g FRANSOL Venray Wonen start proef met schuldhulpverlening Huurders krijgen 175 gulden terug Harold Óf LENSSEN Cursussen voor vrijwilligers APPEL EN EEN MOOIE ROLLOIKEN ERBIJ? MET PASEN BIJ ONS Jubilarissen Bouw- en Houtbond Paasshow bij Goed Idee Meubelen PEEL EN MAAS BEZORGEN? Kennismaking met atletiek Lezing EHBO bij paarden en pony's Oud papier op ■A Wereldwinkel Venray Omroep Venray PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS ii ZONWERINGEN Potgrondactie Ponyclub St. Isidorus - De mooiste merken V6RUNDGN JUWOJGR Kans op reis naar York PEEL EN MAAS donderdag 25 maart 1999 - Pagina 9 Overeenstemming Het Schuttersveld en Nul Is Genoeg Het Schuttersveld en comité Nul Is Genoeg hebben overeenstem ming bereikt over terugbetaling van door de huurders van Het Schuttersveld in Venray teveel betaalde servicekosten over de jaren '95 tot '98. Alle huurders van de Oats en de aanleunwonin gen krijgen 175 gulden terug. De vier huurders die bezwaar aange tekend hebben bij de huurcom- missie krijgen zo'n 300 gulden van Het Schuttersveld terugbe- Met de overeenkomst komt er een eind aan een langslepend conflict. In augustus 1997 stelde comité Nul Is Genoeg vast dat de huurders van Het Schuttersveld teveel servicekos ten terugbetaalden. Zaken als salariskosten, het gebruik van de dienst- en recreatie ruimte en een post algemene kosten konden naar mening van het comité volgens de huurwet niet in rekening worden gebracht. Het Schuttersveld was van mening dat alle kosten die gemaakt worden, in rekening moes ten worden gebracht. Na overleg met het comité Nul Is Genoeg besloot Het Schuttersveld haar huurcontract in 1998 aan te passen en daarnaast alle huurders een apar te dienstverlenings- en zorgovereen- komst aan te bieden. Over het terug betalen van servicekosten werd echter geen overeenstemming bereikt. Op aanraden van Nul Is Genoeg tekenden eind 1997 vier huurders bezwaar aan bij de Huurcommissie. Op basis van een hoorzitting in oktober 1998 stelde de Huurcommissie de huurders in het gelijk voor wat betreft de post algemene zaken en dient Het Schuttersveld het teveel betaalde bedrag terug te betalen In een overleg twee weken gele den deed Het Schuttersveld het voorstel om alle huurders van de flats en de aanleunwoningen 175 gulden terug te betalen. Het comité Nul Is Genoeg kon zich vinden in dit voorstel, evenals de vier bezwaarmakers (die 300 gulden krijgen) en de meeste huurders. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas.Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray In het kader van het project 'Kennismaking met sport', biedt Atletiekvereniging Venray - Regio de mogelijkheid om kennis te maken met de atletieksport. Deze proeftrainingen worden gehouden op de zaterdagen 27 maart en 3 en 10 april op de nieu we kunststof atletiekbaan, sport park De Wieën. De aanvang is om 10.30 uur. Aanmelding kan telefo nisch,' tel. 0478-582842 of voor de aanvang van de proeftrainingen in het clubgebouw, Sportlaan 1. Op woensdag 7 april zal er om 20.00 uur door de heer J. v. Dijck in de foyer van Manege Seurenheide een lezing verzorgd worden over EHBO bij paarden en pony's. De heer Van Dijck is als dierenarts ver bonden aan de dierenartsenpraktijk Horst. Behandeld worden onder meer: breuken, verwondingen en (slag aderlijke bloedingen. Er zal dus specifiek aandacht geschonken wor den aan situaties waarin iedereen die regelmatig met paarden of pony's in de weer is onverhoopt terecht zou kunnen komen. De bedoeling is om voor deze mensen de volgende punten te ver duidelijken: Hoe schat je de ernst van de situatie in? Wanneer is het nodig de hulp van een dierenarts in te roepen? Wat kan of moetje zelf doen voordat de dierenarts arri veert? Wat moet je juist niet doen in bepaalde situaties? Uiteraard is er voor de aanwezi gen mogelijkheid tot het stellen van vragen. Wij denken dat deze avond zowel voor volwassenen als voor de wat oudere jeugd, naast heel interes sant ook erg nuttig zal zijn. De entree bedraagt ƒ5,-. hierbij is een consumptie inbegrepen. VELTUM Vrijdag 26 maart wordt er door leden van DOS Venray wederom oud papier opgehaald in de wijk Veltum (gedeelte gelegen tussen de straten Langstraat. Weg in den Berg, Kempweg en Westsingel). Bewoners worden verzocht het papier uiterlijk om 13.00 uur gebun deld aan de straatkant gereed te zet ten. 'T DESSELKE Vrijdag 26 maart wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container op de parkeeiplaats Hubenhof aan de Westsingel is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Iedereen kan hier het papier in deponeren t.b.v. Heil der Zieken. DE WIEËN e.o. Iedere laatste woensdag van de maand haalt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in buurt schap De Wieën. De bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruisstraat, St. Franciscuslaan, St. Antoniusstraat. Paterslaan. worden verzocht om op woensdag 31 maart om uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. MOLENKLEF Iedere laatste woensdag van de maand haalt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in buurt schappen de Molenklef, Aan den Dril en de straten in de omgeving van de Werckerslaan. De bewoners worden verzocht om op woensdag 31 maart om uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur de gelegenheid om oud papier te deponeren in de papiercontainer van AV Venray- Regio die is geplaatst aan de Weg in den Berg. hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere informa tie, tel. 583529 of 582842. Samenwerking Synthese en Volksuniversiteit De Volksuniversiteit Venray gaat in samenwerking met Stichting Synthese cursussen dis cussie en vergadertechniek, public relations en communicatie en gesprekstechnieken voor vrijwilli gers verzorgen. Bij voldoende belangstelling bestaat ook de mogelijkheid deel te nemen aan cursussen Arabisch als taal en introductie informatica. Binnen (sport)verenigingen, orga nisaties en instellingen zijn vaak veel mensen op vrijwillige basis actief. Zij kiezen voor vrijwilligers werk omdat er veel plezier aan te beleven valt en ze iets willen bete kenen voor een organisatie, een groep mensen of een individu, en om ervaring op te doen. Medewerkers van Stichting Synthese, waartoe ook de Vrijwilligerscentrale behoort, horen regelmatig van vrijwilligers dat ze behoefte hebben aan scholing om hun werk beter te kunnen uitoefe nen. Synthese heeft daarop contact gezocht met de Volksuniversiteit Venray om te kijken of er mogelijk heden zijn om cursussen te starten die aansluiten bij vragen uit het vrij willigerswerk en bij vragen van mensen die in de vrijwilligerscen trale actief zijn. Vooralsnog heeft dit geleid tot het aanbieden van drie cursussen voor iedereen vanaf 17 jaar. In de minimaal vijf bijeenkom sten durende cursus public relations komen onder andere aan de orde taalbeheersing, perscontacten, het opzetten van propaganda-activitei- ten en de vormgeving van bijvoor beeld folders.'In de cursus commu nicatie gesprekstechnieken (minimaal zes bijeenkomsten) komen onder meer aan bod discus sietechnieken, communicatietech nieken, besluitvorming en onder- handelingsvormen. In de cursus discussie en vergadertechniek voor mensen die in een bestuur zitten (eveneens minimaal zes bijeenkom sten) krijgen de deelnemers handige tips over bijvoorbeeld het maken van notulen, het opstellen van een agenda, het opstellen van een begro ting, subsidieaanvragen en allerlei handreikingen voor het voeren van een goede discussie. Voor meer informatie over de cur sussen kunt u contact opnemen met de Volksuniversiteit Venray of Stichting Synthese. (0478) 539020 rfK op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum KEU KEN INRICHT ING Fair Trade 40 jaar Dit jaar viert Fair Trade Organisatie haar 40-jarig bestaan. Fair Trade introduceerde destijds een nieuwe vorm van ontwikke lingssamenwerking: eerlijke handel, die inmiddels binnen en buiten Nederland is uitgegroeid tot een begrip. Voor Wereldwinkels zijn organi saties als Fair Trade onmisbaar. De 400 Wereldwinkels in Nederland kunnen niet op eigen houtje gaan handelen met producenten. Dat doet Fair Trade als eerste en grootste, maar ook nog een aantal andere organisaties. Zij fungeren als de enig nodige schakel tussen produ centen en Wereldwinkels. 'Fair Trade heeft als eerste bewe zen dat er een markt is voor eerlijke producten', zegt minister Herfkens. En een belangrijke koffieboer in Casta Rica zegt: 'Veel koffieboeren hier zijn gestopt omdat de produc tiekosten lange tijd hoger waren dan de prijs. Zonder de inkoop van Fair Trade hadden ook wij de koffiehan del moeten opgeven'. Nu weten wij dat honderdduizenden boeren en hun gezinnen dankzij de koffie met het Max Havelaar Keurmerk een leefbaar bestaan hebben kunnen opbouwen. Het maakt ook nogal wat uit of je als koffieboer ongeveer een kwartje per pakje gewone koffie krijgt of een gulden voor een pakje Max Havelaar koffie. Intussen is er ook thee, chocolade, honing met het Max Havelaar Keurmerk. Fair Trade werkt op meerdere fronten. Zij ondersteunt de boeren in de ontwikkelingslanden bij het opzetten van hun bedrijf en zorgt dat zij een eerlijke prijs krijgen voor hun producten. In Nederland werkt ze samen met de Wereldwinkels aan de bewustwording rond het belang van eerlijke handel en draagt bij een politieke beïnvloeding om eerlijker handelsrelaties met ontwikkelings landen mogelijk te maken. Er wordt in Nederland veel gepraat over de economische vluch telingen en de problemen, die dat met zich meebrengt. Het is positie ver om de handelsrelaties zo te ver beteren, dat mensen in hun eigen land voor hun harde werken een eer lijke prijs krijgen en zo ter plaatse in hun bestaan kunnen voorzien. Max Havelaar koffie kost omge rekend 1 cent per kopje meer. Dat kan toch voor niemand een reden zijn om die niet te gaan drinken, als u weet wie u daarmee ondersteunt. 'n Wandeling dur 't Rooise land Donderdag 25 maart gaan we in 'n Wandeling dur 't Rooise Land terug naar Geysteren waar we bij de meanderende beek en de Rosmolen komen. Twee plekken die elke Venraynaar wel kent, al is het alleen maar vanwege d'n omgevallen boom over de beek maar deze is al jaren vervangen door een bruggetje met leuning. Donderdag gaan we ook weer terug naar de Grote Kerk in Venray. Harrie Vriens, kunsthistoricus uit Well, heeft een studie gemaakt over de architectuur van de kerk en samen met hem gaan we dan ook kijken hoe de kerk gebouwd is. Deze studie is in boekvorm uitgege ven met als titel De architectuur van de Grote of St. Petrusbandenkerk te Venray, een erfenis uit de Nederrijnse Laatgothiek. Donderdag van 19.00 tot 20.00 uur. herhaling maandag van 18.00 tot 19.00 uur. Rond de tafel! Zondag 28 maart tussen 12.00 en 13.00 uur in het programma Rond de tafel 'Koffieshops in Venray' probleem van de verslaving. CD van de Week Wil jij de cd winnen van Baja Beach Club 4 met zonnige stam pende hits? Beantwoord dan deze vraag: In welke stad ligt de disco theek Baja Beach Club? Bel het goede antwoord door op tel. 512362 en luister zaterdag tussen 17.00 en 18.00 uur naar Klojo Radio, dan hoor je of je gewonnen hebt. Waar zijn de Troubadours gebleven? Doe Mar Wa uit Bakel presenteer de op 20 maart hun eerste cd met de titel 'Guuggelogia' en komen op 28 maart naar de studio. Doe Mar Wa is begonnen als dweilorkest maar krijgt steeds meer te horen 'dat is toch geen dweilor kest meer' en dat heeft dan alles te maken met goede kwaliteit en show. Tijdens hun bezoek zal in ieder geval de titel van de cd uitgelegd worden. Donderdag 1 april in het program ma de Limburgse formatie 'Outside' (dit is geen grap). Waar zijn de Troubadours geble ven? iedere donderdag van 21.00 tot 22.00 uur. Sport Elke zondagmiddag kunt u van 14.00 tot 17.00 uur luisteren naar het sportiefste programma in de sportiefste regio 'Stopwatch'. Van minuut tot minuut houden we u op de hoogte van de belangrijkste gebeurtenissen uit de regio. Bij thuiswedstrijden kunt u live verslagen verwachten van de voet balverenigingen SV Venray, Volharding, Merselo, SSS'18 en natuurlijk krijgt u de uitslagen van de gespeelde wedstrijden in het weekend en de jeugd. Zou u het op prijs stellen dat er ook aandacht aan uw vereniging wordt besteed, neem dan contact op met de sportredactie van Omroep Venray, elke donderdagavond bereikbaar vanaf 19.30 uur. STATIONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 Venray Wonen is deze maand gestart met een eenjarig proefpro ject rondom schuldhulpverlening. Doel van het experiment is om huurders met schulden te helpen om uit de financiële problemen te komen. Het project is vrij uniek. In Limburg werkt alleen de woningstichting in Weert met een vorm van schuldhulpverlening. De gemeente Venray kent ook het principe schuldhulpverlening, maar die kampt met een aanzienlijke wachtlijst. Reden voor Venray Wonen om haar huurders te helpen de financiële eindjes aan elkaar te knopen. Volgens Ger Verstegen, hoofd afdeling woondiensten van Venray Wonen, is huurschuld een niet op zichzelfstaand probleem: "Meestal is het een combinatie van schulden. Bij ons, maar ook bijvoor beeld bij het VGZ, de Mega of Wehkamp. Door alle zaken op een rijtje te zetten, willen we samen met de huurder zoeken naar een oplos sing." Venray Wonen heeft daarvoor het Bureau Planpraktijk ingescha keld. Een medewerkster van dit bureau is enkele dagen per week werkzaam in het kantoor van Afgelopen dinsdag zijn tijdens de jaarvergadering van de Bouw- en Houtbond FNV afdeling Venray dertien jubila rissen gehuldigd die 25, 40 en 50 jaar lid zijn van de bond. Ze werden op gepaste wijze toegesproken door de voorzit ter en districtsbestuurder en kregen de bijbehorende speld opgespeld. Op de foto ontbreken enkele jubilarissen van wege ziekte of afmelding. Van 26 maart tot 5 april Goed Idee Meubelen in Venray houdt van vrijdag 26 maart tot en met Paasmaandag 5 april een paasshow. Op beide paasdagen is de winkel aan de Plataanstraat van 11.00 tot 17.00 uur open. Naast het normale aanbod van meubelen heeft Goed Idee in de winkel een plaatsje ingeruimd voor magazijngoederen en inruil- meubelen. In één adem met Goed Idee Meubelen moet eigenlijk ook Dutch Easy genoemd woeden. Dutch Easy is een inkoopcombinatie die haar artikelen betrekt uit verre landen en daarbij een combinatie probeert te vinden tussen klassiek modern en meubels met een duidelijk eigen karakter. Zo komen uit Thailand voornamelijk tafels, aardewerk vazen en uit hout vervaardigde voorwerpen voor decoratie: India levert naast tafels ook fraaie kasten en textiel in de vorm van modieuze kussens. Uit Indonesië heeft Dutch Easy een bijzondere collectie kasten uil grootmoeders tijd, soms wel tus sen 60 en 80 jaar oud, betrokken. Kasten met een nostalgische uitstra ling en gemaakt door vakmensen en zonder de hulp van machines. Echt vakwerk dus. Dutch Easy heeft inmiddels haar vleugels uitgeslagen naar China voor de levering van exclusieve computermeubels en tv- Dit jaar gaat de traditionele pot- rondactie van Ponyclub St. üdorus niet door. Wij danken de bewoners van Wltum e.o. voor hun steun in de ^oorbije jaren. kasten. Al dat moois is te bezichti gen bij Goed Idee Meubelen, een meubelzaak met voor elk wat wils en een indrukwekkende sortering in koloniaal van uitstekende kwaliteit. Verder presenteert Goed Idee meu bels gemaakt van eiken-, kersen- of noten-, vurenhout en grenen en bankstellen van leer, alcantara, stof in modern en klassiek. Goed Idee heeft verder een afdeling eetkamers met een keuze uit meer dan 30 stuks en dressoirs in allerlei stijlen en vor men. Kasten uit grootmoeders tijd zijn leverbaar in wel 80 uitvoerin gen. Kortom, het is beslist de moeite waard om de paasshow van Goed Idee Meubelen te bezoeken. van vrijdag 26 maart tot zondag 4 april (28 maart koopzondag) oo wgmmm martinshof DmuwKMz» GERSTNER 7, Venray (0478) 58 68 17 Venray Wonen aan de Plataanstraat. Vanaf de start begin maart is 37 huurders die met de grootste finan ciële problemen kampen, hulp aan geboden. Acht huurders worden inmiddels begeleid, terwijl zes men sen die hulp hebben afgewezen. Op korte termijn vinden er gesprekken plaats met de overige 24 huurders om ook hun situatie te beoordelen. Hoewel de schuldhulpverlening op vrijwillige basis plaatsvindt, dienen de huurders wel een contract te tekenen. Als ze hun afspraken niet nakomen, wordt de hulp ingetrok ken. Op langere termijn wil Venray Wonen haar huurders in een vroeg tijdig stadium wijzen op de moge lijkheid van schuldhulpverlening. Verstegen: "Dat kan bijvoorbeeld door bij een betalingsherinnering de huurder hierop te attenderen." Venray Wonen denkt verder aan het leveren van een stuk nazorg door huurders die schuldenvrij zijn, te blijven begeleiden. "Want", zegt Verstegen,n'Het blijkt dat mensen vaak vervallen in het oude patroon en opnieuw schulden maken." HUISUITZETTINGEN Een tweede reden voor Venray Wonen om met deze vorm van dienstverlening te beginnen, vormt het streven om het aantal woning ontruimingen en de daarmee gepaard gaande kosten verder terug te dringen. In 1998 kregen 112 huurders een incasso. 69 een aan zegging en uiteindelijk werden elf van de in totaal 5000 huurders uit hun woning gezet. In de meeste gevallen ging het om alleenstaande drugs-, gok- of alcoholverslaafden. De schade aan de woningen, de deurwaarderskosten en de niet geïn de huurachterstand leverden de woningstichting een schadepost op van gemiddeld 10.000 gulden per woning. In totaal ruim een ton. In 1996 en 1997 werden respectieve lijk 21 en 18 mensen het huis uitge zet. Voor dit jaar wil Venray Wonen het aantal ontruimingen verder terugdringen tot vier. Als de woningstichting in die opzet slaagt, wordt het proefproject ook volgend jaar voortgezet. Venray Wonen wil daarnaast huurders die te duur wonen, advise ren om naar een goedkopere huur woning uit te kijken. De wonings tichting wil hiervoor een convenant sluiten met de gemeente, zodat die bij een verhuizing bijzondere bij stand kan verlenen. Venray Wonen zal dit voorstel aan de gemeente Venray voorleggen. Slechts één nachtje varen van Nederland verwijderd, ligt Groot- Brittannië. Een land met ongekende reismogelijkheden. In de uitgestrek te natuur komt u helemaal tot rust, terwijl het leven in de bruisende ste den juist weer heel opwindend is. En in de kleine dorpjes hangt nog die gemoedelijke sfeer. Trouwens, wat is er nu romantischer dan een verblijf in een echte cottage op de Schotse Hooglanden? Tijdens onze Groot-Brittannië- avond maakt u het allemaal mee. Een prachtige diapresentatie op een gigantisch beeldscherm neemt u mee naar de ruige Schotse bergen, lieflijke landerijen van Yorkshire en andere mooie plekjes. Op de 'rei- zenmarkt' krijgt u volop informatie en tips over reizen naar noord- Engeland en Schotland. Bovendien kunt u er gratis advies vragen over reisverzekeringen. Misschien heeft u deze avond geluk en gaat u écht naar Groot- Brittannië! Want we spelen het 'Rad van Fortuin' waarmee u vele prijzen kunt winnen, onder andere een fan tastische vierdaagse reis voor twee personen naar York in Noord- Engeland! En dat is nog niet alles, want tij dens deze bijzondere avond geldt ook nog een bijzondere aanbieding: een vierdaagse reis naar York, inclu sief een overnachting in York voor slechts ƒ199.- (normaal 279,-). Kom naar de Groot-Brittannië- avond en profiteer van dit spectacu laire aanbod! De Groot-Brittannië- avond vindt plaats op vrijdag 9 april van 19.00 tot 22.30 uur in De Witte Hoeve in Venray. U kunt telefonisch bij reisbureau Vice Verse (tel. 0478- 5151551

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9