"We hollen niet meer van afspraak naar afspraak" Let's kick some bucks!! PEEL EN MAAS De Beertjes gaan op pad Jeugdbrandweer: speels, ongevaarlijk maar ontzettend leerzaam Met Adecco en Nestlé door 1999 Rabobank Fietsvierdaagse Venray rijwilligers- vond SSS'18 Venray-Oostrum Seniorservice helpt EHBO WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Staatscircus van Moskou Vrijwilligers tekort Den Hoender Thema-avond chiropractie Nelly en Charles leven als een 'God in Frankrijk' Bijna twee jaar geleden ver- randden Nelly Loonen (46) uit eunen en haar vriend Charles nssen (52) uit Venlo alle derlandse schepen achter zich ite gaan leven als een 'God in ankrijk'. In Saint-Sozy, een rpje aan de Dordogne in het partement Lot runnen Nelly en iarles nu samen een nsion/familiehotel. "Een leven vrijheid, ver weg van de jachti- Nederlandse stresscultuur. Of .nog een keer teruggaan? Nee, denk het niet", zegt Nelly zon- r erbij na te denken. Charles en Nelly leerden elkaar je jaar geleden kennen. Hij was erkzaam in de financiële wereld, Océ, zij was als adviseur verbon- naan een outplacementbureau in nlo. "We hadden allebei het voel geleefd te worden", kijkt slly terug op die drukke tijd. diebei een 'stressige' baan. Het duit om te kappen met de hele ndel en rustiger te gaan leven, is snel genomen." Het tweetal rkeerde niet in een luxesituatie tze niet meer zouden hoeven te jken. Geld om te rentenieren was niet, sterker nog, een leven zon- rwerk zat er voorlopig niet in. ft wilden in ieder geval in ankrijk iets gaan doen vanwege (klimaat, de ruimte, de vrijheid het 'savoir vivre'. Lekker eten en nken, je niet druk maken", zegt illy, dochter van bakker Loonen in unen. Charles en Nelly vonden al eleen passend alternatief: cham- isd'hötes, een pension/familieho- Medio 1997 kochten ze Le Pech and (De Grote Heuvel) in Saint- zy. Het eerste seizoen verliep ed. Het aantal gasten was hoger n verwacht. Afkomstig uit ver- lillende landen, maar natuurlijk k veel Nederlanders. Nelly: aast het feit dat mensen bij ons i kamer kunnen boeken, bieden ook de mogelijkheid dat mensen ons kunnen dineren. Vooral men- die de Franse taal niet machtig n, vinden dat perfect. Bovendien Nelly en Charles genieten met volle teugen van het leven in Frankrijk blijken we prima te kunnen koken. Vaak zitten er tien tot twintig men sen aan tafel, diverse nationaliteiten, die gezellig met elkaar eten en pra ten. Zij en wij genieten daarvan. We krijgen louter positieve reacties. De mensen kunnen hier dan ook lekker in de tuin of op het terras zitten, lek ker eten en de omgeving heeft zeer veel te bieden." GENIETEN De omgeving van Saint-Sozy biedt volop mogelijkheden tot wan delen, fietsen, kanovaren en zwem men en het genieten van Middeleeuwse stadjes (onder andere Sarlat en Rocamadour), kastelen en prehistorische grotten. Genieten kan ook van de gastronomie van de streek, onder andere truffels en foie gras. Hinssen en Loonen zijn in twee jaar tijd helemaal opgebloeid. "We kruipen nu niet meer elke mor gen achter ons bureau met een agen da naast ons die aangeeft wat we die dag te doen hebben. We leven niet meer hollend van afspraak naar afspraak of 's avonds van verjaar dag naar verjaardag. Nee.... we wer ken hard maar op onze manier en bij voorkeur met op zijn tijd een glaasje wijn op ons terras genietend van de rust, de ruimte, de vrijheid en het magnifieke uitzicht." Na ruim anderhalf jaar wonen en werken in Frankrijk kijken ze tevre den terug op hun in 1997 genomen besluit. Al was het niet altijd even gemakkelijk. Installaties die niet functioneren zoals de verwarming en riolering, een auto total-loss, de verzamelwoede van zinloze docu menten door de Franse overheden. Ze hebben het doorstaanen wennen eraan. "We zijn rustiger geworden en nemen de dingen zoals ze komen", zegt Nelly tot slot. "We nemen de tijd om te koken en uitge breid te eten en genieten van de een voudige dingen van het leven. Het zingen van de vogels, de kruiden tuin, een mooie wandeling en natuurlijk een lekker glas Bergerac of Cahors, wijnen uit deze streek. Als het mooi weer is, zijn we in de tuin bezig. Is het minder goed dan zijn er genoeg werkzaamheden bin nenshuis. Het mooiste van ons leven hier is dat we zelf bepalen hoe we leven!" Dp vrijdag, 9 april a.s. houdt de etbalvereniging SSS'18 haar rlijkse Vrijwilligersavond. leze feestavond wordt door het tuur van de vereniging aangebo- aan alle vrijwilligers die zich afgelopen jaar op vrijwillige is hebben ingezet voor de vereni- ede daar dat de voetbalvereni- vorig jaar geprivatiseerd werd iet van steeds groter belang dat vereniging gedurende het gehele r altijd kan terugvallen op de iewerking van leden en niet en. lis blijk van erkenning worden dan ook van harte uitgenodigd op egezellige avond. )e aanvang is om 20.30 uur in de stelijk versierde kantine, levens wordt op deze avond de SS-er van het jaar" bekend maakt. Deze hoge onderscheiding irdt toegekend aan een persoon izich gedurende lange tijd meer uitzonderlijk heeft ingezet voor ze vereniging. ®ELEN MAAS h abonnement waard Dat samenwerkingsvormen niet tot de lokale markt beperkt blij ven, bewijst het laatste gezamen lijke project tussen Adecco Uitzendorganisatie en Nestlé. Dit unieke project zal een groep kan didaat-machinebedienden flexibel inzetbaar maken tussen de Nestlé- vestigingen in Venray en Roermond. De machinebedienden zal in eerste instantie een jaarcontract aangeboden worden met perspec tief tot een vast dienstverband. Nestlé is een wereldwijde organi satie die voornamelijk in de voe dingsmiddelenindustrie actief is. Het bedrijf vervaardigt bekende producten zoals Nescafé, de Maggi- producten, Motta-ijsproducten (o.a. Fruit Joy, Jive) en chocolade zoet waren (o.a. KitKat, Nuts, Lion). De werkzaamheden in de fabrie ken in Venray en Roermond worden verricht in een moderne en uiterst hygiënische werkomgeving. Adecco Uitzendorganisatie is als intermediair verantwoordelijk voor het plaatsen van flexwerkers in ver schillende vormen. Dit geldt ook voor de beide fabrieken van Nestlé die in Limburg gevestigd zijn. Initiatiefnemer Gerard "Rasing, Hoofd Personeelszaken Nestlé '■ugdige rekeninghouders opgelet! Open nu een: VoungDynamic Fund. Een aandelenbeleggingsfonds wat onder andere belegd in McDonald's, Nike en MTV. Dit fonds is speciaal gericht op jongeren, met tigen magazine en internetsite3' Rabo Jongerenrekening. Je eigen gecombineerde spaar- en betaalrekening met Een bankpas* Studie SpaarPlan. Een mogelijkheid voor je ouders om, met een gering bedrag 'er maand, te sparen voor jouw studie 'ontvang tot 1 juni een waardebon voor een gratis Big Mac, besteden bij McDonald's Venray! us, kom voor het openen of voor meer informatie, naar Rabobank Venray-Oostrum. tinimale inleg is ƒ25.- Venray, ziet nieuwe mogelijkheden voor zowel werkgever als voor werknemer: 'De werkzaamheden op onze vestigingen in Venray en Roermond hebben eenzelfde karak ter. Echter beide fabrieken hebben een onafhankelijk seizoenspatroon met pieken en dalen. Door beide fabrieken te combineren voor een pool van machinebedienden die op beide vestigingen inzetbaar zijn, is Nestlé in staat om een breder werk aanbod te bieden. Dit geeft meer zekerheid aan nieuwe medewerkers. Bovendien heeft de functie op deze manier ook een uitdagend karakter omdat het gaat om meerdere werk- plakken'. Om in aanmerking te komen voor deze pool van machinebedienden ben je in bezit van rijbewijs en heb je de beschikking over een auto. Ervaring als machinebediende is noodzakelijk. Bovendien moet men in staat zijn nauwkeurig te werken en betrokken zijn met het werk. Een goed arbeidsvoorwaardenpakket aangevuld met een ruime reiskos tenvergoeding vanwege het flexibe le karakter, een reële werkplek en een prettige werkomgeving zijn fac toren die een keuze voor werken bij Nestlé aantrekkelijk maken. Om onverhoopte slachtoffers ade quate hulp te kunnen bieden tijdens de Power-wo-mansportdag op 18 april was de EHBO-vereniging op zoek naar een goede lokaliteit. Door de medewerking van Seniorservice kan de EHBO beschikken over de lokaliteit aan de Prins Bernhardstraat 12a (tegenover het busstation). Het lokaal is ideaal gelegen; vlak naast het parcours, in het centrum en makkelijk bereikbaar voor eventu eel ambulance en ander vervoer. Mocht men onverhoeds gebruik moeten maken van de Eerste Hulp, op zondag 18 april, dan kan men dus terecht op Prins Bernhardstraat 12a. De ingang is duidelijk aangege ven en het telefoonnummer is 587213. Aanvraag assistentie Verenigingen en/of organisaties die voor hun evenement EHBO- assistentie wensen dien zo tijdig mogelijk, doch minimaal drie weken van tevoren, hun aanvraag in te dien bij André Grotens, Dagoberthof 30, 5801 JK Venray, tel. 583050. Aanhoudingen De politie heeft zaterdagavond op het Gouden Leeuwpad in Venray zes jongeren (15 tot 18 jaar) uit die plaats aangehouden in verband met de vernieling van een TL-lamp in een parkeerruimte. Na de melding werd het zestal in de parkeerruimte aangetroffen en zagen de agenten glasscherven liggen. Geen van hen wist echter wie de lamp had ver nield. Om die reden nam de politie hen allemaal mee naar het politiebu reau. Daar viel uiteindelijk een van hen door de mand, de 17 jarige ver dachte gaf toe de lamp te hebben vernield. De ouders van de jongeren werden eveneens in kennis gesteld. DONDERDAG 8 APRIL 1999 - NR. 14 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Motortoertocht voor dubbelgehandicapte kinderen Scouting De Peelspeurders in Venray organiseert zaterdag 10 en zondag 11 april april voor een groep van twaalf dubbelgehandi capte kinderen een weekeinde met als hoogtepunt een motortoer tocht. De Beertjes vormen een van de groepen van Scouting De Peelspeurders in Venray en bestaan uit dubbelgehandicapte kinderen (lichamelijk en geestelijk). De kin deren komen zaterdag om 10.00 uur bij elkaar in het Peppelshuus. Om 10.45 uur vertrekken de motorzij spannen voor een motortoertocht richting Meerlo, waar de kinderen om 12.00 uur stoppen voor een rust en etenspauze. Vanaf 13.00 uur gaat de tocht verder met als eindpunt het Peppelshuus. Na een hapje en een drankje en het afscheid van de leden van de motorclub schuiven de kin deren aan voor het avondeten. Rond 19.00 uur start het avondprogram ma. Zondag moeten de kinderen vroeg uit de veren om te ontbijten, opruimen en inpakken, waarna ze door hun ouders worden opgehaald. Voor de twaalf kinderen betekent dit het einde van een onvergetelijk weekeinde. Voor de kinderen zou het fantastisch zijn als er langs de route mensen hen bemoedigend zouden toejuichen en zwaaien. In het eerste deel (vanaf 10.45 uur) vertrekt de stoet vanaf het clublo kaal aan de Oostsingel, via de Stationsweg in Oóstrum richting Geijsteren. In het tweede deel (ver trek om 13.00 uur in Meerlo) doet de karavaan achtereenvolgens de Lollebeek, Drabbelsweg, Houbenweg, Steegsepeelweg, Volen, Heidseschoolweg, Weverslo, Grootdorp en Westsingel aan om daarna terug te keren naar het clublokaal. Het wereldberoemde Staatscircus van Moskou geeft in het weekeinde van zaterdag ^10 en zondag 11 april vier voorstellingen in een tent op het terrein tussen Christoffelkruid en de Maasheseweg in Venray. De voor stellingen zijn zaterdag om 15.00 en 20.00 uur en zondag om 13.00 en 16.15 uur. Het circus van Moskou komt met een compleet nieuw pro gramma naar Venray. Russische folklore met het duo Fedounov, jongleur Smarlovski, trapezekunste naar Wanja Jarzov, een sensationele act van Galina Soulaguina, de klas sieke clowneriën van de Nikolaevs, de slapstickkomedie van het duo Chakhnine en de dolkomische chimpansees van de Jarz Family. Het Staatscircus van Moskou pre senteert een gavrieerd programma voor jong en oud, waarin ook dieren een belangrijke rol vervullen. De hondjes van Irina Smetlana, de troep huiskatten van Galina en Nikolai Ivatchenko en een gastoptreden van de Nederlandse topdompteur Job Lijferink met zijn tijgers zorgen voor een boeiend spektakel. Het programma biedt nog veel meer ver maak met de hoelahoep meisjes Nina Lina, de antipodiste Svetlan en de krachtatleet Moustafaev. Voor meer informatie over de voorstel ling of reservering van kaartjes kunt u bellen, telefoon 06-51966383. Kaartjes zijn in de voorverkoop te krijgen bij de VVV Venray aan de Grote Markt en Cl000 aan het Lovinckplein 1 in Ysselsteyn. Op donderdag 15 april is er om 20.00 uur een gezamenlijke bijeen komst van wijkbewoners en vrijwil ligers in wijkcentrum Den Hoender. Wijkcentrum Den Hoender heeft op dit moment een te kort aan vrij willigers. Het bestuur van de Stichting hoopt op deze avond het vrijwilligersteam te versterken. De vrijwilligers en bestuur ont vangen veel vragen en klachten richting gemeente. De wijkbewo ners zien het wijkcentrum veelal als een wijkraad. De Stichting staat voor de taak tot het bouwen, hebben en onderhou den van een gebouw. De Stichting ontvangt geen subsidie. Toen de wijkraad ophield te bestaan, heeft de Stichting de bestaande activiteiten overgenomen en nieuwe activiteiten opgestart, maar de Stichting is geen vertegen woordiging van de wijkbewoners bij de gemeente en kan dit ook niet zijn. Deze bijeenkomst is de gelegen heid om een start te maken voor een Wijkraad. Wijkvereniging of een Wijkplatform. Grijp deze kans en maak een vuist naar de gemeente. Reumapatientenvereniging Op dinsdag 13 april organiseert de Reumapatiëntenvereniging een thema-avond Chiropractie in De Kiosk, Brukske 1, 5802 NN Venray, van 19.30 tot 22.00 uur. Chiropractor dhr. Wolters zal hier aan zijn medewerking verlenen. Leden maar ook niet-leden van de Reumapatiëntenvereniging Venray e.o. zijn welkom op deze avond. Graag telefonisch doorgeven bij Anny Geraedts, tel. 0478-581463; Frans van Gooi, tel. 0478-580933 of Corrie Tebarts, tel. 0485-342097. Jeugdopleiding waarborg voor sterk brandweerkorps De Venrayse brandweer wil jon geren tussen de 12 en 18 jaar uit Venray en de kerkdorpen op een speelse en ongevaarlijke wijze gaan leren wat er allemaal komt kijken bij een brand of een onge luk. De start van een speciale jeugdbrandweeropleiding moet ervoor zorgen dat de continuïteit van het aantal vrijwilligers in het korps in de toekomst blijft gewaarborgd. "Als jongens twaalf jaar zijn, willen ze allemaal brandweerman worden. Het is onze taak om die interesse vast te houden, zodat ze zich na hun achttiende als vrijwilliger aanmel den", aldus brandweercomman dant H. van Oosterhout. Op zaterdag 17 april is er tussen 13.00 en 17.00 uur een voorlich tingsdag op het kazerneterrein aan de Acaciastraat. De jeugd brandweer van Mierlo zal deze middag demonstraties geven en Venrayse jongeren informeren over de opleiding die binnenkort van start gaat. De brandweer in Venray wil aan vankelijk starten met één groep van maximaal tien kinderen tussen de 12 en 18 jaar. Als de belangstelling groot genoeg blijkt te zijn - en dat is de verwachting - zullen er in een later stadium een junioren- (12-15 jaar) en aspirantengroep (16-18) in het leven worden geroepen. De bedoeling is dat de jongeren één keer per week, waarschijnlijk op zaterdag - in de kazerne aan de Acaciastraat bij elkaar komen om afwisselend kennis te nemen van de theorie en praktijk van het brand weervak. De theorie wordt bijge bracht aan de hand van een landelij ke lesmodule van het NIBRA, het Nederlands Instituut voor Brandweer en Rampenbestrijding. Het praktijkgedeelte bestaat uit diverse sport- en spelactiviteiten, waarbij een belangrijke rol is weg gelegd voor het improvisatietalent van de jeugd. Brandweercommandant H. van Oosterhout: "Als de kinderen de les module achter de rug hebben, zijn ze brandwacht met uitzondering van het onderdeel perslucht. Ze weten dan ondermeer wat brand inhoudt en hoe de de brandweer organisato risch in elkaar steekt. Het sport- en spelgedeelte is te vergelijken met de activiteiten van een scoutingvereni- ging. Bij ons kunnen de jongeren kennismaken met een aantal facet ten van het watertransportsysteem, zoals het uitrollen van de slangen en het blussen. Gevaarlijke situaties blijven echter achterwege. Zo komt er geen vuur aan te pas en mogen de kinderen, in tegenstelling tot vol wassenen, geen persluchtoefeningen doen. Adembescherming komt pas aan bod tijdens de opleiding 'brand weer le klas', die zich richt op ramp- en ongevalsbestrijding. En om daar aan te beginnen, moetje op zijn minst achttien jaar zijn." LEUK EN LEERZAAM Van Oosterhout verwacht dat de belangstelling voor de jeugdbrand weeropleiding groot zal zijn. "In tegenstelling tot Brabant is de jeugdbrandweer in Limburg nog geen vertrouwd begrip. Het is belangrijk dat daar verandering in komt, zodat de continuïteit van het aantal vrijwilligers in het korps in stand wordt gehouden. Je bouwt op deze manier aan een solide basis voor de toekomst. Het tekort aan vrijwilligers is een landelijk pro bleem, waar we ook in Venray - zij het in iets mindere mate - mee te kampen hebben. *s Avonds is het over het algemeen geen probleem om een beroep te doen op vrijwilli gers maar overdag, als iedereen werkt, is het ontzettend moeilijk om voldoende mensen op de been te krijgen." Voor de oprichting van een jeugd brandweer in Venray heeft de gemeente Venray 9000 gulden in haar begroting gereserveerd. Met dit bedrag zal ondermeer de ruimte bij de kazerne worden verbouwd en wordt de benodigde brandweerkle- ding aangeschaft, zoals uniformen, laarzen en helmen. Van Oosterhout hoopt dat vele kinderen en hun ouders op 17 april een bezoek zullen brengen aan de voorlichtingsdag. "Het wordt een leuke en vooral leerzame dag. In de kazerne staan allerlei stands waar informatie wordt gegeven over het lesprogramma en de spel- en sport activiteiten. De jeugdbrandweer uit Mierlo zal demonstraties geven en natuurlijk krijgt de jeugd een rond leiding op de kazerne." In de eerste week van de zomer vakantie vindt ook dit jaar weer de Fietsvierdaagse Venray plaats. Van dinsdag 13 t/m vrijdag 16 juli 1999 worden er weer zo'n 4.000 fietsliefhebbers uit het hele land verwacht die het land van Peel en Maas zullen doorkruisen. De organisatie verwacht dit jaar redelijk wat deelname vanuit Duitsland, want onze oosterburen zijn op dit moment ook behoorlijk 'fietsgek'. Vanwege de mooie natuur en de vele, rustige en vlakke fietspaden is Noord-Limburg en Zuid-Oost- Brabant een geliefd fietsgebied. Mooie bossen en heidevelden wor den afgewisseld door akkers, weide velden en idyllische dorpjes en ste den. Niet te vergeten zijn uiteraard de steeds mooier wordende Peel en ons nieuwe Nationaal Park De Maasduinen, waar de fietsroutes dwars doorheen gaan. Centraal staat hierin natuurlijk ook de rivier de Maas met haar sowieso al unieke natuurgebieden die zo zomaar met zich meebrengt. Ook nu zal de fietsliefhebber, of die nu van verder weg komt of uit deze eigen omgeving, zich weer kunnen laten verrassen door unieke routes, die voeren langs plekjes waar men ongetwijfeld nog nooit geweest is. Uiteraard wordt men weer bege leid door duidelijke routeschema's en aanduidingsborden, terwijl de veiligheid voor iedereen weer voor op staat. Centraal punt is vertrekplaats sporthal De Wetteling te Venray, maar er zijn ook extra vertrekpunten mogelijk. Zo kan men op dinsdag ook in Arcen vertrekken, op woens dag vanuit Well, donderdag vanuit Horst en op de vrijdag vanuit St. Anthonis. De regionale VVV-kanto- ren kunnen u alle informatie geven die u nodig heeft. De organisatie heeft er natuurlijk ook weer voor gezorgd dat er zowel op de startplaatsen maar ook onder weg voldoende activiteiten plaats vinden. Voor elk wat wils, ook voor de kinderen. Naast het jaarlijkse goede doel, dat dit jaar speciaal bestemd is voor deze categorie, zijn er diverse extra activiteiten voor de deelnemende jongere jeugd opgezet. veeleis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11