Gratis Vakantiehuis 'Oorlog' op GGW De Peel CONTACTLENZEN F0RSEEL Vanaf 1 April Heeft Venray Pas Echt Wat In Huis... Bezwaren tegen uitbreiding De Sprank Jubileum Lionsveiling breekt alle records Regels voor woonwagens en huizen gelijkgeschakeld F0RSEEL Fietsvierdaagse Venray gokt op Duitse fietsers Tanja Tijssen kende moordenaar Tentoonstelling over Venrayse ruimte Thuis In Elk Huis UW SOS start basistraining KU RSTJENS ALLES op het gebied van .[fr contactlenzen .jj Vreemde faxen uit Nigeria Vandaal in kraag gevat Als U Voor 1 April a.s. Uw Huis Bij Ons In De Verkoop Plaatst... Thuis In Elk Huis PEEL EN MAAS donderdag 25 maart 1999 - Pagina 7 De organisatie van de Fietsvierdaagse Venray gaat pro beren om meer fietsers uit het Duitse grensgebied te interesseren voor het Venrayse evenement. Daarnaast willen de organisato ren activiteiten ontplooien om jeugdige fietsers te bewegen zich op te geven voor de fietstocht die dit jaar plaatsvindt van dinsdag 13 tot en met vrijdag 16 juli. Om meer Duitse fietsliefhebbers naar Venray te halen, gaat de organi satie de komende maanden de boer op. "Het is gebleken dat Duitsers meer en meer fietsen en in eigen land steeds vaker deelnemen aan recreatieve tochten. Voor ons een reden om nadrukkelijk in het grens gebied nieuwe deelnemers te wer ven voor de editie 1999", aldus Johan Philipsen, pr-man van de Fietsvierdaagse Venray. Als medio april de VVV Arcen overleg voert met elf Duitse toeristenorganisaties, zal ook een afvaardiging van het Venrayse evenement zich profileren en onder andere een Duitstalige fol der aanbieden. Ook tijdens de Niederrheinische Radwandertag, een eendaagse fietstocht met tien duizenden deelnemers in deze Duitse deelstaat, geeft de Fietsvierdaagse Venray acte de pre sence. Daarnaast presenteert de organisatie zich begin juni op een braderie in Siebengewald waar naar schatting 70.000 bezoekers komen. Hoeveel Duitse deelnemers dat uit eindelijk oplevert, laat Philipsen in het midden: "Geen idee, dat is ook moeilijk in te schatten. Het moet zich in juli bewijzen wat onze inspanningen opleveren. Daar kan ik op voorhand niets over zeggen." JEUGD Naast aandacht voor Duitse fiet sers richt de Fietsvierdaagse Venray zich in 1999 ook nadrukkelijk op de jeugd. Zo worden Venrayse basis scholen benaderd om de jongeren warm te maken voor deelname aan de fietstocht. Tijdens de vier dagen zijn er extra activiteiten voor de jeugd zoals prijsvragen en kleurte- kenwedstrijden. "Die categorie mag in onze ogen beslist groeien. Op een deelnemersveld van 3500 tot 4000 fietsers zie je relatief weinig kinde ren. Met extra promotie hopen we ook de jeugd te interesseren voor dit echte Venrayse evenement." Eerder werd al bekend dat sportcentrum De Wetteling ook in 1999 startplaats van de Fietsvierdaagse Venray. De organisatie van dit jaarlijkse evenement week in 1998 noodge dwongen door de verbouwing van de schouwburg al uit naar het sport centrum. Dit is blijkbaar zo goed bevallen dat De Wetteling van dins dag 13 tot en met vrijdag 16 juli opnieuw het vertrekpunt is. Mario v/d Vleuten Eindstraat 22 5801 CR Venray Tel 0478 51 66 77 De politie in Heerlen vermoedt dat de uit Venray afkomstige Tanja Tijssen, die vorige maand om het leven werd gebracht, haar moorde naar kende. Dit maakte R. Dautzenberg van de Heerlense recherche dinsdagavond bekend in het tv-programma Opsporing Verzocht. De politie gaat er verder van uit dat Tanja op brute wijze in een woning is vermoord, waarna ze in de nacht van 21 op 22 februari langs de Corisberg in Heerlen is gedumpt. Bij haar naakte lichaam lagen twee met bloed doordrenkte kussens. Tanja's kleren werden op de Wienweg, een kilometer van de vindplaats, aangetroffen. De recher chechef vertelde verder dat het 19- jarige slachtoffer veel relaties heeft gehad met zowel mannen als vrou wen.. Een zekere Kelly, met wie Tanja vlak voor haar dood een afspraak had, heeft de bijzondere aandacht van de politie. Dautzenberg liet in het tv-pro gramma tevens weten dat de Heerlense recherche op zoek is naar de schrijver van een anonieme brief aan de politie. De betreffende per soon zou belangrijke informatie kunnen verstrekken, die mogelijk tot een oplossing van de moordzaak kan leiden Naar aanleiding van de uitzending kwamen er bij de politie 25 tips binnen. Het debat over de Venrayse ruim te wordt deze zomer voortgezet in de vorm van een tentoonstelling. De expositie moet een beeld geven van datgene wat de deelnemers aan het debat als 'typisch Venrays' bestem pelen. Hoe de tentoonstelling er pre cies uit komt te zien en op welke locatie deze is te bezichtigen, is nog niet bekend. Zeker is wel dat inwo ners van Venray kunnen reageren op de werken die worden tentoonge steld. Via een oproep in deze krant kunnen burgers laten weten hoe ze de toekomst van Venray voor ogen hebben. Medio april worden alle sprekers van de twee voorgaande debatten en de leden van de Welstands commissie in Venray uitgenodigd voor een workshop. Medio volgend jaar krijgen de gemeenteambtenaren en de Venrayse politiek een kwaliteitsplan in handen waarin de toekomst van Venray en de visie van de burgers daarop in beeld zijn gebracht. Voor de burgers komt er een speciaal boekwerk uit. Het debat over de Venrayse ruimte is daarmee ten einde. De geplande uitbreiding van wembad De Sprank aan de tfmpweg in Venray stuit op bezwa- £nvan enkele Venrayse sportscho en. De vrees voor een verslechte- lng van hun concurrentiepositie eeft hen ertoe bewogen de bouw- ergunning aan te vechten die de enieente in november vorig jaar kft verleend aan Laco iternational. de eigenaar van De Prank. Laco wil het zwembad unex squashcentrum uitbreiden KI een sauna, fitnesszaal en aero- l'^'mte. Ook enkele particulieren 555 ebben bezwaar aangetekend tegen verbouwing, die circa drie mil joen gulden gaat kosten. In totaal zijn acht bezwaren ingediend bij de gemeentelijke commissie voor bezwaar-, beroep- en klachtschrif ten. Maandag werden de klachten tijdens een hoorzitting van deze commissie behandeld. De bezwaarmakers, die vreemd- genoeg zelf niet op de zitting aan wezig waren, zijn van mening dat de bouwvergunning in strijd is met het huidige bestemmingsplan van De Sprank. Volgens de gemeente is er niets mis met de bouwvergunning en Iaat het bestemmingsplan - 'bij zondere doeleinden, recreatiepark' - de uitbreiding gewoon toe. Bovendien is er volgens de gemeen te niets aan te merken op het door Laco International ingediende bouwplan. De klachtencommissie heeft zes weken de tijd om het college van B en W te adviseren over de kwestie. PEEL EN MAAS WEEKBLAD De SOS Telefonische Hulpdienst start medio april een basistraining telefonische hulpverlening. De trai ning is bedoeld voor mensen die als vrijwilliger de dienst willen gaan versterken. De Telefonische Hulpdienst is een instelling die dag en nacht bereikbaar is voor iedereen die behoefte heeft aan een telefo nisch gesprek. De dienst wordt jaar lijks ongeveer 9000 keer gebeld over uiteenlopende onderwerpen zoals eenzaamheid, relatieproble men, psychosociale problemen, etc. De telefoon wordt bemenst door geselecteerde en getrainde vrijwilli gers. Enige selectie is, gezien de aard van het werk, noodzakelijk. Vrijwilligers moeten redelijk stevig in hun schoenen staan en geïnteres seerd zijn in anderen. Ook moeten ze kritisch naar hun eigen functione ren kunnen en willen kijken en hun horizon willen verbreden. De Telefonische Hulpdienst verwacht van deze vrijwilligers dat zij per vier weken vier telefoondiensten verzorgen, waarvan een nachtdienst en een dienst in het weekend. Dit vanuit de locatie in Venlo. Daarnaast nemen vrijwilligers deel aan de maandelijkse werkbesprekin gen. De vrijwilligers worden terde ge voorbereid op hun werk. In de basistraining, die ongeveer 10 dag delen duurt wordt o.a. aandacht besteed aan gespreksvaardigheden, sociale kaart en veel voorkomende problemen. Na de basistraining wor den aspirant-vrijwilligers onder begeleiding van ervaren vrijwilli gers ingewerkt in het telefoonwerk. Na de basistraining en een jaar tele foonervaring bestaat, als men dat wil. de mogelijkheid tot verdere specialisatie. o.a. voor de Verslavingsinformatielijn en/of het Steunpunt Seksueel Misbruik. Een project 'hulpverlening via internet' is momenteel in ontwikkeling. Geïnteresseerden kunnen vrijblij vend een informatiepakketje opvra gen via telefoon (077)3548888. Dit nummer is dag en nacht bereikbaar. Ook is informatie over dit vrijwilli gers te vinden op http:/www /tref.nl/horst-sevenum/sos/. Venraynaar bedreigd De Venrayse politie heeft zater dagmiddag op de Leeuwstraat een 32-jarige man en een 41-jarige vrouw uit Venray aangehouden. Het tweetal had ruzie gekregen omdat de man de draagbare telefoon van de vrouw zou hebben gestolen. De man werd door haar met een mes bedreigd. Tijdens de ruzie, die zich op straat afspeelde, zou de vrouw ook nog omstanders hebben bedreigd en de man een fiets ver nield. Niemand raakte gewond. Het tweetal is ingesloten voor onder zoek. Tegen hen wordt proces-ver baal opgemaakt. Opbrengst naar goede doel De tiende veiling van de Lions Venray is een daverend succes Ruim zeshonderd bezoe- afkomstig uit heel Noord- brachten een bezoek aan zes uur durende spektakel. Van ruim 430 ingebrachte kavels - absoluut record - veranderde 85 van eigenaar, wat een vpu.w,6ai van ruim dertigdui zend gulden tot gevolg had. Met dit bedrag krijgen zestien Limburgse spierdystrofiepatiëntjes een geheel verzorgde vakantie van een week in Texel aangeboden. Eén van de toppers van de veiling was een professioneel fototoestel dat maar liefst 1150 gulden opbracht. Ook werden een vierdaag se reis voor twee personen naar Parijs en een modecheque van dui zend gulden onder de aanwezigen verloot. De Liosn Club Venray bedankt iedereen die heeft bijgedragen aan dit enorme succes en zal alles in het werk stellen om dit evenement voor Venray. Horst en omstreken ook volgend jaar weer te laten slagen. ii VENRAY - NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 - vraag ons informatiepakket aan - Onder de naam 'Joint Project Optic Windmill 4' (JPOW-4) ging vorige week woensdag op de Groep Geleide Wapens De Peel in Vredepeel een negendaagse interna tionale oefening van start in het opsporen en vernietigen van onder meer vliegtuigen, ballistische raket ten en kruisvluchtwapens. Aan de oefening werd deelgenomen door Nederlandse, Amerikaanse, Duitse, Engelse, Deense, Belgische en Luxemburgse eenheden en civiele verdedigingsorganisaties. Bovendien waren de diverse NAVO-hoofdkwartieren en eenhe den in Europa van de partij op De Peel. In JPOW-4 werden alle aspecten van 'Theater Missile Defense' beoe fend, waarbij voor de luchtverdedi ging met Patriot-raketten een belangrijke rol was weggelegd. Verder voerden jachtbommenwer pers zogeheten "counter force ope rations' uit. De organisatie van de oefening was in handen van de Koninklijke Luchtmacht in samen werking met ondermeer de 'United States European Command", de 'United States Ballistic Missile Defense Organisation' en de 'United States Army Space and Missile Command'. Woonwagenwet per 1 maart vervallen Woonwagenbewoners mogen voortaan uitsluitend nog een standplaats innemen op de plek die de gemeente Venray als woon wagencentrum heeft bestemd. Bij de toewijzing van standplaatsen krijgen huidige bewoners boven dien voorrang boven nieuwko mers. Daarnaast mogen op woon wagencentra ook woningen worden gebouwd. De veranderin gen zijn het gevolg van de afschaffing van de Woonwagenwet, waarmee voor bewoners van een woonwagen of een huis dezelfde regels gelden. De gemeente Venray heeft in de toekomstige woonwijk Brabander een plaats gereserveerd voor een woonwagencentrum met vijftien standplaatsen. Daarnaast zijn er plannen om een gecombineerde bedrijfs- annex woonlocatie te ont wikkelen. die speciaal bestemd is voor drie tot vijf woonwagenbewo ners met een eigen bedrijf. Het is nog niet bekend wanneer de eerste bewoners hun intrek emen in de Bij de politie in Venray hebben zich de afgelopen dagen enkele mensen gemeld die een fax hebben ontvangen van een onderneming in Lagos-Nigeria. Deze in de Engelse taal opgestelde fax vraagt de ont vanger tijdelijk zijn bankrekening ter beschikking te stellen om meer dere miljoenen dollars op te storten. Ondernemers die daarop ingaan zou een forse beloning wachten. Bij de politie in geheel Nederland komen al enkele jaren dergelijke meldin gen. Voor zover na te gaan is nog nooit iemand daar serieus op inge gaan, reden waarom er ook nauwe lijks gesproken kan worden van een strafbaar feit zoals oplichting. De faxen zien er slordig uit en maken ook niet direct een betrouwbare indruk. Reden waarom de politie Limburg-Noord adviseert niet in te gaan op deze faxen. De politie heeft zaterdagavond op de Wilhelminastraat in Venray een 56-jarige inwoner van die plaats aangehouden. De man had een ruit van een woning vernield. DeVenraynaar werd door enkele omstanders aangehouden en vervol gens aan de politie overgeleverd. nieuwe centra. De gemeente is bezig om de benodigde gronden aan te kopen maar weet niet hoeveel tijd eventuele bestemmingsplanproce dures in beslag gaan nemen. Nu de Woonwagenwet niet meer van kracht is, heeft de gemeente de mogelijkheid om het beheer en de verhuur van de toekomstige centra aan de Woningstichting over te dra gen. Met de afschaffing van deze landelijke wet, vervalt ook de weg- sleepregeling voor woonwagens. In plaats daarvan kan de gemeente eigenaren van woonwagens die bui ten de aangewezen standplaatsen staan opgesteld, een boete opleggen in het kader van de Algemene Plaatselijke Verordening. Tér aan vulling hierop adviseert de Vereniging van Nederlandse Gemeenten om woonwagens ook op te nemen in het bestaande 'parkee- rexcesartikel'Concreet wil dit zeg gen dat het zonder ontheffing verbo den is woonwagens langer dan drie dagen te laten staan op een door B en W aangewezen weg of een door het college schriftelijk toegewezen plaats. Momenteel staan er in Venray drie woonwagens - twee aan de Broekweg, één aan de Endepoel - die zo'n tijdelijke ontheffing heb ben. Omdat woonwagens nu niet langer mogen worden opgesteld buiten de door de gemeente aange wezen centra, komen deze tijdelijke standplaatsen te vervallen. Voor 1 maart 2004 moeten de bewoners van deze woonwagens hun huidige standplaatsen hebben verlaten. VERKOOP VASTGOED D.W.Z. EEN GRATIS MIDWEEK, OF LANG WEEKEND VERBLIJF IN EEN CENTERPARC-VAKANTIEHUIS IN DE PERIODE VAN 03-04 04-07 1999. Mario v/d Vleuten Eindstraat 22 5801 CR Venray Tel 0478 51 66 77

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7