel om aan te geven wat zij nu eigenlijk wil. De bedoeling is om ook in andere kerkdorpen en in Venray eenzelfde debatten te organiseren. Het blijkt gewoon dat de jeugd behoefte heeft om zich te uiten over zaken die hen aangaan." Jong en oud in gesprek over wat de jongeren in Ysselsteyn bezig houdt. Opbrengst benefietconcert in Leunen Het medio december gehouden nefietconcert voor het Project for Blind in Tibet is een doorslaand tces geworden. De Stichting 'unse Evenementenorganisatie HO) en de feestband Shit Wiend hadden voor die gelegenheid de mden in elkaar geslagen om geld ,e zamelen voor dit project voor kinderen in Tibet, een ini- 'ief van Venraynaar Paul fonenberg. Hij werd onlangs 'nen met Sabriye Tenberken, lar>nee hij zich voor dit project ■et< verblijd met een cheque van "0 gulden. Op de foto ontvangt onenberg de cheque uit handen rc Wilbert Claessens van Stichting ■0. Overigens kunt u nog steeds overmaken voor dit goede dat blinde kinderen in Tibet de geeft een toekomst op te bou- n: bankrekening RABO Venrax 19.15.132. KEUKENINRICHTING (0478)539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum De consument heeft een verkeerd beeld van de agrarische sector. Het platteland wordt nog te vaak eenzij dig geassocieerd met 'mannen in overals met klompen op een tractor in een weiland met een hooimijt'. Verder worden toerisme en recreatie nauwelijks in verband gebracht met de agrarische sector en overheerst de gedachte dat het leven op de boerderij hard en zwaar is. Dat blijkt uit een rapport van de Stichting Dynamisch Platteland, waarin gesprekken zijn opgenomen, die met consumentenpanels in de regio zijn gevoerd. In deze panels zaten naast mannen uit Helmond en stu dentes uit Nijmegen ook vrouwen uit Venlo en Venray. De project groep Imagoactiviteiten van de stichting Dynamisch Platteland denkt dat arbeid, onderwijs en recre atie het imago van het platteland kan verbeteren. Uit de gesprekken, die de stichting met de panels voerde, blijkt dat de consument zich nog nauwelijks een beeld heeft gevormd van het platteland en de agrarische sector. Ze zijn niet op de hoogte van van de huidige stand van zaken en onwikkelingen. Het beeld van het platteland is nostalgisch. Bovendien is de consument verdeeld over de vraag of een agrariër met recht een ondernemer genoemd mag worden. Hij associeert het platteland niet met commercie, grote bedrijven of kas sen, hoewel dit wel de realiteit is. De consument staat wel positief tegenover een opwaardering van culinaire, streekgebonden produc ten. Hoewel de kennis hierover nog ontbreekt, geeft menigeen aan het geen probleem te vinden meer geld op tafel te moeten leggen om deze producten te kopen. Voorwaarde is wel dat de streekproducten duidelijk herkenbaar in de winkels komen te liggen. In de regio Peel en Maas is inmiddels een startgroep gefor meerd van zo'n 25 bedrijven die toekomst zien in deze culinaire pro ducten. De Stichting Ontwikkelings amenwerking Meerlo-Wanssum en de Stichting Vrienden voor Wasosz hebben onlangs twaalf vriendschapsborden geplaatst aan de ingangen van de zes kerkdor pen van de gemeente Meerlo- Wanssum. De borden werden geplaatst in het bijzijn van burgemeester J. Hahn, de heer Puin van de Vrienden van Wasosz, secretaresse K. Vestjens en R. Poels van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meer lo-Wanssum en zijn betaald door de twee stichtingen, de gemeente Meerlo-Wanssum en Kersten Wanssum. Het idee van de vriend schapsborden is geboren binnen de Stichting Ontwikkelings samenwerking. Overleg met de col lega's van de Vrienden van Wasosz leverde al snel het voorstel om samen deze borden te plaatsen. "Op die manier zien al onze bezoekers en mensen die door de zes kerkdor pen rijden dat de gemeenschap Meerlo-Wanssum ook buiten haar grenzen kijkt en mensen die het minder hebben dan wij een handje helpen", legt burgemeester Hahn uit. De Stichting Vrienden van Wasosz helpt al jaren het gemeente bestuur in deze Poolse stad en steunt ook sociale en onderwijsprojecten. De Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum steunt telkens voor drie jaren een project in een Derde Wereldland. Dit keer is dat het Indonesische eiland Sulawesi waar Meerlo-Wanssum de humani taire stichting Yamaru steunt. Hieraan zijn twee Noordlimburgers verbonden als vrijwilliger: Jan Camps uit Meerlo-Wanssum en Erik Boots uit Meerlo. Het bord van de Stichting Ontwikkellingssamen- werking Meerlo-Wanssum wordt elke driejaar vernieuwd. PEEL EN MAAS WEEKBLAD f BLOEMENBOETIEK J \J ftlersetfo tel0473-546622 Het Multicultureel Platform, de Wijkvereniging en het Wijkplatform in de Venrayse wijk Veltum werken samen aan de organisatie van een activiteitenprogramma om de 'positieve' aspecten van de multiculturele samenleving te bena drukken. De activiteiten, die op zon dag 27 juni bij wijkcentrum 't Schöpke zullen plaatsvinden, zijn bedoeld als voorloper van een groots opgezette multiculturele manifestatie voor de gehele Venrayse samenleving, die volgend jaar zal worden gehouden. In de organisatie wordt samengewerkt met mensen van Marokkaanse, Turkse, Spaanse, Molukse en Nederlandse herkomst en het Internationale Vrouwencentrum. De organisaties die vertegenwoor digd zijn in het Multicultureel Platform en de Wijkvereniging Veltum krijgen op 27 juni tussen 14.00 en 18.00 uur de gelegenheid om zich aan de inwoners van Venray te presenteren. Daarnaast kunnen bezoekers ruimschoots genieten van hapjes en drankjes uit de Turkse, Marokkaanse, Molukse en Nederlandse keuken. Ook wordt er een kleine tentoonstelling inge richt met foto's en kunst- en gebruiksvoorwerpen uit verschillen de landen en culturen. De basisscholen in Veltum wor den bovendien benaderd om een les project over 'kinderen uit andere landen' te ontwikkelen. Mocht dat niet lukken dan denkt het comité aan het organiseren van een teken- of opstelwedstrijd voor de basis schoolkinderen. Het activiteitenprogramma in Veltum bestaat ondermeer uit optre dens van Spaanse en Molukse dans groepen en kinderspelen uit diverse landen. De Wijkvereniging organi seert een aantal typisch Nederlandse kinderspelen. De bedoeling van dit alles is om bestaande vooroordelen weg te nemen door verschillende culturen met elkaar in contact te brengen. Het evenement wordt gefinan cierd met een gemeentelijke bijdra ge van circa 4500 gulden en een bedrag van maximaal 500 gulden uit het budget Sociale Vernieuwing Veltum. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de voorzit ter van het Wijkplatform. telefoon: 587007. Visspecialiteitenzaak nu in handen van zoon Piet Thielen van de gelijknami ge visspecialiteitenzaak in de Grotestraat in Venray heeft zijn afscheid lang uit kunnen stellen. Zelfs bij het bereiken van de pen sioengerechtigde 65-jarige leeftijd wenste hij geen stapje terug te doen. Nu de zeven kruisjes in zicht komen, laat hij het onderne men uiteindelijk over aan de jon gere generatie: zoon Peter. Piet Thielen is voor velen een begrip vol goede herinneringen uit de jeugdjaren. In de jaren 60 was de cafetaria aan de Grotestraat dé plek van samenkomst van de Venrayse jeugd. Lekker plaatjes draaien van de jukebox, frietjes eten, iets drin ken en een beetje drukte maken. Bij Piet en Mariet was het altijd goed toeven. In de jaren 70, na vijftien jaren van zeven dagen per week frietjes verkopen van 's morgens tot 's nachts, werd het oand aan de Grotestraat verhuurd. In die tijd bleef de viswinkel, die overigens ook altijd erbij werd gerund, in beheer van het echtpaar Thielen. Toen zoon Peter in de beginjaren 80 zijn vakbekwaamheden voor vis handel afrondde, ging hij zijn ouders helpen in de viszaak. Ook zijn grote jeugdliefde, nu inmiddels zijn vrouw Lia. was toen al werk zaam in de zaak. Medio 80 is de vis zaak volledig gemoderniseerd en heeft nu nog steeds een uitstraling naar de toekomst. Nog net voor het nieuwe millennium ingaat, draagt Piet Thielen de zaak over aan zijn zoon Peter. Samen met zijn vrouw Lia en het personeel. Joep, Sandra en Anke, draagt hij er zorg voor dat Thielen Visspecialiteiten ook deze generatie een begrip zal blijven. Voor Piet geldt nu een ander credo: alleen nog maar werken voor de hobby. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant in E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Neem dan contact op met Noorderhof 6 Venray

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7